Croenfenma Belgische economen en vakbondleiders keuren onze economische politiek af ïïrfi'Dtó1915 uur: De WSSA yïïffir rkt had een goede week Visserij-varia kostbaar door export 15 KgSsz***™- I n Ü1 Castricum IJmuiden Damcompetitie bij 7.5-jarig bestaan van IJmuiden V.V.B. heeft voldoende aan een gelijk spel „Kijk Uit" kampioen van Midden-Kennemerland Agenda voor Velsen Ma v°or Beverwijk S&DAG 30 JUNI 9,15 uur: De ha- Examens SCHEEPVAART #4G3oj^Li!ii__ i.Op wpek geweest op de integendeel, sm de J voor '>,SrC«SnnS.?«n te» vorig i«aflten „Ti duur. Omdat een P naar België geëxporteerd «Stot 43 cent per bos. •- aangevc a grote a W» Aardbeien-met-dop waren schaars en de goede kwaliteiten ervan werden ruim schoots beloond. De Moulin Rouge van extra kwaliteit kreeg 4.80 per mand van 5 pond. De Framboos-aardbeien worden geleidelijk ruimer aangevoerd. De prijs varieerde rondom 3 per mand. De Mada me Lefèbre, die haar „nadagen" begint te beleven, ging voor 2.80 per mand weg. #ere Deze aangevoerde groente, 'tt het grote aanbod in prijs QOOr "Cl o i. pr stuk voor. Sla is er ook waardoor de hoogste prijs nfr krop was. Doperwten rrf'-'grLr da prijs g'ng CS per kilo. Peulen haa'- •'^t0 Ailo Snij- en sperciebonen 125 tot 175 cent per kilo. Spi- zü Wacht 50 cent per f.Öet«rdookalduur: 12 tot 's:F 'm Minder bloemen, hogere pr«zen 7<i eoed als op zijn en de s*2?£maar uit dc kaskomen j^S op de bloemenveiling be- onivaiiE geworden. *z X befangrijk gestegen. De tóÜS&en Wer dadelijk *jUZ«m ziin zo goed als op, maar *TSS* verschijnen nu de Js'fdie reeds door verscheidene aangeboden. Lelies komen ^Saan de markt. Bij de kleine rgSS de korenbloemen, duizend- gigss gemeten uiers en lathyrus. jf«enictcn een goede kwaliteit Shet tot hoge prijzen Het aan- ïanten loont ook terug, hoewel t'fA kwaliteiten nog veel vraag Meer aardbeien M was er een grote aanvoer op de iiling, die voor 90 procent uit ■J.Z.,onder-dop bestond en haai Ljyièprijzen van 2.50 tot 3. /0 j^aar de diepvries- en conserven- h entenmarkt Aardappelen daalden vijf cent in prijs c-: Castricumse groenteveiling was r'wii aanvoer van komkommers, die 's! opbrachten. Peulen kwamen tot •viivan 92 a 192 cent per kilo. Nieuwe daalden vijf cent in prijs en :$m 18 a 20 cent van de kar. De •nujoede bloemkool ging met 13 cent 12 34 cent was de notering van ■si Bosuien werden druk aange- ïic brachten van 6 tot 9 cent op. Ook Sta waren weer op de markt te ■iepde prijzen ervan schommelden 21! en 22 cent per kilo. De bospeen steeds goedkoper en kwam er karig tt26 tot 31 cent. Waspeen ging. weg J1 cent. De prijs van kroten bleef vu!: 12 tot 14 cent. Evenals Woensdag eveer heel wat rabarber aangevoerd. 1 a 5% cent per kilo werd be- jhbbeie'bonen noteerden 155 a 130 kilo. De betere kwaliteit doppers 55cent per kilo. Sla noteerde maar .tKniper krop en enige kisten spinazie te voor 24 cent per kilo van de hand. -D.I.IÏ' NAAR CONCOURS iz'ïi muziekconcours dat Zondag 22 tï Aalsmeer wordt gehouden, wordt =g;:r?n door het Castricums fanfare- ?tDi.U,". Het komt uit in de ere- 24 Het concours, wordt georganiseerd CöNederiandse Federatie van Harmo- t-fe Fanfaregezelschappen. EDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST fwTheater'', Castricum: «^.Dinsdag en Woensdag: „Twee een matroos". ^Zaterdagen Zondag: „Het meisje j»? .De Ooievaar", Uitgeest: N: ..Malakka". en Maandag: „Hallo New York". BURGERLIJKE STAND In Castricum Ook op de Castricumse aardbeienveiling werd Vrijdag flink aangevoerd. De prijzen bewogen zich weer in stijgende lijn. Kre gen de tuinders er Woensdag 150 tot 300 cent per slof voor, nu lagen de prijzen tus sen de 170 en 380 cent. y... Cornells Maria, z. van M. Poel, Bleumerweg 49; ft»» K. Brouwer en E. Lawson, -Uacobus Antonius Wilhelmus KL?-.Konijn en C' A- Mek- -^elgeeststr. 19; Cafharina Hen- sfcs» J?ne en G- Twuijver, fc'.lp\?a"nus Friederich Wil- Lïl ïhefferl»e en C. Maat, ^FA rió'rr ^nne Sofia Geertrudis, pA.de Groot en M. B. Stuifbergen, Juriaan Frans van Metselaai' te Lim- kfef Castricum; Ge- uïva?G p?US Kuijs' oud 71 ia~ -AoCSerS-Wonende te Gas- f r'P Geers' oud 72 ^-over inï at1'5' wonende k'ïfij 01lfieden te Alkmaar; Antje geh' met J- Cor- MhmJ r!SUm: Maria Veldt, ^Cadricum Van den Ber*' DE ANDERE NYLON-KOUS IS TERECHT Aan het Politiebureau, Dorpsstraat 4, zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: bos sleutels, gouden ring, ballpointpen; rode autoped, dames-pols horloge, blauwe autoped, nylonkous, wol len hoofddoek, vulpotlood, doublé dames horloge, paar zwarte kinderschoenen, paar kindersandalen. Verloren: portefeuille inhoudende f 47,portemonnaie inh. f 44,dames tas inh. portemonnaie met f 100,en een portemonnaie inh. f 10,aan kleingeld, portemonnaie inh. f 9,50, armbandhorloge, gouden armband, zilveren armband, heren polshorloge, doublé armband-horloge, een slaappop, rood wollen kindervest, geblokte sjaal, broche, reserve-wiel van auto, pak textiel, autowiel-döp merk „Minor", ge ruit jongensjasje. BENOEMING Aan het postkantoor te Castricum zijn tot employés eerste klasse benoemd de heren J. P. P. van den Bos en J. Kabel. Voor deze benoeming waren beide em ployés tweede klasse. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Gem.: 10 uur ds. H. J. Franke. Gerf. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kornet. Herv. Evang. Gem.: zie Ned. Herv. Gem. ZONDAGSDIENST ARTSEN De Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur wordt waargenomen door dr. A. de Jongh, Kon. Julianastraat 1. De wijk- en kraamverpleging wordt waargenomen door zr. J. A. Bosdriesz, Torenstraat 29, Telefoon 401. Op 28 Augustus zullen des avonds in café Flora in IJmuiden-O.ost vijftig kwar tetten van IJmuider-bedrijyen, diensten en verenigingen een interessant damtour- nooi beginnen, dat door de plaatselijke damclub D.C.IJ., in -samenwerking met „Sportief", ter gelegenheid van de 75-jarig bestaan feesten wordt georganiseerd. Er wordt gespeeld om het kwartet-kam pioenschap van Groot-IJmuiden. Geoefen de dammers van DCIJ en Sportief mogen in clubverband niet aan dit tournooi deel nemen. Wel is toegestaan dat een bona-fide dammer aan het eerste bord zijn bedrijf vertegenwoordigt. Wie zijh ifartij" veriicst, wordt uitgescha keld. Bij 'gëfijk spePgaaft beide kwartetten over naar de volgende ronde. Wordt weer gelijk gespeeld dan staat dit gelijk met ver lies. Het is bijzonder verheugend dat DCIJ zoveel IJmuidenaren van allerlei „schake ringen" onder een dak bijeen weet te bren gen. Het gemeentebestuur van Velsen en de bemanning van de Neeltje Jacobs hebben de uitnodiging om mee te spelen aanvaard. Verder kwamen reeds inschrijvingen binnen van de volgende kwartetten, 1. In stuif Ned. Herv. Kerk: 2. C.J.M.V.: 3. Vis- knechts; 4. Vislossers; 5. Vishandelaren; 8. Unie-vis; 7. Neco; 8. Vico; 9. Rokerij-per soneel S. Mcy en Visser Clots; 10. IJmui- der Courant; 11 Amsterdamse Ballast Mij.; 12. Twentse Bank: 13. Gas en Water; 14. Stormvogels; 15. V.S.V.-iunioren; 16. Za ken Centrum Kennemerlaan: 17. Vismeel- fabriek „De Toekomst"; 18. Bridgeclub „De Jump"; 19. Kappers; 20. Scheepstimmer lieden. Het eerste elftal van de voetbalvereni ging „Breesaap", dat vorige week op „Wa tervliet" tegen WSV een overwinning boekte voor de plromolie naar de derde klasse KNVB, brengt Zondagavond voor de beslissende wedstrijd een tegenbezoek aan de Wormers. In deze ontmoeting, die om zeven uur begint, hebben de WB'ers aan een gelijk spel genoeg om te promoveren. WB komt uit met: C. v. Veelen; R. Schriemer en B. v. d. Struyf; J. Schild wacht, P. de Wolf en H. v. Riemsdijk; Mi- likowitz, IT. Verswijveren, P. Schildwacht, J. v. Loon en N. Michel. De schaakclub „Kijk Uit" is er in geslaagd haar laatste wedstrijd te winnen én werd daardoor kampioen van de Mid-Kennemer- land-Schaakkring. De kampioen van het vorige jaar. HOSC bezet de tweede plaats, gevolgd door Weenink e.a. Door dit resultaat komt „Kijk Uit" voor een jaar in het bezit van de wisselbeker, die hiervoor is beschik baar gesteld. Weenink heeft nog getracht haar laatste kans waar te nemen, maar dit lukte niet. „Kijk Uit" won de wedstrijd met 14U9 li. Er moet nog een wedstrijd gespeeld wor den, De Pion—HOSC. die overigens geen invloed meer kan hebben op de totale uit slag. Deze luidt als volgt: 1. Kijk Uit 5 5 0 0 10 2. HÓSC 4 3 0 1 6 3. Weenink 5 3 0 2 6 4. Santpoort 5 3 0 2 6 5. Lasker 5 1 0 4 2 6. De Pion 4 0 0 4 0 „DE RING" BOKSTE IN „FRASCATI". Dc leden van de boksclub „De Ring" uit IJmuiden hebben deelgenomen aan de wedstrijden in Frascati in Amsterdam. De heer H. van Meerten kwam uit tegen L. Vrij van SBK uit Amsterdam. Deze partij eindigde onbeslist. J. Hoogerdijk, die uitkwam tegen H. de Waard van SBK moest het tegen de Am sterdammer afleggen. Ook de partij R. Parker (de Ring)J. Daborski (Amateur Utrecht) bleef onbeslist. H. Hogerdijk won op punten van H. Loeb (school De Graaf, Amsterdam). J. van Leeuwen uit IJmuiden moest in J. Visser (DOS Amsterdam) op punten zijn meerde re erkennen. Tenslotte kon wegens ziekte van F. Hoo gerdijk zijn partij tegen P. Kramer (SBK) niet doorgaan. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nac ht van 29 op 30 Juni KW 14 met 70 k. uit halve vleet; KW 23 met 42 k. uit halve vleet; KW 138 met 135 k.; KW 9 met 10 k.; KW 54 met 1 k.; KW 144 met 3 k.; KW 83 met 2 k.; KW 67 met 25 k,; KW' 18 met 48 k.; KW 20 met 3 k.; KW 32 met, 4 k.; KW 49 met 2 k.; KW 78 met 3 k."; KW 33 met 25 k.; KW 42 met 25 k.; KW 15 niet 25 k.; KW 43 met 50 k.; KW 44 met 50 k.; KW 50 met 31 k.; KW 1,27 met 65 k.; KW 195 met 41 k.; KW 130 met 40 k.; KW 151 met 38 k.: KW 167 met 46 k.; IJM 168 met 32 k.; ÏJM 161 met 24 k.; IJM 70 met 74 k.; IJM 36 met 44 k.; IJM 75 met 50 k. nog 16 netten helen; IJM 283 met 60 k. nog 28 netten halen; 3CH 36 met 55 k.; SCH 107 met 50 k. uit halve vleet; SCH 353 met 40 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 28 kantjes. Scheveningen: 32 kantjes. Katwijk: 33 kantjes. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op V/oensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. ZATERDAG 30 JUNI Openbare leeszaal, Heidestraat, 15 en 20 uur: expositie door schilders en beeldhou wers in de gemeente Velsen en omgeving voor „Felison". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Soldaat Boem". Rex, 20 uur: ..Koningin der Wildernis". Velserbeek, 20 uur: Concert door Hoog oven-harmonie. ZONDAG 1 JULI Openbare leeszaal, Heidestraat, 15 tof, 20 uur: als Zaterdag. Thalia, J5, 19 en 21.15 uur: .„Soldaat Boem" Rèx, 15 en 20 uur: „Koningin der wil dernis". MAANDAG 2 JULI Openbare leeszaal, Heidestraat, 15 tot 20 uur: als Zondag, Raadhuis, 10 tot 12 uur: Spreekuur burge meester. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ziegfeld follies". Rex, 20 uur: „Koningin der wildernis". Oorlogsschade en verlies van Indonesië geen excuus voor te kleine productie (Va?i onze correspondent in Brussel) Met niet-geringe verbazing heeft men in Belgische kringen kennis genomen van de verklaring van minister Joekes, dat een consumptie-vermindering van tien procent het probleem van de woningbouw zou op lossen. Op zich- zelf kan de consumptie in Nederland zeer wel te hoog zijn, maar men ziet in de geestesgesteldheid, waarin deze verklaring werd afgelegd de oude denk fout, welke de Belgen hun broeders in de Benelux reeds zo vele jaren verwijten, met name dat men in Nederland nooit genoeg aandacht schenkt aan de mogelijkheid om de problemen door langere werktijden en hogere productiviteit op te lossen. Volgens de Belgische economen moet het mogelijk zijn, evenveel huizen te bouwen als vroe ger, zonder evenwel de consumptie te ver minderen. Belgische vakbondleiders, die onlangs een enquête in Nederland instelden, zijn van oordeel, dat hét verbruik van de Neder landse arbeidersgezinnen te laag ligt. Er zou in deze gezinnen veel meer vlees, meer boter en meer luxe-voeding moeten ver bruikt ".worden. Men vond het ontstellend te constateren, dat Nederlandse werkgevers veelal aandringen op een mogelijkheid, hun personeel hogere lonen te betalen, maar dat het omgekeerde de gewone gang van zaken is! Uit de enquête bleek verder, dat slechts1 .enkele takken van bedrijf en in deze takken sléchts enkele grote bedrijven in twee of drie ploegen werken en dat tal. van reglementeringen een hogere pro ductie remmen. Snellere productie en grotere inspanning. De Belgische vakbondleiders, die naar Nederland waren gegaan met de overtui ging, dat het in Nederland toegepaste eco nomische systeem beter zou zijn dan het Belgische economische liberalisme, zijn „diep ontgoocheld" teruggekeerd. Zij geven thans als hun mening te kennen, dat de Belgische welvaart niet op een kunstmatige basis berust. Zij achten deze verantwoord op grond van de „dynamische productie", het moderne productie-apparaat en de zeer grote inspanning, welke door de Belgische arbeiders ontplooid wordt. De hoge lonen zij liggen gemiddeld 35 procent hoger dan de Nederlandse worden gecompen seerd door een snellere productie. Zó is het te v.erklaren, dat de Belgische textielexport naar Nederland niet verminderd is, of schoon de Nederlandse markt reeds sedert geruime tijd is verzadigd. Het argument, dat Nederland meer verwoest werd dan België en dat het de inkomsten uit Indone sië moest derven, heeft zes jaren na de oorlog veel van zijn betekenis verloren, zo meent men hier. Overigens zijn de beide argumenten eerder een bewijs voor de these, dat men uit deze benarde positie slechts door een grote en nooit versagende „dynamische productie" kan geraken. Alleen wanneer deze voorwaarde is ver vuld, kan men aan een werkelijke unie met België denken. Het. is daarbij onbe langrijk, dat het algemene welvaartspeil in Nederland lager zou liggen dart het Belgi sche: ook in Nederland'is de gemiddéldê welvaart van sommige streken immers lager dan die in de Westelijke provinciën. Hoofdzaak is, dat de betalingsbalans in evenwicht is, dus: dat de binnenlandse export-productie en de aan het buitenland bewezen diensten voldoende zijn om de uit het buitenland betrokken goederen te be talen. Hierbij rijst de vraag: „Hoe is het moge lijk, dat Nederland méér goederen impor teert dan het scheepvaartdiensten en- goe deren aan het buitenland levert en hoe kon deze situatie tot nu toe blijven voort bestaan zonder dat de gehele Nederlandse volkshuisvesting failliet ging?" Het antwoord is eenvoudig: omdat Ne derland, voornamelijk sedert 1947, honder den millioenen dollars Marshall-hulp heeft gekregen die de gaten in de betalingsba lans hebben gestopt. Geheel West-Europa staat thans echter voor de verplichting een kostbare herbewapening te financieren. „Plulpdollars" zullen voortaan hoofdzake lijk voor de herbewapening ter beschik king worden gesteld en dan nog slechts in verhouding tot de eigen militaire inspan ning van elk der betrokken Atlantische staten. Er is dus geen andere mogelijkheid dan verhoging der productie. Men zou hierbij de opmerking kunnen maken, dat de productie-index van de Nederlandse in dustrie in April j.l. ten opzichte van 1938 met 38 is toegenomen, maar welke waarde kan men aan een dergelijk cijfer hechten? Het is best mogelijk, dat de in dustriële productie in 1938 niet zo hoog behoefde te zijn, omdat Nederland het rijke Nederland van 1938 niet zo'n hoge productie nodig had daar de inkomsten uit de overzeese beleggingen het tekort aan productie toch dekten. Het belangrijkste is nu, dat de huidige productie blijkbaar niet voldoende is. Een practisch voorbeeld daarvan is dat België opnieuw een beroep heeft moeten doen op Amerikaanse melk in blik, waar de Nederlandse leveringen tot voor korte tijd de totale Belgische be hoeften konden dekken. Nu de wereld vraag sterk gestegen is. kan Nederland na melijk niet snel genoeg leveren. De zeer moeilijke grondstoffenpositie is allerminst een verontschuldiging voor deze onvol doende productie. Grondstoffen zijn veelal alleen schaars in die landen, waar men een' kunstmatig laag prijspeil heeft, een prijspeil, dat de grondstoffenleveranciers afschrikt, zodat zij bij voorkeur leveren aan de landen, die het vlotste en het meeste betalen. Kort geformuleerd is het standpunt der geciteerde Belgische econoom en vak bondleiders dus, dat het gehele systeem, dat sedert de bevrijding in Nederland werd opgebouwd, verkeerd is, en Neder lands armoede heeft bestendigd, waar een vrijer bedrijfsleven, naar hun overtuiging, „waarschijnlijk wonderen zou hebben ver richt". Vulcano. 1 JULI anS^0rt' l8 280 uur: Daar was i-r. Vl°' havenratten van San 518 uur: GoudtraDe gr0te race- VsS.'oiff: Vulcano. Goudtransport. Op het Zandvoortse strand, nabij het Zuiderbad, is Vrijdagmiddag een zandbouw- ivedstrijd gehouden. Coby en Peter Kooy werkten ijverig aan de bouw van een vesting. Soldaat Boem (Thalia) Plet Thalia- theater heeft voor deze week zijn program ma zo nauw mogelijk aangesloten bij de kermispret voor zijn deuren, het begint al daverend met de introductie van Soldaat Boem, de Zweedse filmheld Niels Poppe, die het een zaal met schaterende toeschou wers bezorgt. „Soldaat Boem" is een mo derne humoristische visie op het klassieke thema van de starre plicht en de onstuimige liefde, die elkaar proberen op te heffen. Dc stationschef Fabius Boem, die de verwarde verpersoonlijking bedoelt te zijn van deze beide grootheden, is dermate over de kop van een lieftallig dametje, dat hij haar door dik en dun volgen gaat, tot in het leger, waarin zij als verpleegster dienst neemt. Daar begint zijn carrière pas goed, hij ge hoorzaamt als een trekpoppetje en exer ceert wonderbaarlijk „model". Overigens blijven de zorgen hem niet bespaard, zij leiden tot allerlei dwaze avonturen, waar van hij het laatste beleeft face a face met een filosofisch aangelegd meisje dat wij mogen liet wel verklappen een ander is dan 't wicht, dat hem uit zijn stations- bestaan tje weglokte. Ziegfeld follies. (Van Maandag tot en met Woensdag in Th alia) Dit is een van de Amerikaanse show-,,biografieën", ditmaal zeer uitbundig met een tent vol bekende medewerkenden aan dit genre, waarbij de wilde band-leaders uiteraard niet ontbreken. De rolprent handelt voorzover er een draad in te bespeuren is over de stunts, de zonderlinge ge woonten en de plotselinge oprispingen van een reeds lang verscheiden amusements koning, Florenz Ziegfeld, die in Broad way legendarische herinneringen moet heb ben achtergelaten. Hij zou de voor Holly wood onschatbare verdiensten hebben ge had, dat hij „girls" in zijn programma's in- en derzelver - salarissen regelmatig op voerde, een groot man dus. Er worden dan ook diverse balletten in zijn naam uitge voerd ook in het water, want Esther Williams is er bij en de „girls" spelen erg dankbaar vanwege dat hogere sa laris wellicht. Koningin der wildernis. (Tot en met Maandag in Rex) Blanke oerwoud-ko ninginnen, die er als kind door betreurens waardige ongelukken in zijn gekomen en juist, wanneer zij door de camera der film maatschappijen worden ondekt, tot' vol schone wasdom zijn gekomen zijn blijkens haar stijgend aantal geliefkoosde objecten van het witte doek. Maar de helden, die ze in de beschaafde wereld moeten terug brengen of bereid zijn in haar gezélschap voort te leven tussen de.-lianen hebben er altijd een gevaarlijk karwei aan. Vooral David Worth, die in de Afrikaanse wilder nis op zoek gaat naar het vriendinnetje uit zijn kleuterjaren, Joan Lawrence, dochter tje van een ontdekkingsreiziger, die op. een rampzalig moment in een ballon is wegge dreven ovér het oerwoud. Zij blijkt dooi de inboorlingen te zijn geadopteerd en zich geheel'bij hun ceremoniën voor de vuurgod Rad te hebben aangepast. De weg terug met haar bevrijder, die er in slaagt haar vertrouwen te winnen is bijzonder sensa tioneel door de avonturen met leeuwen, mens-etende planten en krokodillen, maar het tweetal komt er door en ontdekt en passant' nog een radium-mijn. De straat zonder naam. (Woensdag en Donderdag in Rex) is een uiterst be klemmende semi-documentaire over de strijd tegen de misdaad door rechercheurs van het beroemde Amerikaanse „Federal Bureau of Investigations", hetgeen er wel in is geslaagd de golven van de misdaad na het kolonisatie-tijdperk te bezweren doch nog altijd opnieuw wordt gealarmeerd voor de strijd tegen gemoderniseerde „gangs". De film werd een „thriller" van de eerste orde, niet alleen door de bekwame regie van William Keighlv maar vooral ook we gens het aandeel, dat de huiveringwekken de incarnatie van de misdaad, Richard Widmark, er in levert. Zij laat zien, hoe een der F.B.I.-mannen (Mark Stevens) zich in de onderwereld mengt om derzelver practijken aan het daglicht te brengen. Aanvankelijk menen de gangsters in hem een der hunnen te zien maar later begin nen zij deze newcomer te wantrouwen het geen voor de laatste noodlottige gevolgen dreigt te krijgen. Het suggestieve verhaal is vaardig in elkaar gebouwd. In de Straat zonder Naam kan men de sfeer van de mis daad proeven. Academische examens Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd: Voor het candidaatsexamen voor schei kundig ingenieur P. J. Bakker, Beranebroek. Voor het ingenieursexamen voor schei kundig ingenieur E. J. de Boer, Haarlem. Voor het candidaatsexamen voor natuur kundig ingenieur A. Wieberdink, Haarlem. Voor het ingenieursexamen voor natuur kundig ingenieur A. Wieberdink, Haarlem. - lAèn de R.K! Economische "Hogeschool te TiTbtirg slaagde voor het candidaatsexamen in de economische wetenschappen de heer Th. G. Thijssen, Sassenheim. Accountancy Na met goed gevolg afgelegd slotexamen is tot accountant bevorderd de heer J. F. Zwart, Haarlem. Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje" Voor het eindexamen HBS-B van de Ho gere Burgerschool voor Meisjes slaagden: A. A. H. Beekhuis, M, J. P. Beynes. H. M. M. Hollants, M. Kaars Sypesteyn, C. D. Quarïes van Ufford, M. E. van Riemsdijk, L. K. Vis sers, J. G. Roodenberg. Alioth, pass. 28 Fernando Noronha. -Amsteldiep, pass. 28 Kp. St. Vincent. Amsteldijk, 29 te Le Havre. Albireo, 28 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alpherat. 27 v. Galveston n. R'dam. Arkeldijk, pass. 28 ICeywest. Andijk. 28 te Galveston. Alamak, 28 dwars Elba Cape. Alchiba, 28 dwars Recife. Alderamin, 23 105 m. W.NW, Stadtlandet. Aludra, 28 360 m. Z.ZW. Cape Blanco. Ampenan, 28 ter hoogte Massawa. Amstelpark. 28 420 m. Z. Cape Race. Axerdijk, 28 270 m. O. Nantucket. Almkerk, 29 v. R'dam n. Hamburg. Bali, 29 te Djeddah. Boschfontein, 28 nog te Tanga. Breda, 28 te Antwerpen. Bantam, 26 v. Makassar n. Balikpapan. Borneo, 28 v. A'dam n. Balikpapan. Barendrecht, 30 te Miri verw. Caltex The Hague, pass. 28 Burlings. Ceram, 29 ten anker bij Vlzagapatam. Cottica. 28 te Paramaribo. Cumulus. 29 te R'dam. Caltex Nederland, 28 60 m. Z. Cyprus. Chama, 28 800 m. NO. Diego Garcia. Corilla, 28 v. Stanlöw n. R'dam. Cleodora, 26 te Yokohama. Dalerdijk, 28 v. Los Angeles. Duivendijk, 27 v. New Westminster. Danae, pass. 28 Kp. St. Vincent. Delfshaven, 28 180 m. Z.t.O. Recife. Dulyendrecht, pass. 28 Freetown. Enggano. 28 v. Rastanura n. Koeweit. Esso Amsterdam, 29 te R'dam. Edam, 28 800 m. W. Scilly's. E trema, pass. 28 Malta. Friesland (SSM), 28 ter hoogte Londen. Gouwe. 28 v. Dakar. Grootekerk, 28 v. Beira n. Durban. Garoet, 28 v. R'dam n. Djakarta. Graveland, 28 te A'dam. Gordias, 28v. Piraeus n. Patras. Hecuba, pass. 28 Ouessant n. Madeira. Hector, pass. 28 NO. punt Kreta. Heelsum. 28 480 m. NW. Fayal Helicon. 28 v. Pampatar n. Carupano. Japara (KRL), 30 24 u. R'dam verw. Jagersfontein. 28 250 m. Z. Freetown. Keilehaven, 30—1 R'dam verw. Klipfontein, 28 v. Durban n. Lorenzo Marques. Kota Gede, 27 v. Makassar n. Semarang. Lindekerk, 28 dwars Kp. Bon. Lemsterkerk, 28 v. Amsterdam. Linge, 28 v. A'dam n. Mantyluoto. Loppersum, 28 te R'dam. Leerdam, 27 v. New York n. R'dam. Laurenskerk, 28 dwars cape Blanco. Lissekerk, 28 nog te Khorramshar. Laagkerk. 28 v. Bremen te Hamburg. Maaskerk, pass. 28 Lissabon. Mapia, 29 te Pondlcherry verw. Mataram, 29 te Djakarta verw. Madoera, 28 v. Philadelphia n. Beyroeth. Malvina, 28 v. Pladju n. Soerabaja. Mitra, 28 v. Aalesund n. R'dam. Muiderkerk, 28 dwars Ras al Hadd. Nigerstroom, 28 (c Hamburg. Nieuw Holland. 27 v. Djakarta n. Soerabaja. Oranje, 28 140 m. ZW. Kreta. Ootmarsum, 29 tc Bremen. Oranjefontein, 28 575 m. N. Dakar. Oberon, 29 te Laguaira verw. Omala, pass. 28 Sombrero eil. Prins Joh. W. Friso, 29 te Bremen. Prins Willem II, 28 v. Bremen n. Hamburg. Prins Fred. Hendrik. paSs. 28 Father Point. Prins Maurits, 1 Juli R'dam verw. Prins Willem III, 29 te Hamburg. Poelau Laut, 28 rede Tj. Pandan. Polyphemus, 26 v. Panaroekan n. Soerabaja. Perna, pass. 28 Gibraltar. Plancius, 28 v. Djakarta n. Semarang. Prins Philips Willem 28 780 m. ZW. San Miguel Prins W. v. Oranje, 28 480 m. O.t.N. Belle Isle. RIouw, 29 te Suez verw. Roebiah, 29 te Suez verw. Ruys, 28 v. Hongkong n. Yokohama. Rijnkerk, 28 v. Aden n. Mombassa.- Wispelturig. De rondvis was op de Vrijdagmarkt door de komst van de Claes Compaen ruimschoots vertegenwoordigd. De prijzen, die voor deze soorten in het be gin vrij redelijk waren, daalden halver wege de afslag weer. Ofschoon bij het einde van de verkoop weer wat hogere no teringen werden gemaakt bleven deze in doorsnee toch enigszins lager dan Donder dag. Grote schelvis varieerde van 29 tot 36 en de braat schommelde tussen de 21 en 24 gld. per kist. De roodbaars vond goede aftrek maar kon geen bijzondere hoge prijzen boeken, gemiddeld 10 per 50 kg. De makreel, die nogal schraaltjes was aangevoerd, is in hoofdzaak afgenomen door de rokerijen, die gretig 20 tot 26 betaalden. Zo verging het ook de haring; deze bracht niet minder dan 35 op. De schol was peperduur. Het hoogst in prijs bleken de kleinmiddelsoorten welke het tot 77 per kist brachten. Ook voor de grote tongen wasmen niets scheutiger, zodat zelfs 2.65 per kg. kon worden genoteerd. De Donderdag opgetreden verhoging van 1.15 per kg in de prijzen voor de grove slips kon zich ook Vrijdag op dat niveau handhaven. Dé totale aanvoer was Vrijdag ruim 3040 kisten, waarvan 235 fijnvis, 640 schol, 135 makreel, 325 schelvis en piepers, 1470 kabeljauw en gullen en 15 koolvis. De buit van Claes. De Claes Compaen, die Vrijdag aan de afslag was met 1800 kisten van het Bereneiland, besomde voor zijn 22-daagse reis 27.930. De Maria van Hattum boekte./ 14.500 voor een 11-daagse reis en enkele kotters kregen gemiddeld nog 750 per schip. Roer gewend. De aanvoer van van daag verliep enigszins anders dan aanvan kelijk was verwacht. De Vikingbank die eerst aan de Zaterdagafslag in IJmuiden zou komen, bleek er namelijk de voorkeur aan te hebben gegeven deze dag in Grims by te markten. Inplaats van deze trawler is echter de Medan aan de afslag versche nen met een aanvoer van 200 kisten schel vis en piepers, 110 makreel, 25 kabeljauw en gullen, 75 stokkebit, 100 wijting, 110 stijve kabeljauwen, 100 kistjes makreel en 34 kistjes haring. Nog eens Grimsby. Nu de Medan van daag al binnen is gekomen zal de trawler- aanvoer voor Maandag niet groot zijn. Te meer omdat de Tzonne, die met een aan voer van 2000 kisten yan een reis naar het Bereneiland terugkomt ook niet voor IJmuiden maar voor Grimsby bestemd is. Maandag kunnen dan in IJmuiden alleen nog de Vios en de Thorina worden ver wacht. Gezamenlijk gezouten. Van de haring- drijfnetvloot kwamen binnen: de KW 29 met 21 kantjes eigen vangst, 13 van de KW 144, 8 van de KW 83, 39 van de KW 67, 60 van de KW 78, 25 van de KW 49, 47 van de KW 20 en 14 van de KW 32, voorts de KW 163 met. 56 kantjes eigen vangst, 33 van de KW 169. 14 van de KW 161 en 29 van de KW 70. Voor de Levant. De IJslandse vracht boot „Foldin", die naar IJmuiden kwam om filets te laden uit het koelhuis, is Don derdag met een hoeveelheid van 80 ton naar Israel vertrokken. Terug. De KW 133 moest wegens een defect aan de motor de visserij opgeven en kwam IJmuiden binnen. I11 en uit. Vrijdag kwamen de volgen de schepen binnen: (opgave tot 14 uur): UK 169. 4, 202, 31, 19, 35, 53, 86; IJM 277, 230, 99, 213; TEX 4, 24, 37; IJM 41; HD 12, 180: VD 9; ETI '20; UK 90, 85, 119, 161, 18; KW 29-12, 133," 163. "Naar zee vertrokken: IJM 202, 241. 239, 226, 215, 200, 227; HD 220: C.G. 1; UK 86, 61. 99, 19, 202. 126, 70, 31, 53; EH 20; UK 73, 161, 60; TEX 4; UK 90. 18; HD 12, 180; KW 12; TEX 37, 24; UK 35; IJM 23, 213; RO 46; IJM 74. Rotula, 28 200 m. N. Fayal. Sibajak, pass. 28 Noordkust Flores. Slamat, 29 V. Bahrein n. Koeweit. Strathmore. 26 v. Colombo. Stad Haarlem, 30 te Terneuzen verw. Saparoea. 28 bii Ouessant. Saroena, 28 te Miri. Schiedijk. -28 900 m. NO. Mona eil. Sliedrecht, 28 240 m. W.t.Z. Cyprus. Stanvac Pendopo, 28 op Musi. Stan vac Talarig Akar, 28 te Singapore. Swartehondt, 28 te Menado. Sarpedon, 28 120 m. O. Delaware Bay. Stad Leiden, 28 180 m. W.ZW. Keywest. Tarakan, 29 te Makassar verw. Tegelberg, 28 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Mar ques. Talisse, pass. 28 Charleston. Tamo, 28 v. Lorenzo n. Buenos Aires. Tomori, 29 tc Boston. Tabinta, 29 v. Djakarta te A'dam. Tiba. 23 17 u. v. Montreal 11. R'dam. Tabian, 28 480 m. O.ZO. Dondrahead. Tankhaven I. 29 te Sungeigerong verw. Taria, 28 50 m. Z. Kreta. Tosari, 28 330 m. W.NW. Minicoy. Tankhaven II, 27 te Fulubukom. Tiberius, 28 320 m. NW. Port of Spain. Tjipondok, 26 v. Kobe n. Osaka. Triton, 25 v. Philadelphia n. Porto Cabello. Utrecht, 28 te Port Elisabeth. Uni, 23 v. Nuevitas n. Porto Padre. Volendam, 28 240 m. ZW. Belle Isle. Veendam, 2S 600 m. O. Cape Race. Willem Ruys. 28 250 m. W.t.Z. Minicoy. Willemstad, 28 v. Aruba n. Pta Cardon. Waiwerang, 29 te Makassar verw. Weltevreden. 28 200 m. Z.ZW. Dondrahead. Woensdrecht. 28 dwars Trinidad. IJsel, pass. 28 Cape San Antonio. KLEINE VAART Arnoudspolder, vertr. 29 v. Antw. n. Lissabon. Bernisse. 29 te Bilbao verw. Bree Helle, 29 te An twei-pen verw. Blue Boy. 29 v. Boston n. Maassluis. Citadel, 29 v. Garston. Crescendo. 29 te Mariagar. Casana, 29 te Antwerpen. Confid, 28 v. Porsgrum n. Sharpsborg. Depa, 29 te Preston verw. Dollard, 29 te Porsgrunn. Dorinda, 29 v. Garston n. Hayle. Da je Bohmer, 30 te A'dam. Evertsen, 28 v. Donso n. Mantyluoto. Frederik, 28 v. Gothenburg n. Wismar. Glashaven, 28 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Henrica, 28 te Brunsbuttel. Hast I. 29 te Bayonne. Hast V, 28 v. Antwerpen n. Rostock. Ingeborg, vertr. 30 v. R'dam n. Hamburg. Imanuel, 28 te IJstad schuilend. Jozina, pass. 28 Guernsey. June, 28 te Skonvik. Lacra, 29 v. Walkom n. R'dam. Leuvehaven, vertr. 29 v. R'dam n. Gothenburg. Maartje, 28 v. Bayonne n. Bordeaux. Marlet je Bohmer. 28 te Walvik. Michel Swenden, 27 v. Wasklot n. A'dam. Mulan, 29 te Antwerpen. Nottingham, 28 te Goole. Nassauhaven. vertr. 29 v. R'dam n. Malmö. Nato, pass. 27 Ouessant. Noordland, 27 te Antwerpen. Norma, pass. 29 Rouaan. Rika, 29 v. Wismar n. Vaverviken. Rema, 28 v. Manchester n. Abo. Rose Marie, pass. 28 Kiel. Strijpe, 28 v. Tanger n. Saffi. Sian, 28 te Antwerpen. Sirius, 29 te Londen verw. Spora, 29 te R'dam verw. Spurt, 28 te Wickiow. Timor, verm. 30 v. Barry n. R'dam. Urmajo. 28 te Sundsvall. Veenenburgh, 23 te Middlesbro. Vebus, 28 te Mantyluto. Valbella. 25 te Brest. Vrouwèpölder, verm. 29 v. Lissabon n. R'dam. Wickenburgh, 28 te Bordeaux. Westropa. 29 te Hull. Westpolder, verm. 30 v. Bordeaux n. Londen. Zaan, 29 v. Gefle n. Ixpila. SLEEPVAART Ebro, met bok 28 37' 12" N. 11' 00" Oost. Hudson. 28 47' 14" N. 6' 32" W. Humber, 28 v. Singapore n. Osaka. Poolzee, 28 v. Aden n. Suez. Zwarte Zee, 28 10' 22" N. 110' 47" O.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3