GEBLOEMDE ROKKEN silhouetten De Egyptische Koningin Als h aardbeien gaat inmaken Verkooplokaal NOTARISHUIS MEUBILAIRVEILINGEN ZATERDAG 16 JUNI. 1951 FEUILLETON door mevr. Bijleveld-Celïnck 8) „Voorlopig wel. Misschien vindt u, dat wij erg afdwalen en dat ik u nutteloos op houd met mijn praatjes over mijn kinde ren. Maar ik dacht zo: misschien wilt u zich enigszins in mijn huis oriënteren." „Inderdaad, meneer Baeck, dat is zo." De politieman keek getroffen naar het ros sige gezicht tegenover zich: een schrandere, reëele kerel, maar een lastig potentaat te midden van zijn heterogene kinderschaar! Hij vroeg: „Nog één ding, meneer Baeck. Wat is dat voor een diner, waar u met uw doch ter naar toe zoudt gaan?" „Een jubileum van de vereniging „Am sterdam". Een tamelijk officieel diner met autoriteiten en hun dames. Omdat mijn vrouw op het ogenblik in Friesland logeert, vroeg ik Kathrientje mee; Meta geeft niet om zulke dingen." „Juist. En nu zou ik graag uw dochter Willen spreken. Zou dat mogelijk zijn?" „Dat denk ik wel. Ik zal u bij haar bren gen; ze is in de zitkamer." Inspecteur Renkevoort volgde de heer des huizes naar de zitkamer: ruim, modern en smaakvol gemeubeld. In een grote, ge metselde schouw vlamde een huiselijk blokkenvuurtje. Er brandde slechts een staande, goud-omkapte schemerlamp; op de sofa lag het meisje, dat hij die middag eigenlijk slechts vluchtig gezien had. Een ■jonge man stond bij haar, zijn gezicht vol toewijding naar haar overgebogen, en op enige afstand stond de oudste zuster, haar vingers ineengestrengeld op haar borst, met grote ogen naar de beide anderen te kijken. Het was een tafreeltje, dat zich natuur lijk ogenblikkelijk wijzigde bij de binnen komst van de beide mannen, maar dat zich om de een of andere reden als op een foto grafische plaat vastlegde in de geest van de inspecteur. Het oudere meisje stren gelde haar vingers uiteen en zag om; de jonge man bij de sofa richtte zich op en beiden werden aan de politieman voorge steld. „Mijn stiefdochter, Meta van Wieldrecht. Dokter Richard Terwolde. Inspecteur. „Renkevoort.", vulde deze aan. Hij begroette ook het meisje op de sofa. Maar dan nam hij, met een woord van ver ontschuldiging, de jonge dokter apart. „Mag ik u om een paar inlichtingen vragen? ik ben blij, dat ik u hier juist ontmoet heb. Ik had graag uw oordeel over het geval van juffrouw Baeck." Ze stonden nu samen in de hall en de jonge man antwoordde: „Het is een geval van verdoving, zonder enige twijfel. Zij is zelfs een tijd bewuste loos geweest, naar zij zelf vertelt/maar de tijdsduur kan zij niet vaststellen. Het mid del is nu in zoverre uitgewerkt, dat ze weer helemaal helder is, al heeft zij hoofd pijn. Maar wat er eigenlijk precies gebeurd is, zegt zij niet." „Dus een bedwelming, een vergiftiging." „Ja, in zekere zin een vergiftiging. Maar dan toch een dosis, die niet dodelijk ge weest is. Ik zou eerder denken aan een zeer sterk slaapmiddel en dat op zichzelf is al niet ongevaarlijk." „Dus in ieder geval toch een middel, dat haar is ingegeven. Niet een bewusteloos heid die uit haar gestel zou kunnen voort komen. U kunt dat natuurlijk het beste beoordelen." „Nee, dat lijkt mij uitgesloten. Zij is niet sterk, maar volkomen gezond." De politieman taxeerde onder het ge sprek de jonge dokter en zijn oordeel was gunstig. Een rustig, goed-besneden gezicht met eerlijke, donkere ogen. Een prettige getuige in een moeilijke zaak als deze. „Nu nog een vraag. U bent een vriend des huizes nietwaar? Kent u de familie Baeck al lang?" „Ja inspecteur, al jaren. Ik ben de jeugdvriend van Theo van Wieldrecht, de stiefzoon. Zijn moeder is hertrouwd, toen wij allebei vijftien jaar waren en sindsdien kom ik geregeld bij de familie Baeck in huis, ook nu Theo zelf in Indic is. Ik drink hier iedere dag koffie, omdat ik hier in de buurt in een polikliniek werk; zelf woon ik met mijn moeder in Watergraafs meer." „Juist. Dus u kent de familie goed. Zijn er wel eens moeilijkheden, zo met de kin deren?" „Soms wel, en eigenlijk altijd door Kathrientje, al geeft zij zelf er nooit direct aanleiding toe. Maar haar zusje Lydia is jaloers op haar, dikwijls heftig jaloers, en dat geeft dan scènes. En dan is er die on gelukkige vioolspelerij waar meneer Baeck zich altijd tegen verzet: het schijnt iets te zijn dat hem verschrikkelijk irriteert. Het kind probeert werkelijk hem zoveel moge lijk te ontzien, maar liet is nu eenmaal een drang in haar, een artistieke drang. Ze is eigenlijk te begaafden te fijnvoor haar familie." „En is haar stiefzuster nooit jaloers op haar? Die is immers zoveel ouder? Dat zou nog meer voor de hand liggen." „Nee, inspecteur, zo is Meta niet. Die is altijd kalm en evenwichtig. Heel gemak kelijk voor anderen en voor zichzelf." „En de verhouding van de stiefmoeder en de meisjes?" „Die laat niets te wensen over. Meta heeft haar gelukkige natuur van haar moeder geërfd." „Prachtig dokter. U geeft mij duidelijke inlichtingen. Ik hoop niet, dat u mij onbe scheiden vindt. Dan gaan we nu weer naar binnen." Het heeft zijn voor en zijn tegen De weinige echte warme dagen zijn de oorzaak, dat wij nog niet veel aardbeien aan de markt hebben gezien. Maar waren het nu nog slechts bakjes dure eerste aard beien, die de laatste dagen ons verleidelijk lagen aan te staren, het zal niet zo lang meer duren of de aanvoer zal stijgen, de prijs dalen en zo zullen wij weer van deze heerlijke vruchten kunnen genieten. Wij willen u deze keer niet „zó maar" enkele recepten geven met aardbeien; dit maal richten wij ons speciaal tot de huis vrouwen, die aardbeien willen inmaken. „Zijn er dan reden voor om aardbeien zelf in te maken'', vragen velen van U zich mis schien af. „Er zijn toch allerlei aardbeien- conserven in blik en glas en dan de diep vries niet te vergeten". Zeker, maar er zijn zowel dingen vóór als tegen. Om met het laatste te beginnen: als U de aardbeien vrij duur moet inkopen, geen materiaal als fles sen, potten e.d. hebt, dan is het misschien de uitgaven en het werk niet waard, maar hebt U bijv. zelf aardbeien of kunt U eens goedkoop een partijtje aardbeien kopen, dan is het zeker aan te raden. De eigen ge maakte producten zijn zéér smakelijk en wat is het prettig om, als er zieken zijn, eens een flesje aardbeiensap bij de hand te hebben of plotselinge gasten eens te kunnen verwennen met aarbeitjes op sap of heer lijke eigenmaakte jam of limonade. Vóórdat U echter met het inmaken be gint moet U eerst goed de volgende aan wijzingen lezen: a. Zorg, dat omgeving en materiaal heel schoon zijn, b. gebruik slechts vruchten, die niet be schimmeld of aangestoken zijn, c. lees het recept eerst goed en volg het nauwkeurig, d. bewaar alle inmaak op een koele, droge en donkere plaats. e. controleer alle inmaak geregeld. Is iets beschimmeld dan kan men als het niet erg is de schimmellaag er af scheppen. In het begin smaakt de inmaak er nog niet naar. Gistende jam kan men door opkoken weer bruikbaar maken. Bemerkt men, na enige dagen, dat er flessen zijn opengegaan, dan kan men als er verder geen tekenen van bederf zijn, deze opnieuw pasteurise ren of steriliseren respectievelijk 30 en 25 minuten. Aerdbeienjam (2y> a 3 potjes). 1 kg aardbeien, A kg suiker. De aardbeien schoonmaken, in een pan doen, fijndrukken en verwarmen tot ze zacht zijn. De massa inkoken tot 2/3 van het volume, de suiker toevoegen en de jam koken, totdat een paar druppels, die men snel op een bord laat afkoelen, niet meer uitvloeien. De jam heet in de goed schoon gemaakte potjes doen, welke tevoren in een teil met warm water geplaatst zijn. De potjes afsluiten met een stukje vochtig cel- lophaan of perkamentpapier, dat met een Vader Baeck zat in een gemakkelijke stoel naast zijn dochter, maar stond op toen de politieman binnenkwam en bood hem zijn plaats aan. „Gaat u hier maar zitten, inspecteur." Zelf nam hij een stoel buiten de lichtkring van de lamp: Meta en de dokter verlieten het vertrek. Het meisje op de sofa wendde haar hoofd om naar de politieman. Nu, te midden van haar familie, trof het hem des te meer welk een mooi, of liever gezegd bijzonder ge zichtje zij had. Alles, wat bij Lydia grof en breed was, was bij haar fijn en smal: het gezicht en de handen en het gehele figuurtje. Maar het meest bijzondere waren haar ogen: donkere, levendige, tintelende ogen. De donkere, even samengetrokken wenkbrauwen gaven haar iets nadenkends; de kleine mond was vast gesloten, als in verweer. Inspecteur Renkevoort had het gevoel, dat hij getaxeerd werd, zoals hij zelf taxeerde. „Ik kom eens vragen, hoe het met u gaat," begon hij. „Wel beter, dank u wel", antwoordde zij. „U hebt mij vanmiddag erg geholpen; ik was zó thuis." „Ja, ik heb u zo spoedig mogelijk laten gaan, al had ik graag nog het een en ander van u gehoord. U begrijpt, dat dat nodig is voor het onderzoek in deze zaak. U weet toch, wat er met u gebeurd is, nietwaar?" „Ja.dat zei Dick. „Zoudt u mij nu willen vertellen, wat u zich nog kunt herinneren?" „Ik.... ik weet het niet....A touwtje over het potje wordt gespannenci indien men het heeft de jam met een laaie gesmolten kaarsvet of paraffine bedekia vóór het af te sluiten. Aardbeienlimonadesiroop (1 fl.) 1 kg. aardbeien, 1 kg. suiker, 30 g. ci troenzuur. De schoongemaakte aardbeien verg uien totdat het sap er uit getrokken h. Ee massa op een zeef gieten en de vnic'siu laten uit lekken. Het sap aanvullen met water tot 6y2 dl. en de suiker even !-'.e mee koken. Het citroenzuur in wat v.rn water oplossen, laten afkoelen en het koude vruchtensap doen. De iimons. siroop overdoen in goed schoongemasi flessen en deze met een kurk Aardbeien pasteuriseren. 1 kg. aardbeien, 25—75 g. suiker pe: water. De aadbeien schoonmaken, wassen en oji een vergiet laten uitlekken.' Zé 'irgoi' schoongemaakte inmaakflèssen doen e deze met gekookt koud iafér of meer suiker is opgelost, bijvullen t 5 cm. onder de rand. De rard zelf gcei droog vegen, de ring ook evenals de rw van het deksel. De knippen er op doen o de aardbeien gedurende 25 minuten hitten bij 75 graden C. Dit laatste kan doen in een steriliseerketel, wasketel pan met treefje te vullen met water aan vulling .van de fles.' De flessen iöj ketel nemen en op planken of een gjra aanrecht plaatsen en laten afkoelen. k pas de knippen er af halen en dej.esr voorzien van etiket met naam en cjiie. Recepten voor 4 personen Kalfshersenen De kalfshersenen even in water k- en ontdoen van vliezen en bloeo moet voorzichtig gebeuren om ze u. beschadigen). De hersenen m koMJ* ter met zout leggen en gedurende 15 minuten laten koken. De hewna het kookwater halen, even laten af-y en in plakken snijden van p.m. dikte. Deze plakken doorïosse bbwj len en daarna in een koekepan brum ken. Gebakken „hersenen kunnen ou boterham of bij het warme maal »i« gegeven. Bij alle soorten groem zij goed. Men geeft ze mrt peg en naar smaak met gehaxte peter.e... bedekt ze met een saus "n kerriesaus bijv.). Gestoofde nier in een saus 200 gr. nier, 1 ui, 1 dl. water o! en melk. boter of margarine, pep«V 32 gr. (VA eetlepel) bloem (vers De ui snipperen en eventu - dobbelsteentjes vers spek rui er. boter of de margarine. De niH«e ceren. d.w.z. met koud wjMg aan de kook brengen en af&eto»B in plakjes of dobbelsteen^ M» de ui het water voegen, dit aan brengen en binden met de melk of water aangemengde nier hier aan toevoegen, e\enal. en peper en in 10 a lo minute gaarstoven. Hij zag nu het haar mond, maar ook&r> zou moeilijk worden, begreep -. kwam hij haar tegemoet lijk alleen maar een «te heel vage voorsteng van gebeurd is. Maar vanu willend paar nadere inlichtingen - I b6Jk heb hoofdpijn- - A zacht....", het „Het spijt me, dat J u tf;fS vallen. Maar misschien kan als we bij het zich nog, dat u lanes ae is het niet?" "En hoe kwam u daajU» „Ja, dat begrijp gesprek» haar vader zich nu „Je had me gezegd, d vanaVoniJJ rusten vóór liet dmei fcet -r. kom je nu einde van destad.D, Kathnenfje- „Ik weet het met Je bent toch niet by "Nee", zei het m«Swendde 8*] Inspecteur Renkevo T-s de vader. „Ik moet11r Baeck", zei hij, ,,o« :,Iaar zoua. zal treffen. Het laten? met uw dochtei alleen (Y/ordl verM 9 9 MADAME FRANCE bewoont, een paar verdiepingen lager, hetzelfde huis als ik. Ze is een allerbeste vrouw met een uit bundige natuur en naast andere eigen schappen die haar van haar medemensen onderscheiden, bezit ze óók een nogal wat persoonlijke trant zich aan te kleden. Of schoon niet meer in haar allerprilste jeugd Madame France zal zo tegen de vijftig lopen kleedt zij zich nog met de ietwat slordige nonchalance van een bakvis die nog lang niet aan een huwelijk denkt. Haar benen, die eerlijk gezegd niet zo erg slank meer zijn, des zomers en winters bloot, de voeten in sandalen, een rok die net even boven de knieën reikt, een leikleurig truitje dat een mollig armenpaar onbedekt laat en een zwarte Baskische pet die immer geheel over het rechter oor getrokken wordt. Madame France, wier achternaam ik niet eens ken, gevoelt zich sterk tot mij aange trokken ik kom er dan maar direct op recht voor uit en bij iedere ontmoeting onthult ze mij de beweegredenen van *haar gevoelens. Ze moet van adellijke Neder landse afkomst zijn en voelt zich zo een beetje landgenote, ofschoon ze geen woord Hollands verstaat of spreekt. Maar toen ze tien jaar geleden met een Parijse arbeider in het huwelijk trad heeft haar familie haar wegens die mésalliance verstoten. Wanneer ze me dat voor de zoveelste maal met luide opgewekte stem verhaald heeft, besluit ze dat fragment autobiografie steevast met de zegevierende uitroep: je m'en fiche, het kan me tóch niets bommen. Van haar kant is dat beslist géén ijdel woord. Ik ken inderdaad weinig mensen in ons'Montparnasse, toch een wijk van gepa tenteerde bohémiens, die zich zo weinig aan het oordeel der medeburgers gelegen laten liggen als mijn buurvrouw Madame France. Des Zondagsmorgens pleegt Ma dame France in sportieve mannekleren ge stoken, erop uit te trekken achterop de mo torfiets van haar gemaal die om tot dusver onverklaarde redenen zomer en winter van top tot teen in het leer is gehuld. Eenmaal op het voertuig geïnstalleerd, en met een motorpet over haar Baskisch hoofddeksel, groet ze dan luidkeels de concierge en de overige bewoners van ons huis die dan, deze pittoreske attractie kennende, allen uit hun vensters hangen. t Maar een maand of zes geleden is zo'n tochtje eens slecht geëindigd, omdat haai man dwars door de rode stoplichten in de stad was gereden. Haar echtgenoot moest toen een week of zes in een hospitaal blij ven en Madame France was er zelf ook zeldzaam miserabel aan toe. Toen ik haai de volgende dag mijn medeleven met het gebeurde betuigde, had ze dit verrassende commentaar: „Och weet je, zei ze met een uitgesproken onverschillig gebaar, die ver keersregels, dat is toch maar niks voor ons soort mensen". Ook aan dié regels wenste het echtpaar zich dus blijkbaar niet te storen en de gevolgen van die nonconfor- mistische gedragslijn aanvaardde France even moedig als consequent. Deze winter was er weer 's een staking Uitgebroken waaraan ook door de gemeen tediensten belast met het toilet van Parijs, werd deelgenomen. Alle straten van Parijs zagen er allersmerigst uit. Behalve de onze. Want iedere morgen tegen half negen kon je Madame France, gewapend met emmer, dweil en bezem trottoirs en straat zien schrobben. Ze interesseert zich trouwens óók in stakingsloze tijdperken altijd zeer voor reinigingsdiensten, want nauwelijks heeft om zeven uur in de ochtend de concierge onze collectieve vuilnisbakken in de straat geschoven of France komt haar flatje al uitgewipt om in het afval van haar medebewoners naar iets dat mogelijk nog van haar gading is, te speuren. Sedert Madame France weet dat ik een zwak heb voor muziek, hebben haar betui- ADVERTENTIE Sproeten? SPRUTOL Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk Daling der tbc-sterftecijfers Uit het jaarverslag over 1950 van de Nederlandse Centrale Vereniging tot Be strijding der Tuberculose blijkt, dat het sterftecijfer voor de tuberculose, dat in 1945 was gestegen tot 85.9 per 100.000 en in 1946 nog 46.9 bedroeg, in 1947 was ge daald tot 37.3, in 1948 tot 28.1 en in 1949 tot 24.4 per 100.000. De sterftecijfers over 1950 zijn nog niet bekend. Het aantal ziektegevallen blijft evenwel nog hoog. In 1950 werden bij de districtsconsultatie- bureaüx in totaal 16.108 (in 1949 17.461) nieuwe lijders aan actieve tuberculose in geschreven. Het ziektecijfer is daarmee iets beneden dat van 1947 (16.491) gekomen. Rekening moet hierbij worden gehouden, dat in 1950 zeker enkele honderden nieuwe gevallen geconstateerd zijn bij het bevolkings onderzoek, dat in 1947 nog van geringe betekenis was. De jonge Amerikaanse moeders hebben in het algemeen ge sproken andere figuren dan de ome. Slanker en jeugdiger en beslist beter geconserveerd. Daardoor hebben de „moeder- en-kind-kleren" in Amerika ook zo'n succes. Moeder en dochter in jurken van dezelfde stof. In precies eendere och tendjassen, pyjama's en nacht ponnen. Het heeft iels aardigs, vooral wanneer de dochter een miniatuur-uitgave van haar moeder is! Op de foto is het anders. Daar hebben moeder en dochter al leen maar het model van haar schoeisel gemeen. Maar wel is het kinderjurkje typisch geïn spireerd op de stijl die de vol wassen vrouw ginds ambieert. Het strandpak van de moeder is vervaardigd van blauw lin nen met hier en daar 'n witte noot als „finishing touch". De slacks, in Amerika een geliefde dracht, reiken tot even over de knie, waar zij in brede omsla gen eindigen. Het vijfjarig 'dochtertje tilt met een coquet gebaar het rokje van haar wit- rose gestreepte katoenen jurk. gingen van vriendschap aan mijn adres waarlijk verontrustende vormen aangeno men. Wanneer ik 's morgens mijn bood schappen ga doen, staat ze me beneden al buigend op te wachten om me, tot mijn niet geringe schaamte, met luide stemme te verzekeren dat ik een oneindig grote artiste ben. Het is uitermate pijnlijk, en ik probeer haar geestdrift dan wat te sussen, maar altijd te vergeefs. Huppelend en springend als een balletratje van de Opéra, vergezelt ze me vervolgens langs en dooi de winkels, terwijl ze niet laat te trachten clientèle en leveranciers in haar enthou siasme te betrekken. Ik sta er machteloos bij en zoek een middel tot een vlucht. Ver geefs nogmaals, omdat ze intussen mijn vrije arm met beide handen omklemt. Toen France me eens vertelde dat ze zelf zong en in haar jeugd operadiva had willen wor den, tegen welk project haar familie zich natuurlijk weer had verzet, heb ik de on nadenkende onvoorzichtigheid begaan haar uit te nodigen om eens een nommertje bij ons weg te komen geven. Vereerd met dat verzoek, hebben we toen dezelfde avond haar hele repertoire aan aria's uit Italiaan se opera's moeten beluisteren, die ze met zo'n vurige pathetiek voordroeg dat de mensen haar zeker vier straten verder nog konden horen. Parijs, 11 Juni, 1951 ève. r. KV Het kind Lilibeth is geen heldin. Eu nu moet ze op een boot. En ze durft niet, maar ze zou liever het puntje van haar tong afbijten dan dat te beken nen. Gisteren kwam ze thuis met een lange brief van haar juf. Vreselijk opgewonden. Want in die brief stond iets over een school reisje en een boot en boterhammen in een tasje die ze mee moest nemen. Sindsdien gaat het gesprek alleen nog maar over water en loopplanken en zinkende schuiten en zo. Het is een moeilijk geval. Vanmorgen werd ik bij het krieken van de dag wreedaardig in mijn sluimering ge stoord. Het kind Lilibeth stond naast mijn hoofdkussen. „Mam, luister eenshoe gaat dat nu op die boot? Zijn daar ook stoel tjes?" „Dat denk ik wel", antwoordde ik knorrig. „Maar ga nu toch slapen". „Ja maar, Mam, zijn er ook tafeltjes? En is er ook een kajuit? En kun je daarin ook eten en slapen?" „Ik weet het heus niet", zei ik suf. Maar ik had toch wel met haar ie doen. Met haar en met de juffies, die straks misschien nog meer angstigewater vre zende peuters tot kalmte brengen moeten. „Een bootreisje is heerlijk", verklaarde ik daarom tactvol en met veel suggestie. „Ik wed dat jij het eerste over de loop plank rent. En dan zivaai je vrolijk naar alle andere kinderen en dan komen die ook gauw en dan hebben jullie samen reuze veel plezier". Het kind Lilibeth keek me weifelend aan. „Ja maar", sprak ze aar zelend, „dan zijn we met zo erg veel en kan kan de boot wel gaan kantelen". „Ben je mal", riep ik lachend uit, „kind, dat kan immers niet. Stel je voor, een boot kantelen, wie heeft nu ooit zo iets ge hoord!" Toen kwam er een benepen stem: „Ja maar, als die golven dan zo klotsen. „Dan gaat het schoolreisje niet door', be sliste ik eigenmachtig. En na die gedeci deerde uitspraak zocht dochtertje, eindelijk gerustgesteld, het veilige warme holletje van haar eigen bed weer op. Uit Amerika overgewaaid is de mode van de wijde gebloemde rokken. Een plei- zierige fleurige mode voor slanke jonge figuurtjes. Eén die navolging verdient. Trouwens, dat heeft de confectic-industrie ook yjel begrepen. Vandaar dat de étalages vol liggenmet modellen in alle mogelijke prijzen. En wie een aparte smaak heeft kan zonder veel moeite en kundigheid uit een gezellig lapje vast zelf wel iets goeds fabrieken. Wat mbet èr op zo'n gebloemde rok ge dragen worden? Natuurlijk, een wit blous- je is altijd best, maar zwart staat zoveel geraffineerder. Bovendien is het in het buitenland dit seizoen dè geijkte combi natie en voor zo'n argument zijn wij, Ne derlandse vrouwen, toch wel erg gevoelig. En dus wordt het zwart, zomaar midden in de zomer. Het effect kunt u zien op nevenstaande foto's. Het meisje met de zonnehoed is geen Amerikaanse maar een Frangaise, die al even vlot en enthousiast als wij de ge bloemde rok heeft geadopteerd. In dit geval een recht aan gerimpelde. Het mouwloze hoog rond de hals sluitende blousje is van zwarte katoen, de schoentjes daarentegen zijn effen wit gekozen. Iets ingewikkelder van coupe is de wik kelrok van het meisje onder het geboomte. Ook al van katoen, grote gele en tabaks bruine bloemen op zwart fond. Het is lo gisch dat op een slofje in deze kleuren een'' zwarte blouse gedragen wordt'. Eén hyper-' moderne met een diepe ronde hals, die achter de sierlijk geheven arm schuil gaat. Dit is een creatie van het Franse modehuis Heim, dat graag aandacht besteedt aan de kleding van het jonge meisje. Het luchtige schoentje is eveneens in zwart gehouden. Hoeveel mogelijkheden een gebloemde avondjurk biedt, blijkt eens te meer op de derde foto. Weliswaar is hier het corsage een vrij voyant gecompliceerd geval van zwart fluweel, maar op een lange rok van katoen of een ander weinig kostbaar mate riaal zouden ook de beide andere blousjes geen slecht figuur slaan. Waarmee wij maar willen zeggen dat het mogelijk moet zijn met weinig doch goed gekozen kle dingstukken een garderobe samen te stel len, die alle gebeurlijkheden en invitaties kan trotserenArlette. ADVERTENTIE Dir. W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat la HAARLEM Tel. (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6