AXMINSTER KARPET 189.50 249.- Wereld, nUüw$ at HUIDKLACHTEN PANDA EN DE WOUDROVERS Taak van de Haarlemse Demobilisatieraad morgen na drie jaar ten einde Kolenprijzen worden 1 Augustus verhoogd Radio geeft Woensdag DINSDAG 31 JULI 1951 Huisvesting was en blijft grootste zorgenkind De voorzitter van de Haarlemse Demobilisatieraad, burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers, heeft zich met een brief tot de leden van dat lichaam gewend, nu de Demo bilisatieraad met ingang van morgen, 1 Augustus, ophoudt te beslaan, Mr. Cremers constateert in zijn brief dat dank zij de bundeling van krachten en een zeer bevredigende medewerking van alle betrokken instanties een belangrijke bijdrage tot het welslagen van de demobilisatie is geleverd. De voorzitter geeft voorts uitvoerige bijzonderheden over het verrichte werk, waarvan wij citeren: „Gedurende het bestaan van onze Raad kwamen 2290 militairen uit Indonesië te rug. Een vrij groot aantal wist zonder verdere hulp de weg naar het burgerbe staan te vinden. Niettemin was het per centage, dat zich'om hulp tot de Demobili satieraad wendde nog vrij groot. De meest uiteenlopende moeilijkheden moes ten tot een oplossing worden gebracht; over het algemeen met gunstig resultaat, mede dank zij de goodwill welke aller wegen werd ondervonden. Vlotte medewerking De aanvankelijke vrees, dat de weder- inschakeling van een groot contingent mi litairen in het arbeidsproces wel eens met moeilijkheden zou kunnen gaan gepaard, werd gelukkig beschaamd. Dank zij de vlotte medewerking der werkgevers; het over het algemeen juiste begrip van de mogelijkheden bij de demobilisanten zelve en zeker niet het minst door de ontplooide activiteit door de directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau, de heer A. P. M. van Riel, voor wie als voorzitter van de commissie voor werkgelegenheid van onze raad geen moeite te groot was om de plaatsing der gedemobiliseerden te stimu leren, mag dit deel van de taak van de Demobilisatieraad zeker geslaagd mogen heten. Momenteel zijn nog maar 32 gedemobi liseerden als werkzoekende bij het Ge westelijk Arbeidsbureau ingeschreven. Hiervan zijn er twaalf korter dan een maand en vier langer dan zes maanden in geschreven. Moeilijk plaatsbaar zijn de gedemobiliseerden van 35 jaar en ouder, waarvan er nog twaalf op een werkkring wachten. Van het merendeel der overigia ingeschrevenen mag verwacht worden, dat zij binnen kort aan een betrekking zullen kunnen worden geholpen. Naast de commissie voor de werkgele genheid nam ook de commissie voor ont vangst, onder leiding van de immer actie ve voorzitter, de heer P. J. Kapteyn, een belangrijke plaats in. Naast de verwelko ming der terugkerenden werd bij de familie der terug te verwachten militairen contact opgenomen door het brengen van een huisbezoek ten einde een inzicht te krijgen van de moeilijkheden welke zich zouden kunnen voordoen. Dank, zij de voortreffelijke medewerking van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers kon dit om vangrijke werk tot een goed einde worden gebracht en beschikte de* raad over de nodige gegevens om de moeilijkheden voor een groot deel op .te vangen. Zelden gezinsmoeilijkheden Bestond aanvankelijk, de gedachte, dat aan de Commissie voor Sociale Zorg, on der presidium, van de wethouder van So ciale Zaken een belangrijke taak was toe gewezen, de practijk evenwel wees uit, .dat door het secretariaat, zo nodig.in sa menwerking met de thuisfronten, de ge- Zuiver wollen 200 X 300 225 x 325 MWW k'Dl IICCTD A AT 44 HAARLEM KRUISSTRAAT 11 TELEFOON 11491 lukkig spaarzaam voorkomende gevallen van gezinsmoeilijkheden tot een oplossing konden worden gebracht. Vrij groot was het aantal aanvragen om hulp in mate riële moeilijkheden. Voornamelijk betrof deze het gebrek aan ledikanten met toe behoren. In niet minder dan ongeveer 150 gevallen kon, dank zij de hulp van de Prins Bernhard Stichting, in de behoeften worden voorzien. De commissie voor de huisvesting, on der voorzitterschap van de wethouder voor de Volkshuisvesting, zag zich wel de meest ondankbare taak toegewezen. In de aanvang heeft zij nog pogingen in het werk gesteld om de bereidheid tot het be schikbaar stellen van woonruimte te sti muleren. Enig resultaat hebben deze po gingen niet opgeleverd. Het probleem van de huisvesting is dan ook steeds het zor genkind van onze raad geweest. Over het algemeen kan de demobilisatie geslaagd worden genoemd. Dit kan helaas niet wor den gezegd ten aanzien van de huisvesting der gedemobiliseerden. Niet minder dan 170 aanvragen om toewijzing van woon ruimte wachten nog op afdoening, waar onder vele urgente gevallen. Een klein lichtpuntje is de door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting toege stane bouw van twintig duplexhuizen, waardoor althans een ve&rtig-tal gedemo biliseerden binnen afzienbare tijd zal kun nen worden geholpen. U zult met mij van gevoelen zijn, dat de aan de 130 overblijvende woningzoe kenden nog te bieden hulp het voortbe staan van de Demobilisatieraad niet wet tigt". De burgemeester eindigt zijn brief met een woord van bijzondere waardering je gens de secretaris van de Demoblisatie- raad, de heer T. Koen, die in de ware zin des woords de motor van het veelomvat tende en vaak moeilijke werk is geweest. Textieldiefstal in de hoofdstad opgehelderd De vorige week Maandag reden twee mannen met een bestelauto voor bij een confectiefabriek in de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam. Zi.i laadden kartonnen do zen met regenjassen en herencostuums in de auto en verdwenen. Pas later ontdekte het personeel van de fabriek, dat men met dieven te doen had gehad. Het gestolene had een waarde van 30.000. Uit het» po- litie-onderzoek bleek, dat de dieven reeds Zondag in het gebouw waren geweest en na het forceren van een deur van het magazijn de goederen, die zij mee wilden nemen, hadden klaar gezet. Na een oproep in de dagbladen meldde zich de verhuurder van de auto, die vol komen ter goeder trouw was en die de politie belangrijke inlichtingen kon ver schaffen. In de loop van de week ging de politie over tot de arrestatie van een textielhandelaar, die zijn kantoor hield in hetzelfde gebouw, waarin de fabriek ge vestigd was. Kort daarna werd te Heerlen een handelsreiziger gearresteerd, die even eens beantwoordde aan het signalement waarover de politie beschikte. De hande laar ontkende hardnekkig iets met de zaak te maken te hebben. De reiziger legde na een uitvoerig verhoor een volledige be kentenis af en vertelde tevens, waar de buit was ondergebracht, namelijk bij iemand, die geheel buiten de diefstal stond en de handelaar slechts een vrienden dienst had willen bewijzen. Alles was daar nog aanwezig. De handelaar had enkele maanden ge leden bij de politie aangifte gedaan, dat bij hem was ingebroken en onder meer vijf naaimachines en een schrijfmachine waren gestolen. De politie heeft nu ont dekt dat deze aangifte vals is geweest en de man de naaimachines en schrijfmachine bij een caféhouder had verborgen. Hij had reeds het geld van de verzekering ont vangen. Hij zal nu tevens wegens het doen van een valse aangifte en het plegen van verduistering worden vervolgd. De „Van Speijck" Donderdag in Nieuwediep Hr. Ms. fregat „Van Speijck", welk schip op 15 November 1949 uit Den Helder naar Curagao vertrok en sedert 5 December van dat jaar daar was gestationneerd, vertrok 12 Juli uit Willemstad op thuisreis naar Ne derland. Het schip zal Donderdagmiddag om streeks drie uur de haven van Nieuwediep binnenvaren. Ook gas- en electriciteits- tarieven mogen verhoogd worden Sedert begin April van dit jaar zijn de prijzen van de in ons land ingevoerde bui tenlandse kolen aanzienlijk gestegen, zo deelt het ministerie van Economische Za ken mede. Aangezien deze buitenlandse kolen ongeveer 1/3 van het totale verbruik uitmaken, ziet de regering zich genood zaakt de prijzen van vaste brandstoffen voor industriële en huisbranddoeleinden met ingang van 1 Augustus te verhogen. In de grote steden zullen dan de vol gende maximumprijzen gelden: anthraciet- nootjes III, eerste kwaliteit f 3.80 per hl., anthracietnootjes III, tweede kwaliteit f 8.30 per hl., Essnootjes III f 7.30 per hl., eierkolen f 5.60 per hl., gascokes III f 7.55 per 2 hl. Met ingang van 1 September zullen de prijzen van Essnootjes III en eierkolen respectievelijk f 7.65 en f 5.95 bedragen. Voor gascokes zal van 1 September af een prijs van f 7.85 mogen worden berekend. Laatstgenoemde prijzen hangen samen met het destijds ten aanzien van deze soorten vaste brandstoffen ingevoerde stelsel van. seizoenprijzen. Wegens de verhoging van de kolenprijzen wordt aan de gas- en electriciteitsbedrijven toegestaan de prijzen voor gas en electrici- teit te verhogen met een cent per kubieke meter respectievelijk per kilowattuur. Plan. DE P.ONTENMISèRE HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 Tussen twee plaatjes gezegd. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Platen. 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Platen. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Platen. 12.00 Accordeon. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Piano. 12.55 Kalen der. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek, 13.50 Platen. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Platen. 15.00 Vragenbeantwoording voor de jeugd. 15.30 Viool. 15.40 Voor de jeugd. 16.25 Voor de zieken. 17.00 Kamerkoor. 17.15 Instrumen taal trio. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.45 R.V.U. 19.15 Lezing. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Zang, viool en orgel 20.45 Hoorspel. 22.10 Concertgebouworkest en solist. 22.45 Cause rie. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25—24.00 Platen. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Platen. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Platen. 12.15 Amusemenitsconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Piano. 13.40 Platen. 14.00 Reportage. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Platen. 15.30 Koperensemble en orgel. 16.15 Voor de Jeugd. 17.20 Platen. 17.30 Salon-orkest. 18.00 Kerkkoor. 18.30 Metropole orkest. 19.00 Nieuws. 19.15 Kamerkoor en solisten. 19.49 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Concertgebouworkest. 21.10 Causerie. 21.30 Banjo-orkest. 22.00 Causerie. 22.10 Klein strijkorkest, koor en orgel. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Opera. 12.30 Weerberichten. 12.32 Pla ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Koorwerken. 13.30 Causerie 13.25 Platen. 14.00, 14.45 en 15.45 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.30 Cau serie. 17.40 Platen. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Hoorn en piano. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Piano. 19.50 Radiofeuille ton. 20.00 Omroeporkest en solist. 21.00 Ac tualiteiten. 24.15 Opera. 22.00 Nieuws. 22.15 Platen. 23.00 Nieuws. 23.0524.00 Verzoek programma. K.N.A.C. bepleit weer snelle voltooiing van Velser tunnel De KNAC heeft zich met een adres tot de ministerraad gewend met het verzoek te bevorderen, dat binnen een tijdvak van vijf jaren de weg- en spoorwegtunnel te Velsen zal worden afgebouwd en daar voor zo nodig een beroep te doen op de tegenwaarde der Marshallfondsen. De vergroting van de huidige pont capaciteit kan wegens de stijgende ver voersbehoeften slechts een tijdelijke ver lichting van de wachttijden brengen. Het tot stand komen van een tunnelverbinding zou een besparing van bijna een millioen per jaar opleveren. Bovendien zouden met het verdwijnen van de Velserbrug grote spoorweg-, haven- en scheepvaartbelan- gen zijn gemoeid. Met de voltooiing van de reeds voor de oorlog aangevangen werk zaamheden aan dit grootse bouwwerk zou den nog vijf jaren zijn gemoeid, indien daarvoor per jaar 6 tot 614 millioen gul den beschikbaar zouden komen. Indien op geen andere wijze, zonder aantasting van andere vitale belangen, deze fondsen be schikbaar zouden kunnen worden gesteld voor deze tunnelverbinding, waarvan de directe rentabiliteit en productiviteit niet kunnen worden bestreden, stelt de KNAC andermaal voor daarvoor een beroep te doen op de ERP fondsen. De besprekingen tussen de V.S. en Spanje Minister Stikker antwoordt mr. Burger Op vragen van het lid der Tweede Ka mer mr. Burger (Arbeid) over militaire samenwerking tussen de Verenigde Staten en Spanje heeft de minister van Buiten landse Zaken geantwoord, dat hij heeft kennis genomen van de berichen, op grond waarvan een nauwere samenwer king mag worden aangenomen ter zake van de verdediging van West-Europa te gen de communistische dreiging lussen de Verenigde Staten en Spanje. Hij heeft voorts kennis genomen van de berichten, op grond waarvan mag worden aangenomen, dat in ieder geval de rege ringen van Engeland, Frankrijk, Denemar ken, alsmede het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen hun bezorgd heid omtrent deze ontwikkeling hebben geuit. De minister is zich er van bewust, dat militaire samenwerking met. Spanje aan leiding kan zijn tot onrust en wantrouwen in verschillende kringen in Europa. De tot dusverre ontvangen berichten omtrent de voorgenomen afspraken tussen de Ver enigde Staten en Spanje, welke een zuiver tweezijdig karakter dragen en geenszins inhouden toetreding tot het Atlantisch Pact, geven hem echter geen reden aan te nemen, dat de collectieve verdediging van West-Europa daarmede eerder zou worden geschaad dan bevorderd. De Nederlandse regering ziet nog geen aanleiding om zich tegenover de Verenig de Staten over deze aangelegenheid in bepaalde zin uit te spreken. Twee ontvluchte gevangenen aangehouden De politie is er in geslaagd twee van de vier recidivisten, die Zaterdagmiddag uit de strafgevangenis te Groningen zijn ont snapt, te arresteren. Het zijn de 42-jarige G. E. uit Hilversum en de 33-jarige A. O. uit Amsterdam. SPEEDWAY - SPORT - SPANNING - SENSATIE OLYMPISCH STADION - 2 AUGUSTUS 20 UUR Bureau voor emigratie van gerepatrieerden Enige gerepatrieerden uit Indonesië heb ben te 's-Gravenhage opgericht het Bureau voor Emigratie van Gerepatrieerden uit Indonesië (B.E.G.I.). Het bureau stelt zich ten doel de mogelijkheden te onderzoeken voor de emigratie van al degenen, die direct of indirect door of mede tengevolge van de politieke en staatkundige ontwik keling en de economische moeilijkheden Indonesië hebben of zullen verlaten. Het correspondentie-adres van het bureau is Hoefbladlaan 49, Den Haag. Nederlander in Luxemburg in ravijn gestort De 53-jarige heer W. Meyer uit Hengelo is in een vijftig meter diep ravijn gevallen nabij het plaatsje Berdorff in Luxemburg. Zijn stoffelijk overschot is later geborgen en naar een ziekenhuis overgebracht. Öe heer Meyer was met zijn echtgenote en zoon een vacantietocht aan het maken door de Belgische Ardennen en Luxemburg. De heer Meyer laat een vrouw en tien kinderen achter, waarvan vier nog min derjarig zijn.' Trekking loterij ten bate van Brederodeduin Gisteravond heeft ten overstaan van no taris J. Wildschut te Haarlem 'de trekking plaats gevonden van de verloting ten bate van „Brederodeduin", georganiseerd door de Algemene Nederlandse Postduivenbond. De hoofdprijs, een huiskamer-ameuble ment, viel op lotnummer "3906, de tweede prijs op nummer 4854 en de derde prijs op nummer 6313. Deense watertoerist is nog niet ver gekomen Dé 51-jarige Deense watertoerist Valker Petersen uit Kopenhagen, die op 16 Juli met zijn jachtje „Helge" op een zandplaat bij Ameland strandde is nogsteeds niet vertrokken. Nadat zijn bootje, waarmee hij. de oceaan wil oversteken, vlot'% was ge sleept door de reddingsboot, is hij 'op het vogeleiland Griend beland, waar zijn scheepje muurvast zit. Aan het ein'd van de week, bij springtij, zal de kiel onder de Helge worden gesloopt waarna het bootje voor herstel naar Terschelling zal worden gebracht. ONDERSCHEIDINGEN VOOR DIERLIEVEND HULPBETOON De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren zal onderscheidingen uitreiken aan J. van Kasteren en H. Th. Pfaff, beiden te Eindhoven, voor heldhaf tige hulpverlening bij de redding van een paard uit het kanaal te Eindhoven op 25 April 1951. Voorts zullen diploma's voor hulpver lening aan dieren worden uitgereikt aan G. Steunenberg te Hardenberg, wegens het met levensgevaar redden van een hond uit de rivier De Vecht op 14 Juni. Ook de stuwwachter D. de Witt të Hardenberg zal worden onderscheiden met eenzelfde diplo ma voor zijn hulpverlening bij deze red ding. M. A. van Dijke te Hazerswoude wordt onderscheiden voor zijn heldhaftige redding van een kraai van het dak der Ned. Hervormde Kerk op 20 Juni. Burgemeester en wethouders van Delft nebben de gemeenteraad voorgesteld hun te machtigen over te gaan tot de aanstelling van twee stedebouwkundige adviseurs. Zij zijn voornemens in deze functie aan te wijzen ir. S. J. van Einden en prof. ir. J. H. Froger te Delft. Esperantisten vergaderden en vierden feest De in Duinlust te Overveen, Teylinger- bos te Vogelenzang en de Openluchtschool te Haarlem-Noord ondergebrachte deel nemers aan het zevende congres van de in de „Tutmonda Junular Organizo" hielden Maandagmorgen de jaarvergadering en besteedden de middag aan discussies over verscheidene onderwerpen. Het voor naamste punt van niet-interne aard was het vaststellen van het volgende congres. Dit wordt het volgende jaar omstreeks half Augustus gehouden in Odensé in Denemarken. In het Internationaal Bestuur werden na de verkiezingen de Nederlanders T. Kan ter als voorzitter en G. de Vries als pen- ningmeester.beiden afkomstig uit Leeuwar- tïeh, gekozen. Des avonds kwam men -in de Overton- school in Haarlem-Noord bijeen voor een internationale feestavond, die wegens het uitgebreide programnja vanavond zal wor den voortgezet. Denen, Duitsers, Engelsen en Fransen traden voor het voetlicht in de overvolle zaal, waar velen zich mei een staanplaats 'tevreden moesten stellen. Zang, dans, voordracht door de Deen Kaj. Peder- sen, koïcler.tpn imitótie volgden elkaar op. De Engelsman Norman Williams.zorgde.er voor, dat, de stemming er in bleef, en dé slechts onder de naam „Alibaba" bekende Joegoslaaf had met zijn pantomines de lachers weldra op zijn hand. Vanmorgen werd op Teylingerbos door enige Franse deelnemers een tentoonstel ling en demonstratie gegeven van de druk pers op school. De deelnemers aan het congres van T.J.O. richtten vanmiddag hun schreden naar de Grote- of St. Bavokerk om dit bouwwerk te gaan bezichtigen. Eveneens werd er vandaag een duinwandeling gemaakt. Amerikaanse Congresleden naar Straatsburg Een groep leden van het Amerikaanse Congres zal de volgende zitting van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa te Straatsburg bijwonen, zo deelde Guy Mollet, voorzitter van de commissie voor algemene zaken, mede. De Assemblée, die naar verwachting om streeks midden October bijeen zal komen, zal een rapport behandelen over de vorde ringen van de Europese verdediging, waar aan een algemeen debat zal worden vastge knoopt over de politieke toestand in Euro pa, aldus verklaarde Mollet. zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid aantasten en ont sieren, verdwijnen spoedig door plaat selijk betten (deppen) met een paar druppels huid geneesmiddel me» diepte werking 9. Toen de onbetrouwbare Graaf Isen Grim zich daar zo onverwacht op Panda stortte, na hem eerst onder valse voor wendsels meegelokt te hebben naar het gevaarlijke en eenzame Wolfwemels Woud, ontspon zich een korte en heftige worste ling. We weten, dat het er voor de kleine Panda niet al te best uitzag. We verwach ten, dat menige lezer nu veronderstelt dat Panda, verweekt en verpapt als hij was door zijn millionnairsbestaan, al spoedig *i Bondgenoot. De Snaar,!. Buitenlandse Zaken 1,®^ houding van Engeland Xjf aanzien van een mogelijk!?* "rw !?f'S- ,ïn staat Madh ft, (India) zullen zomerkamift georganiseerd voor personen en schrijven willen leren V-V beroep gedaan op lO.Oüo'vnfe ontvangen voor iedere volwassen lmg, die voor het eindexars slagen. VÜf generaties. Toen in Charleroi afgelopen weekeinde het zoontie de belgische bokser Ray Souplv werd, waren aanwezig de m moeder van het knaapje, zijn föi grootmoeder, zijn 65-jarige ovem moeder en zijn 86-jarige bet moeder. Zes jaar. Op 6 Augustus zullen inEv ma grote vredesdemonstraties v gehouden wegens het feit, dat ia geleden dc eerste atoombom tea Japanse stad ontplofte. De bur ter zal aan 200 steden in het bui en 300 Japanse steden een vred schap richten, waarin zal staat: wijden ons aan het tot standb van de wereldvrede en aan de fc van een vredesstad in Hirosjima*. Krijgsraad. Een aantal Canadese s:l' zal binnenkort voor een hr recht te Tokio moeten verschijn beschuldiging van verkracht^ vrouwen en moord in Korea. Receptie. Vooraanstaande Amei officieren hebben Maandag op ceptie te Frankfort voor he! a weekeinde aangekomen Amen vliegtuigpersoneel te verstaan ge- dat in de komende maanden omvangrijke Amerikaanse lucb versterkingen naar Europa en 1 Duitsland zullen komen. Behalve'. portvliegtuigen worden ook str en bommenwerpers verwacht. Arrestaties. De Spaanse politie heeft gedeeld, dat 22 communiste:., onfe „tien prominente leiders", bij in in twee huizen in Barcelona f steerd zijn. Volgens de mededeling zijillegaal uit Frankrijk Spanje gekomen, met het doel de verboden enigde socialistische partij ip C?' te reorganiseren. Voorts waren twee drukpersen den in dorpen nabij Barcelona, waren gebruikt om de clandestiene ganen „Mundo Obrero", in bet en „Treball", in Catalaans dia) drukken. Reden. Het Oost-Duitse persbureau heeft een verklaring gegeven door de Oost-Berlijnse auforiteitee vol en straatversperringen ten Sovjet-Russische en de Westep toren in Berlijn. Deze maatregel noodzakelijk om de veiligheid vredelievende bevolking en oe lievende jeugd te verzekeren, ADN, daar klaarblijkelijk ae Berlijnse autoriteiten niet in sta, van zins zijn het banditisme, c*U Westelijke sectoren heerst, een te roepen. Moeilijkheden. Het blad JAutej» Franse katholieke partij wegens financiële moeilijkheoe.. September niet verschijnen. Ma zal het alleen voor abonnes baar zijn. Muilkorf. Het Egyptische par Maandag begonnen met ae van een wetsontwerp, da. ce SlS elk dagblad, ftt WjJ dige grondwet steunende valt, te verbieden, mbesl gt^ te waarschuwen. Er is KP werp, dat door tegenstander*J- muilkorf-ontwerp, dat de Vb volks wil inperken door vele Egyptische ojW lementaire opp°sitieleiders en De toegang tot het EJP mentsgebouw werd aoor waakt. L.. iny Kassier. De hooi***1»1 ministerie van Buitel met twee hulpemp.ojj genomen wegens verduf j staats- en Pal lomjiiioer.-1 dragevanongeveerjBrjg.. Er bovenop. Zweden en neuueu |J€r van William Foster, ae leiaer gisteren bekend Europe „De oprichting van te lings-unie heeft zeer tot het economisch landen en vooral P door de EBU goud* Volgens Foster blijkt met twee hidpemp!. eerste drie jaren van is bereikt. ge&rtw in een Zweedse haven derlandse kustv,j een ladicl „Aegrlf'-Ddaatst staven aan boord, rwe r „Bornrif' Hoffl»» Aeerit" en namen enic Zwicht van 200 k^weg.Jrdde. rif" in Rotterdam kwam ardeze^j Amsterdam vervoe rreStecrd kocht. De dieven zijn g^, 0 de stuurman en ne oe „Bornrif" die op de hoog waren. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Een charmant B1 oemenkoninginnetje heeft gistermorgen op het stadhuis van 's-Gra- venhage uit handen van burgemeester Schokking het ..bestuur" over deze stad overgenomen. Daarmee is onder het motto ..Den Haag bloemenzee" een week van festiviteiten begonnen, met het doel Den Haag meer bekendheid te geven „als stad van parken en plantsoenen, van groen en bloemen". Op de foto: de Haagse „Bloemen- vorstin" tijdens haar feestelijke rondrit. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE het onderspit zou delvenmaar neen! Men mag wel in de galen houden, dat hij nog steeds een kittig ventje was. „Huh! Ha! Je maakt me kwaad! Je verveelt me! Nu heb ik je!", riep Isen Grim, met een van valse .triomf verwrongen gelaat maar in werkelijkheid had hij van Panda nog niets anders te pakken dan één voet, want onze vriend glipte tussen zijn benen door en maakte zich daar meester van een boomtak, die hij vervolgens met grote kracht op de rug van de boosdoener neer liet komen! „Je hebt me.... nog niet!", riep hij uit, en dat was heel terecht, want de onverwachte klap stelde Isen Grim een ogenblik op pijnlijke wijze buiten gevecht, zodat Panda de kans kreeg zich uit de voeten te maken. „Ik verdwijn in het struikgewas.... dan vindt hij me niet meerdacht hij slim. Maar het scheen dat de graaf, die zijn gekwetst zitvlak stond te liefkozen, nog lang niet uitgepraat was, want ondanks zijn tijdelijke tegenslag ver toonde zich weer een tevreden grijns op zijn gezicht. „Je denkt te ontsnappen, hè?", siste hij tussen zijn gele tanden. „Ga je gang maar.je loopt precies de goede kant uit....". En die woorden doen ons vrezen, dat Panda daar in het struikgewas een valstrik tegemoet gaat. Amerikaanse die onlangs met acht S S-- de senaatscommissie vo0 Zaken een inspectiereis5 heeft gemaakt, verkW °°U* generaal Eisenhower biïglSteta dat de senatoren ml 'T had, verklaard had, dat 2?* Img was, de iEurop^Ji^ï een dergelijke sterfdeï ft de Amerikaanse troepeK ring van de luchtstrij& bodig zouden worden ac"'; Spanje in de Westelfeft6 vL j huichelachtig' Voor de doelmatige vphL"- Europa is het noodzakelijk ft verdediging op te nemen' K heeft nooit getracht lid teS?' het Atlantisch pact, aldus 2 directe overeenkomst niet Sa het Atlantisch pact versteel dergelijke overeenkoS aangenamer zijn dan een verbintenis aldus de minister voor het lesgeven. Men zal «en f regeringsaanhangers metalen heeft een dwfsta 0 he- lieden in Zweden gepleeg

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2