m Regering overweegt voorlopig nog géén nieuwe loonsverhoging Na een opmerkelijke wedstrijd: draw tussen Rood en Wit en HCCI i mg jV1, wA -Clowntje Rick Oude acht van Laga zegevierde bij jubileumwedstrijden te Delft Fa. B. De Egyptische Koningin Sociale voorzieningen tot een bedrag van ruim 230 millioen Bestelauto slipte en reed tegen boom 'n TIP VAN BOOTZ TOKTkstTTT Coloradokevers op het strand Examens AAan trachtte zijn vrouw van het leven te beroven Minister Lieftinck stelt een spaar-premie in het vooruitzicht CRICKETCOMPETITIE Spannend slot bij Haarlem—HCC II Cricketuitslagen Engeland won tweede testmatch van Zuidif,;i MAANDAG 2 5 JUNI 1951 In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de be groting van het departement van Sociale Zaken zegt de minister dat in de verdeling van het nationale inkomen inderdaad een verschuiving geconstateerd kan worden ten gunste van het aandeel der ondernemers. Voor een goed begrip van de betekenis van deze verschuiving moet echter in het oog worden gehouden, dat een belangrijk deel van het or.dernemersinkomen aan inves teringen wordt besteed, welke voor de werkgelegenheid van het gehele volk van betekenis zijn. De vraag of het billijk is, dat deze investeringen uitsluitend eigen dom van de ondernemers worden, vormt thans het onderwerp van een onderzoek op korte termijn, dat de sociaal-economische raad instelt. Voor een onmiddellijk opnieuw ingrijpen, teneinde de bestaande verhouding tussen lonen en salarissen, alsmede sociale uit keringen, ongevallen- en invaliditeitsren- ten enerzijds en prijzen anderzijds in voor de arbeiders gunstiger zin te wijzigen be staat, na de in Maart plaats gehad heb bende loontoeslag van vijf procent en de voorstellen tot verhoging der sociale uit keringen en renten, voorshands géén aan leiding. De minister onderschrijft de mening dat werktijdverlenging in zijn algemeenheid geen positieve bijdrage tot productieverho ging zou betekenen. Omtrent de wet, welke regelen zal stel len inzake de organisatie van de emigratie, kan de minister mededelen, dat het des betreffende ontwerp zijn departement heeft verlaten. Met betrekking tot de onrustbarende be richten, welke uit Australië zijn ontvangen, meent de minister er op te moeten wijzen, dat deze geen betrekking hebben op de overgrote meerderheid der emigranten, die zijn vertrokken in het besef, dat zij een nieuwe toekomst van de grond af zouden moeten opbouwen, en die van het begin af aan met een harde werkelijkheid hebben rekening gehouden. Sociale verzekering Het is de bedoeling, dat onder leiding van de minister-president door een dele gatie uit de ministerraad opnieuw met de Stichting van de Arbeid overleg wordt gepleegd omtrent het tijdstip van invoering der Werkloosheidswet. In afwachting van het resultaat van dit overleg kan de minis ter zich bezwaarlijk uitspreken omtrent de te verwachten datum van invoering van de wet. De minister heeft met belangstelling kennis genomen van de beschouwingen van verscheidene leden omtrent de huns in ziens wenselijke definitieve regeling van de ouderdomsverzekering. Hij vermocht deze leden echter niet geheel te volgen. Met name is het hem niet duidelijk hoe de ge uite denkbeelden omtrent de verhouding Bestuurder werd levens gevaarlijk gewond Op de Rijksweg te Velsen is Zaterdag morgen een bestelauto van de firma Ha- versehmidt en Klaje ter hoogte van het buiten „Waterland" door tot nu toe onbe kende oorzaak geslipt en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 51-jarige W. J. H. uit de Elzenstraat in IJmuiden-Oost werd door de schok uit de wagen geslingerd. Enige te hulp gesnelde artsen verleenden eerste hulp en brachten het slachtoffer naar het Anthoniusziekenhuis in IJmuiden. Het slachtoffer bleek een schedelbasisfractuur te hebben. Hedenmorgen was de man nog niet bij kennis. Er wordt voor zijn leven gevreesd. ADVERTENTIE Piet Dobbermans overdrijft reuze. Ja, „Baars boven baars" is zijn leuze. In één ding, denkt Piet, Overdrijf ik vast niet: TIP van BOOTZ in het riet.... 'n pracht keuze! Inz. Mevr. G. H. te A'dam ontv. 1 fles TIP Agenda voor Haarlem MAANDAG 25 JUNI City: „Hotel Berlin", 18 j., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Cassidy" en „Zet 'm op Boys", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Fabolia", 18 j., 2.30, 7 en 9.15 uur. (Dinsdag 2.30 en 8 uur). Rembrandt: „Maria Goretti", 18 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Een vrouw van slechte reputatie", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „My daughter Joy", 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 26 JUNI Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. van het pensioen van het algemeen be drijfspensioenfonds tot het pensioen van de volksverzekering moeten worden uitge werkt. De opbrengst der vereveningsheffing be droeg in 1950 233.428.000. Daartegenover kunnen de navolgende sociale voorzie ningen worden gesteld, waarvoor de uit gaven voor 1951 nader zijn geraamd als volgt: a. Noodwet Ouderdomsvoorziening 180 millioen gulden; b. Bijslagen ingevolge de wet tot aanvulling van invaliditeitsrenten 26.400.000 gulden; c. Kinderbijslagen aan invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrente trekkers 14 millioen gulden; d. Aanvulling der ongevallenrenten 3 millioen gulden; e. Kraamgelden 9 millioen gulden. Het totaal van deze uitgaven bedraagt 232.400.000. ADVERTENTIE ïïüffili ifSmSHaI TYffivBrTTiiH Rr N£Me)Sl LASTEX BADCOSTUUMS Zondagmorgen omstreeks 11 uur werd aan de inspecteur van dienst in het hoofd bureau van politie te Velsen gemeld, dat het IJmuider strand bevolkt werd door drommen colorado-kevers. Er bleek een grootscheepse invasie van dit gedierte gaande te zijn. De tijdelijke bewoners van de kampeertenten aan het strand hebben urenlang vrijwillig jacht gemaakt op deze belagers van de landbouw en des middags om half vijf waren reeds duizenden kevers gevangen. Op het politiebureau in Bever wijk kwam Zondagmiddag een-jongetje uit Wijk aan Zee met enige colorado-kevers aandragen en ook daar zijn onmiddellijk de nodige maatregelen getroffen. De „oogst" beperkte zich ten Noorden van de IJmuidense pieren slechts tot een driehonderd kevers. Wanneer deze inval niet afdoende kan worden bestreden, zul len waarschijnlijk evenals verleden jaai de scholieren worden ingeschakeld. De directeur van de Plantsoenendienst in Velsen, de heer J. H. van der Burg, deel de hedenmorgen mede, dat er aan het IJmuidense strand tot nu toe reeds vijf tienduizend coloradokevers waren ge vangen. De leerlingen van twee Velsense scholen zullen vandaag aan het zoeken deelnemen. Ook in Zandvoort Een ploeg van Publieke Werken te Zand voort heeft Zondagmorgen langs het strand een speurtocht ondernomen naar coloradokevers, nadat enige wandelaars 's morgens een aantal van deze diertjes op het strand hadden gevonden. Ongeveer 160 kevers werden gevangen. Er zijn reeds maatregelen genomen om schoolkinderen de komende dagen bij het zoeken in te schakelen. Op het strand te Castricum zijn Zondag avond eveneens duizenden coloradokevers aangespoeld. De schooljeugd is opgeroepen om de kevers te helpen verzamelen. Vanochtend zijn twee klassen van de Julianaschool te Overveen ingeschakeld bij het verzamelen van aangespoelde colora dokevers op het Bloemendaalse strand. Ter hoogte van de Zeeweg begonnen zij hun speurtocht die leidde tot aan het landgoed Duin en Kruidberg. EINDEXAMENS RIJKSKWEEKSCHOOL HAARLEM Geëxamineerd werden vijf candidaten. Geslaagd zijn de dames: A. J. Roorda, Amsterdam; M. C. van der Sluijs, Haar lem; T. Staritsky, Haarlem: E. J. Valk, Haarlem; M. H. H. Terol, Haarlem. DA COSTA-KWEEKSCHOOL BLOEMENDAAL Geslaagd voor het onderwijzersexamen aan de Da Costa-kweekschool te Bloe- mendaal de heren: J. N. Blom, P. W. Hart en H. J. G. de Jong te Haarlem; H. Eikelboom te Zwartsluis; O. Vlot en W. Vlot te IJmuiden. Voor de aantekening nuttige handwer ken de dames: A. Hoek, I. Ockeloen, G. M. Diemer, A. M. A. Lamme en T. J. A. Roest te Haarlem; W. M. L. Witzel te Hil versum; A. A. van den Belt te Overveen; E. Onstein, L. Oosterwijk en P. C. Han- hart te Heemstede; G. A. Wevers en J. Guldemond te Lisse; P. Hofman te Sant poort. LUCHTPOST VGOR NIEUW GUINEA Met een vliegtuig, dat op Donderdag 28 Juni van Schiphol naar Australië vertrekt, kan luchtpost-correspondentie bestemd voor Nieuw Guinea worden verzonden. Het verdient aanbeveling de stukken niet later dan 26 Juni ter post te bezorgen. FEUILLETON 15) Ze lachten beiden: er was nu toch enige ontspaning ingetreden. Het meisje ging thee zetten. En dan ging zij naar de werk kamer van haar vader en haalde hem met veel moeite over om ook in de zitkamer te komen. Zij bleef liever niet de gehele avond alleen met Dick. En zo zaten zij, zonder veel te spreken, bij elkaar. Dick met een tijdschrift voor zich, waarvan hij geen enkele bladzijde omsloeg; de heer des huizes ritselend met een krant. Het meisje, dat zat te handwer ken, liet telkens haar handen werkeloos in haar schoot rusten en staarde in het vuur. De klok tikte in de stilte. Om tien uur ongeveer werd er gebeld en was daar weer inspecteur Renkevoort. Dick informeerde dadelijk naar Kathrien- tje en de politieman verzekerde hem dat zij het uitstekend maakte. Zij was dadelijk naar bed gegaan. „En u wilt ons niet zeggen waar zij is?" „Nee dokter, dat kan ik niet doen." Hij kwam nu de zitkamer binnen, waar Meta hem voorzag van een kopje thee. Hij vroeg naar de jongste dochter, nee, die was nog niet thuis. En dan naar de zoon, welke vraag tot de ontdekking leidde dat ook Jan Willem de plaat gepoetst had. Nie mand had in de algemene emotie nog aan de jongen gedacht. „Ik vind het ellendig", zei vader Baeck. „Ik geloof, dat ik uw huis had moeten laten omsingelen door een cordon politie agenten", meende de inspecteur. „Laten we hopen dat de jeugd straks weer thuis komt. Ik wilde uw jongste dochter nog wel even zien. Maar u, juffrouw Van Wieldrecht, staat ook op mijn lijstje voor een paar nadere inlichtingen. Zou ik u even apart kunnen spreken?" „Ja, dat is goed, inspecteur", zei het meisje zacht. „Blijf maar hier, Meta", zei haar vader, opstaand, „dan gaan Dick en ik wel zolang naar mijn werkkamer. Dan heb jij hier het rijk alleen." Toen de deur zich achter beiden geslo ten had, schoof het meisje haar stoel wat uit het licht. Ze was bleek geworden. Ze vroeg de politieman ook te gaan zitten en hij nam plaats aan de andere zijde van de haard. Er viel even een stilte: hij bla derde in een notitieboekje. Dan begon hij: „Wij staan voor een moeilijke puzzle, juffrouw Van Wieldrecht. Een mysterie. Er moet iemand zijn die uw zuster een be dwelmend middel heeft ingegeven en haar daarna in een kist heeft gelegd of laten leggen. Een poging tot moord. U weet na- In de gemeente Diemen heeft zich Zater dagmorgen een echtelijk drama afgespeeld. Een echtpaar kreeg twist over een geld kwestie. De ruzie liep zo hoog dat de man eerst trachtte zijn vrouw van het. leven te beroven en daarna zich zelf levensge vaarlijk verwondde. Omstreeks kwart over negen werden de buren van de familie B. opgeschrikt door luid gegil. Een van de buurvrouwen drong het huis binnen waar zij het echtpaar in een hevige worsteling aantrof. De buurvrouw slaagde erin het vech tende echtpaar te scheiden. Zij ontfermde zich over de hevig bloedende vrouw, die met een priem enige malen gestoken was. De man ging naar de keuken, waar hij zich met een mes een zeer ernstige verwonding aan de hals toebracht. Toen hij werd ge vonden had hij reeds zoveel bloed ver loren, dat ernstig voor zijn leven moet worden gevreesd. Hij is naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam over gebracht. Uit het onderzoek bleek, dat de man en de vrouw kort na negen uur op de slaap kamer ruzie hebben gekregen over een geldkwestie. De man wond zich zo op, dat hij zijn vrouw beetgi'eep en haar trachtte te. wurgen. De vrouw wist echter los te komen, waarna de man haar met een priem te lijf ging. Toen zij vluchtte duwde hij. haar van de trap. Beneden ging hij zijn vrouw andermaal te lijf. De verwondingen die de vrouw heeft opgeiopen zijn niet levensgevaarlijk. Zij wordt voorlopig verpleegd in de woning van haar buuxwrouw. In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der commissie van rap porteurs uit de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de begro ting van het departement van financiën verklaart minister Lieftinck zich bereid ten behoeve van zekere vormen van sparen te overwegen tot het verlenen van een extra-spaarpremie over te gaan. Bij de Nationale Spaarraad is een spaar regeling voor de rijpere jeugd in voorbe reiding, waarbij aan ongehuwden van 17 25 jaar een aanvulling op de rente ver strekt wordt, mits de spaargelden tot de datum van het huwelijk of het bereiken van de 25-jarige leeftijd niet opgevraagd worden. Wanneer de Nationale Spaarraad officieel de definitieve spaarregeling bij het ministerie van Financiën indient en de mi nister zich met de strekking daarvan kan verenigen, zal de indiening van een wets ontwerp ter verkrijging van de daartoe be nodigde gelden bij de Staten-Generaal wor- dên bevorderd. Wanneer deze spaaractie aan de verwachtingen beantwoordt, bestaat de mogelijkheid ook voor andere catego rieën soortgelijke regelingen te ontwerpen. De minister geeft voorts als zijn mening te kennen, dat hij in de marktverhoudin gen van het ogenblik geen aanleiding ziet, over te gaan tot de uitgifte van een ge dwongen lening of een lening met een stok achter de deur. Een dergelijke lening zou niet bijdragen tot het herstel van evenwich tiger verhoudingen op de kapitaalmarkt. Dit oordeel verhindert echter niet-, dat de regering zich onder zeer bijzondere om standigheden genoopt zou kunnen zien van de genoemde middelen gebruik te maken. Wat de achterstallige belastingen be treft ziet de minister de volgende factoren: de neiging van het publiek om een aanma ning en een dwangbevel af te wachten en de verleende uitstellen mede als gevolg van de op verzoek van de Staten-generaal aan de ontvangers gegeven opdracht om bij snelle opeenvolging van verschillende aan slagen de nodige soepelheid te betrachten. Alweer heeft Rood en Wit een wedstrijd gespeeld die uitmuntte door spanning. Deze keer was het resultaat een draw tegen het sterke HCC I. Tegen het einde van de strijd, die op het terrein aan de Van Hoo- genhoucklaan in Den Haag werd gespeeld, werd het dermate spannend, dat een groot gedeelte van het publiek bleef kijken tot de laatste bal gebowld was om bijna tien voor half acht 's avonds. Ongetwijfeld de beste prestatie in deze match was de century van W. H. Gallois (113), die wel verreweg het grootste aan deel had in het hoge Haagse totaal van 195. Gallois' goede, harde innings bevatte maar liefst elf vieren. In andere vorm opmerkelijk was de wijze, waarop Rood en Wit de draw for ceerde. Toen de laatste man E. Peere boom in kwam stonden er 78 runs op het scoringbord en er was nog bijna ander halfuur te spelen. Een overwinning was voor de Haarlemmers niet meer mogelijk en dus zetten W. Heybroek (nummer 9) en Peereboom zich aan de taak van het op houden van hun wickets. En dat is ten slotte gelukt. Er werden vrijwel geen runs geslagen en alle fielders stonden binnen twaalf meter van het wicket. Zeven bowlers trachtten de „muur" van deze bats- men te doorbreken, maar het mocht hun niet gelukken. Toen de laatste over ge bowld was had Heybroek 18 not out waarvan de meeste runs voor het inkomen van nummer elf waren gescoord en Peereboom 4 not out. Het totaal was toen 94 voor 9. Behalve Gallois' century hadden ook 13 runs van P. van Arkel en 23 van W. Arend- sen de Wolff meegeholpen aan het berei ken van het HCC-totaal. De bowlingcijfers van Rood en Wit dat zonder Bijleveld speelde waren: E. Peereboom 2-45, L. Molijn 3-57, P. Ligtenstein 1-11 en Hein Winter 4-32. Bij Rood en Wit waren behalve Hey broek C. de Nijs (28) en H. W. Winter (14) in de dubbele cijfers gekomen. De bowling resultaten van HCC waren als volgt: jhr. W. van den Bosch 1-12, J. J. van der Luur 4-29, W. H. Gallois 1-8, E. W. C. Vriens 2- 18, A. M. J. de Beus 1-15. P. Niks en P. van Arkel hadden geen wickets genomen. Het verdient nog wel vermelding, dat de Haagse bowlers in totaal 79 overs los lieten, waarvan door het stugge verde digen van de twee laatste Rood en Witters 41 maidens. Volgend weekend viert Rood en Wit met een diner en twee „ere-wedstrijden" van ouderen zijn zeventig-jarig jubileum. Het zag er eerst weinig naar uit dat de wedstrijd tussen Haarlem en HCC 2 nog een beetje opwindend zou eindigen. De Villeneuve won de toss en ging het veld in. Op een nat terrein leek dit een vreemde keuze, doch de natheid van het gras viel mee en de Haarlemmers hadden met bat ten het nadeel van een traag veld en don kere lucht. Mede door zuiver bowlen was de score van Haarlem dan ook niet in drukwekkend. Op een bepaald ogenblik was de stand 46 runs voor zeven wickets waarvan Voogd een geduldige 13 en Han Boeree 9. Paul Maas en Onkenhout brach ten door aanvallend spel verbetering. De eerste scoorde 16 runs, Onkenhout werd met een goede 20 topscorer. Het totaal werd 80. Vooral Menschaar had regelmatig en zuiver gebowld: 627 in 26 overs, waarvan 12 maidens. Verder H. Rietdijk 016, J. H. Koeleman 326, L. C. de Villeneuve 03 en O. Planten 07. Hoewel HCC 2 Schuur miste, kon nau welijks verwacht worden dat dit sterke svo (v IrV Zo kon Rick de vaart van de roeiboot inhouden. Hij hield de brug stevig vast en trok de boot naar de oever. „Zo, zei hij, nu kunnen we tenminste uitstappen! Ik was al bang, dat we maar altijd door zouden drijven!" Allebei stapten ze uit de boot en klommen tegen de oever op. Bunkie keek naar de boot. „Wat moeten we daar nou mee doen?", vroeg hij. „Tja," zei Rick. „We kunnen 'm niet in onze zak steken en mee terug nemen!" „Wat zal de boer kwaad zijn waarvan die boot is!", dacht Bunkie. Maar jaze konden er op het ogenblik niets op verzinnen. Wel voelden ze, dat ze er erg verkeerd aan hadden gedaan! Toen keken ze eens rond. De zon was al bijna onder, zo aanstonds zou het al gaan schemeren. „We zijn 'n lelijk eind van huis geraakt," zei Rick. „We zullen laat thuiskomen!" Samen liepen ze terug, de lange weg elftal veel moeite zou hebben vooral toen hun derde man Colthoff een vlotte 37 scoorde. Het pakte echter anders uit, vooral toen Peschar met bowlen goed op dreef kwam. Van 2 voor 30 werd het 5—67, 6—70 en 7—75. Toen wist de jeug dige Wim van Manen zijn club de over winning te bezorgen. Dé Villeneuve had -•* 10 runs gescoord, evenals Wischoff. Op 82 voor 7 werd gestopt. Vermelding verdient het goede werk van beide wicketkeepers; Honnebier en Colthoff deden ieder drie vangen. Het batten blijft Haarlem's zwakke punt. Fielden en bowlen zijn steeds zeer behoorlijk, doch de eigen totalen zijn te W. ^Peschar bowlde 434, P. Maas 234 en M. Maas 18; dit ene wicket dankte hij aan een meer dan schitterende vang van Honnebier aan leg. HBS—VVV De wedstrijd HBS—WV leverdie een overwinning op voor HBS, dat de ontmoeting won met 67 runs. WV scoorde 46 runs, waarvan Burger 12 en Rodenburg 11. De bowlingcijfers van HBS waren: Van der Vegt 1 voor 19, Van Vliet 2 voor 6 en Dellow 7 voor 17. HBS scoorde 113 runs, waarvan Van Dijl 19, Van Vliet 53, Visee 10 en Broda 16 not out. De bowlingcijfers van WV waren: Ro denburg 3 voor 17, Bartholomeus 1 voor 21, Bernstein 2 voor 43, Slagter 1 voor 11 en Heinrich 1 voor 18. Hermes DVSVOC Te Schiedam won Hermes DVS van VOC met zeven wickets. VOC scoorde 98 runs, waarvan: A. Nieuwenburg 16, Dunk, 34, Kettlitz 19 en J. Nieuwenburg 13 not out. Bowlingcijfers Hermes DVS: Melief 1 voor 27, Ruiterman 4 voor 20, Scheffer 4 voor 21, Tettelaar 0 voor 18, Van Meurs 1 voor 5 en Stolk 0 voor 6. Kermes scoorde 101 runs voor drie wickets: Stolk 47 not out, Tettelaar 14, Van der Ende 12 en Keuzenkamp 12 not out. Bowlingcijfers VOC: Terwiel 0 voor 20, J. Nieuwenburg 0 voor 22, Van Benne- kom 1 voor 18, Stroo 0 voor 25 en Bongers 1 voor 6. SpartaExcelsior Excelsior behaalde Zondag te Rotterdam de overwinning op Sparta. Excelsior scoorde '113 runs, waarvan Oosterholt 52, Bakker 14 en Hoenderop 28. Bowlingcijfers Sparta-De Bruvn 3 voor 34, Borrani 1 voor 7, Van der Linde 4 voor 20 en Schilthuis 2 voor 17. Sparta bracht het tot 39 runs. Bowlingcijfers Excelsior: J. Oosterholt 2 voor 18, Dries 3 voor 18. N. A. Oosterholt 5 voor 2. QuickPW In Nijmegen won PW met 148 runs. PW scoorde 203 voor 5 wickets (gesloten): ir. Visser 19, Nordbeck 37, dr. Jansen 103, Stroink 31 not out. Bowlingcijfers Quick: Burki 4 voor 60, Veugelers 1 voor 39. Quick bracht het tot 55 runs, waarvan Phijffer 19, Ingelse 15. Lief tink bowlde 2 voor 18, ir. Visser 4 voor 5 en Höpink 4 voor 19. VRAKampong VRA won met 4 wickets van Kampong. Kampong scoorde Engeland heeft tegen Zuid-Afrika met fc nen. Engeland, dat on i Wlckets scoorde, zette Zuid-Afl fi8rste dag voor lil ,.*3 °P de hel de „follow on" fL?6 K "2 stumps werden gterokS u Toej 137 voor 4 gescoo^5 Z^bt die Zaterdag tot een e«"2 totaal van 211 runs. emdkwam^- E»e. Engelsen hadden toen nodig m hun tweerif in noS 16 n» Zuid-Afrikanen te winïV® VaH werden vergaard zonde? Ibf 16 De wedstrijd werd een tS Engelse off-spinner Rov t zeven wickets nam in dee J "ail vijf in de tweede Ziin f t.WPP i^.nin^n ■6nn bowil ^wee innings waren: 60.2 De laatste zes Zuid-Afrikaan^ 1 I2- vielen in iets minder dai 74 runs. ChaethaT&SJ «C dag zo n kranig figuu, aan ,™n, dieVrjj. maakt konden tegen de (as'bolif^611 dreef komen. Zij bezweken 4lvlers nietcp op ballen van Statham enECtiev% en Ikin, die voor Engeland Huttc* men voor de tweede irmhl 3t h<' voor de zege benodigde 16 ran?00?11* len, gebowled door Dudley 8 S1 Rowan. Ook in 1947 hL S06* Lords een toetswedstrijri mef?ÏÜ gewonnen, eveneens tegen Zui].^ 89 runs waarvan: Van der RiiwT ferman 12. Bljl 41 en Of. Bowlingcijfers VRA: Klink 9 Smitl voor 16; Fischer 6 voor L 3'! VRA scoorde 91 runs voor fi Meijers 12. Vander Vlught 24 m3J5 Kuramer 22 not out, Uldsrl'. Bowlingcijfers Kampong: De v.»* 1 Heemstede va„° CVHwïX^ Rood en Wit II verloor in Utrecht Rood en Wit 2 trok naar Kairam en verloor met 83 runs. Kamp<£W de 194 runs voor 7 wickets 51 Eikelboom 101 not out. Rood enB bracht het. tot 111 runs. TopsSX Wildschut met 28. scorer was Rood en Wit Ill-Haarlem II Gewonnen door Haarlem II met 102 reu op de eerste innings. Haarlem li scoordi 161 rTunAs,yoor 2 wickets (gesloten),wur. van J. Allart 79, H. Peschar 55 not out en G. Bosch 12. Voor Rood en Wit bowlde E Thon 1 voor 36 en G. de Vries 1-47, Rood en Wit III scoorde 59 runs,'war. van W. van Liemt 18 en P. J, Freni 17. Bowlingcijfers van Haarlem II: G. Bosi 3 9; R. J. Ton 224; F. Lanting 2--U' G. Wessel 2—5 en Ch. Bosch 1-7. NCB-elftal voor Nijmegen Het NCB-elftal, dat op 3 Juli te Nijme. gen tegen de Lincolnshire Gentlemen ai spelen, is als volgt samengesteld: R. de Vries (aanvoerder, Quick, Nij&J gen); D. Ingelse (Quick, Nijmegen,wicket- keeper) H. Boeree (Haarlem); H. Burki (Quick, Nijmegen); H. Herklotz (i N. Leeftink (PW); M. Maas (Haa P. Maas (Haarlem)L. Mulder (VRA)] E.-Peereboom (Rood en Wit); C. J.S (WV)'. Na een goede race over 3000 meter heeft de oude acht van Laga Zondag gezege vierd in het hoofdnummer van de twee daagse jubileum-roei wedstrijden van de Delftse studentenroeivereniging „Laga" op de Schie, tussen Delft en Overschie. De strijd ging tegen de oude acht van Njord, die in zijn strijd tegen Nereus, een tijd van 9.44.2 had gemaakt. Njord nam met een snelle start de leiding, doch be hield deze niet lang. Laga verhoogde het tempo iets, wist met Njord gelijk te ko men en lag op 1000 meter ongeveer een halve lengte voor. Op de 1500 meter kwa men de twee ploegen zo dicht bij elkaar, dat een aanvaring dreigde. Laga behield de leiding tot op ongeveer 2000 meter. Toen zette Njord, in een zeer hoog tempo roeiend, een krachtige eindspurt in, doch Laga vocht uit alle macht. Heel langzaam liep Njord iets in, maar de halve lengte kon het niet meer wegwerken. Laga ging met ongeveer een kwart lengte door de finish in de tijd van 9.47.2. De tijd van Laga was drie seconden hoger dan die, welke Njord op de eerste dag had gemaakt. Hierbij moet echter niet uit het oog verloren worden, dat er toen vrijwel geen wind was. Het Spaarne heeft deelgenomen in het nummer tweeriemsgieken zonder stuur man. Zaterdag werd de heat gewonnen van Willem III in 7 min. 56 sec. en Zondag de finale in 8 min. 11.2 sec. Tweecle was Njord. De uitslagen luiden: Vierriemsgieken junioren A: 1 ZW 7.21.4, 2 Nereus. Achtriemsgieken junioren B: 1 Laga 6.31.4, 2 DDS. Tweeriemsgieken junioren A: 1 Argo 8.28.6, 2 Skadi. Skiff junioren: 1 Laga 7.59.4, 2 De Laak. Vierriemsgieken lichte ploegen: 1 Triton 7.25.8. 2 Njord. Dames stijlroeien overnaadse skiff: DDS 93 pnt., 2 De Laak 92 pnt, Dames stijlroeien overnaadse vlerriemS' gieken: 1 DDS 89 pnt., 2 De Vliet 83pit Vierriemsgieken zonder stuurman: I Laga (door diskwalificatie voor Tnta wegens aanvaring). Vierriemsgieken overnaadse.' 1 ITO 7.45, 2 Nereus. Dames stijlroeien vierriemsgieken JDW' ren: 1 De Hoop 86 pnt, 2 Phocas81» Achtriemsgieken dames: 1 De Vliet 2 DDS- Tweeriemsgieken junioren B: 1 8.19.2, 2 Nereus. Vierriemsgieken junioren B, kil w 2 Njord. ut Vierriemsgieken dames: 1 De J*h 4.2.8, 2 Phocas. Achtriemsgieken senioren: 1 9.47.2. 2 Njord (op kwart lengte).. Tweeriemsgieken zonder stuurman. Het Spaarne 8.10.2. 2 Njord. Dames dubbel twee: 1 Willem IHi Z W ^Vierriemsgieken senioren: 1 Triton Ui' 2 Nereus. Achtriemsgieken junioren. 1 2 Triton. ADVERTENTIE tuurlijk mijn voorlopige conclusie, dat één van u vijven dat geweest moet zijn. Vol gens getuigenis van het meisje zelf kan dat niet anders. En toch moet ik u eerlijk bekennen dat het mijzelf ook onwaar schijnlijk voorkomt, zeer onwaarschijnlijk. Een moeilijke zaak! Het enige dat ik kan doen is mij zo snel mogelijk te oriënteren in uw familie en ik vind het heel vriende lijk van u als u mij daarbij behulpzaam wilt zijn." „Maar naturlijk, inspecteur. Dat spreekt toch vanzelf',, antwoordde het meisje. „Is uw zuster een moeilijk kind?" „Moeilijk? Nee, zeker niet, inspecteur. Integendeel: zij is van de drie jongeren altijd degeen die het meest aan anderen denkt, die fijn voelt en rekening houdt met de gevoelens van anderen. Zoals nu van avond weer bijvoorbeeld: de beide anderen zijn er stilletjes vandoor gegaan, hoewel ze wisten van de crisis hier in huis. Maar Kathrientje komt ons allemaal goedendag zeggen, hoewel ze nu toch zeker de ver denking moet koesterende verdenking dat één van ons haar kwaad heeft willen doen „Ja, dat is ongetwijfeld typerend. Maar toch krijg ik de indruk van een wrijving, of tenminste een kloof tussen haar en de anderen." „Ja, die is er ook, inspecteur. Ze is an dersfijner.ik zou haast zeggen: uit ander hout gesneden. Ze is ook artis tiek begaafd. Het is geen aanstellerij of zoiets, maar zij heeft een werkelijk talent voor vioolspelen." „En uw vader vindt dat verschrikkelijk." „Ja. Heel verschrikkelijk. Het maakt hem driftig en onredelijk. Zij speelt nu nooit meer als hij thuis is en spreekt met geen woord meer over haar muziek. Maar de drang blijft in haar: zij kan het spelen niet laten." „En de andere kinderen zijn niet muzi kaal?" „Niet het minst. Als Jan Willem probeert te fluiten klinkt het al vals!" „Zo. Dat is wel een schril contrast. En uzelf, juffrouw van Wieldrecht. Kunt u goed met uw stiefzusje overweg?" „Ik hou erg veel van haai-, inspecteur. En zij van mij." „En u kunt zich niet indenken, wie haar dit zou hebben aangedaan?" „Nee, inspecteur, zeker niet." Hij zag haar opmerkzaam aan. Geen mooi gezichtje, maar bijzonder lief en met de charme van een beminnelijk, harmo nieus karakter. Eenvoudig zwaar haar om een intelligent voorhoofd, en eerlijke grijze ogen die hem zonder schroom aanzagen. Dit meisje? Bijna onmogelijk. En toch. „Nu komt er een bedenkelijke vraag, juffrouw Van Wieldrecht. Uw zusje is het laatst bij u in de apotheek geweest, niet waar?" Hij zag meteen de schrik. Maar ze ant woordde: „Nee." „Uw zuster heeft er ook tweemaal om gejokt; dat hebt u zeker samen afgespro ken. Misschien dat u mij de tweede ont kenning zoudt willen schenken, dat maakt de zaak eenvoudiger. Ze is in ieder geval vanmiddag, na de lunch, bij u op de Kalk markt geweest, dat heeft ze mij zelf ver teld". „Heeft ze u dat verteld? Ja, het is zo." „Juist. Belooft u mij om nu niet verder te jokken. Het gaat u toch slecht af. En wat deed ze daar bij u in de apotheek?" „Datdat kan ik niet zeggen." „Maar u zult het toch moéten zeggfen!" „Neenee". Hij fronste ongeduldig zijn wenkbrau wen. Een allemachtig lastige zaak die, vol komen nodeloos, op deze manier nog inge wikkelder werd. Waarom zei ze nu niet meteen, wat dat zusje daar was komen doen! Die Kathrientje was ook al zo ge heimzinnig geweest over dat punt; zou er hier dan tóch een aanwijzing zitten? „Juffrouw Van Wieldrecht, werkte u vanmorgen in de apotheek?" „Ja." „En vanmiddag?" „Vanmiddag ook." „Werkt u daar geregeld 's Zaterdagsmid dags?" „Soms wel. Soms ook niet. Dat hangt er van af, of het druk is." „En komt u altijd thuis koffiedrinken?" „Ja. Altijd." „Dat kost u veel tijd. Gaat u met de tram?" „Nee, met mijn eigen twoseater." „O, dat maakt natuurlijk een verschil. Doelstraat 39 - Haarlem Tel. 1$ Officiële verkoop Sikbens fokken FLEXINE FEPARATIE ZWART mag in geen garage ol ontbreken gesprots U hebt vandaag dus uw zg aan de lunch. En daarna hebt uJ uw twoseater meegenomen apotheek." reden. Niet zonder een gebli zelfs. Als u haar mts te vrag u dat thuis kunnen doen. halen moest, had u dat vo nen brengen in uw auto. daar naar toe. En tegrusten. Wijl ze gezegd dat ze zou Da pi rn ij die gewichtige reden nu zeoS j m?,u' moet Zich goed beden*1 een verhoor is in een en s-u- uzelf behoort tot ae vijf P^Datu van één de schuldige moet der die vijf de mee=' en dus oVer dat u apothekeres bentin nodige verdovende Qg ster$ schikken. Dat wordt door hel feit, ee;. geweest lunch bij u inde - om mij d*? Wanneer u WuftJJ®fverschaÜen vraagde inlichtingen u moeten arresteren. wjjd geopf1 Haar grijze ogen, öz was doodsb zagen hem ontsteld aam geworden. Haar ^oog in haar schoot. Dan en antwoordde: uerw'

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6