DELFTSCHE SLAOLIE BRYLC In de verkiezingscampagne komen de grote problemen nauwelijks ter sprake MORRIS iejffleifou iu 0UEST00K INSTALLATIES Een spoorlijn onttakeld de zuinigstede beste! Javouetr Tlieuivs Wereld rm Twill Imprimé A De radio geeft Zaterdag GROEN Co. in de new style an u TUB New style tub" f 1.95 PANDA EN DE GEHEIMZINNIGE KLUIZENAAR Zondag gaat Frankrijk ter stembus Persoonlijke goodwill op de eerste plaats Uiterst belangrijk Rijnland" Burgemeester van Denekamp wordt burgemeester van Rijswijk Grote „tub" f. 3.50 HAARLEMSE RECHTBANK Dronken achter het stuur? Verzending van zeepost nieuw VRIJDAG 15 JUNI 1951 ADVERTENTIE Een verkiezingscampagne in Frankrijk dient de Nederlandse lezer zich vooral niet voor te stellen als een al te plechtige en principiële aangelegenheid, want dan zou hij zich vergissen. Natuurlijk, er staan hoogst belangrijke zaken op het spel, waarden die niemand gering moet achten. De democratie. De re publiek. Europa. De Atlantische gemeen schap. De vrede. Alles hangt immers in onze wereld thans tezamen, nu geen land uit sluitend meer op eigen kracht kan stomen en het begrip „nationale souvereiniteit" een fictie is geworden. Een ketting is, men weet het, niet sterker dan zijn zwakste schakel en zo zijn dus minstens de andere elf lan den van het Atlantisch pact erbij gebaat, dat Frankrijk zich voor de volgende jaren politiek voor zijn leidende Europese taak berekend zal tonen. Dat zijn weerstands kracht tegen het binnenlandse communisme zich overtuigend manifesteert. Dat is voor al wel het punt waarop thans het buiten land het oog gevestigd houdt. Doch met dat Franse communisme zijn de problemen nog lang niet uitgeput. Belaagd aan twee zijden door opposities, die men geen van beiden zeer constructief kon noemen en in zich zelf verdeeld, hebben de regeringen in Frankrijk de laatste jaren heel een reeks van problemen, gedeeltelijk onopgelost, op de lange baan geschoven. Er is het eeuwige struikelblok van de lonen en.de prijzen. Er is de oorlog in Indo-China, die 30.000 men senlevens heeft gekost en dagelijks van de schatkist talrijke millioenen eist. Er is het Atlantisch pact. De Russische bedreiging. Het Schumanplan. De herbewapening, die hoe noodzakelijk ook, niettemin de veelal gelukkige resultaten van het economische herstel weer goeddeels op losse schroeven stelt. Er zijn tientallen andere zaken op te noemen, waarmee Frankrijks toekomst verbonden isen waarover van het volk thans een duidelijke uitspraak wordt ge vraagd. In theorie althans. En de prktijk? Laat ons zeggen, dat het een wat onvoor zichtige veronderstelling, zo geen illusie, mag heten, te menen dat in de huidige ver kiezingscampagne zeer vele dier voor noemde vraagstukken ter sprake komen. Er wordt, zelfs nauwelijks op gezinspeeld. Al thans door de centrumpartijen, waarvan men hopen mag dat zij ook na de uit spraak van het volk de politieke leiding des lands in handen zullen kunnen houden. Kiesvergaderingen Wij hebben in verschillend delen van het land de laatste dagen verkiezingsvergade ringen bijgewoond, waar soms de kopstuk ken der Franse politiek als sprekers op rijn getreden. Doch we herinneren ons onder de stortvloed hunner woorden nauwelijks klanken te hebben herkend als „Atlantisch pact", of „Schumanplan". Waar men 't dan wel over gehad heeft? Wel, over de on derwerpen, waar het publiek ter plaatse enig belang in stelt,, en daaronder was de internationale nooit en de- natioriale poli tiek zelden begrepen. Zo hoorden we de de minister van het budget, Robert Buron, erkend expert van' internationale econo mische problemen, twintig minuten lang uitwijden over de laatste ciderappeloogst en de vooruitzichten van de volgende. Frankrijks huidige minister-president Henri Queuille trad een middag op in zijn kiesdistrict bij het stadje Neuvic, waarvan DOCTORAAL EXAMEN FRIESE TAAL EN LETTERKUNDE De faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Groningen heeft een doctoraal examen Friese taal en letterkunde ingesteld. Het zal voortaan mogelijk zijn te Groningen een doctoraal examen af te leggen met Fries als hoofd vak en twee andere vakken als bijvak. Tot dit examen worden toegelaten candi- daten in de Nederlandse, Engelse of Duitse taal en letterkunde. De overige universiteiten hebben bij het ministerie van Onderwijs een verzoek ingediend, eveneens daartoe te kunnen overgaan. ADVERTENTIE 80 cm breed, absoluut kreuk- 2 95 vrg en wasecht, in 10 kleuren mm n Aan onze zaak zijn gedipl. coupeuses verbonden, die Uw japon r 9Q maken voor J Prima coupe. BARTELJORISSTRAAT 27 - TEL. 11770 HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Concert. 8.55 Platen. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Platen. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Platen. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Platen. 11.50 Causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 13.80 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Platen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Gevarieerde muziek. 14.00 Platen. 14.20 Pianoduo. 14.40 Amateuruitzending. 15.15 Causerie. 15.50 Concert. 16.30 De Schoonheid van het Grego riaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Piano. 18.15 Causerie. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Rege ringsuitzending. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Platen. 19.52 Week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Platen. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steek eens op, heren. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.53 Wat zou u doen?. 22.00 Operette. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Concert. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 Platen. 8.45 Platen. 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Altviool cn piano. 12.00 Platen. 12.30 Mededelingen. 12.33 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Har monie-orkest. 14.40 Het Nederlandse lied. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Accordeon. 15.45 Causerie. 16.00 U.S.A. Cabaret. 16.30 Sport- praatje. 16.45 Omroeporkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Varia. 18.20 Platen. 18.30 Dansmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Causerie. 19.40 Causerie. 19.55 Cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Concert. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Tiroler muziek. 21.45 Hoorspel. 22.05 Concert. 22.45 Platen. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumen taal sextet. 23.4524.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Platen. 12.30 Weerberichten. 12.32 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 13.30 Pla ten. 14.00 Belgische muziek. 15.00 Accordeon. 15.15 Platen. 15.30 Accordeonmuziek. 15.45 en 16.60 Platen. 16.30 Vocaal kwartet. 17.00 Nieuws. 17 10 Instrumentaal kwartet. 17.30 Orgel, i8.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19:30 Platen. 19.50 Voordracht. 20.00 Concert. 21.00 Actaliteiten. 21.15 Lichte muziek. 21.45 Platen. 22.00 Nieuws. 22.15 Ver zoekprogram ma. 23.00 Nieuws. 23.05 Platen. 24.00 Platen. COCOCOOOOOCOOOOC>30COO!XlOOCOOOCOOOCOOOOOOC>3COC Zondag 17 Juni vinden de verkiezingen plaats voor de Assemblée Nationale, de Franse Tweede Kamer. Het zijn uiterst belangrijke verkiezingen, zowel be schouwd van Frans, als van Europees en zelfs internationaal gezichtspunt xiit. Of de invloed van het Franse commu nisme getaand of gestegen is, dat is vooral wat het buitenland sterk inte resseert. In Frankrijk zelf tonen de ivaarnemers echter nauwelijks minder belangstelling voor de vraag of er zich in het nieuwe parlement een meerder heid af zal kunnen tekenen, die lot constructieve arbeid in staat zal zijn. Of, anders gezegd, de. centrumpartijen er in slagen zullen zowel de aanvallen van De Gaulle's uiterst rechtse R.P.F. als der communisten voldoende af te slaan. Onze Parijse correspondent, juist terug gekeerd van een korte rondreis door het land. beschrijft in bijgaande repor tage zijn ervaringen. XOOOOOOOOOOCOOOOOC00030000DOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOCOOOCOOC hij ook het burgemeestersambt vervult. Om zijn stadgenoten, zo veronderstelt ge, een balans voor te leggen van zijn activiteit aan het hoofd van drie kabinetten gedurende de zittingstijd van het vertrekkende parle ment? Mis! Gedurende drie kwartier haalde premier Queuille herinneringen op uit het begin van zijn politieke carrière, toen hij als jong broekje grote mannen als Tardieu en Briand ter zijde stond. Het waren sma kelijke anecdoten, die met de vlotte virtu ositeit werden voorgedragen, en zijn succes was dan ook groot. Ander voorbeeld. De jeune premier van De Gaulle's R.P.F., de jeugdige verzets- generaal en sportieve burgemeester van Bordeaux, Jacques Chaban-Delmas, hoor den we op een andere vergadering zijn ge hoor een nieuw recept onthullen van.... de „entrecöle bordelaise", een vermaard vleesgerecht, waar deze streek van gastro nomen een gedeelte van zijn roem aan ont leent. Enkele dagen later ware we weer in Pa rijs, waar overigens nog wel eens een ver kiezingsvergadering wordt gehouden, die wat meer politieke zoden aan de dijk zet. In de gymnastiekzaal van een gemeente school beklom toen juist de socialistische oud-minister Gaston Defferre het podium om zichzelf en zijn lijstgenoten aan te prij zen. Hij deed ons wat denken aan een marskramer of aan een directeur van een circus op een dorpskermis. „Ik ben Gaston Deferre riep de ex-minister met een sonore bariton uit en jullie moeten me maar gewoon Gaston noemen en we zullen elkaar ook maar tutoyeren. Die knappe dame hier naast me heet Marie-Jeanne en ofschoon je 't haar niet aanziet, heeft ze toch al een dochter van zeventien". Geen woord over het socialismeEn minister Pleven moet in zijn geboortestreek Bre- tagne zijn campagne hebben ingezet met de gezongen voordracht van een anti-commu nistisch hekeldicht van eigen hand, waar van het refrein luidde: „C'est nous les co- pains de Staline" (Wij zijn Stalins kor nuiten). Persoonlijk contact Men moet de dag niet loven, alvorens de zon ter kimme is, doch tot op dit ogenblik beleeft Frankrijk een uiterst gemoedelijke verkiezingscampagne, welks kalmte eigen lijk wel aangenaam contrasteert met de op winding, die zich manifesteert op andere plaatsen waar politiek bedreven wordt neem het Palais Rose bijvoorbeeld. Is dit onverschilligheid voor de waarden, die voor Frankrijk en voor de wereld thans onweer legbaar op het spel staan? Eerlijk gezegd, iets van de stemming „Wij-laten-ons-leven niet - verzuren - met - ideologische - tegen stellingen", iets van die mentaliteit lijkt vandaag ontegenzeggelijk wel in dit volk van Frankrijk gevaren. De politici, voorzover ze niet tot de op positiepartijen behoren waar de politieke trom zeker forser wordt geroerd, kennen uiteraard het bestaan van dit soort indo lentie, waarvan de oorzaak trouwens ook niet zo moeilijk is te vinden. Ze weten, dat ze over het verleden, waarvoor zij nu een maal aansprakelijk worden gesteld, bij hun campagne beter niet al te uitvoerig kunnen uitweiden. Daarom bepalen ze er zich hoofdzakelijk toe persoonlijke goodwill te scheppen.' Over het algemeen schijnt hen dat niet al te slecht te lukken. We vroegen aan een dame uit het gehoor van premier Queuille of ze haar stem op monsieur le president uit dacht te brengen. „Bien en- tendu", zei ze, „Hij is vroeger onze huis dokter geweest en als jong meisje heeft hij me al van een gevaarlijke oorontsteking afgeholpen, Qu'est-ce que vous voulez?" Tegen dat argument was in haar ogen ken nelijk helemaal niets in te brengen. Van een jong meisje wilden we het oor deel weten over haar burgemeester. Er kwam extase in haar blik en ze bloosde toen een weinig. „II est aussi beau que Jean Marais". (Hij is net zo mooi als Jean Ma rais) stamelde ze verrukt en we hoefden verder niet te vragen op wie zij haar stem uit dacht te brengen. Hebben dat soort overwegingen, vindt ge, maar een heel zijdelings verband met de hoge politiek en staatskunde? Dat is misschien wel zo, maar de democratie is nu eenmaal gebaseerd op menselijke con tacten en waarom zouden de relaties tus sen het souvereine volk en zijn aspirant afgevaardigden niet van een zekere pitto reske hartelijkheid mogen getuigen? Is het eigenlijk niet wel zo aardig, op de keper bekeken, als de politieke flessentrekkerijen van zekere heren demagogen? ADVERTENTIE bestemd voor boezem wateren De Verenigde vergadering van het Hoog heemraadschap Rijnland is te Leiden bij een geweest. De rekening over 1950 is, na onderzoek, vastgesteld. Ook het jaarverslag over 1950 is aan de vergadering aangeboden. Dit jaarverslag doet zien hoezeer de sterk stij gende maatschappelijke behoeften een meer intensieve taakvervulling van het hoogheemraadschap vereisen. Een commissie is ingesteld om een voor stel uit te werken tot wijziging van het nieuwe reglement van Rijnland, in ver band met de omslagheffing en andere pun ten. De hoofdingelanden de heren Van Wassenaer van Catwijck te Wassenaar, Rijnierse te Amsterdam (Sloten) en Polet te Gouda zijn als leden dezer commissie aangewezen. De sedert het vorige jaar aangevangen proefneming met een gecentraliseerde be diening van de waterinlating en waterlo zing der grachten van Gouda een proef neming die aanvankelijk gunstige resulta ten oplevert is met een jaar verlengd. Er is besloten een voorstel te doen aan Gedeputeerde Staten tot nadere vaststel ling van de salarissen van de dijkgraaf en de hoofdambtenaren. Afgezien van enige financiële zaken van ondergeschikt belang is voorts nog besloten tot het aangaan van een overeenkomst met het hoogheemraad schap Schieland in verband met de grenswijziging tussen Rijnland en Schie land nabij Gouda tot het afbreken van de oude Leebrug welke door een nieuwe brug is vervangen en tot het geven van een bijdrage voor het, zeer nodige, verbete ren van de Haarlemmertrekvaart onder Amsterdam. In beginsel is besloten, voor de eerstkomende twintig jaar telken jare f 40.000 op de gewone dienst beschikbaar te stellen voor een systematische verbete ring der boezemwateren, een maatregel waarvan in de toekomst goede gevolgen zijn te verwachten en die inzonderheid nodig wordt geacht in verband met de ver betering van de bemaling en van de gele genheid tot waterinlating. Eindelijk is een groot aantal bezwaar schriften tegen aanslagen in het bunder- geld afgedaan. PSEUDO-VOGELPEST TE EDERVEEN In de buurt van Ederveen (gemeente Ede) is onder de pluimveestapel van een landbouwer een geval van pseudo-vogel- pest geconstateerd. Het aanwezige pluim vee, ongeveer 460 stuks, werd op last van de veeartsenijkundige dienst vernietigd. ADVERTENTIE WINDJACKETS Met ingang van 1 Juli is benoemd tot burgemeester der gemeente Rijswijk (Z.H.) de heer J. L. C. van der Heijden, met ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Denekamp. De heer .J. L. C. van der Heijden werd 17 Februari 1893 te Rotterdam geboren. Hij doorliep de H.B.S. te Schiedam en daarna de handelsschool te Osnabrück. Vervolgens was hij in het zakenleven werkzaam. In 1934 werd hij benoemd tot burge meester der gemeente Denekamp in Over- ijsel. Hij is, met een onderbreking gedu rende de jaren 19411945, als zodanig in functie geweest. De heer Van der Heijden is lid van de K.V.P. ADVERTENTIE BLOEMENDAAL TELEFOON 22143 ADVERTENTIE (extra voordelig) Handige tube 1.1.50 UHT' Hier is de nieuwe Brylcreem „tub", gemakkelijk in de hand liggend en met extra wijde hals. De volmaakte flacon voor de volmaakte haarver- zorging. Met Brylcreem blijft het haar de gehele dag onberispelijk. De zuivere, verzachtende oliën bevorderen de natuurlijke haargroei, beschermen U tegen roos en maken de hoofdhuid soepel. hL Brylcreem Products Ltd., Stanmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr, Amsterdam 's Nachts zijn van een spoorlijn onder Uitgeest niet minder van 68 aardleidingen gestolen. Dit zijn dikke draden van koper en tin, 2% a 3 Meter lang, die aan elke paal der bovenleiding zitten. In deze tijd van hoge materiaalprijzen een waardevol partijtje. Voor de Haarlemse Rechtbank waren twee jonge mannen uit Zaandam gedag vaard, beschuldigd zich aan deze diefstal te hebben schuldig gemaakt. Zij hadden 's avonds een auto gehuurd en waren in de omgeving van.het misdrijf gezien. Dit kon den zij niet ontkennen, want daar ter plaatse was. de. auto op een smal landweg getje in de modder blijven steken, zodat de eigenaar van de auto de wagen de volgende morgen daaruit had moeten wegtrekken. Maar de verdachten ontkenden wel de aardleidingen gestolen te hebben. De officier van Justitie, mr. B. v. d. Burg, wees op de ernst van het feit. Elec- trische treinen mogen niet rijden als zulke aardleidingen ontbreken. Om de gestolen draden te vervangen moesten de Neder landse Spoorwegen de aardleidingen van een spoorlijn die in Drente in aanbouw was, slopen. Behalve het ongemak bracht dit twee duizend gulden kosten met zich mee. In enkele andere landen zo ver volgde de Officier zou diefstal van zulke vitale dingen voor het spoorwegverkeer, beschouwd worden als economische sabo tage en met de dood gestraft worden. In ons land zou aan verdachten die zo'n dief stal in vereniging begaan hebben, zes jaar gevangenisstraf opgelegd kunnen worden. Maar de Officier achtte zich niet gerech tigd om tegen deze twee verdachten een straf te eisen omdat, hoewel hij persoon lijk overtuigd was dat zij bij de diefstal betrokken zijn geweest, het bewijs niet geleverd is. De verdedigers mrs. A. W. Hellema en W. Glastra, waren het met de conclusie van de Officier eens. Zij wezen er ook nog op dat de garagehouder die de auto heeft weggehaald, heeft geconstateerd dat daar in geen koperdraad was. Beide verdedigers vroegen onmiddellijke invrijheidstelling van de verdachten, die sinds half April in voorarrest zitten. De rechtbank gelastte de invrijheid stelling. Dronken achter het stuur? Een bollenhandelaar uit Heemskerk werd er van beschuldigd roekeloos en onvoorzichtig met een auto op de Park laan onder Velsen gereden te hebben, ter wijl hij zo onder de invloed van alcohol was, dat hij niet in staat kon worden ge acht een auto te besturen. Het getuigenverhoor loonde aan dat de verdachte met een vakgenoot naar de Bollenstreek was gegaan om zaken te doen. Daarna hadden zij in Haarlem ver schillende cafés bezocht, om tenslotte in gezelschap van twee dames, die zij in een café ontmoet hadden, terug te keren. De dames moesten naar IJmuiden. Maar zover is de auto niet gekomen. In Velsen volgde een botsing met een andere auto, waarbij een der dames een lichte hersen schudding opliep. De bollenhandelaar uit Heemskerk werd er van beschuldigd dat hij de oorzaak der botsing was, omdat hij zijn tegenligger links op de weg geramd had. Bij het getuigenverhoor ging het over de vraag of verdachte onder de invloed van sterke drank was geweest. Hij zelf beweerde niet mepr dan twee borrels ge bruikt te hebben, maar de tellingen van de getuigen kwamen tot 5 en 6. Na de botsing is de verdachte plotseling verdwenen. Hij vertelde dat hij zo ontdaan was dat hij liftend naar zijn woonplaats is getrokken, waar hij in zijn kantoortje is gebleven tot de volgende ochtend. Hij zelf beweerde dat dit was omdat hij liever in zo'n toestand (hij had bij de botsing enige builen opgelopen, terwijl ook zijn kleren wat gehavend waren) zijn vrouw niet onder ogen wilde komen. Maar de Officier van Justitie veronderstelde dat het was omdat hij zich wilde onttrekken aan een verhoor door de politie en het ondergaan van een bloedproef. De Officier achtte het bewijs geleverd en eiste een maand gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De verdediger mr. J. O. Baron uit Be verwijk meende dat niet bewezen is dat de verdachte onder de invloed is geweest. De getuigen hebben kunnen constateren dat hij geen wartaal sprak en ook in zijn gang niet waggelde. Wat het ongeluk zelf aan gaat veronderstelde mr. Baron dat ver dachte die pas een maand met een auto in Engeland gereden heeft, toen hij door een tegenligger verblind werd, even de kluts is kwijt geraakt en naar Engelse gewoonte naar links is uitgeweken. De rechtbank zal 26 Juni uitspraak doen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De datums waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: naar Indone sië m.s. „Oranje" (20 Juni); naar Nieuw- Guinea m.s. „Langkoeas" (10 Juli); naar de Nederlandse Antillen m.s. „Hydra" (26 Juni); naar Suriname m.s. „Hecuba" (19 Juni); naar Canada s.s. „Nieuw Amster dam" (16 Juni), s.s. „Veendam" (20 Juni) en naar Australië via Engeland (16 Juni). 37. Het was, om kort te gaan, een ontzet tend gezicht! De tuinlieden lagen weer ronkend in het gras en de kok lag te snur ken in het kippenhok en de kamermeisjes en werkvrouwen hadden zich in de gangen neergevleidiedereen sliep weer op Huize Hobbeldonk. „Nu wordt het toch te erg!", riep Panda uit. „Dat kunnen we zo niet laten! Jolliepop por al die slaap koppen. Maak ze wakker! Doe iets!" „Eh jaehzoals wij willen," sprak Jolliepop onwillig. „Ik wens ons er even wel opmerkzaam op te maken, dat wekken, ofwel porren, geacht mag worden een ruwe en laagstaande werkzaamheid te zijn, die nauwelijks geacht kan worden tot mijn plichten te behoren! Niettemin wil ik ons mijn. medewerking in dit bijzondere geval niet onthouden! Waar ik evenwel niet ver kies om zelf ook weer door sluimering be vangen te worden, zal ik mij gaarne even verfrissen alvorens ik deze grove wék- arbeid aanvang....". Zo sprekend ver dween hij door de achterdeur naar binnen. „Het is een bof dat hij nu tenminste wak ker is," dacht Panda. „Nu sta ik er niet helemaal alleen voor.Maar wat is er nu eigenlijk voor aardigheid aan om bezit ter van een landgoed te zijn wanneer ieder een steeds slaapt?" Zo dacht hij, en hij dacht nog een beetje, tot het hem opviel dat Jolliepop niet meer terug kwam. De bediende had nu volgens Panda al lang voldoende verfrist kunnen zijn, en hij ging dus eens kijken waar hij bleef. Wel waar hij bleef.... dat kun je hier zien! Hij was een glas water gaan drinken, en toen Panda de keuken betrad vond hij hem daar, hangend over de gootsteen, ter wijl hij diep en regelmatig snurkte. Hij sliep alweer! Overleden. Hendrik R^i Koning Lc^oM 1|?00^ryS3 ^.teKnokkeoverïede?^^ mal.g minister en S BHlJ^ii W est-Vlaanderen gouverneur Bravo. De politie lp einde gemaakt aan dSj h(i% teerd. Elf personen liepH kwetsuren op. De noiiti» ]der%l arrestaties. P°Utle ve"ichtte J Inval. De politie te Duisburg gemaakt, dat zij Woensll 1? op een besloten bijcenkoi- en Oost-Duitse com!, leiders 11 personen heeft Op de vergadering zou ge2S^ over de toekomstige strS!*1^ communisten ion .""w* vin communisten ten aanzien f, 52i! Duitsland, in het bijzonder! de actie onder de metaahrl Ruhrgebied. De politie hefi documenten, benevel 1 Www ïmenten benevens een groot? geld m beslag genomen. Later aantal van de arrestanten Vrijjt! aan een laten. Sfinx. De „Prawda", de Wil»» dere te Moskou versclS hebben een bericht van Ta*; rv verdwijning der Britse dint; Burgess en Maclean gepubliceerd? der commentaar wordt in dit IS melding gemaakt van de naJ? der politie in Engeland, Frank lie, Zwitserland en andere landen Gezin. Te Saigon is een gezin van vierM sonen omgekomen in een wS waarin slangen huizen. Het drfffi zoontje was m de zes meter diepe r' gevallen, waarop achtereenvolgen dertienjarige dochter, de moede? vader in de put sprongen orn elkaar redden. Sneltrein. Bij Algiers is een sneltrein o3 een paard en wagen ingereden, van de elf personen, die op de wjta zaten, kwamen om het leven. Onverklaarbaar. Vier onverklaarbare m zingen hebben zich voorgedaan Kir de 250 zieken, die zo pas met de be te Milaan zijn teruggekeerd van ea bedevaart naar Lourdes. Volgens ct kranten zijn de genezen personenVtoo. wen, die sedert jaren leden aan ge wrichtsontsteking of aan verlamming. Hun genezing is door de artsen als ere. tenschappelijk onverklaarbaar erkend. Methode-Perón. De Argentijnse bladen La Nación en La Prensa zijn door Argentijnse regering voor bedragen van respectievelijk 20 en 32 million pesos wegens achterstallig invoentót aangesproken. De regering voert ar, dat de bladen gedurende een reeks m jaren krantenpapier hebben ingevoerd voor commerciële en niet voor cul turele doeleinden. Alleen het pajis voor culturele doeleinden is belasting vrij. Zoals bekend, is La Prensa oostr beheer gesteld, hangende de onteige ning. La Nación is nu (nog) het eye onafhankelijke blad in Argentinië. Koper-poets. Donderdag is een algemes» staking begonnen in de grote Ameri kaanse koperfabrieken te Chuqaica- mata en Potrerillos in Noord-Ciiiii, He; geschil ontstond uit eon strijd tatft de buiten de wet gestelde communis tische partij en de socialistische volks partij over hel bestuur van de te! van arbeiders in de koperinduslrie. De onder socialistische leiding stuoié bond, die drie maanden geleden werd gesticht en thans 40.000 leden tót, heeft de communisten een poels wiiltt bakken door looneisen te formules zonder de communisten er in te ke nen. Standpunt. De regering van India hw medegedeeld, dat het geen troepen te beschikking van de UNO kan stelle daar een strijdmacht der UNO in fct- ginsel meer een dwingende dra w bemiddelende functie zou hebben, h de huidige internationale toestand de vorming van een dergelijke strijd macht niet bevorderlijk zijn voor Ld scheppen van een geschikte psycho.:- gische atmosfeer voor het beware van de vrede, meent de Indiase re- gering. 8 Niet happig. Generaal MacArfhur ree» Donderdag op een vraag van een jour nalist of hij van plan was zich caffi- daat te stellen voor de presidentsver kiezing geantwoord: „Beslist niet Steeds hoger. Te New York is beker.age- maakt, dat men reeds enige mrana nieuwe „Thunderjets" produceert, volledig zijn uitgerust voor het men van brandstof in de lucht. nieuwe type zal eventueel ook aan a West-Europese landen worden |M- verd. Het toestel heeft een jhub actieradius en een groter kliavt- mogen. Water. In het district Lakhimpoer (M zijn door een overstroming van Brahmapoetra tenminste 1W ondergelopen, zo wordt uit Ditóoe^ gemeld. Over verlies aan mensenleven en vee is nog niets bekena. Nagenoej alle verbindingen zijn verbroken. Fusiliers. Een detachement van®*"® Fusiliers" is Donderdag uit wp- naar het eiland Antigua overat op verzoek van gouverneur -- Blackburne, met het °°S JJ, °;fv£ geldheden op het eiland. zijn op Antigua de havena bei arbeiders in de suikerindusb# in king. De vorige maand had ce neur op hen een beroep g aan het werk te gaan, d«- rampzalige economische gevwn hebben. - De achtjarige Willie tertje van de gemeentesecre ,s iA nnis geKrese" tertje van de gemeente weg de je| heeft de eerste prjjs °van de Ng. tekenwedstrijd in het kaft een hulp, Deze P«&begfekêning, K boekje met foOO.waar 20-P* hulp. Deze boekje met 15UU. ^jjUvaar maakte, hangt nu u- ^ene internationale 1"^ winnaars azl aanwijzen.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2