Belangrijke mededeling Twee en een half millioen voor de zuiveringsinstallatie zijn goed besteed Stormvogels wint van DWS-combinatie beker in zomertournooi en verover OM Clothes New jan Ottenbros won de ronde van Castricum Visserij-varia J Goed Autorijden Velsense athleten trekken Donderdag over grens „Suomi" in het ongewisse naar Graz Eerste succes van Laros in Kennemerland-damtournooi Trouw automonteur nam afscheid NU HET WARM IS Officieel bezoek aan de Wijkermeerweg JP» Sten heék' 20 kisten ^ÏÏÏen S' 50 kisten diversen' tiff fin\n^Vo1050: KW 85 f 128°: 313 tMO' m» wi IJM 277 f2100; naar Kiei' os Razzia-slachtoffer wordt herbegraven Bloemenmagazijn KRAAK H. M. KOOYMAN EN ZN. Ruim 300 op stap ,Plaatwellers" IJmuidenaren en Beverwijkers sloegen goed figuur bij de nieuwelingen Vanaf heden kunnen de reeds opgegeven bestellin gen voor brandstoffen niet meer worden uitgevoerd tegen de thans nog geldende prijs. DE FEDERATIE VAN BRANDSTOFFEN- HANDELAREN IN DE GEMEENTE VELSEN Veertig jaren arbeidstrouw koninklijk beloond ,Schulpen" hield viswedstrijd Vierdaagse-deelnemers defileerden voor gemeente-bestuur „HHPAG30 JUL! 1951 d!J2fooit heeft meegemaakt, zal -^TLr'beginnen met een reis 00 fral in Oostenrijk, vlak bij de naar en van Hongarije en Joegoslavië; silvan ongeveer 1300 km. door van en de de nu een autotocht xjpze tocht en lastig mL die de organisatie onzekerhe !iee^ beïnvloed en nu SSs onzekerheid openlaat over wat s. .f in den vreemde wacht. dn?i?te wijten aan de laksheid van de Ük.e sportvrienden, waarmede het Teen bevestigend telegram kon- iï teKiddag in het Watervliet»- SrioaSjoen weliswaar de laatste voor- 'Sn voor de deelnemers worden Sen, maar de heer H. J. Klaver, voor- gfw es hierbij op de vele te overwm- «pn moeilijkheden door de „langzame Seïse correspondentie en moest mededelen, dat de onderbrenging 7e Suomi-reizigers niet by inwoners Graz zal geschieden, doch in--.- «en Tfhïïver betreurde het afvallen Ji twee veelbelovende athleten van de SSloeg, namelijk de gebroeders Sop discus- en speerwerpen, waar- 5de ploeg aanmerkelijk is verzwakt. L staat, dat twee wedstrijden met ;Jns en heren worden gehouden en we* «4 en 5 Augustus, waarbij de samen- P -met een bedrijfsvereniging uit het nliatsje' Kopfenberg, 60 km ten Noorden i Graz niet is uitgesloten. De ontvan- dub is de Grazer Leicht-Athletik- Tiecretaris van „Suomi", de heer P. Grüteke, die de eigenlijke motor van de reisorganisatie is en daarvoor zeer veel wk heeft gedaan, moest vervolgens nog lateleurstellend geluid deen horen. De sedert kort in Oostenrijk ingetreden [risverhoging van levensmiddelen met 30 [ncent kan oorzaak worden van een kor- verblijft in Graz, dat aanvankelijk op M dagen was gesteld. Dit zal worden «tracht te ondervangen en men wil ter aatse de mogelijkheid onderzoeken het dcor deze prijsverhogingen tot een vier en te reduceren verblijf toch te rekken. B'jloten werd om het vertrek van het Staténhuis aan de Velserweg af vast te slellen op Woensdagavond 12 uur ten- aide in de vroege ochtend de douane- KBtróle aan de Duitse grens bij Elten- Babberich zo vlug mogelijk te kunnen passsren en bovendien eventuele vertra ag in de bergen op te kunnen vangen. In üim, dat Donderdagavond wordt bereikt, denkt men de nacht door te brengen. Vrij borgen begint het tweede deel van de («ht over Augsburg, Mtinchen en Salz- targ, waar de Oostenrijkse grens wordt gepasseerd naar Graz. Hier komt het ge- alschap in de namiddag aan. De ploeg, die naar Graz reist, bestaat ADVERTENTIE de beste bril Komt van DE BOER Trompstraat 16—18 - IJmuiöen-Oost Telefoon 4938 uit 38 personen, aangevuld met twee chauffeurs. In het reisschema is nog opgenomen een bezoek aan Wenen en aan de Grossglock- ner. De bedoeling is in de nacht van 11 op 12 Augustus weer in Velsen terug te keren. Het eerste succes, dat Laros in het Ken- niemerlaaid-damtournooi kon behalen, ging ten koste van zijn clubgenoot T. Postma. De partij uit de derde ronde van het tournooi werd Zaterdagmiddag in hotel „Kennsmerhof" door Laros na 52 zetten gewonnen. De DCIJ-er heeft thans (aangenomen dat zijn afgebroken partij met Sluiter remise wordt) zes punten uit vijf partijen. De resterende partijen tegen A. de Jong, Wil- lemse en Roozenburg, kunnen Laros in staat stellen een der bovenste plaatsen in de eindstand te veroveren. De stand is: Roozenburg 8 pnt. (5 par tijen); Dukel 7 pnt. (5 partijen); IJm. de Jong 6 pnt. (6 partijen); Wim de Jong en Sluiter 5 pnt. (5 partijen); Laros 5 pnt. (4 partijen); Willemse 4 pnt. (5 partijen); Abe de Jong 2 pnt. (3 partijen); Postma 0 pnt. (5 partijen). Maandagavond wordt de wedstrijd in de Haarlemse Ripperda-kazerne voortgezet. Oud-machinist van de stoomtram bij Van Gelder met pensioen Zaterdagmorgen heeft de heer S. H. van Diggelen, automonteur, na reeds lang de pensioengerechtigde leeftijd te hebben overschreden, een streep gezet onder zijn jarenlange arbeidstrouw bij Van Gelder, waar vooral in de laatste twintig jaar de Dieseltractie met de bekende grote opleg gers een grote vlucht heeft genomen. De heer Van Diggelen, die nog als machinist heeft gefungeerd op de oude stoomtram HaarlemAlkmaar, heeft zich in deze periode volledig overgeschakeld om een specialist te worden op het gebied van de Dieseltractie en hij stelde de chauffeurs in staat lange „betrouwbaarheidsritten" af te leggen. Dat dit werd gewaardeerd bleek overduidelijk. Daar was allereerst de garagechef, de heer P; Visser, die de ver diensten van de scheidende monteur naar voren bracht, diens plichtsbetrachting en toewijding nog eens uitdrukkelijk ten voor beeld stelde en vooral wees op de prettige samenwerking met hét overige garageper- soneel in al die jaren. De oudste chauffeur, de heer C. C. H. Koek, betrad evenzeer het podium om de hulpvaardige makker lof toe te zwaaien. De heer A. Mol van de M. W., merkte bij dit afscheid enige weemoed op, maar hij was overtuigd dat nu een tijd van rust was aangebroken, waarin de scheidende met voldoening op een arbeidzaam leven zal kunnen terugzien. Alle sprekers boden de heer Van Digge len persoonlijke geschenken aan, waaÈbij uiteraard een flinke hoeveelheid rookgerei niet ontbrak. MARKTBERICHTEN 28 Juli 1951 Pryzen «Mot 2,30i.SO; gr. tong 3,553,15, gr.m. '*s 225-2,10; kl.m. tong 1,88—1,64; kl. tong VMfl; kl. tong II 1,40-1,23; tarbot I A>-!,45, per kg, AU 5M4;ltarbot 111 50-40; tarbot li. F' 1 57-54-' Sr-m. schol 62—51; SAS®-41; kl- schol I 46—33; kl. SfH schar 18~8; v. haring 15—.8; JfrWO; gr. schelvis 52—44; gr.m. fiïl kl,m' •schelvis 3836; kl. Uivjs 136-34; ki. schelvis II 33—24; wij- k!ii.u4; f..8"1 36.50-22,50; midd. gul W. gul 20,50—12; kl.m. heek 88; kl. ',?°°ntJes 8; pieterman 26—23; kl. "?P»onII ie, per 50 kg. - Kabeljauw 148—62; gr. koolvis zw. —■'•.gr.leng86—73; gr. heek 396, p. 125 kg. AS" j01?8.?! ,tarbOt, 1 kist 7eilbo har, 3165 kisten 70 kisiten schei- sten kabeljauw heek, 20 kisten Mild» ,SA" Kist neii'Dot, 90 klsten schar, 3165 kisten Sïlï e"-malcreel' 70 kisten schel- ÏÏ£!'IJtlnS; 195 kisten kabeljauw 813220; KW 24 ■jn0; KW 92 f 1780; Kw J28~f 570; Op de tweede dag van het Koninklijk bezoek aan de Alblasserwaard en de Vijfheeren- landqn brachten de plattelandsvrouiven te Alblasserwaard hulde aan de Koningin. Hier wordt de Landsvrouwe voor een der Prinsesjes een rokje aangebodendat ver vaardigd was van lapjes stof, die door de plattelandsvrouioen uit de gehele omgeving bijeengebracht waren. De aanbieding geschiedde door mevrouw L. Looy, de echtgenote van de burgemeester van Alblasserdam. VÏiSSl'5*»-' KW 85 f1320; »»S 8 !£8' KW 16.12870; 113 f 2550' m'nIJM 11 f 3280; ÖF 32/2410! KW 189 f860. ^'rawler besomde f 16.600, gedeeltelijke SCHEEPVAART IJMUIDEN ^S££hnSvvamei1 $e haven- van J3 botterdam pEu van Le Havre- Spes vanFar Vast' Deo Anna Svivia T?,stad van Antwer- Chariot- t*— ^lsmar- Surte van ^ftn£m'£Una van SkoghaT.UVal- yjCaen. bo van Dublin van Dublin. Protée ^„Hddernene 2rJnaar Lon" 1 Koelfs naïal«- Bore VI naar Amstel- Leith n KopenhaSen S°u.n.ly naar Gothenburg, naar Parijs. Castor ;v,?slcon naar ITll!iJ.C.umulu.s n aar Noord- naar ^Agadier 0S naar Hamburg. naar Hiilï pnus "aar Stavanger. 5.;'«lcon naar I nn'a lUs naar Noord- SfeSS, Weï Pavo Agamemnon13iR'nen: Ronto van Baltimore A James van -P ?oth Van Ant- ;hte0,°' Jans van ?rts^<>uth- Wota Hnn jt1' peyencp v r Rdsn- Regultis Colebes van Tij' 0We7' Vliestroom ï?'HiL5,0tterdajR' CUefcr Brouwcrs- ös'ff pWroom van compaen van zijn; p„,;n Kopenhagen-. tear Narvik, naar Rotterdam. Door in c-z ssriewedscrijden, georga niseerd door LDWV, eerst van UVS en daarna van Rijnburgse Boys te winnen, had een Stormvogels-combinatie, be staande uit Venus, Gravenmaker, Ad miraal, Glas, Snoeks sr., Opbergen, Luppens, Freriks, Angenenf, Snoeks jr. en Tol zich in de finale tegenover een DWS-combinatie geplaatst. In de Am sterdamse ploeg speelden zes eerste eiftalspelers, onder wie Kil, mede. Door deze dappere wedstrijd met 4-0 in het IJmuidense voordeel te besluiten werd een beker aan de Stormvcgels- tropheeën toegevoegd. De Stormvogels-ploeg liet zich door dit vrij grote aantal topspelers in de gelederen der tegenpartij dus kennelijk niet intimi deren. Integendeel, het blauwwitte elftal speelde een frisse match, waarin alleen het korte spel oorzaak was, dat Kil c.s, steeds weer konden ingrijpen. Vooral de IJmuider rechtervleugel was dank zij de snelle Lup pens een doorlopend gevaar. Weerde de IJmuider voorhoede zich dus goed, de ver dediging der blauw-witten deed het onder de leiding van de geroutineerde Snoeks sr., clie met opvallend gemak speelde, vooral niets minder. Gravemaker was al een bij zonder groot struikelblok en Opbergen ont popte zich in deze ontmoeting als een uit stekende halfback. En daar verder Venus onder de lat uitstekend werk deed, ging de rust met 0-0 in. Na de rust kreeg de IJmuider ploeg er nog meer zin in: het spel werd nu meer De tragische zestiende April 1944 wordt wederom in de herinnering teruggeroepen, nu opnieuw een van de vele slachtoffers van de toenmalige razzia door de Duitse bezetters, in vaderlandse bodem en vlak bij de plek, waar Engel Wijker Ezn. aan de Wilhelminakade als jongen vertoefde, wordt herbegraven. Op 28-jarige leeftijd is deze jongeman, die vooral in oud-IJmuiden bekend stond en zich daar vele vrienden had gemaakt, door de Duitsers weggevoerd. Als zovelen mocht ook hij de bevrijding niet meer be leven: hij overleed op 14 April 1945 te Essen in Duirtsland. Het stoffelijk overschot zal hedenmiddag van Amersfoort af naar IJmuiden worden overgebracht, waar het wordt opgebaard in de Oud-Katholieke kerk aan de Wilhel minakade. Ter gedachtenis aan de overledene zal Dinsdagmorgen om 9 uur een stille I-I. Mis worden opgedragen, waarna om 10 uur de plechtigheid der beaarding zal zijn. Te on geveer kwart voor elf volgt de herbegra fenis op de Westerbegraafplaats, open gehouden. De DWS-defensic, Kil in cluis, kwam daardoor voor hete vuren te staan, vooral ook als gevolg van de snelle spurts van Luppens en het handige spel van Snoeks jr. Tot viermaal toe is de Amster damse doelman, ondanks zijn hevig verzet, dan ook gepasseerd door Freriks, Tol en Luppens (2). Daartegenover kon DWS geen enkel doelpunt stellen, dank zij het kranige werk, dat de gehele IJmuider de fensie bleef leveren. Door deze zege kwam Stormvogels in het definitief bezit van een fraaie beker. ADVERTENTIE Kennemerlaan 29 - Tel. 4528 SPECIALITEIT IN BRUIDSBOUQÜETTEN Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft Zaterdagmiddag, samen met ver schillende hoofden van dienst, de vorderin gen in de bouw van de hypermoderne rioolwater zuiveringsinstallatie aan de Wij kermeerweg bekeken en eens te meer is door velen de dag gesprezen, waarop het besluit tot de bouw ervan genomen werd, want de haven rook onbehoorlijk, deze warme middag. Ir. L. H. Op ten Noort heeft aan de hand van tekeningen een duidelijke en interes sante explicatie gegeven van het giganti sche werk. „Er moet", aldus spreker, „bij deze bouw met twee problemen rekening worden gehouden. In de eerste plaats met de zuivering van het water, in tweede in stantie met vernietiging of bewerking van het slijk en slib". De heer Op ten Noort gaf uitleg hoe het vuile, binnenstromende water via de zandvang wordt gevoerd naar de comminutor. die het. daama naai de vuilwaterkelder brengt. Door middel van de vuilwaterpompen, het water wordt slechts eenmaal gepompt en loopt verder onder natuurlijk verval, gaat het naar de voorbezinking. Twee aeratietanks zorgen middels een stel borstelassen ervoor dat het water „be lucht wordt. Dit beluchten houdt in het afscheiden van vuil uit het water In de tussenbezinkingsstank komt het zogenaamde uitgevlokte slik tot bezinging door roterende slibzuiger. Nadat het water de vier oxidatiebedden of continuefilters is gepasseerd, gaat het naar de meetbak, vervolgens wordt het in het humusregenbassin door inwerking stel len van slibschuivers verder gezuiverd. Ook het slijk en slib ondergaat in de slijkgis- tingstanks een grondige bewerking en wanneer het voldoende is ontwaterd, kan het worden afgestoken, om daama als kunstmest te worden gebruikt. Niets, maar dan ook niets gaat er verloren, want bet tijdens het proces vrijkomende methaangas wordt aangewend om de gasmotor draaien de te houden. De heer C. de Bruin, die als technisch man van Openbare Werken de leiding heeft, heeft de stand-van-zaken-op-dit moment onder de loupe genomen. Uit zijn relaas bleek, dat de zandvang practisch reeds geheel gereed is, evenals de pompen- kelder, Het zuidelijk oxidatiebed bevat zelfs al de benodigde drie gradaties lava- siakken. De aeratietanks zijn bijna voltooid. Het beton-technisch gedeelte is derhalve geheel gereed. Wat het machinegebouw en de slijkgistingsinrichtingen aangaat, heeft heeft men reeds een begin gemaakt met de bewapening. Na deze explicaties heeft het gezelschap de werkzaamheden in ogenschouw geno men en zich er van kunnen overtuigen, dat de twee-en-een half millioen die Beverwijk uittrok nuttig wordt besteed. ADVERTENTIE Volgende week gaan wij met vacantie. Breng dus tijdig uw goederen Koningsplein 8 IJmuiden Tel. 4886 RODE KRIELHAAN. Zaterdagmiddag ontstond brand in een schuur aan de Hoofdstraat van Santpoort, doordat een jas, die over een op een ver gasser staande ketel met wasgoed hing, vlam vatte. Enige goederen, die in de schuur waren opgeborgen werden een prooi van het vuur. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur snel te bedwingen. Verzeke ring dekt de schade. Eerder brak een schoorsteenbrandje uit in hotel Duin en Kruidberg. Hier hoefde de brandweer niet op te treden. De schade was gering. ADVERTENTIE Keukengeysers, closets, centrale- en gasverwarming en alle dak- en hulsreparaties Driehuizerkerkweg Driehuis-Westerveld - Tel. 108 (K 2550) 4468 Het jaarlijks uitstapje van de leden der personeelsvereniging „De Plaatwellerij dat ook nu weer mogelijk was door een subsidie van de directie van dit bedrijf bracht Zaterdagmorgen 330 deelnemers bijeen, die met acht grote touringcars een reisje gingen maken naar de omgeving van Hilversum. Om half acht werd gestart en twee uur later is de koffie geserveerd bij Anna's Hoeve, waar korte wandelingen de tijd vulden en de jongeren zich op het nabij gelegen meertje met roeien vermaakten. Tegen het middaguur ging de reis voort naar Soest. Gedurende een uur heeft de voorzitter van de V.V.V. te Soest de wan delliefhebbers de mooiste plekjes in de omgeving laten bewonderen. Tegen drie uur werd door de mooie om geving koers gezet naar Oud-Valkeveen, waar de thee wachtte. Hier kon een ieder zich vermaken met de verschillende speel tuinattracties en wandelen. Tijdens het hier gebruikte diner heeft de voorzitter der personeelsvereniging, de heer C. Lut- tik, woorden van dank gericht aan de directie van „De Plaatwellerij" voor de steun, die deze dag mogelijk maakte. Hij heeft daarbij gewaagd van de uitstekende verhoudingen onder het personeel, die ook deze dag weer zo goed waren gebleken. Voldaan over de prachtige reisdag aan vaardde het gezelschap om half negen de terugtocht en twee uur later werd Velsen- Noord weer bereikt. ADVERTENTIE De Alkmaarder Jan Ottenbros lieeft Zondag de Ronde van Castricum, welke over 100 kilometer ging, in de fraaie tijd van 2 uur 36 minuten en 18 seconden, op zijn naam gebracht. Het hoge tempo waarin werd gereden, is voor vele van de 36 gestarte amateurs een kwelling geworden: slechts 9 renners wisten de course uit te rijden. Onder hen bevonden zich de Haarlemmers Aat Voor- ting en Tony Peters. Het is vooral Voorting geweest die de wedstrijd „maakte". Ondanks het feit dat hij vijf maal van fiets moest verwisselen wegens pech, was het deze renner die de strijd met de regelmaat van een klok deed ontbranden. Peters reed zich helaas volkomen leeg, waardoor hij niet genoeg kracht meer kon opbrengen om bij de kopgroep te blijven: hij werd achtste. Een groot aantal premies was be schikbaar gesteld, waarvan .Tb. Bruggen- kamp en J. Eelsing uit IJmuiden er enkele in de wacht wisten te slepen. Eerstge noemde nam de eerste twee premies in vinnige sprints voor zijn rekening. Toen de bel voor de laatste ronde klonk, waren er nog negen renners in de course en het was een ieder duidelijk dat de eind sprint de beslissing moest brengen. Tijdens de laatste nijdige sprint voor de finish werd Voorting zwaar gehinderd waardoor hij zich de eerste plaats zag ontgaan. De uitslag werd: 1. J. Ottenbros, tijd 2 u. 36 min.; 2. J. Trompetter (Wielin gen); 3. A. Voorting (Haarlem); 4. G. Timmerman (Zaandam)J 5. E. Koeman (Krommenie); 6. M. Snijder (Halfweg); 7. L. Pranger (Anna Paulowna); 8. T. Pe ters (Haarlem); 9. J. Botman (Lutje broek). Bij de 40 nieuwelingen was het de IJmuidenaar W. Eelsing die met de eer ging strijken na een spannende strijd. Zijn tijd van 1 uur 20 minuten en 4 seconden is er een die er zijn mag. Jan Hofland uit Beverwijk die herhaaldelijk in de kop groep was te vinden, kwam in botsing met een andere renner waardoor hij van verdere deelneming moest afzien. Hier was de uitslag: 1. W. Eelsing (IJmuiden) 1.20.4; 2. B. Fok (Hoorn); 3. B. Lute ('s-Graveland)4. J. Rol (Alk maar); 5. K. Kaijer (Zuidermeer)6. C. Havik (Zaandam); 7. M. Edelenbosch (Enkhuizen); 8. J. C. Pronk (Nibbix- woud); 9. O. Dral (Oostzaan). Na afloop van de courses werden in hótel „Ammeraal" door de heer K. Cor- nelissen, voorzitter van de organiserende wielerclub „DTS" uit de Zaan, de prijzen uitgereikt. Een zeer groot aantal bezoekers was getuige van de course. SLOTAVOND EN PRIJSUITREIKING VAN MID-KENNEMER SCHAAK- TOURNOOI. In het clublokaal van de H.O.S.C. heeft Woensdag 1 Augustus de slotavond en prijsuitreiking plaats van het tournooi om het persoonlijk- en clubkampioenschap schaken van Midden-Kennemerland. Na afloop van de prijsuitreiking zal een „vluggertjes"-wedstrijd worden gehouden tussen groepen van gelijke kracht. De heer D. Smit jubileerde op de papierfabriek Voor de heer D. Smit, die Zaterdag zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij de papier fabriek Van Gelder Zonen vierde, begon de huldiging ongetwijfeld prettig. De jubilaris, die als electricien werkzaam is in de electrische werkplaats, werd 's mid dags in gezelschap van echtgenote, kinde ren en familie op het Velsens gemeente huis ontvangen door burgemeester mr. M. M. Kwint. In tegenwoordigheid van ir. J. Tromp, directeur van het bedrijf heeft de burge meester de jubilaris onder enkele harte lijke woorden medegedeeld, dat hem voor zijn toewijding en trouw was toegekend de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, waarna de heer Smit het ere-metaal werd opgespeld. In tegenwoordigheid van de heren ir. D. Stigter, bedrijfsingenieur en P. Krabben dam, chef der electrische werkplaats, heeft ir. J. Tromp de jubilaris en zijn familie op het directiekantoor ontvangen. In zijn toe spraak wees ir. Tromp op de waardering voor de trouw en toewijding van de jubi laris voor het bedrijf om hem vervolgens hartelijk te complimenteren onder aanbie ding van het geschenk der directie, een enveloppe. Voorts ontving de heer Smit het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, alsmede een schrifte lijke gelukwens van de hoofddirectie. In de prachtig versierde tekenzaal van de E. W. getuigden velen van hun belangstel ling. Ir. Stigter, die de 40-jarige jubilaris als een bekende figuur aan het bedrijf zag, mede wegens zijn veeljarige werkzaam heid in verschillende afdelingen, noemde de laatste tien jaren een „spiegelbeeld van des jubilaris' werkzaamheden". „De mon tagewagen van het hoogspanningsnet door kruist het gehele terrein", zei spreker „en is steeds daar, waar storingen optreden. Juist deze wagen moet het pad effenen voor de wagens, die volgen. De heer P. Krabbendam, chef, liet in zijn toespraak uitkomen, dat de jubilaris, die eerst in de papierfabriek en cellulose- fabriek werkzaam was geweest, noodza kelijk in „revisie" moest en daartoe werd ondergebracht in de E. W. Spreker wenste de jubilaris een goede gezondheid en zeide, dat hij met voldoening mag terugzien op een arbeidzame levensperiode. Met een hartelijke felicitatie schonk de heer N. Ellen vervolgens namens het af- delingspersoneel een fraai rookgarnituur als blijk van de prettige verstandhouding en mevrouw Smit kreeg bloemen. Ook het personeel van de cellulosefabriek. waar de heer Smit voorheen werkte, bleef niet achter en schonk een cadeau onder couvert en bloemen. De traditie wil, dat de buurtvereniging .Schulpen" elk jaar voor haar leden een viswedstrijd uitschrijft. Zaterdagmiddag is deze wedstrijd aan de oever van het Noordzeekanaal bij de Plaat wellerij gehouden, waar het aantal deel nemers wat minder was dan vorig jaar. Nu dongen achttien hengelaars, groot en klein, mee naar de uitgeloofde prijzen, die voor de „groten" bestonden uit worsten en rookartikelen en voor de „kleinen" uit speelgoederen en vistuigjes. Het opmerkelijke in deze wedstrijd was, dat van de oudere hengelaars de heer Spreeuw, die nog nimmer had gevist, het eerst „beet" en succes had. De meer ge- routineerden deden het op den duur welis waar beter, hoewel de vangst mede wegens het spuien in het kanaal, bescheiden was. Van de jongex'en was er niet een, die succes had, maar de prijzen vonden desondanks hun weg, al was het alleen maar als ver goeding voor het geduld. De heer M. van Bodegraven kon ten slotte de volgende prijswinnaars aankondigen Ouderen: 1. J. J. Goed, 7 stuks, 38 pun ten; 2. D. v. d. Outenaar, 3 stuks, 14 pun ten; 3. J. Spréeuw, 2 stuks, 4 punten; 4. I. v. d. Linde, 1 stuks, 2 punten. Troost prijzen: IJtsma en Morianner. jongeren: 1. Peter Zoon; 2. Ben Rem mers, 3. Paul Olivier, 4. Dick v. d. Oute naar. Negen man en een commandant hebben Velsens politiekorps vertegenwoordigd bij de vierdagentocht in Nijmegen. Inspecteur J. W. van Buuren had de leiding en slechts één man is uitgevallen. Dit geschiedde Woensdag op medisch advies, omdat men nu eenmaal met een stijve spier in de rech terknie geen „kilometers kan verzetten". Toen de negen Vrijdagavond in Nijmegen aankwamen, was daar commissaris J. P. Haring en heek als uitersten. De aan voer van ruim 3000 kisten haring werd Za terdag handel en rokerijen wat al te bar. De noteringen, die Vrijdag nog ruim f 24 per kist haalden, smolten als sneeuw voor de zon, zodat er in vele gevallen niet meer dan een magere f 3 voor een kist overbleef. De Schoorl hield wijselijk een deel van de lading (ongeveer 800 kisten) achter, om deze vandaag te verkopen. Met de andere prijzen ging het vrij goed: grote tong kon bij iets ruimere aanvoer f 3.55 per kilo bedingen en de tong 2 deed f 1.40. Grote schol was zelfs weer peper duur en groot en grootmiddel haalden op hun sloffen f 65 per kist. De kleine schol 3 daalde daarentegen tot f 8 per kist. Daar voor de schelvis f 52 tot f 45 per kist normaal was, steeg de belangstelling voor de wijting ook lichtelijk zodat ze op f 27 per kist terecht kwam. Enkele kisten heek boekten topkoersen met f 396 voor de grote- en f 88 voor de kleinmiddelsoórten. De totale aanvoer op de Zaterdagmarkt bedroeg ruim 6500 kisten waarvan 300 fijn- vis, 3100 haring, 1400 makreel, 70 schelvis, 170 wijting en 15 heek. Hoeveelheid moest het goed maken. De Catharina Duyvis werd Zaterdag de hoogste besommer met f 16600 voor een 10-daagse reis. De Polderman boekte f 15000 voor een 8-daagse reis en de Schoorl f 4500 voor een deel der lading na een 16-daagse reis. Van de loggers werd- de KW 7 „Arend" de beste met een eindresultaat van f 5400. Dreigende overvloed. Vandaag waren van de trawlervloot de volgende schepen present: de Schoorl met een restant van 800 kisten haring, de Sumatra met 620 kisten makreel, 800 haring, 140 kistjes ha ring en 50 kisten diversen en de Vios met 300 kisten makreel, 850 haring, 50 diversen en 200 kistjes haring. Verder losten nog vroeg een vijftal loggers, die een gezamen lijke aanvoer brachten van 385 kisten ma kreel, 60 schelvis en piepers, 135 wijting, 60 schol en 300 kilo tong en tarbot. In de late beurt losten 15 kotters met 1100 man den diversen en 15 loggers met 50 kisten makreel, 160 schelvis en piepers, 65 wijting, 10 diversen, 510 schol, 10.000 kilo tong, 17 gullen en kabeljauw en 35 schar en stok- kebit. In en uit. Zaterdag kwamen binnen: HD 184, 131, 85, 89; VD 60, UK 18; HD 180; KW 35, 92, 128, 189, 77, 84, 31, 53, 30, 169, 210, 108, 17, 155, 107, 166, 94; UK 53, 104, 86, 90 19, 16, 41, 60, 91, 72, 2; IJM 227, 213, 240, 249. 62, 230, 276. 52, 229, 24, 272, 27, 228, 5, 277; VL 200 als bijlegger'; KW 125, 34, 28, 59, 170, 89, 104, 51, 69, 16, 133 114, 12; RO 1: BU 33. Zondag kwamen binnen: KW 78, 29; IJM 283; KW 65; IJM 41, 129, 183. Naar zee vertrokken: Tex. -&1; HD 184; Tex. 37, 32, 14, 19. Naar bi«neti: UK 68, 34, 64, 2, 4, 11, 59, 46, 202, 53, 104, 91, 28, 16, 72, 51; HD 125, 89; WR 67; IJM 32 en KW 130. En „nieuwe" blijft maar duur. Zater dag kwamen van de haringdrijfnetvisserij te IJmuiden de volgende schepen binnen: KW 85 met 383 k. eigen vangst; RO 48 met 310 k. eigen vangst; RO 9 met 137 k. eigen vangst; RO 2 met 98 k. eigen vangst. De IJM 283 met 8 k. eigen vangst, 104 k. van de KW 75, 13 k. van de KW 2, 23 k. van de KW 3, 30 k. van de KW 14, 30 k. van de KW 47, 10 k. van de KW 53, 11 k. van de KW 138 en de KW 29 met 123 k. ?igen vangst, 29 k. van de KW 67, 65 k. van de KW 49, 84 k. van de KW 20, 30 k. van de KW 78, 71 k. van de KW 32 en 19 k. van de KW 144. ADVERTENTIE DUYN's Kalverstraat 20 AUTORIJSCHOOL - IJm.-Oost - Tel. 4808 Weyburg, die huni eigenhandig de kruisen opspeldde. Zes lopers kregen het zilveren kruis, namelijk inspecteur J. W. van Buu ren, de hoofdagenten E. P. de Vries en J. Padmos en de agenten M. Brandwijk, M. Betel en J. G. van der Scheur. De overigen liepen wel niet voor de eer ste maal het parcours, maar waren toch nog niet aan het eerste lustrum toe. Zestien keer Ook diverse andere Velsenaren hebben de vierdaagse, die dit keer door een paar koude dagen zwaar was. met succes uitge lopen. De drie Velsense athleten, leden van de K.A.V. „Suomi" hebben zich kranig ge weerd. Mevrouw M. Klaver-Budding uit Santpoort heeft zonder noemenswaardige moeilijkheden haar 40 km. dagmarsen voor de zestiende maal tot een goed einde ge bracht, zodat nu het gouden cijfer „16" boven gouden kruis en kroon op het oranje-groene lint prijkt. Loes Schol, de lange afstandloper van „Suomi", verzekerde zich van de bronzen „4" op het vierdaagse lint en Henk Olthoff, die voor de eerste keer meeliep, kreeg het bronzen kruis,

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3