Onder donkere regenluchten zag Beverwijk zijn eerste bloemencorso IJmuidense dammers in Kennemei en Haarlems tournooi in kopgroep Bffisss, „Vitesse" opende haar nieuwe sport terreinen met een grootse sportdag Goed Autoriféeu trainer de heer J-J- '•gïïsrw- 1 „Clevelands Greenwich" en „Estrelita" de snelste greyhounds in Beverwijk &^C1u,'Pele'1 Kinhelm Visserij-varia Velsen-Noord IJmuiden Duizenden langs het lijntje toen de „bezitters" door CSV werden verslagen Agerada voor Beverwijk Ageoda Velsen voor A KB^AVGUSTÜS_195X op? Schoonheid van de „zwaardlelie" lanzende lak en praalwagens sutobus en an zjch kenmerkt door onafgebroken tapijten van hyacinten- verwijk zocht zijn kracht in forse klodders gladiool, die vaak met jiageis', Dev het g]jmrnende lakwerk van moderne wagens bevestigd waren. Beverwijks Gladiolenfeest 1951 MAANDAG, 6 AUGUSTUS: „Scheybecck". Optreden leerlingen Am sterdamse toneelschool „Wind buil en Platzak" en „De was- kuip". DINSDAG 7 AUGUSTUS: D.E.M.-terrein. Volksspelen, Ballonwed strijd. n«r was een open wagen met een kun- Jï kleurige bloemen over zijn jnhoud met er achter een rood !hiplt e dat zijn vlotte lijn had ver- 2 2er' een vracht van tientallen borgen onder "aardlelie", onder welke yamde^adkieiTten tyde 'van Karei de amulet bekend stonden. Maar hoe sierlijk de personenauto's ook waren onder hun kleurige last. bf bekoorlijk het bruidspaar schuil ging de met gladiolen gesierde Kaiser van 3000", de bedrijfsinzendingen trok- ïL terecht de meeste bewonderaars op frmite door de stad. Een complete bloe- fis van Krödner met verrukkelijke ge- Sn achter haar glazen, deinde voor- S in de stoet mee, de grijze Sagen van Oudendijk uit Santpoort «T eenjuweel van diep-bordeaux en Smend violet, gevat in een aardige «tone over de verzending der bloemen, Melkinrichting „Velsen" liet een van Lr kleine bestellers onder een diep- ••vjwebloemenvacht schuilgaan, waar een Eflkfles van bloemen blank tegen afstak L het Beverwijkse gasbedrijf had tussen tf paar je gladiolen tapijt op het dak van m zijner auto's twee miniatuur-koks ge el, die manmoedig de pollepel zwaaiden Lier een blinkend (gas)fornuis. De gemeentediensten waren in dit corso tch goed vertegenwoordigd: een nieuwe idltroromelwagen van de gemeentereiniging crceg tegen het fond van zijn donkergroene Li een eenvoudig maar smaakvol bloemen- tei mee, de plantsoendienst liet een ver siade tractor met twee grasmachines en H „ontluchter" meerijden en de brand er had haar ladderwagen afgevaardigd - ook al opgevrolijkt door sierlijke ster- onberispelijk in uniformen die toon en tempo aangaven. In de versierde straten, die deels door de V.V.V. zelf, deels door de bewoners met gladiolen waren volgehangen en langs de vrolijke, in bloemen gestoken winkel puien hebben heel Beverwijk en vele vreemdelingen van deze eerste „bloemen slinger" genoten en niemand zal het oneens kunnen zijn met het plan van organisato ren, om het wéér te doen. Voor het vertrek had de jury de lang niet makkelijke taak, zich over de prijzen- toekenning uit te spreken en na lang wik ken en wegen kwam het volgende resultaat uit de bus: Groep A, Reclame: 1. Krödners Glashan- del (wisselbeker van de Gladiolenvereni- ging), Beverwijk en De Duif (eerste prijs), Beverwijk; 2. J. J. Oudendijk, Santpoort; 3. Taxi 3000; 4. Homburg, Beverwijk; 5. De Ruijter en Groot Beverwijk; 6. Melk inrichting „Velsen" (medaille van de uit geverij Misset). Groep B, Verenigingen: 1. afdeling Heemskerk van de vereniging voor Bloem bollencultuur (ook de extra prijs in de vorm van een Delftsblauwe vaas)2. Tuin- bouwstudieclub Beverwijk; 3. Bloembollen cultuur Beverwijk; 4. Veilingvereniging „Flora"; 5. V.V.V. (buiten mededinging - eervolle vermelding); de Beverwijkse Dam club en de Harddraverij-vereniging. Groep C, Particulieren: 1. H. C. Kramer (plus een vaas); 2. mevrouw Maters; 3. M. P. van Lieshout; 4. C. van Vliet. Groep D, Kleine voertuigen: 1. Rie en Greta Hoogeland; 2. Elly de Ruijter; 3. Willy de Ruijter; 4. Neeltje Wagter; 5. C. de Dood en troostprijzen: Bea de Ruijter; Joop Wilgenhof; Piet Maurice en Arie Dibbets. Prijsuitreiking Nadat de stoet rond was geweest, heeft de heer A. Blom Hzn., is zijn kwaliteit als voorzitter der Beverwijkse V.V.V., met een welgemeend en geestig toespraakje de prijzen uitgereikt in de bovenzaal van „Ter Burg", waarna het jurylid, de heer J. F. Ch. Dix een vulpotlood met inscriptie uit zijn handen in ontvangst mocht nemen als blijk van waardering voor de vijf keren, dat hij geholpen heeft de gladiolententoon- stellingen en andere evennementen te be oordelen. De damkampioen van Beverwijk, Veisen en IJmuiden, de D.C.IJ.-er Postma, heeft. Zaterdagmiddag in de Ripperdakazerne te Haarlem zijn uitgestelde partij tegen W. de Jong (Oosterkwartier) gespeeld en haar, evenals alle zes vorige partijen, verloren in het damtournooi om de damtitel van Kennemerland. De stand is nu: Dukel (D.C.IJ.) Roozenburg (O.K.) Laros (D.C.IJ.) Sluiter (H.D.C.) W. de Jong (O.K.) Yme de Jong (Velsen) Willemse (St. Bavo) Abe de Jong (O.K.) Postma (D.C.IJ.) gew. gel. verl. pnt. VU :a-van-gladiolen. Wieg en knappe turnsters Maar een werkelijk praalwagentje had ,.DeDuif" laten maken: een teer-roze wieg Eft inhoud, getrokken door een wit waarmee het succes van de koet- de moeders langs het lijntje bij verzekerd was. Ür tussendoor lieaen de verenigingen e de „kleine" inzendingen, die de stoet nif: anderhalve kilometer lang hielpen BÏen: Turnlust en S.S.S. hadden hun npste meisjes-gymnasten afgevaardigd, dHarddraverijvereniging liet een artistiek {dooide sulkey meerijden, de Tuinbouw- tóeclubs en de afdelingen van „Bloem les Cultuur" hadden zich toegelegd op een smakelijke uitstalling van wat de Ken- mer gladiolenvelden aan moois op- beien, In de staart tenslotte de ontwape nde snoetjes van de kinderen: een molen, Jenerde .fietsen, een bakkerskar en een Zeepkist". Weer doen! bombeen de corpsen van Hoogovenhar- nde er de Beverwijkse Harmoniekapel Windhonden in het Sportpark te tapers" gaan dit jaar weer twee voetbaltournooien organiseren Je voetbalvereniging „Breesaap" kon na 4 «anggerekt voetbalseizoen wegens de «Wen promotiewedstrijden in clubge- L "ly haar jaarvergadering •«nuhouden en daarmee officieel het afsluiten. M merkte de heer S. Leemhuis, voor- aÜt openingsrede op, waarbij hij H. Cm Van "Kennemer staten", dr. «It(Suiivoe[iE verslag van de heer p- lobntl was natuurlijk hec ind aLVfan het eerste elftal de tafiedstrSn"18" d,6 verschillende eed teleurcfoir Zljn daarer*tegen op ft» zodat VVF tan afgaan opnieuw zal ^MUenKetoS ?enningrneester> was t(®en. maar !l 'nan?eel beheer aan kon hij niet ten strnKK6^611 van de beren P. de «nl het tlen F. Veneberg wer- b6Staan d* ïvSjfSjGeer'De Greef tonen - voortaan Organisatiefouten en gebrek aan afzetting maakten van de race een rommelig geheel omvatten. voortaan negen in,1951 het junioren- -^eltournooi" voorav .30en"beker en het 1;;' de Gerrit Edel^p'ranter' en junioren ff ring werd tot uftdr u?ijssen' De J4 ""bieding van P mg gebracht felle. 8 vaa een sportencyclo- 'v? ook Wr rio i "Zllveren. water- 13 g begint dit +e m°n' fis Floemendaal zal «urnooi, us een wedstrijd in Het gladde grastapijt van Beverwijks sportpark heeft Zaterdagavond voor het eerst in zijn bestaan de rappe poten van greyhounds en whippets gevoeld; twee en een half uur lang hebben de honden van de Zuidhcllandsc windhondenvereniging en de Windhondenvereniging „Amsterdam" achter „het" haas gejaagd, tot tenslotte in de A-klasse der greyhounds „Clevelands Greenwich" na een flitsende slotronde de eerste plaats veroverd had en „Estrelita" in de B-klasse der greyhounds overwin naar was geworden. Van de veteranen van zes tot negen jaar oud, bleek de zeven voudige greyhoundkampioen van Neder land, „Amazone", na drie ritten verreweg de snelste te zijn en de drie ritten voor oude whippets waren stuk voor stuk voor de kleine duivel „Arnoisto". Beverwijk heeft dus kennis gemaakt met windhondem'ennen, maar of het er de smaak van te pakken heeft gekregen, valt, ondanks de vele (clandestiene) bookma kers, die fluisterend een gokje aanbevalen, te betwijfelen. Daarvoor liep de organisa tie trouwens ook wat al te stroef en waren de afzettingsmaatregelen lang niet vol doende: de tijd tussen de diverse nummers is onnodig gerekt door de telkens uitbre kende jeugd, die het veld onveilig maakte, terwijl twee politieagenten met de handen op de rug aan een weersvoorspelling werk ten. Er is niettemin genoeg te genieten ge weest, want het veld was sterk bezet, al werd het voor de whippets ongunstig be ïnvloed door de kampioenschappen, die gisteren in Rotterdam verlopen zijn. „Estrelita" in vorm Toen na de pauze alleen de groten in de halve finale overgebleven waren en de starthokken openzwaaiden voor de B-grey- hounds, leek „Curley Arjuna", uit de stal van de heer Th. v. d. Lubbe, zijn herkan sing waai-d te willen tonen: de hond kreeg de vrij korte baan kennelijk „door" en repte zich langs de binnenbodht als eerste over de streep. Maar toen in de finale de raket „Estrelita" hem in grootse stijl voor de poten kwam, was het uit met Curley en moest hij zich met de laatste plaats tevre den stellen, zelfs nog achter „Fargo van Broekhoorn" en „Lydia v. Bathfarm". In de A-klasse, waar het tempo telkens uiteraard iets hoger lag dan bij de oudere dieren, leek de outsider „Irona" aanvan kelijk voor eenverrassing te willen gaan zorgen. De eerste rit won deze reu in zulk een vlekkeloze stijl en zo'n overtuigende tijd (19 sec.), dat de baas hem vol ver trouwen opnieuw achter het haas losliet in de finale. Maar „Clevelands Greenwich", die in de eerste rit te ver uit de bocht vloog, had de bedoeling van het spelletje nu goed in zijn spitse kop en stoof in de tijd van 18.1 seconde als nummer één over de eindstreep, terwijl Irona een weliswaar goede maar toch niet zo heel snelle tweede werd. „Hillscamp", die uit de bekende Haagse fokkerij van Wories stamt en als nestge- note de formidabele teef „Child" heeft gekend, dezelfde op wier naam in Gronin gen het kampioenschap voor vrouwelijke grehyounds werd geboekt, maar in Bever wijk geblesseerd raakte, kwam als derde aan en de veelbelovende „Imir van Flying Home" werd vier. Zwarte whippet dacht er anders over De whippets zorgden voor een pleziertje tijdens de rennen, die het publiek blijk baar wel wat lang vielen: de favoriet „An- daluna", een pittig zwart hondje, dat door zijn leeftijd in de B-klasse terecht is ge komen, had tijdens de wedstrijd tussen zijn vriendjes uit de A-klasse het geval al eens in zich opgenomen en toen hij zelf voor het eerst van start moest, leek het hem beter, halverwege om te keren en rustig te wachten tot het haas weer in de buurt kwam, om er dan met een dolle sprong opnieuw achteraan te gaan. De man aan de microfoon, wiens reportage weinig licht wierp over de gang van zaken, deelde laconiek mee, dat het zwarte deserteurtje „niet rond" was gekomen. Maar Andaluna trok zich er niets van aan en deed het tot drie keer toe op precies dezelfde, eenvou dige maniex-. De enige „herkamp" kwam voor in de halve finale der B-greyhounds, toen „Devil of the Flying Beauty" de hele rit in de war schopte, door links en rechts beten uit te delen en zijn rivalen van de sokken te lopen voor het overige is deze tamelijk tamme race vrij van incidenten gebleven. Drie spelers gaan het district Kennemer land in de persoonlijke damkampioenschap pen van Noordholland vertegenv/oordigen: Sluit, W. de Jong en Yme de Jong, die dan ook de beste papieren bezitten. Abe de Jong en Postma zijn reeds definitief afge vallen. Ook Willemse heeft met een even tuele overwinning op Abe de Jong nog goede kansen. Vanavond wordt in het clublokaal van H.D.C. het tournooi met.de laatste partijen besloten. Om de Haarlemse titel Doordat de partij Oussoren (Beverwijk) en Van Duyn (Halfweg) in remise eindigde, zijn deze twee spelers met Nieuwenhuizen (D.C.IJ.) op de bovenste plaats van de finale om het eerste klasse damkampioen schap van Haarlem en omstreken ge ëindigd. Tussen deze drie spelers moet nu een herkamp plaats vinden om uit te maken wie de kampioen der afdeling wordt. „Stormvogels" zegt haar voor zitter G. J. Bremerkamp vaarwel Jaarvergadering tot een goed eind gebracht In het clubgebouw van „Stormvogels", hotel „Kennemerhof', had de voortzetting plaats van de geschorste jaarvergadering der IJ.V.V. „Stormvogels". De agenda ver meldde slechts één punt: „bestuursverkie zing". De voorzitter, de heer G. J. Bremer kamp, die in d-e eerder gehouden vergade ring had medegedeeld zijn functie neer te leggen in verband met een in die vergade ring ingediende motie inzake het bestuurs beleid ten aanzien van een bepaald punt, was op dit besluit niet teruggekomen. De overige bestuursleden hadden na beraad eveneens hun functie neergelegd, doch stelden zich herkiesbaar. Voor twee be- stuurs-vacatures waren door het bestuur candidaat gesteld de heren P. Visman en A. Gomes. Inmiddels had het bestuurslid de heer Freriks zich genoodzaakt gezien om persoonlijke omstandigheden voor het be stuurslidmaatschap te bedanken. Voor de functie van voorzitter was door vijf en dertig leden candidaat gesteld de heer W. Chr. Suwerink, ere-voorzitter der vereniging, die, onder aandrang der leden en na een bespreking met andere ere-leden, zich bereid had verklaard zich in dit bij zondere geva'l niet aan zijn plicht tegen over de vereniging te onttrekken, indien geen andere candidaat beschikbaar was. Voor de andere bestuursplaatsen waren candidaatstellingen ingekomen van de heren: K. de Jong, G. de Haas, J. Krab en S. van Opbergen. Daar het reglement van „Stormvogels" niet de afzonderlijke verkiezing van een voorzitter regelt, doch de bestuursleden de functies onderling verdelen, werd vastge steld, dat het de wens der algemene ver gadering was, dat de heer Suwerink na zijn verkiezing als bestuurslid het voorzitter schap zou bekleden. De uitslag der verkiezing was, dat van de 124 geldige stemmen de heer Suwerink er 121 op zich verenigde, zodat hij in de toekomst als voorzitter zal optreden. De afgetreden bestuursleden de heren Wijmer, Driessen, Heere, Nieborg en Swier werden herkozen; de populaire secretaris met alge mene stemmen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren P. Visman, A. Gomes en K. de Jong. De heer Suwerink sprak namens de ver eniging zijn dank uit tegenover de heer Bremerkamp voor het belangrijke werk door hem verricht in de na-oorlogse jaren, toen veel opnieuw moest worden opge bouwd. Ook de andere aftredende bestuurs leden werd dank gebracht. Met een opwekking om in het aanstaande seizoen alle krachten in te spannen en enige mededelingen inzake het te vieren veertigjarig bestaan der vereniging in 1952 werd de vergadering door de heer Suwe rink gesloten. De speler die de titel wint, promoveert naar de hoofdklasse en komt uit als ver tegenwoordiger voor zijn district in de eind strijd om het kampioenschap van Noord- hoiland, eerste klasse. De eerste partij van deze barrage-par tijen wordt gespeeld bij de Haarlemse Dam club in gebouw „Zang en Vriendschap" tussen Oussoren en Nieuwenhuizen en wel op hedenavond; de tweede partij tussen Nieuwenhuizen en Van Duyn volgt op 8 Augustus in het clublokaal van de Bever wijkse Damclub en de derde tussen Van Duyn en Oussoren zal op 15 Augustus in Halfv/eg gespeeld moeten worden. De eindstand der finale is: gew. gel. verl. pnt. J. Oussoren (B'wijk) 2 11 5 H. Nieuwenhuizen (D.C.IJ.) 2 115 D. van Duyn (Halfweg 2 11 5 N. M. Oud (Heemstede) 12 14 J. Berghuis (Haarlem) 0 13 1 SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 5 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Mentor van Rotterdam. Fortuna van Karlstad. Signality van Yar mouth. Akkrumdijk van Antwerpen. Groote- kerk van Antwerpen. Swift van Londen. Activity van Colchester. Jelö van Kragerö. Rijnstroom van Londen. Surte van Londen. Jans van Londen. Wilhelmina W. van Skara- hage. Durangö van Nijhamholt. Hoop van Wasa. Dorthe Oldendorff van Hamina. Vlie- stroom van Huil. Ulmbröder van Oskarham. Frisian Cost van Newcastle. Leda van Calais. Vertrokken zijn: Kyle Bute naar Bremen. Hersilia naar West-Indië. Lydia naar Pors- grund. Solhavn naar Bremen. Rijnland naar Santos. Berkel9troom naar Londen. Vecht stroom naar Hull. Grebbestroom n. Londen. Soli Deo Gloria" in Velserbeek Het programma van het concert, te ge ven door „Soli Deo Gloria" in het park „Velserbeek" op Dinsdag 7 Augustus 1951 ziet er uit als volgt: 1. Alte Kameraden, mars, C. Teike; 2. Maria Henriëtte, ouverture, Montanger; 3. Suite Oriëntale, 4 delen,'Fr. Popy; 4. Al- cestis, fantasie, J. R. v. d. Glas; 5. Parade I mars, F. Jakma; 6. Peter Schmol, ouver ture, C. M. von Weber; 7. Carmen Sylva, wals, J. Ivanovici; 8. Voetbalmars, Schoo- temeijer. Het publiek wordt verzocht tijdens de muziek stilte in acht te nemen. 5 Uitersten blijven. De Zaterdagmarkt haalde niet meer op: rondvis bleef op het zelfde hoge niveau hangen, zodat er weer f 48 voor de kleinmiddelschelvis en f 37 voor de kleine schelvis 2 werd betaald en de haringprijzen varieerden van f 11.30 tot f 10 en lager. De grote kabeljauw ging vlot voor f 180 per kist weg evenals de zwarte kool, die het tot f 52 en f 50 per kist bracht. Met de platvis was het wat minder flori- sant. Grote schol daalde tot f 49 per kist en de kleine 2 tot f 20 en lager naar gelang van grootte en kwaliteit. De tongprijs zat muurvast op de f 2.75 voor de lappen en f 1 voor de grove slips. In totaal werden er Za terdag ruim 4600 kisten aangevoerd waar van 435 tong en tarbot, 630 schol. 2700 ha ring, 380 makreel en 24 koolvis. Vele malen dertien Vandaag waren voor de vroege lossing aanwezig de Herman met 1970 kisten haring en 40 diversen, de Zeelandia met 750 haring, 30 makreel, 15 wijting, 15 kabeljauw en gul en 40 diversen en 13 loggers met 10 haring, 172 makreel, 600 schelvis, 226 wijting, 131 kabeljauw en gul, en 30 diversen. Voor de late beurt los ten 13 kotters met 750 manden diversen en 13 loggers met 61 schelvis en piepers, 23 wijting, 22 kabeljauw en gul, 18 diversen, 8700 kilo tong en 486 kisten schol. In en uit. Zaterdag kwamen binnen: Kat wijk 94, 21, 35, 12, 66, 189, 128, 34, 17, 31, 210, 104, 108, 19, 170, 125, 28, 27, 155, 77, 53, 169, 67, 89, 107, 114, 59, 162, 10, 51, 69, 73; UK 57, 104, 73, 16, 90, 161, 119, 85, 18, 86; HD 184, 95, 74, 180; IJM 277, 276, 34, 240, 227, 213, 249, 228, 23, 52, 272, 213, 249, 228, 23, 52, 272, 04, 7, 38, 5; SWL 101; SCH 92; RO 1. Naar zee vertrokken: Tex. 4, 24, 37, 49, 32; HD 7, 74, 125, 37. Naar binnen vertrokken: UK 72, 64, 119, 161, 234, 186, 51, 57, 104; IJM 37; KW 138, 84. Zondag kwamen binnen: HD 79; KW 16, 83, 15, 47, 54! IJM 75; KW 44, 7. De logger KW 84 is Zaterdag naar Rotterdam vertrokken om aldaar te repareren. Zoute. Van de haringvisserij kwamen binnen: 3 Aug. de KW 14 met 88 kantjes eigen vangst, 26 k. van de KW 23, 49 k. van de KW 2, 47 k. van de KW 3, 35 k. van de KW 47, 85 k. van de KW 54, 55 k. van de IJM 75, en 103 k. van de SCH 353, 4 Augustus de KW 67 met 61 k. eigen vangst, KW 73 met 340 k. eigen vangst, 5 Augustus d»KW 83 met 79 k. eigen vangst, KW 15 met 110 k. eigen vangst, 197 k. van de KW 42, 115 k. van de KW 44, en 90 k. van de KW 173, de KW 47 met 24 k. eigen vangst, KW 54 met 30 k. eigen vangst, IJM 75 met 21 k. eigen vangst en de KW 44 (zonder vangst). H. M. KOOYMAN EN ZN. DrlchuizerkerkwcR 108 Drlchuls-Wcstervcld - Tel. (K2550) 4468 DUYN's Kalverstraat 20 AUTORIJSCHOOL - IJm.-Oost - Tel. 4806 Na een paar moeilijke jaren, zowel ten aanzien van de terreinaccomodatie als van liet interne verenigingsleven, heeft de Castricumse sportvereniging „Vitesse" haar nieuwe terreincomplex aan de Beverwij kerstraatweg met een zekere opluchting Zondag in gebruik genomen: dit formida bele winstpunt is met gejuich binnenge haald. Dat het zover is gekomen is mede te danken aan het R.K. kerkbestuur en de vroede vaderen van Castricum, die Castri- cum een veld hebben bezorgd, dat gezien mag worden. Door de Vitesse-leden is de dag begonnen met een mis in de St. Pancratiuskerk en bij de plechtige inzegening en opening van de nieuwe terreinen door pastoor G. Goes was de publieke belangstelling al even overweldigend. Op de receptie, die in de ochtend in hótel Roozendaal volgde, was een groot aantal officiële personen present, die in verschillende speeches het bestuur van Vitesse complimenteerden. Sprekende namens het gemeentebestuur uitte burgemeester C. F. Smeets zijn grote voldoening over de totstandkoming van de terreinen. „Het gemeentebestuur zal de gegeven toestemming zeker niet betreuren" aldus spreker. De samenwerking bij de opbouw van dit project, welke door burgemeester Smeets werd gememoreerd, is door pastoor G. Goes als voorzitter van het R.K. Kerkbestuur ook nog eens aangehaald, waarbij hij de heren Beijersbergen en Duin van Openbare Werken speciaal extra dank bracht. Geestelijk adviseur kapelaan J. Tesselaar hoopte dat het harde werken van het be stuur van Vitesse, maar speciaal van het bestuurslid C. Beentjes, stimulerend op de leden zou werken. Aan de voetbalvereni ging C.S.V. betuigde hij zijn grote erken telijkheid voor het feit dat Vitesse geruime tijd de voetbal op het C.S.V.-terrein kon laten rollen. Officials MAANDAG 6 AUGUSTUS „The Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Berkleys of Broadway". Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Ben je vrij van avond?'. W' B.-Theater, 8 uur: „Het pantermystc- rie". DINSDAG 7 AUGUSTUS Bioscopen: Zelfde programma. MARKTBERICHTEN 4 Augustus 1951 Prijzen Heilbot 2,50—2,20; gr. tong f 2,75—2,35; gr.m. tong 1,651,54; kl.m. tong 1,41—1,24; kl. tong II 1,00—^0,84; tarbot I 2,251,96. per kg. Tarbot IV 31—21,50; kl. griet 38—25,50: schartong 27; gr. schol 48—46: gr.m. schol 4941;~kl.m. schol 4839; kl. schol I 3723; kl. schol II 21—8; schar 14,508; v. haring 11,3010; makreel 16,508,10; gr.m. schelvis 92; kl.m. schelvis 48; kl. schelvis I 43; kl. schelvis II 37,50—30; wijting 2414; gr. gul 41—35; midd. gul 30—27; kl. gul 30—17,50; ham 5150; poontjes 8: pietennan 268; kl. rode poon II 10, per 50 kg. Gr. kabeljauw 180—84; gr. koolvis zw 52—44; gr. leng 6462, per 125 kg. Aanvoer 435 kisten tong en tarbot. 4 kisten heilbot, 10 kisten griet, 2 kisten tongschar en schar tong, 630 kisten schol. 10 kisten schar, 2735 kisten haring. 380 kisten makreel, 65 kisten schelvis, 265 kisten wijting, 60 kisten kabel jauw en gul, 10 kisten leng, 5 kisten ham, 10 kisten poon, 24 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 4665 kisten. Besommingen UM 10 Hattum f 18.530. KW 24 f 5520; KW 84 f 1980. TX 32 f 1080; HD 115 f2160; IJM 213 f440; IJM 227 f310; IJM 230 f800; IJM 229 f2000; IJM 11 f1720; IJM 276 f816; IJM 277 f 1320; KW 21 f646; KW 94 1090: KW 35 f2000; KW 189 f310; KW 12 £1180; IJM 66 f370; IJM 128 f 400. Een trawler besomde f 16.300. Voorts voerden het woord de heren S. Geurts namens de K.N.V.B. en A. L. Dorp mans namens de R.K. Nederlandse Hand bal Bond, in welke bond de dames hand- balsters van Vitesse zo'n goed figuur sloe gen dit jaar. De Nederlandse Katholieke Sportbond afdeling voetbal in Noordholland werd ver tegenwoordigd door de heer M. Nooij, die het een voorrecht noemde dat Vitesse op de medewerking van kerk- en gemeente bestuur heeft kunnen rekenen. De heren P. J. Duinker, voorzitter van C.S.V., J. Smit van de R.K. sportvereniging D.E.M. uit Beverwijk, voorzitter J. Bekker van A.D.O. '22 te Heemskerk en de oud- Vitesse-speler T. Res brachten de spor tieve gelukwensen over hunner clubs. Namens de Zaanse Turnkring overhan digde de heer Th. Koning een enveloppe met inhoud en tot slot bracht de voorzitter van Vitesse, de heer D. Schermer, dank voor de gelukwensen en in het algemeen dank aan allen die hun medewerking heb ben verleend. Van de voetbalclubs R.K. A.F.C. te Alkmaar, A.P.G.S. te Amsterdam en H.S.V. Hciloo, waren felicitaties ingekomen. Op de receptie waren verder aanwezig de heren wethouders G. Meijer en P. de Vries, de K.N.V.B.-consul J. van Raven- zwaai, dokter A. de Jongh en het ere-lid de heer P. Bakker. De sportmiddag Groots van opzet waren de eerste spor- tiviteiten, die 's middags op het nieuwe terrein begonnen. Voorafgegaan door het fanfarecorps St. Aloysius maakten de deel nemers eerst een mars door het dorp en met een kort woord van kapelaan Tesse laar is de middag geopend, een middag waarop 2500 toeschouwers getuige waren van hetgeen Vitesse als sportvereniging alzo heeft te bieden en dat is heel wat. Nadat de „rythmische damesafdeling" haar eerste nummer op goede wijze had gebracht, gevolgd door de heren gymna siasten met vrije oefeningen, kwamen door een haag van juniores de veteranen van Vitesse en C.S.V. op het veld om elkaar 2 x 20 minuten te bekampen. In deze match bleek vooral de Vitesse-doelman het voet ballen nog niet verleerd te zijn. Op uit stekende wijze verdedigde hij zijn doel, wat wel bleek uit de eindstand: 7-2 voor Vitesse. Bij de dames-handbalwedstrijd Vitesse— A.D.O. (Heemskerk), werd voor de eerste maal zonder de buitenspelregel gespeeld. De A.D.O.-dames hadden een betere spel opvatting dan die van Vitesse. Haar uiterst snel spel .moest wel tot een overwinning leiden: met 2-4 kwam A.D.O. in het bezit van een zilveren lauwertak. Een hoogtepunt van de middag vormde de match VitesseC.S.V. In bijzijn van de Vitesse- en C.S.V.-besturen overhandigde aanvoerder C. Blei namens C.S.V. aan aan voerder W. de Wildt van Vitesse een bouquet en burgemeester C. F. Smeets ver richtte daarna de aftrap. Vóór de rust gaven beide clubs uitste kend spel te zien. Menig spannend moment ontstond vooral door het goede werk van de Vitesse-rechtsbinnen H. Eickhof. Uit een schermutseling voor het Vitesse-doel werd 10 minuten voor rust het eerste C.S.V.-doelpunt geboren, toen doe'iverde- diger Kl. Zonneveld de bal liet vallen en H. Velthuizen inschoot. Na de hervatting bleken beide partijen voor rust teveel van hun krachten te heb ben gevergd: het spelpeil was belangrijk minder. H. Riethorst strafte een fout in de Vitesse-verdediging af met een strak schot dat er na 11 minuten spelen 0-2 van maak te. Even werd Vitesse wakker geschud en het was H. Eickhof die, na handig C. Boot omspeeld te hebben, de achterstand kon verkleinen (1-2), maar 3 minuten later was het 1-3 en weer enige tijd later joeg H. Velthuizen na goed samenspel met H. Riethorst doelpunt nummer vier in de touwen (1-4). Tijdens de rust lieten de dames en heren gymnasiasten onder leiding van de heer M. Hopman enige geslaagde turndemonstraties zien, iets waarvan zij in de rustperiodes van de veteranen- en handbalwedstrijden het publiek ook al hadden laten genieten. In hótel Roozendaal kwamen alle leden van Vitesse bijeen, waar met een gezellig samenzijn deze vreugdevolle dag werd besloten. de beste bril Komt van DE BOER Trompstraat 16—18 - IJmuidcn-Oost Telefoon 4338 Maandag 6 Augustus Thalia, 20 uur: De klokkenluider van de Notre Dame. Rex. 20 uur: De verloren vulkaan. Dinsdag 7 Augustus Thalia, 20 uur: Zelfde programma. Rex: Geen voorstelling. ala de gladiolenkwekers rond Beverwijk uit de geestgrond Het ganss wctén te toveren, is Zaterdagmiddag uitgestreken over de straten van Kennem® haar jaarlijkse feestweek van de V.V.V. opende met een bloemencorso, van de stad, dieAA dje jn het begin van de middag spelbreker dreigde te worden, j)edonkere re=® de'lange stoet tijdens de ommegang door Beverwijk nog verdiept heeft de glans v Borcieaux_rood van de Hobbema-gladiolen, het heldere geel van 1 het donkey zacht_rose der „Rosamundes" staken warm af tegen de Hopmans Gl011.7an Breestraat en het grijs van de lucht daarachter. Aan de donkere bomen bocht b„ het stationnetje, zijn de auto's en de fietsen verzameld Halve Maan, ae J_ Qyer Bevèrwijks eerste corso zijn reis langs de dichte Toor-^n a s begon. Het was de deelnemers er niet zozeer om begonnen, hagentoe °"gens te laten zien, als wel de specifieke pracht van de „gladiolen" te statige Pfaa. ,Lse toefen saamgebonden, opvlamde van auto's, bestelwagens, een tonen, die Dat js hen volledig gelukt: waar het jaarlijkse bloembollen- 12 11 10 9 8 6 6 2 0 Een aantal fraai versierde personenauto's in het Bloemencorso dat Zaterdag in Beverwijk gehouden is. h> uitgaand» te houden- f-'aer-Staten" V3tj de vereniging sportvereniging ?e"trale trainer besteld, werd S n d* heer F' Vogel f z'3n veeljarigL'f hartehjke dank van traiï T0eV1Jcllng Scheid ADVERTENTIE ADVERTENTIE Keukengeysers, closets, centrale- en gasverwarmlng en alle dak. en huisreparaties ADVERTENTIE 1

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3