Ckefarine 4 is toch maar je ware! De marmeren Mephisto. 25jj2EE32EEEJI33n3K De Belgen voerden de boventoon in de eerste étappe van de Ronde Sanering frawlvisserij wacht op uitspraak commissie-Tinbergen Chefariree „4" doet wonderen. fagtmans sterkste Nederlander Zr 'Staten'VeTt0e}tmet VCLCantie iL werkLinks 37oor Haarlem 14 2' 4-15' !»k';ff'cis: S°!: Di''isuS; Wijziging in het Noorse elftal Haarlemse Brandweer voetbalde Reders werken opnieuw een voorste! over de „Engelse pot" uit IK LEER MIJN ZOON GEZOND ROKEN! KORT VERHAAL DOOR J. L. „Abraham' IJmuiden besomde 40.000 Velsen Het schoolmuseum in de raad VSDAC 6 JUNI 1931 M Volendam, waar burgemeester Van Rsjr het sein voor de wérkelijke stait gaf, Kal vertrekpunt is voor een wieler- Sd. zouden wij niet graag willen be- De strijd in de eerste etappe, van Vc'-ndam naar Veendam (286 kilometer), spannend en tegen het einde zelfs Sd verloop had, viel in drie stukken Direct na de start begon het vuur- ;rV'dat de hele rit zou voortduren. De «ve uitlooppoging gelukte en het trio tebrichs, Van Elderen en Harm Simts nam m belangrijke voorsprong, maar ongeveer 3 kilometer na de start lieten de drie, die riW achtereen bergen werk hadden ver- d zich door het peloton inlopen. En op dat Etoent begon de tweede fase; de grote strijd ede ereplaatsen. De wind uit Noordelijke richting was eipzinsgeluwd en ook de kracht van de zon KaÈderde. De wegen verkeerden in pri ze slaat en de voorwaarden voor een onstuimig slot-offensieif met hoge snelheden •aren dus alie vervuld. De Belgen, die tot a toe een afwachtende houding hadden pnonten, gooiden het kfuit in het vuur. - ontstond een kopgroep van 24 renners, «ronder elf van de sterkste Nederlanders, j -e; voor Assen sprongen Wagtmans en mul weg, maar ze kregen onmiddellijk (Etychap van de Belg De Feyter. Toen hij 2 Wagtmans samen aan de laatste 25 kilo bit begonnen (Faanhof was teruggevallen) hide Belg de beste kans, omdat Wagtmans enigszins vermoeide indruk maakte. In ïfiwii van de furieuze tegenstand van i se landgenoot ging De Feyter als eerste ek oe streep. De Belgen hebben het er in deze eerste GWlang met kwaad afgebracht, want be- ede winnaar tellen zij nog vier man van t-oeide ploegen bij de eerste acht. ouiciele klassement van de eerste E-PP5 luiut voor de kopgroep: 1. De Feyter i't!T"jmn> dochter van de president «W bezichti9t zV beroem- Hiiich"? L°nden' De »chief warden" ■■-jachtige uniform toont haar k interessante Punten van Souuerneur van de Tover. WOENSDAG 6 JUNI 7 e" 9 ld'm? t VeU bij nacht". &hel houten -?ct com- ^rans Hafs* Een n' -4*15» 7 "0S0ESDAG,JlJN, biddag. en (België B) 7 u. 34 min. 55 sec.; 2. Wagtmans (Nederland C) 7.35; 3. Van Brabant (België B) 7.35.29; 4. Ollivier (België A) 7.35.35; 5. Buyl (België B) zelfde tijd: 6. Peters (Ne derland B); 7. Bogaerts (België B); 8. Dek kers (Nederland A). DE RONDE VAN ITALIë Na de zestiende étappe van de Ronde van Italië luidt het algemeen klassement: 1. Van Steenbergen (B.); 2. Magni (It.); 3. Astrua (It.); 4. Kübles (Zwits.); 5. Bobet (Fr.); 6. Coppi (It.). Hier jaagt de Ronde-karavaan in snelle vaart door het pittoreske Volendam. Schaken Donner remise met Alexander In de zesde ronde van het Staunton- schaaktournooi te Cheltenham verloor Van Scheltinga van Matanovic en speelde Don ner remise met Alexander, die thans met vier punten de leiding heeft. Daarna komen Matanovic met 3'A punt plus 2 afgebroken partijen, Klein met 3'A en Pirc met 3 plus 2 afgebroken partijen. Donner, die met VA punt de twaalfde plaats inneemt, heeft nog steeds de meeste hangpartijen, namelijk drie. Van Scheltinga is met VA plus 1 afgebroken partij dertiende. Voetbal Het Noorse voetbalelftal, dat vanavond in Rotterdam tegen het Nederlands elftal zal spelen is op één plaats gewijzigd. De Noorse rechtsback Björn Spydevold is in Noorwegen achtergebleven, omdat zijn vrouw ziek is. Hij wordt vervangen door zijn broer Oge Spydevold. Het voetbalelftal van de Haarlemse brand weer nam Dinsdag deel aan een groot voet- baltournooi in Utrecht. De Haarlemmers werden eerste in hun afdeling, waardoor zij in de finale tegen Arnhem en Den Haag moesten stielen. Zij legden uiteindelijk beslag op de derde prijs. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN, 6 Juni. Vangstbe- richten van hedenmorgen uit volle zee: SCH 78 25 k., 87 5 k., 200 7 k., 195 24 k„ 246 40 k., 254 50 k., 341 30 k., 342 9 k., 402 24 k., thuisstomend; 412 20 k., 159 2 k., 229 14 k., 263 10 k., 105 8 k., 365 5 k., 23 18 k., 104 18 k., 332 thuisstomend, 195 mijl afge legd. 201 18 k., 264 20 k., 4 6 k., 75 6 k., 57 5 k., thuisstomend. 199 9 k., 32 17 k., 48 5 k., 49 10 k., 99 9 k., 132 12 k., 189 14 k., 233 22 k., 262 5 k., 285 14 k., 5 5 k, 15 10 k., 18 7 k., 25 15k., 30 11 k„ 37 15 k., 84 10 k„ 122 14 k., 130 17 k., 210 geen vangst; 236 13 k., 250 9 k., 310 2 k., 312 17 k., 399 180 mijl afgelegd; 20 5 k., 223 15 k., thuissto- mende; 225 thuisstomend; 79 18 k., 284 11 k., 361 14 k., 443 9 k., 46 2 k., 64 155 mijl afgelegd; 66 17 k., 81 8 k., 89 7 k., 95 40 k., 103 6 k., 140 34 k., 180 14 k., 242 8 k., 275 geen vangst; 6 4 k., 14 3 k., 47 17 k., 110 2 k., 118 9 k., 302 2 k., 325 12 k., 333 8 k. VI. 29 1 k., 40 2 k., 50 2 k., 53 9 k., 56 3 k., 61 6 k„ 70 12 k., 78 23 k., 79 40 k., 80 3 k., 83 7 k., 84 2 k., 86 geen vangst; 97 1 k., 112 6 k., 115 6 k., 132 geen vangst; 142 15 k., 166 12 k„ 172 10 k., 190 7 k„ 196 25 k. uit de halve vleet; 197 thuisstomende; 199 12 k., 200 9 k., 205 23 k., 206 10 k., 207 25 k., 208 30 k., 216 30 k., MA 5 geen vangst. Binnen van de haringvisserij de logger: SCH 77 met 104 kantjes van drie schepen. In de Memorie van Antwoord voorlopige verslag van de Eerste Kamer op de Landbouwbegroting 1951 merkt minis ter Mansholt onder meer op, dat hij het nemen van maatregelen ter sanering van de trawlvisserij meent te moeten opschor ten totdat een desbetreffende uitspraak van de commissie-Tinbergen is ontvangen. Ten einde de Commissie in staat te stellen ook andere problemen, waarmede de visserij worstelt, onder het oog te zien, werd zij met enkele leden uitgebreid, waardoor het element van de handel werd versterkt en ook de visverwerkende industrie in de commissie haar vertegenwoordiging ver kreeg. Het bedrijfsleven heeft een zekere „planning" met name voor de haringteelt in studie. De commissie-Tinbergen stelt op het terrein van de prijsvorming een onder zoek in. De minister is gaarne bereid even tuele voorstellen, welke hem zuilen berei ken ter verkrijging van een meer stabiele prijsvorming voor visserijproducten in overweging te nemen. De toeslag voor vismeel, geproduceerd door de vismeelfabrieken is op 6 Mei be ëindigd, aangezien de prijzen voor dier lijke eiwitten ten behoeve van de veevoe dervoorziening inmiddels zijn verhoogd en aangepast aan het wereldmarktpeil. De beperkende bepalingen bij de-invoer van bepaalde Nederlandse visserijproduc ten in België, blijven volgens een besluit, genomen op de ministersconferentie te Oostende van kracht tot 1 Januari 1952. Tot deze datum blijft België in de gelegen heid orde te stellen op het eigen systeem van afzet van visserijproducten. Na 1 Januari 1952 zullen alle visserijproducten, ook de thans niet geliberaliseerde, over en weer vrij kunnen worden uitgewisseld. „Engelse pot" De afwikkeling van de schadevergoeding voor de verloren gegane schepen maakt een onderwerp van behandeling uit in een door de minister van Financiën ingestelde com- op het ADVERTENTIE Ik heb hem een doosje kleine sigaar- tjes gegeven - en hem metéén verteld hoe hij daarvan moet genieten. Niet inhaleren, maar aandachtig proe ven, zich voortdurend bewust van de héérlijke geur van edele tabak! Zo'n goed begin voor hem -- want een klein sigaartje is óók een sigaar. En U wéét het: avondvoorstellingen. Joost lag in het schemerdonker te pro beren of hij de kaboutertjes op de muur kon tellen, maar het lukte niet erg want het werd steeds duisterder op zijn kamertje en de kaboutertjes leken langza merhand een lange grijze streep langs de wanden. Overdag stonden ze in kleurige jasjes en broekjes, met op hun bolle hoof den vuurrode puntmutsen, achter elkander in een lange rij. De een hield de ander met de hand vast en het was net alsof ze niets deden dan onophoudelijk achter elkander aan in het vierkant langs de mu ren wandelen. Dat was natuurlijk niet zo, want ze zaten vastgeplakt op het behang, maar als je er lang naar keek zou je vast gaan denken dat ze leefden. Doch nu in het donker waren ze zo dood als een pier. De kleuren van hun jasjes en puntmutsen waren allang niet meer te zien en het leek wel alsof er een grijze slang over de muur kroop, inpaats van een lange rij kabouters. Joost kreeg pijn aan zijn ogen van het turen en besloot maar te gaan slapen, zoals hij zijn moe der beloofd had. „Je bent een grote jongen, Joost, van bijna zeven jaar al, dus je moet flink zijn en niet bang om alleen thuis te blijven", had zijn moeder tegen hem gezegd. „Je vader en ik moeten op visite bij de baas van vaders kantoor, je weet wel, die grote dikke mijnheer die wel eens hier is ge weest. Beneden in de hal bij de telefoon ligt een groot papier met een telefoon nummer erop. Als er iets mocht gebeuren, dan draai je dat nummer maar, en dan krijg je het huis waar we zijn, zie je? Va der en moeder zijn trots op zo'n flinke zoon, die alleen thuis durft blijven en al kan telefoneren. Zal je zoet gaan slapen? Dan brengen we wat lekkers voor je mee". Joost was in zijn hart eigenlijk wel een beetje benauwd van het idee, dat hij hele maal alleen in dat grote, stille huis zou achterblijven, maar die telefoon gaf hem een veilig gevoel en bovendien was hij ex- trots op dat vader en moeder hem hun hele huis durfden toevertrouwen. Hij lachte dapper toen moeder hem een nacht zoen gaf en nam zich voor te zoi-gen dat vertrouwen niet te beschamen. Hij was al een beetje ingedommeld en het was op zijn kamertje bijna pikkedon ker toen hij plotseling schrok van een ge luid beneden. Hij ging met een ruk over eind in zijn bed zitten en luisterde inge spannen, terwijl zijn hax-t bonsde. Ja, daar had je het weer. Er kraakte en piepte iets, heel zqcht! Joost werd ineens verschrik kelijk angstig. Stel je voor dat er inbre kers beneden aan het werk waren om bin nen te komenWat moest hij dan be ginnen? Hij zou niet eens meer bij de telefoon kunnen komen, want die stond in de hal en dan zouden ze hem allang ont dekt hebben! Hij kreeg hevige lust te gaan huilen, maar hij bedacht bijtijds dat hij zijn aanwezigheid dan juist zou ven-aden en met veel moeite hield hij zijn tranen in. Zou hij maar helemaal onder de de kens kruipen en zijn oren toestoppen met zijn duimen, en zo blijven liggen tot vader en moeder thuis zouden komen? Daar had je het akelige gekraak en gepiep weer. Waar zouden ze bezig zijn? Aan de achter kant of voor aan de straat? En toen nam Joost plotseling in doods angst een drastisch besluit. Hij wipte zijn bed uit en sloop muisjesstil naar de deur van zijn kamertje. Heel voorzichtig deed hij ze open en dan stond hij een hele poos roerloos te luisteren. Op de gang scheen het zwakke licht van de kleine ganglamp, die zijn ouders had den aangestoken om hem niet in een on verlicht huis a.chter te laten. Voorzichtig en zonder een geluid te maken ging Joost zijn kamertje uit om over de trapleuning- te kijken. Hij zag niets dan de kapstok met de kleren en de marmeren Mephisto in het bleek-groene licht van de spaar lamp. Daar! Pie-ie-iep krrak! Joost schrok zo dat hij stond te trillen op zijn benen. Maar ineens voelde hij zijn angst van zich af glijden als een zware jas die,op de grond valt: „Wat een sufferd ben ik toch!" dacht hij met een gewaarwording van on eindige opluchting en dankbaai'heid. Want hij had de oorzaak van het geheimzinnige geluid ontdekt. Door de tocht in de gang, tengevolge van de stevige wind buiten, werd de tocht deur nu en dan zachtjes heen en weer bewogen! Dat gaf een piepend en krakend geluid van de dubbele scharnieren, die nodig eens gesmeerd moesten worden. Joost was plotseling nergens meer bang voor. Vrolijk trippelde hij op zijn blote voelen de trap af om de tochtdeur vast te zetten, zodat zij hem niet meer uit de slaap zou kunnen houden. Beneden in de gang stond de marmeren Mephisto op zijn piëdestal. Eens was Joost in een wilde bui tegen hem opgelopen en de sinistere sinjeur had heel even staan wankelen, alsof hij wou gaan vallen. Joost was hevig geschrokken, niet alleen van dat wankelen maar vooral van de kreet die zijn moeder slaakte. „Oooh Joost! Kijk toch uit! Vader zou je kunnen dood slaan als dat beeld stuk ging!" Doodslaan? Joost kon zich dat moeilijk voorstellen van zijn vader, die de kalmte en zachtheid in eigen persoon was, maar hij concludeerde uit dit voorval dat de marmeren Mephisto ontzaglijk kostbaar moest zijn en voortaan liep hij er eerbie dig in een boogje omheen, waarbij de marmeren mijnheer hem met zijn spitse duivelsgezicht spottend aanstaarde. Joost vond het beeld griezelig en leelijk, maar zijn vader vertelde hem dat het een zeld zaam exemplaar was en dat hij aan weinig dingen in huis zó was gehecht. Ook nu loerde de Mephisto onvriende lijk grijnzend naar Joost-in-pyjama, alsof hij zich boosaardig amuseerde over de angst die de tochtdeur bij de kleine jon gen veroorzaakt had. Joost bedacht plot seling dat dit lelijke heerschap best de hand in het voorval zou hebben kunnen gehad, alleen om hem een schrik op het lijf te jagen. Neen, dan keken de kabou ters boven in zijn kamertje heel wat vriendelijker en zachtaardiger. Al waren die dan geen zeldzame exemplaren, Joost zou hen voor niets en niemendal willen ruilen tegen die dure, grimmige Mephisto, die bovendien niet zulke vroolijk gekleur- de kleren had als zijn kaboutertjes, maar helemaal wit was van top tot teen, als een stuk ijs. Joost trippelde naar de tochtdeur en zette haar vast. Ziezo, daar hoefde hij ten minste geen schrik meer van te krijgen. Hij liep vrolijk gestemd weer terug naai de trap langs de Mephisto heen, bedenkend hoe dapper zijn moeder hem zou vinden als hij haar vertelde wat er gebeurd was. Maar wat was dat? Joost voelde zich plotseling bij de mouw van zijn pyjama tegengehouden. Had die lelijke Mephisto hem te pakken? Hij draaide zich om en toen was het alsof de wereld rondom hem ineen stortte. Niet in staat zich te bewe gen zag Joost stijf van ontzetting de Mephisto met voetstuk en al langzaam en tergend heen en weer zwaaien, een on deelbaar moment schuin stilstaan op het doode punt en dan traag vallen om met een doffe klap op de gangloper neer te ploffen. Te laat begx-eep Joost dat hij in zijn trotse gedachten over zijn eigen dapper heid te weinig aan het gebruikelijke boog je gedacht had, waarmede hij de Mephisto pleegde te passeren. De opgeheven arm van de marmeren naarling was in zijn pyjama-jasje blijven haken en daar lag hij nu: In drie stukken gebroken, en zijn voetstuk eveneens in brokken. Joost wist niet hoelang hij roerloos en vei-doofd naar het onheil aan zijn voeten had staan staren. Maar eindelijk drong het tot hem door, dat dit het ergste was wat hem deze avond had kunnen overkomen. Hij had bang kunnen zijn, hij had kunnen huilen, hij had zijn moeder kunnen op bellen om thuis te komen en hem te troosten maar hij had niet iets eenvou dig stuk moeten maken. Het vertrouwen van zijn ouders, die hem hun huis met alles wat erin was hadden laten bewaken en beschermen, was volkomen misplaatst geweest. Hij was geen „grote jongen", die alleen thuis kon blijven. Hij was een doodgewoon onvoorzichtig en onhandig klein knaapje, dat toezicht en leiding no dig had en niets alleen kon doen zonder stommiteiten uit te halen. Toen dit alles aan Joost duidelijk werd, begon hij zachtjes te huilen. Door een waas van tranen zag hij het stompzinnig grinnikend gezicht van cle Mephisto, dat nog aan het bovenste stuk marmer vastzat. En het was alsof die duivelse kerel steeds vinniger lachte, hoe heviger Joost ging huilen. Daar Joost van nature een flinke jon gen was al vond hij dat soms niet van zichzelf droogde hij na enige tijd zijn tranen met de mouw van zijn pyjama en besloot hij de rommel in de gang op te ruimen, wat tenslotte wel het minste was wat hij in deze omstandigheden nog kon doen. Hij kreeg met enige moeite het zware brok marmer, dat het onderste ge deelte van het voetstuk vormde, overeind op de plaats waar het gestaan had en zette het afgebroken stuk er boven op. Hé, dat paste nog precies. Je kon niet eens zien dat de piëdestal in twee stukken was gevallen, zo hermetisch sloten de twee vlakken van de breuk op elkander. Joost nam nu ook het onderste stuk van de Mephisto en zette dat weer op het voetstuk. En toen hij de twee delen van het beeld die nog ontbraken daarboven op had gepast, leek het net alsof er niets ge beurd was. Zelfs de lijnen van de breuken waren nauwelijks meer te onderscheiden. Met trage schi-eden ging Joost de trap weer op naar zijn kamertje. Hij voelde zich dood-ongelukkig en er was niets meer over van de trots op zijn dapperheid en het verlangen om moeder te kunnen ver tellen wat hij met de tochtdeur beleefd had. Hij zag alleen nog maar de ver schrikkelijke onthulling van de ramp voor zich, het verschrikte gezicht van zijn moe der, de woedende gebaren vaix zijn vader, „die hem zou kunnen doodslaan". Joost hoopte nog één ding: dat ze het vanavond niet meer zouden ontdekken. Dan zou hij het hun zelf morgenochtend kunnen ver tellen, precies zoals het gegaan was. Mis schien zouden ze dan een heel klein pietsje minder boos op hem zijn. Bibberend van kou en ellende kroop hij in bed en in een loodzware slaap danste het grijnzende masker van de Mephisto voor zijn ogen een Mephisto die zijn hoofd nu en dan in zijn handen nam om te laten zien dat zijn marmeren nek ge broken was, maar dat de breuk nog pre cies paste Laat in de avond schrok Joost plotseling wakker van een hevige bons, begeleid door een schrille kreet van zijn moeder en gevolgd door een heleboel geluiden van brommende stemmen door elkaar heen. Hij was even versufd, maar spoedig be greep hij wat er gebeurd moest zijn: Zijn ouders waren thuis gekomen en hadden de kapotte Mephisto ontdekt. Misschien had zijn vader het beeld liefkozend gestreeld nadat hij het een hele avond niet gezien had, dacht Joost wanhopig. En toen was er natuurlijk het hoofd afgevallen. Joost kroop diep onder de dekens en wenste zich kilometers ver weg. Hij ver wachtte dat zij boven zouden komen om hem rekenschap te vragen, en hij lag een hele tijd angstig te luisteren. Maar er kwam niets en hij luisterde zó lang tot hij weer insliep De volgende morgen werd Joost wakker met het alarmerende gevoel dat er iets niet in orde was. Bij stukjes en beetjes kwam de herinnering aan zijn avontuur van de vorige avond bij hem terug en in eens kreeg hij lust om weer onder de de kens te kruipen en de ganse dag eronder te blijven. Maar daar kwam zijn moeder het ka mertje binnen. Ze lachte hem stralend toe en ging op de rand van zijn bed zitten. „Zo, uitgeslapen?", vroeg ze opgewekt en ze trok hem overeind. „Kom, kleed je gauw aan, en vertel me eens hoe het gis teravond geweest is. Sliep je gauw? En ben je niet wakker geweest? Heb je ook geen lawaai gehoord? Ja, en nu moet je weten wat er gebeurd isJe zal wel opkijken als je straks in de gang komt!" In opperste verwarring voelde Joost het bloed naar zijn wangen kruipen. Hoe had li ij het nou? Wat was dat? Hij begreep er niets van. „Ja jongen, moet je horen! De baas van vader bracht ons gisteravond laat met zijn auto thuis, en wij vroegen hem om nog even gauw een kopje koffie binnen te drinken. Hij had zijn zwarte poedel bij zich in de wagen, en dat akelige beest springt me daar voor ons uit naar binnen, regelrecht door de gang en boem tegen de Mephisto! Ik hoorde hem vallen! Vader was er finaal kapot vanDe Mephisto was het trouwens ook! Maar achteraf is het niet zo ergDe baas heeft ons een van zijn zeldzame ivoren olifanten be loofd, daar was vader óók zo weg van! En die vind ik veel mooier dan die grijn zende duivel op zijn pilaar, wat jij?" Joost had het gevoel alsof hij vleugel tjes kreeg. Hij zweefde zijn bed uit, zwenkte langs de lachende kabouterjes heen naar de wastafel en daalde in een sierlijke glijvlucht voor de spiegel, waar hij zich even voorzichtig in de arm kneep om te weteix of hij wel echt wakker was. Even kreeg hij een hevig zelfverwijt. Maar omdat hij niet alleen een erg eerlijke, doch vooral een nog erg kleine jongen was, wist hij dat spoedig te overwinnen. En wie weet? Zouden die vriendelijke kleine kabouters misschien revanche ge nomen hebben op die gemene tronie van de Mephisto? Misschien hadden zij die poedel naar binnen gelokt met een uitno digend gefluit, omdat zij het zo naar von den dat Joost het slachtoffer was gewor den van de vuile streek die de Mephisto met de tochtdeur had uitgehaald. Wie weet? Wie weet welke rol kabou tertjes nog spelen in het leven van kleine, flinke en ongelukkige jongetjes? (Nadruk verboden) missie, welke met de uitvoering van haar taak thans zover is, dat zij haar eindoor deel formuleert. Over de vergoeding voor het gebruik van de in Mei 1940 naar Enge land uitgeweken schepen hebben de reders op zich genomen een nader voorstel uit te werken. Wanneer dit zal zijn ontvangen, kan mede aan de hand van de verkregen gegevens worden beslist, welk bedrag aan cle betrokkenen kan worden uitgekeerd. De „Abraham", die Maandag de eerste trawlmaatjes aan cle markt bracht, heeft een totale besomming van 40.000.ge boekt, hoger dus dan men verwachtte. Dit is de opbrengst van 190 kantjes zoute ha ring en 700 kisten verse vis, zodat er zonder twijfel van een succes gesproken kan wor den en deze revolutionnaire visserij een goede toekomst belooft. POSTDUIVENHOUDERS VOETBALLEN GAAN Donderdagavond speelt om zeven uur een elftal van de P.V. „De Snelvlieger" een voetbalwedstrijd tegen de „Centraal Boys" in de volgende opstelling: Doel: C. D. Geijteman; achter: J. Waal, S. Voet; midden: J. D. Eelsing, P. Velt- meijer, P. Schotvanger; voor: G. P. Winkel, J. H. Eelsing, E. Reker, L. Otte, Chr. Prins. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 5 op 6 Juni KW 14 met 19 k.; KW 168 met 19 k.; KW 138 met 22 k.; KW 161 met 36 k.; KW 54 met 45 k.; KW 70 met 19 k.; KW 47 met 1 k.: KW 56 met 37 k.; KW 2 met 36 k.: KW 9 met 38 k;. KW 144 met 35 k.; KW 33 met 31 k.; KW 18 met 25 k.; KW 78 met 31 k.; KW 49 met 35 k.; KW 32 met 15 k.; KW 29 met 22 k.: KW 33 met 14 k.; KW 15 met 13 k.; KW 42 met 22 k.; KW 43 met 13 k.; KW 50 met 23 k;. KW 173 met 1 k.; KW 127 met 9 k.; KW 175 met 11 k.; KW 151 met 5 k.; KW 130 met 22 k.; KW 167 met 9 k.; IJM 75 met 75 k.; IJM 283 met 22 k.; SCH 36 met 21 k.; SCH 107 met 30 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 11 kantjes. Scheveningen: 12 kantjes. Katwijk: 22 kantjes. OP DE BERUCHTE KRUISING De kruising Kanaalstraathoek Kerk- sti-aat in IJmuiden heeft gisteren weer eens een aanrijding meegemaakt tussen een zes- wielige vrachtauto en een personenwagen, tengevolge van het feit, dat de vrachtaüto- chauffeur de ander geen voorrang ver leende. De schade was beperkt. SCHEEPVAART IJMUIDEN Dinsdag 5 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Havik van Rotterdam. Nicolas Migolos van Symess. Wolanda van Slotstrom. Hilde van Gdansk. Croonenburgh van Bilbao. Atlas van Genua. Nero van Lissabon. Keilebate van Gent. Wappu van Antwerpen. Rijnland van St. Vincent. Roelf van La Palice. Oron van Abö. Jans van Ipswich. Noordholland van Schiedam. Ligur van Nori-sundet. Vertrokken zijn: Rauno naar Raumö. Albert D. naar Skutskar. Martha naar Bar row. Hunter Hartmann naar Sundsvall. Ran- na naar Zweden. Neptunus naar Porsund. Swift naar Londen. Gera naar Scheveningen. Clio naar Rotterdam. Havik naar Hamburg. Surte naar Londen. Echo naar Rotterdam. Rijnstroom naar Londen. Vliestroom naar Huil. Clory naar Hamburg. Demi naar Dordrecht. Prowess naar Sas van Gent. Odys seus naar Palermo. ADVERTENTIE Wanneer U zich onbehaaglijk voelt of hevige pijnen hebt, doet een enkel tabletje Chefarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde ge neesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier uw werk te doen. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN i F 0.75 De agenda voor de openbare raadszitting in Velsen op 12 Juni luidt: 1. Vaststelling notulen en verslag. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Verhuur van de woning Westlaan no. 5 te Santpoort. 4. Vaststelling van een plan van uitbrei ding in onderdelen voor „Bosbeek" en om geving te Santpoort. 5. Woningbouw in IJmuiden. 6. Nadere maatregelen omtrent de be zoldiging van het gemeentepersoneel. 7. Wijziging van de tijdelijke uitkerings verordening. 8. Bijzondere toeslag op pensioenen. 9. Deelneming in het bestuur der „Pieter Vermeulen-Stichting" en het verlenen van een crediet ter dekking van de kosten van eerste inrichting. 10. Verzoek van de Vereniging voor Lager- en Meer Uitgebreid Lager School onderwijs op Gereformeerde Grondslag in IJmuiden, om medewerking voor de aan schaffing van gymnastiek-materiaal en voor verandering" van inrichting der onder haar bestuur staande Marnixschool, door het maken van een bergplaats voor gym- nastiektoestellen, enzovoort. 11. Aanstelling van een concierge aan de Gemeentelijke Handelsavondschool. 12. Benoeming van een ondei-wijzer aan de Ir. L. P. Krijgerschool te Velsen (Noord). MEISJE BOTSTE TEGEN TOURINGCAR Op de Stationsweg in Velsen bij het Noor delijk viaduct kwam gisteren een zeswielige touringcar in aanrijding met een 18-jarige wielrijdster, die plotseling de macht over het stuur verloor. Het meisje werd aan linkerhand, elleboog en enkel gewond.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 5