Verdiende nederlaag der Oranjeploeg tegen een voortreffelijk Noors elftal m Nederlandse voorhoede had een groot gebrek aan fantasie en bezieling Veertig jaar H.C.B. Faanhof had voldoende reserve voor een felle eindsprint De kleine wereld Noren wonnen met 3-2 prima interlock hemdje interlock broekje interlock broekje interlock borstrok ln 2 minuten is de sla klaar In de kleedkamers was hel opmerkelijk rustig LAAT GERUST r Koussevitsky overleden vdERDAG7 JUNI 1951 •(Van onze speciale verslaggever) trainer van het Nederlands elftal, ivan der Leek, moet zich gisteravond -•r teleurgesteld hebben gevoeld. En hij -i £e enige niet zijn geweest. Daar was «wbeeld Karei Lotsy. die het elf- v ir de pauze ongetwijfeld een van zijn *rce geestelijke injecties zal hebben gediend. En er waren nog 60.000 an- toeschouwers die van hun favorieten -i neer hadden verwacht dan een vol- -n verdiende 32-nederlaag. ffjj kunnen scherpe critiek leveren op ttalrijke tekortkomingen van de Neder- aiers. maar wij kunnen met evenveel -■stbewondering hebben voor de Noren, h aua spelopvatting en individuele •staties ver uitstaken boven de matige •koning van ons „opgewarmde", maar aer genoeg te vlug afgekoelde Neder ig elftal. 6t ontbrak de Ora'njemannen aan in stall aan ploégverband, aan produc- riteit en' wat al niet. Vooral in de eerste jï. toen de Noorse krachtbron op toeren •asgekomen. Binnen het kwartier waren gasten heer en meester op het midden- •1 door voortreffelijke samenwerking \sa ae beide schitterend spelende bin- ■ssfelers en de kanthalves Laerum en set- 'rijontegenzeggelijk hard gewerkt door Nederlandse ploeg, harder dan in de uitrijd tegen Derby County, ofschoon nu de werkelijke bezieling ontbrak, is combinaties waren niet vloeiend en -stentijds te doorzichtig om de forse Sas? achterhoede zeer te verontrusten. Haaien pasten deze een consequente ■•iking toe, waaraan de Nederlandse aan- Cus zich maar zelden konden onttrek- i- M in tegenstelling met de feilloos rockende Noorse voorhoede, die telken- de grootste verwarring in de Oranje- ®iging stichtte. Herhaaldelijk werden Aecerlanders uit positie gespeeld, maar «even zovele keren zat er op het laat- -zmementhog..een Nederlands been lus- affilg en het doel. oe kunnen echter niet blijven veroor- ia. want er waren, de eindstand in "Senanggenomen, ook goede momenten ■- ®e landgenoten. Vooral het eerste ADVERTENTIE met elastiek, OC myaal model 2" zonder pijpen, - ge Amerik. sluiting f 2' korte mouw, X jê voorsluiting T h|a Wkx hemdje 1°^ BROEKJE I0MIR-PYAMA f li.55 uur' Muziek-instituut iTuin- kwartier van' de tweede helft had men de indruk, dat er nog van alles mogelijk was. Deze illusie bleek evenwel niet van lange duur. Na dit kwartier met een duidelijk Nederlands overwicht, geïllu streerd door het doelpunt van Lenstra, verzwakte het overdonderende offensief langzaam maar zeker en daaruit kon men de conclusie trekken, dat deze periode van overwicht teveel van de toch al zwakke energie hacl gevergd. Dit afzakken wercl nog verhaast door het derde Noorse doel punt, dat de Nederlanders kennelijk een duchtige morele klap toebracht. De Noren putten nieuwe moed uit dit juist op tijd gescoorde doelpunt en andermaal zetten zij de Nederlandse achterhoede onder druk, ofschoon die druk niet zulke indruk wekkende vormen aannam als in de eerste helft. De Oranjemannen trachtten het spel door sterk opdringen te forceren, maar deze laktiek, die zeker geen afspiegeling was van de juiste krachtsverhouding, bracht tevens ernstige gevaren met zich mee. Naarmate het einde naderde zakte het tempo geleidelijk aan, maar met een allerlaatste krachtsinspanning probeerden de Nederlanders toch nog een beter, hoe wel zeker niet verdiend, resultaat te be reiken. Wat het scoreverloop betreft kunnen wij kort zijn. Het hoge tempo en de fraaie combinaties van de Noren, in rode shirts en witte broek, moesten vroeg of laat be loond worden en dit geschiedde in de 25ste minuut na een snelle ren van de gevaar lijke rechtsbuiten Hvidsten. Diens voorzet kon Kraak net niet onderscheppen en linksbinnen Johannessen kopte de bal in het net (01). Vier minuten later beging de teruggetrokken Snoek de fout te kort op Kraak terug te "spelen en de fel reage rende midvoor Sörensen profiteerde hier van. Kraak werd kansloos geslagen (0-2). Een minuut voor de rust verkleinde Van Melis de achterstand met een prachtig doelpunt. Lenstra tikte de bal naar Groe- neveld en met eer grote boog schoot deze het leer over de hoofden van de Noorse verdedigers. Noucl van Melis begreep de manoeuvre uitstekend en met een listig tikje, plaatste hij de bal over de uitge lopen doelman Blohm in het doel (12). Vijf minuten na de rust scoorde Lenstra met een kopbal de gelijkmaker na prach tig voorbereidend werk van Van Melis en in de veertiende minuut maakte Noorwe gen het winnende doelpunt door linksbin nen Johannessen, die Terlouw resoluut voorbijging en Kraak via de paal pas seerde. Als wij nu de individuele prestaties eens onder de loupe nemen, dan beginnen wij met de naam van Louk Biesbrouck te noe men. Louk Biesbrouck, die misschien niet zo brillant speelde als tegen België, maar die toch door zijn techniek en tempo tot de weinige werkelijke uitblinkers behoor de. En met hem komt Henk Schijvenaar in aanmerking voor een verdiende pluim. Schijvenaar, kennelijk nog niet helemaal fit, heeft bergen werk verzet, ofschoon hij een van de beste Noren (rechtsbuiten Hvidsten) tegenover zich had. Terlouw mag geroemd worden om zijn onverzet telijkheid. Kraak, die zijn 25ste wedstrijd voor het Nederlands elftal speelde, heeft ook nu weer goed voldaan. Van Melis kreeg niet veel kans tegen spil Svendsen, maar ondanks foutjes behoorde de Eind- hovenaren niet tot de minsten. Van Schijn- del sukkelde met het plaatsen, hoewel ook hij nog niet tot de laagst geklasseerden gerekend dient te worden. Abe Lenstra, de grote Lenstra, heeft in weerwil van zijn capaciteiten geenszins kunnen beko ren. Laten wij aannemen, dat hij de beste voetballer is die Nederland op dit moment bezit, dit feit neemt toch niet weg, dat ook Abe Lenstra een voorbeeld kon ne men aan de beide voortreffelijke Noorse binnenspelers, waar de stootkracht van de Noorse voorhoede hoofdzakelijk van uit ging. Groerieveld speelde aanmerkelijk be ter dan tegen België en Derby County. De Haarlemmer heeft zijn clubvorm in het nationale team echter nog niet kunnen bereiken. Snoek en Van der Tuyn, in een dergelijke vorm en met een spel als gister avond, zouden wel eens hun laatste wed strijd voor het Nederlands elftal kunnen hebben gespeeld. Aad de Jong was de zwakste van de verdedigers. Hij verwaarloosde de dekking meestentijds schromelijk en liet zich daar bij tamelijk makkelijk passeren. Van links naar rechts waren de opstel lingen: Nederland: Kraak; Schijvenaar, De Jong; Biesbrouck, Terlouw, Van Schijndel; Groeneveld, Lenstra, Van Melis, Snoek en Van der Tuyn. Noorwegen: Blohm; Karlsen, Spy- devold; Laerum, Svendsen, Olsen; Skifjeld, Johannessen, Sörensen, Bredesen en Hvidsten. Vr Bij de Nederlanders Het laat zich begrijpen dat de stemming na afloop in de Nederlandse kleedkamer verre van opgewekt was. Vermoeid en enigszins verbouwereerd door het hoge tempo, waarmee de Noren hadden gespeeld, zaten de jongens op de banken. Veel gepraat werd er niet, maar allen, zowel officials als spelers, uitten hun be wondering voor het uitstekende spel van de Noren. Toen kwam de bondspraeses Karei Lotsy binnen. Met een paar vrolijke opmerkingen joeg hij zijn knapen onder de douche en daar werden de vermoeidheid en de on prettige nasmaak van de nederlaag rap weggespoeld. Bij de Noren Wie verwacht had, dat er in de Noorse kleedkamer een uitbundige stemming heerste kwam bedrogen uit. Deze heren uit het Noorden zijn niet gewend hun blijdschap uit te jubelen. Er werd maar heel weinig gepraat. Linksback Karlsen noemde het een prettige, faire wedstrijd. In zijn eigen ploeg vond hij linksbinnen Johannessen de uitblinker. Bij de Neder landers had het spel van Terlouw hem het meest getroffen. Morgen vertrekken de Noren weer naar hun land waar de competitie thans hun volle aandacht vraagt. Want het Noorse voetbalseizoen begint in de lente en duurt tot de herfst. Geen wonder dat van voet balmoeheid bij dit elftal geen zier te be speuren was. Uitvinder van de voetbalrobol gaat naar Frankrijk De trainer van HFC en uitvinder van de zo genaamde voetbalrobot, Gerrie Stroker, ver trekt morgen naar Frankrijk. De Franse voetbalbond heeft hem uitgenodigd naar Reims te komen om aldaar op 11 en 12 Juni zijn uitvinding voor technici en officials te demonstreren. Cricket Zoals wij in ons blad van Maandag reeds hebben bericht wordt er op Zaterdagmid dag 9 Juni op het terrein van Rood en Wit ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Haarlemse Cricketbond een wed strijd gespeeld tussen een elftal van oud- li.C.B.'ers onder aanvoering van mr. F. A. Davidson en een elftal van de jongere ge neratie. Men weet eigenlijk niet precies wanneer de Haarlemse Cricketbond is op gericht, want archiefstukken van voor 1914 ontbreken. Er werd voor het eerst melding van het bestaan gemaakt in een bericht op 15 Mei 1911 in de Stadseditie van de O.H. C. De stoot tot de oprichting werd gegeven door de heren mr. F. A. Davidson, F. Hol- dert en André van den Berg in de tijd dat ook de voetbalclub „Haarlem" het cricket spel ging beoefenen. De eerste competitie van de H.C.B. be gon op 17 Mei en duurde tot 12 Juli, daal de meeste spelers toen met vacantie gingen. Behalve drie elftallen van Rood eil Wit en twee van Haarlem namen hieraan deel de C.C. Hubregtse en de vereniging Klever park. Thans komen in de competitie voor senioren uit: R. en W. 4 en 5, Haarlem 4 en 5 en C.V.H.W. In de juniorencompetitie spelen R. en W. a en b, Haarlem en C.V. H.W. Bovendien is er voor deze junioren nog een afzonderlijke interlocale competitie met elftallen van de Amsterdamse clubs VRA, WV en Cric. Men heeft ook ge tracht een competitie voor schoolelftallen in te. richten, doch dit voornemen moest worden opgegeven wegens de overladcn- heid van het lesprogramma en de on gunstige omstandigheid dat de wedstrijden ten dele in de tijd van het eindexamen plaats zouden moeten hebben. In de tussenliggende tijd hebben er ook andere clubs bestaan, zoals Avos, de in 1911 opgerichte vereniging van gemeente ambtenaren die in 1936 wegens gebrek aan leden werd opgeheven. Avos had dikwijls de grootste moeite om een volledig elftal in het veld te brengen, doch was altijd een prettige tegenstander. Na de oorlog heeft ook R.C.H. zich teruggetrokken. De cricket- club Bloemendaal is opgelost in „Haarlem" toen deze vereniging op het terrein aan de Donkerelaan ging spelen. C.V.H. (opgericht in 1919) werd in 1944 na een fusie met de C. C. Wanderers herdoopt in C.V.H.W. Dit elftal van Roodt en zijn mannen speelde vroeger op een terrein aan de Meerweg in Heemstede, dat omzoomd was door greppels. Het behoorde tot de tactiek van C.V.H. om-zo nu en dan een speler in zo'n greppel te laten onderduiken ter mis leiding van de batsmen, die menende een vrij veld voor zich te hebben en een harde slag naar de boundary te kunnen wagen bij verrassing uitgevangen wer den! Talrijke van dergelijke anecdotes zal men kunnen vinden in het binnenkort te ver schijnen jubileumboekje, waarin bijdragen voorkomen van mr. F. A. Davidson, jhr. mr. C. L. van Lennep, Joh. Faber (de oud ste van de nog spelende H.C.B.'ers), N. Nagtzaam, J. H. Koch, J. J. Voogd, H. C. Klerk en vele anderen. Men denke slechts aan de legendarische strijdkreet van „Peer" Krom, de stoere R.C.H.-aanvoerder, die nooit een veld uitzette, doch volstond met de aanwijzing: „Verspreie, mannen!". Of aan zijn uitdaging tot de bowlers: „Kom maar op. Centuries komen er in de geschiedenis van de H.C.B. niet of nauwelijks voor. De bekendste is wel die van A. J. Roodt in 1930 tijdens de jaarlijkse ontmoeting met de Flamingo's. De merkwaardigste bowlingresultaten zijn ongetwijfeld die van „Bruun" Dik, die in Juni 1923 voor Haar lem 3 b tegen C.V.H.-b zes wickets voor slechts twee runs nam, een prestatie die hij een maand later tegen R.C.H.-b overtrof met de cijfers 8 voor 0! Deze bijzonder heden danken wij aan het archief, dat in 1936 door secretaris A. W. Roggeband met behulp van enkele toegewijde medewerkers is aangelegd. RONDE VAN NEDERLAND De tweede étappe van de Ronde van Ne derland van Veendam naar Venlo over een afstand van 316 kilometer is gewonnen door Faanhof van de „Haarlemse" ploeg. Met drie Belgen op zijn hielen ging de Nederlander als eerste over de streep. Zijn tijd bedroeg 7 uur 57 minuten 38 sec. OA/fcA#/#/» fSÏ227; In de buurt van Lochem ging er gisteren eigenlijk pas wat gebeuren. Er waren wel enkele schermutselingen geweest, maar die hadden niet veel om het lijf. Tussen Rijssen en Lochem, toen men ongeveer 140 kilometer achter dc rug had, gingen Lambrichs en de Belg De Baerc aan de haal. Het peloton negeerde dc vlucht geenszins, want dc voor sprong bedroeg nooit meer dan 3!i minuut. Vlak voor Nijmegen brak eindelijk dc tegen aanval los. Onder aanvoering van Schulte en Voorting vormde zich ccn groep van twintig renners, die de Vluchtelingen voor Venlo had ingelopen. Er waren echter nog renners die over de nodige reserve beschikten. Faan hof en drie Belgen liepen onweerstaanbaar van het kleine peloton weg en reden geza menlijk om de ereplaatsen. Boksen Turpin— „Sugar" Ray definitief Het is thans definitief, dal de wereld kampioen middengewicht Ray Robinson 10 Juli te Londen zijn titel zal verdedigen tegen de Britse middengewichtkampioen Randolph Turpin, die onder andere won van onze landgenoten Van Dam en De Bruin. Korfbal Denemarken leert korfballen De heer Wilson, ere-voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Korfbalbond, deelde mede. dat er binnenkort acht Deense experts op het gebied van de lichamelijke opvoeding naar Nederland zullen komen om het korf- balspel te leren. Daartoe zullen de Denen enige weken in ons land verblijven. Het ligt daarnaast in de bedoeling Neder landse korfbalploegen naar Kopenhagen en Jutland te zenden, die daar het korf balspel moeten propageren. Het klassement van dc tweede étappe luidt voor de kopgroep: 1. Faanhof (Ned. B.) 7 uur 57 min. 38 sec.; 2. Bogaerts (België B) zelfde tijd; 3. Evens (België B); 4. Van Kerkhoven (België A)5. Dc Fcytcr (België B) 7 uur 58 min. 22 sec.; 7. Wagtmans (Ne derland C). Joe Louis bokst weer eens Joe Louis, ex-wereldkampioen zwaarge wicht, die op 13 Juni in de ring komt tegen de wereldkampioen zwaargewicht Britse versie, Lee Savold, heeft het plan 8 Augus tus in Duitsland een wedstrijd te boksen tegen de Duitse kampioen Hein ten Hoff. Het KNKB-programma Op 76-jarige leeftijd is na een korte ziekte overleden in een ziekenhuis te Boston de in Noord-Rusland geboren diri gent Serge Koussevitsky, die zijn loopbaan begon als contra-bassist in het orkest van de Keizerlijke Opera en gedurende een kwart eeuw (van 1925 tot 1949) de leiding heeft gehad van het Boston Symphonie Orkest dat hij tot een van de beroemdste ter wereld maakte. Hij heeft onschatbare diensten aan de hedendaagse muziek bewezen door het in troduceren van werken van talrijke moder ne componisten: Skriabine en Strawinsky in zijn Russische tijd (tot 1920 waar hij dirigent was van het Staatsorkest te Mos kou), Honegger en Moussorgsky in Parijs, Copland en Harris in Amerika, om slechts enkelen te noemen. Hij deed nog meer: in Tanglewood stichtte hij het studiecentrum Berkshire, waar ook onze landgenoot Jur- riaan Andriessen met vrucht heeft gewerkt. Koussevitsky zou dit seizoen nog het mu ziekfestival van New-England hebben ge leid. Serge Koussevitsky stond bekend om zijn onverwachte beslissingen en om zijn onafhankelijke geest. Zo gelastte hij in 1931 plotseling een concert af in de Scala van Milaan, uit solidariteit met Arturo Toscanini, die toen op het punt stond door Mussolini gevangen te worden genomen. In 1941 kreeg hij de Amerikaanse nationa liteit. Hij werd door de leden van zijn orkest op de handen gedrager De universiteiten van Brown cn Harvard verleenden hem de titel van doctor honoris causa. Ootmoed Mijn vriend de journalist uit Amsterdam is weer eens over de vloer geweest. Hij werkt bij een van die grote kranten, daar praat hij altijd indrukwekkend over. Hij voert daar de scepter over een opmakerij dat is zo een gedoentje waar de ene krantenkolom schoon zuiver naast de andere gezet wordt in vormen die later de pagina's worden. Het is niet zo in de kortste keren te vertellen hoe dat precies gaat, het is ingewikkeld en kunstig genoeg. Hij weet er smakelijk over te vertellen en te fantaseren, zo echt op zijn Amster dams met wat schone kleurseltjes erdoor. Het hoeft niet allemaal waar te zijn wat ge vertelt, zeg ik hem wel eens, maar het is aardig genoeg en dat is het voornaamste. Daar heeft hij nu een verhaal meege bracht dat waar is van de eerste tot de laatste letter. Het was geen geschiedenis van heldendaden of grootsteedse belevenis sen, daarom geloof ik het. Hij schaamde zich eigenlijk een beetje, dat was het aar digste van al. Ge herinnert u, zegt hij, van toen ge klein waart en met een paplepel zat te zwaaien in uw kinderstoel, waarin ge waart vast- geriemd als een piloot in zijn vliegtuig ge herinnert u dat ge uw vader des mor gens uit huis zaagt gaan en des avonds weerom komen. En dat ge in den beginne verwonderd waart waarom die beste man niet thuis bleef om met u te rollebollen, wat veel plezieriger zou zijn geweest. Later hoorde ge waaróm hij wegging. Om cen tjes te verdienen, zei uw moeder met grote trots. Die trots ging op u over. Ge gingt uw vader zien als de man die van 's morgens negen tot 's avonds vijf daarbuiten ergens in de grote wereld eventjes wat groots en machtigs ging verhapstukken om met een aardappelzak vol koperen centen naar huis te kunnen komen. Zo dacht ge over uw vader en ge moet mij niet vertellen dat ge hem niet de sterk ste en de flinkste en de verstandigste man van de wereld vond. Hoe machtig werd niet uw verlangen om die geweldenaar eens daar bij zijn werk bezig te zien? Welnu, ik ben een vader en ik heb een zoon. Hij is van de week voor het eerst eens mogen komen kijken bij mij op de krant. Hij is trots op zijn vader, die daar temidden van snorrende zetmachines en zwoegende typografen staat te comman deren en te wijzen hoe het moet. Het is een groot gebouw bij ons en dat kleine ventje komt amper boven de tafels uit waarop de stukken en brokken bijeen staan die een krant moeten worden. En wat doet ge dan als vader? Dan wijst ge hem gewichtig alle geheimen waarvan ge de oplossing zomaar uit uw mouw kunt schudden. Dan stalt ge uw kennis voor hem uit en ge lacht toegeeflijk om zijn domme vraagjes. Ik laat hem de zetmachines zien, die de loden regels uitspuwen. En de stalen vor men waarin de regels bij elkander worden gezet langs pijlrechte lijnen, om gr een krantenbladzijde uit te bouwen. Hij pro beert het spiegelschrift te lezen van de loden letters, die straks op de rollen van de drukpers in zwarte inkt te zien zullen komen. Dit is de voorpagina, zeg ik. Kijk, dat is de kop van de krant, ziet ge wel? Hier staan de datum en het jaartal, probeer dat eens te lezen. Hij probeert het en hij vraagt: Moet ge dat nu allemaal nakijken of er niets ver keerd gaat? Ik knik met een lachje, dat zeggen wil: Ik kan het zelf ook niet helpen dat ik zo bijdehand ben. Allemaal, letter voor letter, zeg ik. Ge kunt uw vriendjes zeggen dat het uw vader is die de krant maakt. Jaja, zegt hij verlegen, dat kan ik. Maar waarom maakt ge vandaag pas de krant van gisteren? Kijk, ik lach wat om die domme vraag. Hij zal het spiegelschrift verkeerd gelezen hebben. En ik wijs hem met mijn vinger bij om hem goed te doen lezen: Zie, zeg ik, ge bent een dom manneke. Er staat Dinsdag de vijfde Juni. Dat kan wel, zegt hij met een kleur, ik zal wel een dom manneke zijn als gij het zegt. Maar het is vandaag Woensdag, want anders had ik naar school gemoeten. Ge zult het niet geloven en toch is het waar, zegt de Amsterdamse journalist on gelukkig. Het is mij nog nooit overkomen, het is niet te begrijpen. Het w a s Woensdag. En alle datums waren verkeerd. Mijn vriend de journalist heeft aldus van zijn zoon een klabats om zijn verwaande oren gekregen. Hij mag mij nog meer van zulke verhalen uit Amsterdam komen ver tellen. Om onze verdorde ootmoed wat fris water te geven, opdat hij opbloeit tussen de hoge, wankele stengels van onze eigenwaan. J. L. Oran)eb»n(i ®'werheid Grote zuivering in Hongarije Te Londen ontvangen berichten zouden volgens de diplomatieke correspondent van ae „Times" wijzen op het aan de gang zijn van een zuiveringsactie in Hongarije op even grote schaal als ten tijde van het pro ces tegen de voormalige Hongaarse minis ter van Buitenlandse Zaken Rajk. Bela Szanto, voormalig minister van Oorlogin de regering van Bela Kun, zou kortelings met orders uit Moskou naar Hongarije zijn gekomen. Szanto, van Pools-joodse af komst, is, naar men aanneemt Russisch burger geworden. Als gearresteerden worden genoemd Janos Kadar, minister van Binnenlandse Zaken tot Juni 1950, Gyula Kallai, tot voor enige weken minister van Buitenlandse Zaken, Sandor Zold, de voorganger van Kadar, de vroegere presidenten Szakasits en Tildy en anderen. pü zonder mouw f" 2 mouw, pijpen, - sluiting f ^"-'■Haarlems Muzj'et.(grote zaal); Een van Van Melis' vruchteloze pogingen om de Noorse .verdediging te verschalken. De doelpunten Met een fraaie kopbal opende Johannessen de score voor Noorwegen. ADVERTENTIE roegcr kwam er heel wal voor kijken als er sla moest worden aangemaakt. Maar sinds er De Gruyter s sla saus is. is het in een ivip gebeurd. Lven een scheutje over de sla.l^v$ even mengen en de sla is klaar Heerlijk fris en zacht van smaak Geef bij elke maaltijd sla omdat bet zo gezond is en gebruik De Gruyter s sla saus omdat bet zo lekker, zo erg gemakkelijk en zo bijzonder voordelig is. Zo n grote fles van 80 cent gaat verbazend long mee en U krijgt er een cassa- bon bij voor 8 cent korting! Kom maar op. ADVERTENT1E uvy fcrif zo voor en na eens even nazien, rechtzetten en napassen bij KEIP. 't Verlengt de levensduur en maakt het dragetj aan genamer. Wij.dóen het gaarne even voor U. KEIP. Gr. Houtstraat, naast Luxor. 4 e ETAPPE RONDE VAN NEDERLAND 8 JUNI 1951J [TOTAAL I90 KM Turnhout* A" r- L- - A- ly i J r STNIKLAAS Willt - Oentftrmonde JVPELT-PA Kampioenschap van Nederland: Dectos Z. K. C. Tweede klasse A: Grocn-GeelZ. K. V. Derde klasse C: FortunaK. C. N. Reserve derde klasse A: Blauw Wit 4—Sport Vereent 2. Reserve derde klasse C: Blauw Wit 5— Groen Geel 3. 12 uur. Watervliet 2— Vogel 2. Het Noorse koningspaar brengt deze week een officieel bezoek aan de Britse hoofdstad. In het eerste rijtuig: Koning Haakon met zijn gastvrouw Koningin Elizabeth onderweg naar Buckingham Palace. ADVERTENTIE Amsterdams burgemeester heeft ten stadhuize de dertig deelnemers aan het internationale congres van directeuren van dierentuinen ontvangen. Daarbij waren o.a. aanwezig de directeuren van de dieren tuinen te Parijs, Londen, Antwerpen. New York, Kopenhagen, Frankfort en Tokio.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 5