IJmuiden één week pleisterplaats voor bijna 1500 man der „Factotum"-vloot De radio geeft Dinsdag PANDA EN DE GEHEIMZINNIGE KLUIZENAAR MAANDAG 25 JUNI 1951 MARKTBERICHTEN KIESPIJN! «=- Analyst in het zilver bij de Hoogovens Gemeente zal straatreclame deskundig doen „inlijsten" -bed is ook voor idéaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. i jubileum werd Zondag kerkelijk gevierd Vrijdag: Anjerdag Heringa Wuthrich HAARLEM Wijziging gemeentelijke salaris-verordening Wijk aan Zee VSV-Ajax 4-3 vls.V. 4— HILLEGOM '2. Deze wedstrijd die ter elfder ure werd ingelast, is in een grote overwinning voor V.S.V. geëindigd (51). Mogelijk is het nu dat V.S.V., nu er plannen bij de Haarlemse Voetbalbond be staan om de eerste klasse uit te breiden, toch zal promoveren. Wereldn UllWS Beverwijk „Aardbeiendrive" van Sans Atout Z0~eSS^j H- M. KOÖflWJÜ A Beverwijk Officiële ontvangst, bals, films, kermis, voetbal en een concert Naar wij vernemen zullen de veertig commanderende officieren van de En gelse, Franse, Belgische, Noorse en Nederlandse schepen, die van 26 Juni tot 10 Juli aan de mijnenveeg-oefening „Factotum" voor de Nederlandse kust deelnemen, op de tweede dag van de oefening, Woensdagmorgen half 12 officiëel door de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, op het raad huis worden ontvangen. Woensdagmiddag om half zes brengen de leden van het gemeentebestuur van Vel sen en het genoemde officierengezelschap met stafofficieren en waarnemers bij deze oefening een gemeenschappelijk bezoek aan Hr. Ms. „Soemba", het commandoschip van de oefening, dat ligplaats heeft buiten de Zuidersluis in IJmuiden. De volgende dag worden de, bij oefe ningen als deze gebruikelijke, bezoeken uit gewisseld tussen de bevelvoerende officie ren. De Commandant Zeemacht in Neder land, schout bij nacht C. W. Slot, bij wie de algehele leiding van „Factotum" be rust, gaat dan aan boord van verscheidene Franse, Britse en Belgische schepen. Marinierskapel zorgt voor repre sentatie bij de burgers Na de dagelijkse oefeningen, wanneer de vloot van 52 mijnenvegers zich splitst en deels in Scheveningen, deels in IJmuiden vastmaakt, komen de schepelingen des avonds in de beide plaatsen passagieren. Het internationale gezelschap braniekra gen, dat in IJmuiden de wal op gaat, bena dert de anderhalf duizend man. Een week lang wordt hen door een lunapark op het Oude Willemsplein het nodige kermisver maak geboden en 480 van hen, die daar idee in hebben, kunnen Donderdagavond 28 Juni en Donderdagavond 5 Juli een voor hen gereserveerde filmvoorstelling bij wonen. Zaterdagavond wordt er in het Gemeen telijk Sportpark een „interland"-voetbal- wedstrijd gehouden tussen een elftal, dat samengesteld is uit de bemanningen der Franse schepen en een IJmuidens elftal. Die avond is er tevens op het Oude Wil lemsplein een bal voor vijfhonderd schepe lingen. Donderdagavond 5 Juli om zeven uur kunnen Velsens ingezetenen in het park Velserbeek genieten van een concert, dat wordt gegeven door de befaamde Mari- 23 Juni 1951 Prijzen Heilbot 1,80; gr. tong 2.40—2,15; gr.m. tong 1,38—1,26; kl.m. tong 1,14—0,91; kl. tong I 0,940,76; kl. tong II 0,71—0,61; tarbot I 1,34—0,92, per kg. Tarbot II 49; tarbot III 38; tarbot IV 28—17 tongschar 37; gr. schol 4235; gr.m. schol 4.4—39; kl.m. schol 55—40; kl. schol I 33—27; kl. schol II 228; schar 158; kl.m. schel vis 30; kl. schelvis I 32; kl. schelvis II 2710; wijting 1810,50; gr. gul 26; midd. gul 25; kl. gul 22; poontjes 8,108; pieterman 23—18; kl. rode poon 9—8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 94—77, per 125 kg. Aanvoer 335 kisten tong en tarbot, 5 kisten tongschar en schartong, 920 kisten schol, 55 kisten schar, 50 kisten schelvis, 165 kisten wijting, 15 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten poon, 10 kisten diversen. Totaal 1570 kisten. Besommingen KW 114 f 3600; KW 39 f 2930; KW 84 f2320; KW 155 f 970. KW 128 f450; KW 35 f350; KW 66 f280: KW 189 f 520; KW 92 f1030; IJM 227 f 20; IJM 213 f185; IJM 11 f2020. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 24 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Noordland van Kotka; Sigborg van Helsinki; Schwanzen van Londen; Hoogkerk van Antwerpen; Am- stelstroom van Leith; Swift van Londen; Jew Forest van Swansea; Vera van Hu- dixvall; Frisian Coast van Newcastle; Maas van Paramaribo; Eemstroom van Bristol; Loppersum van Bona; British Peer van Swansea; Vliestroom van Hull; Maria Bi- boloni van Newport News; Berkelstroom van Fowy. Vertrokken zijn: Gezina Hendrika naar Londen; Julia naar Stettin; Balmoral Queen naar Swansea; Gaasterlana naar Bremen. ADVERTENTIE ■33 Mijnbardt's Kiespijnpoeders. Doos 45 ct nierskapel der Koninklijke Marine onder leiding van haar dirigent, kapitein der mariniers Gijsbert Nieland. De wijze waar op deze marine-musici het vorig jaar in Haarlem de Bloemenweek hebben ingeluid, rechtvaardigt de beste verwachtingen. Vrij dag 6 Juli zal er op het Oude Willemsplein om acht uur opnieuw een bal zijn voor 500 schepelingen. Velen van het laboratorium en van de verschillende laboratoriumafdelingen, zo mede een zeer groot aantal medewerkers aan andere afdelingen van het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden hebben Zaterdag de heer C. G. Boer, analyst eerste klasse, in het réstaurant van waiserij Oost gelauwerd wegens diens zilveren jubileum. De gelukwensen der directie werden uitgesproken door directeur prof. dr. J. F. ten Doesschate, die de heer Boer een ge schenk onder couvert overhandigde. De bedrijfsdirecteur, de heer ir. F. W. E. Spies, had de hoofdingenieur J. E. de Graaf, algemeen leider der laboratoria, verzocht zijn gelukwensen aan te bieden, van welke taak spreker zich met blijmoe digheid kweet en waarbij hij zich met nadruk aansloot. Na een overzicht van de werkzaamheden van de jubilaris te hebben gegeven, concludeerde de heer De Graaf, dat deze jubilaris een voorbeeld voor velen is, die door toewijding, kennis en plichts betrachting een vooraanstaande positie in het bedrijf heeft bereikt. Tot slot van zijn toespraak vereerde spreker de jubilaris het Gedenkboek en het Getuigschrift dei- Maatschappij. De medewerkers van het laboratorium hadden de heer A. Zijlstra afgevaardigd om de gelukwensen uit te spreken en hun geschenken te overhandi gen. De heer Zijlstra verrichtte de hem ge geven opdracht op luisterrijke wijze. Niet alleen door de heer A. Kooy, maar ook door drs. C. F. Weenig, chef van het chemisch laboratorium werd de grote ener gie van de jubilaris geroemd. Verder werd nog het woord gevoerd door afgevaardig den van verscheidene andere afdelingen. Deze mag „stadsbeeld niet ongunstig beïnvloeden" „Hoewel wij, op grond van de bepalingen van de Reclameverordening Velsen, zoveel mogelijk trachten ontsierende reclame te weren, kan toch niet altijd worden voor komen, dat hier en daar in de gemeente reclame wordt toegestaan, die, hoewel in lichte mate, het stadsbeeld ongunstig be- invloedt," zo schrijven B. en W. van Velsen in een prae-advies bij een voorgestelde overeenkomst met het reclamebureau „Publex" in Amsterdam aan de raad. Voor al in Velsen, waar een belangrijke her- bouw en uitbreiding gaande zijn, acht het college het dienstig maatregelen te nemen om tot een doelmatige, verantwoorde en geordende wijze van reclamevoeren te geraken. Het beoogt daarbij als de beste oplossing het plaatsen van reclame-borden op verschillende stedebouwkundig verant woorde plaatsen in de gemeente en het hierop toelaten van reclame, welke de toets der critiek kan doorstaan. Het reclame-bureau Publex te Amster dam heeft B. en W. een verzoekschrift ge stuurd dat geheel in deze richting gaat. Dit bureau heeft voorgesteld op diverse punten in de gemeente voor zijn rekening borden te doen plaatsen en zich bereid verklaard deze daarna in eigendom aan de gemeente over te dragen. Als tegenprestatie verlangt Publex gedurende vijf jaren, met uitsluiting van anderen, het recht van aan plakken van reclame-biljetten op deze borden. Gedurende dit tijdvak zal het genoemde bureau voor dit recht een vergoeding aap de gemeente betalen van 25,per bord per jaar. Dit verzoek van „Publex" acht het college- van B. en W., voor zover de borden geplaatst zullen worden op of aan ge meente-eigendom, voor inwilliging vat baar. Het stelt de raad voor de gevraagde overeenkomst aan te gaan. Agenda voor Velseira MAANDAG 25 JUNI Thalia, 20 uur: „Hyena's van de weg". Rex, 20 uur: „Kruisweg der liefde". DINSDAG 26 JUNI Thalia, 20 uur: Als Maandag. Rex: Geen bioscoopvoorstelling. In het circusgebouw te Scheveningen is Zaterdag het derde Nationale Padvinders- en Padvindsters marsband-concours gehouden, waaraan door twintig drumbands uit alle delen van het land iverd deelgenomen. De grootste- en de kleinste tamboer majoor in actie. DE HEER W. VAN DOORN 1 NOVEMBER MET PENSIOEN De heer W. van Doorn, verificateur der gemeente-financiën van Velsen, heeft het gemeentebestuur verzocht, hem op 1 No vember ontslag te verlenen, omdat hij op 17 October de pensioengerechtigde leef tijd zal bereiken. B. en W. stellen de raad voor het ont slag op de meest eervolle wijze te ver lenen, gezien de wijze waarop de heer Van Doorn Zich gedurende zijn ambtelijke loop baan in de gemeente van zijn taak heeft gekweten. ADVERTENTIE iV®° HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7.45 Gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Platen. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Orkest en solist. 12.30—12.33 Weerbericht. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Actua liteiten. 13.25 Orkest. 14.00 Gevarieerde muziek. 14.53 Zang en piano. 15.15 Platen. 15.30 „Ben je zestig". 16.00 Voor zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felici taties. 17.45 Filmmuziek. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Lichte muziek. 18.30 Orgel. 18.45 Sport. 18.54 Dit is leven. 19.00 Nieuws. 19.15 Actua liteiten. 19.23 Vaudeville-programma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Hoorspel. 22.25 Actuali teiten. 22.35 Gesprek met mijn zoon. 22.45 Gebed 23.00 Nieuws. 23.15 Orkest en soliste. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 8.45 Orgel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Platen. 10.30 Voor de vrouw. 10,35 Platen. 10.50 Voor kinderen. 11.00 Orgel, piano en zang, 11.30 Voor zieken. 12.00 Promenade-orkest. 12.30 Weerbericht. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Promenade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.20 Finan cieel overzicht. 13.30 Salonorkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Platen. 15.20 „Paul Vlaan deren", hoorspel. 16.00 Platen. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Jazzmuziek. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano. 18.23 Sport. 18.30 Lichte muziek. 19.10 Paris vous parle. 19.15 Musette-orkest. 19.45 Het Humanisme in Amerika. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Operette-fragmen ten. 21.45 De Antwoordman. 21.30 Sport. 21.35 Muziekpraatje. 22.15 Cello en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Platen. 12.30 Weerberichten. 12.32 Orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 14.00 Zang. 15.00 Kamermuziek. 16.00 Platen. 17.00 Platen. 17.15 Voor kleuters. 17.30 Platen. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Muzikaal sprookje. 18.30 Voor soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Pla ten. 19.50 Causerie. 20.00 Hoorspel. 21.00 Orgel. 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Opera-muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Platen. „Adempauze in de strijd" In de Oude Kerk te Velsen is Zondag morgen de dienst gewijd aan het zestig jarig bestaan van de Christelijk Jongeman- nenvereniging „Philadelphia", de Velsense afdeling van het Christelijk Jongemannen Verbond. In deze wijdingsdienst, die werd bijgewoond door vertegenwoordigers van het landeleijke verbond, van de CJMV-af- dèlingen en andere kerkelijke groeperingen en namens het gemeentebestuur door wet houder J. C. Aschof, betraden achtereen volgens de twee Velsense predikanten, ds. H. P. Huisman en ds. L. Brink, de kansel. Beiden hadden, indachtig de naam van de thans zestigjarige vereniging „Philadel phia", hun tekst gekozen uit de eerste hoofdstukken van Openbaringen, de brie ven, die de verheerlijkte Christus door de apostel Johannes op Pathios doet "schrijven aan de „zeven gemeenten van Klein-Azië". Een van deze gemeenten was Philadelphia, klein en onaanzienlijk, vergeleken bij de andere, maar trouw, want zij had Christus' woord bewaard en Diens naam niet ver loochend. „Houdt dat gij hebt opdat niemand uw kroon neme", luidde de tekst van ds. Huis man, die onder meer zeide: „Wij moeten ons niet op de brave, godsdienstige borst slaan en denken, dat God plezier in ons heeft en ons daarom wil helpen. Onzin is dat. Dit moogt ge hebben, dat ge niets hebt, maar dat God 't heeft. Dat God, als u er al lang geen gat meer in ziet, u een ge opende deur geeft en niemand kan die sluiten". De predikant uitte zijn vreugde over het feit, dat de CJMV interkerkelijk wil zijn. „Wie weet of vanwege deze aan geboren openheid voor andere kerken de CJMV niet een geheel nieuwe plaats zal gaan innemen in de Christenheid", zo zei hij. Ds. L. Brink zeide zich niet te willen ont veinzen, dat hij de vergelijking tussen de CJMV en de Christengemeente van Philadelphia ietwat gewaagd vindt. Er zat in deze gemeente een zendingsdrang. „Maar de oorsprong van dit verbond is dezelfde: de bewogenheid om de onkerkelijke wereld. Hier past geen mensenverheerlijking. Wij staan in de strijd, die voortgaat. Wij mogen de krijgsbanier niet aan anderen overgeven, maar moeten haar tot in Gods handen dragen. Deze herdenking bij dit 60-jarig bestaan is slechts een adempauze in de strijd tegen de halfheid en de laksheid in de Christelijke Kerk, tegen het ongeloof in de grote wereld." Ds. Brink citeerde tenslotte enige regels uit het gezang „Staat op en strijdt de goede strijd, tot al wat God u vraagt bereid". De dienst eindigde met de zang van twee coupletten van het CJMV-bondslied. Daar na kwamen velen in de Regentenkamer bijeen om het bestuur van de jubilerende afdeling geluk te wensen. ADVERTENTIE ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES GEMEENTE KOOPT GROND AAN DE HOOFDSTRAAT Een perceel grond aan de Hoofdstraat in Santpoort ter grootte van ongeveer 170 vierkante meter, dat een afgerond geheel vormt met het terrein waarop een gas- regulateursgebouwtje staat, is door de eigenaar aan de gemeente Velsen te koop aangeboden. Met het oog op eventuele uit breiding van dit gebouwtje achten B. en W. van Velsen het gewenst, dat de ge meente over dit te koop geboden stuk grond kan beschikken. Omdat de prijs, 0.60 per vierk. m. door hen billijk wordt geacht, zullen zij de raad voorstellen, tot de koop van dit terrein over te gaan. Het Anjerdag-comité Velsen van het Prins Bernhard Fonds houdt Vrijdag in de ge meente de traditioneel geworden „anjer collecte" ter gelegenheid van de verjaar dag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard. De inzameling wordt op de oude wijze gevoerd: een straat- en een "huis-aan- huis-collecte met de bekende anjer speldjes en foto's van het Koninklijk ge zin. Op enkele plaatsen in de gemeente zullen bovendien „levensechte" anjers te. koop worden aangeboden. Het Prins Bernhard Fonds heeft zich tot taak gesteld om, waar nodig, financiële steun te ver lenen aan instellingen, organisaties en ver enigingen, wélke op cultureel terrein werkzaam zijn. In de afgelopen jaren kon den reeds belangrijke bedragen beschik baar worden gesteld aan zang-, muziek- en toneelgezelschappen en werd meegeholpen aan de instandhouding van cursussen, dorpshuizen, jeugdherbergen, bibliotheken, jeugdverenigingen en dergelijke. Vooral waar de cultuur in het financiëel ver armende Nederland en door de grote offers, die door andere doeleinden worden ge vergd, veren dreigt te moeten laten, is de anjer-actie uiterst belangrijk geworden, die alle aandacht verdient. Er zijn voor de collecte in Velsen nog onvoldoende collec tanten. Hun, die dit werk metterdaad wil len steunen, wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden aan het secretariaat van het Anjerdag-comité dat gevestigd is op de eerste afdeling van het Raadhuis. HOUT VOOR DE PAPIERFABRIEK Zaterdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s.s. Bore IV, dat uit de Finse haven Top- pila een lading van 775 vadem geschild hout aanvoerde. ADVERTENTIE de beste bril Komt van DE BOER Trompstraat 1618 - IJmuiden-Oost Telefoon 4938 Lager technisch personeel wordt ruimer bedeeld v 'LI. De noodzaak van aantrekking van vak bekwaam administratief en technisch per soneel, gezien de opbouw en de groei van de gemeente Velsen, hebben B. en W. doen besluiten na te gaan in hoeverre het mo gelijk en verantwoord is, wijzigingen aan te brengen en enige riieuWe functies te voegen in het rangenstelsel, alsmede in de minima en maxima van de aan de diverse rangen verbonden jaarwedden. Hierbij hebben zij in de eerste plaats de positie van het lager technisch personeel in ogen schouw genomen. B. en W. zijn tot de con clusie gekomen, dat speciaal de opzichters rangen, waarin diegenen worden geplaatst, die niet in het bezit behoeven te zijn vail een MTS-diploma, dienen te worden gewij zigd. Door de toevoeging van enkele nieu we opzichters- en tekenaarsrangen worden voor de aanstelling van lagere technische ambtenaren, die ten behoeve van de bouw van woningen moeten worden aangetrok ken en veelal belast zijn met het houden van toezicht op bouwwerken, ruimere mogelijkheden geboden. Voorts acht het college het wenselijk de rang indeling voor de hogere technische amb tenaren iets ruimer te maken door in voeging van een nieuwe rang van tech nisch hoofdambtenaar. B. en W. hebben gemeend van deze gelegenheid tevens ge bruik te moeten maken om ook voor een aantal andere rangen een wijziging te be werkstelligen, onder meer voor „geldop- haler eerste klas" en „verpleegster eerste klas". De commissie van georganiseerd overleg voor ambtenaren kon zich met het ont werp van de door hen voorgenomen wij zigingen verenigen. Het behoeft nu nog de goedkeuring van de raad. OPTOCHT IN DE KOU Zaterdagavond had de ontspannings commissie van de VW in Wijk aan Zee een optocht van versiex-de wagens en per sonen georganiseerd; maar door het gure weer bleef deze beperkt tot kinderen die zich, getooid in diverse costuums, achter de muziek schaarden. Zij voerden enige ver sierde wagens en fietsen in hun midden mee. V.S.V. speelde Zaterdag in Aalsmeer een wedstrijd tegen Ajax ten bate van de ter- ï-einverlichting van de voetbalclub „Aals meer". V.S.V. probeerde in deze wedstrijd enige jonge spelers uit de lagere elftallen. Dit is voor de technische commissie zeker een herhaling waard. V.S.V. was direct in de aanval en de Amsterdamse doelman moest spoedig handelend optreden. Na twintig minuten zette Hazeveld de bal goed voor en De Vries gaf V.S.V. de leiding. Ajax had het antwoord direct klaar, want kort er op maakte Broekman gelijk. V.S.V. bleef sterker. Thoolen op de rechtsbuiten plaats was menigmaal zijn bewaker te vlug af en goede voorzetten volgden dan. Uit een er van gaf De Graaf V.S.V. de leiding. Van de aftrap kwam de bal voor het Vel sense doel, waar Bartels door een misver stand tussen doelman en achterspeler on gehinderd gelijk kon maken. Nog voor de rust hadden G. de Vries en De Graaf V.S.V. een verdiende 42 voorsprong ge geven. Na de hervatting zat V.S.V. weer direct voor het Amsterdamse doel, maar doelpunten- bleven uit. Ajax zag het ge vaar in en kwam meer in de aanval, maar de achterhoede van V.S.V. speelde voor wat ze waard was. Toch kon Ajax vier minuten voor het einde scoren en de stand op 43 brengen. V.S.V. speelde in de volgende opstelling: doel: Broekhuisen; achter: Schoon en Kunst,; midden: Tielrooy, Spaans, Stijger; voor: Thoolen, Hazeveld, Van der Wint, De Vries, De Graaf. De Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" heeft Zondagmiddag in de grote veilinghal aan de Breestraat haar traditionele „Aard beiendrive" gehouden. Er hadden deze maal zeventien groepen van acht paren ingeschreven, zodat het aantal deelnemers 272 bedroeg. Namens de Nederlandse Bridge Bond sprak dr. Voskuil die zijn vreugde uitsprak over het feit, dat de „Aardbeiendrive" van Sans Atout, ondanks het eigenlijk al ge- eindigde bridge-seizoen nog zoveel bridge- liefhebbers trekt. Toen de resultaten bekend werden, bleek dat de Amsterdamse Bridgeclub „De Oude Bond" ten tweede male beslag had gelegd op de zilveren aardbeienslof. Mocht deze vereniging er in slagen, ook het volgende jaar deze prijs te winnen, dan blijft de slof definitief in Amsterdam. De zilveren kaartendoos, bestemd als wisselprijs voor het paar, dat het hoogste aantal punten weet verzamelen, werd ge wonnen door mevrouw Ottenvanger en de heer Postma uit Haarlem-Noord. De verenigingsprijzen werden als volgt verdeeld: 1. De Oude Bond. Amsterdam, (C-team) 210% mp. 2. „Het juiste bod", Amsterdam, 208 mp. 3. De Oude Bond, Amsterdam (A- team) 205 mp. 4. De Oude Bond, Amster dam (B-team) 199 mp. 5. Sans Atout, Be verwijk (A-team) 197% mp. 45. De pachters waren er zó van over tuigd dat de kluizenaar het goed met hen meende en Panda niet, en ze waren zó boos dat Panda geen goud en geen diaman ten af wilde staan voor het apparaat dat de kluizenaar beloofd had te maken, dat er geen praten meer aan was. Panda kon veel beter maar naar huis gaan vooral toen er zo'n tomaat tegen zijn hoofd aan plofte. Dat was trouwens een overrijpe tomaatTeleurgesteld en verslagen sjokte hij naar huisterwijl de pachters riepen: „Leve de kluizenaar!" Panda schud de het hoofd. „Wat moet ik nu beginnen?", vroeg hij zich af. „Die kluizenaar heeft hen tegen me opgezet.hoe is het nu toch mogelijk. Maar bij Huize Hobbeldonk wachtte hem nog een nieuwe onaangename verrassing; juist toen hij er aankwam ging de voordeur' open, en daar kwamen alle bedienden naar buiten; de huisknecht Dries Drafje, en_ de .kok en de schoenpoetser en het kamermeisje en de deurwachter allemaal! Ze hadden zich netjes aangekleed en hoeden opgezet en ze droegen alle maal koffertjes. „Wat, watwat gaan jullie doen? Waar ga je naar toe?", vroeg Panda benauwd. „Wij gaan weg, mijn heer!", antwoordde Dries Drafje. „Wij ne men ontslag! Wij willen niet langer in dienst zijn bij iemand, die te gierig is om onze slaapziekte te laten genezen door de kluizenaar! We verdwijnen! Dag mijnheer!" En daar gingen ze. Nu werd het voor Panda toch wel heel moeilijk. Yan de afdeling vi 15 ke- organisatie van de lJiaande*n Jean Thierry, een nr„Jgena®en v.' staat uit degenen riio f lsa''e die k hebben milliard, voortkomen» Vaa gen van deze Fransman ^eatfe, houdt zich bezig meS' 5eze de stambomen der betrokïf^ de vereiste diplomatieke an J e stappen. In NeriJ, letechb- groep reeds 350 gezinnen o3nd «t de personen woonden del"fWr,M Antwerpen bij. vergadermg jj Juist. Kanselier Adenauer hetft aan Italië bij zijn terupl-JL^^l verklaard, dat Italië n?°msl te &»a kracht zouden gebruikL een nauwe verenisno 0m ttf pese volken te bSn "rije nationalisme dient overwork?*81 den. In de afgelonen tl n ie grootste ellende gebracht" Werkverschaffing. itïiië hpJ; stemd, dat de haven van r' de Amerikanen gebruikt dKf de voorzieningsmoeiliikheden^vi"0? Amerikaanse troepen' in n °°r 08 Oostenrijk te vemindM installaties zullen op Amerika^??' ten worden verbouwd. Zit?? Italiaanse politie worden u Vele werklozen uit de streek door de Amerikanen in dien?,?3 genomen. Fusie Uit Zuid-Afrika wordt vo ?ens een door de leide??? nationalistische partij (dr üe Afrikaner party (Havenga) 1* geven gemeenschappelijke SkS wordt overwogen dit jaar een 2 dige samensmelting van beideV? tot stand te brengen. n Wat Taft zei. Senator Robert Taft Ar*, kaans republikeins partijleider hS Zaterdagavond in een rede aant diner van de republikeinse partiHeS dianapohs in Indiana aangedrorl? vrijheid van handelen voor Tsjafi Tsjek om een invasie en een oorlog beginnen in Zuid-China. OverhöV genngsprogram voor Europa vefe! de Taft: „Wij hebben ons in hé' ;V voor een Europees leger gestorte voldoende de capaciteit van onze tö:;. genoten, om hun aandeel in een Ewé. pees leger bij te dragen, na te m hoewel iedereen het er over «u i. dat zij de grote massa van dat te moeten leveren". Vriend. Volgens het Britse blad „Sunday Graphic" zullen alle regeringsdeoaite- menten na de verdwijning van de di plomaten Burgess en Maclean aan éa nieuw onderzoek door de Britse contra, spionnage-organisatie worden- own worpen. Het blad schrijft, dat he! M is „de vriend van beide mannen te ra den, die hun de zeer geheime inlich ting gaf, dat de contra-spiennagefe bepaalde nasporingen verrichtte binten het Foreign Office". Perón. Een wetsontwerp betreffende ont eigening van de drukkerij 'van-„El In transigente", een van Argentinië! vooraanstaande provincialedagbladen, is Zaterdagavond wet geworden. De provinciale Senaat nam het ontwerp aan, nadat het enige oppositielid de vergadering had verlaten, ,11 .In transigente", een radicaal oehtendbki werd gesloten wegens oneerbiedig- heid" tegenover de provinciale polis, op last van een commissie van hét Ft derate Congres. Perron. In Argentinië zijn zes pers®: Zaterdag om het leven gekomen en 51 ernstig gewond, doordat een goederen trein in een dichte mist inreed o? h. achterste rijtuig van een personen trein die stilstond langs het perron va het plaatsje Hipólito Irigoyen t; Buenos Aires. Tartaars. Zondag begon de „Stem ra Amerika" uitzendingen van een kvj- tier naar de Sovjet-Unie in het ra- taars en de talen van Toerkesln, Azerbeidsjan en Armenië. Gezonken. Zondag is officieel te Been- pest bekend gemaakt dat een Hongnrs passagiersschip, dat een geregelde n.:- dienst tussen Mohacs aan de Joept- vische grens en Boedapest onderhiel tengevolge van een ontploffing is zonken, waardoor zes personen zijr. ge dood, dertig vermist en zestig gewoa Men meent dat een aantal de; ven® ten inwoners zijn van dorpen m M buurt van de plaats, waar het onS«- plaats vond, die zich naar hun w»' plaatsen hebben begeven zwierf autoriteiten, die een onderzees het gebeurde instellen, m te hente- Standpunt. Op de oproep van de m communistische leiding staande .u-, nationale democratische 8 aan alle vrouwen over de-gene reld om het sluiten van een verdrag tussen de vijf gr heden te eisen heeft het Sow sische nieuwsbureau Tass volgende commentaar geg zullen een weigering varid. de regering van een der heden om aan het plan tot h van een vredesverdrag mee beschouwen als een gressieve bedoelingen \a advertentie Sanitair-Closets-Wastafel Baden-Geysers Toonzalen te Amsterdam en Haar Driehuizerkerkweg 108, D Telefoon (K2550) 1 Kennemer terbloesem. MAANDAG 25 JUN1 Theater.-7 en 9,15^ ,rThSer-'7en 9,15 DINSDAG 26 JUN1 7 en 9,15 0*** Kennemer Theater. terbloesem. 9,15 Luxor Theater. - en meisje uit Arus. Luxor ning W.B.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2