Vcwxfawtso&ikaap Tamjthuis H. IN „Vertrouwen in de toekomst bepaie karakter onzer huizen Manus Oly bekent zijn misdaden AUTOSPUITERIJ No. 1 r 't Silver Stoepke f 225- f 298^ 2 22 f 80. f 130.- f75.- f115.- f 159.- f 179.- f 275.- f 325.^ f 325.- f 425 - Kort en Bondig KAAN LAAG zijn nu nog onze prijzen! PRIMA zijn als altijd onze kwaliteiten! GROOT is nu nog onze collectie! Jhr. ïr. J. de Ranitz: „Hoogbouw niet alleen-zaligmakend' Voor de „Haak-in"-actie Zwem- en badinrichtingen te Haarlem Scheuren in de Haarlemse waterforen Frans Vroons viel en kan voorlopig niet optreden Politie arresteert een medeplichtige Feestelijkheden in Haarlem-Noord Sjr„rnvancen~-t RECLAME VERKOOP KRIMPVRIJE SOKKENWOL Chromen Nikkelen Bronzen Zandstralen LUIDSPREKER IJMUIDER KLEDINGMA GAZIJN NOG is de verhoogde Weeldebelas- unr* ling niet ingegaan. /VUwkunt U voor oude prijzen kopen. NOG is de keuze fantastisch groot. Zware Wollen Holtaps Mouquette Karpetten Wollen Wilton Karpetten Deventer Wilton Karpetten Wollen Import Smyrna's Eng. Import Royal Axminsters Wollen Wiltons Hollands grootste speciaalzaak VRIJDAG 2 0 APRIL 1951 HOOG- OF LAACBOUW i (Van een verslaggever). Met minister J. in 't Veld als gast ach ter de bestuurstafel is vanmorgen in „Kras- napolsky" te Amsterdam een ledenverga dering van het Instituut voor Volkshuisves ting en Stedebouw begonnen. Jhr. ir. J. de Ranitz, een der ontwerpers van het struc tuurplan voor de IJmond, heeft er een strijdbare inleiding gehouden over de fi- nancieel-economische aspecten van de ge schillen over eengezins- en meergezins- bouw: een oud doch thans weer uitermate klemmende kwestie als gevolg van indus trialisatie, overbevolking en moeilijke eco nomische omstandigheden. „Omhoog met die huizen" is een roep, die steeds meer op geld doet, vooral op financiële gronden en jhr. de Ranitz nam dit argument tot in zijn verschillende onderdelen uit elkaar, daarbij de eengezinswoning duidelijk in bescher ming nemend. Hij poneerde onder meer de stelling, dat er vaker met landbouwgron den onverantwoord wordt omgesprongen dan met „stadsgrond", maar pleitte aan de andere kant voor vermindering van het technisch perfectionisme in de besteding van de grond, die niet voor huizenbouw in aanmerking komt. De bouwkosten, aldus ir. de Ranitz, van eengezinshuizen zijn zeker niet aanzienlijk hoger dan die van vergelijkbare woningen in 3 of 4 lagen. De eengezinshuizen zijn vrijwel altijd ruimer, hebben meer berging en de expansiemogelijkheid van de tuin en de weinige meer-kosten wegen zeker op tegen hun grote sociale voordelen. De bouw van meergezinshuizen in meer dan vier woonlagen gaat zodanige voorzieningen vergen dat de kosten snel toenemen: werkelijke hoogbouw is dan ook volgens deze inleider alleen in bijzondere gevallen op bijzondere plaatsen aan te be velen en toepassing op grote schaal voor de volkshuisvesting is op financiële gronden dan ook lang niet altijd te verdedigen. Het verschil in grondgebruik is al evenmin doorslaggevend, in aanmerking genomen de grote sociale voordelen van de eengezins- bouw. Grondbesparing en grondverlies Hoewel hij toegaf, dat een bebouwing in vier woonlagen ongeveer een kwart van de grond nodig heeft van een aantal opper vlakte, bebouwd met een daarmee corres ponderend eengezinswoningen, zette hij daar direct tegenover, dat het ver lies tengevolge van de bestaande geogra fische toestand rond die hoogbouw (wegen en eigendomsverhoudingen) en de grotere noodzaak van voorzieningsgebouwen en terreinen veel groter is dan velen ver wachten. Jhr. de Ranitz toonde aan, dat de kosten per woning door eengezinshuizen dalen, BINNENLAND De drogisterij Hobbema in de Hobbema- straat te Den Haag is Donderdagmiddag nagenoeg geheel uitgebrand. De boven de drogisterij gelegen woning liep aanzienlijke waterschade op evenals het achter de dro gisterij gelegen magazijn. Wegens de moeilijke financiële positie van de R.K. Coöperatie „De Ster" te Rot terdam stelt het bestuur de ledenvergade ring voor te besluiten tot fusie met de coöperatie „Voorwaarts", die bereid is dan haar naam te veranderen in coöperatie „Rot terdam". In de nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in een schuur achter een huis aan de Vosmaerstraat te Haarlem. Er wordt een bromfiets vermist. Van de dader ontbreekt ieder spoor. De achterdeur van het schuurtje was opengebroken. De politie te Noordwijk verzoekt bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van Petronella Maria Mulder, echtgenote van A. Rodenburg, wonende te Noordwijk. Zij ver liet op 17 April tussen 20 en 22 uur per rijwiel de echtelijke woning in overspannen toestand en keerde tot dusverre niet terug. De „Castel Bianco", het vierde schip, dat Ambonese militairen van Indonesië naar ons land brengt, wordt in de nacht van Maandag op Dinsdag te Rotterdam verwacht. De ont scheping zal Dinsdagmorgen om acht uur beginnen. Dr. F. H. Fentcner van Vlissingen, voor zitter van de Raad van Beheer der Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs, heeft we gens zijn vertrek uit de gemeente Utrecht het hem toebehorende woonhuis met tuin aan de Maliebaan 42 aan de gemeente ge schonken, onder voorwaarde, dat het pand voor culturele of representatieve doeleinden zal worden gebruikt. Van 3 tot 10 Juni zal een groep van ongeveer 40 Zwitserse officieren een studie reis maken door België en Nederland. De Zwitsers zullen die gebieden bezoeken, waar zich de oorlogshandelingen van 1940 en 1944—'45 hebben afgespeeld. De Nederlandse federatieve vereniging van Pension-, Rusthuis- en Kamerverhuur bedrijven heeft telegrammen gezonden aan de ministers van Economische Zaken, van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Financiën, waarin wordt verzocht de prij- zenbeschikking pension-rusthuistarieven 1949 op te heffen, en waarin voorts bezwaar gemaakt wordt tegen de extra 13 pet. huur verhoging en de nieuwe wet op de Personele Belasting. HAARLEM EN OMGEVING Voor herstel van de grasmat van het aan de voetbalclub DCO verhuurde sport terrein aan de Schalkwijkerweg stellen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad voor een bedrag van f2500 beschikbaar le stellen. In het belang van de volkshuisvesting, ter uitvoering van het uitbreidingsplan „Eindenhout" stellen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad voor aan te kopen.enkele percelen grond voor in totaal f 4200. B. en W'. vragen de gemeenteraad van Haarlem machtiging met de gemeente Heemstede een overeenkomst aan te gaan, waarbij de prijs van electriciteit voor kook- doeleinden verhoogd wordt van 4'/l- cent tot ten hoogste de prijs per kWh, welke voor hetzelfde doel in de gemeente Haarlem in rekening wordt gebracht. Het zangkoor „De Lofstem" onder lei ding van Co de Jong geeft op Maandag 23 April een uitvoering in de Broederkerk van de Vrije Evangelische Gemeente aan de Parklaan met medewerking van het Trio Klaassen en een spreker. De heer P. Groenveld, thans directeur van het bijkantoor van de N.V. Assurantie Mij. De Nederlanden van 1845, is benoemd tot directeur van de twee verzekeringsmaat schappijen „Victoria" in Amsterdam, die met De Nederlanden van 1845 een belangen gemeenschap onderhouden. De heer Groen veld. zal deze functie per 1 Juni aanvaarden. zij het dan ook dat deze daling in vele gemeenten wordt opgeheven door de hogere bouwkosten. Toch meende hij, dat er een evenwicht tussen de diverse typen van bebouwing nodig is: sommige dorpen moeten tot stad groeien, sommige steden moeten hogere „spanningen" krijgen, andere niet. Jhr. de Ranitz zei zich tot de praktijk bepalend te durven verdedigen, dat de vijf-beds- woning meestal niet op de verdieping thuis hoort en hij achtte de introductie van deze huizen in de hoogbouw van kleine steden „bedenkelijk", hoewel een zeer klein aan tal zijn nut kan hebben. Zijn slotvraag: „Is het nodig, hoogbouw op financiële en economische redenen zonder meer te pre fereren?" beantwoordde hij met de tegen vraag: „Is het beter, of aan het begin van een lange economische en militaire uitputtings- strijd het peil en karakter van stad, dorp en woning de belofte van een betere tijd na deze te doen ademen, of nu al te re kenen op een blijvend, lager welvaarts peil en dus met het sociale peil te zakken met het onafwendbare gevolg, dat de ge hele geestelijk-sociale structuur zich ook wijzigt". Ieder betoog voor de toekomst waarde van wijk en woning heeft naar de mening van deze spreker slechts zin, als er vertrouwen is in de toekomst van "West- Europa cn de Wcst-Europese cultuur\ Zijn verhandeling werd aangevuld met een betoog van dr. A. Qucrido, waarin deze als geneesheer pleitte voor een aan passing van de woningbouw aan de psy chologische en hygiënische (geestelijk en materieel) eisen van het individu: als deze wisselwerking gezond is, kan een even wicht bereikt worden. De derde inleider was ir. P. A. Leupen, die het vraagstuk eengezinsbouw-meergezinsbouw uit de ^esthetische hoek beschouwde. De heer J. J. J. Jansen heeft zich belast met een actie in Haarlem en Heemstede een collectieve gift namens de branches accountancy, belastingconsulenten, assu rantiekantoren, verzekeringsagenten, in specteurs en verzekeringsmaatschappijen, boekhoudkantoren en administratiekanto ren aan te bieden aan de „Haak-in"-actie der NCRV. Giften kunnen worden gestort op girorekening 35555 van de Nederlandse Middenstandsbank, met vermelding Haak- in-actie, rekening J. J. J. Jansen. Stijging van kosten maakt tariefsverhoging noodzakelijk De tarieven voor het zwemmen en baden in de gemeentelijke zwem- en badinrich tingen te Haarlem zijn laatstelijk vastge steld op 14 April 1937. De explotatie-lasten, welke op de zweminrichtingen drukken, zijn in de laatste jaren sterk gestegen, terwijl de inkomsten hiermede geen gelijke tred hebben gehouden. De inkomsten waren in 1938 11.098, tegen 14.681 in 1950, maar de uitgaven stegen van 20.665 tot 36.619. Dit ongunstige beeld heeft B. en W. er toe doen besluiten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid de tarieven te verhogen, zonder uit het oog te verliezen, dat de zweminrichtingen aan hun doel van instellingen voor de volksgezondheid en recreatie moeten blijven beantwoorden. Zij menen, dat een geringe verhoging van de bestaande tarieven alleszins aanvaardbaar geacht moet worden. In de zweminrichting aan de Houtvaart bestaat de gelegenheid tot kosteloos zwem men. Dit heeft, naar in de praktijk is ge bleken, tot een discriminatie geleid, zowel van de inrichting als van de bezoekers. Vele fraaie en minder fraaie benamingen worden voor dit bad en zijn bezoekers soms ge bezigd, hetgeen ertoe geleid heeft, dat velen (ten onrechte) dit bad mijden, Het komt B. en W. wenselijk voor deze discri minatie op te heffen en het bezoek aan de inrichting te kunnen vergroten door te be palen, dat voor het gebruik van de zwem inrichtingen, ook die aan de Houtvaart, een, zij het ook geringe, vergoeding betaald moet worden. Voor volwassenen lijkt het aan B. en W. geen onoverkomelijk bezwaar, wan neer zij voor een zwembad een bedrag van 0,10 tenminste verschudigd zijn, waar voor op bepaalde uren per dag in beide zweminrichtingen de gelegenheid wordt geboden. De kosteloze openstelling heeft ook tot gevolg, dat vele kinderen de zweminrich ting op die tijden meer gebruiken als speel plaats dan als zwemgelegenheid. Teneinde de kinderen van minder-draagkrachtige ouders echter niet de dupe te laten worden, hebben B. en W. aanvankelijk overwogen het abonnement van 3 voor personen be neden 18 jaar voor beide inrichtingen via de scholen kosteloos ter beschikking te stellen voor die kinderen, die daarvoor op grond van de draagkracht der ouders het meest in aanmerking komen. In verband met de bezwaren, die dit voor het onder wijzend personeel met zich brengt en het gevaar van een nieuwe discriminatie van bepaalde kinderen op de scholen, hebben B. en W. deze gedachte geheel laten varen. Zij hebben thans gemeend in het tarief een nieuwe groep te moeten opnemen van abonnementen voor kinderen van de schoolplichtige leeftijd tegen de geringe prijs van 0,50 per stuk. Teneinde enige spreiding van het bezoek te bevorderen zal dit abonnement recht van toegang geven tot beide inrichtingen op alle uren van de dag gedurende 3 dagen per week. Volgens de regeling die B. en W. nu voorstellen zal voor een seizoen-abonne ment betaald moeten worden voor personen boven 18 jaar 5, 1517 jaar 3 en be neden 15 jaar 0,50 (deze laatste kaarten zijn slechts drie dagen per week geldig). Voor maandabonnementen zijn de prij zen boven 18 jaar 2, beneden 18 jaar 1,25. Voor September zijn de prijzen 1,25 en 1. Voor enkele baden moet betaald worden 0,25, op bepaalde uren 0,10. Kinderen tot 7 jaar 0.15. Er zullen knipkaarten komen van 10 baden voor 2. Voor herstelwerk is ƒ62.000 nodig Reeds enkele jaren geleden werd gecon stateerd dat de watertoren van het Haar lemse waterbedrijf aan de Zeeweg te Over- veen scheuren vertoonde. Daar dit waar schijnlijk een gevolg is van het tot ontplof fing brengen van munitie in de duinstreek, hebben B. en W. destijds besloten de her stellingen uit te stellen tot een tijdstip, waarop de opruiming van munitie kan wor den geacht te zijn beëindigd. Hoewel nog op 22 Maart j.l. een zware explosie plaats vond, kan in het algemeen wel aangeno men worden, dat aan de explosies een einde zal zijn gekomen. Daar de hersteliingswerkzaamheden aan de toren in de zomer moeten worden uil- gevoerd, is deze in het begin van deze maand aan een grondige inspectie onder worpen. Hierbij is gebleken dat niet alleen de gevolgen van de explosies dringend voorziening eisen, doch dat daarnevens verschillende andere herstellingen en ver nieuwingen op korte termijn dienen plaats te liebben. Volgens een zeer voorlopige raming eerst tijdens de uitvoering van het werk zal kunnen blijken welke voorzieningen noodzakelijk zijn zullen de kosten van een en ander 56.000,bedragen. Hier van werd reeds in 1947 een bedrag van 8.000,gereserveerd, zodat nog een be drag van 48.000,nodig zal zijn. Tenslotte is het noodzakelijk voorzienin gen te treffen aan de ijzeren dakbalken boven het reservoir. Daar hiervoor het re servoir buiten gebruik gesteld dient te wor den, kan dit het beste in de winter wan neer het waterverbruik laag is geschie den. De hieraan verbonden kosten ramen B. en W. op 6.000.—. In totaal is derhalve nog nodig een be drag van 54.000, Woensdagavond, tijdens het optreden van de Nederlandse Opera te Utrecht, is de zanger Frans Vroons een ongeval overkomen. Na het zingen van de grote aria in de derde acte van „Un ballo in maschera" van Verdi maakte hij een val van drie meter van een trap oo het toneel. Gesteund door Gré Brouwenstijn heeft hij zijn rol uitgezongen. Een medisch onderzoek na afloop der voor stelling wees uit dat zijn elleboog vrij zwaar gekneusd is. Frans Vroons zal, volgens de behandelende geneesheer, zeker geen ernstige gevolgen van zijn val ondervinden, doch de eerst volgende weken niet in staat zijn op te treden. De districtsrecherche van de rijkspolitie te Amsterdam is er in geslaagd een mede plichtige van Manus Oly, de 24-jarige C. K„ te arresteren. Deze K. heeft een vol ledige bekentenis afgelegd, Nadat de poli tie hem hierdoor de feiten kon voorhou den, heeft ook Manus Oly schoon schip ge maakt. Zijn misdrijven konden nu volledig worden gereconstrueerd. In September 1950 kwam Manus uit de gevangenis. De politie hield een oogje in het zeil, maar aanvankelijk was er echter niets op zijn doen en laten aan te merken. Op 7 Decem ber echter stal hij in Helmond een auto en in de dagen daarna pleegde hij achtereen volgens een inbraak in een zuivelfabriek in de Wieringerwaard en een inbraak in een zuivelfabriek in Wczep bij Oldebroek. Daarna ontmoette hij K. en samen togen zij naar Noordholland, waar zij begonnen met in Bergen een auto te stelen. Met die auto reden zij naar Schagen, waar zij een inbraak pleegden in de landbouw school. De auto raakte onklaar en de man nen namen een paar fietsen weg om daarmede thuis te kunnen komen. De vol gende dag togen zij naar Alkmaar en van daar naar Koedijk, waar zij opnieuw een auto stalen. Daarmee reden zij naar Bur- gerbrug, waar een bezoek aan de zuivel fabriek werd gebracht, 's Nachts gingen zij naar Schagen, waar opnieuw in de land bouwschool werd ingebroken. De buit was 50. Manus en zijn maat waren daarmee niet tevreden. Zij gingen daarom ook nog even naar Wieringerwaard, naar de zui velfabriek. Hier was echter geen buit te halen. Op de terugweg naar Amsterdam reden zij met de auto tegen de leuning van de brug in Oosthuizen, zodat zij op nieuw op gestolen fietsen naar de hoofd stad terug keerden. Kort na Kerstmis ging het tweetal naar Soest, waar eerst een auto werd gestolen. Daarmee reden zij naar Bussurn. Ook deze auto geraakte defect en de plannen voor die nacht moesten worden uitgesteld. In de nacht van 28 op 29 December waren zij weer in Bussum en daar heeft Manus met een snijbrander een brandkast ge opend. Er werd een geldkistje ontvreemd en met de inhoud begaven de beide inbre kers zich naar Amsterdam, waar zij de buit gingen opmaken. Kort daarna begon de serie inbraken, die er toe geleid heeft, dat de politie de grote jacht op Manus opende. Men zal zich herinneren, dat Ma nus eerst in Heerde was, daar werd be trapt en toen een wilde autorit maakte via Amersfoort en Soest. In Soest schoot de politie een der banden stuk. Manus vluchtte toen de bossen in. Hij heeft ook toegegeven in de nacht van 16 op 17 Februari in Landsmeer te zijn geweest, waar hij gepoogd heeft een brandkast open te breken. Daar werd hij door de politie op helerdaad betrapt, maar wist te ontsnappen door een vlucht over weilanden en door diepe sloten. Vijf a zes weken heeft Oly zich toen in Amsterdam schuil gehouden. Daarna dook hij in Zaan dam weer op, waar hij een nieuw schuil adres zocht. De aanwijzingen die de poli tie in Zaandam kreeg, leidden er toe, dat hij een week later in de hoofdstad werd gearresteerd. Manus Oly zit in de gevangenis te Zut- fen. Zijn medeplichtige C. K. is voor de officier van Justitie te Alkmaar geleid. Pretoriaplein wordt het vermaakcentrum De afdeling Haarlem-Noord van het Haarlems comité voornationale feesten heeft voor de week van 28 April tot en met 5 Mei een aantrekkelijk programma samengesteld. Gedurende die dagen (be halve Vrijdag 4 Mei) zullen kermisverma kelijkheden worden opgesteld op de Zaa- nenlaan. Het Pretoriaplein wordt ingericht als vermaakcentrum. Mocht dit plan succes opleveren dan zullen daar in de toekomst weer feestelijkheden worden gehouden. Op de Zaanenlaan zullen gedurende zes avonden de Vier Kentons optreden met een luchtnummer. Hét wonderpaard Koko werkt ook mede en geeft om negen uur des avonds voorstellingen. Maandag 30 April zullen 2600 leerlingen van de lagere scholen bijeenkomen bij de Kleverlaan en naar de Grote Markt wan delen waar de aubade gehouden wordt. In totaal nemen hieraan vijfduizend kinderen cleel, zodat het grootste deel uit Haarlem- Noord komt. Voor de middaguren staat voor de kin deren der leden een voorstelling in het Frans I-Ialstheater op het programma. Ver toond wordt de film „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Van drie tot vier, van vier tot vijf en van vijf tot zes volgen nog voorstellingen, welke voor het publiek gratis toegankelijk zijn. Vertoond worden een journaal, een gekleurde tegenfilm en zovoort. Op de Bevrijdingsdag, dus Zater dag 5 Mei, worden eveneens gratis voor stellingen van een uur gegeven en wel tus sen twee en zus uur. Op het Petoriaplein begint op Koningin nedag om vier uur een turndemonstratie, verorgd door de vereniging „Volo", onder leiding van de heer H. Bruns. Des avonds zal er op dit plein gelegenheid zijn in de openlucht te dansen. Hansje Pallieter en haar Witte Kraaien verzorgenT^ muziek. 6cn de Voor de avonduren van in A ook op het programma een «Z? voering m de Noorderhout On uc!% bij de pergula treden op het faïSpla!e;- pijperscorps, de Christelijke vereniging „Kracht en Vriendsrh toneelgroep „Vriendenkirng" fe 814 geeft een taptoe. Het Op Woensdag 2 Mei zal het dat in de Noorderhout is Pretoriaplein worden uitgeiw op volgende avond geeft de Haarlem varskribo accordeonclub, onder 2* X'" de heer J. Hagen, een Voor Zaterdag 5 Mei heeft een attractief programma voor liefhebbers van de ruiterS*5®' verzorgd wordt door de leden IK,0* cielijke rijverenigingen „Prinses uit Diemen en „Van SchaffelaaV" neveld. In optocht trekken de lit hun paarden naar een terrein velden van E.D.O. en Haarff.^* netenlaan en zullen daar demïnS geven (o.a. Hongaarse post, vriE? leiding van mejuffrouw H. TurkenC? van vier tot vijf uur werken Haafi padvinders op de Zaanenlaan en det? ten worden des avonds besloien met dan? op het Petonaplcm. De Haarlem SwS onder leiding van Rinus Gude verzor? dansmuziek en het tamboers- en tZ corps geeft een taptoe. pjp{l!' Inlegvellen van sportweekblad in beslag genomen Op last van de Justitie is de politie Amsterdam en elders in het land m gaan tot het in beslag nemen van ink vellen, die bij het laatstverschenen Ti mer van het sportweekblad „FavorW» zijn gevoegd. Dit inlegvel bevat de voorwaarden p invulformulieren om deel te kunnen men aan een z.g. voetbalpool. Voord* waren deze formulieren opeenomen in k tekst van het weekblad. Deze keer moesla deze om druktechnische reden, zegt de re. dactie op losse vellen bijgevoegd worde:' Het blad zelf kon daardoor niet in besla; worden genomen. Staatssecretaris Götzen naar de West vertrokken Met het K.L.M.-lijntoestel naar Paranu. ribo vertrokken hedenochtend de staan, secretaris voor Unie-aangelegenheden a Overzeese Rijksdelen de heer L. Götzen het hoofd van de afdeling West-Inrit^ zaken van dat departement de heer Jonckers. De bedoeling is in de West over divers economische en financiële vraagstukken te spreken met de desbetreffende instantie! In volle vrede Is van ons heengegaan, gesterkt door het heilig Sacrament van de Zalving der Zieken, onze innig geliefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ARIS VAN PEL weduwn. v. Aafje Wijker eerder wedn. van Maria Elisabeth Vermeulen in de ouderdom van 87 jaar. IJmuiden, 19 April 1951. Kon. Wilhelminakade 77, Den Helder: J. van Pel E. van Pel-Glas IJmuiden: H, Teller-van Pel Jacq. Teller Klein, en achter kleinkinderen. De heilige Dienst te zijner uitvaart wordt gehouden in de O.K. kerk van de H. Engelmundus aan de Kon. Wilhelminakade Maandag 23 April a.s. des morgens 10 uur gevolgd door dc Beaarding waarna de ter aardebestelling op de Westcrbegraafplaats te ongeveer 11.45 uur. Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van de heer CHRISTIAAN WILHELM WONINK weduwnaar van Aagje Stelder in de ouderdom van 70 jaar. B. W. Wonink G. J. Wonink Lucas Wim Truus Bea Mej. G. Roodzant Mej. G. de Wilde IJmuiden, 19 April 1951 Kanaalstraat 198. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 21 April a.s. op de Westerbe graafplaats te IJmuiden des voormiddags 11 uur. Geen bezoek. Geen bloemen. Een waarborg voor kwaliteit van GEN. CRONJéSTR. 129 HAARLEM - TEI.. 11385 TAPIJTEN - LOPERS Zaterd. 21 April cn Maan dag 23 April speciale aan bieding toonkamer-restan- ten. Wiltons van f 150 voor f 97.50; mach. Smyrna's, schitterende dessins, win kelwaarde f 265 voor f 195. IJzersterke lopers f 5.90 en f 8.50 p. meter; prach tige kampeerdekens f 9.50; damast bedstellcn f 54, Verkoop van 95 u. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85, bij Gr. Markt, H'lem. VELSEROORDSTRAAT C. NAP IJmuiden-Oost. A4s U op reis wiH dan koopt U aan het loket een kaartje. Maar als U een piano, een motor fiets of wèt dan ook wilt verkopen d n plaatst een COSTUUMS, EGYPT. KAT. JASSEN. SPORTCOLBERTS, PANTALONS, REGENKLEDING, JONGENS- EN KINDERPAKJES. Alles noemen kunnen wij niet, maar komt U eens vrijblijvend kijken brengt U voordeel OOSTERDUINWEG 33 - IJMUIDEN-OOST - TEL. 4054 (v.h. Brlniostraat cn Driehuis) ALLEEN-VERKOOP JU M B O-VAK KLEDING „Alvorens te kopen, eerst even bij De Rooy aanlopen" Aangesloten bjj het Centraal Spaarfonds. De door ons gekochte jaarbeurs goederen zijn nu binnen in een grote verscheidenheid. Een prachtige collectie gouden armban den, totaalprijs vanaf 100. Een zeer uitgezochte keuze gouden, half Edelsteen ringen, totaalprijs vanaf25. Een stijlvolle sortering gouden zegel- en monogramringen, totaalprijs vanaf38.50 Een enorme voorraad horloges in de bekende merken: Liga, Arbor. Rodana, Emest-Borel, Arta, Pontiac, Prisma en ZentRa. Reeds een prima 15 st. anker waterdicht herenhorloge voor 47. Een goed 15 st. anker horloge voor 42.50 Onze bekende jongens-horloges voor 18.75 14-daags Bim-bam pendules voor48.50 Een pracht Koekoek klok voor35. Alle horloges en klokken zijn verzekerd tegen verlies, diefstal en breuk. Gr. Houtstraat 49 - Tol. 20049 De kleine zaak met de grootste keuze XJOOCCCCOOODCOSOCOOOOOWOOOOOOOOOCd ZATERDAGMORGEN 10 UUR BEGINT ONZE ENORME WI3 BRENGEN 1000 KARPETTEN IN VERKOOP LET OP ONZE LAGE PRIJZEN, deze zijn een vergelijking ruimschoots waard! 't Solide Huiskamerkarpet in diverse frisse patronen 200 X 300 cm. 225 x 315 cm. Onverwoestbaar 200 x 300 cm. 240 x 340 cm. 't mooie Karpet In 'n populaire prijsklasse 200 x 300 cm. 225 x 310 cm. Gegarandeerde kwaliteit fraaie dessins 200 x 300 cm. 225 x 325 cm. TOPKWALITEIT 200 x 300 cm. 225 x 325 cm, 225 x 325 cm. f 350.- in extra grote maten 240 x 325 cm. 275 x 375 cm. enz. enz. enz. enz. enz. enz. enz. enz. U SLAAGT ALTIJD èn BETER èn VOORDELIGER bij: SCHAGCHELSTRAAT no. 19 (bij de Anegang) HAARLEM TELEFOON 14702 UTRECHT Iedere dag geopend van 10 tot 12 cn van 2 tot 6 uur ('s Maandagmorgen® geslo,<n^

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6