Uitgebreide Koninginnedag viering van Oranjevereniging „Velsen" ■Clowntje Riek Centrale bond huldigde 62 getrouwen uit Egmond en IJmuiden Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen door zijn parochie hartelijk gefeteerd Visserij-vark Smit en Y. de Jong moeten herkampen in finale IJmuiden in Zomerstemming MARKTBERICHTEN Zowel kerkelijk feest als receptie werden onvergetelijke uren voor een bemind herder Agenda voor Velsen Hoogoven Harmonie bracht haar secretaris hulde Nieuws van VSV Voor de kinderen Athletiek-programma voor Edmonton-bezoek ligt klaar /MSo" 7 h°0g!te aam'«55 MAANDAG 23 APRIL 1951 Phil Zwart en Piet Groen kregen een s,roeppieover de radio Twee en zestig: IJmuidense en Egmondse leden van de Centrale Bond van Transport arbeiders hebben Zaterdagavond in het ver trouwde „witte huis" aan de Trawlerkade een diploma en een zilveren insigne in ont vangst genomen. Deze onderscheiding viel hun te beurt omdat zij stuk voor stuk een kwart eeuw lid van deze organisatie waren en de bonds voorzitter R. Laan sr. was er voor uit Rot terdam overgekomen. Hij heeft de mannen toegesproken en onder meer gezegd dat hij met vreugde gehoor gaf aan de opdracht van het hoofd bestuur om dit extra bewijs van waarde ring aan een aantal Egmonders en IJmui- denaren te gaan uitreiken. Speciale hulde uitte spreker voor de vrouwen van deze mannen, die, zo zei hij, als „ministers van financiën" te vriend moeten worden ge houden. Een generatie terug Spreker wierp een blik terug in de ge schiedenis van de sociale opbouw. Een ge neratie terug, aldus de heer Laan. leefden de arbeiders neg in de waan en de be rusting dat er voor hen geen recht was. De ontzaglijk moeilijke taak van de vakbe weging was dan ook de mensen uit die tijd vrij te maken van deze gedachte. De rechts positie die de arbeider thans geniet, is mede bereikt door die kameraden, die ondanks alles vol hielden en die mede werkten aan de opbouw. De vakbeweging, zo vervolgde hij. wordt nu erkend als een onmisbare schakel in het sociale en economische leven. Spreker gaf hierna een uiteenzetting van het werk van de staatscommissie voor sa nering in het visserijbedrijf en duidde aan dat de vakbeweging door haar internatio nale verbindingen grote invloed heeft op het wereldgebeuren. Spreker wees op de dreiging uit het Oosten en deed een beroep op de vakorganisaties in Europa en Ame rika, door middel waarvan men moet trach ten invloed te krijgen op de Russische ar beiders, die achter het IJzeren Gordijn werken. Twee oudsten Ten slotte mochten de twee oudste leden hun eretekenen uit handen van de voor zitter zelf ontvangen. J. Zwart als ver tegenwoordiger van IJmuiden, P. Glas als oudste Egmonder. De jubilarissen die niet aanwezig konden zijn. omdat ze 's morgens waren uitge varen, werden via Scheveningen Radio toegesproken door de plaatselijke voor- ADVERTENTIE de beste bril Komt van DE BOER Trompstraat 1618 - l.Imuiden-Oost Telefoon 4938 DAMKAMPIOENSCHAPPEN Postma kampioen hoofdklasse Kennemerland.Noord in de laatste ronde van de finale om het damkampioenschap van Beverwijk, Velsen en IJmuiden wist Diederiks één puntje van Smit gfhandig te maken. Daar Yme de Jong ech ter winst behaalde op Diederiks is de eind stand nu: gew. gel. verl. Postma (D.C.IJ.) 2 1 0 Yme de Jong (Velsen) 111 Smit (B.D.C.) 1 1 1 Diederiks (B.D.C.) 0 1 2 In de finale om het damkampioenschap eds pt. -5 3 3 1 van zitter A. van Loon en door hun echtge noten. Het waren Phil Zwart en Piet Groen, die met de Bergen, IJM. 16 op weg naai de visgronden waren. Engel Visser uit Egmond heeft zijn dank jegens het bestuur in kernachtige „derper- taal" geuit en daarna zijn de mannen en vrouwen in de beste stemming tot ver in de nacht aan het feesten gegaan. De eerste werkelijk zonnige lentezondag in dit jaar heeft velen naar de zee gelokt en in de middaguren leek het bijvoorbeeld of de Zuidipier totaal uitverkocht was. De eigenaars van de consumptietenten had den in allerijl de planken voor de ramen weggehaald en zelfs de tent met souvenirs lokte alweer met haar uitstalling. Velen, die door een stevige wandeling langs het strand hongerig waren geworden, werden op een andere manier bekoord door de geuren uit het stalletje met patates-frites en de knapperige inhoud van menig vettig zakje is in de luwte van de duinen met smaak verorberd. Een enkele jeugdige enthousiast ontdeed zich van schoenen en kousen, maar het water bleek nog lang niet op temperatuur te zijn en het enige wat deze vroege baders met deze uitspatting bereikten was een paar vuurrode kuiten, waaraan de combi natie van zon en Oostenwind niet vreemd was. De eigenaar van het parkeerterrein kwam haast hulp te kort om alle auto's en fietsen een behoorlijk plekje toe te wijzen. IJmuiden verbeidt blijkbaar met onge duld het komende badseizoen en de plan nen, die er een echte badplaats van willen maken. 21 April 1951 Prijzen Heilbot 2,652,15; gr. tong 3,50—3,20; gr.m. tong 3,052,75; kl.m. tong 2,802,65; kl. tong I 1.95—1,83; kl. tong II 1,40—1,30; tarbot I 2.90—2,10, per kg. Tarbot II 104—88; tarbot III 76; tarbot IV 61; tongschar 9688; gr.m. schol 75; kl. schol I 6352; kl. schol II 3411; schar 248; bot 2217: v. haring 2013; makreel 17—8; gr. schelvis 51; gr.m. schelvis 56; kl.m. schelvis 5144; kl. schelvis I 4533; kl. schelvis II 36—22; wijting 28,50—02; gr. gul 5544; midd. gul 4640: kl. gul 3330; ham 70; kl.m. heek 90; kl. heek I 57; kl. wolf 41—39,50: poontjes 27—10,50; kl. koolvis zw. 2821; kl. koolvis wit 4136, per 50 kg. Gr. kabeljauw 196120; gr. koolvis zw. 4947; gr. koolvis wit 108; gr. leng 80; gr. wolf 84, per 125 kg. Aanvoer 138 kisten tong en tarbot. 3 kisten heilbot, 1 kist ham, 17 kisten tongschar en schartong, 575 kisten schol, 210 kisten schar, 7 kisten bot, 358 kisten haring. 1910 kisten makreel, 82 kisten schelvis, 245 kisten wijting, 90 kisten kabejjauw en gul, 7 kisten leng, 9 kisten heek, 25 kisten wolf, 23 kisten poon. 180 kisten koolvis, 30 kisten diversen. Totaal 3910 kisten. Besommingen SCH 91 Abraham f26.600; IJM 38 Zeelan- dia f 19.925. SCH 7 f 5350; IJM 74 f 3850; KW 65 f 635; KW 161 f2900: KW 114 f 2070; IJM 52 f1080; IJM 227 f150; IJM 213 f170; KW 92 f1130; KW 12 f1160; KW 66 f85; KW 189 f140; KW 31 f 1040; KW 21 f1210; KW 10 f 1000. CULTURELE AVOND VAN „WIJKEROOG'-WINKELIERS Het bestuur van de Winkeliersvereniging „Wijkeroog" organiseert Woensdag een tweede culturele avond in de gymnastiek zaal van de R.K. meisjesschool in de Cor- verslaan. De heer A. Langkemper zal een lezing houden over: „Landen en volken, die wij ontmoeten op de reis naar Indonesië". De lezing wordt geïllustreerd met lichtbeel den over een reis met een der schepen van de Rotterdamse Lloyd naar Indonesië en het leven op Java. Het gezelschap „The Dio's" verleent muzikale medewerking. 7' 1 H1 Iül Een IJmuidense gepensionneerde P.T.T. ambtenaar, de heer C. v. d. Bosch, vervaar digt van schelpen allerlei aardige huisvlijt-producten. Een van zijn scheppingen is het hier afgebeelde tafreeltje, de IJmuider pieren voorstellend. Zijn werk zal te zien zijn op de schelpententoonstelling die Touring Zandvoort" van 2 tot 17 Mei zal houden. P. v. d. A.-KINDER-MEIFEEST De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid afdeling Velsen-Noord gaat voor de kinderen van de P. v. d. A.-, N.V.V.- en V.A.R.A.-leden op de eerste Mei een kin derfeest houden. De kinderen komen des morgens om 9 uur op het voormalige sport veld aan de Wijkerstraatweg bij de Van Rijswijkstraat samen, om bij goed weer naar de speelweide van „Velserbeek" te trekken. Om twaalf uur is er in het gebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg een ge zamenlijke maaltijd en daarna krijgt de jeugd een matinéevoorstelling met gooche len, poppenkast en zangwedstrijd tot vier uur. Bij slecht weer wordt 's morgens in „Kindervreugd" een filmprogramma ver toond. DS. TICHELAAR AANVAARDT BEROEP. De P. A. Tichelaar te Santpoort heeft, behoudens goedkeuring van het Provinciaal Kerkbestuur, het beroep als bijzonder hulp prediker naar Ankeveen aangenomen. ADVERTENTIE geheel Kennemerland een voorwedstrijd der provinciale kampioenschappen hebben zich thans geplaatst: J. B. Sluiter (Heem stede). S. Hal (Lisse), A. de Jong en W. de Jong (Haarlem), T. Postma (IJmuiden) en de zesde plaats wordt ingenomen door de win naar van de match Yme de JongSmit. Tevens is door het district Kennemerland beslist dat de D.C.IJ.'ers Dukel en Laros door hun bizondere prestaties in de laatste tournooien, aan dit tournooi om het dam kampioenschap van Kennemerland kunnen deelnemen. Voor de overige klassen is de demi-finale nog in volle gang. De uitslagen luiden: le klasse: Haver—Oussoren 02. Nieuwen- huizen—Chr. Bakker (wegens het late uur afgebroken). 3e klasse (groep A): Roos Sr.A. Romein 02. A. RomeinOpa v. d. Bos 20. „Opa" v. d. BosRoos Sr. 20. Romein bezet met 4 punten de eerste plaats; Opa v. d. Bos de tweede met 2 pnt. Deze beiden plaatsen zich dus in de finale. 3e klasse barrage (groep B): D. v. d. As- Post 2—0. Post—Roos Sr. 02. Roos Sr.—D. v. d. As 2—0. In de finale komen Langbroek en Roos Sr. LEDEN VAN IIET OUD-KATHOLIEK ONDERSTEUNINGFONDS BIJEEN De afdeling IJmuiden van de vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" houdt Maandagavond in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw aan de Wilhelmioakade een ledenvergadering. Deze is speciaal ge wijd aan de algemene vergadering van de vereniging, die op 8 Mei te Hilversum wordt gehouden. De bezoekers van de vergadering te Hil versum zullen een excursie maken naar de NCRV-studio's. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 22 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Rapid van Londen. Hibold Böhmer van Oran. Deo Favente van Kopen hagen. Falcon van Londen. Rijnstroom van Londen. IJstroom van Portsmouth. Coen van Fowey. Frisian Coast van Newcastle. Marva van Londen. Seaboard Entreprise van Gaalvestone. Hirondelle van Londen. Vlie- stroom van Hull. Regea van Londen. Tom van Oi'.erbacken. Vertrokken zijn: Westland naar Bremen. Ensö naar Helsingfors. Arcturus naar Sta- vanger Elin S, naar Fowey. c AGENDA VOOR VELSEN Maandag 23 April Thalia, 20 uur: „Anne get your gun". Ilex 20 uur: „De zwarte panter". Dinsdag 24 April Thalia, 20 uur: „Annie get, your gun". Rex, 20 uur: „Kinderzegen", opgevoerd door „Varia". Het zilveren priesterfeest van pastoor 1 C. F. Nieuwenhuyzen der Oud-Katholieke gemeente van de H. Engelmundus en deken van het bisdom Haarlem, werd Zondag morgen in de zonnige kerk aan de Wil- helminakade met de kerkelijke viering voortgezet. Tallozen vulden de kerk, waar het priesterkoor een rijke bloemversiering droeg. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester mr. M. M. Kwint, vertegen woordigers van de kerkbesturen van Haar lem en Arnhem der Oud-Katholieke Kerk, ds. J. v. d. Berg, Ned. Hervormd predikant en de heer J. Luyt als vertegenwoordigers van het comité Neutraal Ziekenhuis, en andere genodigden. Ook aan het altaar droeg deze kerkelijke viering een feestelijk karakter door de tegenwoordigheid van de bisschop van Haarlem, mgr. J. v. d. Oord, gekleed - in paarse bisschopsrochet met bisschopskruis. De priester-jubilaris werd in het Dienst werk geassisteerd door prof. P. J. Jans, pre sident van hetseminarie te Amersfoort als diaken en de kapelaan der gemeente H. J. Thieme als subdiaken. De liturgie was van de Mis van Dank baarheid en gezongen werd, behalve de toe passelijke gezangen, de 18de Mis, de tweede Mis van A. B. H. Verhey. De dienst ving aan met de lofzang „Kom, Geest des levens en der kracht", waarna mgr. Van der Oord de voetgebeden aan het altaar las. Bij de prediking door prof. Jans ging deze uit van Johannes 21 7: „Toen zeide de discipel, welken Jezus lief had, tot Petrus: Het is de Heer!" Zich richtende tot de jubilaris, herinner de prof. Jans aan de priesterwijding, waar bij in het formulier de woorden „Gij hebt mij verkoren en u heb Ik verkoren" worden gebezigd. „In deze dagen zult u meermalen hebben getracht de balans van uw leven op te maken", zei spreker; „achteraf hebt u daarin winst kunnen opmaken, wellicht ook schade aan uw ziel". Prof. Jans besloot zijn predikatie met de woorden: God geve u, gemeente van IJmuiden, in uw pastoor, dat het getuige nis: Het is de Heer! nooit wordt overstemd. Aan het slot van de plechtige Dienst na de bisschoppelijke zegen, dankte pastoor Nieuwenhuyzen voor zijn 25-jarig dienaar schap in de eerste plaats de Allerhoogste. Ook ging dank uit voor de ondervonden vriendschap en het medeleven, aan de gevers van alle goede gaven. Als getuigenis van zijn dank schonk hij de gemeente een tastbaar bewijs, dat hem zelf was geschonken op zijn jubileumdag door een jongere ambtsbroeder: een fraaie oud-middeleeuwse voorstelling van de apostel Andreas, in hout uitgevoerd, die afkomstig moet zijn uit een oud kerkge bouw en thans een der pilaren in het pries terkoor siert. Na afloop van de dienst zong het kerk koor de aan de priester-jubilaris opgedra gen „Cantate Domino" toe, hetgeen een waardig besluit van de kerkelijke viering was. Receptie Onmiddellijk na de kerkdienst begaf pastoor Nieuwenhuyzen zich met zijn fa milie naar het Oud-Katholiek Verenigings gebouw, waar een receptie werd gehouden. Eén van de eersten, die zijn gelukwensen aanbood was burgemeester mr. Kwint, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde. Behalve afvaardigingen van Oud-Katho lieke eemeenten en van de Ned. Hervormde gemeenten van Velsen, kwamen talrijke prominente personen uit het culturele- en bedrijfsleven van Velsen de jubilaris com plimenteren. Onder hen bevonden zich ver tegenwoordigers van „IJmuidens Bloei", Het Witte Kruis, de Redersvereniging, de Vishandelverenigingen, ir. F. Thiel, direc teur van de VEM, de heer R. Verbeek, hoofdadministrteur van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, de heer J. G. Kolkman, de heer C. v. d. Zwan voor ,,'t Mosterdzaadje" en talrijke anderen. Onder de vele bloemstukken, die pastoor Nieuwenhuyzen deze dagen ontving, was er ook een bescheiden, maar niettemin hartelijk blijk van „Jongensland IJmuidep". Zo heeft dit jubileum aangetoond, dat pastoor Nieuwenhuyzen zich sedert zijn komst in Mei 1949 vele vrienden heeft gemaakt. De Hoogoven Harmonie, die Vrijdag avond voor de eerste maal officieel haar nieuwe instrumenten met lage stemming in een serenade aan de president-directeur van de Hoogovens heeft doen horen, had Zaterdagmiddag gerede aanleiding om ook haar actieve secretaris te huldigen. Voorafgegaan door het volledige tam boer- en pijpercorps leidde de marsroute naar de Duinvlietstraat in „Noord", waar deze dag de heer en mevrouw P. L. Wape naar-Van Haften hun zilveren huwelijks feest vierden. Met volle muziek onder leiding van diri gent J. v. d. Peet, werd het corps voor de woning van het bruidspaar opgesteld en het was voor de secretaris ongetwijfeld een groot ogenblik toen zijn corps de speciaal voor hem de avond tevoren ingestudeerde koraal „Ik bid U aan, o macht der liefde" ten gehore bracht. In een toespraak feliciteerde de heer M. Bal, voorzitter, het echtpaar, waarbij hij opmerkte, dat de heer Wapenaar in zijn vrije tijdb'esteding niet alleen voor de mu ziek leeft, maar vooral ook een zeer ge waardeerde bestuurder is van de Harmonie. De heer Bal dankte de secretaris voor alles wat deze van de oprichting af voor de Hoogoven Harmonie heeft gedaan. Me vrouw Wapenaar, die gekenmerkt werd als een goede criticus, kreeg van het jongste corpslid bloemen aangeboden; de jubilaris ontving een fraaie lectuurbak. Eén van de corpsleden las vervolgens een geestig rijm voor betrekking hebbende op het muziekleven van het echtpaar. Het tamboer-, trompet- en pijpercorps liet zich daarna eens afzonderlijk horen, wat bij het grote aantal belangstellenden met applaus werd beloond. De heer Wapenaar dankte voor de ge brachte hulde. FILMS IN DE LEGERZAAL Zaterdagavond werd in de zaal van het IJmuidense Heilsleger een geslaagde film vertoning gegeven. Van de eerste rolprent konden speciaal de dierenvrienden volop genieten: „Rin-Tin-Tin junior" gaf een herdershond een belangrijke rol. Het tweede programmanummer was een Afrikaanse film en deze gaf weer de „her inneringsfeesten" aan de grote boerentrek. De roemruchte namen van Piet Retief, Andries Pretorius, Charles Veliers en vele anderen kwamen weer in de herinnering en de Dingaansdag (16 September 1836) waarop een hevige strijd werd gevoerd tegen het kaffer-opperhoofd Mosselekatse, kreeg eveneens nieuwe kleur door deze boeiende documentaire. ONGELUKKIGE VAL Zaterdagmiddag kwam de 68-jarige IJmuidenaar J. H. Stol op weg naar huis te vallen, toen hij met de fiets de trottoirband raakte. De heer D. P. Bakker constateerde een fractuur van de rechter-onderarm en heeft de arm gespalkt. Daarna werd S. naar het Antonius ziekenhuis vervoerd. SEÏZOENSLUITING BIJ „HET MOSTERDZAADJE" De Christelijke jongemannen vereniging „Het Mosterdzaadje" gaat het Wintersei zoen besluiten met twee muziekuitvoe ringen door „Die Rooiroks" van de CJMV. Deze worden gehouden op Woensdag 25 en Zaterdag 28 April in het gebouw voor Christelijke belangen. OSV 2—VSV 2 0-4 VSV kwam met een keurige zege terug uit Oostzaan. Nadat de rust met 0-1 was ingegaan, voegden Bouwens en anderen er in de tweede helft nog drie doelpunten aan toe. Met 4-0 won VSV. HBC 2—VSV 3 0-2 Door deze wedstrijd met 2-0 te winnen is VSV 3 kampioen geworden. In deze spannende wedstrijd gaf Jac. Zeuw met een fraai doelpunt VSV de leiding. Ook na de rust hield VSV een overwicht, dat een tweede doelpunt opleverde. Wat HBC ook probeerde, VSV hield stand. Toen de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigde, was VSV 3 kampioen. VSV 6 ook kampioen Het vierde ging op het goede pad voort, door een 5-1 overwinning op De Kenne- mers. Het vijfde verloor van Spaarnestad 2 met 1-4. VSV 6 had aan een gelijk spel genoeg om kampioen te wezen. De spelers stuurden Kinheim 4 met een nederlaag van 9-2 naar huis. Het achtste moest tegen IEV 4 harder voor de overwinning vechten dan een week geleden. Nu werd het 4-2 voor VSV 8. De junioren A versloegen in de uitwedstrijd te Wijk aan Zee de junioren A van die naam met 4-3. Aspiranten A wonnen Za terdag met 2-0 van Kennemers A, waar door beide ploegen met gelijk aantal pun ten zijn geëindigd. Daar hier geen beslis singswedstrijd wordt gespeeld, zijn beide ploegen kampioen. De Oranjevereniging „Velsen", die de viering van de Koninginnedag, vaak met bescheiden middelen, steeds tot een prettig gebeuren heeft weten te maken, zal ook deze keer een uitgebreid pro gramma afwerken. De feesten beginnen 's morgens reeds om half negen met een optocht van ongeveer 1100 schoolkinderen, ongerekend het kleine volkje van de kleuterscholen. In deze op tocht zullen door de verschillende scholen, die daarvoor van de Oranjevereniging een kleine subsidie kregen, versieringen wor den meegevoerd op de tocht door „Noord". De muziek van de Hoogoven Harmonie en van de R.K. Harmonie „St. Caecilia" ver lenen medewerking. De kinderen komen samen bij de Da Costaschool aan de Noor derlaan, vanwaar de tocht zich begeeft dooi de Da Costa-buurt, langs het Strating- plantsoen, Wardenaarstraat, Duinvliet straat, Van Rijswijkstraat door het zoge naamde Meerweidendorp en dan via Ban- jaertstraat, Smidt van Gelderstraat, Ko ningsweg en Corverslaan naar gebouw „Concordia". Hier is te tien uur een voorstelling voor „HEUVELWIJK" GAAT VERGADEREN De speeltuinvereniging „Heuvelwijk" houdt op Vrijdag 27 April in café Bellevue haar jaarvergadering. Op de agenda koml een be- stuursverkiuzing voor wegens het bedanken van de heren J. Blok en J. J. Stam. Can- didaten zijn de dames Homburg—Boreham en Van Gelder—Gullikers. Als nieuwe voorzitter stelt het bestuur de heer H. Rous voor. Het regende al de hele dag. Nat en koud was het op straat. Oepoetie kwam uit school, met zijn kraag hoog opgeslagen. Brrrzo nat was het! Toen stond hij opeens stil en keek. In een hoekje bij een huis zat een klein, armzalig, bibberend hondje. Zijn lange haartjes waren nat en vuil van de modder. En met zijn zielige oogjes keek het beestje naar Oepoetie. .Arm beestje! Ben je je huis kwijt.? Het is inch veel te nat en te koud voor zulke kleine hondjes!" Voorzichtig nam hij het diertje op.en nam het in zijn arm. „Kom maar, ik zal je mee naar huis nemen!'-', zei hij. En zo kwam hetdat Oepoetie met een bibberend hondje thuiskwam. de oudere kinderen verzorgd door een be roepsgezelschap dat „Cappi en de gouden hamer" opvoert. Om 1 uur 's middags is deze zelfde voorstelling voor de jongere schooljeugd in hetzelfde gebouw. De kleu ters krijgen feest en tractatie op hun eigen scholen. Op het terrein tussen Wijkerstraatweg en Van Rijswijkstraat worden van twee uur 's middags af volksspelen gehouden, waar voor men zich op het terrein kan aanmel den. Deze spelen bestaan onder andere uit ringsteken, sulkeyrijden, kruiwagen- en autopedraces. Tot tweemaal toe zal het gebouw „Con cordia" ten dienste staan van de volwasse nen, waar om 6 uur en 9 uur des avonds een cabaret-revue wordt opgevoerd. In deze revue, die tot titel heeft „Humor is troef" zal de bekende radio-humorist Willy Vervoort het nodige tot de feest vreugde bijdragen. Andere medewerken den zijn Tonny Boucher, De Fleski's, de equilibrist Piet van Brechts, de pianist accordeonist Nic. Godart en anderen. Jaarvergadering van „Suomi" De leden van de atletiekvereniging „Suomi", die dit jaar haar tienjarig bestaan zal vieren, komen Woensdagavond in het KSA-gebouw te Beverwijk bijeen voor de jaarvergadering, die dit jaar van groot be lang is. De prijzen voor de in het afgelopen jaar behaalde prestaties worden uitgereikt en de agenda omvat voorts de verslagen van secretaris, wedstrijdsecretaris en penning meester. De heren E. v. d. Werf en J. H. Olthoff en mejuffrouw C. de la Bie zijn aan de beurt van aftreden. Eerstgenoemde, die penningmeester is, is herkiesbaar, ae beide anderen niet. Voor de vacatures stelt het bestuur can- didaat de heer J. A. Smit en mejuffrouw C. v. Essen, die reeds tijdelijk de openge vallen plaatsen hebben bezet. Verkiezingen van een drietal commissies en verslag van de jeugdcommissie maken de agenda vol. Suomi-Edmop ton Voor de athletiek tn het kader van de sportuitwisseling Velsen-Edmonton, die 15 Mei op het sportpark „Watervliet" wordt door de iTumere8aanvoerSenVdeZater^ wachten overvloed van dok 'e minder. Vooral de grote k Jf Week en noteerde nog maar 47 OS?4** vis moest het ontgelden: 'grot, haalden gemiddeld 50 en Z\ S00n:- rieerde van ƒ36 tot 22.öe J-- r w>Jtingvj. rieerde nogal daar de sorterfnÏÏ u - uiteenliepen. Grote soorten5^ kleinere soorten van de w! soms 12. Makreel hield de ftaSJ van l7 tot 15 voor soms De schol bleef eveneens stabiel w de kleine schol 2, welke tot f34 lï; zakte. De tong werd wat beter SJff grote opliepen tot 3,50 per ki?1 Ci kleine tong 2 tot 1,50. gft»' voer op de Zaterdagmarkt was jÏÏS: kisten, waarvan 138 fijnvis 575 ol !- makreel en 180 koolvis SCh°U* Nog mooie reizen. De Abraham a het Zaterdag niet slecht voor een 1?/^ se reis: 26.600 en ook de zEi? maakte een mooi reisje met 14014? voor een 12-daages reis. Van de w' De besommingen van de vele wertw. ters varieerden van 1000 <ot f 15nn7" schip. Toe maar. Vandaag waren voor 6, vroege beurt aan de afslag de Maria Hattum (van IJsland) met 35 kisten c? vis, 100 platvis, 400 kabeljauw er 2unl koolvis, 20 wijting. 30 wolf en 15 diW de Thorina met 40 kabeljauw en al koolvis, 25 wijting, 1430 makreel 23 1 ri-ng,nni 25u <jiversen; De Vios met'15 pk vis, 40 kabeljauw en gullen, 90 wiitin v wolf, 1300 makreel en 120 haring' c'elt 249 met 450 kisten drijfnetharing én 5 h gers met 280 kisten schol, 45 schelvis kabeljauw en gul, 90 wijting, 20 woltll diversen en 2520 kilo tong. Voor de late beurt waren nog 25 ta» present met 800 kisten schol, 10 kabel en gul, 193 wijting, 200 diversen, 305 drii' netharing en 10.000 kilo iongen De Katwijk 22, die vandaag aan de slag was had behalve 100 manden diverse nog een mooie steur buitgemaakt. In en uit. Zaterdag kwamen binnen VD 60, UK 4 90, 186 7, 35 87, ifi 230, 229, 272, 228, 204, 276, 10,33, EH I"' KW 161, 114, 66, 189, 31, 10, 92 65,125 91, 34, 166, 53, 64, 170. 169, 155, 107 2i' 94, 22, 37, 19. 108, 17, 15, 84, 59,29':/ 69, 45, 210, 67, 140, 9. 97, 77, 130,41 5' 129, Ted 24, Sch. 249, BU 33, RO. 3.K zee: UK 52, 202, 7, 164, 64, 35, 46 186 234, 87, HD 80, Tex 24, IJm 16, Sch 5 250. Zondag kwamen binnen: IJm 24 129, Sch. 412, KW. 7, 79. Mooi voorraadje. Voor öe Dinsdsg- markt worden verwacht de Flamingo e; 30 kisten schelvis. 90 koolvis, 120 wijting. 120 kabeljauwen en gul, 1250 makreel e 25 diversen, de Medan met 650 makreel 150 haring, 50 schelvis, 100 wijting, 3) stokkebit en 50 diversen en de Shamroi met 500 makreel, 5 tarbot, 60 stijve kabel jauwen en 80 kisten diversen, Van de Westkust zal de Janny met 550 manden, waarvan 60 manden hake, komen, E11 voor de middenweek ook al, Aan de hand der vertrekdata worden vcor Woensdag de Alkmaar, de Hoop, de Jo hannes Polderman en de Limburgia ver wacht. Tegenvaller. De Katwijk 73 kreeg Za- terdag een defect, aan de schroefas en moest zich door de IJM 74 naar binnen laten slepen. Nieuwe motor. Zaterdag bracht de Arthur uit Scheveningen de reddingsloep Prins Bernard naar IJmuiden, Dezer de gen zal deze sloep door de Keeltje Jacoba naar Amsterdam worden gebracht, waai hij een nieuwe motor zal krijgen inge bouwd. Van verre. Vandaag bevonden zich de volgende trawler in de IJslandse wateren: Eli Chénévière (vertrokken 6 April), As- san Reis (vertrokken 14 April) en de Glaes Compaen (vertrokken 17 April). DeEli Chénévière kan in de loop van deze' al binnen worden verwacht. Naar Grimsby. De Tzonne, die de !2e April naar zee vertrok, is met zijn laatste visreis niet onfortuinlijk geweest. In es korte periode werden 1500 kisten makreel 300 haring en 200 koolvis en kabeljauw gevangen. Het schip gaat het Dinsdag n Grimsby proberen. Vandaag is er overi gens genoeg aan de markt, daar: er worde: niet minder dan 24000 kisten gelost. Vlootprediker. Wanneer de eer;:! helft van de haringvloot uitvaart zal ss predikant op het hospitaal-kerkschip# R. Beukema, Gereformeerd predikant IJmuiden, meegaan. Een maand blijft tij op zee, waarna de Hervormde predikant uit Katwijk aan Zee, ds. v. d. Krift, 2(3 taak overneemt. gehouden is het volgende programma sa mengesteld: Dames: 100 meter. 200 meter, hoog-e- vèrspringen, kogelstoten, discuswerpen e^ estafette .4 x 100 meter. Heren: 100 meter, 200 meter, 400 mefc. 800 meter, 1500 meter en 5000 meter» lopen; hoog- en vèrspringen, kogelsto.e- discus- en speerwerpen en de Oiympi- u Gstaffcttö. Dit programma wordt waarschijnlijknc^ met enige onderlinge nummers aan^ Door het vertrek van Wim VrenegJ. die plotseling zijn athletiekvrienden v. Wijngaarden en Tiibbe Luttfkb* Zweden is nagereisd, verliest "Su0" actief werker, die als voorzitter juniorencommissie uitstekend were zijn club deed. ....„v» Van de „Grazer Athletik Spo itUu. waarheen „Suomi" deze zomer ga lijst van prestaties der Gl'afel'Jc„omezer. gekomen. Hieruit bliikt, dat oe hun uiterste best zullen moeten doen een goed figuur te slaan. „„im In Graz treft men reeds vonjwgj de Velsense athleten te kunnen brengen. ER VIEL EEN SCHOP..- Toen een reiziger van de trein traject Amsterdam-Alkmaai dag aanstalten maakte in Castn» trein te verlaten, trok hu z'J" ac. het bagagenet. Een schop we w, dere reiziger op die neerd kwam mee naar beneden, d op 's mans hoofd en deed^ wond ontstaan. Het schelp nam terloops de bril van eie rigcr mee en ksram cei - je vloei tot rust. Hevig bloedend^^,;, eerste reiziger naar ch. n. 1 ff0ndDJ aan de Mient vervoera, die ae drie plaatsen moest hechten.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6