Beverwijk en Omstreken B. DE VILDER EN ZOON HARTENDORP TEMPO -Clowntje Rick WASMACHINES en STOFZUIGERS Goed Autorijden KPtV?"* Kleine terugslag op de groentemarkt Aardbeienprijzen klommen weer tot 450 cent per mand WRINGERS, ONDERDELEN De groente- en fruitmarkt in de afgelopen week Castricum Agenda voor Beverwijk Uitgeest IJmuiden Ds. Waagmeester bedankt voor beroep Haarlem bereidde zich voor Programma voor het Bloemenfeest Voor de kinderen Kellner wordt verdacht van diefstal in pastorie SCHEEPVAART Visserij^ ZATERDAG 14 JULI 1951 De groentenmarkt heetf deze week een kleine terugslag gehad, al zijn de prijzen voor de kweker nog niet verontrustend te noemen. De bospeen is altijd nog heel erg ge vraagd en kwam tot de 45 cent per bos. Sla is danig achteruitgegaan en kon niet hoger komen dan 6 cent per krop. Doperwten komen nu in flinke partijen aan de markt en variëren al naar gelang de kwaliteit in prijs van 45 tot 70 cent per kilo. De peulen zijn opvallend in prijs gezakt: van hoger dan een gulden tot 60 ct. per kilo. Spercie- bonen bereikten ook het oude niveau niet meer, maar daarvan neemt het aanbod ook geregeld toe, een gulden per kilo was wel de hoogste prijs. Tuinbonen blijven vrij goed betaald, ondanks het flinke aanbod werd er nog tot 25 cent per kilo aan be steed. Spinazie en postelein zijn in be scheiden hoeveelheden aan de markt ge weest, er werd nog" tot 50 cent per kilo voor betaald. In de fruitafdeling zijn er nu ook frambozen, rode bessen en kruisbessen verschenen. Iets ruimer aanbod op bloemenveiling: Nu de gladiolen weer gaan komen en vol gende week de dahlia's, begint de aanvoer op de bloemenveiling weer toe te nemen. De prijzen zijn in doorsnee wel goed. Door de regens hebben de bloemen nogal veel geleden. Gladiolen brachten van 5098 cent per bos op. Lelies, die er nog maar weinig zijn, blijven duur; de Rubrums brachten 60 cent per tak op. Alstroemeria's komen in grote partijen, maar blijven onder de 30 cent per bos. De blauwe Liatti's en de kleinere bloemsoorten, zoals segetum's, ranonkels, kalma's enz. gaan voor goede prijzen van de hand. Bij de potplanten werden de eerste Ster ren van Bethlehem aangeboden, die een gulden per stuk opbrachten. Scherpe daling van groente- prijzen in Castricum De in het begin der week ingezette da ling van de groen te prijzen vond Vrijdag voortgang. Het was zelfs zo dat in ver houding tot Maandag verschillende pro ducten een prijsdaling kregen te incasseren van meer dan 40 cent per kilo. Hierbij be hoorden de dubbele bonen die Maandag nog 1.40 per kilo deden en nu 8293 cent. Peulen deelden eveneens in de misère. In de aanvang der week was de prijs 8591 cent per kilo, waar de prijs van Vrijdag, 2051 cent, wel erg scherp bij afsteekt. Tomaten kregen een domper van liefst 56 cent per kilo. Er werd nu van 4547 cent voor betaald, al dient gezegd dat de kwa liteit iets minder was dan Maandag. Voor de andere producten werd een prijs geno teerd van: Sla 2%4, bloemkool 1042, rabarber 7, doppers 2053, bliserwten 3545, capu- cijners 4962, aardappelen 1015, pieter selie 2732 cent per kistje van 10 bos, komkommers 917, boskroten 1016, bos uien 58, tuinbonen 1322, andijvie 20 40 cent. Vrijdag waren de prijzen op de aard beienveiling weer beter dan een dag te voren. Zonder dop werd er voor de eerste kwa liteit tot 450 cent per mand betaald en voor de pulpfabrieken varieerden de prijzen van 280350 cent per mand. „Met-dop" krijgen de aardbeien matige prijzen. Uitzonderingen daargelaten kwa men deze aardbeien niet boven de 300 cent per mand. Het aanbod aan beide veilingen was 20.000 manden. In Castricum weer goedkoper Op de Castricumse aardbeienveiling van Vrijdag was een verlaging van de prijs en de aanvoer merkbaar. Er werden 4600 manden op de markt gebracht, grotendeels Moulin Rouge, met en zonder dop. Met dop varieerde de prijs tussen de 250 en 360 cent per mand, en zonder dop was de notering van 300340 cent. ADVERTENTIE VERKOOP - REPARATIE Demonstraties vrijblijvend Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Koopt bij de vakman Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 6 tot 13 Juli het volgende mede. De veilingprijzen van de voornaamste groenten hadden in de afgelopen week een dalende tendenz. Voor tomaten werd er bij de meest gevraagde exportsorterin gen op 6 Juli j.l. 1.031.14 per kg be steed, welke prijs op 12 Juli j.l. reeds ge daald was tot 0.480.62 per kg. Voor export ging dit product naar Duitsland, Engeland, Ierland en in mindere mate naar Zweden. Voor het binnenland bracht de A-kwali teit 0.300.40 per kg op. De komkom- merprijzen zakten van 0.300.45 op het einde der vorige week tot 1522 cent per stuk op 11 Juli j.l. Kromme komkommers deden van 14 tot 20 cent per kg. Bloemkool noteerde voor de sortering I 1625 cent en de sortering II 1016 cent per stuk. Naar België en Duitsland werd bospeen verladen tegen 3040 ct. per bos. Sla kwam niet boven 5 ct. per krop uit. Ook de vroege aardappelen daalden ver der in prijs en werden op Woensdag voor 14.tot 18.de 100 kg. op de Noord hollandse veilingen aangekocht. Princessebonen, snijbonen en tuinbonen brachten resp. 0.700.90, 0.951.20 en 1520 cent per kg op; de dubbele bonen 0.801.en de doperwten 0.38 0.45 per kg. De andijvie zakte terug op 2535 ct. per kg, postelein noteerde 15 25 ct. per kg. De aardbeienoogst valt dit jaar als ge volg van de weersomstandigheden tegen, waardoor de prijzen hoog waren. Deze week schommelden de prijzen tussen de 0.95 en 1.30 per kg. Perziken noteerden al naar gelang de grootte van 1021 ct. per stuk. Tegen lage prijzen werden de kersen ver handeld, n.l. tot 55 ct. per kg. Ook rode bessen lagen zwak in de markt en werden voor 25—29 ct. per kg door de industrie afgenomen. Van de druiven werd de Ali cante voor 3.10, de Franken thaler voor 2.30 en de Golden Champion voor 3.60 per kg aangekocht. ADVERTENTIE DUYN's AUTORIJSCHOOL Kalverstraat 20 - IJm.-Oost - Tel. 4806 BROOD, SCHOENEN, BENZINE EN MINERAAL-WATER Burgemeester en wethouders van Bever wijk maken bekend dat de verzoeken van de N.V. Nederlandse Schoen- en Leder- fabrieken „Bata", Breestraat 64, Beverwijk om een schoenreparatie-inrichting te mo gen oprichten, van J. M. Smithuis, Toren straat 11, Beverwijk om een bakkerij te mogen uitbreiden, van de Fa. Wed. E. Veen, Alkmaarseweg 67, Beverwijk om een bier bottelarij en mineraalwaterfabriek te mo gen uitbreiden en van de Standard Ameri kaanse Petroleum Compagnie N.V. te 's-Gravenhage om een ondergrondse ben zinebewaarplaats te mogen oprichten, door hen zijn ingewilligd. Zaterdag 14 Juli. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Paniek in het Warenhuis", Lux or Theater, 7 en 9.15 uur: „Three Little words". W. B. Theater, 8 uur: „Mijn held generaal Skelton". Zondag 15 Juli. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Paniek in het warenhuis". Luxor Theater, 2.15 uur: „Tarzan and the Huntress"; 4.30, 7 en 9.15 uur: „Three little words". W. B. Theater, 2.30 uur: „Zoals de ouden zongen"; 4.30 en 8 uur: „Mijn held ge neraal Skelton". Maandag 16 Juli. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Paniek in het Warenhuis". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Three Little words". W. B. Theater, 8 uur: „Mijn held generaal Skelton". AGENDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST „Corso-Theater", Castricum: Vrijdag, Zaterdag, Zondag: „Tea for two"; van Maandag tot en met Donderdag: „Het ge heim van 3 vrouwen". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag en Maandag: „Het beest met vijf vin gers". Zondag: „Straaljager no. 3 ant woordt niet". Verwacht: „De vader van de bruid". VITESSE SLOOT ONDERLINGE VIJFKAMP AF In het laatste nummer van de onderlinge vijfkamp welke de afdeling athletiek van „Vitesse" organiseerde, werd bij het num mer discuswerpen A. Hurkmans eerste met een worp van 21 meter 80. „Vitesse" zal met enige senioren en ju nioren deelnemen aan de atletiekwedstrij den die op Zondag 5 Augustus in Spierdijk worden georganiseerd. „RONDE VAN CASTRICUM" De zesde wielerronde van Castricum wordt op Zondag 29 Juli verreden. De ama teurs rijden 100 km om de grote prijs van de Castricumse V.V.V. en de nieuwelingen 50 km. De organisatie is in handen van het Zaanse „D.T.S." KERKDIENSTEN Ned. Herv. Gem., 10 u.: ds. Cannegieter. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. Reeser, van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: Geen dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter II. J. van Nie- velt, Burgemeester Lommerstraat 10, tele foon 354. De wijk- en kraamverpleging is in han den van zuster J. van der Heuvel, Toren straat 29, telefoon 401. NIEUW BESTUUR VAN „DE STRANDLOPERS" De leden van de Castricumse Reddings brigade „De Strandlopers" hebben in een besloten vergadering een nieuw bestuur ge kozen, dat bestaat uit de heren: G. Kelder (voorzitter) J. Wiechert, W. Spaans, A. van der Kolk en de dames R. Wentink-Beusman en B. Meijer. PERRON IN UITGEEST WORDT VIJFTIEN METER VERLENGD Het perron van het station Uitgeest, dat al een van de langste tussenstations in Nederland is, zal nog vijftien meter ver lengd worden. Sinds de invoering van de nieuwe zomerdienstregeling is deze lengte namelijk onvoldoende gebleken om het ver trek van twee treinen aan één kant moge lijk te maken en daarbij tegelijk nog een wissel voor een derde trein vrij te houden. De lengte wordt nu 380 meter. Ds. J. Waagmeester te Baarn heeft be dankt voor het beroep van de Gereformeerde kerk, art. 31 K.O. te IJmuiden. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 13 op 14 Juli: KW. 23 30 kantjes; KW. 138 70 k.; KW. 3 17 k.; KW. 9 20 k.; KW. 47 3 k.; KW. 54 70 k.; KW. 144 16 k.; KW. 83 1 k.; KW. 18 3 k.; KW. 20 35 k.; KW. 29 27 k.: KW. 32 23 k.; KW. 78 30 k.; KW. 50 13 k.; KW. 173 2 k.; KW. 175 4 k.; KW. 127 12 k.; KW. 130 17 k.; KW. 167 6 k.; KW. 168 27 k.; KW. 163 27 k.; SCH. 107 10 k.; SCH. 353 5 k.; KW. 161 19 k.; KW. 70 22 k. Geen vangst hadden: KW. 67, KW. 15, KW. 44. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 23 k.; Scheveningen 10 k, en Katwijk 18 kantjes. ADVERTENTIE Voor verhuizingen groot en klein is het beste en voordeligste adres Door geheel Nederland. Rozenstraat 13 - Haarlem - Tel. 20020 12525 Sluitingsuur van tapperijen in de feestweek De burgemeester van Haarlem heeft voor het tijdvak van 14 tot en met 21 Juli het sluitingsuur van de tapperijen in de ge meente bepaald op 1 uur des nachts. Gedu rende dit tijdvak mag in alle tapperijen tot 0.45 uur muziek worden gemaakt of ten ge hore gebracht. Bloemenfeest Vandaag begint het Haarlems Bloemen feest. Dat was de laatste dagen op som mige punten van de stad reeds te merken. De dienst van Hout en Plantsoenen was bezig de bloembakken te verversen. De gevel van het stadhuis werd weer versierd met Afrikanen. Op de Kruisweg en op het Stationsplein werden voorzieningen getrof fen en het resultaat van alle werkzaam heden was vanmorgen te zien. Op de Kennemerbrug en op het Kenne- merplein staat een groot aantal masten voor Nederlandse en buitenlandse vlaggen. Zij, die uit Haarlem-Noord de stad bin nenkomen krijgen dus reeds een prettige indruk. Evenals vorige jaren zijn bij de in- en uitgang van het station pergola's geplaatst en langs de muur van de vroe gere fabriek van Beijnes wapperen vlag gen. De leden van „Haarlems Entrée" (Sta tionsplein en KVuisweg) komen weer goed voor de dag. Een erepoort is geplaatst en molens draaien. Bewoners van de Grote Houtstraat en de Gierstraat hebben de vlaggen weer uitgestoken en op het Plein zijn masten geplaatst, waaraan vlaggen bevestigd wor den. Ook is het gebouw van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. weer met vlaggen versierd. Mede tengevolge van gebrek aan water stond de brandweer te Rome voor een bijna onmogelijke taak bij het bestrijden van een zware brand in een opslagplaats 'van landbouw artikelen in het hartje van Rome's benedenstad. Tweehonderd man hadden vier uur nodig om het vuur te bedwingen. ZATERDAG: 14.15 tot 24 uur Lunapark Phoenixterrein. Tot 17 uur en van 19 tot 21 uur: Stadskweektuin, Klever laan. 21 uur: Bal-champêtre op de Grote Markt. ZONDAG: 14.30 uur: Windhoiulenrennen op het terrein van „Haarlem" 19.30 uur: Volksdansen door Schotse en Zweedse volks dansgroepen in het Florapark. 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: Stadskweektuin. 18 tot 24 uur: Lunapark. MAANDAG: 10 tot 24 uur: Lunapark. 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: Stadskweektuin. 19.30 uur: Volksdansen door Schotse en Zweedse volks dansgroepen op het plein voor de J. P. Coenschool in de Gijsbrecht van Aemstelstraat. 20 uur: Kerkconcert door „Polyhymnia", „Vox Humana" en symphonie-orkest „Haerlem". 20 uur: Concert in Den Hout. TENTOONSTELLINGEN in het Waaggebouw (Kunst Zij Ons Doel); in het Huis van Looy (Nederlandse Aquarelüstenkilng) en in de Vishal (Marokkaanse schilderijen van Willem Dooijewaard), ook op Zondag. Op werkdagen 21 tot 22,30 uur: Gelegenheid tot bezoek aan de verlichte hal van het Stadhuis Het is de tragedie van een moeder en een dochter, die beiden in handen van op lichters vallen. De dochter van Lucia Har per is verliefd op Ted Darby, een man van twijfelachtige reputatie. Als zij hem ver zoekt met Bea te breken, vraagt hij welk bedrag haar dat waard is. Dochter Bea ziet haar vergissing in en slaat Darby neer. Wanneer hij naar buiten strompelt valt hij en verwondt zich dodelijk aan een anker. Lucia valt in handen van een afperser, die dreigt brieven van Bea te zullen publi ceren en zo leven deze beide vrouwen in voortdurende angst, tot de zaak op een zeer avontuurlijke wijze tot oplossing komt, maar dan zijn er ook net precies drie man nen dood of hevig gewond. Rex draait tot en met Maandag ,,'n Slechte jongen". En inderdaad wanneer men bedenkt dat de jeugdige boef Danny Lester niet minder dan 62 misdrijven op zijn naam heeft staan en daarbij niet schroomt als men tracht hem te arresteren twee slachtofers te maken, is men geneigd het roerend eens te zijn met de titel van dit drama. Danny wordt echter onder toezicht ge steld van de heer Brown, directeur van de International Variety Jongens Ranch in Copperus Cove. Op deze ranch zijn een aantal jeugdige misdadigers samengebracht en de jonge Danny haalt zijn „onderwereld streken" zelfs daar nog uit. Hij valt in handen van de sheriff. De heer Brown is er inmiddels in geslaagd aan de weet te komen wat de oorzaak is van dit mislukte jonge bestaan. Hij weet de autoriteiten te bewegen Danny nog één kans te geven om hem tot een goed mens te kunnen opvoe den, wat hem uiteindelijk gelukt. Woensdag en Donderdag vertoont Rex „Ontvoerd", een film, waaraan de liefheb bers van de romantiek ten volle hun plezier kunnen beleven. Thalia brengt de eerste dagen van de filmweek „Tarzan en de meerminnen" op het doek. Dit is de zoveelste aflevering van de cyclus „Tarzan" en zeker niet de slecht ste. Het genre raakt wel enigszins uit de mode, maar de scénarioschrijvers van Johnny Weismuller hebben een zodanige productieve duim en zij staan zo open voor de eisen van het moderne avonturenver haal, dat zij Edgar Rice Burroughs, de schepper van de Tarzanfiguur, al ruim over troffen hebben. Deze Edgar zou eens be denkelijk achter zijn oor krabben, als hij zou kunnen zien de wonderen thans in Afrika ontdekt waar hij zelf nooit van heeft durven dromen. Meerminnen heeft de schrijver namelijk nooit verondersteld aanwezig te zijn in de donkere Afrikaanse wouden, en wanneer hij er al eens een voorzichtig zou hebben opgevoerd, zou hij toch nooit zover hebben durven gaan dat hij er een Hawaii-lieftal- lige van zou. hebben gemaakt. Waarmee gezegd is dat de meerminnen, tussen wie de stoere Tarzan verwijlt, niet veel Afrikaans in hun voorkomen hebben, al moet eveneens gezegd dat dit geen af breuk doet aan haar voorkomen in het algemeen. „Vrouwen in* angst" is de film die van Maandag af in hetzelfde theater gaat en dit Walter Wanger product, waarin James Mason en Joan Bennett de hoofdrollen ver vullen is gemaakt naar het verhaal van Elisabeth Sannay Holding: The black wall. Rick schoot in de lach, toen hij Bunkie daar zo zag staan, als 'n piezelig klein dwergje, en zijn bedremmelde gezicht zag.... „Sta niet zo te lachen, help me liever!", riep Bunkie. „Wat is er gebeurd met me?" Rick hurkte op de grond en keek de ontdane Bunkie aan. „Wees maar niet bang Bunkiezei hij. „Ik heb je alleen maar 'n beetje kleiner getoverd, zie je." „Getoverd?", zei Bunkie. „Wou je soms vertellen, dat jij kan toveren „Nou, dat zie je!", lacht Rick. „Vind je 't niet leuk?" Bunkie keek, of hij 't niets naar zijn zin had. „Nee.ik vind 't helemaal niet leuk! Ik wil niet zo raar klein zijn!" „Nou, stil maar", zei Rick. „Ik zal het wel veranderen. Wil je misschien liever erg groot zijn, een echte reus? Dat kan ook hoor. Kijk, zie je dit stokje in m'n hand? Daarmee zal ik je nou even groot toveren, zo groot als je nog nooit bent geweest. Let maar op!" Hij tikte met hel stokje tegen Bunkie en. ADVERTENTIE DE STOFZUIGER SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 - Kruidbergerweg 51 Telefoon 16990 - 17696 Spaarne 3 Vanaf 2.50 per week. Ook voor reparatie en onderdelen van alle merken. Dezer dagen werd uit de pastorie van de R.K. kerk aan de Kleverpari weg te Haarlem een bedrag van 300 gulden ontvreemd. Bij het onderzoek van de Haarlemse recherche bleek, dat op dezelfde wijze een inbraak was gepleegd in de pastorie van een R.K. kerk te Amsterdam. Gisteren heeft de re cherche in Noordwijk de 29-jarige kellner A. A. R. aangehouden als verdacht van deze diefstallen. Deze man was goed bekend in de pastorie op de Klevei^parkweg, omdat hij daar al eens eerder had ingebroken. De ver dachte is opgesloten, maar heeft nog niet bekend. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Aldegonda, 13 te Bangkok. Aletta, 12 v. Pladju n. Port Swettenham. Alhena, pass. 12 St. Vincent. Amstelkerk, 12 v.. Lagos n. Lohanda. Armilla, 13 te Saigon. Aardijk, 11 te New Orleans. Abbedijk, 11 te New York. Alkaid, pass. 12 Abrolhos. Almdijk, 13 te New Orleans verw. Alphacca, 13 te New York verw. Ariadne, 12 te R'dam. Averdijk, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Alwaki, 11 te New York. Alamak, pass. 12 Maporca. Alderamin, 12 300 m. O. Cape Race. Altair, 12 130 m. O. Madeira. Agamemnon, 12 480 m. NO. Flores. Amsteldiep, 12 910 m. O.t.N. Belle Isle. Amstelland, 12 130 m. N.t.O. Finisterre. Amstelvaart, 12 830 m. O. Kp. Race. Andijk, 12 750 m. W.ZW. Cape Clear. Arendsdijk, pass. 12 Recife. Arundo, 12 110 m. N.NW. Flores. Axeldijk, 12 180 m. Z.ZO. Sable eil. Baarn, 13 te Manta verw. Bengkalis, 12 nog rede Makassar. Bintang, 12 v. Surabaja n. Semarang. Blijdendijk, 12 350 m. W. Scilly's. Bontekoe, 12 v. Makassar n. Balikpapan. Boschfontein, 12 155 m. NO. Port Soedan. Caltex Utrecht,, pass. 12 Pantellaria. Caltex Delft, 12 te R'dam. Caltex Nederland, 12 v. R'dam n. Sidon. Congostroom, 12 v. Monrovia n. Takoradi. Cameronia, 16 3.3p u. aan Hoek v. Holland verw. Cronenburgh, 10 te Bilbao. Cleodora, 12 310 m. O.NO. Singapore. Callisto, 12 Sable eil. Doryda, 12 1340 m. W.ZW. Flores. Delshaven, 12 290 m. W.t.Z. Kp. St. Vincent. Diemerdijk, pass. 12 Fayal. Erinna, 13 te Calcutta. Eemland, 11 v. Bahia. Eendracht, pass. 12 Kp. Bougaroni. Enggano, 12 nog te Bandirsjapoer. Esso Rotterdam, 12 300 m. N. Fayal. Etrema, 12 120 m. ZW. Ouessant. Friesland (KRL), pass. 12 Guardafui. Felipes, 12 v. Penang n. Pladju. Farmsum, 12 400 m. N. Kp. Race. Gaasterland, 13 te Bremen. Garoet, pass. 12 Aden. Gooiland, 12 te Paranagua. Helicon, 13 v. New York n. Curagao. Hersilia, 13te Ponta del Gada verw. Hydra, 12 760 m. NO.t.O. Barbados. Japara (KRL), 12 v. Liverpool n. R'dam. Kedoe, 13 te Bona. Katwijk, pass. 13 Ouessant. Laertes, pass. 13 Kreta. Leopoldskerk, pass. 12. Westpunt Kreta. Linge, 12 te Topila. Mariekerk, 13 v. Wallaroo. Mataran, 10 te Belawan. Murena, 12 v. Liverpool n. A'dam om te dokken Maashaven, 12 170 m. NO. Recife. Maasland, 14 te Montevideo verw. Malvina, 12 290 m. NO. Balikpapan. Marpessa, 12 580 m. Z.ZW. Flores. Mentor, 12 85 m. O. Malta. Nigerstroom, 12 in de Golf v. Biscaye. Ondina, pass. 12 Perim. Oranje, 12 v. Singapore. Oranjefontein, 12 v. Kaapstad n. Port Elisabeth Orestes, 12 te Montevideo. Oberon, 12 v. Puerto Plata n. New York. Phrontis, 10 v. Soerabaja n. Semarang. Prins W. Fred. Hendrik, 12 te Toronto. Pygmalion, pass. 13 Cayman eil. Rijn, 11 v. Hamina te Delfzijl. Saroena, 12 te Balikpapan. Sibajak, 12 v. Djakarta n. R'dam. Stad Arnhem, 12 v. Gibraltar. Slamat, 13 te Bahrein. Stad Breda, 9 v. Vancouver n. Londen. Strathmore (Eng.), 11 v. Melbourne. Sambas, 13 te Kalianget. Saparoea, 12 v. Antwerpen n. A'dam. Singkep, 12 v. Soerabaja n. Semarang. Sloterdijk, 12 260 m. NW. Madeira. Stad Leiden, 12 160 m. W.t.Z. Ouessant. Stanvac D-jirak, 12 n. Djakarta. Stanvac Talang Akar, 11 n. Sungeigerong. Stentor, 12 v. Piraeus n. Volos. Sunetta, 12 610 m. Z.t.W. Palmas. Stad Schiedam. as, kwam Vrijdag onH2 uiting. Ofschoon de londJk nba5t fr: sluitend bestond uit de schelvis, zakten deze opmÏÏ?.? Grote schelvis kreeg b 4?^^ verkoop nog f 33, .-. ?*ere plagen terug tot kist. Evenzo verging het hJ k P der achteruitging tot H was er slecht aan toe EnkH vNt; den bij wijze van uitzonde^ ƒ12 bereiken, maarde maar juist iets boven de onv! eid^' 8. De scholsoorten lieten neergaande tendentie meetrekkï/ en middelsoorten wisselde» 011 W* f 65 Vlot van eigenS?L[f 'Üt- per kist. Met de tongen w lde he °0r'i:' nog met erg boteren. Dit artïn'00^ portbestemming, welke litt le geven, nog maar niet bereiken 5^' voer tegen lonende prijzen ('t e gelijk wegens de grote aanwi tos op de buitenlandse madron? de zeer bescheiden aanvoer t 5°n^ ste lijd kunnen voor de tongen prijzen worden gemaakt ilg -nh^ ƒ.2,60 voor de i kilogram voor de tongen 2 De ti?,pc voer van de Vrijdagmarkt ls!(t kisten, waarvan 178 fijnvis Bin??,1® schelvis en piepers, 185 wijting?:'» belj auw en gullen. 8 01 Sommen. De Shamrock iv, als de enige „grote broer" aan de J5 kwam, besomde 5830. De KW 15 fï werden de best betaalden vnL" gone met respectievelijk 3680 X Enkele kotters zagen hun aanvoer in 1500 tot 2000 per schip ?Bi: Kort maar krachtig. Scliinner n-i ae Batavia (I,TM 99), die zich de v^ tijd met succes specialiseert op kortere reizen, was ook nu na een weer voor de hallen met 285 mak"el' 230 d*hte maft schelvis en piepers, 15 kabeljauw en r len, 20 wijting en 25 diversen, Bfe deze trawler kwamen nog enkele W en kotters binnen, die de rond- en aanvoeren rond maakten, —Voor Maandag. Voor de Maand» zijn nog geen binnenkomers bekend r»- met het oog op de vertrekdata km- worden verwacht: de Norma Maria U Cheneviere de Thorina en de Linfa die alle 5 Juli zijn vertrokken; verdei- Catharina Duyvis, die 6 Juli en de Via. bank, die 7 Juli naar zee is verte. Over de trawlers op de Barendsaee v* men nog geen mededelingen binne» -v lijkt echter vrijwel uitgesloten dat eenre deze schepen de volgende week al brt zal zijn. De eerste van deze groep ww- waarschijnlijk de Alkmaar, die 30 Joi j uitgevaren. In en uit. Vrijdag kwamen bics (opgave tot 16 uur): UK 243,202,51 !Ji 79, 35, 4, 91, 70, 90, 19, 85; IJM 212,18 75, 239, 202, 241; RO 2; EH 2Q; TEX19 H} 184; KW 56, 10, 162, 66, 33,13. Naar» gingen: IJM 249. 215, 202, 241, 221 ii' 239, 215, 262; HD 131, 220, 37; CG1;TS 11; RO 53, 46; KW 31. Naar binnen ver- trokken: UK 164, 41, 60, 34,243,79,70, 35, 57, 4, 7 91. Zoute. Vrijdag hebben de onder ver melde schepen de volgende hoeveelheden zoute haring gelost: KW 56 met 167kantjes (eigen vangst), 38 van de KW 168;86 van de KW 161 en: 118 kantjes van de KW E KW 43 met 129 kantjes eigen vangst, 164 van de KW 44; 132 van de KW 113: 143 van de KW 51 en 35 van de KW 50; KW3! met 394 kantjes eigen vangst; IJM 75cfi 107 kantjes eigen vangst, 96 van de SCP. 34 van de SCH 353, 16 van de SCH 107,5: van de KW 9, 56 van de KW 3,19 vast; KW 47 en 48 van de KW 54 en 9 van a KW 23. Een week. Van 6 Juli tot en met U Juli zijn de volgende hoeveelheden gere ten haring in IJmuiden gelost: 6 Juli: K» 168 met 444 kantjes van 4 schepen. F 175 met 577 van 4 schepen; 8 Juli: IJM Si met 744 van 12 schepen, KW 138 met Si' van 11 schepen, KW 167 met 445 ra! schepen, KW 70 met 780 van 5 schepen.^ 42 met 504 van 5 schepen, SCH 7 mei !:i eigen aanvoer. 9 Juli: KW 144 me: til kantjes var. 8 schepen. 10 Juli: KW 14K 349 kantjes van 7 schepen, KW 2 me: 4; van 10 schepen. 12 Juli: KV/ 43'mei kantjes van 5 scheper, KW 49 met 655k 8 schepen. 13 Juli: KW 56 met 409 van! schepen, IJM 75 met 441 van 9 scbecae: KW 33 met 394 eigen aanvoer. Swartehondt, 13 te Soerabaja, Tabian, 12 te Suez. Tosarl, 12 v. Belawan. Tawali, 14 te Suez verw. Tiberius, 13 te Port of Spain verw. Tomori, 16 Galveston verw. Trompenberg, te R'dam. Tankhaven III, 12 te Sungeigerong. Tawali. 12 230 m. ZO. Kosar. Telamon, 12 250 m. O. Abaco. Tjibodas, 13 nog op rede Tj. mok. Tjikampek, 12 te Sandakan. Van Heutsz, 11 te Hongkong. Volendam, 12 v. Le Havre. Veendam, 12 480 m. N. Flores. Waterland, pass. 12 Fernonoo NoW-J- Weltevreden, 17 6 u. te Marseille Willem Ruys, 13 te R'dam. Willemstad. 12 v. Barbados r M^--^ Woensdrecht. 12 v. Santos n. Puertou Waibalong. 12 v. Buleleng n. A tópup- Waal. 12 210 m. ZW. Fort «rPm» Westland, 12 150 m. Z. R10 de Janeu KLEINE Viü' Arak, pass. 10 Gibraltar. Bernisse, 12 te Swansea. Brinda, 12 te Folding. Citadel. 12 n. Gothenburg. Citadel, verm. 12 v. Oslcn. Dnmw Confid, 12 v. Dublin n. Dundee, Depa, 13 te IJmuiden verw. Deneb, 12 te Yonghal. De Ruiter, 12 te Pennjn. Elisa, 11 v. Casablanca n. Nan»» Eban, 10 v. Delfzul n. Manches». Hada, pass. 12 Holtenau. Hast I. 11 v. Teignmouth n. bw* Hast V.12 te Pon. FaVesham. Hebe Nobel, 12 v. AntW. n. Helvetia, 12 v. Scheveningen n. June, 12 te Zaandam. Larix, 8 te Lapahioto. Matar, 11 te Marseille. Maartje. 12 v. Heylen. WfeM, Courst'- Marcella. 13 v. Michel Swenden, 11n- D"vl Nottingham, 12 te Gooie. Noord, 13 v. LeKavren-" mii0. Okko Bosker, 10 v. Delfzij Ponza, 11 te Kasko. 4ntwerDen. Palma, 13 v. R dam n. Ant S,Vert2w^ndTrv®p^^ Strijpe, 12 te Swansea. Tilly, 7 te Kasko. Westeropa, 12 te He]s Wilpo, 10 te Walkom. SLEEP' Ebro, 12 34' 44" Noordv°fe# Maas, te Hoek van Hohan Poolzee. 12 32' dS Noord Schelde, 13 te Hoek v. Thames, 12 te VierVrlle.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 8