Ondanks financiële zorgen beleeft de [[slandse visserij een flinke ontwikkeling m Visserij-varia te",.'JSÏÏe dan'Sonderd keer aan de n^fvuSen precies de gaten, die nu marï n doo" een minimale aanvoer der Schepen waren ontstaan en maak- and nrachtige prijzen. Om voorbeel- <en va trawler Svalbakur be den te noemM-M" ongeveer 549_720 THAW A MARKTBERICHTEN Agenda Thans 85 netten voor de vleetvisserij toegestaan „Licht het anker'7 in Thalia Veertig jaar bij Gas en Water Onderscheidingen Stormvogels verliest van W.V.C. Koninklijke onderscheiding voor de heer L. Harsveld Geen rijvorming meer bij de Velser ponten Beverwijk Grotere aardbeien-aanvoer en goede prijzen SCHEEPVAART Twee uur varen van de havens worden grote hoeveelheden roodbaars gevangen i-awlefs - zo ontlenen wij De IJslandse tww internatio- san een over:zicht pishing News nale vi«erij°2rij van dit gebied in staat stellen de ontplooien, en zoveel van- zich dermate te oP bewerkstelhgen, •^hatr„Sfeven °an degenen, die in dat de waan vinden er door dit bednjf hu. A!s dfi markt in Engeland fföïden venj is voor de trawlers, en D^lfaan de afslag en zodra dit komen zijda ,g beginnen zij hun niet meer hetg voor de markten, die vangst^ if Europa liggen. De IJslan- ZuideJSikken over 38 trawlers, die na ders bff^Trden gebouwd en alle in be de oorlog wf-/vloot voegen zich dan drijf *Ü"-vaartuigen, welke door ver- noglfioudeie modepne visserij zijn buwin®etnin de komende maanden zullen aangepast-Jn i niguwe hijkomen die thans °P ®ngeIse werVCn W° werkt. maanden van dit jaar is het b?vaï deze Noorderlingen aan de beZ°£ havens nogal frequent geweest Engelse havens verschenen zij er somde voor. V KarIse'fni» voor vijf reizen fi'gulden. De roodbaars-yangsten Sn de basis waarop de visserij m IJs- knd rust- Concentratie op roodbaars tv visserij op roodbaars begon verleden JS al dadelijk dusdanige perspec- fovcn dat de trawlers op grote schaal de Sp ze Vissoort begonnen. De prijzen van meel en olie maakten deze visserij Shoots rendabel en bovendien wer den op de Amerikaanse markt voor diep- ®?ilets van de roodbaars goede prijzen «maakt, Deze ontwikkeling in de IJsland®e visserij voltrok zich zeer snel aan het be- *in van de vorige maand visten de meeste IJslandse trawlers op roodbaars en.met ^De trawler „Neptunus" boekte zelis een vangst van 527 ton en over het algemeen Smelde de gemiddelde buit per sch.p dagelijks tussen de 400 en 500 ton. Dit is vooral mogelijk, omdat deze visgronden slechts een paar uur varen van de haven verwijderd liggen. De grote opbrengsten van de visserij op roodbaars hebben hon derden mensen werkgelegenheid gegeven in de diep-vries inrichtingen, welker pro ducten, zoals reeds gezegd, in de Verenigde Staten een goede afzet vinden. Hetgeen de diepvries-bedrijven met kun nen accepteren zij verwerken alleen de „crème-de-la-crème" gaat naar de vis- meel-industrieën, die prijzen betalen waar de trawler-reders het nog best mee kunnen doen, Gemeentelijke rederijen Wat de reders betreft: op één na zijn de nieuwe vaartuigen alle geheel of gedeelte- felyk gemeentelijk eigendom, sinds par ticuliere ondernemingen niet meer in staat bleken de aanschaffingskosten te dekken of bezorgd waren, dat de exploitatie van ADVERTENTIE IWlHIIIIIIWWecMMMHIIMMMMUM»" (het theater met dc beste films) Programma-wijziging Hedenavond en Woensdag, 7 en 9.15 u. en Donderdag 9.15 uur Het vrolijke filmwerk in kleuren LICHT HET ANKER ANCHORS AWEIGH met Frank Sinatra - Gene Kelly José Iturby. De avonturen van twee Jantjes met verlof in Hollywood 100Amusement 2 Juli 1951 tTPrijzen Heilbot 2,15-1,90; gr. tong 3,10—2,15; gr.m ong 1,50-1,29; kl.m. tong 1,28—1,15; kl. tong -l'V$96; k!' tonS 11 1,02—0,84; tarbot 1 WW,02; zalm 6, per kg. Tarbot H 62-50; tarbot III 51-41; tarbot IV 41-32; tongschar 62—42; gr. schol 57—42; s,^01 65-45; kl.m. schol 68—50; kl. schol 10837; kl. schol II 37—8; schar 18—8' v; haring 40-35; makreel 25—16,50; gr. schel- schelvis 51-39; kl.m. schel- on schelv's I 35—29; kl. schelvis II ^wrjmg 23-12; gr. gul 52—35; midd. &W°,\kL 8111 30~15: kl- lenS 3°: kl- iïï?r£fl J0^44-431 poontjes 9'5°-8i muien 12-8; kl. rode poon II 14—12,50, per Gr. kabeljauw 198—88; gr. koolvis zw. 67; 'eng 74; gr. wolf 90—88, per 125 kg. i.:„, Aanvoer 25 Wctrnf f" t0I?g Gn tarbot- 1 k'st heilbot, schnl ïsn v'!schar,en schartong, 1130 kisten Eï,{lst,o schar, 15 kisten haring, 810 wi ün?£CA695,kiuSten schelvis, 500 kisten 'ei 20 klei u" kabel3auw en gul, 5 kisten poon 4 tfol ,3ai; 1.° klsten wolf- 80 kisten Totaal 4195 kisten.0 50 kiSt6n diversen' KW 40?7J5O °WwM 204 f 2490: kTT?365Co" KW in S IZ 4} l2m' KW 09 f 2000,' KW VS:tKU ?J/O4660l KW 166 f 1960; KW 28 f 8 X B KW 167 f 232°i KW 170 fS Zl' 1600; KW 104 f5050; KWlSffivw, fl890: KW 89 f450°; KW 69 ©B li«Vi1-7-1ft0:rKW 169 f 2270: KW 27 1710- Ji7™ f.lo:,0i IJM 277 f 1400; KW 77 f 1520* KW i loon' KW 21 fim- KW 34 f 2 S 3n 90: KW 10 f 2230: R0 3 f 1530 Tm L30, fl240: IJM 52 f 4520; Een SwI140 i 350; KW 5 f 2220. trawler besomde f 18.700. Openharo r Dlnsda* 3 Juli uur: tentooS' Heidestraat> 15 tot 20 beeldhouwers schilders en voor „Felison" Velsen en omgeving Thalia, 19 en 91 je Rex' '9.30 uur- hj het anker". Bond van Am'kt eestavond Algemene 0«de Wilill ,'^tenaren- ir Lunapark. Openbare T °ensdag 4 Juli dag. eszaal' Heidestraat: als Dins- dur: "Licht het anker". »De straat zonder naam". zulke kostbare vaartuigen financiële moei lijkheden zou geven. De devaluatie van de IJslandse munt is de voornaamste factor, die de prijzen der schepen opvoert. Op het ogenblik is de sitad Reikjavik de grootste „rederij" van heel IJsland. De gemeenteraad van deze stad, die grotendeels door conservatieven wordt gevormd, kwam met een autoriteit, bij wie na de oorlog het beheer over alle trawlers in deze stad berustte, overeen, dat de par ticuliere rederijen van dit aantal er zoveel zouden overnemen als ze be kostigen konden en dat de gemeente zich dan de rest zou aanschaffen en deze in exploitatie brengen. Zo kwamen er vier vaartuigen aan de ge meente. Nu heeft de stad Reikjavik nog drie van de nieuwe trawlers erbij in bezit genomen, want de reders hebben er niet om gevraagd, ook niet nadat hen duidelijk gemaakt was, dat zij voorrang hadden bij de aankoop ervan. Reikjavik heeft nu dus een „gemeentelijke rederij", die zeven trawlers beheerst. Er zijn zo in IJsland nog vijf andere steden, die trawlers bezitten en in verscheidene andere plaatsen is de ge meente mede-eigenaar van rederijen. Het bedrijfschap voor Visserijproducten heeft afgekondigd dat met ingang van he den het bezigen van vijftien netten méér in de drijfnetvisserij zal worden toegestaan. Daarmee is dit aantal tot 85 verhoogd. De loggers, die gisteren uitvoeren, hebben deze aanvullende hoeveelheid netten reeds mee genomen, niet alleen voor eigen gebruik, maar ook voor andere loggers. Vaartuigen, die huiswaarts gingen, hebben het aantal netten van vissende schepen uitgebreid door de eigen hoeveelheid netten onder de ze loggers te verdelen. De vele matrozen, die elke avond in IJmuiden komen passagieren, kunnen van hedenavond af in Thalia zien, hoe twee van hun Amerikaanse confraters, in casu Frank Sinatra en Gene Kelly, datzelfde in Holly wood doen. Zij zullen plezier beleven aan hun avonturen, die natuurlijk iets met liefde te maken hebben. Het object van hun sympathie is een charmant meisje, dat zo graag opera-zangeres wil worden en dat, juist ondanks de hulp van de twee matro zen dit ook wordt. Maar vóór het zover is gebeurt er heel wat, dat wij hier niet alle maal zullen vertellen, maar dat stof levert voor een genoegelijke film met veel Ame rikaanse humor, kostelijk spel, vooral van Gene Kelly, wat liedjes van Frank Sinatra, die ook een goed acteur blijkt te zijn, vlotte tapdansen en een grappig getekend gedeel te als illustratie van een kindersprookje. Dit alles in een imponerend kleurig décor en met een muzikale omlijsting, waaraan José Iturbi zijn zichtbare medewerking heeft verleend. Een in Waddinxveen vervaardigd gebouwtje voor de op Schiphol te plaatsen zoge naamde ground controlled approach radar (een beveiligingssysteem voor het. „binnen- praten" van vliegtuigen, die met slecht zicht moeten landen) is Maandagmiddag van het schip, waarmede het naar Schiphol werd vervoerd, over de weg getransporteerd naar een inmiddels geconstrueerd fundament. Het gebouwtje is vervaardigd van metaal en heeft een afmeting van vier bij acht meter. Er staat een acht meter hoog torentje op voor de bevestiging van een der antennes van het radar apparaat. Het transport van het radar gebouwtje. Technisch-hoofdambtenaar in de bloemen De grote kantoorruimte van het bedrijf van Gas en Water aan de Trompstraat in IJmuiden-Oost had gistermiddag een grote verandering ondergaan. Lessenaars, bu reaux en paperassen waren van de baan en hadden plaats gemaakt voor leunstoelen en een behoorlijk aantal bloemstukken. Dit alles ter ere van de technisch-hoofdambte naar de heer J. Schliker, die 2ijn achtste lustrum als „gas en water-man" ging vie ren. Bij dit feest was het voltallig personeel aanwezig, de heer Van Wijngaax-den ver tegenwoordigde de reinigingsdienst en een deputatie van het Hoogovenbedrijf deelde eveneens in de. feestvreugde. Nadat de jubilaris en de zijnen hadden plaats genomen, heeft wethouder H. de Boer, die met zijn collega F. J. A. Strij- bosch het gemeentebestuur vertegenwoor- digde, de heer Schliker toegesproken. De heer De Boer noemde de jubilaris een self made man, die tevx-eden mocht zijn over het welslagen van zijn leven, doordat hij de moed bezit tegenslagen het hoofd te bieden en tevens een grote mate van ener- gie aan de dag legt. Namens het gemeente bestuur wenste spreker geluk en bracht hij dank voor wat de jubilaris voor de ge meenschap heeft gedaan. Spreker deed zijn goede wensen verge zeld gaan van een enveloppe met inhoud en een mand bloemen. De heer M. Kampman, directeur van het bedrijf zeide dat de energie en de volhar ding van de jubilax-is het hem mogelijk hadden gemaakt een carrière op te bou wen, die er zijn mag. „Gij hebt", aldus spre- kex-, „in 37 jaren in Velsen een reeks ran gen doorlopen, die het weinigen gegeven is na te volgen". Ook als commandant van de bx-andweer richtte spreker het woord tot zijn jubilex-ende plaatsvex-vanger. De hoofdingenieur van de Hoogovens ir. J. Rijkeboer memoreerde de samenwerking tussen de heer Schliker en het Hoogoven- bedrijf, speciaal ook die in oorlogstijd. Na mens de afdeling cokesovens en fabriek's- bx'andweer bood spreker zijn gelukwensen aan. De heer G. Schaar noemde de jubilaris een der trouwste leden van de personeels vereniging, die het bestuur zijn steun nooit onthouden had. Het raadslid, de heer J. Visser, dankte onder meer de heer Schliker voor de voor lichting in bedrijfsproblemen, die hij de raadsleden immer gaf wanneer zij dit be hoefden. Alle sprekers wensten de heer Schliker nog een behoorlijk aantal werkjaren toe en sommigen deden hun wensen vergezeld gaan van tastbare bewijzen van genegen heid in de vorm van boekwerken. De jubilaris richtte woorden van dank tot de sprekers en daarna heeft hij een lange reeks handen geschud, want alle aanwezigen wilden persoonlijk hun chef en zijn vrouw complimenteren. Bij Koninklijk Besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden ere- medaille in zilver aan J. M. A. Raaman, Boekhouder bij de „IJmuider Stores". De ere-medaille in brons kreeg A. Verschoor uit Santpoort, baas van de touw- en staaldraad- splitserij van de „IJmuider Stores". De heer Harsveld, wonende in Velsen, secretaris penningmeester van het centraal sociaal fonds van Van Gelder Zonen N.V., Konink lijke Papierfabrieken kreeg de ere-medaille in zilver. Zondag j.l. speelde Stoi-mvogels in Groenlo een propaganda-wedstrijd tegen WVC uit Winterswijk. Het spel van de Winterswij- kers, die voor deze ontmoeting speciaal in training waren gegaan, stak gunstig af bij dat der IJmuidenaren, bij wie vooral het spel der voorhoede een geduchte deceptie was. Deze linie speelde een lusteloos spelletje, in het bijzonder ter linkerzijde. Dit gevoegd bij het feit, dat de Winterswijkse achter hoede haar mannetje stond vooral de rechtshalf was een pi-ima speler met een uitstekende opvatting van zijn taak was oorzaak, dat de Oostelijke doelman een rus tige middag had. Geheel anders v/as het spel van de voor hoede van WVC. Buitengewoon actief waren de buitenspelers, van wie de linksbuiten dermate speelde, dat Van den Oever de handen aan hem vol had. Ook de midvoor kon ons uitstekend voldoen, zodat spil Snoeks het. eveneens verre van gemakkelijk had. De „switch" bleek de Oostelijken niet onbekend en zo kwam het IJmuider doel onder zware druk te staan. Kraak kon dan ook voortdurend de handen uit de mouwen steken en aan hem en een naar maal aan het houtwerk is het te danken, dat de Winters wijkse score tot 3 beperkt bleef, namelijk twee doelpunten voor de rust en één daarna. Van Onselen, die ook al niet op dreef was, wist voor Stormvogels de eer te redden, HOUT AANGEVOERD Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is aangekomen het Deense s.s. „Avance", dat van de Poolse haven Danzig (Gdansk) een iading van 637 vadem hout aanvoerde. Veertig jaar bij de papierfabriek De belangstelling van vrijwel het ge hele fabriekspex-soneel van de Papier fabriek ging Maandag uit naar een col lega-arbeider, die zijn 40-jarig dienstver band viex-de, de heer L. Hax-sveld. De heer Harsveld, over wiens werk in het Centx-aal Sociaal Fonds wij reeds eerder schreven, werd om zijn sociale activiteit door velen gehuldigd. De eerste huldiging viel hem ten deel op het raadhuis te Velsen, waar de burgemeester, mr, M. M. Kwint, de ju bilaris meedeelde, dat hem voor zijn ver diensten was toegekend de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Op het directiekantoor complimenteerde ir. B. Verdoorn de heer Harsveld en schonk hem het Getuigschrift en de zil veren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De jubilaris ontving van de directie een gouden arm bandhorloge, gevolgd door een schrifte lijke gelukwens van de hoofddirectie. Bovendien was daar nog een prachtig bloemstuk aan toegevoegd. Namens het personeel deed de heer H. Andrea in de cantine duidelijk de dank baarheid van het gehele fabriekspersoneel bij dit jubileum met woorden blijken voor de heer Harsveld, die gedurig voor allen aan het werk is. Als geschenk van het personeel kreeg de jubilaris een zeldzaam mooie, witte kana rievogel in een prachtige kooi aangeboden en mevrouw Harsveld deelde in de hulde door aanbieding van een grote exotische plant. Het Centraal Sociaal Fonds werd vertegenwoordigd door de heer J. Beents- ma, die grote sympathie en waardering voor de jubilaris uitte. Namens de bedrijfsunie van de samen werkende vakorganisaties noemde de heer A. Boon het een voorrecht de heer Hars veld te kunnen bedanken voor al wat deze voor het personeel is gaan betekenen door zijn begrippen van sociale rechtvaardig heid en bekendheid met talrijke arbeiders gezinnen. In zijn woning aan de Zeeuwstraat werd de jubilaris daarna nog gecomplimenteerd door zeer vele vrienden. Het in de vaart brengen van de vierde Velserpont heeft zijn nut op deze eerste dag reeds duidelijk bewezen. Zowel aan de Zuidkant als op het Noor delijke Pontplein is het euvel van de colonne-vorming bijna geheel opgelost. Stonden er normaal Maandagsmiddags tus sen half vijf en zeven uur enige rijen auto's en andere voertuigen op het Pont plein van „Noord" de beurt voor de over tocht af te wachten, Maandagavond om zes uur was daar helemaal geen sprake meer van. De vierde pont vaart van 's morgens half acht tot 's avonds half acht. ENGELS VOOR EMIGRANTEN Aan de Handelsavondschool in de Plata- nenstraat in IJmuiden-Oost zal op initia tief van de gemeente Velsen bij voldoende belangstelling een speciale cursus Engels worden geopend voor emigranten of toe komstige emigranten. Het is namelijk ge bleken, dat verscheidene mensen zich voor hun emigx-atie de taal van hun pieuwe va derland meester moeten maken op een wij ze welke hen financiëel nogal zwaar valt. Bij voldoende deelneming zal dit bezwaar voor deze cursus niet gelden. Zij, die wen sen in te schrijven, kunnen zich daartoe da gelijks aanmelden bij de Handelsavond school aan de Platanenstraat of In de avonduren bij de heer A. Wiedemeijer, Sta tionsweg 67, Velsen. VELSERBEEK I NOG NIET IN DE TWEEDE KLASSE De tennisclub Velserbeek I strandde in haar poging om in de tweede klasse te ko men in de wedstrijd tegen „De Meent" I uit Bussum. De Bussummers handhaafden zich in de tweede klas door Velserbeek I met 62 te vex-slaan. De uitslagen luiden als volgt: J. A. v. SplunterG. Stroïnk 06, 06; J. Dal- meijerA. M. J. v. Ravenswaay 16, 36; mevr. C. Burger—mej. I. Abbing 1—6, 7—5, 5—7; mej. A. Kwakmevr. H. J. v. Raven swaay 6—3, 64; heer en mevr. Burger— mej. I. Abbing en G. Stroïnk 57, 57; mej. A. Kwak en J. A. v. Spluntex-—heer en mevr. v. Ravenswaay 6—1. 6—3; G. Burger en J. Dalmeijer—G. Stroïnk en A. v. Ravenswaay 6—6, 3—6; mevx\ C. Burger en mej. A. Kwak —mej. I. Abbing en mevr. H. v. Raveixswaay 6—3, 2—6, 7—9. STRANDCONCERT GAAT NIET DOOR Het concert, dat hedenavond door de mu ziekvereniging „Wilhelmina" op het IJmui- dense strand zou worden gegeven, gaat niet door. Dit merkwaardige voertuigje dat getrokken iverd door een flinke zwarte kater, viel dezer dagen in Londen te zien. De berijder van het „katten-span" is een lid van een gezelschap dwergen dat in een theater in Middlesex optrad. Maandag was de aanvoer op de speciale aardbeienveiling van behoorlijke omvang en groter dan vorige week. Fabrieks- aardbeien brachten van 3 tot 3.80 per mand op en de betere kwaliteit, bestemd voor diepvries en blik, noteerde van 3.70 tot 4.10. Mizzie Schindler kwam royaal boven de 4 per mand. Ook de betere kwaliteit Moulin Rouge-met-dop haalde de 4.80 per mand. Bederf beperkte aanvoer in Castricum Tengevolge van het slechte weer van verleden week en de plotselinge kentering ten goede die daar op volgde, is een hoe veelheid aardbeien in de Castricumse tui nen aan bederf ondex-hevig geraakt. Hier aan is het dan ook te wijten, dat de aan voer op de veiling van Maandag belangrijk minder was. De prijzen stegen hierdoor flink en de aardbeien brachten nu a 2.40 tot 4.80 per slof op. WELKE WEGENWACHT MIST ZIJN EMBLEEM? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Maandags tussen 15 en 17 uur en des Zaterdags tussen 13 en 15 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Een moer van een wagen, rode vulpen met zwarte dop, zilveren Lourdeskruis, ruitenwisser van auto, portemonnaie met inhoud, sierspeld, een paar herenhand schoenen, embleem Wegenwacht, 3 bank biljetten, kinderbril, babypop, herenrijwiel, muntbiljet en een bustehouder. Een gele jonge herdershond. ONDER DE HAMER. Ten ovex-staan van notaris J. H. Brem- mers zal op Donderdag 12 Juli in het Ken- nemer Theater in Beverwijk om 2 uur een zestal huizen worden geveild. Drie woon huizen met schuurtje aan de Creutzberg- laan, een woonhuis aan de Zeestraat en twee aan de Ax-endsweg. Aagtekerk, 1 dwars Daedalus. Abbedijk, 1 te Antwerpen. Alamak, 1 v. Port Said n. Spezla. Alblasserdijk, 30 v. Havanna n. Vera Cruz. Alioth, pass. 30 Bahia. Alnati, 2 te Montevideo. Alphacca. 1 te Bahia. Alphard, 30 v. Las Palmas n. Recife. Alpherat, pass. 30 Miami. Aludra, 1 v. Las Palmas. Ampenan, 1 Suez verw. Amsteldiep, pass. 1 Ouessant. Amsteldljk, 1 te Antwerpen. Annenkerk, pass. 1 Kp. Leeuwin. Arendskerk, 2 te Port Swettenham. Axeldijk, 1 te Baltimore. Aldabi, 30 v. R'dam n. Hamburg. Aardijk, 29 te Houston. Alwaki. 29 te New York. Amstelland, 1 te A'dam. Arnedijk, pass. 30 Scilly's. Arundo, 1 te A'dam. Ampenan, pass. 2 Port Said. Adlnda, 30 te Pladju. Agamemnon, 1 te Ciudad Trujillo. Agatha, 30 rede Pladju. Almkerk, 30 te Hamburg. Amstelkerk, 30 nog rede Lagos. Altair, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Averdijk, 1 530 m. NW. Flores. Baarn, 1 te Callao. Beverwijk, 1 v. R'dam ten anker Clvita Vecchla B'litar. 30 V. Belawan n. Singapore. Breda, 1 te A'dam. Bacchus, 30 v. New York n. Port au Prince. Bandjermasin. 30 v. Djakarta n. Palembang. Bontekoe, 2 te Djakarta verw. Barendrccht, 1 te Mirl. Caltex Leiden, pass. 30 Malta. Caltex Pernis, pass. 1 Kp. St. Vincent. Caltex The Hague, pass. 1 Kp. Serrat. Ceronia, 30 v. Coryton n. Curacao. Corilla, 1 te R'dam. Caltex Delft, 2 v. Sidon n. R'dam. Caltex Utrecht, 4 aan Hoek v. Holland verw. Clstula, 2 v. Singapore te Miri. Delfshaven, pass. 30 Fernando Noronha. Delfland, pass. 30 Fernando Noronha. Delft, 2 te Callao verw. Duivendijk, 30 te San Francisco. Dalerdijk, 1 v. San Francisco. Danae, 1 te Oran. Diemerdijk, 30 v. Bremen n. Antwerpen. Duivendrecht, 1 70 m. Z. Accra. Enggano, 1 te Bandarshapur. Esso Amsterdam, 1 v. R'dam n. Aruba. Eemland, 29 te Santos. Edam, 1 330 m. ZO. Cape Race. Eemdijk, 1 120 m. W. Kp. Finisterre. Erlnna, 1 v. Singapore n. Madras. Etrema, pass. 2 Gibraltar. Friesland (KRL), 1 v. Djakarta. Felipes. 1 v. Pladju n. Singapore. Friesland (SSM). 30 te Dublin. Garoet, pass.'l 23 u. Finisterre. Gaasterland, 1 te A'dam. Groote Beer, 2 v. Sydney n. Soerabaja. Hecuba, 2 te Funchal. Helena, 30 te Pisco. Hersilia, 2 v. Paramaribo. Hydra, 30 v. A'dam n. Ecuador. Heelsum, 1 400 m. W. Azoren. Heemskerk. 1 te Bremen. Helicon, 1 te Ciudad Trujillo. Japara, 30 te R'dam. Java, 2 te A'dam. Jagersfontein, 1 320 m. Z. Teneriffe. Java. 1 te IJmuiden. Jupiter, 1 v. Tel Aviv n. Mersin. Kedoe, pass. 30 Finisterre n. Genua. Kertosono, 1 v. Semarang n. Soerabaja. Klipfontein, 2 te Beira v. A'dam. Keilehaven, 1 te A'dam. Katwijk, 30 v. Casablanca n. Vlaardingen. Kedoe, pass. 2 Kp. St. Vincent. Karsik, 30 rede Ternate. Laurenskerk, pass. 30 Las Palmas. Lawak 1 te Semarang. Lindekerk, pass. 1 Gibraltar. Lissekerk, 1 v. Khorramshar n. Basrah. Loppersum, 30 v. R'dam n. Bagnoli. Langlee Scott, 1 v. Port Said n. Alexandria. Lieve Vrouwekerk, pass. 30 Perim n. Basrah. Lutterkerk, 30 te Calcutta. Loosdrecht. 1 te Karachi. Lemsterkerk, pass. 2 Burlings. Langkoeas, 1 te Londen. Macoma, pass. 30 Perim. Mapia, 30 v. Pondicherry n. Belawan. Muiderkerk, 2 Aden verw. Mitra, 1 te R'dam. Merwede. 30 te Jacksonville. Molenkerk, 30 te Takoradi. Maaskerk. 2 v. Dover. Malvina, 1 te Soerabaja. Marisa, 2 te Miri verw. Metula, 30 v. Stanlow n. Grangemouth. Murena, pass. 30 Malta. Marpessa, 1 v.Curagao n. Pta Cardon. Noordam, 30 v. New York n. R'dam. Noordwijk, 1 v. Civita Vecchia n. Melilla. Oranje, 30 v. Suez n. Colombo. Overijsel, 2 te Colombo. Ootmarsum, 1 te Hamburg. Orestes. 30 v. Corral n. Montevideo. Ovula, 1 bij Formosa. Parkhaven, pass. 30 Dungeness. Poelau Laut, 1 v. rede Djakarta n. Semarang. Polydorus, 1 v. Port Said n. Napels. Prins Frederik Hendrik, 1 te Montreal. Prins Frederik Willem, 30 v. Montreal n. R'dam Prins Joh. W. Friso, 1 te Antwerpen. Prins Willem II, pass. 1 Dover. Prins Willem III, 1 v. Hamburg. Prins Maurits, 1 te R'dam. Plancius, 2 te Makassar. Prins Alexander, 1 640 m. O. Belle Isle. Pygmalion. 1 v. Port of Spain n. Paramaribo. Roebiah, 30 v. Port Said. Rijnland, 2 Las Palmas verw. Rossum, 30 te R'dam. Rotti, 30 te A'dam. Radja. 30 nog rede Ternate. Scherpendrecht, 1 v. Gibraltar. Slamat, 30 te Koeweit Sliedrecht, 30 v. Tripoli n. Hamburg. Soestdijk, 1 rede Belawan. Stad Arnhem, 30 te Savona. Saparoea, 30 te R'dam. Stad Maastricht, vertr. 3 v. R'dam. Stad Schiedam, 1 v. R'dam n. Narvik. Saidja, 1 te Muntok. Saroena, 30 v. Miri n. Singapore. Schie, 29 v. New Orleans n. Curasao. Siberoet, 1 te MeuVboh. Silindoeng, 30 bij ®fcnado. Prijzig. De rondvis, die Maandag werd aangevoerd, had allesbehalve gebrek aan belangstelling. De prijzen gingen met sprongen omhoog, vooral die voor de grote schelvis. Naar deze soort was de vraag het gx-ootst en er wex-d niet minder dan 51 per kist voor betaald. De kleinste braat- soorten wisten het ook zelfs nog tot 22 per kist te brengen. De haring, een voor de rokerijen bijzonder gewild artikel, kreeg weer ruim 40 per 50 kg. Ook de wijting bleek iets in aanzien te zijn gestegen. Goede kwaliteiten gingen voor 22 tot 23 vlot weg, evenals de makreel, die 25 tot ƒ18 per kist opbracht. Voor deze laatste soorten werden echter bij nadering van het scheiden van de markt iets lagere noterin gen gemaakt. De schol was weer kostbaar. Het hoogst aangeschreven stonden de kleinhandelsoorten met 68 per kist. Ook de kleine schol 2 wist goed prijs te houden met 37 tot 33 per kist, naar gelang van de sorteringen en kwaliteiten. De kleine schol 3 moest echter voor het grootste deel naar de vismeelfabrieken worden gedix-i- geerd, omdat deze de minimum-prijzen van 8 per kist niet kon behalen. De tongen bleven bij hun verhoogde prijzen van 3,10 per kg. voor de lappen en 1 voor de grove slips. De totale aanvoer voor de Maandag- markt was ruim 4100 kisten, waarvan 500 fijnvis, 1130 schol, 810 makreel, 695 schel vis, 200 kabeljauw en gullen en 50 diversen. Bevredigend. Door de bovenstaande hogere prijzen waren de besommingen van de schepen, die Maandag aan de afslag verschenen, bevredigend te noemen. De Vios boekte voor een tiendaagse reis 18.700. Verscheidene loggers maakten een totaal van 4500 per schip. De dikst be taalde onder de loggers waren de KW 40 met ƒ7870 en de IJM 129 met ƒ6110. De gemiddelde besommingen van de kotters variëerden van 1500 tot f 1700 met uit zondering van de KW 10, die het zelfs tot 2230 bracht. Vandaag één trawler. De Thorina, die vandaag als enige trawler aan de afslag was, bracht 550 kisten makreel mee, 25 k. wijting, 40 k. kabeljauw en gullen, 110 k. schelvis en piepers en 25 k. diversen. Voorts meerden nog enkele kotters voor de hallen en een enkele logger, die de rond en fijnvisaanvoex'en completeerden. Geen record, wel succes. De Tzonne, die Maandag na een drie-weekse reis naar de Barendszzee in Grimsby markte, heeft getracht het besommingsrecord van dit jaar, dat reeds op haar naam staat (ƒ56.600) te verbeteren. Hoewel dit niet is gelukt kan men deze reis toch een volledig succes noemen, want het resultaat was ruim 53.000. Het schip is Maandag weer uit Grimsby naar de Barendszzee-visserij vertrokken. De Vikingbank bracht het ex- Zaterdag ook niet slecht af. Hoewel ver scheidene partijen gestripte makreel aan de vismeelfabrieken moesten worden toe gewezen, kon een eindresultaat van 17000 worden verkregen. De Vikingbank is Za terdag ook weer ter visserij gegaan. Ja, waar? De Assan Reis is nu ook op de thuisreis van de Barendszzee. Van de totale vangst, die ruim 1800 kisten be draagt, kon nog geen specificatie worden verstrekt. Het is bovendien nog niet be kend of dit schip (het zou voor de Woens- dagmarkt binnen kunnen zijn) in IJmui den dan wel in Grimsby gaat markten. Niet „zoute'Moos. Het is Zondag een hele drukte geweest met de aanvoeren van de zoute. Van de haringdx-ijfnetvisserij arriveerden de volgende schepen: KW 44 met 163 kantjes eigen vangst, 62 van de KW 42. 82 van de KW 50, 109 van de KW 43 en 61 van de KW 15. De KW 23 kwam met 192 kantjes eigen vangst, 76 van de IJM 75, 78 van de KW 14 en 5 van de KW 54; de KW 167 met 73 kantjes eigen vangst, 46 van de KW 18, 48 van de KW 20, 62 van de KW 144, 3o van de KW 78, 52 van de KW 49, 50 van de KW 32 en 29 van de KW 83. De KW 130 met 66 kantjes eigen vangst, 57 van de KW 167, 61 van de KW 151, 132 van de KW 127 en 92 van de KW 175. In en uit. Maandag 2 Juli vertrokken: (opgave tot 15 uur) IJM 240, 239, 249, 202, 215, 226, 95, 72, 103. 227. 213, 5; HD 220; UK 161; KW 7, 35, 162, 163. 104, 89, 12, 10, 27; CG 1; RO 53, 1; SCH 92, 17; BU 33; VD 9. Stanvac Talang Akar. 2 te Sungeigerong verw. Stad Maassluis, 2 te Einden verw. Stad Dordrecht, 30 dwars lie de Bas. Stentor, pass. 1 Ouessant. Swartehondt, 30 v. Menado n. Totok. Tabïan, pass. 1 Anderhalfgraadskanaal. Talisse, pass. 30 Miami. Tamo. 30 v. Buenos Aires n. R'dam. Tawali, 30 v. Colombo n. Djibouti. Teiresias, pass. 1 Gibraltar. Tiba, pass. 1 Belle Isle. Tjipanas, 30 v. San Francisco n. Kaapstad. Tjisadane, 1 te Dar es Salaam. Tomini, 1 te Djakarta. Ternate, 30 8 u. v. Genua. Tjibesar, 29 te East London. Tosari, pass. 1 18 u. Point de Galle. Titus, 1 te A'dam. Trompenberg, vertr. 3 v. Le Havre. Teiresias, pass. 2 Kp. St. Vincent. Tankhaven II. 1 n. Sungeigerong. Tankhaven III, 1 te Sungeigerong. Tiberius, 1 v. Port of Spain n. Paramaribo. Titus, 30 v. Antwerpen. Tjibodas, 30 rede Semarang. Tjitjalengka. 1 v. Djakarta n. Singapore. Tiiwangi, 30 te Djakarta. Waterland, 30 te Santos. Willem Ruys, 2 te Aden. Westerdam, pass. 1 Lands End. Willemstad, 30 v Maracaibo. Waal, 1 te Port of Spain. IJsel. 30 te Mobile. Zaan, 30 te Hamina. KLEINE VAART Algarve, pass 1 Ouessant. Arak, pass. 1 Ouessant. Bianca, pass. 1 Kp. Vilano. Bornrif, pass. 30 Brunsbuttel. Bree Helle, 2 v. Antw. n. Hamburg. Brem, 30 v. Bordeaux te Londen. Caland, 1 te Newcastle. Capella, pass. 3 Gjedserrif. Coolhaven, 30 te Port Lyautey. Ellewoutsdijk, 30 v. Yersey n. Huil. Fraternité, 30 te Gruvon. Frisia, 1 v. Port Couronne n. Stanlow. Geert Bodewes, 1 v. Hamburg n. Cardiff. Hada, pass. 1 Texel. Hast I. 1 v. Bayonne n. Newport. Hast III, 1 v. Rouaan n. Londen. Hast IV, 1 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Hast V, pass. 1 Kiel. Helvetia, 1 v. Hayle n. Fremington. Hoflaan, 30 v. Corsica n. Boness. Holendrecht, 30 te Antwerpen. Jakob Oorburg. 23 v. Casablanca n. Bordeaux. Java. 2 v. Stettin n. Kotka. Jozina. pass. 1 Burlings. Leny, 1 te Gent. Leuvehaven, 2 te Gothenburg. Marcella, 1 te Le Havre. Matthew, 2 te Brest verw. Mercurius, 1 v. Great; Yarmouth n. Isle of Grain. Merwehaven, 30 v. Rouaan n. Casablanca. Nassauhaven, 2 te Malmö. Nieuwehaven. 30 v. Agadir n. Mogador. Noord 1 te Duinkerken. Rose Marie, 30 v. Varberg n. Kopenhagen. Servus, 1 v. Fort William n. Maryport. Silvaplana, 1 v. Gothenburg n. R'dam. Spolanda, 1 v. Liverpool te Spezia. Spurt, pass. 2 Dungeness. Timor, pass. 1 Start Point. Van Brakel, 30 te Goole. Van Gelder, 1 v. Antwerpen n. Malmö. SLEEPVAART Blankenburg, z. sleep 2 v. Nemours n. Bizerta. Ebro, met bak 1 34' 06" N. 21' 11" O. Hudson, 1 40' 19" N. 10' 52" W. Thames, met kraan 1 v. IJmuiden n. Stettin, Witte Zee, I te Dakar. Zwarte Zee, 1 18' 44" N. 121' 53" O.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3