Het Hek van cle Dam. Jk*® 248 Velsen schakelt over op „nieuwlichters" in zijn straten werkt niet verliezen Clothes New RIBFLUWELEN JACKS Verlovingsringen Q Visserij-varia J DEZE WEEK JONGENS KHAKI HEMDEN IJmuider Kledingmagazijn ffOENSDA^Ü Exploitatie van zwembad „de Heerenduinen Inrichting gaat niet weer open als er geen oplossing komt MARKTBERICHTEN Broederlijk werden „Cor en Jan" gehuldigd Ges*ard van Praag Tweehonderd gulden voor Stichting 1940—1945 (m MORRIS iejoieycu (iuij! BARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 In de Heerenduinen is al te zien, hoe het wordt Heringa Wuthrich Engelse gasten zien Nederlanders boksen Santpoort-dorp Het IJ en wij Janssen 45 In de hoofdstad uit Velsen-Noord Handbalkampioenen ontmoeten plantsoendienaren Winst en verlies in Hoogoven-voetbaltournooï Driehuis Crematie ir. A. Boeken 1951 herfst het overdekte #**3?iJmuiden-Oost gesloten „VeIserbaV„ wegcns onvoldoende hygié- ®oeS' ff°rïnreeii in deze zweminrichting, n^ r de kans dat ook het open loopt Vche"„renduinen", dat eveneens 'lu iere handen is, niet op de daar in Partic£r tijd geopend wordt, zu het ?t anïre redenen dan het „Vel- dan om ni*cl serbad". initatie van het bad heeft name- drie "aar, zo deelde de heer lijk de l directeur, ons mede, zware "°dat er op de vroe- m Ss bfslist niet verder gewerkt kan s"ere fr moet meer dan f 2000 per jaar Woraen. Er gering bezoek. Toen het strand" werd vrijgegeven liep belangstelling voor de inrichting in de f «Sinen zienderogen terug en er is T«n iaar f 2300 verlies geleden. Exploitant wilde niet direct bij de inte om hulp aankloppen, maar dat Sr nu dan toch van gekomen en aan de f ne'.n de bedrijfsuitkomsten is het ook ïn raadhuize duidelijk geworden, dat een «(Sieve exploitatie van de Heerendui- rendabel la maken ia. Er L. on het ogenblik naar een nieuwe SitahevoEm gezocht, want de gemeen - Sou niet onsympathiek staan tegenover onzekere steun voor deze goed onoerhou- n inrichting, die vooral voor het school- Smmen van eminent belang kan zijn nu -v overdekte zweminrichting aan het Ti- benusplein nog steeds dicht is en er geen tekenen zijn die op een spoedige herope ning. wijzen. Goedkoop Er werden in de Heerenduinen naar schatting van de heer Bleeker ongeveer ÏO a 50000 baden genomen en het tarief was laag: f 4 voor een jeugdabonnement en 5_ voor een volwassene. Er is onder deze omstandigheden en nu het'gemeentebestuur nog niets definitiefs heeft bepaald, uiteraard niets te zeggen over de datum van openstelling, die ge woonlijk op de laatste Zaterdag van Mei valt. Zelfs wanneer er overeenstemming over de nieuwe exploitatievorm gevonden wordt kan deze opening tocli al niet door gaan, want met de omvangrijke werk zaamheden na het gesloten seizoen is nog let begonnen zulks in afwachting van wat er met het bad gaat gebeuren. Si bekende Helderse zeeheld Janus Kuiper hoopt Vrijdag zijn 95ste verjaardag te vieren. Kuiper, die 27 jaar schipper op het reddingsvlot van Den Helder is jeumt heeft vele tientallen schipbveüke- lingen van een wisse dood gered. De laat ste jaren is hij niet goed meer ter been mr lezen doet hij nog zonder bril. 8 Mei 1951 Prijzen JPIJH95-.1,85; gr. tong 2,65—2,45; gr.m. k 'm' ton° 1.541,45; kl. tong '2fuim k t0ng 11 0,96—0,76; tarbot I 'lf~per kg' Tarbot II 94-36; tongschar 75—70; schar- *37-18; gr schol 81-74; gr.m. schol kl.m. schol 88-84; kl. schol I 72-69; WlS? u8T13: schar 18,50—14; bot jw,:t3: v\ha™g 23-!2; makreel 25,50- yjn t.^re'V1L 7; gr'm' schelvis 34—31; (Melvis 36-30; kl. schelvis I 31—25 US-JM'.-Wtof 29-16, gr. gul gJWnijd. gul 34—30; kl. gul 34-27; 5954,50: kl. heek I Pe lS n1,36T22: kl- wolf 36—28; y '-iniii -' kl koolvis ZW. 19,5012.50- G26-24, per 50 kg. 53-3050 JraT !48~59; gr' koolvis zw- gr. koolvis wit 59—55- er lens heek 184-1,8; gn wolf 76-6® Aanvoer 5&hnamn37T-tfrb0f' 12 kislen heilbot, 84 kist™ JilH? tonSschar en schar- bot, '200 kktpVï. kls,en schar- 7 kisten fen 'l T 3770 kisten makreel, kaheliam klsten wijting, 161 18 kisten leng. 168 Afeten kMlvis an\-Vt i5 klsten poon' 551! kisten. n dlvei'sen- Totaal KW l7/0nne21.450 (deel) Bcsommingen irawleis besomden f39.000. advertentie chemische reiniging is sneller, is beter. D"Y CLEANING ONLY IJmuiden - Tel. 4886 a v,öor Haarlem >«r(geb!?w.NSvAG 9 MEI U n5 en Vriendschan°ni"nklljk C Liedertafel %,.DeVeSr"^ 8 uur- Stadsschouw- ..Vrouwen zoS 8 uur" Rcm" 9.15 uur PaLl. eer 18 U 2- 4-15, li a15, 7 en 915 n.'lr"^e gebrokcn Pijl", 14 £W, 18 j' 2 4 is 7UX0r; "Het verraad S: -De twee en ^.15 uur. Frans b 2-30- 7 9.15 P; .fn 9-15 uur w*n 1 alle„leeft„ 2.15. fe' e» ..De man Pafrne:- "Van moord 1 ;3 1- 2-30, 7' en 915 uur.moordenaar 4.C?ncertgeb?uNw.ErSA? 10 hLW'!nur. bTmcwÏÏ'K Marionetten- ^ellingen, pen' Mlddag- en avond- Wij vernamen nog van de heer Bleeker dat de algemene daling van de belangstel ling voor de zwembaden kwam na een tijd, dat „iedereen wilde zwemmen". Hij zei voorts, dat het bad niet opengaat, als de gemeente geen oplossing kan geven. Edmontonners naar Haarlem De zwemploeg uit Edmonton, die door de benauwde situatie in de Velsense zwem baden nergens haar programma kan afwer ken, gaat Donderdag 17 Mei naar een Haarlems zwembad, om daar in zwem- en polowedstrijden de Velsense tegenstanders te ontmoeten. C. J. en J. P. van den Bos bij de Hoogovens in het zilver In het schaftlokaal van de Afdeling Transportwezen der Hoogovens, dat op feestelijke wijze versierd was, zijn de twee broers de heer C. J. van den Bos, voorman buitenhaven en J. P. van den Bos, veilig heidsman bij op Opslagkraan, op hartelijke wijze door hun collega's in het zilveren ju bileumzonnetje gezet. De gelukwensen der directie mochten de jubilarissen in ontvangst nemen bij monde van directeur P. R. Bentz van den Berg, welke gelukwensen waren vergezeld van de gebruikelijke jubileumenvelop. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies was het een bijzondere vreugde ditmaal twee broers tegelijk te mogen huldigen. Aan het slot van zijn huldigingsrede vereerde de be drijfsdirecteur de jubilarissen met het ge denkbord en het getuigschrift der Maat schappij. De chef van het Transportwezen, de heer W. Wiersma gaf een overzicht van de werk zaamheden van beide jubilarissen. Met ge noegen stelde hij vast, dat beide broers voortreffelijk kunnen samenwerken en mede daardoor het werk in hun afdeling uitstekend verloopt. Ook hun practisch lid maatschap van de Hoogovenharmonie (Cor: hobo; Jan: klarinet) bracht de heer Wiersma naar voren. De aanbieding der geschenken was op gedragen aan de heer J. C. van der Aar en de heer W. Kamlach. Met hartelijke rede voeringen volbrachten beide sprekers de hun opgelegde taak, en duidelijk kwam daaruit naar voren welke welgemeende ge voelens onder de collega's in de afdeling voor beide jubilarissen leven. Namens de Electro-Technische Afdeling kwam de heer K. Groot de gelukwensen van zijn afdeling overbrengen en vertelde, dat cle samenwerking van de jubilarissen en de mensen van de Electro Technische Afdeling eerste klas is, waardoor niet alleen de werkzaamheden naar wens verlopen, doch ook wederkerige vriendschapsbanden worden gevlochten. Het Harmoniekorps bracht een voor lopige gelukwens die des avonds door een serenade is gevolgd bij monde var- zijn voorzitter, de heer M. Bal. Als laatste bracht de heer C. Julius zijn vrienden Cor en Jan hulde voor hun kame raadschap en hun bereidheid om jonge werkers behulpzaam te zijn. De vrouwen van de jubilarissen werden door vele sprekers in de huldiging be trokken. DUKEL WON BLINDPARTIJ VAN HUISER Voor de C.J.M.V. heeft de D.C.IJ.-speler B. Dukel een blindpartij tegen de heer Huiser gespeeld. Hij dwong zijn tegenstan der na 35 zetten tot capitulatie. Een aan dachtig gehoor vond het D.C.IJ.-lid vervol gens met een populair dampraatje. ADVERTENTIE IEDERE WEEK ONTVANGEN WIJ NIEUWE ZENDINGEN voor Jongens en Meisjes PRIJZEN vanaf 12.50 OOSTERDUINWEG 2!) Telefoon 5501 - IJmuiden De heer C. Spoor heeft, met dank aan de bezoekers van de Holland-revue, bekend ge maakt. dat de verloting van de schaatsen, op 5 Mei in het sportpark, ruim f 200 netto heeft opgebracht. Dit bedrag is inmiddels over gemaakt aan de Stichting 1940—1945. De prijs, die viel op het Oranjelot 668 is nog niet afgehaald. „PALVU" GEEFT „PER LUCHTPOST" De IJmuidense arbeiderstoneelvereniging „Palvu" komt op Woensdag 23 Mei in het Rex Theater op de planken met de Ameri kaanse comedie „Dear Ruth" van Norma Krasna, die door Jan Teulings vertaald werd onder de titel „Per Luchtpost". Jan Velseboer heeft de regie in handen. „HEKSENKETEL" BIJ DE PLANKENIERS De Oud-Katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" geeft op 16 en 17 Mei in het Thalia Theater het blijspel „Heksenketel", een comedie van Johan M. Rogers in de be werking van Constant van Kerkhoven. Cor v. d. Plas voert de regie. „IJMUIDEN" AANGESLOTEN BIJ DE K.N.r.V. De politiehonden-dresseervereniging „IJmui den" is door het bestuur van de afdeling Noordholland der Koninklijk Nederlandse Politiehondenvereniging erkend als aange sloten bij deze afadeling. ADVERTENTIE De nieuwbouw, die het voormalige duinterrein tussen Rambonnetlaan en Heerenduinen zal herscheppen in een net van straten, nadert haar voltooiing. Dit is voor het gemeentelijk bedrijf van Gas en Water het sein geweest om aan straatverlichting te gaan denken. Enige honderden stalen lichtmasten worden thans in dit nieuwe stadsgedeelte ge plaatst. Deze masten zijn van moderne structuur en als zodanig brengen zij voordelen, die bij de vroegere verlichtingsmethoden gun stig afsteken. De oude, in de gemeente in gebruik zijn de palen, bestaan uit een gegoten ijzeren onderstuk, waarop een stalen bovengedeelte is bevestigd. Dit heeft het nadeel dat bij een even tuele aanrijding, wat nog wel eens voor komt, de paal afknapt. Het herstellen in de oude vorm brengt grote onkosten mee. De nieuwe stalen palen hebben het voor deel, dat zij wel kunnen „omknikken", maar niet breken. Dit betekent een behoor lijke materiaalbesparing, dank zij de „Man- nesmann"-buis. Men heeft er met de uitstraling van het licht rekening mee gehouden, dat de ver lichting voornamelijk het rijweggedeelte ten goede komt. Ook dit is een aanzienlijke verbetering. De directeur van Gas en Water zal niet slechts de zogenaamde nieuwbouw van deze stalen palen voorzien, zijn plan is daar, waar de oude lantaarnpalen moeten wor- KENNEMERLAAN-WINKELIERS KRIJGEN EEN BETERE „VERBINDING" De afsluiting van het voormalige Ken- nemerplein heeft de winkeliers in de Ken- nemerlaan indertijd bewogen, een goed woordje te doen bij het gemeentebestuur ter spoedige opheffing van de obstakels. De gemeente begreep cle moeilijkheden, maar kon, toen de bouw van de nieuwe zaken- panden op het voormalige plein nog niet ver genoeg was, weinig doen. Er zal voor de Pinksterdagen echter ge probeerd worden, een iets betere verbin ding tussen de beide delen der Kennemer- laan tot stand te brengen, zodat er ook fietsers door kunnen. den gerepareerd er nieuwe voor in de plaats te doen zetten. Daar het van gebrek aan smaak zou getuigen, indien men alleen maar de te vervangen paal zou vernieuwen, beslaat het plan de gehele straat van „nieuwlichters" te voorzien wanneer één paal daarvoor in aanmerking komt. ADVERTENTIE in uitgebreide keuze en in alle prijzen. P DE GROOT Juwelier Kenncmerlaan 30 - IJmuiden - Tel. 4127 ADVERTENTIE HAARLEM BLIKSEMAFLEIDERS In de voetbalpauze demon stratie van „De Ring" Zij, die op Tweede Pinksterdag de senio ren-voetbalwedstrijd VelsenEdmonton gaan bijwonen, zullen in de pauze een extra-sportnummer kunnen aanschouwen. Enige leden van de boksvereniging „De Ring" uit IJmuiden zullen op het grote sportveld demonstreren. Er wordt een partij zwaar weiter gedemonstreerd door de heren J. Rietdijk en H. Antonisse. Een partij weltergewicht wordt gegeven door de heren C. Noordzij en H. Hogerdijk. DERDE LUSTRUMVIERING VAN DE VERENIGDE STORMVOGELS- SUPPORTERS De supportersvereniging „De Storm vogel" vierde dezer dagen haar 15-jarig bestaan in de zaal „Flora". De voorzitter, de heer A. v. d. Berg, verwelkomde de vele aanwezigen in het bijzonder de heer en mevrouw Sterteveld, ere-voorzitter der vereniging en de bestuurders van IJ.V.V. „Stormvogels", „Rood-Wit" en de accor deonvereniging „IJmuidens Roem". Er is gesproken door de heren Smit, als voorzit ter van Rood-Wit en A. Kraak namens IJmuidens Roem en J. Freriks namens Stormvogels zelf. Het cabaretgezelschap „Duo Wi-Jo" heeft daarna de gelegenheid gekregen de aanwe zigen te amuseren, wat dubbel en clwars lukte. Tot slot van de avond werd het woord ge voerd door de ere-voorzitter, die een over zicht van de gebeurtenissen in de afgelopen 15 jaar gaf. Na afloop is er nog geruime tijd gedanst. N.B.T. GEEFT FILMAVOND De afdeling Velsen-Beverwijk van de Nederlandse Bond voor Technici (NBT) houdt Vrijdagavond 11 Mei in gebouw Concordia te Velsen-Noord een culturele filmavond. Genummerde candidateh voor het veilig verkeer-diploma doen voetgangers-examen in Haarlems straten: als besluit van de jaarlijkse verkeerscursus voor de schooljeugd. Foto: Zó loopt hij niet altijd.maar ja, die agent daar schrijft ook alles op wat je doet! SIMULTAANSéANCE BIJ DAMCLUB „STABIEL" Voor de huisdammers organiseert dam club „Stabiel" in haar clublokaal, het voor malige distributielokaal van Santpoort, op 21 Mei een simultaanséance, te geven dooi de heer Bakhuis als sterkste speler van Stabiel. Tevens speelt cle heer Dukel van de dam club IJmuiden een blindpartij tegen het oudste licl van Stabiel en zal hij tevens enige damdemonstraties geven. Wanneer wij ons aan de achterkant van het Centraal Station bevinden, maakt zich altoos het gevoel van ons meester alsof wij achter de coulissen van een theater kijken. Hiermee willen wij overigens allerminst impliceren, dat het in dit geval een vlooientheater zou zijn, alhoewel met alle respect voor de NS moet worden opgemerkt, dat deze nuttige instelling een goed voorziene leverancier van deze aardige spring in 't velds zou wezen. Maar goed, de impres sie van het achter de schermen zijn dringt zich onweerstaanbaar aan ons op, wanneer wij de talloze vaartuigjes zien, die belaan met biscuits, slaolie, genever en diverse jams, zich vrolijk puffend een weg banen door de moddergrijze golven van het IJ. En daarachter aan de rokerige einder zijn kranen bedrijvig bezig met het lossen en laden van de grote zeestomers, tezamen een indruk wekkend beeld verschaffend van de ac tiviteit, die Amsterdam in staat stelt het leven van een grote stad te voeren. En dat is theater in de letterlijkste zin van het woord. Wanneer men zich, langzaam flane rend langs de rommelige kade achter het station, een indruk wil verschaffen van de requisieten, die dit machtig stuk toneel van node heeft, dan valt het oog wel allereerst op de pont, die de ver binding onderhoudt met Amsterdam- Noórd, waar enige tuinduizenden hoofd stedelingen in ballingschap leven. Naar men zegt, is het mogelijk voor hen om ten koste van grote beproevingen de hoofdstad zelve te bereiken, maar dit lijkt ons een sterk verhaal. Speciaal wanneer zij in het bezit zijn van een automobiel, een verderfelijk voertuig, waarmee naar het oordeel van wijze mannen in de regering gerost en ge reden wordt, teneinde 's lands deviezen te versnoepen. Gelukkig ziet ook het gemeentebestuur van Amsterdam in, welk een infaam transportmiddel zo'n auto is, reden waarom zij verordeningen heeft uitgevaardigd, die er zorg voor dragen, dat de schurkachtige automo bilisten vijftig cent mogen betalen om het voorrecht te krijgen, de niet-be- talende fietsers en voetgangers op de pont te laten voorgaan. Deze ponten zijn overigens aardige vaartuigen en de schippers slagen er met grote behendigheid in, steeds te ver trekken, voordat mensen die werkelijk haast hebben, zich in kunnen schepen. Het bekend worden van deze vaardig heid heeft overigens een predikant in de eerste wereldoorlog in een netelige situ atie gebracht. De betrokkene was toen weliswaar nog geen zieleherder, maar met het oog op zijn eminente moreel bekleedde hij toen al een functie bij de militaire zeden-patrouille, die in die tijd bijzonder actief was bij de waak zaamheid over het welzijn der piotten. Op een kwade avond, toen hij in eigen persoon doende was de verleidingen dei- grote stad, waaraan zijn ondergeschik ten blootgesteld waren, te bestuderen, kwam hij door overigens te loven dienst ijver in tijdnood. Hij wierp zich fluks in een taxi en beloofde de chauffeur gou den bergen, wanneer deze hem op tijd voor de laatste pont, die hij moést halen, zou afleveren. Bij aankomst op de kade, zag hij tot zijn verdriet de klap van de pont reeds omhoog gehesen. Hij frum melde de chauffeur enig bankpapier in de handen, zette een sprint in uit nemende stijl in, doch moest tot zijn spijt constateren, dat de pont reeds enige meters uit de kant was. Met de moed der wanhoop ondernam hij een tijgersprong, klauwde hij zijn vingers op de pont-klap en slaagde er in zich aan boord te worstelen. Het was natuurlijk wel vervelend voor hem, toen hij daar merkte, dat de pont niet zozeer aan het vertrekken als wel aan het aankomen was. Om echter op het nautisch gebeuren in Amsterdams boezem terug te komen, dat heeft tal van onverwachte aspecten. De binnenvaartuigen liggen er in slor dige rij te wachten op hun vertrek naar Genemuiden of Koekange, waar zij wat heen gaan brengen. Op hun voorsteven staat de naam van de gezag voerder, hetgeen bij aanzienlijker bo dems niet de gewoonte is, maar toch de passagier de prettige gedachte geeft, dat hij het voorrecht heeft om onder persoonlijke leiding van kapitein H. Bouwman naar het eind van zijn reis te koersen. Ook de namen van sommige schepen wekken vertrouwen zoals de Tjongestroom, hoewel zulks met de Lekstroom in mindere mate het geval is. Andere weer hebben namen, die men niet een-twee-drie thuis kan bren gen, zoals de Ulft, een mond vol mede klinkers. En zelfs zagen wij een knappe stomer, die Janssen '45 heette, hetgeen wij een verbijsterende naam achtten. Het is aardig zwerven daar langs de naar oud ijzer, olie en jute ruikende havenkaden. Begeeft men zich verder naar het Westen, dan ontmoet men eerst de ganse vloot van Goedkoop slepers, norse maar potige trekkers, wier naam zozeer de billijkheid van hun tarieven insluit, als wel de familie aangeeft, die hen beheert. En even verder, bij de Shell-haven liggen zeker vijftig aken de was te drogen. Hoe verder men doordringt in deze ganselijk nieuwe wereld achter de cou lissen, hoe onwezenlijker zij wordt. Men rijdt door straten met kinder hoofdjes waar ook goederenwagens staan op hun zware rails. Zij dringen zelfs door in de Van Diemenstraat waar gewone woonhuizen staan. En allerwe gen vindt men grote, lelijk-imponeren- de gebouwen met blinde muren, waar van men de bestemming in het geheel niet kan vermoeden. Tussen deze grijze kolossen voelt men zich als een droom wandelaar, die verdwaald is in een stad, van wier doen en laten hij geen weet heeft. Het is een beetje beangstigend omdat men zich zo klein voelt in die dreigen de wereld van zware dingen en onwil lekeurig gaat men zich haasten op zoek naar een bekender uitzicht. Dat vindt men tenslotte op een hoek van zo'n straat waar ineens de engte zich opent in de wijdheid van water en lucht. Dat water deint in een rustige golfslag en de lucht is, zoals een schil der haar zou schilderen als hij kon wat hij wilde. Aan een steiger vlakbij ligt een groot vrachtschip. Uit de gangway schijnt zoals altijd het gele licht van een onafgeschermde lamp. Er staat een kok met een groezelig hemd om zijn machtige borst soepgroente schoon te maken en hij doet denken aan veel, héél veel eten. Vlees en mosterd en bier. En over de railing hangt een jon geman met een nauw, blauw pak en een nieuwe gouden band om zijn pet. Men neemt aan, dat hij blauwe ogen en blond haar zal hebben en een por tret in zijn hut van een meisje, dat woont in een kamer met een schemer lamp en old-finish-meubelen. Waarom men dit alles denkt, weet men niet, terwijl men daar staat te mijmeren aan de waterkant en de lucht ruikt van wind en olie en roest en rook. Maar men voelt er zich zó bij thuis, dat het verbazingwekkend is. BOEDA Cor Ruys en de zijnen geven heden avond in het Centraal Theater de honderdste voorstelling van het blij spel van de marine Meeuwen boven Sorrento", dat hier gedurende de rest van de maand dagelijks ivordt vertoond. De ComédAe Frangaise geeft Zater dagmiddag in de Stadsschouwburg een buitengewone voorstelling van „Tartuffe" van Molière met in de titelrol Jean Meyer. De lekenspelgroep „Divina Comedia" voert op 9, 10 en 11 Mei in de Nieu we Zijds Kapel „Des Heilands Tuin" van Nijhoff op. De Nederlandse Opera voert Vrijdag avond „La Traviatavan Verdi op (met Louise de Vries en Chris Schef- fer). Voor de Internationale vereniging voor hedendaagse muziek geeft het Amsterdams Kamer muziek-gezel schap hedenavond in het Concertge bouw een uitvoering van een Ita liaans-Frans programma. Donderdagavond heeft er wederom een Caecilia-concert plaats onder lei ding van Otto Klemperer met mede werking van de pianist Hans Hen- kemans, die het Pianoconcert van Mozart vertolkt. Het programma be staat verder uit de Onvoltooide Sym- phonie van Schubert en twee voor spelen tot opera's van Richard Wag ner. In de kleine zaal van het Concertge bouw speelt Donderdagavond het Sweelinck-kwartet (Gijs Beths, Frits Waterman, Juup Raphaël en Johan Voigtschmidt) werken van Pijper Mozart en Bartok. Vrijdagavond zingt Helen Alexander met begelei ding van Samuel Quincey. Leerlingen van het Amsterdams Con servatorium hóuden Vrijdagavond in de Bachzaal een voordrachtoefe ning. In het I.C.C. begint op 10 Mei een expositie van schilderijen uit Zuid- Afrika door de Haarlemmer Waalko Dingemans Jr. Louis van Lint expo seert werken in de kunsthandel Mar tinet en Mïchels aan de O.Z. Voor burgwal en Jeanne Bieruma Oosting grafiek in kunsthandel Santee Land weer aan de Keizersgracht. De Gale rie le Canard in dé Spuistraat stelt tekenihgen en schilderijen van Pierre van Soèst en Hans Nahuys ten toon. Kleine opleving. De noteringen ver toonden Dinsdag weinig verschil ten op zichte van die van Maandag; de schol bleef door het geringe aanbod prijzig en noteer de weer f 88 per kist voor de kleinmiddel. Ook de kleine schol 3 was wat meer in trek en kon zowaar vrij blijven van de opvangregeling, daar er f 13 per kist voor kon worden gemaakt. De tong kwam door een lichte stijging op f 2,65 per kilo te recht en de grove slips deden f 0,96 per kilo. Met de makreel was het weer het oude liedje: voor de grove soorten werd goed geld betaald (f 28 tot f 25), maar de lichte blauwpijpjes werden weer tot de vismeelfabriek veroordeeld. De grote schelvis noteerde gemiddeld f 30 per kist; de braat was het best betaald met f 34. De heek was door de iets ruimere aanvoer heel wat goedkoper en noteerde maar f 184 tot 148 per kist. De totale aanvoer der Dinsdagmarkt was ruim 5600 kisten waarvan 22 fijnvis, 3700 makreel, 225 schelvis en 534 koolvis. Pot voor de Tzonne. De Tzonne. die Dinsdag aan de afslag was, werd de top scorer met f 21450 voor een 11-daagse reis. De Thorina besomde f 18270 voor een 12-daagse reis en de Allan Water f 20830 voor een 14-daagse reis. Van de loggers waren de KW 129 en de Sch 248 de hoog ste met f 6110 en f 6170. Heel wat. Vandaag waren aan de af slag de Vios, die Zondag al binnenkwam met 15 kisten tarbot, 60 schelvis, 150 ka beljauw, 120 haring. 660 makreel, 20 rog en vleet, 150 heek, 150 koolvis, 85 wijting en 10 diversen; de Alkmaar met 1000 kis ten makreel, 75 haring, 80 schelvis, 50 wijting, 20 heek, 60 kabeljauw en gul, 230 koolvis en 50 diversen; de Dirkje met 950 manden makreel, 120 haring, 50 diversen en 400 stijve kabeljauwen en de Texel IJm 5 met 650 manden zwarte gul. En liet blijft zo. Donderdag zullen de volgende schepen aan de afslag zijn: Claes Compaen (van IJsland) met 700 kisten schelvis en 100 kabeljauw en gul; De Hoop met 600 kisten makreel, 260 koolvis, 70 haring, 70 heek, 60 wijting, 35 dichte wij ting, 5 schelvis, 5 stokkebit en 40 stijve kabeljauwen en de Claesje met 1000 kis ten waarvan 750 makreel. Voor de Vrij dagmarkt is nog niets definitiefs bekend. Engeland zakt. De Johannes Polder man, die Maandag in Aberdeen aan de af slag was maar toen slechts een gedeelte verkocht, heeft Dinsdag het restant laten afslaan. De totale aanvoer van 1900 kisten kon niet meer opbrengen dan 1360. Be halve de makreel was ook de verse vis er bijzonder goedkoop. ADVERTENTIE Lange mouw ƒ6.75 Korte khaki-broek ƒ4.75 OOSTERDUINWEG 33 IJMUIDEN-OOST - TELEFOON 4074 Aangesloten bij het Centraal Spaarfonds Het eerste herenelftal van de handbal vereniging „IJmond", kampioen van de afdeling Noordholland-Zuicl eerste klasse, zal bij gunstig weer hedenavond op „Wa tervliet" een wedstrijd spelen tegen een ploeg van de gemeentelijke plantsoen dienst. Teneinde een vlotte afwikkeling van het Hoogoven-bedrijfsvoetbaltournooi te be vorderen, zijn Dinsdagavond op het ter rein aan de Koningsweg liefst drie wed strijden gespeeld. Voor de eerste ronde van de A-afdeling ontmoetten elkander Stofhappers en Schrot, welke laatste ploeg door een 31-overwinning de tegenstan der van verdere deelneming uitschakelde. De C-afdeling, die een halve competitie speelt kreeg twee wedstrijden te verwer ken. ZVVL versloeg DAS met 42 en Medi sche Dienst I, waarin verschillende dokto ren en verbandmeesters uitkomen, moest in Lijmtrekkers de meerdere erkennen. De laatste ploeg won met 32. In het crematorium te Velsen is giste ren het stoffelijk overschot van de Am sterdamse bouwmeester ir. A. Boeken verast. Vele architecten, leerlingen en belang stellenden hebben de overledene uitge leide gedaan naar de plaats der verassing. In de grote aula hebben een vijftal spre kers getuigd van hun waardering voor de verscheidene. De heer P. Boeken, broer van de overledene, voerde als eerste spre ker het woord. De voorzitter van de vereniging „Ar- chitectura Amicitia", de heer A. Komter, merkte op, dat de betekenis van de over leden architect voor de bouwkunst ver uitgaat boven het weinige dat hij heeft ge bouwd. Deze spreker voerde mede het woord als bestuurslid van de Academie voor bouwkunst. De heer C. de Geus sprak als voorzitter van de kring Amsterdam van de bond van Nederlandse architecten. Prof. dr. J. B. Tielrooy en de heer Al- bers Meyer getuigden van hun vriend schap met de heer Boeken. Onder de tonen van Bachs Aria „Er- barme dich mein Gott" daalde de met bloemen bedekte kist, waarna de zoon, de heer P. C. Boeken, dankte voor de 'be langstelling.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 5