Beverwijk en Omstreken ly luiers Goedkope Betonreparatie Koelkast S. Bouma 1951 Jong Zang Vriendschap' Heemskerk beheer der reken- 'SS'th'van Hollan- N|euwe prijs .80 nmlVeeït VOORDE BABy endavoor Beverwijk Gezinszorg in Heemskerk wordt van de ondergang gered iÉtt#!? Castricum ujsjs9'15 ;~T<* two Nationale feestdagen in Castricum en Limmen Uitgeest Beroering in Uitgeesfer raad over woningtoewijzing IJmuiden „Karei Doorman" krijgt een andere baas Velsen-Noord Brand in Staalhoven en bij Bates Cepro Drie aanrijdingen op de Wijkerstraatweg Volkshogescholen willen Euro pese samenwerking bevorderen Frans plan a la Schuman voor Europese landbouw Engels ontwerp voor Japans vredesverdrag Duitslands houding ten aanzien van de Europese samenwerking Voetbal programma Prof. Romme sprak over de kabinetsformatie SCHEEPVAART „DE ECONOOM" Artistiek99 INKOOP GOUD H. W. DAMES n,r i7 \PRTL DINSDAG en eerste concert gaf zijn et en bewees zijn bestaansrecht MetT;TSden%leOctober opge- ïgSw Zang BSM^ndasavond in het 1» '",ndftLter bewezen in zijn korte Kennemer thea hebben geleerd. Ver- bestaan reeds avond omdat dit rassend Soed it heel jonge kinderen V0°; ee5egkoor zich niet in het minst door hCS?f£eJffmet]esnCbracht het een Met heldeie beer Jansen niet SÏÏffoo3 wat moeilijker* te r bewees het aardige „Winter h|e" E» v<r! Th. v. d. Bijl, waarin de "S alleen in het laatste gedeelte de kin kwijt te raken. De meisjes £en nS alleen numeri6k' d0Ch f°0k ïtief de jongens de baas en verster- van dflaatsten zou hot geheel zoker na ieder pro- Londerdeel toonden de aanwezigen SemSg met het gebodene. De ge- cun ï.n-iem bool- trok aller ShTen de heer Jansen verdient een «n ment voor de keurige wijze waarop iillen zich op het podium gedroegen. j.P«n uitstekende begeleiding aan de L'eei zorgde mevrouw JKrom. Tafwisseling zorgde de hier welbe te e goochelaar mr. Berry met een aan- Erlge trucs, niet alleen voor het diver gent van de jeugdige zangers maar uk voor dat van de ouderen. van Cappellen bij hef Doopsgezind zangkoor Zoals wij al eerder meldden zal Doopsgezind Gemengd Zangkoor op April a.s. een concert geven in de Doops gezinde Kerk aan de Meerstraat Medewerkenden aan dit concert zijn, be- V;ve het koor o.l.v. zijn dirigent de heer H van Diik, de sopraan Ank Dannijs fc hiermede haar debuut in Beverwijk rtakt - de heer P. J. Potgieser, piano en orgel en de voordrachtkunstenaar Willem van Cappellen. De hoofdschotel van het programma writ uitgemaakt door „Lauda Sion" van Ff'ix Mendelssohn Bartholdy voor sopraan, du'obel kwartet en koor met pianobege leiding. Dit werk werd in 1846 door Mendelssohn gecomponeerd voor de St. Martin kerk te Lüttich en het zal ongetwijfeld door de muziekliefhebbers gewaardeerd worden door zijn eenvoud en schoonheid van miiodie. De jonge Beverwijkse sopraanzangeres Ank Dannijs zingt hierin de solopartij en de oorspronkelijk voor 4 solostemmen ge schreven partijen worden uitgevoerd door ctn gemengd dubbel kwartet samenge- steld uit de leden v'an het koor; de piano- wordt verzorgd door de heer het 25 Na voordracht van Willem van Cappellen ringt de sopraan twee liederen van Bach me', orgelbegeleiding. Het koor besluit daarna met Passiemuziek van Bach nl. het slotkoraal uit de Johannes Passion, koraal K.3en no. 72 alsmede het slotkoor .,Wir seizen uns mit Tranen nieder" uit de Ma'thaus Passion. DISIRICTSKAMPIOENSCHAPPEN VOOR MOTORRIJDERS. De Kennnemer Motorclub zal Zondag 22 April deelnemen aan de districtskampioen schappen, welke op die dag over een afstand van 100 km georganiseerd worden door de Eptorclub Weringen van het district Noord- hollsnd-Noord. De leden van de Kennemer Motorclub zullen starten om half twaalf van bet clubttU's, café „Parkzicht". HEEMSKERKS RAAD KOMT BIJEEN De Heemskerks? gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op Woensdag 18 April 1951 te 7.30 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: voorstel tot het verlenen van een aan diende subsidie aan de R.-K. Gezinszorg; worstel tot aanvulling van de Algemene «verordening; voorstel tot verhoging a net maximum van op te nemen cre- «Jn in rekening-courant; vaststelling een verhaalsverordening ingevolge de 2lnWet ,1922; vaststelling van een ge- regeling met de gemeen- t.-ljk betreffende toelating van Meren op de openbare lagere scholen; gteHmg verordening tot regeling con- ,e ambtenaren en een voorstel tot van twee percelen tuingrond. aüt0 uit friesland verongelukt fe? kwam een personenauto SiSSErtS- met Z6S Passaglers uit Rijksweg toen ilng^°Ver de Heemskerkse kerk^iï, ee? daar wonende Heems- he! erf opdraaide n met zijn wagen vrij grote «nol j 6 Wagens botsten met KeFrSeid°P elkaar waardoor fa Er deden zmh I6" ZW3ar beschadi^d «ukken voor Persoonlijke on- BlRGERLIJKE STAND Altan deie „eek nog 1<5 Negang 46 - Haarlem Ken; DINSDAG 17 APRIL Nog 1000.subsidie voor 1951 Bij de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1951 is door het Heemskerk- se college aan de raad voorgesteld de sub sidie voor de vereniging „Katholieke Ge zinszorg" te bepalen op 1500. Op 22 Februari verzocht het bestuur reeds een tweede gedeelte ad 500 van de toegezegde subsidie te mogen ontvangen en kort daarna werd ook gevraagd het restant der subsidie te mogen ontvangen, zodat in het eerste kwartaal van 1951 de totale toegezegde subsidie is opgenomen. Het college heeft gemeend aan het ver zoek te moeten voldoen, om te voorkomen, dat wegens gebrek aan voldoende geldmid delen de instelling ontijdig haar werkzaam heden zou moeten beëindigen. Er is echter aan het bestuur medegedeeld, dat het col lege verontrust was door de snelle opne ming van de bedragen en dat nu ondanks het groot aantal ziektegevallen, wel aan beveling verdient, dat het bestuur zich zou beraden of er geen maatregelen te nemen zijn ter beperking van de uitgaven. Na een bespreking met het bestuur der vereniging is duidelijk gebleken, dat de financiële positie zeer moeilijk is en dat, wanneer geen verdere hulp meer zou wor den geboden, aangenomen kan worden, dat zij haar werkzaamheden zal moeten beëindigen. Het college is van mening, dat de mo gelijkheid bestaat door verlaging van de raming, welk is gedaan ten behoeve van de uitgaven aan armlastigen, de subsidie voor de vereniging „Gezinszorg" met 1000 te verhogen. heemskerk waakt over de slapers Bij een door de Heemskerkse raad geno men besluit is in de Algemene Politieveror dening opgenomen een artikel over het verstrekken van nachtlogies als bedrijf anders dan in hotels, logementen en pen sions. Dit is namelijk verboden. Van dit ver bod worden uitgezonderd de inrichtingen die verplicht zijn zich aan te melden bij de vakgroep „Jeugdherbergen, herstellings oorden en tehuizen op ideële philantropische grondslag". Van dit verbod kunnen B. en W. ontheffing verlenen, hetgeen geschiedt bij het verlenen van vergunningen „tot het houden van bivakken". Omdat voorzien kan worden, dat het aan vragen van vergunningen voor dit doel zal toenemen, lijkt het B. en W. noodzakelijk controle uit te oefenen op personen, welke van deze inrichtingen gebruik zullen maken, zodat de Algemene Politieverordening daar toe moet worden gewijzigd. êMfA. Mr. A. A. M. Struycken, die bij Koninklijk Besluit van 13 April benoemd is tot gou verneur van de Nederlandse Antillen. Koninginnedag voor de schooljeugd De Oranjecomités van Castricum en Lim men hebben hun programma's ontvouwd voor de viering van Koninginnedag en de vijfde Mei en de 4 Mei-herdenking in beide plaatsen. Dertig April zullen twaalfhonderd school kinderen onthaald worden op een sprook jesfilm en enige tekenfilms. Voor vierhon derd kleutertjes wordt een poppenkast voorstelling gegeven. Het comité overweegt voorts een film voorstelling tegen lage prijzen voor kinde ren die buiten Castricum schoolgaan. De Limmense schooljeugd begint Konin ginnedag met een aubade voor het ge meentehuis aan de Rijksweg en trekt 's middags in een optocht met versierde fietsen, stepjes of andere „eigendommen" door het dorp. Windhondenrennen in Castricum? Zowel in Castricum als in Limmen wordt de vijfde Mei gevierd met volksspelen. In Limmen gaat men zaklopen, mastklimmen, hardlopen en 's middags gecostumeerd voetballen en in Castricum zal men een novum onder de volksspelen introduceren en wel het zogenaamde sulkey-rijden voor paren. Het Oranjecomité hoopt voorts de bewo ners op windhondenrennen te onthalen. De tractaties voor de kinderen zullen echter achterwege blijven want het ingezamelde bedrag voor de festiviteiten was onvoldoen de om de kosten daarvan te dekken. De 4 Mei-herdenking zal plaats hebben in avonddiensten van verschillende Rooms- Katholieke en Protestantse kerken en door een stille tocht uit beide dorpen naar het monument op het kruispunt Limmen, Cas tricum en Uitgeest. Daar zal een bloemen hulde worden gebracht nadat het dames koor „Duinenbos" enige liederen ten gehore heeft gebracht. UITVOERING VAN „DUIN EN BOS '-PATIëNTEN Door de patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bos" wordt op 20 April een uitvoering gegeven voor de in woners van Castricum en Bakkum. Het uitgebreide programma omvat onder meer muziek, zang, toneel en gymnastiek. De uitvoering vindt plaats in de grote toneelzaal van het ziekenhuis. Verbouwing van het raad huis ter sprake Een brief van de minister van Financiën bracht de Uitgeester raad gisteravond ver rassend nieuws: er werd namelijk in mede gedeeld dat uit de ondernemersbelasting over 1950 nog een aanvulling van 19.020 naar Uitgeest komt, zodat er 67.020, gerestitueerd zal worden. Een ingekomen stuk van Gedeputeerde Staten met de mededeling dat de woning toewijzing voor Uitgeest niet meer dan drie zal bedragen bracht begrijpelijkerwijs vele tongen in beroering. De voorzitter, burgemeester P. v. d. Ven zei dat dit schrijven een zware slag bete kent voor het college, want in verhouding tot vele andere gemeenten is Uitgeest er nu wel heel slecht afgekomen. De heer J. v a n E erden (K.V.P.) vond het eveneens een grote teleurstelling, voor al voor de 300 jonge mensen die op de wachtlijst staan. Men kan rechten laten gelden op 80 woningen in 3 jaren en de Katholieke afge vaardigde zag gaarne dat B. en W. dringen de slappen ondernamen. De voorzitter antwoordt hierop dat het college al tegen dit besluit heeft gepro testeerd. Er is de toezegging gedaan dat Uitgeest in een hogere klasse ingedeeld zal worden, hierin hebben B. en W. groot ver trouwen. „Uitgeest kan deze woningtoewijzing niet aanvaarden", aldus de heer J. van Eerden. De heer J. van Tongeren (C.P.N.) zou het liefst een motie door de gehele raad aange nomen willen zien, als protest tegen de ge ringe toewijzing onder het motto: „Geen kanonnen en kazernes, maar huizen. Deze motie werd later door de raad echter afge stemd. Een verzoek van het R.K. Schoolbestuur om medewerking op grond van artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 voor de bouw van 4 schoollokalen aan de bestaande R.K. Meisjesschool waarvan de kosten 88.200.bedragen, kwam er zonder slag of stoot door. Gemeentehuis-verbouwing door de raad goedgekeurd Het voorstel tot verbouwing van het gemeentehuis werd door de raad goedge keurd en behoeft nu nog de goedkeuring van Gedeputeerde Staten en van de lan delijke overheid. JUBILEUMVOORSTELLING VAN „HEYERMANS" De Arbeiders Toneelvereniging „Heyer- mans" zal dit jaar haar 15-jarig bestaan vieren, ter gelegenheid waarvan zij op Zaterdag 5 Mei in hotel „De Ooievaar" voor het voetlicht komt met het blijspel in drie bedrijven „Eén dag dame" van J. van Kerckhoven jr. JAARVERGADERING RODE KRUIS Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Castricum-Limmen en Uitgeest, komt in jaarvergadering bijeen op Donderdag 26 April in hotel Van Tuynen te Limmen. Naar wij vernemen zal de bekende Kat- wijkse logger „Karei Doorman" (KW 227), die enige malen een gedurfde jacht met de eerste nieuwe haring naar IJmuiden ondernam, van eigenaar verwisselen. De familie Van Leeuwen in Katwijk heeft het schip verkocht aan haar naamgenoot, de heer B. v. Leeuwen in Scheveningen en de Karei Doorman gaat de 22e Mei van Scheveningen uit met de eerste groep naar de nieuwe haring. De Katwijkse rederij Van Leeuwen zal het bedrijf voortzetten met een aantal kotters. DE DRANK WAS IN DE DEEN Drie onzekere Deense schepelingen, die de IJmuidense Z.O. genever meer eer had den bewezen, dan goed voor hen was, raakten gisteravond op het station IJmui den verzeild, waar zij ietwat lastig werden. Deze recalcitrantie werd afgereageerd op een ruitje, dat prompt in scherven viel, maar toen er om politie-assistentie geroe pen werd, verdween het dronken klaver blad schielijk. Later kwam er een Deens matroos aan het politiebureau ontsteld meedelen, dat drie zijner kornuiten spoorloos verdwenen waren, maar toen de agenten IJmuiden af zochten, ontwaarden zij het stel al gauw in diepe rust in een auto, die op het Konings plan geparkeerd stond. De schade aan het ruitje en het bedrag, dat de Nederlandse spoorwegen neertelden voor een extra-wachtpost op het IJmuiden se station, zal in Deense valuta worden vergoed. DAMCLUB „SPORTIEF" GAAT JEUGD- TEAM VORMEN. De uitslagen der onderlinge competitie van de damclub „Sportief" luiden: J. JonkerK. Lichtendahl 2—0: E. Ras Jr.—E. Wijker 20; H, LichtendahlE. Ras Sr. 20; J. Slager-H. Veltman 2—0; J. de RuiterF. Schuller 2—0. Door de grote aanwas van jeugdige dam mers zal „Sportief" weldra overgaan tot de vorming van een jeugd-tiental. Donderdag 19 April organiseert „Sportief" in haar clublokaal een contactavond, waar aan diverse attracties zijn verbonden met fraaie prijzen. Maandagavond omstreeks half acht brak op een schip, dat in de Staalhaven van de Hoogovens lag, brand uit, doordat een der opvarenden een bijna gedoofde kachel nieuw leven wilde inblazen met een scheut petroleum. De kachel explo deerde, maar de brand was snel geblust. Vanmorgen omstreeks kwart voor vijf brak brand uit in de Bates-Cepro-zakken- fabriek, ten Oosten van het Hoogoven terrein. Men was daar bezig met het losbranden van bitumen van een pomp en doordat een gasslang ontplofte en er zich een formida bele steekvlam ontwikkelde, werd de Hoog ovenbrandweer te hulp geroepen. Arbeiders gooiden snel de gascylinder, die bij het losbranden gebruikt werd, in het water en de brand werd eveneens snel geblust, zodat de schade ook hier beperkt bleef. Inhaalverbod zou twee ervan voorkomen hebben Op de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord gebeurden Maandag drie aanrijdingen, waarvan twee veroorzaakt werden door onverantwoordelijk inhalen op deze smalle, bochtige weg. In de bocht bij de Duinvliet- sfraat passeerde een automobilist een an der, maar hij moest dit, doordat hij een tegenligger niet tijdig zag, zo vlug doen, dat hij „sneed" en er een botsing ontstond. De snijdende auto glipte het trottoir op en reed daar een bejaard echtpaar aan, dat er met een paar onbetekenende wondjes afkwam. Vervolgens kraakte de auto, die inmiddels al aardig beschadigd was, een hek. Op hetzelfde moment sloeg een andere chauffeur linksaf de Schmidt van Gelder straat in, maar een achteropkomende auto mobilist wilde hem eerst nog even aan de linkerkant inhalen, zodat een botsing ook hier onvermijdelijk werd. Beide wagens liepen een hele serie deuken en schram men op. In de avonduren zou de bestuurder van een personenauto alweer „even" passeren maar hij zag een tegenligger te laat, zodat de beide auto's botsten. De inhalende wagen moest naar een garage worden gesleept, om dat er getwijfeld werd aan zijn bedrijfs zekerheid na de klap. In de volkshogeschool te Bergen (Noord holland) worden deze week in samenwer king met de Nederlandse Raad voor de Europese Samenwerking bijeenkomsten ge houden ter bespreking van hetgeen de volkshogescholen kunnen doen ter bevorde ring van de Europese samenwerking. Deze bijeenkomsten, die bedoeld zijn voor leiders van volkshogescholen, worden bij gewoond door Finnen, Zweden, Noren, Denen, Engelsen, Fransen, Zwitsers, Duit sers en Nederlanders. Van buiten Europa woont de heer Osman bin Talki uit Ma- lakka de bijeenkomsten bij. De heer O. Guermonprez, leider der volkshogeschool te Bergen, heeft de be sprekingen ingeleid. Het is nodig, zo zei hij, een jonge generatie van Europeanen te vormen, dat wil zeggen mensen, die de ge dachte der Europese samenwerking, zoals men die bijvoorbeeld in het plan Schuman verwezenlijken wil, behalve op het econo mische ook op andere terreinen kunnen be vorderen en die, als de tijd daarvoor een maal rijp zal zijn, ook in staat zijn een Europees kiesrecht uit te oefenen. Ook in de vrije organisatie in de ver schillende landen moet aan die Europese samenwerking aandacht worden besteed. Voor ons is het nu de vraag, aldus spreker, of hier voor de volkshogescholen een taak is en hoe die verricht zou moeten worden. Moet er een speciale Europese volkshoge school opgericht worden, moeten er op de bestaande scholen speciale cursussen over de Europese gedachte worden gegeven, moeten we door uitwisseling het doel trach ten te bereiken of deze drie methoden com bineren? zo vroeg de heer Guermonprez, die verder een kort overzicht gaf van de geschiedenis der Nederlandse volkshoge scholen waar men Nederlanders van ver schillende groeperingen wil samenbrengen. Die solidariteit, die we onder de Nederlan- ders willen bevorderen, zo zei hij, willen we ook bevorderen onder de Europese volken. PARIJS, (A.F.P.) Het Franse minis terie van buitenlandse zaken heeft de tekst gepubliceerd van het Franse memorandum over de instelling van een Europese organi satie voor landbouwmarkten, dat op 29 Maart werd toegezonden aan de aangeslo ten landen van de Raad van Europa en aan Oostenrijk, Portugal en Zwitserland. In dit memorandum wordt een analyse gegeven van de tegenwoordige omstandigheden in de Europese landbouw (onvoldoende pro ductie, te hoge productiekosten in bepaal de sectoren) en er wordt in het bijzonder op gewezen, dat elke poging tot productie vergroting stuit op wantrouwen van de landbouwers met het oog op de overpro ductie, die er het gevolg van kan zijn. Het is dus, zo wordt in het memorandum ver der gezegd, gewenst te komen lot een marktevenwicht, dat hun een voldoende be loning voor hun inspanningen verzekert en een behoorlijk rendement van hun inves teringen, maar dit evenwicht kan niet wor den bereikt in een te nauw nationaal ver band. Het kan slechts tot stand komen op een tot een eenheid geworden Europese markt, waarop productieschommelingen worden opgevangen. Deze eenwording moet tevens een factor van vooruitgang zijn, daar zij de landbouwers er toe zal brengen hun exploitatie te moderniseren en hun pro ductiekosten te verlagen. Voor het bereiken van deze doelen stelt het Franse memorandum de oprichting voor van Europese instellingen, overeenkomende met die van het plan-Schuman. Wat de wijze van verwezenlijking van de gestelde doelen betreft, deze moet geleidelijk en soepel zijn, dat wil zeggen, dat de onder handelingen in de eerste plaats betrekking zouden kunnen hebben op organisatie van de markten van enkele grote producten, zoals tarwe, melk, suiker en wijn. LONDEN (Reuter) Engeland heeft Amerika zijn ontwerp voor een Japans vredesverdrag overhandigd. Het ontwerp is naar verluidt gebaseerd op besprekin gen met de leden van het Gemenebest. Het zou veel overeenkomst hebben met het Amerikaanse voorstel. Volgens diplomatieke waarnemers zal men pogen de Amerikaanse en Britse ont werpen samen te voegen. Men is van mening dat het Britse ont werp gebaseerd is op de overtuiging, dat Formosa volgens de beginselen van Pots dam en Cairo aan China teruggegeven dient te worden, in dit geval aan het com munistisch China. Engeland zou ook voorstander zijn van het deelnemen van de regering van Pe king, welke door Engeland is erkend, aan de besprekingen over het verdrag. Inmid dels, zo menen waarnemers, zullen de Amerikaans-Britse besprekingen over dit onderwerp niet onderbroken worden. De geldinzameling voor het Grebbe- monument te Rhenen stagneert de laatste tijd enigszins. De Stichting Nationaal Leger- momiment Grebbeberg, die zich met de in zameling heefi belast, heeft het gestelde doel nog niet bereikt. Kort geleden heeft men het laatste stadium van de actie ingeluid. Er is nog 8.000,— nodig. De president der Europese Beweging in Rijnland-Westfalen, M. H. Freiherr von Gumppenberg, heeft in de internationale bijeenkomst van volkshogeschoolleiders te Bergen gesproken over Duitslands houding ten opzichte van de Europese samenwer king. De landen aan de andere zijde van de politieke scheidingslijn, die nu door ons werelddeel loopt, maken ook deel uit van Europa. Dat moet voor de landen, die nog zelfstandig beslissen kunnen, een vinger wijzing zijn om zich aaneen te sluiten. Ook economisch zijn er belangrijke argumenten daarvoor. Men vergelijke bijvoorbeeld eens de toestand in de Verenigde Staten met hun grote, niet door grenzen en oorlogen gehin derde, binnenlandse markt met de toestand hier, zo zeide spreker. Deze dingen worden in Duitsland heel scherp gezien, doordat dit land geografisch zo dicht bij de Sovjet-Unie ligt en een groot deel er van zelfs onder directe machtsin vloed van de Sovjet-Unie staat. Sterk leeft er het besef, dat een verenigd Europa nood zakelijk is. Bij een enquête in een der West- Duitse industriesteden is dat bevestigd. Het plan Schuman beschouwde spreker als een grote stap in de goede richting. Hij was het niet eens met de bezwaren der Duitse socialisten en gelooft trouwens, dat niet alle Duitse socialisten die bezwaren met hun partijleiding delen. Hij had goede hoop dat het plan in het bondsparlement, zij het niet met een grote, dan toch met een voldoende meerderheid zal worden goedge keurd en dat tenslotte ook de tegenstem mers zullen gaan meewerken. Als een centraal probleem en tevens als een zeer belangrijke mogelijkheid om de toestand in West-Europa te verbeteren ziet men in Duitsland het in het reine brengen van de Frans-Duitse verhoudingen. Slaagt men daarin, dan zullen spoedig ook de Beneluxlanaen en Engeland gaan mee werken. De grote geestelijke, morele en culturele invloed, die Europa eens op de rest van de wereld had, is verzwakt tengevolge van po litieke verzwakking. Door de eeuwen heen heeft Europa de ontwikkeling van het in dividu verdedigd onder gelijktijdige erken ning van de noodzaak ener gemeenschap. In de heden gehouden trekking der Staatsloterij is op nummer 15451 een prijs van 25.000 gevallen. Het programma van Zondag vermeldt de volgende voetbalwedstrijden: Blauw Wit—De Volewijckers; KFC—EDO; DWV HDVS; Haarlem—ADO; TOG—Schoten; 5 IVV—DEM; DTS—Velsen; Terrasvogels— DEC; Vitesse—Beverwijk; Zilvermeeuwen —De Kennemers; OVVO—Halfweg; HBC DIO; HPSV—Zandvoortmeeuwen; BPCVliegende Vogels: KBVBloemen- daal; Onze GezellenASV; Laren—ETO; LisseRouwkoop. XiOOOOOOOOCXJSOOnOCOOCOOOOOCOCCOOCOGCCCCOOCCOOOCOOCCOCOX» Voor de eerste maal na de kabinetsfor matie heeft de formateur prof. mr. C. P. M. Romme in het openbaar over de kabi netsformatie gesproken. Prof. Romme zei, dat blijkbaar toch een misverstand is ont staan tussen hem en dr. Schouten, de frac tieleider van de Anti-Revolutionnairen, die meent, dat de formateur zijn verlangen heeft afgewezen slechts politiek en parle mentair ervaren A.R.-personen als minis ter te zien optreden. Prof. Romme had slechts twee candidaten voor bepaalde de partementen moeten afwijzen, welke hem door de A.R. waren aanbevolen, omdat het aantrekken van deze functionarissen een te zwaar offer zou vergen van de K.V.P. Spreker zei, het te blijven betreuren, dat de regering uit vier in plaats van vijf par tijen is gevormd. Het verheugde prof. Romme, dat de be langrijke posten van Economische Zaken en Productieverhoging aan katholieke func tionarissen zijn toebedeeld. Minister Van den Brink heeft het prijspeil, door een ge zonde concurrentie toe te laten, weten te handhaven, totdat de internationale prijs stijgingen ook hun invloed hier deden gel den. Prof. Albregts, die de productiever hoging gaat stimuleren, kan een bij uitstek katholiek ideaal dienen: de winstverdeling sociaal rechtvaardig te doen geschieden en de bezitsspreiding zo breed mogelijk t® maken. Op een vraag uit de vergadering, of da oude Christelijke coalitie niet beter had kunnen worden hersteld, gaf prof. Romme als zijn mening te kennen, dat het buiten de regering houden van de socialisten fa taal zou zijn. Prof. Romme wilde echter niet beweren, dat er nooit meer een her optreden van de oude coalitie zou komen. Aardiik, pass. 15 Casquets. Akkrumdijk, pass. 15 Lissabon. Alderamin, 15 te Buenos Aires. Almkerk, 15 v. Nagoya n. Hongkong. Altair. 15 v. Rio de Janeiro te Santos. Ampenan, 15 v. Pangkal Pingang te Tj. Pandang Amsteldiep, pass. 15 Socotra. Amstelkerk, 14 v. Luanda te Lobito. Amstelpark, pass. 15 Dungeness. Annenkerk, 14 te Adelaide. Arundo, pass. 15 ten Z. Kp. Hatteras. Axeldijk, 15 te R'dam v. New York. Aalsdijk. 15 v. New Orleans n. Houston. Albiasserdijk, .15 te New Orleans. Alwaki, 16 te Norfolk. Amstelland, pass. 15 Fernando Noronha. ArnedJjk, 16 te Le Havre. Asturias, 13 v. Sydney n. Djakarta. Aldegonda, 14 v. Bangkok n. Pladju. Aletta, 15 v. Bangkok te Pladju. Amsteldijk, 14 270 m. NW. Keywest. Avcrdijk, 15 225 m. O. Cape Sable. Arundo, 16 60 m. ZO. Kp. Hatteras. Amstelveen, 15 360 m. ZW. Ouessant. Bali, 13 v. Penang n. Colombo. Beverwijk. 15 te Civita Vecchia. Bloemfontein, 14 te Southampton. Blijdendijk, pass. 15 Scilly's. Boissevain, 15 v. Penang n. Mauritius. Biscaya, pass. 15 6 u. Kp. Guardaful. Blitar, 15 19 u. v. Genua. Breda, 16 v. Chicamport n. Slaverry. Bonaire, 15 900 m. N.NO. Paramaribo. Caltex Delft, pass. 15 Wight. Caltex Leiden, 15 te R'dam v. Sidon. Caltex Pernis, pass. 15 Gibraltar. Caltex, The Hague, 16 te R'dam. Caltex Utrecht, 16 te Sidon v. R'dam. Castel Bianco (rep.), pass. 15 Westpunt Kreta. Castor, 16 te New York v. Inagua. Camphuys, 14 v. Gotontalo n. Menado. Clavella, 14 v. Corpus Christi n. Havanna. Coryda, pass. 15 Str. Soenda. Clavella. 16 v. Bay town n. Havanna. Delfland, 14 v. Las Palmas. Dalerdijk, 16 te Abalboa. Duivendrecht, 15 v. Port Harcourt te Lagos Delfshaven, 15 375 m. N.NO. St. Paulsrock. Eemdijk, 15 v. Havanna n. Vera Cruz. Elmina, 15 v. Freetown n. Antw. Enggano, 15 dwars Oporto n. Southampton. Friesland, 15 te Penang. Etrema, 17 te Rastanura verw. v. Livorno. Felipes, 15 v. Balikpapan n. Soerabaja. Groote Beer (rep.), pass. 14 Engano eil. Ganymedes, 15 v. Trinidad n. Point Fortin. Haarlem, 15 te Porta del Gada. Hera, 15 v. Antwerpen. Hersilia, 15 v. Trinidad n. Paramaribo. Hydra, 15 te Baranquilla. Hercules, v. Bougie n. Algiers. Hestia, 16 v. Cartagena te Barranqulla. Ilos, 15 v. Port de Paix n. Cape Haitien. Japara, 16 te Djakarta v. Rangoon. Joh. v. Oldenbarnevelt (em.), pass. 15 Kp. Guar- dafui. Jagersfontein, 14 v. A'dam n. Bremen. Kota Agoeng, 16 te Makassar v. R'dam. Kota Baroe, 15 v. Suez n. Bahrein. Kota, Inten, 17 22 u. te Port Said verw. Kota Gede, 15 19 u. v. Suez. Kedoe, 14 v. Makassar rede Semarang. Kertosono, 15 9.50 u. te Londen. Klipfontein. 15 540 m. N. St. Helena. Langkoeas, 14 v. Makassar n. Balikpapan. Larenberg, pass. 15 Wight. Laurenskerk, 14 v. Dakar n. Freetown. Leerdam, 15 v. Antwerpen. Lemsterkerk, 14 v. Aden. Lieve Vrouwekerk, pass. 15 Djeddah. Limburg, 14 v. Lorenzo Marques. Loenerkerk. 14 te Damman. Loppersum, 15 v. R'dam n. Pionbino. Langkoeas, 15 8 u. te Balikpapan verw. Lissekerk, 14 v. Hamburg te Londen. Laagkerk, 14 v. Madras. Madoera, pass. 15 Finisterrc. Mariekerk, pass. 15 Stromboli. Markelo, 14 v. Lorenzo Marques n. Angoche. Metula, 15 v. Porta Cardon n. Santos. Minjak, 15 v. Aden. Modjokerto, 14 v. Aden n. Djeddah. Mapia, pass. 15 Kp. Guardafui. Marken, verm. 16 v. A'dam n. Hamburg. Molenkerk, 16 v. Bushire te Dubai. Macuba, pass. 14 Malta. Merwede, 18 te Savanna verw. Muiderkerk, 14 te Bremen. Murena, 15 v. Suez. Maas, 15 v. Maracaibo n. Port au Prince. Mijdrecht, 16 v. Karlsham te R'dam verw. Noordam, 16 te R'dam v. New York. New Australia (rep.), 16 bij Socotra verw. Nestor, pass. 15 Kreta n. Beirouth. Nigerstroom, 14 geankerd rede Accra. Noordwijk, pass. 16 Maporca. Omala. pass. 14 Finisterre. Oranje, pass. 15 Kp. St. Vincent. Oranjefontein. 16 Durban te Lorenzo Marques. Overijsel, 16 te Suez. Oranjestad, 16 v. Curacao te Lagualra. Ovula, 14 v. Balikpapan n. Manilla. Polyphemus, 14 v. Houston te New Orleans. Poseidon, 14 v. Turks Island n. New York. Papendrecht, 15 te Hull v. Porta Cardon. Prins Alexander, 15 te Antwerpen. Prins Fre.d. Hendrik, 15 375 m. W. Scilly's Prins Willem v. Oranje, 16 te Gandia. Raki, 15 te Nunukan. Ruys, 15 v. Port Elisabeth te Durban. Rempang, 16 v. Newport News te New York. Reael, 13 v. Soerabaja n. Semarang. Rossum, 14 v. Antwerpen n. Ceuta. Salatiga, 15 te Manilla. Slamat, 15 v. Halifax te Boston. Sibajak (rep.), pass. 15 Bona. Somersetshire, 14 200 m. W. Slberut eil. Sommelsdijk, 15 te Antwerpen. Stad Dordrecht, 16 21 u. R'dam verw. Stad Haarlem, 16 15 u. Vlaardingen verw. Stad Schiedam, 19 te R'dam verw. Saidja, 15 v. Pladju n. Singapore. Samarinda, 15 nog te Basrah. Scherpendrecht, 14 300 m. O. Miguel. Sinabang, 15 te Palutello. Stad Arnhem, pass. 15 Finisterre. Stad Vlaardingen, 16 v. Emden te Narvik. Stanvac Taiang Akar, 15 te Sungeigerong. Sunetta, 14 v. Suez. Schie, 16 te Mobile v. Curasao. Sarpedon, 15 540 m. ZW. Bermudas. Talisse, 15 v. Djakarta. Tawali, pass. 15 Guardafui. Tegelberg, 15 v. Manilla n. Kobe. Teucer, 15 v. Semarang te Djakarta. Tjikampek, 14 v. Durban n. Majunga. Tjisadane, 16 te Durban. Tomini, 15 v. R'dam n. Hamburg. Triton, 14 v. New York n. Turks Island. Titus, pass. 15 Ouessant n. R'dam. Tankhaven III, 15 v. Pladju n. Singapore. Tiberius, 15 te Demerara. Tjiwangi, 16 te Djakarta. Tasman, 15 te Makassar v. Singapore. Themisto, }5 120 m. N. Bermudas. Vulcanus, 14 v. Gibraltar n. Patras. Volendam, pass. 15 Wight eil. Veendam. 15 300 m. Z. Kp. Race. Wieldrecht, 16 Bahrein. Willem Ruys, 14 v. Belawan n. Colombo. Winsum, 15 v. Monrovia n. Takoradi. Westerdam, 15 te New York. Willem Barendsz, pass. 14 Ouessant. Waterland. 15 v. A'dam n. Hamburg. Waikelo, 15 v. Makassar te Waingapoe. Winterswijk, 15 600 m. O. Bermudas. Waal, 13 v. Houston n. New Orleans. IJsel, 14 v. A'dam n. Curasao. KLEINE VAART Att, 14 v. Antwerpen n. Huil. Agiena, 14 v. Cuxhaven n. Boston. Batavier. III, pass. 15 Ouessant. Bianc, 14 v. Southampton n. Gent, Caland, 14 v. Preston te Partington. Confic. 13 v. Par Parsley. Citadel, 16 v. Manchester te Sarpsborg verw. Coolhaven, 14 v. Casablanca n. Algiers. Duiveiand,, 15 te Kopenhagen v. Dover. Dacapo, 15 v. Bilba te Leixoes. Echo, pass. 15 Lizard. Elisabeth, 14 v. Caen te Parijs. Haskerland, 14 v. Harlingen n. Leith. Heemskerk, 15 v. Stockholm te Paskalavik. Helvetia, 14 te Berwick v. Huil. Hoflaan, 15 v. Sfax te Tunis. Hondsbosch, 13 v. Manchester te Rouen. Hoogland, 14 v. Gothenburg te Sunderland. Houtman, 14 te Boness v. Hamburg. Hada, 13 v. Saffi n. Londen. Hagno, 14 v. Cartagena te Malaga. Import, 12 v. Casablanca n. Marseille. June, 15 v. Bordeaux te Brugge. Jozin, 14 v. Duinkerken. Koningshaven, 13 v. Duinkerken te Casablanca. Lacra, pass. 16 Kiel. Lies. 14 te Londen v. Bordeaux. Merwehaven, 13 v. Portsmouth te Agadair. Mizar, 14 v. Bordeaux te Agadir. Nato, 12 v. Bordeaux n. Londen. Nottingham, 14 v. Harlingen n. Goole. Nieuwhaven, 14 v. Rouen n. Casablanca. Pacific, 14 v. Londonderry n. Dieppe. Prima, 16 v. Nantes, te Bayonne. Rose Marie, 14 v. La Coruna te Bordeaux. Saba, 16 v. Treport n. Runcorn. Spes, 16 te Colchester verw. Tyro, pass. 15 Lizard. Urmajo, 14 te Newcastle v. Immlngham. Uni, 14 v. Gent te Londen. Van Gelder, 15 v. Dean n. Londen. Vlier, 17 te Antwerpen verw. v. Lissabon. Walenburgh, pass. 16 Ouessant n. Le Havre. Westlaan, 16 v. R'dam te Hamburg. SLEEPVAART Hudson, met 2 bakken 15 46' 47" N. 6' 53" W'. Humber, 15 41' 13" N. 29' 09" O. Tync, 15 36' 20" N. 3' 26" W. Rode Zee. met boordirrstallatie 15 bij Gibraltar. Zwarte Zee, 14 te Cristobal. „BOSCH" Electrische in prima staat te koop. Winkelinstallaties. SPAARNE 78. Tel. 14653. 't regent, 't regent. Vlotte modellen regenjassen en -mantels bij van veen, Zfjlweg 2628, Haarlem, f 2.50 per week, zonder voor uitbetaling!! WAT ZOEKT U? Een dres soir? Wij hebben ze. In old finish en eiken envoor slechts f 4 per week zonder vooruitbetaling!! VAN VEEN Zijhveg 2628, Haarlem. bijv, Herenrubberzolen (geklonken) f 2.35 M. REM KENNEMERLAAN 129 Tel. 4057. IJmuiden. Speciaal adres voor: Schilderstukken, etsen, enz. KENNEMERLAAN 5 Tel. 5705. IJmuiden. Juwelen, Zilver, Kralen, enz. KRUISSTRAAT 19. Tel. 16910

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3