Lekker Bestrijding met penicilline heeft wonderbaarlijk en weldadig succes MEUBELFABRIEK Prima pension H.H. KAPPERS 1eof2e BEDIENDE WINTERS' Rijdende Winkel Mej. A. M. v. Kaam, Lerares Coup, enige jongste bedienden Kort en Bondig Luidsprekers „Artistiek" Bij Streefland Steno Ned. Typen INST. PONT JAKO WEEGWERKTUIGEN GEWICHTEN - MATEN S. BOUMA Met LEVASIERS TOURS Zwaar Oid Finish Bankstel m. riet f 585. vers gepelde garnalen bij TEUN BORST Let op! Fa. W. F. Claus Jongste bediende DINSDAG 29 MEI 1951 Framboesia, gesel der Indonesische dessa's Campagne van de Wereldgezondheidsorganisatie Gebouw der Tweede Kamer is aanmerkelijk verbeterd Demonstratie tegen de Zuid-Afrikaanse apartheid Oorlogsmisdadigers krijgen respijt Engeland vreest Aziatische bezwaren tegen Tsjang Kai Sjek Partij-combinaties voor de Franse verkiezingen IJsclub-bond opgericht De Nederlandse Comedie maakt een tournée door Indonesië Natuurbeschermingsweek en goedkoop S. OUDHUIZEN HAARVERVEN SALON HOFFMANN MASTIEKP LATTEN, D. J. BOOSMAN WOENSDAG RECLAME 8.90 11.90 naar Elfen en Montferland INKOOP GOUD H. W. DAMES Gevr. net meisje J. J. BEYNES, N.V. Inmaakglazen 6fc oude prijzen VAN DOORN's WONINGINRICHTING BEKWAME STRIJKSTERS Prima EERSTE MONTEUR De campagne voor de framboesiabestrij- öing in Indonesië die inmiddels reeds be gonnen is zal naar van de zijde van de Wereldgezondheidsorganisatie verklaard wordt het grootste project van deze aard worden dat ooit is uitgevoerd. Alle patiënten die gevaar voor besmetting opleveren, in een gebied met ongeveer 12.000.000 inwoners, worden behandeld. Ver wacht wordt dat hiervoor twee jaar nodig zal zijn en dat het Internationale Noodfonds voor Kinderen een orgaan van de UNO voor dit doel in totaal 1.200.000 dollar zal besteden. Framboesia is een ziekte die veel bij jonge kinderen voorkomt. Als de ziekte niet tijdig afdoende behandeld wordt blijft de patiënt er tot zijn dood mee besmet. Penicilline, voertuigen en benodigdheden voor de behandeling van een groot aantal patiënten zijn reeds naar Indonesië verzon den. De deskundigen verklaren dat het. feit dat deze ziekte in Indonesië veel voorkomt het economische leven in het land in grote mate ongunstig heeft beïnvloed. Naar schat tin" lijdt 15 van de bevolking van Indo nesië die in totaal 60.000.000 zielen telt, aan deze gevreesde ziekte. In Januari 1950. dus nog voor het officiële begin van de campagne, werden 100 ampullen van 10 cc. met procaine penicilline in olie, een hoeveelheid voldoende voor 1000 injec ties. naar Indonesië gestuurd. Het geneesmiddel was bestemd voor een proef die genomen werd in een van de zie kenhuizen te Djakarta om de medische auto riteiten in de gelegenheid te stellen meer er varing op te doen bij de behandeling van framboesia met dit geneesmiddel. Professor Kenneth R. Hill van de Medische Hogeschool van West-Indië werd naar Indo nesië gestuurd als adviseur van de Indone sische regering en om de campagne voor te bereiden. Professor Hill heeft tussen 1943 en 1945 deelgenomen aan een van de eerste cam pagnes voor framboesiabestrijding in Wcst- Afrika, waarbij eveneens penicilline als ge neesmiddel gebruikt werd. Voorts heeft hij aan het hoofd gestaan van een groep geleer den die aan de Goudkust een studie hebben gemaakt van tropenziekten. De campagne in Indonesië wordt gevoerd door acht ploegen die door professor Hill speciaal voor dit werk zijn opgeleid. Elke ploeg bestaat uit acht verplegers of verpleeg sters en een arts. Professor Hill heeft een nieuwe therapie in Indonesië toegepast waarbij slechts een of twee penicilline-injecties gegeven behoeven te worden. Dank zij deze behandeling is de ziekte na korte tijd niet meer besmettelijk waardoor aan de verdere verbreiding paal en perk wordt gesteld. De nieuwe campagne is op 15 Mei 1950 begonnen en geleidelijk op gang gekomen, zodat deze acht groepen elk per dag reeds gemiddeld 750 patiënten onderzochten en behandelden toen professor Hill vier maan den later uit Indonesië vertrok. Er werd naar gestreefd in deze eerste phase van de campagne alle framboesia- patiënten in een gebied met ongeveer 3.000.000 inwoners te behandelen. Al spoedig bleek dat de campagne een groot succes zou worden. Zowel de Indone sische regering als de organisaties van de UNO waren dan ook zeer tevreden met de bereikte resultaten. In 1950 heeft de UNICEF plannen gepubli ceerd voor een campagne op grotere schaal waardoor het mogelijk zou worden viermaal zoveel mensen te bereiken als aanvankelijk in het voornemen gelegen had. Bij de campagne worden de verschillende dorpen stuk voor stuk door een groep bezocht. Deze dorpsgemeenschappen dessa's hebben soms 5000 inwoners die in verspreide nederzettingen wonen die op enige afstand van elkaar liggen. Gedurende de eerste da gen van het verblijf van een groep in een dorp gaan 3 verplegers er op uit om de fram- boesiapatiënten op te sporen. Daarna wordt éen geschikte plaats uitgekozen waar de groep zijn tijdelijk hoofdkwartier opslaat en waar alle dorpelingen zich melden moeten om onderzocht te worden. Ongeveer 20 van de onderzochte perso nen lijdt aan framboesia naar door de groe pen gerapporteerd is. De framboesialijders Met mogelijke uitbreiding van het aantal Kamerleden is rekening gehouden De Tweede Kamer zal van 18 Juni af weer de beschikking hebben over haar eigen vergaderzaal. Op die datum zal de verbouwing nog niet geheel gereed zijn. De Rijksgebouwendienst is erin geslaagd het karakter van het gebouw te bewaren en toch de verbeteringen aan te brengen, die nodig waren. Deze strekken zich over het gehele complex uit, dat begrensd wordt door Binnenhof. Hofsingel en Hofweg, met als middelpunt de grote vergaderzaal op de eerste verdieping. De zaalvloer is 85 cm verlaagd. Het cen trale bovenlicht wordt nu geflankeerd door twee rijen kleine daklichten, waarvan de plaatsing een maximale toetreding van daglicht mogelijk maakt. Nieuwe balcons met klapstoelen hebben de capaciteit van gereserveerde en publieke tribunes meer dan verdrievoudigd. Ook de pers heeft betere plaatsen gekregen. Er is nu ook een cabine voor een radioverslaggever. De re- geringsafel is telefonisch verbonden met de loges, zodat de ministers gedurende de be- batten hun departementale adviseurs kun nen raadplegen. In plaats van bellen zijn lichtjes als waarschuwingssein aangebracht. Indien door Grondwetswijziging beslo ten zou worden tot uitbreiding van het aantal Tweede Kamerleden tot 150 waarvan sprake is dan kan de zaal door het aanbrengen van andere zetels daarvoor worden ingericht. De oude houten trap voor publiek en pers is verdwenen. Er is nu een ruim trappenhuis. De telefooncentrale is ver nieuwd en omvat thans 10 stadslijnen met 92 binnenaansluitingen. Op de begane grond aan de Hofwegzijde is de ..Stichting Toezicht Politieke Delin quenten" verdwenen. Hier zijn vijf kamers voor fractievergaderingen ingericht, met gelegenheid voor vestiging van fractie- secretariaten. Bij uitbreiding van het ledental zou door aanbouw van een vleugel ruimte komen voor vergaderzalen der dan wel zeer grote fracties van K.V.P. en Partij van de Arbeid, waardoor tevens de Raad van State meer ruimte kan krijgen. Er is een toegang gekomen voor de leden, die het gebouw aan de Hofweg willen be treden. Bezoekers mogen alleen door de hoofdingang, waarvan de hal in oude luis ter is hersteld. Op de tweede verdieping zijn de verga derzalen der afdelingen gerestaureerd en is de leeszaal bij de bibliotheek aanmerke lijk uitgebreid. wordt verzocht terug te komen voor verdere behandeling. Op de derde dag van de campagne in een bepaald dorp arriveert de medicus met de rest van de groep en wordt elke vermoede lijke patiënt op deze gevreesde ziekte gecon troleerd en ontvangt hij of zij een peni- cilline-injectic. Een week daarna wordt, een tweede injectie gegeven en na een maand worden alle parliënten opnieuw gecon troleerd. Snelle genezing In zijn desbetreffende rapport schreef professor Hill als volgt: Wij hebben geconstateerd dat binnen 24 uur na een injectie met penicilline de framboesiabacillen dood zijn en niet meer in de open wonden voorkomen. Het betekent niet alleen dat de patiënt genezen is doch bovendien dat hij geen andere mensen meer met de ziekte kan besmetten. Dank zij deze campagne waarmede twee jaar geleden werd begonnen, zal hot aantal framboesia-gevallen in de behandelde gebie den zeer aanzienlijk dalen en indien dc campagne volgens de beschreven methode 10 a 15 jaar voortgezet wordt zal deze ziekte uiteindelijk geheel uit Indonesië verdwijnen. In een boodschap waarin het Indonesische volk zijn dank aan het regionale comité van de Wereldgezondheidsorganisatie dat in Sep tember 1950 te Kandy vergaderde, betuigd heeft werd gezegd: „In de eerste plaats willen wij namens de duizenden framboesialijders in Indonesië onze dank betuigen voor wat de W.H.O. voor hen gedaan heeft en nog doet. Wij kun nen u mededelen dat reeds duizenden lijders aan deze ziekte genezen zijn en wij wilden dat wij in staat waren u te laten zien hoe gelukkig dc moeders zijn die nu hun weer gezonde kinderen met elkaar zien spelen. Wij willen u onze dank betuigen voor dc rol die u gespeeld heeft bij deze wonderbaar lijke genezing van de talloze patiënten die reeds zo lang aan deze ziekte leden." Maandagavond hebben naturellen te Kaapstad een massa-demonstratie gehou den als protest tegen het aannemen van het wetsontwerp op de aparte vertegen woordiging van kleurlingen in het parle ment. Zij beschouwen het wetsontwerp als een schending van de grondwet. Na een fakkeloptocht braken relletjes uit. Honderden naturellen begonnen de politie te bekogelen, die daarna herhaalde malen charges met de gummiknuppel uit voerde. Er werden 51 personen gewond. De massademonstratie was georgani seerd door blanke en gekleurde oud strijders, die uit de omgeving naar Kaap stad waren gekomen. Tienduizend oud strijders marcheerden door de stad. Langs de gehele route stonden de mensen drie en vier rijen dik. Group-captain A. G. Malan, die in de „Battle of Britain" heeft meegevochten, zei bij de demonstratie: „De mannen, die hun hoop hadden gevestigd op een over winning van de nazi's, zijn dezelfde die thans de macht hebben. Zij kozen openlijk partij voor de vijand en smoren thans eer lijke critiek. De oud-strijders zullen vech ten voor democratie en vrijheid". De weduwe van generaal Jan Smuts zond een boodschap waarin zij zegt: „Succes jongens. Ik ben trots op jullie". Op de vergadering aangenomen resolu ties werden later aangeboden aan de leider van de verenigde partij (oppositie) Strauss. WASHINGTON (United Press). De federale rechter Walter M. Bastian heeft medegedeeld, dat hij het aan de zeven Duitse oorlogsmisdadigers verleende uitstel van executie met ten minste 24 uur zou verlengen. De gestelde termijn eindigde heden. Ondanks de tegenwerpingen van de re- gerings-advocaten besloot hij de advocaat van de oorlogsmisdadigers nog 24 uur te geven om het geval voor het Amerikaanse hof van beroep te brengen, in geval hij het beroep niet ontvankelijk zou verklaren. De advocaat, Warren Magee, beweert ten behoeve van de zeven nazi's, dat de Ver enigde Staten niet het recht hebben deze mannen te executeren op grond van het feit, dat de nieuwe Duitse grondwet de doodstraf verbiedt. Magee is aan het pro beren om een besluit van het Hof te ver krijgen, waardoor de doodstraffen niet kunnen worden ten uitvoer gelegd. De regerihgs-advocaten verwierpen Magee's argumenten op alle punten en be schuldigden hem van frivool misbruik maken van de Amerikaanse rechterlijke procedures om zodoende de executies uit te stellen. WASHINGTON (Reuter) Volgens een hoge functionaris te Washington heeft En geland de Verenigde Staten gevraagd, of het de bedoeling is, dat de Chinese natio nalistische regering het Japanse vredes verdrag zal ondertekenen, waarover thans wordt onderhandeld. Deze kwestie zal ter sprake worden ge bracht, wanneer de speciale gezant van Truman voor verdragskwesties. Foster Dulles, de volgende week in Londen komt. Naar te Washington verluidt is Engeland van oordeel, dat enkele Aziatische landen, die aan de besprekingen over het verdrag deelnemen, er misschien bezwaar tegen hebben de Chinese nationalisten als deel genoot bij de ondertekening van het ver drag te aanvaarden. Te Tokio verwacht men, dat de volgende maand de laatste hand zal worden gelegd aan een verdedigingsverdrag tussen de Verenigde Staten en Japan, inhoudende, dat na de sluiting van een vredesverdrag Amerikaanse troepen in Japan zullen blij ven. De beide verdragen zouden tegelijk van kracht worden, naar verwachting in Oc tober. Volgens dit verdedigingsverdrag zouden de Verenigde Staten elke aanval op Japan beschouwen als een aanval op het eigen land en zijn strijdkrachten leger, vloot en luchtmacht. Australië, Nieuw-Zeeland en de Philip- pijnen hebben hun instemming betuigd met de bijzonderheden van het verdrag, aldus dit bericht. De scheepvaart door de brug over de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder te Aalsmeer zal wegens reparaties aan de brug, voor schepen, die niet onder de gesloten brug kunnen passeren, tijdelijk gestremd zijn van 1 Juni te 23 uur tot 2 juni te 5 uur en van 3 Juni te 23 uur tot 9 Juni te 5 uur. Vele politieke tegenstanders hebben zich tot kiescombinaties verenigd voor de op 17 Juni te houden Franse verkiezingen ten einde communisten en Gaullisten er buiten te houden, aldus blijkt uit door het mini sterie van Binnenlandse Zaken gepubli ceerde cijfers. De wet bepaalt, dat alle zetels in een kiesdistrict evenredig tussen de partijen van een „verbonden" groep zullen worden verdeeld, indien de groep in haar geheel meer dan vijftig procent der stemmen krijgt. Indien ook een verbonden groep geen absolute meerderheid krijgt, worden de beschikbare zetels onder alle partijen die aan de verkiezingen deelnemen, ver deeld op basis van evenredigheid. Uit de gegevens van het ministerie blijkt, dat in 53 van de 103 kiesdistricten alle par tijen van de derde macht, van socialisten tot gematigde conservatieven, groepen heb ben gevormd. In 22 kiesdistricten zijn slechts twee of drie dezer partijen tot over eenstemming gekomen. Franse verkiezingsdeskundigen verwach ten, dat de groepen slechts in ongeveer dertig kiesdistricten een absolute meerder heid zullen krijgen. Men verwacht, dat de beslissing voor het grootste deel der zetels alleen zal afhangen van het aantal voor elke partij uitgebrachte stemmen, de com munisten en Gaullisten inbegrepen. Dezer dagen is de Nederlandse IJsclub- bond opgericht, welke zich ten doel stelt het hardrijden op de lange baan en het kunst rijden op de schaats te bevorderen, door het uitschrijven van lange baan-wedstrij- den, het gelegenheid geven tot en liet ver zorgen van de training van rijders, die daarvoor in aanmerking komen, Neder landse rijders aan wedstrijden in het bui tenland te laten deelnemen en het organi seren van wedstrijden in eigen land, waar in buitenlandse rijders kunnen starten. Van Schiphol is gisteravond per KLM- Constellaiion „Enschedé" naar Caïro ver trokken een groepje leden van de Neder landse Comedie, bestaande uit de actrices Mary Dresselhuys. Joeki Broedelet, Truus Dekker. Riny van Slingelandt en de acteurs Guus Oster en Henk Rigters. In Caïro zal Gerard Rekers zich bij hen voegen. Na een verblijf van drie dagen in de Egyptische hoofdstad vliegt het gezelschap per BOAC- loestel via Port Darwin naar Sorong op Nieuw-Guinea, waar gedurende een week voorstellingen voor het personeel van de BPM worden gegeven. Half Juni gaat men wederom via Australië naar Djakarta, waar een tournée van anderhalve maand door Indonesië begint. In totaal geeft de Ne derlandse Comedie 28 opvoeringen van de blijspelen ..Nina" en „Bakersprookje". Tentoonstelling in de Vleeshal, de Vishal en de Hoofdwacht De Haarlemse Natuurbeschermingsweek 1951 wordt gehouden van 29 September tot 6 October. Daartoe worden enige tentoon stellingen georganiseerd, en wel in de Vleeshal, de Vishal en de Hoofdwacht. Het ligt in de bedoeling in de Vleeshal een diorama van een hoog en een laag duin onder te brengen. De Vishal zal., waar schijnlijk in gebruik worden genomen, on der meer voor een stand van de Provinci ale Planologische Dienst en van de stede- bouwkundige afdeling, Openbare Werken te Haarlem. Voorts zullen er nog stands komen van de Nederlandse Heide Maatschappij, de dierenbescherming, en van de vereni ging „Dc Hollandse Molen". Aan de propa ganda zal veel aandacht worden besteed. Men heeft speciaal het oog op scholen en personeelsverenigingen. De heren H. P. Baard en E. de Kat heb ben zich bereid verklaard een tentoonstel ling van schilderijen te organiseren. Er zullen in de Natuurbeschermingsweek ook enige natuurfilms worden gedraaid in het Frans Hals theater. BINNENLAND Op de spoorlijn Nijmegen—Arnhem is hedenmorgen de 52-jarige ploegbaas der Ne derlandse Spoorwegen, H. Rozenboom uit Oosterbeek. aangereden door een clectrische trein. Hij was op slag dood. Vrijwel alle Eindhovenaren, die reeds eerder tegen de pokken waren ingeënt, heb ben gebruik gemaakt van de gelegenheid zich te laten herinenten. Ongeveer 40.000 personen, die nooit waren ingeënt, zijn ook thans niet behandeld. Uit het Marshallfonds wordt een bedrag van zeven millioen gulden beschikbaar ge steld voor uitbreiding van de hó'.claccomo- datie in Nederland. Als nummer drie op de urgenticlijst voor dc besteding van dit be drag komt het hotelwezen te Giethoorn voor. De hotels in Giethoorn boden tot dusverre nog zeer beperkte mogelijkheden, ondanks het drukke internationale vreemdelingen- bezoek aan deze plaats. Maandag was het dc dertiende dag, dat zich in Tilburg geen nieuwe gevallen van pokken voordeden. De toestand der 15 nog verpleegd wordende patiënten, is gunstig. Het Juridisch Economisch Verkeers technisch College deelt mede dat de minister van Verkeer en Waterstaat geen bezwaren heeft tegen het door het college gepropa geerde belastingplaatje op de voorruit van auto's, waardoor dc controle op de motor rijtuigenbelasting aanzienlijk zou worden vereenvoudigd. De beslissing hierover ligt bij de minister van Financiën. Het gedeelte van Heemse bij Harden- berg naar Ane bij Gramsbergen van rijksweg 34, waarvan de aardebaan reeds vóór en in de oorlog werd gemaakt, is voor het verkeer opengesteld. De lengte van dit wegvak be draagt 7 kilometer. De wet op dc Economische Statistieken is op een aantal statistieken van toepassing verklaard. Dit betekent, dat het beant woorden van een aantal enquêtes wettelijk verplicht wordt. De Franse spoorwegen geven korting op de spoorwegtarieven bij een minimum-ver blijf in Frankrijk van zes dagen. De korting over afstanden lot 1500 km., waarbij de terugreis is inbegrepen, is 20 procent. Een korting van 30 procent wordt verleend in dien dc afstand 2000 km. of meer bedraagt. Ambtenaren der P.T.T., hebben in sa menwerking met de rijkspolitie bij een 23-jarige fabrieksarbeider te Vriezenveen een clandestiene zender in beslag genomen. De zender werkte op een golflengte van 217 m. Het hoofdbestuur der P.T.T. heeft klach ten ontvangen over vertraging van 'voor Nederland bestemde post uit Engeland. Ge bleken is, dat de in de vooravond te Londen ter verzending aangeboden post van een zo danig grote omvang is. dat tijdige verwerking der brieven, die met de nachfpostvlucht moeten worden verzonden, niet altijd mo gelijk is. Tijdens de bijeenkomst van het. Wereld- petroleumcongres is jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, president van de raad van bestuur van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs en oud-minister van Waterstaat, onwel geworden. Hij is naar het ziekenhuis Bronovo te 's Gravenhage overgebracht. In het ziekenhuis te Deventer is een 19-jarig meisje overleden, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag op .de fiets op de Tcrwoldseweg te Deventer was aangereden door een auto. De bestuurder was na de aan- "rïjding doorgereden, maar d.e politie wist hem te achterhalen. Volgens de politie ver keerde hij onder invloed van sterke drank. Minister Albrcgis heeft in Schcvcningen het geheel vernieuwde Grand Hotel geopend. Dit bijna honderd jaar oude hotel was door de oorlog en de nasleep daarvan onbruikbaar geworden. Door de Marshallhulp is met medewerking van regering en stadsbestuur het gebouw geresl aurèerd en ingericht, tot hotel met 500 bedden, verdeeld over 200 kamers. Een 26-jarige Haagse politieagent is in het Huis van Bewaring opgesloten omdat hij f57. die hij als collectant bij een actie voor kinderverzorging had opgehaald, niet had afgedragen. Voorts heeft bij uit een huis, waarvan 's nachts een raam openstond,, f 53 weggenomen en een bankbiljet- van f 10, dat hij had gevonden, voor zichzelf gehouden. Het landgoed Het W.ooldrik aan.de Gronausestraat te Enschede, dat door do heer G. J. van Heek Jr. aan de-gemeente Js.ge- schonkcn. is als wandelpark voor het publiek opengesteld. Dc gemeente heeft vier hectare grond, die aan Het Wooldrik grenst, bij het landgoed gevoegd, zodat het park tien hectare omvat. REPETITOR GEVR. in of nabij IJm. door cand. eind examen E. T. S. (electro- lechniek, wis- en natuurkun de). Aanb. met voorw. onder L 3187. WERKSTER gevr. (P.G.) v. 2 x p. w. Adres te vern. bur. van dit blad. NET MEISJE b. z. a. voor dag en nacht. Brieven f 3186. NET MEISJE b. z. a. voor d. en n. met huisel. verkeer Br. L 3188. TIMMERMANSLEERLING gevr. Aanmelden J. v. Duyn, IJm.str.weg 35, IJm. GRATIS AF TE HALEN twee jonge poesjes. Guliker- straat 2, IJmuiden. Dame alleen vraagt ZIT- SLAAPKAMER, omgeving Driehuis 'of IJm.-O. Brieven L 3185. ADRES GEVRAAGD voor opleiding tot pedicure. Brie ven L 3184. NET PERSOON GEVR. met huiselijk verkeer. Br. L 3191 HUWELIJK. Weduwnaar 47 jaar, zoekt kennismaking. Brieven L 3190. Wie ruilt prima DRIEWIE LER FIETSJE voor autoped Adres bur. van dit blad. WONINGRUIL. Ben.gedeelte 2 kam., gang, keuken, gr. erf gr. schuur, iets groter in IJm. Oost, ook duplex. Meervliet- straat 42, Velsen. WONINGRUIL. Aangeb. ka mer en suite, 3 sl.. overl., gr. erf voor. kamer-keuken, om. geving watertoren. Brieven L 3139. WONINGRUIL. Aangeb. nw. bovenhuis in Santpoort voor nieuw of oud huis in IJmui- den-O.-W. Adres bur. van dit blad UW SPIEGEL BEDORVEN? Laat de bode hem bij ons be zorgen. Truder. Badhuisstr. 32. Tel. 14228. Haarlem. 2 JONGE KATJES zoeken goed tehuis. Gezond, gewend aan Felix' Kattenbrood. Hei- destraat 45. VASTE PLANTEN, 20 ets. „De Morgenstond", Soenda- plein 31. Tel. 19903. Te koop aangeb. eiken BU REAU-MINI STRE, met vrij veel bergruimte, in uitst. staat f 70. Kennemerlaan 35 (2 x bellen). TE KOOP: pr. Singer naai machine f 14.70. twee pers. eiken ledikant met Auping f 55, vier meter gangloper f 15. Brieven L 3195, TE KOOP: pr. wit emaille gasfornuis f 75. twee pers. Engels ledikant f 10. twee pers. eiken ledikant met fijne spiraal f 50. Br. L 3193. 3 JONGE KATJES zoeken goed tehuis. Gezond, gewend aan Felix' Kattenbrood. IJmuiderstraatweg 39. REISWIEG te koop. Acacia straat 10, IJm.-O. Na 5 uur. Tc koop: MEISJESMANTEL TJE en mutsje (zomer), lit. 1/ a 2 j. Spilbergenstr. 18, IJmuiden. Te koop: MOTOR EYSINK 125 c.c. in g. st. De Lumey- straat 1, IJmuiden-O. TE KOOP: nw. donk. bruin 2 dclig h. costuum. maat werk voor lang slank pers. Adres te vern. bur. v. d bl. Te koop: mooi ORGEL „Hof- berg", ook geschikt voor zaal. Brieven L 3192. Te koop: DUITSE HERDER. Adres te vernemen bur. van dit blad. Z g. a. n. lichte D. SCHOE NEN te k. kl. m. 40 f 10. Everlsenstraat 27, IJm Te koop: KINDERWAGEN. Fultonstraat 17, IJmuiden. Te koop: ZEILBOOT, kl. B.M.. eikenhout, z. g. a. n. Tevens tennisracket (voor "beginners):. Leeuweriklaan 31. IJm.-O. Na 6 uur. Speciaal adres voor: Schilderstukken, Etsen, enz. KENNEMERLAAN 5 Tel. 5705. IJmuiden. 200 gr. Sn. Wafels 49 cent. 100 gr. Bonbons 29 cent 200 gr. Vruchten hartjes 27 cent TUINDERSSTRAAT 45 IJmuiden-O. Tel. 4918. Accountant Leraar Boekhouden M.O. ADMINISTRATIES - CONTROLE - BELASTINGZAKEN (Lid Ned. College voor Belastingconsulenten) Leeuweriklaan 30 KJmuiden (O.) - Tel. 5757 IN UW EIGEN TINT NATUURGETROUW EN DISCREET MIDDENWEG 126 - TEL. 22202 - HAARLEM-N. Voor 't vernieuwen van uw kunnen wij u prima helpen (10 jaar garantie) LOODGIETERSBEDRIJF T. WATERBOLK SCHÖTERSINGEL 22 - HAARLEM - TELËF."l320? Heden overleed te Gorin- chem, geheel onverwacht, onze geliefde vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder. zuster, behuwd zuster en tante IDA KOSTER gcb. VAN DOK in de ouderdom van 66 jaren. A. A. Koster. Kinderen en klein kinderen. Gorinchem, 27 Mei 1951. Jacob v. d. Ulftstraat 10. Condolatie-adres vanal Woensdag a.s. Trompstr. 139, IJmuiden. De begrafenis zal plaats vinden Donderdag 31 Mei a.s. des namiddags 2.30 u. op de Westerbegraalplaats te IJmuiden vanaf Tromp straat 139. Arts HERVAT WOENSDAG DE PRAKTIJK. Aanvang 5 Juni. ■1 Aanv. 1 of 5 Juni Oude Gracht 71, Haarlem. POPELINE dames nachthemd pasteltinten POPELINE damês- pyama pasteltinten GEBLOEMDE dames- pyama Qp prima j,3U popcline WAARDEBON Deze bon geelt op bovengenoemde artikelen 1 Gld. reductie ANEGANG 22 Tel. 19743 Haarlem. in elké uitvoering Winkelmachines. SPAARNE 78. Tel. 14653. a.s. Zondag 3 Juni Vertrek 8 uur, een pracht reis f 6 p. p. Haalt spoedig uw plaatsbewijzen bij LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55, tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103, tel. 4250. levert op maandelijkse af lossing Huiskamers in Eng., blank, mah., goth. Slaapk. Salons, Bedden, Karpetten, enz. Zonder borgen. Brieven onder no. 7700 of tel. 18840. Juwelen, Zilver, KraleD enz KRUISSTRAAT 19. Tel. 16910. aangeb. v. 4 pers. in bosrijke omg. tussen Barneveld en Stroe. f 5 p. d. p. p. Geen kinderen Brieven IJ 266. leeft. 15 j. meerdere hulp aanw. Adres te vein. bur. v d. blad. GEVRAAGD M. van 't Hof, Koningsweg 2, Velsen-Noord. De Directie van dj KoninkiüïïTTr- van Rijtuigen en Spoorwagen," te Beverwijk maakt bekend, dat mif - 1951 de volgende dividenden bctaalhsL ?-anS van t landsche Handel-Maatschappij m ,„r bij <je v.V- T-Taarlrm alsmprlp hii Ho rr. Amstrr-uJ 4 Haarlem, alsmede bij de Kas-Vcreniging Nv f1*® te AtusienjeL" Pref.u nom. waarde dividend in dividend in guldens 15 "In dividendbelasting dividend bewijs no. Pref. A 750.- 12 wasknijpers Naftahnc (legen motten) per half Donrt A1 P a Oij Aluminiumpannen, pracht kwaliteit, tijdelijk mét 10 V. korting. Beekvlietstraat 8 - Santpoort - Tel. K2' K 2560 «{j 4 Old-Finish Fauteuils met tafel (iets aparts! 2 Fauteuils, 4 stoelen (zware uitvoering) 'f IÏ7 2 Clubs, 4 stoelen (massief eiken) 7,!p' Blank eiken Slaapkamer, pracht uitvoering Een-pers. matrassen met kussen 42.50 f 47 «'V-'5 Twee-pers. 3-delige matrassen met kussens - en 105.- enz. Vitrage vanaf 1.20 pe; Dekens, Cocoslopcrs, Matten enz. vcor scherp concuntt prijzen. Hol taps, Wiltons, Axminsters en Haarvelours Ksnvüf voor de laagste prijs P U koopt nog steeds voordeliger bij: Gen. Crotfjéslraat 113 - Haarlem - Telefoon lSlü Reparaties aan uw kapokmatrassen IN EEN DAG RETOUR Groencweg 24 IJmuiden-Oost maakt bekend dat met ingang van heden gelegenheid bestaat zich nog op te geven voor de nieuwe curs;; 1951—1952. Middag- en avondlessen. Speciale les voor gehuwde:. Vanaf heden-dagelijks weer verkrijgbaar Kennemerlaan liock Oostcrduinplcin, IJmuito koopt elke hoeveelheid en alle soorten OUD en A FVALPAPIFR Boeken, couranten enz15 et- per kg Bont afvalpapier 10 ct. perkt Carton papier 8 ct. per kg Archieven worden vernietigd! Wordt ook afgehaald Van personen beneden de leeftijd van 18 jaar wordt niet gekocht. BAKENESSERGRACHT 45—51 - TEL, 11136 b.g.g. 3® WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat, Haar!::, vraagt: GEVRAAGD zelfstandig kunnende werken en koken. Prins, Bik en Arnoldkade 48, IJmuiden. GEVRAAGD, liefst met Bovag-diploma. Spoedige indiensttreding. Fa. VAN HOUTEN en Co. ragebedrijf, Blekcrsvaartweg 14, Heemstede. Bij de V.IJ.V., Rijksvishal B. 14. IJmiuiden, ENIGE FLINKE, JONGE, MANN-ADR^ifi IJ;> Soil., uitsluitend schriftelijk, aan V.IJ.V-, je ver- den. Op de linker-bovenhoek van de enveloppe melden: „Vacature". De Vereenigde Scheepsagenturen Van e ye«t- Zurmühlen N.V. vraagt voor directe Zwart en treding een niet ouder dan 17 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan Vennootschap. Kanaalstraat 69, IJ het adres d« HOOGOVENS IJMUIDEN De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en vraagt voor spoedige indiensttreding Staalfabrieken N.V. met M.U.L.O. of daaraan gelijk te stellen opleiding- kunnen Zij, die het M.U.L.O.-diploma in Juni a.s. denken -e ook solliciteren. 'iferlijsteni Sollicitaties worden, vergezeld van een recente pasfoto en cij melding van ons nummer HD 69 ii uen ibbuiiiu i:ntf ingewacht bij de Sociale AfdebS Beambte"-

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 4