Clowntje Riek S=rMhstrieestew wot- BAKKER's Behang Haarlem gaat hogere huizen bouwen Ingezonden stukken „Bloemenheuvel" kan voorlopig niet worden ingericht tot raadhuis Aime opdracht Gemeenteraad van Bloemendaal Opvarenden van de „Affray zijn reddeloos verloren Voor de kinderen feuilleton ,0 april 1931 Onze Londense correspondent meldt: Ie raw. was. Zodra de storm gaat liggen zal het zoe- ien naar de duikboot worden voortgezet, ï-ch zonder hoop nog iemand levend aan treffen. Het is echter van het uiterste 'P'sng, dat de onderzeeër gevonden wordt, wegens de lessen, die uit het onderzoek getrokken kunnen worden. De commandant dient namelijk tot het laatste ogenblik het logboek bij te houden. Slechts zijn rapport ba het raadsel oplossen, waarom er geen i'ccntact met de buitenwereld mogelijk is geweest. De uitgebreide veiligheidsvoor schriften kunnen, zoals ook nu. weer is ge bleken, alleen in ideale omstandigheden «orden toegepast. Maar bij duikboot-onge- hkken is de praktijk bijna altijd anders jan de theorie. Bij de twee vorige onderzeebootrampen raren de redders zeer snel aanwezig, doch :ok toen stonden zij vrijwel machteloos, indien bij de Affray alles volgens regel vas gegaan is het echter zeer de vraag of ontsnapping mogelijk was geweest, gezien cï ontzettende druk van het water op deze grote diepte. Het is tweemaal voorgekomen, dat rnen tegenover eenzelfde mysterie stond ais thans, namelijk in 1932, toen de duik boot M 2 in de buurt van Portland met 60 man verdween, en in 1925 bij het. vergaan van de M 1. Beide onderzeeërs zijn nooit gevonden. In andere gevallen waren aard en oorzaak van de ramp meestal spoedig na hei eerste alarm bekend. Thans weet. men pets. Amerikaans blad over Perle Mesta De „Washington Post" merkt in een .dartikel over de vraag of mevrouw Perle Mesta, de Amerikaanse gezante in emburg, in aanmerking komt voor laafsing naar Den Haag op, dat Ne derland en de Scandinavische landen ver ontrust zijn geweest door berichten als zou president Truman op het punt staan toe to Seven aan mevrouw Mesta's ambitie de eerste ambassadrice in de geschiedenis van de Amerikaanse diplomatie te worden. Het blad brengt in herinnering, dat arerwegen zelfs de ongebruikelijke stap ■■eelt genomen te laten weten dat mevr. ■jesta, hoezeer zij overigens wordt gewaar- okcu, persona non grata zal zijn. De „Washington Post" vervolgde: „Ne- 'leeft soortgelijke ervaringen, -renais Denemarken heeft het kennelijk -P^m de arm,genomen om uitdrukking geven aan zijn verontrusting, en ge- znii Lnaar de aard van commentaar £Strndersteiien'dat de afschei- eetfvonrWio j16 niet meer is §eweest dan dev J 3 ergenis vergeleken met «ig»SnPJ"l,eke MacArtl™ (U.P.) Perzische stakers willen wel weer aan het werk In een mededeling van de Perzische re gering is gemeld, dat de stakende arbeiders op de Perzische olievelden een regerings delegatie Donderdag hebben beloofd weer aan het werk te zullen gaan, als de Brits- Iraanse oliemaatschappij de door de sta king verloren gegane lonen zou uitbetalen. De regering deelde mede, dat zij hoopte dat de maatschappij de eis van de arbeiders zou aanvaarden. In dat geval zou de staking afgelopen zijn. De verklaring voegde er aan toe, dat het in Abadan volkomen rus tig is. Naar aanleiding van berichten over de stakingen in de olie-industrie van de An- glo-Iraanse pelroleum-maatschappij in Iran en beschouwingen hierover in de Nederlandse pers heeft de gezant van Iran in Nederland, Hoessein Navab, op grond van recente telegrammen van zijn regering aan ANP verklaard, dat deze stakingen niets te maken hebben met enige activiteit van de Toedeh-partij. De Toedeh-partij is pro-Russisch. „De stakingen vinden zijn oorzaak in het feit, dat de oliemaatschappij onlangs de salarissen van de arbeiders heeft ver laagd", aldus de gezant. „Dierenbescherming" zag terug op welbesteed jaar De afdeling Haarlem en Omstreken van ..Dierenbescherming" hield een dezer dagen haar 78ste algemene ledenvergadering. Dat in onze gemeente dierenbe scherming niet bestaat uit het voeren van klontjes aan paarden van schillenboeren, blijkt wel uit het zeer uitgebreide jaar verslag, waarin een belangrijke plaats is ingeruimd aan de verrichtingen der inspec tie. Onder de actieve leiding van het. bestuur houdt de inspecteur strenge controle op o.m. de vèe-transporten. het oogkleppenverbod, de hertenkampen, de dierenmarkten, de stal len in de woonwagenkampen. De grootste zorg der vereniging is de onverschilligheid van vele mensen jegens het dier en zij wordt nimmer moe in film, woord en geschrift speciaal ook do jeugd hierop te wijzen, want: aan dc dierenbehandeling kent men een volk. Wat bijvoorbeeld te denken van een daad als het in Overijsel inladen van een zwaar drachtige koe in een volgeladen spoorwegveewagon. Met het gevolg, dat het tijdens de reis naar Haarlem geboren kalfje geheel werd vertrapt? Dit is slechts een voorbeeld uit vele die een streng proces verbaal uitlokten. Het asyl in de Ridderstraat met zijn poli kliniek voor minvermogenden is het hoofd kwartier der vereniging. Hier wordt ge ijverd om voor de vele zwervers onder de huisdieren waarvan de eigenaren zich niet melden en voor dieren waarvan men zich wenst te ontdoen, goede tehuizen te vinden. Hoezeer een deel van het publiek in zijn onwetendheid, onwil en kritiek soms ook moge tegenwerken, de goedwillenden - onder wie de bijna 800 in het afgelopen jaar tot de vereniging toegetreden nieuwe leden kunnen er op vertrouwen dat „Dierenbe scherming ook in onze omgeving paraat en ten volle voor haar taak berekend is. Op heterdaad betrapt In de afgelopen nacht werd de 30-jarige Haarlemse koopman A. S. op heterdaad be- betrapt bij een poging om een geldkistje uit het kantoortje van een garage aan de Boter markt weg te nemen. S. sloeg een ruitje in, nadat hij eerst geprobeerd had met een valse sleutel het kantoortje binnen te komen. Hij is opgesloten in het politiebureau aan de Smedestraat. „VOOR ELK WAT WILS" zou de titel van onze STALEN- BOEKEN kunnen zijn. Mogen wij ze U eens ter inzage sturen? MODERNE DESSINS vanaf 50 cent per rol. Een complex arbeiderswoningen is in Zuid-Oost ontworpen waarbij vier woonlagen gemaakt zullen worden Haarlem is, wij wezen daarop reeds eer der, gedwongen hogere huizen te gaan bouwen. Tot voor kort was het eengezins huis hier regel. Daardoor onderscheidde Haarlem zich zo sterk van andere grote steden, zoals Amsterdam, Rotterdam en ook zelfs van Den Haag. Slechts in bijzon dere gevallen werden hier beneden- en bovenhuizen gebouwd. Maar het bleek dat dit zo niet kon door gaan. Haarlem heeft betrekkelijk weinig bouwgrond beschikbaar, zodat de gemeente wel gedwongen werd daarmee zuiniger om te gaan. Bovendien vraagt het steeds be langrijker financiële offers om poldergron- den bouwrijp te maken. Zelfs het zand dat daarvoor nodig is, is schaars en het transport daarvoor kost ook veel. Door het college van B. en W. is onlangs opdracht gegeven na te gaan hoeveel grond beschikbaar is en binnen afzienbare tijd beschikbaar kan komen voor woningbouw. Daarnaast werd ook een prognose gemaakt over de te verwachten groei van het Haar lemse inwoneraantal. Het gevolg was dat de noodzakelijkheid kwam vast te staan van het bouwen van hogere huizen. Na tuurlijk gaat het rekensommetje niet op dat men op dezelfde grond drie- of vier maal zoveel huizen kan bouwen als men niet één, maar drie of vier woonlagen maakt. Hoe hoger de huizen opgetrokken worden, hoe breder de straten moeten zijn. Ook moet er dan weer open grond tussen de huizen worden uitgespaard. Maar er wordt toch door het hoger bouwen in elk geval in belangrijke mate grond gespaard en daar is het om te doen. Daarom zijn reeds op voorstel van B. en W. enkele uitbreidingsplannen gewijzigd, waardoor het mogelijk wordt op verschil lende plaatsen hogere huizen te zetten zon der'daardoor het stadsbeeld ernstig te schaden. Er bestaan thans enkele plannen voor „hoogbouw". Indertijd deelden wij reeds mede dat een aannemersfirma in Bloemen- daal van zins is in het Zuiderhoutpark een flatgebouw te zetten. Aanvankelijk was het voornemen dat dit gebouw van 8 ver diepingen 116 flats zou bevatten, maar la ter is, omdat B. en W. daartegen bezwaren hadden, besloten om het aantal verdiepin gen te verminderen, waardoor ook het Rehabilitatie Dank zij de wet van 13 October 1950 zijn tal van onschuldigen na vijf jaren ge rehabiliteerd.. Wat toch is het- geval? Kort na de be vrijding werden "vele mensen onschuldig in kampen ondergebracht als gevolg van lasterpraatjes. Weliswaar werd een groot aantal na kort of lang verblijf onvoorwaardelijk bui ten vervolging gesteld op grond van de overweging „dat de schuld van zodanige aard is, dat enige straf niet gerechtvaar digd is te achten". De wet van 13 October 1950 h'eef-t gedu- peerden gelegenheid gegeven verzet aan te tekenen. Velen zijn na gerechtelijk onderzoek in ere hersteld. De beschikking luidde dan: dat de onvoorwaardelijke buiten vervol ging stelling is geschied op grond, dat de gerezen verdenking ongegrond is ge bleken. Van de gelegenheid tot rehabilitatie heeft ook ondergetekende met succes ge bruik gemaakt. Haarlem K. H. C. CHRISTEN aantal flats wat kleiner zou worden. Tot uitvoering van dit plan is het nog niet gekomen. De tijdsomstandigheden werpen ook moeilijkheden op, zodat dit begrijpelijk is. De gemeente heeft nu het voornemen een complex arbeiderswoningen te bou wen in Haarlem Zuid-Oost, namelijk aan de Duncklerstraat, nabij het Openbaar Slachthuis. De grond is daarvoor reeds op gehoogd. Dit worden montage-woningen met vier woonlagen. Het complex zal dan woonruimte bieden voor 96 gezinnen. Het voornemen is de huizen in exploitatie te geven aan een woningbouwvereniging. Er kan natuurlijk pas met de bouw be gonnen worden als de „bouwstop" is ge ëindigd. Maar er moet ook nog overwogen worden of dit bouwplan financieel uitvoer baar is, namelijk of de exploitatie rendabel kan zijn bij de hoge bouwkosten die nu gelden. Al het mogelijke zal evenwel ge daan worden om de bouw te laten door gaan, want Haarlem heeft immers grote behoefte aan woningen. De woningnood in Haarlem stijgt - Blijkens de gegevens van het Huisves tingsbureau wordt de woningnood in Haar lem steeds nijpender. - Er staan thans in totaal 1627 urgente en onhoudbare gevallen ingeschreven. Dit is wel 17 minder dan op 1 Januari van dit jaar, maar dit komt alleen omdat het bij een hereontróle mogelijk bleek verschil lende gevallen af te voeren daar de toe stand in sommige gezinnen veranderd was, hoewel toch geen woonruimte aan de inge schrevenen werd toegewezen. Dit zijn bij voorbeeld gevallen waarin de woningtoe stand van ouders verbeterden, doordat inwonende kinderen een anctere huisves ting. kregen, of waar door overlijden de- samenstelling van het gezin veranderde. Zonderen wij deze factor uit. dan komen er steeds elke maand meer nieuwe geval len bij, dan er afvallen doordat ingeschre venen een betere woning krijgen. Onder de 1627 urgente en onhoudbare gevallen zijn 279 urgente en 35 onhoud bare gevallen gegrond op medische over wegingen. Voorts zijn er huizen nodig voor 17 leerkrachten, 140 voor gedemobiliseer- den:, 60 voor grote gezinnen (die nu veel te klein gehuisvest zijn) en 39 voor ge zinshereniging (de leden van deze gezin nen wonen nu gescheiden). Er staan 111 echtparen, ouden van da gen, ingeschreven voor een huis geschikt voor ouden van dagen. Textielhandelaren bepalen hun houding Een groot aantal detail-handelaren uit de textielbranche was Donderdagavond in restaurant Brinkmann aanwezig op een bijeenkomst, waar drs Neefs verslag uit bracht over de bespreking welke is gevoerd tussen vertegenwoordigers van de textiel- vakbonden met prof. Brouwers en over het beraad der documentaire bestuurdersverga dering van de middenstandscentrales die onlangs in Utrecht is gehouden. De spreker gaf een kort overzicht van de situatie sinds 1945 en plaatste de huidige toestand in dc textielhandel tegen deze achtergrond. Hij toonde aan, dat reeds vóór het conflict in Korea internationaal prijs stijgingen voorkwamen, welke ten gevolge van de noodzakelijk geachte paraatheids economie. tot steeds grotere schommelingen en prijsstijgingen op de grondstoffenmarkt aanleiding gaven. Vooral wegens een te kort aan export-artikelen. Na deze inleiding gaf drs Neefs een uit voerige résumé van de gehouden besprekin gen en van het beraad der Middenstands vakcentrales en de daaraan verbonden con clusie. De textielhandel plaatst zich positief ach ter de regeringspolitiek voor een zo laag mogelijk houden van kosten en prijzen, doch met als voorwaarde, gehoord te willen wor den met een documentair ondersteund overleg. Tijdens de pauze maakte de voorzitter be kend dat Maandag 23 April in de Rivièra-hal te Rotterdam een algemene landelijke leden vergadering wordt gehouden van Sint Willi- brordus, ter bespreking van de houding, die door de textielhandel moet worden inge nomen. Hij spoorde de aanwezige leden aan deze vergadering bij te wonen. De heer M. Ruppert bepleit samengaan van C.H.U. en A.R. In een te Amsterdam gehouden verga dering der C. H. U. heeft de heer M. Rup pert, voorzitter van het C. N. V., een plei dooi gehouden voor het politieke samen gaan van de C.H.U. en de A.R. Hij zeide dat samenbundeling der christelijke krach ten in ons land vooral in politiek en maat schappelijk opzicht een dringende nood zaak is. De heer Ruppert zag tussen beide partijen slechts een verschil in mentali teit en geaardheid. Looddieven Door de Heemsteedse recherche zijn aan gehouden de 25-jarige L. v. 't H. en de 60- jarige T. C., die lood gestolen hebben van een garage bij de buitenplaats „Eikenrode". Het lood. dat verkocht was aan een opkoper te Haarlem, is in beslag genomen. Bij onder zoek is gebleken, dat de aangehoudenen zich ook hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een pulverisator (spuit voor bestrij dingsmiddelen in de tuinbouw) te Bloe- mendaal. Botsing veroorzaakte schade aan auto's Op het kruispunt CruquiuswegSumatra- straatMolenwerfslaan kwamen twee autos, waarvan de een bestuurd werd door M. B. uit Haarlem en de ander door dr. E. B. even eens uit Haarlem, in botsing doordat beide wagens vrijwel gelijktijdig op het kruispunt kwamen en aan de van rechts komende auto geen voorrang werd verleend. Beide wagens werden zwaar beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie maakte proces-verbaal op. Voetbalwedstrijd tussen de balie en doktoren Zaterdagmiddag om vier uur zal op het terreur van HFC een voetbalwedstrijd, wor den gespeeld tussen doktoren, en advocaten. Vorig jaar hebben de doktoren en advocaten elkaar ook ontmoet en de belangstelling hiervoor was toen groot. De doktoren be haalden een overwinning en de advocaten willen morgen revanche nemen. Morgen middag worden weer velen verwacht. Scheidsrechter is de heer H. W. van Turn hout. Prins Bernhard weer in Argentinië Na zijn bezoek van een week aan Chili is Prins Bernhard per vliegtuig naar Bari- loche in het Argentijnse merendistrict ge gaan. Na zijn verblijf aldaar zal de Prins een bezoek brengen aan Bahia Blanca en aan de kolonie van Nederlandse landbouwers te Tres Arroyos. Men verwacht dat Prins Bernhard op 26 April per vliegtuig uit Buenos Aires naar Nederland zal vertrekken. In de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bloe mendaal is in principe besloten op de vier ingekomen bezwaarschriften tegen plaat sing op de gemeentelijke monumentenlijst afwijzend te beschikken; van de objecten zal een kaart worden gemaakt en aan de eigen worden toegezonden. Mocht de gewenste omschrijving van de belanghebbenden aan redelijke eisen voldoen, dan zal daarmee rekening worden gehouden. Bij de aan het .besluit voorafgaande besprekingen mérkte de heer Smidt van Gelder (WD) op, dat het van belang kan zijn, dat een object, dat van de openbare weg te zien is, op de monumentenlijst geplaatst wordt, doch daarom behoeft het gehele landgoed er niet op geplaatst te worden. De veror dening moet met voorzichtigheid gehan teerd worden. De voorzitter, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, gaf dit laatste toe. Er moeten echter maatregelen getroffen worden, als er plannen zijn natuurschoon te schenden. Als voorbeeld noemde hij het kappen van bomen aan de Krullenlaan, waardoor een mooi hoekje verloren is ge gaan; over het kappen bestond echter ver schil van mening, doordat Staatsbosbeheer toestemming had verleend. Besloten werd medewerking te verlenen tot verstrekking van een bijdrage a fonds perdu en van een annuïteitslening aan de woningbouwvereniging Bos en Duin voor bouw en herstel van 'schuurtjes, tot aan koop van ruim 28000 m2. grond te Voge lenzang van J. Heemskerk, tot verhoging van de gasprijs met één cent per m3., tot het aangaan van een ruil van gronden nabij „Bloemenheuvel" met de heer R. Burdet en consorten, tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling schoolartsen- dienst, tot grondtransactie met J. Tit te Bloemendaal, tot het verlenen van onthef fing volgens artikel 2 der bebouwingsvoor schriften aan: P. O. Loenen, J. J. van der Linden en J. M. Strijbis en te weigeren aan E. Sikkes. Het voorstel tot aankoop van grond aan de Militairenweg te Overveen van mr. A. E. M. Povel en consorten werd op verzoek van ir. De Vassy (Arbeid) aangehou den. Deze meende, dat het voorstel geen verbetering van het gehele uitzicht op de weg betekent. Bij de rondvraag werd mr. W i 1 d t Meyboom (WD) meegedeeld, dat de kans, dat „Bloemenheuvel" niet spoedig tot raadhuis verbouwd zal kunnen worden groot is. B. en W. hebben besloten ..Bloe menheuvel" voorlopig aan de gemeente Haarlem te verhuren;, kinderen ..uit „het kinderhuis aan het Wilhelminapark zullen daarin worden ondergebracht. De heer Lagendijk (A.-R.) stelde vragen naar aanleiding van een artikel in „De Telegraaf", waarin stond dat de bur gemeester van Bloemendaal tekort is ge schoten in zijn taak door de regering piet te waarschuwen over de zaak-Menten. De voorzitter merkte op, dat een slecht artikel interessant kan worden als het zo voorgelezen wordt, als de heer La gendijk heeft gedaan. Spr. herinnerde eraan dat in 1945 de burgemeester uitgeschakeld was in de zaken van zuivering van poli tieke delinquenten. Wat de zaak betrof zeide spreker, dat de regering beter op de hoogte is dan de burgemeester in de zaak- Menten. Waarom wordt de burgemeester van Bloemendaal er met de haren bij ge sleept? Het gaat hier niet om het geval- Menten, maar om het geval-Lunshof. Deze is vorig jaar in de gemeente aangehouden, omdat hij onder invloed van sterke drank een verkeersovertreding beging. Daarover zijn de politie verwijten gedaan. Spreker heeft deze politie in bescherming genomen. Daarom is dit artikel verschenen. Zich tot de heer Lagendijk wendend zei spreker: „Nu weet u hoe de zaak in elkaar zit en u kunt de gemoederen in Vogelen zang gerust stellen". Haringrit naar Vlaardingen De vierde internationale haringrit naar Vlaardingen zal dit jaar worden gehouden op Zaterdag 23 Juni a.s. Hieraan zullen kunnen deelnemen bezitters van auto's, motoren, en fietsmotoren met passagiers. Deze rally zal dit jaar voor het eerst worden georganiseerd behalve door de mo tor- en autoclub „Vlaardingen", door de Vereniging van Haringhandelaren, de Vereniging ter Bevordering van Visserij, Handel en Nijverheid, de Redersvereniging voor de Nederlandse Haringvisserij, de Vlaardingse Middenstandscentrale en de Vlaardingse gemeenschap. door Victor Bridges (oertaalduit het Engels) •^noom" vindt' En al U Van de ?ïer bent, dan kunnen U er tevreden uitdrukte zoals moeder Pnjs. gaan harrewarren over de Pn orn Soek vï tWaS ZC verdwe" N011 Het een wmvL 1% en Maurice ^nheid in de r J rhjk gevoel vai1 ver- e bandelen. Toen K Van de bushalte !en er ai enige paha'-r aa«kwam, za- °nder ook de wa<*tende «en g I 5™ Pulle*> die on- tos naast 2fch ^chappentas van Cl%ad gebaar V ?nam en een uit- maalde. Enig Sin ncïünS Va* Mau- zitten. erstr°oid ging deze 5\'n5°dezelide brnV* misschien ook Sfte PuW Als ik wUg 20U gaan> Vucces sohad' het vragen mag, dat gaat wel, luidde het ant- Heot u ^rouw Barton gesproken? Inderdaad, en ze was zo vriendelijk me een proefvaart toe te staan met de „Eekhoorn". Dat was juist, wat ik graag wilde. Zo, zo, u hebt uw middag dus goed gebruikt! Maurice knikte nadenkend. Bijzonder goed! HOOFDSTUK IV. Dat lijkt me wel genoeg. Nobby zette het benzineblik neer en terwijl hij zijn handen aan een vuile lap afveegde, keek hij tevreden naar de kleine, goed-uitzien- de motor. We moeten hem even laten bekomen, vervolgde hij en dan zal hij voorbeeldig starten. Laten we het hopen. Maurice klopte zijn pijp uit en stak deze in zijn zak. Ik zie niet tegen wat gezonde lichaamsbewe ging op, voegde hij er aan toe, maar als het ding altijd zó koppig zou zijn.... Maakt u zich geen zorgen, meneer. Het komt alleen doordat het geval een tijd lang niet gebruikt is, de olie is wat dik geworden. Hij moet even op toeren komen, probeert u het nu maar weer eens. De twee mannen verwisselden van plaats. Nobby maakte de meertouwen los. Vooruit meneer! Probeer het nog eens, u zult zien, dat-ie het doet! En werkelijk, opeens begon de motor te snorren en langzaam begon de „Eekhoorn" door het water te glijden. Heb ik het niet gezegd! Nobby's stem klonk triomfantelijk. Er mankeert niets aan, behalve dat-ie een beetje oud begint te worden. Hoeveel benzine heb je aan boord?, vroeg Maurice. Ongeveer 80 liter. Je zou er een aardig prijsje voor krijgen, als je het wilde verkopen. Daar komt niets van in. Maurice lachte en draaide aan het roei', zodat de „Eekhoorn" keurig langs de achtersteven van een groot, elegant uitziend jacht ma noeuvreerde. Dat is een boot, die ik wel zou willen hebben, merkte hij op met een blik van afgunst. Volkomen zeewaardig, neem ik aan, en heel wat meer ruimte dan wij hier hebben. Ja, maar die boot is niet te koop. Nobby schudde zijn hoofd. Die is het eigendom van meneer Oldfield, de commissaris van politie. Ze gaat sneller dan welke andere boot ook, behalve misschien de Zee meeuw". We kunnen nu eenmaal niet allemaal rijksambtenaren of schatrijke bookmakers zijn, zuchtte Maurice, terwijl hij zijn schou ders ophaalde. Nu je de „Zeemeeuw" noemt, schiet me iets te binnen: ben je die Felgate al tegen het lijf gelopen? Ik zag hem vanmorgen op het dek aan het. werk. Ja, ik heb die schoft ook gezien. Nobby spuugde over boord. Het ziet er naar uit, dat hij bezig is de boot klaar te maken om er mee uit te varen. Zijn baas is zeker van plan weer eens een .tochtje te maken. Een merkwaardige liefhebberij voor een bookmaker. Ja/en ik zou het nog begrijpen, aii ze werkelijk grote tochten ondernamen, maar alles wat ze schijnen te doen, is zo'n beetje in de buurt van hel Blacksand rond dobberen. Ik kan er de pret niet van in zien. Rijke mensen zijn vaak eeil beetje zonderling, merkte Maurice op. Hij heeft waarschijnlijk heel wat onaangename din gen op zijn geweten en misschien denkt hij, dat zeelucht een zuiverende werking heeft. Je kunt het nooit weten met die geld-magnaten Nobby zweeg en de „Eekhoorn" voer in een plezierig tempo voort, passeerde de uiterste voor anker liggende schepen en kwam nu in de eigenlijke baai. Van de monding van de Salcot-kreek naar het Zuiden toe strekte zich een lange zandbank uit. De uiterste punt hiervan werd aan gegeven door een eenzame boei, die op en neer dobberde in het water en naar deze boei wendde Maurice zijn steven. Ik wil eens kijken, of we dat halen, merkte hij op. We moeten niet tè veel eisend zijn, maar ik wil toch een behoor lijke proef met de boot nemen. Wat vind jij er van? Het lijkt me een goed idee. Het is nog geen elf uur en de eerste twee uur zal het water nog hoog genoeg zijn. Nobby keek 2ijn pietgezel vragen Hoe-whs u\V bnderhoud met {end eau, jcrffroüW^ Hazel eigenlijk. Bent u het al over de prijs eens geworden. Neen, daarover hebben we nog niet gesproken. Maurice zweeg even. Zij nam me mee naar huis om haar moeder te leren kennen, vervolgde hij dan, en we raakten daar zo gezellig aan het praten, dat er van een zakelijk onderhoud niets meer kwam. Ik heb beloofd, dat ik aan het eind van de week nog eens even aan zal komen. Tussen haakjes, ze verzocht me haar spe ciale groeten aan jou over te brengen. Dank u. Ze lijkt op haar vader, die ook altijd een goed woord voor een oude vriend had. Ik vond haar en mevrouw Barton beiden bijzonder aardig. Ook meneer She ridan, de redacteur, leek me heel geschikt. De enige, die me minder aanstond, was die knaap Clifford, die de drukkerij schijnt te leiden. Hij leek me een beetje al te veel met zich zelf ingenomen. Die vent deugt niet. Hij loopt achter de vrouwen aan en vergokt zijn geld. Hij heeft ook achter Susie heen gezeten, hoe wel het me een raadsel is, wat die in hem zag. Aangezien Maurice, wat dit laatste be treft in strikt vertrouwen door Susie zelf op de hoogte was gebracht, ging hij hierop niet in. Het bootje zelf eiste voor het overige al zijn aandacht op. Een frisse wind, die golven met witte schuimkopjes in het wa- tep blies, gaf een prettig opwindend gevoel en toeri ze de boei gerond (hadden èn weer in de richting van de kust voeren, gaf hij zich geheel en al over aan het spel tegen water en wind. Het leven was ten slotte kort en hij vond dit stellig een veel betere manier om zijn morgen door te brengen dan aan een bureau in een rommelig Fleet- street-kantoor artikelen te zitten schrijven. Voor iemand, die ontvankelijk was voor de eigenaardige aantrekkelijkheid van een eenzaam waterlandschap, was de Salcot- kreek inderdaad iets bijzonders. Het water was slechts bevaarbaar in de korte perio den van vloed en was eigenlijk alleen van waarde voor jagers op waterwild. Van dit soort dieren huisde hier een zeer bonte verzameling. De hele zomer door waren er ganzen, eenden, wulpen en pluvieren te zien. Behalve een stenen brug, die onge veer anderhalve kilometer het land in lag, duidde in de gehele omtrek niets op het werk van mensenhanden en was het land schap volkomen ongerept. Een paar honderd meter verderop, waar het langzamerhand ondieper begon te wor den, slaakte Nobby, die voorop tegen de kajuit geleund stond, plotseling een uit roep. Wat is er aan de hand?, vroeg Mau rice. Er ligt daar wat in het water, vlak voor de bocht. Hij hield de hand boven de ogen en tuurde voor zich uit. Ik moet me al heel erg vergissen als dat geen mense lijk lichaam is. maand gaat de jacht op de Hollandse Nieuwe herbeginnen en overal in de T.. is men reeds druk bezig met de voorbereidselen voor de traditionale ;aQ" die de opening van het haringseizoen inluidt. Zelfs de mast is voor een grondige opknapbeurt van de logger gehaald. io\rnEN (Reuter). De Britse admi- ie hS Ateravond medegedeeld, dat 1 redelijke hoop meer bestaat op het widen van opvarenden van de gezonken Schoot „Affray". De adm.ral.te.t S n« mede dat het zoeken wordt voort- „zetom de juiste positie van de „Affray "t te stellen. Ook zal alles in het werk worden gesteld om de oorzaak van de ramp K vinden. In de strijd tegen de zee hebben alle we- schappelijke hulpmiddelen hoe geper- Èonneerd ook, het ditmaal moeten af- Ln De zoekers hebben helaas de race «el de'tijd verloren. Na 66 uur meende m gisteren een Asdic-signaal (geluids kaar) te horen, doch dit werd met beves- H£d De duiker, die op het punt stond om •lie dalen, kon dat niet doen, omdat de zee ADVERTENTIE CRONJéSTRAAT 135 TELEFOON 11657 Dezer dagen is liet een halve eeuw geleden dat de Sclieveningse Pier (formeel het J9Wandelhoofd Koningin Wilhelmina" geheten) officieel geopend werd. Helaas werd deze geliefde badgasten-promenade tijdens de bezettingsjaren moedwillig door de Duitsers vernield. Deze foto werd gemaakt tijdens de officiële opening van de Pier op 6 Mei 1901, door Prins Hendrik der Nederlanden. Ja, daar hing Bunkie, aan de draad. Hij schreeuwde van schrik, want onder hem lag de straat in de diepte! Hoe lang zou hij het nog kunnen uithouden? Hij probeerde de draad vast te pakken, maar dat lukte niet. En doordat hij zo'n beweging maakte, begon de draad hoe langer hoe wilder te slingeren. Dat kon zo niet lang goed gaan. En plotseling.zzzjieng!!!!, zei de draad en knapte in tweeën. „Oooooooü", gilde Bunkie. Hij viel als eeji steen in de diepte, lager en lager Boem!! „Au!", gilde hij. Toen deed hij zijn ogen open. Want het was vreemd.maar hij voelde geen pijn. En hij lag niet op de harde straatstenen, maar op iets zachts. Verbaasd wreef hij zijn ogen uit en keek om zich heen. ..Nou zeg, jij hebt ook eventjes liggen dromen!", klonk Rick's stem lat-ziend naast hem. Toen wist Bunkie pas, dat hij alles maar had gedroomd 10) Wordt vervolgd

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 9