Bloemendag van de „Neversie" bracht de wetenschap bij de bloeiende velden Visserij-varia ssrvrA'»'- Goedkope Luidsprekers sssa.wJft» MAANDAG 30 APRIL 1951 Watervliet-jeugdploeg kampioen van de Haarlemse korfbaljunioren Watervliet I besloot de competitie goed Stormvogels—Leeuwarden 4—4 Terrasvogels te sterk voor Beverwijk D.E.M. wint van Velsen VSV II sterker dan Stormvogels II VRAAGT PRIJS H. M. KOOYMAN EN ZN. Castricum Uitgeest Wijk aan Zee Wijk Frans Slot jeugdkampioen van Noordholland aan Zee verwelkomde zijn nieuwe predikant Wijk aan Zee won in Castricum MARKTBERICHTEN SCHEEPVAART Beverwijk Toelatingsleeftijd voor de lagere school blijft ongewijzigd Agenda voor Beverwijk LASTlHA BUSTEHOUDERS MAGAZIJN JE STER" Buisstoelen S. OUDHUIZEN geschoolde constructie-bankwerkers badS.V°SS In een der oudste dorpen in Kennemer- land, het dorpje Limmen, is Zaterdag de tra ditioneel geworden „bloembollcndag" ge houden. Uitgaande van de Nederlandse Vereni ging tot bevordering der wetenschappelijke veredeling van siergewassen (de „Never- sie") vond deze dag plaats in samenwer king met de vereniging voor vreemdelin genverkeer afdeling Limmen. Alvorens de deelnemers een tocht onder namen langs de bloeiende velden om Lim men, werd in hotel J. van Tuinen een bij eenkomst gehouden van ongeveer 150 per sonen, waar verschillende sprekers het woord voerden. De voorzitter van de Ne- versie, de heer J. Blokker, heette in een korte speech allen hartelijk welkom, waar na het Limmer Muziekcorps enige feeste lijke klanken liet horen. De officiële opening geschiedde door de burgemeester van Limmen de heer J. Bos nia. Spreker wees op het belang van Lim men als cultuurcentrum boven het Noord zeekanaal. temeer daar de gemeente een zware strijd heeft te voeren met de andere bloembollenplaatsen. Dr. W. E. de Mol van Oud Loosdrecht uit Amsterdam-Oost verzocht de kwekers goed acht te geven op hun velden omdat het door het slechte weer van de laatste tijd mogelijk is dat er verschillende afwij kingen in de bolgewassen kunnen optreden, die van belang zijn voor wetenschappelijk onderzoek. Bezoek aan de „Hortus Bulborum" De vermaarde bollentuin die Limmen rijk is, de „Hortus Bulborum", waarin va riëteiten uit de 17de en 18de eeuw voor komen, werd na een wandeling door de bloeiende akkers met tulpen, hyacinten en narcissen, met een bezoek vereerd, en het was weer dr. De Mol van Oud-Loosdrecht die in de grote bollenopslagplaats van de firma Van 't Hof en Blokker een uitge breide lezing hield over diverse gewassen. ADVERTENTIE de beste bril Komt van DE BOER Trompstraat 16—18 - IJmuiden-Oost Telefoon 4938 De juniorendag van de Haarlemse Korf- balbond, die Zondag in Aerdenhout is ge houden, is voor het jeugdtwaalftal van de korfbalvereniging „Watervliet" een groot succes geworden. De Watervliet-iuniorenploeg behaalde het kampioenschap van Haarlem. De ontmoeting in afdeling .1 .tegen Oosthoek leverde een 4—2-overwinning op en ook Sport Vereent moest in de Velsen- se ploeg de meerdere erkennen. Verras send was het resultaat van de eindstrijd met de Haarlem-junioren.welke ontmoeting döor Watervliet met liefst 71 werd ge wonnen. De laatste thuiswedstrijd van Water- vliets eerste korfbaltwaalftal, die tevens de laatste van de competitie was. is ah-, ders gelopen dan ZKV uit Zaandam had kunnen verwachten. Watervliet miste het eerste half uur een man in de verdediging, waardoor speciaal H. Gieze een moeilijke taak had. Doch reeds na drie minuten be zorgde mei. Schelling Watervliet op fraaie wijze de leiding. De Watervlieters speel den zeer goed. maar toch moest cle verde diging ten slotte voor de overmacht zwich ten. Toen kwam Watervliet wegens uitval len van Broeksma na de vakwisseling nog met een onvolledig middenvak ook te staan eri in deze periode profiteerde ZKV daarvan. De thuisclub Weerde zich echter flink en liep spoedig de achterstand door Berghuis in na een goede combinatie met mevrouw Weymar, die even te voren een doelpunt zag afgekeurd. Na de vakverwis seling kwam nu ook Watervliet compleet binnen de lijnen door aanvulling met B. de Heer. Binnen vijf minuten zorgden H. Gieze en B. ae Heer voor een 42-voor- sprong. Na de hervatting pakte ZKV feller aan, doch de Watervliet-vërdediging was uitstekend op dreef. Toch scoorden de Zaandammers (43), maar mej. Schelling had aan de andere kant ook weer succes (53). Z.K.V. poogde de achterstand in te lopen en oefende een vrij grote druk uit. De thuisclub riskeerde niets en het doel punt viel aan de andere kant, door Broeks ma kort na de vakverwisseling gescoord (63). De Watervliet-aanval zocht het hoofdzakelijk in combinaties en uit één hiervan kon mevrouw Weymar het zeven de Watervliet-doelpunt in de ZKV-mand doen belanden en daarmede het laatste van deze competitie, waarmede tevens de eertijds tegen ZKV geleden 4—2-nederlaag was gerevancheerd. Stormvogels speelde Zaterdag in de Friese hoofdstad tegen Leeuwarden. Voor de rust was Stormvogels niet g°ed °P dreef. Dat was misschien te wijten aan het feit, dat de IJmuidenaren de lange bus reis neg in de benen zat en men in de voorhoede, waarin twee invallers zaten voor Snoeks jr en Venus, nog wat aan elkaar moest wennen. Voor een ander deel vond het ook zijn oorzaak in het feit, dat de Noordelijken „hard" hoewel zeker niet un fair speelden. Dit gevoegd bij het feit dat Kraak niet in Holland-België-vorm was, was oorzaak, dat Leeuwarden bij rust, ondanks het goede spel van het trio Broekhuizen, Snoeks sr en Van de Oever een 3-1 voorsprong had. Na de rust was Stormvogels ongetwij feld beter op dreef. De omzetting Van Onselen-Zwemmer bleek een verbetering. Vooral Zwemmer maakte het de spil zeer lastig. Voorts ging grote kracht uit van De Boer, die handig en zeer actief was. Het talrijke publiek, dat reeds vóór de rust 4 doelpunten had zien maken kreeg waar voor zijn geld, want ook na de thee werden 4 goals gemaakt (4-4). Invaller Zwemmer was de held van de dag, want hij nam alle ^oepiunten van Stormvogels voor zijn rekening. Dr. De Mol beschikt over een groot archief dat van veel belang is voor de weten schap omtrent de bolgewassen. Taltijke pu blicaties zijn er reeds van zijn hand ver schenen in de tijdschriften over het bloem bollenvak. Als privaatgeleerde die contact zocht met de praktijk geeft hij al zijn ken nis aan de bollenkwekers. Doorspekt met aardige anecdotes uit zijn 40-jarige practijk gaf spreker een verhandeling over de be haalde resultaten met röntgenbestraling dei- bolgewassen. „U hebt de laatste tijd veel in de dagbladen kunnen lezen over Perzië. Dit land heeft echter nog iets anders dan pijp leidingen en olieconcerns, namelijk de wil de hyacint. Want talrijke bolgewassen ko men oorspronkelijk uit het Oosten, maar zijn naar Holland overgebracht en geculti veerd", aldus spreker. Ook de behandeling van de chromoso men, die een hoofdrol spelen in het onder zoek van dr. De Mol, had de volle aandacht der Neversisten, onder wie zich een twin tigtal burgemeesters en secretarissen uit de kring Hollands Noorderkwartier bevond. Des morgens had er ten gemeentehuize een vergadering plaats gehad van alle burge meesters en secretarissen, waar dr. De Mol sprak over de veredeling der bolgewassen en de heer Boschman over De historie van het bollenvak. De Terrasvogels hebben revanche geno men voor de 53 nederlaag, die zij in het begin van het seizoen tegen Beverwijk leden door Zondagmiddag met 30 te winnen. De thuisclub was beter op dreef dan de vorige week en de prestaties van Bever wijk bleven enigszins onder de verwach tingen. Vooral de schotvaardigheid van de voorhoede liet te wensen over. De rust ging met een 10 voorsprong in. Na de rust scoorde Wijnen uit een voor zet van Schil 20. Toen kwam Beverwijk verwoed in de aanval, maar cle Terrasvogels-verdediging wist zich staande te houden. Eén gevaar lijke aanval van Terrasvogels resulteerde tenslotte in een derde doelpunt. Twee oude rivalen hebben elkaar in De Wijk het vuur na aan de schenen gelegd. D.E.M. mocht zich met de 10 overwin ning gelukkig achten, want over het alge meen waren de bezoekers niet alleen tech nisch iets sterker maar hadden zij veelal ook een licht veldoverwicht, dat echter niet in doelpunten tot uitdrukking werd ge bracht. Daarvoor moet men echter de D.E.M.-doelman Groenland aansprakelijk stellen, die een uitstekende wedstrijd heeft gespeeld en talrijke schoten van Tromp en Jan Bakkum. het Velser kanon, onschade lijk wist te maken. Vooral in het begin was Velsen sterker en omdat het in de D.E.M.-achterhoede aanvankelijk niet boterde, kregen de be zoekers enkele goede kansen. Vrij onver wacht nam de thuisclub de leiding. Een snelle aanval werd gevolgd door een han dige combinatie tussen Dekker en Beentjes en het was eerstgenoemde die de Velser doelman het nakijken gaf. In de tweede helft heeft Velsen alle mo gelijke moeite gedaan de D.E.M.-achter hoede te passeren, maar na het zwakke be gin in de eerste helft stond de Wijker de fensie stans uitstekend te spelen. Het bleef een spannende strijd welke tot aan het einde alle mogelijkheden in zich verborgen hield, maar in de 10 score kwam geen verandering meer. Een zeer talrijk publiek heeft de reserve elftallen van V.S.V. en Stormvogels elkaar de bezetting van de bovenste plaats zien betwisten. De voorhoede van V.S.V. toonde zich wat aggressiever dan de aanvalslinie van Stormvogels. Merkwaardig genoeg echter heeft doelman Broekhuizen van V.S.V. des ondanks zeker evenveel werk gehad als Venus en dit kwam in hoofdzaak door het feit, dat het trio Van Vliet—Tol—Borst met Tol als uitblinker lastig te passeren was. Bij V.S.V. viel het uitstekende werk van Van Lint en Van Calcar op. In de eerste helft werd niet gescoord, hoewel beide ploegen zich tot het uiterste inspanden. Na de hervatting had de V.S.V.-rechts- buiten Thoolen na een kwartier met een prachtig schot succes. De Stormvogels gaven het echter nog niet op en na een snelle solo-ren maakte Freriks 11. In beide gevallen gingen de doelverdedigers vrij uit. Dit was 12 minuten voor het einde ten opzichte van Venus niet het geval, toen hij bij een hoge bal misgreep. Een hard schot op 't doel volgde, Van Vliet redde vallend, maar bleek zijn handen gebruikt te hebben. Penalty. Deze werd door Van Lint onberis pelijk ingeschoten; 12. ADVERTENTIE voor Uw loodgieters werken, dakreparaties en alle voorkomende werkzaamheden. Driehuizcrkerkwcg 108 Driehuis-Wcsterveld, Tel. (K 2530) 4168 BRANDWEER RUKTE UIT VOOR EEN ONDERSCHEIDING Zaterdagmorgen om tien uur werd Cas tricum opgeschrikt door de mare „De brandweer rukt uit, er is brand" De Cas- tricumse Vrijwillige Brandweer had echter geen brand te blussen. Men reed naar het gemeentehuis voor een geheel ander doel. De oudcommandant, de heer Th. de Groot, die na een diensttijd van 31 jaren kort ge leden de dienst heeft verlaten, is door de Koningin tot ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemd en ter gelegenheid hier van waren de voltallige gemeenteraad en de brandweer ten gemeentehuize aan wezig. Burgemeester C. F. Smeets memoreerde in zijn rede, dat het thans de tweede maal was dat men voor de heer de Groot bij el kaar kwam: eenmaal voor het afscheid, nu voor een onderscheiding. Na zijn rede spelde de burgemeester de versierselen, behorende bij de orde, op de borst van de oud-commandant, die geroerd een dankwoord sprak. Ook de voorzitter van de Vrijwillige Brandweer, de heer J. Ronk. feliciteerde de heer de Groot en zijn echtgenote met enige hartelijke woor den HET ONDERHOUD DER R.K. KERK De jaarlijkse collecte voor het onderhoud van de R.K. Kerk heeft de somma van 860.opgebracht. EMMABLOEMCOLLECTE De opbrengst van de in Uitgeest gehou den Emmabloemcollecte haalde voor Uit geest het mooie bedrag van 131,05. 1 MEI-VIERING De P. v. d. A. in Uitgeest zal het 1 Mei feest in hotel De Ooievaar aanvangen met een Mei-rede uitgesproken door de heer E. van Praag. Voorts zal de film „John Doe, de man die het meende" worden vertoond. DE HERDENKINGSAVOND IN UITGEEST Het programma voor de dodenherden king op 4 Mei ziet er voor Uitgeest als volgt uit: 18 uur: Bloemlegging bij het monument bij hoeve Hoog'huis, waar verscheidene va derlanders werden gefusilleerd. 19 uur: Kerkdienst en herdenking in de R.K. en de Ned. Herv. Kerk. 19.45 uur: Klokgelui tot 20 uur. 20 uur: 2 minuten stille. Hierna krans- en bloemlegging namens het gemeentebestuur en inwoners voor het monument voor het raadhuis. Voetbaluitslagen TerrasvogelsBeverwijk 30; SDWKen- nemers 0—3; Den Helder—Vitesse 2—0 'Den Helder is nu kampioen); IEVDSK 10; VVBEVC 22; Stormvogels IIVSV II 12; WaterloooOG II 12. Dammen Heime Langbroek ging eervol onder De partij tussen Frans Slot uit Broek op Langendjjk en Heime Langbroek (D. C. IJ.) om uit te maken welke speler Noordholland zal vertegenwoordigen in de strijd om het jeugdlandkampioenschap is na 45 zetten door Frans Slot gewonnen. Na een correct gespeelde Hooglandvariant in de „Hollandse opening" werd het spel klassiek" Tot aan de 32e zet ging het spel gelijk op. En de technische fout met de 33c zet waar aan Heime zich schuldig maakte, was het begin van een eervole „damdood". De eindstand is: gesp. gew. gel. verl. pnt. Frans Slot, Broek op Langendijk 3 3 0 0 6 H. Langbroek, IJm. 3 1113 Nieuwkerk, Wilnis 3 1113 v. Velsen, Zaandam 3 0 0 3 0 Heime kan op een zeer goede wedstrijd terugzien en gezien de stijl zijner partijen kan de damclub IJmuiden nog veel plezier van deze junior beleven. Ds. 1 Wiersma van het leger naar de „gesloten" gemeente In de Nederlands Hervormde Kerk te Wijk aan Zee heeft Zondagmiddag ds. J. Wiersma zijn intrede gedaan, na in de morgendienst door ds. Van Peelegem uit Zaandam te zijn bevestigd. In het tot de laatste plaats bezette kerk gebouw waren o.a. aanwezig de hoofd- legerpredikant, ds. A. W. ter Kluis uit Den Haag, het districtshoofd van het vierde militaire gewest ds. H. van Beek uit Gro ningen, burgemeester mr. H. J. J. Schol- tens en wethouder W. Alberda. Namens de ring Kennemerland was ds. B. ter Haar Romeny uit Heemskerk aanwezig. Ds. C. Meyer en de heer H. Leysen ver tegenwoordigden de Gereformeerde ge meente, de heer J. v. d. Kieft was namens de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden aanwezig. De predikanten L. Brink en Huisman kwamen namens de Hervormde Gemeente van Velsen. De dienst ving aan met het zingen van Ps. 146 1 „Prijs den Heer met blijde gal men". Ds. Wiersma richtte zich terstond tot de gemeente. Na vijf jaar als legerpredikant werkzaam te zijn geweest, wordt het „vrije leven" af gesloten en begint voor mij aldus ds. Wiersma het pastorale werk in de „ge sloten" gemeente. De predikant dankte de Hervormde Ge meente voor de gerieflijke pastorie die hem werd aangeboden en hij hoopte op een prettige samenwerking met de drie predi kanten, ds. Jansen dankend voor het werk dat hij vorige week beëindigde. Ds. Wiersma vertrouwde eveneens op de samenwerking te mogen rekenen met de predikanten uit de omliggende gemeenten en met de burgerlijke autoriteiten, wier werk volgens hem in deze moeilijke tijden bekrachtigd zal worden door Gods zegen. „De taak die mij in uw gemeente wacht, zal niet licht zijn, want namen als Berkel- bach v. d. Sprepkel, Creutzberg en Aalders, uw vorige voorgangers, waren allen wél- klinkende namen". Zijn tekstwoord ontleende de predikant aan de eerste brief van Petrus 4 vers 7. „En het einde aller dingen is nabij: zijt dan nuchteren en waakt in de gebeden". Na de preek werd ds. Wiersma aller eerst toegesproken door ds. Ter Haar Ro meny die namens de ring collegas sprak. De hoofd-legerpredikant ds. Ter Kluis sprak namens de collegas uit het Noorden. Tot slot sprak ds. F. Willekes namens de Kerkeraad en de overige predikanten en op zijn verzoek zong de gemeente hem toe Ps. 134 3 „Dat 's Heren zegen op U daal". De dienst werd besloten met het zingen van Gez. 217 5 „Komt laat ons voortgaan, Kinderen". In de wedstrijd Wijk aan Zee-C. S. V. stonden weinig belangen op het spel en dat kwam in het spel tot uiting: er werd aanvankelijk vrij futloos gespeeld. Toen echter na een half uur Freek van der Mey voor Wijk aan Zee een strafschop kreeg te nemen en de stand hierdoor 01 werd kwam er wat meer actie in de ploegen. Na de hervatting was het spel over het algemeen wat levendiger. C. S. V. deed hardnekkige pogingen om de achterstand weg te werken, maar cle achterhoede van de bezoekers bleek uit het goede hout te zijn gesneden. Toch kreeg de thuisclub een goede kans de stand in evenwicht te brengen, maar Jacobs miste een penalty. Wijk aan Zee herleefde weer en deed vooral in de laatste fase van de strijd nog enkele ernstige pogingen om de voor sprong te vergroten. Zij slaagde daarin echter niet. Maandagse koorts. Vandaag waren voor de vroege lossing aan de afslag de Haarlem met maar liefst 2200 kisten, waar van 1500 makreel, 150 haring, 130 wijting, 170 schelvis, 120 kabeljauw, 80 koolvis en 50 diversen. De Sumatra had 1150 kisten makreel, 40 schelvis, 30 kabeljauw en gul, 80 poon, 20 koolvis. 150 haring, 80 varia en 100 kabeljauwen. Verder losten nog vroeg zeven loggers met tezamen 7000 kilo tongen, 142 kisten schol, 90 wijting, 115 kabeljauw en gul, 60 schelvis, 80 drijfnetharing, 975 makreel, 20 poon, 200 stijve kabeljauwen, 50 kisten wolf en 110 diversen. In de late beurt verschenen 19 loggers met 13000 kilo tong. 692 kisten schol. 222 wijting, 35 ka beljauw en gul. 15 stijve kabeljauwen en 130 kisten diversen. Verscheidene loggers bleven liggen voor de Dinsdagmarkt. In en uit. Zaterdag kwamen binnen KW 64. 92, 77, 59. 35, 51. 21, 72. 94, 27, 97, 84, 65, 19. 91, 161, 107, 210, 166, 17, 125, 169, 22, 108, 69. 15, 114, 34, 170, 10 130. 140, 122: IJM 52, 11, 204, 228, 27. 272, 230, 9, 276, 62. 221, 37; UK 186, 35, 7, 68; SCH 92; RO 3; BU 33. 28 April vertrokken: SCH 30; TEX 51, 37. 49, 4, 11, 19; UK 87, 79, 2, 7, 244, 186; HD 125; RO 53, 46. Zondag kwamen binnen: KW 45, 5, 56, 29, 73, 50, 48 en 41. Overkant. De schipper van de logger „Tonny" die aan de Westkust deelnam, zal proberen heden in Engeland te verkopen. De aanvoer bedraagt 225 manden waarvan 90 hake, 80 koolvis, 25 rog, 25 kabeljauw en gul, en wat stijve kabeljauwen. Voorts is heden in Grimsby de Eveline aan de markt met een totaal van 1600 kisten. Herstel. De ronclvis ging Zaterdag met uitzondering van de makreel weer wat de hoogte in. Grote schelvis kon ge middeld de f 36 per kist halen en ook de braat bleef tot of hoger dan de f 33 per kist. Naar zwarte koolvis was meer vraag dan de vorige dagen, zodat ze ruim f 40 per kist noteerde en de goede kwaliteiten grove wijting waren met f 28 per kist ook beter betaald. Met de makreel bleef het modderen. De conservenfabrieken namen practisch niets af en slechts een klein gedeelte van de aanvoer werd door de handel afgenomen tegen f 12 en f 13 per kist voor de grote soorten het restant verdween in de op- vangregeling. Van de Herman, die als enige trawler aan de markt was, werden ruim 600 kisten uit de markt genomen, die de minimum prijs niet konden halen, zodat ze in de koelhuizen terecht kwamen. De fijn vis was eveneens beter: grote en kleinmiddel tong boekte f 0.10 en f 0.15 per kg. meer en bracht het respectievelijk tot f 2.70 en f 1.67 per kilo, maar de vraag naar de grove slips was gering, zodat deze terug viel op f 0.63 per kilo. De totale aanvoer voor de Zaterdagmarkt beliep ruim 4500 kisten waarvan 445 fijnvis, 1820 makreel, 160 schelvis, 320 wijting en 160 koolvis. De markt van morgen. Voor de Dins dagmarkt zijn thuisstomende de Batavia met 1357 kisten makreel, 70 haring, 50 ka beljauw en gul. 50 schelvis. 45 wijting en 45 diversen, de Petten met 750 makreel, 50 haring, 50 schelvis, 50 wijting en 50 diversen, de Tubantia die in Huil Zater dag verstek liet gaan met een aanvoer van 1200 kisten makreel en 50 diversen. 28 April 1951 Prijzen Heilbot 2,552.00; Gr. tong 2.702.35: gr.m. tong 1,871.74: kl.m. tong 1.671.46; kl. tong I 1.27—1.10; kl. tong II 0,82—0.63; tarbot I 2,301.80. per kg. Tarbot II 110—98; tongschar 92—80; schar- tong 3228; kl.m. schol 7763; kl. schol I 5241; kl. schol II 268: schar 328; bot 13.50; v. haring 188,50: makreel 13,508: gr. schelvis 38—36; gr.m. schelvis 41—30; kl.m! schelvis 4438; kl. schelvis I 40.50—37; kl. schelvis II 36—32.50; wijting 28—16; gr. gul 32—27; midd. gul 32—28; kl. gul 31—26; kl. heek I 6460; kl. heek II 5950; kl. wolf 3630.50: poontjes 14.508; kl. koolvis zw. 2217: kl. koolvis wit 29. per 50 kg. Gr. kabeljauw 15271; gr. koolvis zw. 43—37; gr. leng 66—62; gr. wolf 72—64, per 125 kg. Aanvoer 445 kisten tong en tarbot, 7 kisten heilbot, 45 kisten tongschar en schartong. 845 kisten schol, 295 kisten schar, 2 kisten bot. 130 kis ten haring. 1820 kisten makreel, 160 kisten schelvis, 320 kisten wijting, 125 kisten kabel jauw en gul. 6 kisten leng, 8 kisten heek, 36 kisten wolf, 80 kisten poon, 160 kisten kool vis. 30 kisten diversen. Totaal 4514 kisten. Besommingen IJM 204 f2010: IJM 283 f3860; SCH 107 f3360; VL- 85 f6590; KW 64 f 1700: KW 6 f5520; KW 59 f 1520. Een trawler besomde (gedeeltelijk) f19.100. IJM 52 f735; HD 125 f1380; TX 19 f1140; WR 67 f 1650; KW 77 f 1830; KW 53 f 1710; KW 51 f1210; KW 72 f305; KW 189 f55; KW 12 f460; KW 92 f 1450; KW 35 f355; KW 94 f130: KW 21 f 1445: IJM 227 f355; IJM 228 f 130; IJM 229 f 1445. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 29 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Amstelstroom van Leith. Billiton van Dundel. Fairhead van Dublin. Barok van Christiansand. Adolf Bratt van Cardiff. Jagersfontein van Antwerpen. New Australia van Djakarta. Ascot van Vlie- stroom van Huil. Rijnstroom van Londen. Eemstroom van Portsmouth. Madoera van Karlsham. Frisian Coast van Newcastle. Marva van Londen. Nordstad v. Norrköping. Regea van Londen. Heerengracht van Abö. Ferncourt van Gothenburg. Elmina van Ant werpen. Evertsen van Tygnemouth. Vertrokken zijn: Regulus naar Working ton. Waterman naer Buenos Aires. Borgni Twertor naar La Cruise. Tornator naar Antwerpen. Abbekerk. 27 te Suez. Alchiba, 28 te Freetown. Alcyone, 27 v. Colombo n. Alleppey. Aldabi, 27 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Almkerk, 28 te Singapore verw. Alnati, 28 te Santos. Ampenan, 27 v. Marang n. Soerabaja. Amslelkerk, 27 v. Takoradi n. Monrovia. Amstelstad, 28 te Bombay verw. Arendskerk, 28 te Aden. Asturias, 27 360 m. W. Pulu Nias. Aalsdijk, 26 v. Galveston te New Orleans. Abbedijk, 28 te Montevideo. Agamemnon. 27 v. New York n. Curasao. Albireo, 28 te Montevideo. Alwaki, 27 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. A.lphard, 27 te Montevideo. Arundo, 29 te A'dam i.pv. R'dam verw. Akkrumdijk. 27 v. Port Said. Angtedijk. 27 240 m. Z.ZO. Djcddah. Agatha, 27 v. Bukom n. Pladju. Algenib, 27 400 m. W.ZW. Azorcn. Alkaid, 27 400 m. Z.ZW. Madeira. And ijk, 27 600 m. W.NW. Flores. Arkeldijk. pass. 27 Bremerhaven. Armilla, 27 v. Miri n. Singapore. Arundo. 27 150 m. W.ZW. Lands End. Atlantis, 27 le Port Said. Aagtedijk, 27 te Hamburg. Aalsum, 27 960 m. W.t.N. Flores. Amstelpark, 28 240 m. N.NO. Bermudas. Arkeldijk. 28 te Hamburg. Ariadne, 28 v. Livorno te Genua. Amsteldijk, 27 te Antwerpen. Borneo, 26 v. Belawan n. Colombo. Bcnnekom. 28 v. Balboa te Guayaquil. Boschfontein, pass. 28 Gibraltar n. Marseille. Boskoop. 28 op meer v. Maracaibo. Breda, 28 v. Callao te Molcndo. Beverwijk, 28 v. Sagunto n. Nederland. Bonaire, pass. 28 Dover. Bali. 27 240 m. Z.ZO. Djcddah. Barendrecht, pass. 27 Ras al Hadd. Batocla. 27 te Lexala Bocroe. Bloemfontein, 27 375 m. NO. St. Hclana. Casablanca. 26 v. Aden n. Colombc. Congostroom, 27 v. Dakar n. Freetown. Cotida, 28 v. Trinidad te Paramaribo. CaltexUtrecht, 28 te R'dam. Cirrus Wcerschip, 28 tc R'dam. Chama, 27 900 m. NO. Guadelope. Corilla, pass. 27 Lissabon. Coryda, 27 290 m. Z. Mauritius. Castor, pass. 27 Westpunt Haiti. Clavclla, 28 v. Santiago te Curagao. Delfland, 27 dwars Victoria. Delfshavcn, 27 dwars Rio Grande. Drente, 27 v. Port Isabella n. Nasipit. Diemerdijk. 26 tc Seattle. Dalerdijk, 27 350 m. W.NW. Flores. Delft, 27 600 m. ZW. Haiti. Eemdijk, 25 v. Vera Cruz te Coatza Coalcos. Edam, 28 v. A'dam n. New York. Elmina. 29 tc A'dam verw. Esso Den Haag. 27 360 m. W.NW. Fayal. Esso Rotterdam. 27 240 m. N.NO. Flores. Friesland, pass. 27 Bcachyhead. Ena, 27 v. Curagao n. Maracaibo. Gaastcrkerk, 27 v. Kaapstad te Port Elisabeth. Gouwe, 27 dwars Dakar. Garoet, 27 20.30 u. v. Suez. Groote Beer, 28 v. Port Said. Gooiland, 27 400 m. Z. Bahia. Heelsum, pass. 27 Abaco Bahams. Helicon, 28 v. New York n. Turks Island. Hydra, 26 v. Cristobal n. Guayapuil. Hecuba. 27 300 m. ZW. Fayal. Hera. 27 850 m. NO. Guadeloupe. Hcstia, 27 1140 m. NO. Sombrero. Job. v. Oldenbarnevelt, 27 rede Fremantle. Kedoe, pass. 27 Ceylon. Kcrtosono, pass. 27 21 u. Malta. Kapuas, 27 300 m. N.NW. Djcddah. Karossa, 26 v. Djakarta n. Singapore. Laertes, 27 v. Cheribon n. Semarang. Langkoeas, 27 te Semarang. Burgemeester en wethouders van Bever wijk hebben besloten in cle toclatingslcef- tijcl voor de lagere scholen geen verande ring te brengen. De gewone wettelijke regel, dat de kinderen die in de loop van het tweede halfjaar tot cle scholen worden toegelaten indien zij vóór 1 October de leeftijd van zes jaar hebben bereikt, blijft dus in Beverwijk ongewijzigd. (Er bestond namelijk een mogelijkheid de toelatings termijn in te korten, clan wel te ver lengen). MAANDAG 30 APRIL Kennemer Theater, 7 en 9,15 uur: „Man nen". Luxor Theater, 7 en 9,15 uur: ,,'t Lijkt zo eenvoudig". W. B. Theater, 8 uur: „Dakota". DINSDAG 1 MEI: Kennemer Theater, 7 en 9,15 uur: „Man nen". Luxor Theater, 7 en 9,15 uur: ,,'t Lijkt ,zo eenvoudig". HebriSö Leerdam 27 te New York Loosdrecht, 27 v. Le Havre Lmge, pass. 28 Finistene Anl*«.fü Laren berg,, pass. 27 Ouec'sanl Leuvekerk, 27 nog te Khor "L= Maaskerk, 28 te Antwerpen Madoera 29 IJmuiden verw Malea, 27 bij Suez. v' Manoeran. 27 v Saffi Modjokerto, 27 Finisterre m' Maas, 28 v. Houston i„ Maashaven, 28 v. R'dam n^n 0rle«is. Manoeran. 29 A'dam verw nos Airet Malvina. 27 480 m No V.:., Metula 27 dwars Recife an da Musl, 27 rede Menado Noordwijk, 27 v. Mehlla n Nieuw Amsterdam 27 v w. ,am' New Australia. Nigerstroom, 27 te Duals v' Noordam, 27 250 m. ZO Kn n Nestor. 28 te Oran n. A&fe Oranje, 27 v. Colombo Orestes 27 v. Montevideo nYw Yo* Orion. 28 v. A'dam Rccife Oranjestad, 27 240 m. Z.ZW. Fsv,i Prins Alexander, 27 v Hamh Polyphemus, 25 te New York Parkhaven. 29 te Delfzijl ,Lr' Pcrna, 27 v. Fremantle Prins Willem III, 27 3000w Raki, 27 v. Menadon.Bitung Rempang, 27 300 m. W. Flores Salawati, 28 te Port w*,,. Salatiga, 27 v. Semarang n Diakar, Skaubryn. pass. 27 Perim Ujakarh Somersetshire, pass. 27 Perim Pass. 27 Brothers Strathaird (enngr. pass 1 r Stad Arnhem, 27 v Rnno v Stad Maassluis, 27' te IJmiiiril Vt!r Saparoea 27 neg te Damman V' Saroena, 27 v. Miri tc PiJ-' Schiedijk, 27 480 m. ZW. S,fl!t Siberoet, 27 op Palembang Sf Sommclsdijk, 27 480 m. O ZO r'r Stanvac Benakat, 27 v Ti Swartehondt, 27 v. Socraiiab A Stad Leiden, 27 300 m. N0. Cape H-f" Tabinta, 28 te Soerabaja. Tawali, 27 v. Port Swettenham n R»h„ Teuccr, pass. 27 Minicov Themisto, 28 te Belfast 'v. Galvesbn .Jipanas, 27 v. Mombassa n. Dar 1 onion, pass. 27 Perim. Tamo, 29 v. R'dam via Antw. n Z 4-.. "lero, pass. 27 Kp. Frio. Tiba. 27 v. Rosario n. Buenos Aires Tiberius, pass. 27 Mona Passage Tankhaven, II 28 le Palombang Tankhavcn III. 27 v. Sineaim-c n. Tjisadanc, 27 36Ó m, W.t.N. KaaBsS Utrecht, 28 v. San Francisco 11. S Van Riebccck, 27 v. Djakarta c, Willemstad, 27 bij Trinidad n. Willem Ruys, pass. 27 23 u Kn Ran Waal, 28 v. Maracaibo 11. Porta Csram Westerdam, 27 600 m. W. Scillv's Wieldrccht. 27 v. Karachi rede Bombar Zijpenberg. 27 575 m. W. Ouessan Zeeland (SSM), 28 tc Dublin. Batavier, 25 v. Dublin te Swansw^* VUU Cornells Houtman, 25 v. Haifa n. Sicilië Davina Gockoop, 27 v. Nantes n. b4, Eemstroom, 26 v. Swansea n. A'dair Hcbe Nobel, 27 v. Charleston n. Sncdaj Java, 27 v. Barry n. Nantes June, pass. 27 Prawlepoint. Lacra, pass. 28 Kiel. Saba, 27 v. Morlaix te St. Mamlo. Sian, 27 v. Kolding 11. Karlshamn. Valbella, 27 v. R'dam n. Antwerpen. Zwerver, pass. 26 Great Yarmouth P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuideD Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur Schoenreparatie „DE ECONOOM" Dames rubberhakjes f 0.75 M. REM, Kcnnemcrlaan 129 IJmuiden. Tel. 4057 U glimlacht, Mevrouw?? U is tevreden nietwaar, met uw pracht kinderwagen van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haarlem, f 2 per week en zonder vooruitbetaling!!! Voor: van heinde en ver. naar KENNEMERLAAN 37 Tel. 4901 DE TIJDEN ZIJN MOEI LIJK!! Pieker niet over de betaling van een nieuw rij wiel. f 3 per week en zonder vooruitbetaling!! VAN VEEN, Zijlweg 26—28, H'lem. verchroomd of gelakt VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij SINJEWEL IJMUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 VOLKOMEN TEVREDEN zult u zijn met een prachtig modern herencostuum van VAN VEEN, Zijlweg 26-28, Haarlem, f 3 p. week en.... zonder vooruitbetaling!! TE KOOP: 2 pers. ledikant met spiraal, billijk, smeed ijzeren schemerlampje. Adr. te vern. bur. van dit blad. GEMEENTE VELSEN Onteigening krachtens de Wederopbouwwet Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Velsen br»-.r ter openbare kennis, dat van 3 Mei 1951 af gedurende een week ter gemeent esecretarie van Velsen voer en ieder ter inzage ligt het besluit van dc Gcmeenterai van Velsen, d.d. 24 April 1951, no. 4, tot ontelgeni-? van een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, Sectie O, no. 395. De onteigening heeft ten doel, de uitvoering van ten bouwplan, strekkende tot leniging van de woningnood in deze gemeente. Velsen, 27 April 1951. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Velsa, M. M. KWINT Accountant Leraar Boekhouden M.O. ADMINISTRATIES - CONTROLE - BELASTINGZAK (Lid Ned. College voor Belastingconsulenten) Leeuweriklaan 30 IJmuiden (0.) Tel.5/51 De Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. BEIJNES N.V. te Beverwijk vraagt Reiskosten tot een maximum van ƒ7.— worden vergoed aan hen, die meer dan 7/; Km de fabriek wonen. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan het kantoe. te Beverwijk, afdeling Personeelszaken. DAMES! Schoonmaaktijd. Uw kleedjes wassen en span nen. Tevens een hangklok te koop. Ahornstraat 46, IJm.-O. ZEILER GEZOCHT om geza menlijk een kleine zeilboot op te knappen en te gebrui ken. Brieven L 3117 TE KOOP: 2 nieuwbouw bo- venflats, bev. 5 kamers, keu ken, douche, W.C., balcon, schuur te Zeist. Onm. te aan vaarden. Koops. f 12.500. Hy- poth. f 6000. Vestigingsverg. gegarand. v. Link's Aanne- mingsbedr. Oudorpweg 11. Tel. 24983, Rotterdam. TE KOOP: d. bl. kort led. dam. jasje m 42-44, beige wollen gebr. dam. jasje donk. rood en grijs (Noors patr.) 2 pr. hoge zw. jong. sch. m. 38-39, alles in z. g. st. Tegen bill, prijs. Eksterlaan 13 IJmuiden-O. TE KOOP: 1 stel rookstoel- kussens verend f 15, mooi pl. tafelkleed f 17.50. 4.75 m. pl. gangloper f 20, 50 c.m. br., 15 traproeden brons rnet klemmen f 7,50. Rembrandt- Iaan 5, IJmuiden. Te koop: HUIS MET GARA GE en beste kano. Adres bur. van dit blad. Eikenh. cylinder BUREAU agb. f 4a. Zeeërweg 116, IJmuide-. m. tas f 30. Iepenst^, Prima DAM. koop „Germaan fflWj WarmciihovenstraaU^, Te koop f f heel compl. E,. huis. zSwe'l

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 4