VACANTIE- AANBIEDING Een koninklijk woord tot bestuurders van gemeenten BUREN HORLOGES Motorrijder reed in volle vaart tegen stilstaande personenauto Koningin Juliana poppen worden verloot ten bate van het misdeelde kind Ir. J. T. Duyvis gekozen als voorzitter der Maatschappij voor Nijverheid en Handel PALM BEACH „Laat u leiden door wat gij weet dat goed is" VAN NIEL 9.75 6.95 4. 7. PANDA EN DE GEHEIMZINNIGE KLUIZENAAR Wereldi De radio geeft Zaterdag Commandant kamp Oldebroek in vrijheid gesteld 1 dag retour Haariemsch Matrassenh uis Brandkast opgevist uit het IJselmeer Officier eist één week hechtenis en een jaar ontzegging rijbewijs Prins Bernhard woonde een gedeelte der Arnhem gehouden jaarvergadering bij in m ui. lm! Uee. HUKK10 öe^cïe ycu. Uiuj! BARTELJORISSTRAAT 20 TEL. '3459 Thans gangbare paspoorten blijven nog geldig BARTELJORISSTRAAT 7 POPLIN PYAMA 11.25 W A S Z IJ NACHT H E D M E D ONDERJU W A S Z IJ K E NYLON KOUSEN 95 KRISTAL NYLON 95 nteum Set rfê&sz# VRIJDAG 8 JUNI 1951 Iu de te Utrecht gehouden jaarvergadering van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft Koningin Juliana Donderdagmiddag een rede gehouden, waarin zij onder meer zcide, dat het gemeentelijk leven een eeuw geleden door de totstandkoming van de Gemeentewet in nieuwe hanen werd geleid. Dit werd gedaan met een zo ver vooruitziende blik, dat het systeem heden ten dage nog volkomen past in onze opvat tingen.. Sindsdien is de werking ervan voortdurend verbeterd, voornamelijk door de invoering van hel algemeen kiesrecht, waardoor de gemeenteraad het bestuur der gemeente ten volle draagt als vertegenwoordiging der gehele burgerij. ADVERTENTIE Wij kunnen waarlijk dankbaar zijn, zo zeide de Koningin, dat de Gemeentewet reeds honderd jaar lang de mogelijkheid tot ontwikkeling van het eigen plaatselijk leven in zo hoge mate heeft gestimuleerd door aan haar overheid een zo grote zelf standigheid te geven. Zo wordt de demo cratie door het gehele volk gedragen, niet in kleurloze eenheid, maar in rijke har monie. In de gemeente klopt de polsslag van het leven van ons volk. Het doet dat in haar bestuur, evenals in het particuliere leven harer inwoners. Vitaliteit, die zich een weg baant, langs welke uiting van gemeenschapsleven dan ook, zoekt die in eerste aanleg in eigen woonplaats, om daar tot eerste volle ont plooiing te komen, alvorens om te zien naar samengaan in groter verband. En daartoe komt men dan nog liever uit eigen vrije wil, dan dat men van het centrum uit ge roepen wordt. Burgemeesters, wethouders zowel als ge meentesecretarissen hebben een taak die in zwaarte en verantwoordelijkheid niet meer te vergelijken is met die van hun voorgangers uit vroeger tijden. Zij moeten open oog en oor hebben voor een ongelimiteerd aantal problemen van groepen en personen. Men denke hier als voorbeeld aan de benauwenis die de wo ningnood voor de consciëntieuze gemeente bestuurder betekent. Het is alles waard, wanneer hun woor den in overeenstemming zijn met hun ge dachten en hun daden in overeenstemming zijn met hun woorden. Sprak men vroeger gemoedelijk over de burgervader, hoe raak is deze term juist nu. De gemeentebestuurder, in het bijzonder de burgemeester, moet belangstellend zijn voor alles en daarbij steeds het oor te luisteren leggen of in iets toekomstmuziek klinkt. Hij moet troost en moed kunnen bieden bij mededelingen over persoonlijke of ge zinsmoeilijkheden. Hij. moet iets van een jeugdleider in zich hebben. Hij mag geen traagheid des harten hebben, doch steeds klaar staan als zijn ambt hem roept. Hij mag nooit eigen belang dienen maar als dienaar der gemeenschap het welvaren vaiv ieder ander laten gaan boven het zijne. Hij moet een voorbeeld zijn met heel zijn per soonlijk leven. Hij moet zijn de dienaar, niet de slaaf, het voorbeeld, niet het af gietsel. Laat hij één van deze dingen na, dan kan hij onberekenbaar veel kwaad stichten. Doet hij ze, dan doet hij onnoemlijk veel goed. „Hoe hoger ge uw taak opvat, hoe meer gij tot stand zult kunnen brengen. Neemt tijd om na te denken en om u te bezinnen. Laat u leiden door wat gij weet dat goed is. Dan zijt gij tot steun en tot heil van uw raad en van uw burgers". De toekomst is niet zonder goede voor uitzichten. De vele goede elementen in het land nemen toe. Overal schieten plannen en initiatieven op, die veel beloven. Wij behoeven niet te desespereren: in het plaatselijk bestel zal veel goeds kunnen ge schieden, zo niet veel groots. Met.de woorden: God zegene ons aller ar beid, besloot de Koningin haar rede. ADVERTENTIE lste klas ZWITSERS FABRIEKSMERK prijzenvanaf 62,50 UURWERKEN GROTE HOUTSTRAAT 86, HAARLEM HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 'Platen. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Platen. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Platen. 11.00 Voor zieken. 11.45 Platen. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Platen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Platen. 14.20 Piano. 14.40 Fanfare-orkest. 15.00 Kroniek van Let teren en Kunsten. 15.35 Gemengd koor. 15.55 Zang en orgel. 16.20 Causerie over luchtvaart. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Piano. 18.15 Sport. 18.25 Piano. 19.00 Nieuws. 19.15 Dit is leven. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Platen. 19.52 Jour nalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Platen. 20.15 Licht baken. 20.40 Steek eens op, heren. 21.00 Amusementsmuziek. 21.53 Wat zou u doen?. 22.00 Operette. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.33 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 Platen. 10.00 Tijdelijk uit geschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor ai'beiders in continubedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek 13.45 Platen. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Politie-kapel. 14.50 Gronings programma. 15.15 Amateursprogramma. 15.45 Van de wieg tot het graf. 16.00 Platen. 16.30 Sport. 16.45 Platen. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.20 Hawaiïanmuziek. 18.40 Regeringsuitzen ding. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Passe partout. 19.40 Causerie. 19.55 Deze week. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Mu zikale comedie. 21.30 Weense muziek. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Metropole orkest. 22.40 Hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Platen. BRUSSEL. 324 M. 11.45 Platen. 12.00 Salonmuziek. 12.30 Weerberichten. 12.32 Concert. 13.00 Nieuws. 13.15 Vlaamse liedjes. 13.30 Gevarieerde mu ziek. 14.00 Europese symphonieën. 15.00 Ac cordeon. 15.15 Platen. 15.30 Accordeon. 15.45 Platen. 16.15 Eihnische muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.30 Orgel. 38.00 Platen. 18.30 Voor soldaten. 19.00 Nieuws. 39.30 Zang en piano. 19.50 Feuilleton. 20.00 Concert. 21.00 Actualiteiten. 21.15 Moderne Tijden. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek. 23.30—24.00 Platen. De voorzitter der vereniging, mr. P. J. Oud, danikte de Koningin voor haar woor den en bood haar het eerste exemplaar van het gedenkboek der vereniging aan. De ver gadering bracht een driewerf hoera op de vorstin uit. In de ochtendvergadering hebben de mi nister-president, dr. W. Drees en prof. mr. L. W. G. Scholten gesproken over de be tekenis van de Gemeentewet. ADVERTENTIE De krijgsraad te Arnhem heeft na lang durige beraadslaging besloten tot invrij heidstelling van luitenant-kolonel C. T. N., de geschorste commandant van het ar tillerie-schietkamp te Oldebroek, die Dins dag voor de krijgraad terecht stond. De auditeur-militair eiste toen drie jaar ge vangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst tegen de commandant, aan wie ver schillende frauduleuze handelingen ten laste waren gelegd. Het vonnis zal worden gewezen op een nader te bepalen datum. VERZENDING VAN ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De datums, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het het schip vermeld. Naar Su riname m.s. Hecuba" (19 Juni): naar Ca nada s.s. „Volendam" (11 Juni) en m.s. „Noorden" (14 Juni) en naar Australië via Engeland (9 Juni). Een vakman voor uw bed 35 JAAR ERVARING bijgevuld met Nieuwe tijk en kapok in Java Maakloon: 1-pers. matras 12.50 2-pers. matras15. Nog enige verentijk voor uw verenbéd, ook per meter H. DE GRAAFF, GR. HOUTSTR. 103 TEL. 11485 Tussen Enkhuizen en Stavoren, onge veer een half uur varen van Enkhuizen is door de bemanning van de UK. 136 een brandkast opgevist van 1 meter lengte en 80 centimeter breedte. De kast, die in ongeschonden staat ver keert, is afgedragen aan de strandvon derij te Enkhuizen. Ook de marine-auto riteiten zijn gewaarschuwd, daar het niet onmogelijk is, dat zich explosieven in de brandkast bevinden. Zij heeft zeer lang- in het water gelegen. MINISTER LIEFTINCK OPENDE CONGRES VAN ACTUARISSEN De minister van Financiën, prof. mr. P. Lieftinck, opende Donderdagmiddag in het Kurhaus te Scheveningen het internatio naal congres van actuarissen, dat door het Actuarieel Genootschap", in samenwer king met de Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Levensverzekering wezen wordt georganiseerd. Ongeveer 650 deelnemers uit 26 landen zullen gedurende 5 dagen van gedachten wisselen over de analyse der financiële resultaten van verzekeringsmaatschap pijen, de financieringsmethoden voor de sociale verzekering en over het gebruik van de wiskundige statistiek in de ver zekering. De Officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste Donderdagmiddag één week hechtenis en één jaar ontzegging uit de bevoegdheid om een motorrijtuig te be sturen tegen de Amsterdamse monteur W. W., die ervan beschuldigd werd door onvoorzichtigheid en onoplettendheid op 6 Mei van dit jaar een verkeersongeval te hebben veroorzaakt op de Zandvoortselaan te Aerdenhout, waarbij een jonge vrouw zo ernstig werd gewond, dat zij kort na het ongeluk overleed. W. was met zijn scooter op weg naar de motorraces in Zandvoort. Zijn verloofde zat achterop. Ter hoogte van de Koeduinlaan reed W. in volle vaart tegen de linker achterzijde van een stilstaande personen auto. Hij viel en zijn verloofde werd enige meters weggeslingerd. Aan de kwetsuren die zij bij deze val opliep is zij korte tijd later overleden. De verdachte verklaarde ter zitting dat hij in de veronderstelling leefde dat de auto, waarmee hij in botsing was gekomen, normaal reed. Toen hij er vlak achter was, wenkte hij dan ook naar links om te passeren, doch kwam te laat tot de ontdek king dat de auto stil stond, met het trieste gevolg. Een getuige, die enige meters achter W., eveneens op een motor, aankwam beweerde ook gemeend te hebben dat de wagen niet stilstond. Hij vertelde voorts dat W. bekend stond als een geroutineerd motorrijder, die geregeld aan motorraces in Zandvoort deelnam en zei van mening te zijn dat het meermalen voorkomt dat motorrijders in de waan verkeren dat een auto voor hen rijdt, terwijl deze in werkelijkheid stilstaat. De chauffeur van de personenauto depo neerde een rekening van 132,75 op de groene tafel, zijnde de schade die de aan rijding hem bezorgd had. Hij verklaarde Driehonderdduizend loten zullen in de komende weken in het gehele land worden verkocht voor een kwartje per stuk. Voor dit kwartje kan men een der 200 „Ko ningin Juliana-poppen" winnen, die leden van de vrouwenclubs in de staat Oregon in de Verenigde Staten hebben vervaardigd. Elk jaar organiseren de vrouwen van Ore gon een goodwillactie. Deze keer stelden zij haar werk in dienst van het Neder landse kind. De paar honderd poppen, die zij vervaardigden, kregen de naam „Queen Juliana Dolls" en werden opgezonden naai de Amsterdamse Vrouwenclub, die de pop pen op paleis Soestdijk aan de Koningin aanbood. De Koningin besliste, dat de poppen op haar beurt aan het werk zullen worden gezet om wat meer levensgeluk te brengen aan het misdeelde kind. Voor hen, In het huishoudelijke deel van de jaar vergadering van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, die in Arnhem is gehouden, werd hulde gebracht aan de secretaris, de heer W. B. Reynen, die in Augustus de dienst van de maat schappij gaat verlaten wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Als voorzitter werd op voorstel van het hoofdbestuur ir. J. T. Duyvis gekozen. Deze verwelkomde de heer Clarence E. Hunter, hoofd van de E.C.A.-missie in Ne derland, de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, jhr. dr. C. J. C. Quarles van Ufford, prof. dr. A. H. M. Al- bregts, minister zonder portefeuille, dr. A. Winsemius, directeur-generaal voor de in dustrialisatie en mr. dr. A. A. van Rhijn, staatssecretaris van Sociale Zaken. Enige tijd later arriveerde Prins Bernhard, de be schermheer van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. De voorzitter sprak een welkomstwoord en bracht de Prins dank voor de wijze, waar op hij werkt voor de Nederlandse zaak. Daarna was het woord aan de prae-advi- seurs. Prae-adviezen Dr. M. W. Holtrop betoogde dat het be sef van de wankelheid van onze welvaart in het laatste half jaar sterker dan ooit op de voorgrond lijkt te zijn getreden. Een zo algemeen gevoel van moedeloosheid als zich vóór, tijdens en na de laatste kabinets crisis van ons land meester maakte was tevoren niet te bespeuren. In 1950 zou niet minder dan bijna 17 percent van het nationale inkomen zijn be spaard. De staat heeft in belangrijke mate de functie van de spaarder overgenomen en wel door de financiering uit de belasting opbrengsten van een aanzienlijk deel der investeringen. Over enige jaren zal het waarschijnlijk mogelijk zijn een groter deel van de nationale besparingen aan de inkomentrekkers zelf over te laten. Of die vrijwillige besparingen dan voldoende groot zullen zijn om de ter handhaving of verhoging van het welvaartspeil noodzake lijke investeringen te dekken, valt moeilijk te voorspellen. Prof. dr. J. Tinbergen ging in op de fac toren, die onze welvaart bepalen. De om vang van onze export wordt voor een zeer belangrijk gedeelte bepaald door factoren, die buiten onze wil liggen. Daaronder is de belangrijkste de economische positie van onze afnemers. De uitvoer wordt ook be ïnvloed door de aard, de kwaliteit en de prijs onzer producten. Wij moeten alles in het werk stellen om onze kosten en ons prijspeil, in het bijzonder voor onze export goederen, zo laag mogelijk te houden. Een evenwicht in de betalingsbalans, zo conclu deerde prof. Tinbergen, is bij een hoog peil van de productie op den duur slechts bestaanbaar, indien de export hoog is, ter wijl dit laatste eist, dat het prijspeil zo laag mogelijk is. Dr. G. van der Wal bezag het vraagstuk der consumptie. Hij stelde vast, dat het de vrouw is, die een belangrijke invloed heeft op de wijze, waarop het inkomen wordt be steed, doordat zij het belangrijkste gedeelte der gezinsbehoeften koopt. Amerikaanse schattingen geven een percentage van 80 a 90. Onderzoekingen in Nederlandse waren huizen en eenheidsprijsbedrijven bevesti gen dit percentage. Een interessant aspect is het percentage zg. impulskopen bij de consument. De impulsiviteit neemt toe met de welstand. Man en vrouw geven elkaar wat het irrationele in hun kopen betreft, niet veel toe. Hoewel tal van instellingen zich op het gebied der huishoudelijke voorlichting be wegen, moet toch geconstateerd worden, dat nog veel ontbreekt aan een doeltreffen de en goed gecoördineerde organisatie. Vrije prijsvorming en indirecte belastin gen zijn de aangewezen middelen om buiten het gebied van de rationele gezinsbesteding eventuele verdere verbruiksbeperking op te leggen. Tenslotte behandelde dr. P. Rijkens de verhoging van de productiviteit. In Neder land heerst naar zijn gevoel te veel de stemming, dat wij voor een onmogelijke opgave staan en dat het van nu af met onze welvaart van kwaad tot erger zal gaan. Vermeerdering van consumptie en in vesteringen kan bereikt worden door een verstandige spaarzaamheid en vooral door de concentratie van alle inspanning op de verhoging van de nationale pro ductie. die hetzij zintuigelijk of lichamelijk ge handicapt zijn, is het bestaan vaak zeer eentonig. De padvinderij heeft deze misdeelde kin deren opgevangen en speciale groepen voor hen opgericht. Op deze wijze is het voor iedere jongen en voor elk meisje, wat hun handicap ook zij mogelijk om verkenner, padvindster of gids te worden en in gemeenschap met lotgenootjes het spel van verkennen te spelen, Het hoogtepunt van elk jaar is het zomerkamp,, waar allen met hun eigen groepen kamperen. Het Nederlandse Pad- vindstersgilde verricht dit werk reeds twin tig jaar in zijn afdeling „Blauwe Vogels", die een eigen kampeerhuis bezit op „Bui tenzorg" te Baarn. Voor de jongens zijn door de Nederlandse Padvindersvereniging bijzondere groepen opgericht. De R.K. meisjes zijn Verenigd in de Nederlandse Gidsenbeweging en de R.K. jongens in de verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging. Het is de wens van de Koningin, dat ook kinderen van oorlogsslachtoffers en licha melijk door de oorlog getroffen kinderen zullen delen in de opbrengst van de pop pen. Zij heeft derhalve verzocht dat een deel van de opbrengst ten goede zal komen aan de stichting „Het Vierde Prinsenkind", die ieder jaar meer dan vierduizend oor logsweesjes een gratis vacantie biedt in door de overheid beschikbaar gestelde kampen. Op 15 Juni zal de actie voor de verloting beginnen. 1 November zal de trekking ge schieden. ADVERTENTIE FALCON REGENKLEDING Speciaal zij die binnen korte tijd voor vacantie naar het buitenland gaan vragen zich thans naar aanleiding van de maat regelen voor een nieuwe paspoortregeling af, wat voor hen de consequenties van deze regeling zijn. Naar de A.N.W.B. mededeelt is de situa tie thans zo, dat de thans bestaande pas poorten in elk geval geldig blijven tot de officiële vervaldatum. Daarna zal men een nieuw paspoort moeten hebben. Wat de paspoorten betreft, die vóór 1 September 1951 vervallen, staat het de betrokken afgifte-instanties vrij een ver lenging te geven, dan wel een nieuw pas poort te verstrekken. motorpech te hebben gehad toen het ongeval waarvan hij niets gezien had zich voordeed. De Officier van Justitie kwam tot zijn eis, omdat hij meende dat duidelijk vast stond dat de verdachte onvoldoende heeft opgelet. De raadsman, mr. R. F. Zoetmulder, voerde aan dat er slechts sprake was van een noodlottig ongeval en dat W. wel dege lijk zeer voorzichtig geweest was, •temeer daar hij met zijn verloofde reed, met wie hij deze maand zou zijn getrouwd. De ver dediger meende dat, als een veroordeling zou volgen, zijn cliënt steeds het verwijt zou blijven voelen de oorzaak te zijn ge weest van de dood van zijn toekomstige vrouw. Dat de verdachte een roekeloos rijder zou zijn, bestreed pleiter: W. zou, als dit ongeluk zich niet had voorgedaan, uit gezonden zijn naar het buitenland om deel te nemen aan motorraces. Op grond van de aangehaalde feiten kwam mr. Zoetmulder dan ook primair tot vrijspraak en secundair lot uiterste clemen tie. Wanneer de verdachte het rijbewijs ontnomen wordt, aldus de raadsman, ont neemt men hem zijn bestaan. Die straf zou daarom zeker te verstrekkend zijn. De rechtbank zal op 21 Juni uitspraak doen. LUCHTPOST VOOR NIEUW GUINEA Met een vliegtuig, dat. op Donderdag 14 Juni van Schiphol naar Australië vertrekt, kan luchtpostcorrespondentie voor Nieuw Guinea worden verzonden. Het verdient aanbeveling de stukken niet later dan 12 Juni ter post te bezorgen. ADVERTENTIE SPEC VOOR EN L I IAALHUIS KOUSEN N G E R I E S geheel gepaspeld, in zalm en bleu, maten 40 t/m 48 van 12.50 voor diverse modellen en kleuren, maten 40 t/m 48, vanaf met overslag en Valenciennekant, di verse kleuren o.a. pasteltinten, maten 40 t/m 48 „Dupont". alleen „first quality", 30 denier, moderne kleuren „Dupont", 51 gauge denier, moderne 15 zomertinten van 9.75 voor 31. Jolliepop was daar lelijk gevallen, en we kunnen wel zeggen, dat hij even een beetje versuft was van de val. Toen hij traag overeind krabbelde, zag hij weinig anders dan een grote menigte verschietende sterren, en hij nam dan ook nauwelijks waar, dat de geheimzinnige kluizenaar in middels naar de hut toe rende. „W-w-w- w-waar ben ik? W-w-w-w-wie bent u haspelde Jolliepop. „Ik ben een kluizenaar die niet gezien wenst te worden!", riep de aangesprokene, en meteen wierp hij de deur van de hut achter zich dicht. Nu was hij binnen en geheel aan Jolliepop's oog onttrokken, maar niettemin praatte hij verder. „Ik stel uw beleefdheid zeer op prijs, mijn beste", riep hij door het venster. „Gij zijt zonder twijfel een brave borst, die mij met goede gedachten bezield kwam bezoeken. Weet echter, dat ik niet thuis ben! Voor niemand! Zelfs niet voor u, mijn waarde! Doch zeg mij, spreek op; wat doet gij hier? Waartoe kwaamt ge?" „Ik.... ik.... ik probeerde een vlinder te van gen. zei Jolliepop. „Aha!", riep de stem van de kluizenaar. Maar dat acht ik nauwelijks een eerbare bezigheid! Gij valt mij tegen! Vlinders vangen 'in de tijd van uw werkgever! Ge behoort u te scha men, vrind! Gij dient u met ernstiger za ken bezig te houden, Jeremias Jolliepop!" Toen hij dit hoorde werd Jolliepop wer kelijk bleek. „Hoe weet u wie ik ben?", vroeg hij. „Hoe kent u mijn naam?" Als antwoord klonk er vanuit het huisje een onaangename lach. „Ik weet alles!", riep de kluizenaar. Einde. Het is waar-M^T""" gende week het oorlog met Duitu, e andesttö>. xw-n> gelopen zes maanden lijke regeringen aan een verklaring gewerkt. Noodlanding. Donderdagavond vliegtuigongeluk in de 0i%bii«! Rio de Janeiro twee leven gekomen. Het tLw motorige Douglas kr!? een slechte weer JJ* S veld van Rio landen poogde toen in de omreviü een noodlanding uit te !,S0Vand?S: vloog het toestel eJhteMe?11'^ vel en stortte neer. De 15 twee leden van de bem het vliegtuig verlaten Vloog. De Piloot en de radïïïï? die zich nog in de machine verbrandden levend, W L3* werden in het ziekenhuis JUg* Stil. Tachtig schepen met vlees fruit wachten in de haven'v-IV^ om gelost te worden. IntotSS ladingcontroleurs in stakine 23 aUe werkzaamheden op SS liggen. Bijna 7000 bootwefiS thans tot tijdelijke werkeloc£ï doemd De stakers hebben een in naai- de minister van Arbeid Robens, verzonden, waarin zij iS* ter gevraagd hebben een gemeen^.' pehjike vergadering met de ha3 te beleggen. ïït" Begin. De oefening-.,progress", wJiP, 48 schepen van Frankrijk, Zngeh? Nederland, Noorwegen en Deri).: hebben deelgenomen, is ten eir.de leider van de oefening, vice-adciaf Pothuau, zeide: „onze vloten ziin gs»? gezamenlijk op te treden. IkbAr meer moeite bij het bevel overly van zes landen dan over een Frans." Repatriëring. Walter Donnelly, de Af rikaanse Hoge Commissaris in 0Ó?.~. rijk, heeft de Russische autorité verzocht de Russische repatrifer missie uit de Amerikaanse zónfn: Oostenrijk terug te roepen, alduski de New York Times. Eenvoudig. De militaire Junta van Boüri heeft de presidentsverkiezingen vanm Mei, waarbij de communistische e& daat de meeste stemmen behaalde, e- geldig verklaard. De wetten, die sjc- pathie- en soldidariteitsstakingen ver bieden, blijven van kracht. Routine. Op Maandag 11 Juni zal veld maarschalk Montgomery wederom es ééndaags bezoek aan Nederland brei. gen. Hij zal routine-besprekingaal de chefs van staven voeren. De w> schalk wordt dus Maandagmorgen e: 11 uur op Valkenburg verwacht, O deer. Het dorpje White Deer in Tens is Woensdagnacht door een werve/éi getroffen. Twintig mensen werden p- wor.d.' Drie personen \yorden vents'. Tenminste 50 huizen zijn verwoest Van. dag tot dag. Volgens de gouverce: van het eiland Yèu is de toe-tais vu maarschalk Pétain dusdanig verfcetci dat voortaan maar één medisch' W tin per dag zal worden uitgegeven. Ramp. Een volle lokaaltrein kwam is :s buurt van Rio de Janeiro (Brazilië) u botsing met een tankauto, Er tó brand uit. De eerste drie rijtuigen m de electrische trein werden geheel ds het vuur vernield, de andere rijlute liepen alle zware schade op. Meimus dat vijftig passagiers zijn omgete Patronen. Coupeurs ov-er geheel fraèft met inbegrip van enkelen in Borat®, Biarritz, Vichy en Amiëns zultem volgd worden, beschuldigd van he geoorloofde gebruik van patrones ■- wereldberoemde Parijse oiode-ce.' werpers. Naar aanleiding van tóte van mode-ontwerpers is men vel?" de politie er achter gekomen, fit Parijs een handel wordt gedreven copieën van modellen. Op dezeK len rust copyright en het rech.cc jurk volgens een dergelijk patoM- maken kost tot 1000 gulden. De n naamste aanklager frJmbbW die dit jaar het modehuis Moljiu- de Rue Royale heeft ovajag Griffe zegt, dat zijn deitfg „mistigri 115" in het «ehdejj* dames wordt gedragen, die me. v- het gebruik van het model heoberJ taald. Zes maanden geëist tegen van meineed verdachte De Officier van Justitie bijdeHj^ rechtbank eiste Donderdagmo.^ maanden gevangenisstraf e1.^. ooorter B. v. d. W„ die ervan werd digd meineed te hebben gep*2 ,r echtscheidingsproces. De tijdens het getuigenverhoor '«na dure een met de waarheid s j ring hebben afgelegd over ken dat hij aan het echtpaar, ding was, had afSele^" prdachfe bete» De raadsman van de verd dat de opzet tot het plegen niet aanwezig was cliënt, die zeernerveus sto.{ indruk was gekomenjan he voor de rechtercommissaris schijnen. De man zou daardoor v Onbevangen «nie vïeg'lefïyfhiKh*''^8 verdachte te De rechtbank zal 21 Juni ui - Carillonbespeling Grote Kerk Reinout Heering jgPgJ CS« 4J van acht tot negen uur he tefl ge&r» Grote Kerk te Haarlem. HU brengen: d Gheijn; 2-jvT; 1 a Preludium V, M- v. oatavis set; 8. a. Klein modern t--\

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2