NEDERIA TYPEN GOUDZEGEL Kruidenier Beek 't OPKLAPBEDDEN VAN NELLE'S Nieews j:-. INST. PONT GESLOTEN Luidsprekers SEIZ0EN1951/'52 MOORE'S SCHOOL MODERNE SALONBOTEN TE HUUR (van 100-1200 personen) REDERIJ Z WAAfi Met LEVASIERS TOURS €0fz zegt: IJmuiden Eerste kamp van Jongensland" geopend Velsen-Noord Zolderbrand in Noord Santpoort Feestweek besloten met muzikale mars Bedrijvigheid in de haven van Amsterdam neemt toe Gymnastische dansen jDe Pan" te Bakkum Een Amerikaan in Parijs" door Pieter van der Sloot Zij noemen mij „FANTASIE" schortje. De man in een overall en U in een „Allover f 9.75 Brievenkasten foyers STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN MIDDENSTANDS M.B.A. Gosilkope SCHOENREPARATIE „De Econoom" M. Rem STENOGRAFIE „GR00TE" VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT SCHEEPVAART naar Avifauna naar Valkenburg Carré Snip en Snaprevue Zuivere goudgele Virginia Een tabak waarvan U ge™ VIRGINIA SHAG MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 Burgemeester Kwint: „Prachtig sociaal werk" In tegenwoordigheid van vele vooraan staanden uit de omgeving heeft burge meester mr. M. M. Kwint van Velsen het eerste kamp van „Jongensland" vanmorgen in de IJmuidense duinen geopend. Hij sprak zijn waardering uit voor dit werk en zei onder meer dat hel hem een bijzonder genoegen was te merken, dat er in het politiecorps van Velsen mensen zijn, die hun vrije tijd willen geven voor „de vrije tijdsbesteding van de niet georgani seerde jeugd". „Al twee jaar", zo vervolgde de burge meester, „heb ik vau uw voortreffelijke pogingen gehoord, die nu resulteren in dit kamp. Het Velsense gemeentebestuur en allen, die bij de sociale verzorging van de jeugd betrokken zijn, stellen dit uitermate op prijs". Burgemeester Kwint eindigde zijn toe spraak met de wens, dat het gebouw, dat eertijds als bunker dienst deed en waar nu een kampeergelegenheid onderdak is ge bracht, een goede en vreedzame bestem ming zal krijgen. Tenslotte hees mr. Kwint de driekleur, ten teken dat de IJmuidense jeugd dit kamp als het hare mag beschouwen, wat de dertig jongens dan ook prompt deden. Ze zijn onmiddellijk met een luid hoera op de aardappeljacht getogen. De organisatoren, mej. G. Smit en de he ren H. v. d. Tuuk en A. v. Onselen zullen een week lang met dit roerige stel optrek ken en gezien de ervaringen van de laatste jaren, zal dat aan weerskanten best lukken. Vermoedelijk doordat er in een kapok- bed een vonk was gevallen, ontstond Zon dagnacht legen twaalf uur brand op de zolder van het huis Wijkerstraatweg 191 in Velsen-Noord. De eigenaar, een loodgieter, was met zijn vrouw op vacantie in Frank rijk en zijn boekhouder uit Wijk aan Zee paste zolang op de woning. De brandweer, die ijlings toeschoot, constateerde een rij kelijke rookontwikkeling, zodat men een moment het ergste vreesde. Met eigen middelen hadden de bewoners het vuur reeds aangepakt, zodat de brandweer niet in actie hoefde te komen. Er is vrij veel schade. Beverwijkse bekent roof van 500.- Naar wij vernemen heeft de 43-jarige Beverwijkse M. P. B. bekend, verleden week een 19-jarige Finse zeeman op weg naar zijn schip, dat aan cle Kanaaldijk te IJmuiden lag, van f 300 te hebben beroofd. De daderes, die reeds door de Velsense politie was aangehouden, is aan de Justitie overgegeven. Ballet der Lage Landen 5) De harddraverij-vereniging die Sant- poorts feestweek organiseerde, kan met voldoening op deze fleurige dagen terug zien. Van de eerste dag af heeft het pro gramma een vlot verloop gehad, wanklan ken zijn niet vernomen en alles is in goede orde verlopen. Zaterdagavond is het miniatuurfestival besloten met een muzikale rondgang door „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria". Niet al leen in de Hoofdstraat maar ook in het Lunapark was het erg druk. Aan het jaarverslag over 1950 van de Scheepvaartvereniging Noord te Amster dam is ontleend dat de regelmatige groei van de bedrijvigheid in de Amsterdamse haven zich gedurende de na-oorlogse jaren bleef voortzetten.De cijfers van het scheep vaartverkeer en de goederenbeweging zijn voor het verslagjaar belangrijk hoger dan die van 1949. In de Amsterdamse haven zijn gedurende 1950 bijna 600 schepen meer ingekomen dan in het voorafgaande jaar. De gezamenlijke bruto inhoud van deze schepen steeg boven het cijfer van 1938. Er zijn 4480 schepen binnengekomen met een gezamenlijke bruto inhoud van 23.213.200 kubieke meter, tegen 3464 sche pen met 22.107.592 kubieke meter in 1938. Wat de goederenbeweging betreft meldt het verslag, dat het totaal cijfer sinds 1947 regelmatig groeit met circa 700.000 ton per jaar. In 1950 is deze groei voornamelijk ten goede gekomen aan het doorvoerver- keer. Een geringe achteruitgang van de invoer werd gecompenseerd door een onge veer gelijke toeneming van de uitvoer. De cijfers voor het Rijnverkeer blijven nog" vrij aanzienlijk achter bij die van vóór de oorlog. In 1950 is begonnen met de bouw van een radarinstallatie in IJmuiden, die ver moedelijk in 1951 voor gebruik zal gereed komen. Hierdoor wordt het mogelijk de schepen ook bij minder goed zicht te IJmuiden binnen ftte loodsen, waardoor het oponthoud tengevolge van mist tot een minimum beperkt wordt. Als enige oplos sing voor de moeilijkheden', ontstaan door het voortdurend toenemen van het scheep vaart- en treinverkeer bij de Hembrug en Velserbrug ziet de directie het bouwen van tunnels. In de Houthaven zijn nieuwe drij vende kranen in gebruik genomen. De re sultaten, die in het eerste seizoen bij de hierdoor mogelijk geworden machinale lossing van houtschepen zijn bereikt, wa ren nog niet geheel bevredigend. Het totaal van de goederenbeweging over Amsterdam is becijferd op 6.839.000 ton tegen 6.168.000 ton in 1949. Hiervan kwam via de zee 5.234.000 ton (5.025.000 ton), via rivieren en kanalen 1.354.000 (926.000 ton) en per spoor 251.000 ton (217.000 ton). m 55 Het Ballet del- Lage Landen heeft Za terdag en Zondag in Bloemendaals Open luchttheater niet weinig succes geboekt met één der nieuwste toevoegingen aan het répertoire: „An American in Paris" van de nu ook in de artistieke leiding van het ge zelschap opgenomen Pieter van der Sloot op muziek van George Gershwin, waarin de choreograaf zelf de titelrol veiwulde van de Amerikaanse soldaat, die zich op de Champs Elysées laat meeslepen door taxi chauffeurs en midinettes in een roes van uitbundigheid, tot hem een gevoel van heimwee bevangt, waaruit hij slechts ver lost wordt door de ontmoeting met een ge woon, sportief meisje uit zijn geboorteland. Het verhalende element, in een dergelijk „anecdotisch" ballet zeker niet onbelang rijk, is verre van duidelijk: de ordening der gegevens laat nogal veel te wensen, hetgeen men dubbel moet betreuren omdat van de talrijke originele figuren onder deze omstandigheden vaak weinig onthullende kracht uitgaat. Bovendien meen ik te mo gen opmerken dat de muziek, althans wan neer ze (zoals thans geschiedde) op één piano wordt gespeeld, niet stevig genoeg dient om een formule van George Ba- lanchine te lenen als vloer om op te dansen. Ondanks dit alles kon men genieten van een onderhoudend, zelfs in vele opzichten aantrekkelijk stuk werk, vooral in het tweede gedeelte dat begint met het kenbaar worden van de (door Mascha ter Weeme goed gepersonifieerde) nostalgie. Het zicht baar maken van de doffe, vreugdeloze vro lijkheid mag zelfs buitengewoon geslaagd worden genoemd, evenals de daarop vol gende, voortreffelijk te pas gebrachte revue- dansen. Speciaal wil ik de aandacht vesti gen op het dit keer inderdaad veelbeteke nende tillen, dat men zo vaak te onpas ziet geschieden, doch hier volledig verantwoord was. Pieter van der Sloot heeft reeds eerder bewezen een veelbelovend choreograaf te zijn. Het ware te wensen dat hem de mo gelijkheid werd geboden zich op dit gebied naar de eis te bekwamen. Hij heeft een be nijdenswaardige kijk op het dans toneel. Van de medewerkenden verdienen Mascha Stom en Greetje Donker een compliment voor de wijze waarop zij twee populaire melodieën belichaamden. Voor het overige bestond het programma uit oude bekenden, onder meer het we derom zeer gewaardeerde „Tuinfeest" op muziek van Offenbach en de grote pas-de- deux uit „De schone slaapster" van Petipa- Tsjaikofski dat wil zeggen op Zondag avond, want Zaterdag fungeerde een regenbui als speelbreekster. Weliswaar deelde Wolfgang Wijdeveld ons na afloop van de pauze door middel van de piano mede dat we nog lange niet naar huis zou den gaan, doch daarbij rekende hij buiten de legendarische waard Pluvius, die dit muzikale optimisme logenstrafte. De toe schouwers mochten Zondag terugkomen, toen het amphitheater verder door een groot aantal buitenlanders gevuld werd. De keuze van het openingsnummer „Uitno diging tot de dans" van Max Dooyes op de gelijknamige wals van Carl Maria von Weber leek mij niet gelukkig gekozen, daar hiervoor de medewerking van het kunstlicht onmisbaar is. DAVID KONING Bijna achtduizend kampeerders waren Zaterdagavond in het openluchttheater ..De Pan" bijeen om de aangekondigde ballet avond bij te wonen. Het kampeercentrum „Bakkum" van de K'.V.B. vormt een ge heel eigen gemeenschap en een wandeling door dit uitgestrekte kampeerdorp met zijn eigen postkantoor, politiebureau, kerktent en winkelcentrum heeft voor de niet-kam- peerders een bijzondere bekoring. De be slotenheid van „De Pan" een ideaal stuk duinterrein leent zich uitnemend voor het doel waartoe dit openluchttheater is aangelegd. Dat de krioelende mensen massa deze intimiteit Zaterdagavond ver stoorde was geen bezwaar, want met grote aandacht werd later op de avond het ver toonde gevolgd. De term „balletavond" was voor het ge- bodene weliswaar te weids, maar men heeft zich in ieder geval geen ogenblik verveeld. Het befaamde blaas-orkest „Ons Genoegen" uit Krommenie speelde onder leiding van zijn dirigent Gerrit Schaar een keur van werken. Niet ieder corps zou het hebben aangedurfd „Introductie en Polonaise" van Gerard Boedijn op het programma te plaat sen. „Ons Genoegen" speelde het stuk zeer knap. Het raffinement, waarmee de tong slag der bugels ten beste werd gegeven, bewees hoe Schaar zijn mannen (en vrou wen) dit moderne werk heeft laten instu deren. Het corps ontwikkelt een bijzonder fraaie klank; Schaar weet daarbij pianis simo's te laten spelen, die men van een orkest in een dergelijke omvangrijke be zetting (circa tachtig man) niet voor mo gelijk zou houden. De gymnastiekvereniging „Lycurgus Hygiea" uit Krommenie voerde na de pauze enkele oefeningen uit. Het gedurfde nummer „evenwichtsbalk" door een drietal damesleden behoorde tot het beste dat deze groep te zien gaf. Aan de dans-uitvoering was bijzonder veel zorg besteed. Dé meeste waardering heb ik voor de wijze waarop men het décor (een Voor-Indische tempel wand) en de costumes had verzorgd. De schilderachtige, met behulp van schijnwer pers geaccentueerde natuurlijke entourage schiep een aparte sfeer waarin zich het door „Lycurgus Hygiea" vertoonde vrije dansspel kon afwikkelen. Dit bestond uit een Spaanse impressie, die meer goed be doeld dan geslaagd mag worden genoemd en een „ballet" op de populaire „Suite Oriëntale" van Popy. De sterkste zijde van deze vereniging is ongetwijfeld het beoefenen der gymnastiek in al haar vormen en uitingen. Bij dit groepsdansen op imitatie-Oosterse muziek vielen dan ook vooral te waarderen de staal tjes van rhythmische gymnastiek, die de leden beter afgingen dan de plastiek. Cho reografisch zat dit dansspel wel aardig in elkaar, maar het geheel verried toch al te zeer de dilettantistische bodem waarop deze Oosterse Suite gebouwd is. De voortreffelijke vertolking van de partituur door „Ons Genoegen", het feeë rieke kleurenspel en de vlotte uitvoering door de gymnasten uit Krommenie hebben de aandacht tot de laatste noot gespannen gehouden, zodat zelfs de fikse regenbui die de apotheose begeleidde het enthou siasme in „De Pan" niet vermocht te doven. A. J. VAN DER WEIJDEN. Aalsdijk, 3 700 m. ZO. Cape Kace. Agatha, 3 te Balikpapan. Aldegonda, 3 v. Pladju n. Bangkok. Almdijk, 3 480 m. Z.t.O. Cape Race. Almkerk, 240 m. O.t.Z. Kp. Guardaful. Alphacca. 3 420 m. NW. Mona eil. Amsteldiep, 3 260 m. W.t.N. Scilly's. Anistelstad, 3 360 m. NO.t.O. Flores. Andiik. 3 v. Hamburg n. R'dam. Arkeldijk, 3. 780 m. W.t.Z. Scilly's. Arnedijk, 3 540 m. W.t.Z. Bermudas. Aagtekerk, 3 500 m. O. Belem. Alderamln, 3 480 m. O.ZO. Cape Race. Amstelvaart, 3 240 m. O.t.N. Bermudas. Barendrecht (t.), 4 v. San Francisco n. Singapore Blijdendijk, 4 v. Baltimore te Norfolk verw. Bengkalis 3 Aug. van Colombo. Bali 3 Aug. rede Djakarta. Bonaire 3 Aug. te Paramaribo. Britsum, p. 3 ingang Chesapeakebaai. Baud, 3 v. Djakarta n. Semarang. Bcnnekom, 3 200 m. N. Finistcrre. Bacchus. 4 te New York. Chama 3 Aug. v. Buenos Aires n. Curacao. Caltcx Delft. 4 te R'dam. Caltex The Hague, 3 40 m. N. Cape Bengut. Ceram. 3 360 m. O. Ras Madraka n. Aden. Congostroom. 3 360 m. NW.LN. Luanda. Coryda, 3 1020 m. W. Scilly's. Castor, 4 te Paramaribo. Elmina. pass. 4 Las Palmas. Elmina, 3 200 m. Z. Teneriffc. Enggano, 3 70 m. W. Runsal Jebel. Esso Amsterdam, 3 200 m. NO. Fayal. Esso Den Haag. 3 275 m. W.NW. Flores. Etrema, 3 300 m. O.t.Z. Turks eil. Ena, 3 v. San Juan n. Curacao. Farmsum, 3 650 m. O. Cape Race. Groote Beer passeerde 3 Aug. Algiers. Graveland. 3 dwars Recife. Hydra, 3 v. Cartagena n. Talara. Hestia, 3 V. La Guaira. Hcelsum 3 Aug. v. Saanna naar Antwerpen. Haarlem. 3 1200 m. ZW. Flores. Helder. 3 500 m. Z.ZW. Madeira. Indrapoera, 4 te Suez. Ilos. v. St. Marc n. Jercmic. Ittersum, 3 150 m. ZO. Bermudas. Japara, p. 4 2 u. Kp. Finistcrre. Jupiter, 3 v. Rotterdam. Java passeerde 3 Aug. Kp. de Gata. Jagersfontein. 3 v. Amsterdam n. Bcira, Japara (KPM), 3 te Palembang. Kedoe passeerde 3 Aug. Minikoy. Klipfontcin 3 Aug. v. Marseille n. Southampton. Karossa. 3 te Sorong. Karsik, 2 te Flores. Laagkcrk 4 Aug. te Port Said verwacht. Lawak 3 Aug. v. Colombo n. Bombay. Lekkerkerk 3 Aug. te Antwerpen. Lievevrouwekerk 3 Aug. te Basrah. Lombok 4 Aug. te San Francisco verwacht. Limburg, p. 1 Panamakanaal. Linge, 3 v. Rotterdam n. Nordenhamn. Loosdrccht, 2 v! Rott. te Calcutta. Loppersum. 3 v. R'dam n. Savona. Leersum. 3 820 m. W.t.Z. Lands End. Loenerkerk, 3 100 m. ZO. Str. Messina. Luna, 3 50 m. W. Algiers. Melampus, 1 te Belawan. Meerkerk 4 Aug. te Aden verwacht. Mirza p. 3 Aug. ten Z. Majorca, 5 te Spezia verw. Madocra, 2 te Koeweit. Macoma, 3 260 m. O.t.Z. Malta Mataram, 3 90 m. O. Malta. Mitra, 3 600 m. O.Z.O. Bermudas. Nieuw Amsterdam, 3 600 m. W. Scilly's. Noordam, 3 540 m. W. Scilly's. Omala 2 Aug. v. Ras Tanura n. Bombay. Oranjefontein 3 Aug. v. Beira n. Durban. Oranjestad, 4 te Ciudad Trujillo verw. Overijsel, 3 tc Sydney. Poly dor us, 4 v. New York te Charleston verw. Polyphemus, 1 v. Aden. Prins Willem v. Oranje. 5 te Toronto verw. Prins Joh Willem Friso. 3 te Hamburg. Prins Willem IV, 4 v. Hamburg. Prins Willem V, 4 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik. 3 355 ni. O.NO. Belle Islc. Prins Fred Willem, 3 80 m. NO. Anti Costi. Papondrecht, 4 te Curagao. Pygmalion, 4 v. Laguaira n. Port Cabello. Rijn. verm. 8 te Zaandam. Rotti p. 3 Aug. Zubair Eil. n. Djakarta. Riouw 3 Aug. v. Soerabaja n. Makassar. Radja. 3 400 m. W. Maladiven. Rotula, 3 480 m. NW. Ascension eil. Rijnland. 3 180 m. ZO. Sable eil. Samarinda 4 Aug. v. Balikpapan te Makassar. Sibajak. p. 3 Gibraltar 7 ca. 16 te Rott. verw. Stad Alkmaar, 6 v. Narvik te Vlaardingen verw. Stad Breda, p. 3 ZW punt Haiti. Stad Leiden, 4 New Orleans verw. Stad Schiedam, 8 v. Safi tc Vlaardingen verw. Straat Malakka. 1 te Port Elisabeth. Straat Soenda. 1 tc Kaapstad. Sliedrecht, 6 te Ceuta verw. Saparoea, 4 v. R'dam n. Calcutta. Saidja, 3 bij Mulberry Harbour Pierhead. Snrangan, 3 120 m. ZO. Str. Messina. Siberoet, 3 v. Belawan n. Stad Vlaardingen, 3 360 m. Z.t.W. Bergen. Stanvac Talang Akar, 3 v. Sungeigerong. Sunetta, 3 120 m. ZW. St. Paulsrock. Scherpedrecht. 3 120 m. Z. Bermudas. Scliie, 1 te New Orleans. Sotnmelsdijk. 3 720 m. O.t.N. Bermudas. Tegelberg, 31 te Buenos Aires. Trompenberg. 3 Bahamas gepass. Tjipanas 3 Aug. 'v. Tametave n. Singapore Teucer, 3 te Port Said. Tamo. 3 420 m. W. Scilly's. Tankhaven, 3 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Ti ba, 3 270 m. W.ZW. Las Palmas. Tjikampek, 3 360 m. Z.ZW. Diego Garcia. Utrecht 4 Aug. te Bombay verwacht. Venus, 3 150 m. O. Tunis. Willem Ruys 3 Aug. ter h. v. Massawa Rode Zee Winterswijk 3 Aug. v. Saffi n. Rotterdam. Westerdam. 6 New York verw. Westland, 3 275 m. ZW. Kp. St. Vincent. Wieldrecht, 3 180 m. W.t.Z. Tortuga eil. Woensdrecht. 3 780 m. W. Madeira. Zeeland 3 Aug. v. Cheribon tc Tegal. Zuiderkruis, p. 3 Nantucket V.S. PASSAGIERS, EMIGRHRENDEN, REPAIR lelt ENT) EN Cheshire, verm. 20 Aug. v. Soerabaja, Djakarta 22 Colombo-Amst. alwaar 18 Sept. verw. Gro'ote Beer, 8 Amsterdam verw. v. Djakarta. Indrapoera, 14 verw. te Rotterdam v. Djakarta. Johan v. Oldenbarnevelt, survey en verbouwing tot medio November. Nieuw Amsterdam, 8 New York verw. v. Roll. Noordam,, 6 Rotterdam verw. v. New York. Oranje, 10 te A'dam verw. v. Djakarta. Rijndam, 11 Rotterdam verw. v. New York. Sibajak, 7 Rotterdam verw. v. Djakarta. Volendam. verm. 7 v. Rotterdam n. Quebec- Montreal. Westerdam, 6 New York verw. v. Rotterdam. Willem Ruys, 14 v. Rolt. te Djakarta verw. Zuiderkruis, verm. 6 v. New York n. Amsterdam KLEINE VAART Bianca. 3 v. Nants n. Bordeaux. Claes Compaen, 3 v. Newcastle n. Domsjoe. Coolhaven. 4 v. Leixoes te Londen verw. Cornelia, 7 te Ostende verw. Dollard, 3 v. Skutskar n. Zaandam. Deneb. 4 v. St. Malo n. Bristol. Dcni, 5 te Grangemouth verw. Eban, 4 te R'dam verw. Ellewoulsdijk, 4 te Berwick on Tweed. Frisia. 4 n. Liverpool. Fiducia. 4 te Maassluis. Hasewint, 31 tc Lagos. Holendrecht, 5 te Londen verw. I-Ioutman, 3 te Helsinki. Helvetia, 4 n. IJmuiden. Ingeborg, 3 v. Gdynia n. Frederikstad. Jozina, pass. 3 Finistcrre. Java, 3 v. Glassondock n. Port Talbot. Koningshaven, pass. 3 Kp. Vilano. Lydia. 28 te Eayonne. Marietje Bohmer, pass. 3 Gothenburg. Merel. 4 v.. Hull n. R'dam. Marcelle, 4 le Petit Couronne. Mulan, 2 te Sornaes. Norma, 2 v. Londen n. Parijs. Prima. 3 in Golf v. Biscaye. Rijnhaven, 4 tc Casablanca. Sian, 3 v. A'dam n. Emden. Soemba, 5 te R'dam verw. Spolanda, 3 te Bayonne. Tcxel, 4 te Hamburg. Timor, pass. 4 Lands End. Van Brakel, 3 v. Kopenhagen n. Kotka. Van Gelder, 3 v. Oskarsham n. Leith. HOE Maar ik ben toch 'n heus schortje, dat zijn best doet om U er leuk te doen uitzien en dat Uw kleding beschermt tegen vuil en spetten bij Uw huishoudelijk werk. En opvallend, is mijn geweldige lage prijs, want ik weet dat ik veel en veel m waard ben .Wat is nu een prijs van 1.98 voor zo n elegant schortje van prachtige kwaliteit, dat normaal 2.75 of hoger moest kosten. Deze prachtige huishoudjapon, welke U over Uw andere kleding draagt, geeft U het prettige idee er ook in Uw dagelijks werk leuk en aantrekkelijk uit te zien. Prachtige kwaliteit fleurige imprimé, keurig gemaakt en afgewerkt met lange ritssluiting en lastex in de taille. in deze introductie-aanbieding voor slechts Bovendien een ,.ALLOV£R" van extra zware wasechte stof, maar met lange mouwen als exceptionele aanbieding Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje PAULUS CORNELIS Ir. J. J. den Hertog J. J. P. den Hertog- de Weerdt Hansje. Velsen. 4 Aug. 1951. J. Kostelijklaan 12. Tijdelijk: Stationsweg 5. Heden is van ons hëenge- gaan, na een geduldig ge dragen lijden, onze gelief de man, vader, broer, schoonzoon, zwager cri oom J. M. STERTEFELD, in de leeftijd van bijna 49 jaar. Uit aller naam: M. Stertefeld -Brouwer G. Stertefeld. IJmuiden, 4 Aug. 1951. Kanaalstraat 186. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag 7 Augustus a.s. des namid dags 2.30 uur op de Wes terbegraafplaats te IJmui den. Vertrek sterfhuis 2.15 uur. Met leedwezen geven wij kennis van h«t van onze medewerker, de heer ov«ife 3. M. STERTEFELD, die ons bedrijf bijna 25 jaar trouw gediend De Directie van de N.V. Verenig agenturen van Halverhout 7 Schl% mühlen wart en Kanaalstraat 69, IJmuiden. Met leedwezen geven wij kennis van het van onze geachte collega, de heer 0verlijden 1. M. STERTEFELD, met wien wij vele jaren aangenaam hebben werkt. 5 Personeel van de N.V. Verenig agenturen van Halverhout mühlen a-' en Zuj. Kanaalstraat 69, IJmuiden. Dag- of avondcursus Aanv. direct of later. Oude Gracht 71, Haarlem. tn staal en hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij SINJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 Vandaag, morgen en Woensdag j, wegens vacantie Gevraagd: NET MEISJE van 8-3 uur. niet beneden de 16 jaar. Adres bur. v. d. blad. Gevraagd: KRAAMVER PLEEGSTER, medio Novem ber. Adres bur. v. d. blad. KOSTHUIS. Jongeman 17 jaar zoekt prima kosthuis (geen beroeps). Br. L 3198 WONINGRUIL. Agb. won. in de polder. 2 kam., keuken 2 sl. kam. m. zolder, gr. tuin, voor kleine woning IJm.-O. Inlicht. Lagerstr. 26, IJm.-O. WONINGRUIL. Welk echtp. z. k. wil onze woning in Hrl. best. uit kamer, slaapkamer, keuken, ruilen voor dito in IJmuiden. Brieven L 3199. WONINGRUIL. Agb wm damseweg 43, VelseL WONINGRUIL. Duplex-,- L3196VOOr Sr°tere' Br^ Gevraagd WANDELIV'AGLV op kogellagers. Koster, Z< weg 339, IJm.-0. Ï?JS°P SeA JONGENS. FIETS, Klem model. rj> kleine mankerende oodetce. len geen bezwaar, p r Hooftlaan 35, Drieh. Tc koop: ongedragen MAAI. CASTUUM m. 46-43 ven I 3197 Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is adverteren. Het beste adverteren doet men in dit LEVE DE VACANTIE!!!!!! Leve het prachtige rijwiel dat hiervoor klaar staat bij VAN VEEN, Ztflwcg 26-28, Haarlem, f 3 per weck, zon der vooruitbetaling en...... voor de oude prijs. TAPIJTEN - DEKENS Deze week restanten ver koop van fabricksmon- sters, w.o, Wiltons en M. Smyrna's f 97.50, f 135, f 165, Lopercoupons f 5.50 per meter. Prima wollen dekens (iets vuil) f 22.50, f 26.50. Verkoop van 9-5 u. TAPIJTHANDEL „MA- RO" N.V., Gebouw de Nij verheid, Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. Inschrijving geopend Aanm. 10-12, 2-5, 7-10 Fr. Halsstr, 1 tel. 14624 TROMPSTRAAT 8-10 TELEFOON 5332 Als u de schoenen brengt en haalt. Voor zomerschoentjes Damesrubberzooltjes geklonken 1.85 Sportschoenen iets hoger in prijs. Gelijmde rep. f 0.50 extra. Spoedrep. dezelfde dag gereed. Zaterdags wordt óók rep. aangenomen en nog afge leverd. KENNEMERLAAN 129 Tel. 4057 Opleiding door gediplomeerd lerares. Club- en privé-lessen. Vraagt schriftelijk inlichtingen bij Mevr. C. Slols Schilder, Prinseneiland 161, Amsterdam-C. De lessen worden gehouden op het adres: JAN KOSTELIJKLAAN 18, VELSEN 2-pers. 5 delig verendichte lijk, allerbeste kwaliteit 510'. 1-pcrs. idem 37.50. Dames laat uw spiraal ver'ocwm tc: origineel opklapbed, dat is geld besparen. Specialiteit alle soorten en maten opklapbedden, ook verticaal, (te- bouwen met en zonder kasten, ook blank eiken, grootst; keuze. Alles éérste klas, 15 jaar garantie. Monsterkamers ORIONWEG 8, HAARLEM-NOORD, Gesloten huis, by Zaanenlaan. Telefoon 23S32 Bespreekt tijdig! TELEFOON 26544. Amsteldijk 123 Amsterdam-Z. HET INSTITUUT VOOR HUISHOUDELIJK ONDERZIE heeft nog enkele VACATURES VOOR DAMES (bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar) tot het bezoeken van gezinnen, met als ace verkrijgen van inlichtingen over koop- en geonffi gewoonten (dus géén verkoop of reclame). Afwisselende en interessante werkkring. VEREISTEN: le. Zeer goede algemene ontwikkeling;V grondige kennis van alle huishoudelijke aangüegf®-- (bij voorkeur dipl. Huishoudschool); 3e. aangenam. i- gangsvormen in het verkeer met mensen van veienei en stand. Brieven met kwalificaties, korte levensloop, leeft c verdere gegevens te richten aan bovengenoemd - - Nieuwe Haven 105, Schiedam. Halverhout De N.V. Ver. Scheepsagcnturen van Zwart en Zurmühlen zoekt een per 1 October a.s. Sollicitanten dienen kar.toorervaring te bezit van diploma's Ned. en Eng. handelscorre»p, - en typen strekt tot aanbeveling. Uitsluitend schriftel. sollicitaties aan het adrc= ca N.V., Kanaalstraat 69 te IJmuiden. Aardijk, 3 v. New Orleans te Roterdam. Aagtekerk 4 Aug. te Kobe verwacht. Alblasserdijk 3 Aug. in Str. Florida. Amstelkerk 4 Aug. te Takoraai verwacht. Alwaki, 3 v. Rio de Janeiro. Arundo, 4 te R'dam. Axeldijk, 4 v. R'dam n. Bremen. Woensdag 8 Aug. Vertrek 7 uur 's avonds. Donderdag 9 Apg. Vertrek 6 uur. Zaterdag Schitterende plaatsen. LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55, tel. 4650. MENTINK, Driehuizcrkerk- weg 103, tel. 4250. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat) Spreekuur v. 19-20 uur ONDANKS DE ELECTRISCHE WASMACHINE BENT U NIET UIT DE ARMOE Aflevering WANT DAN KOMT NOG HET DROGEN EN STRIJKEN DER WAS met 5 dagen HAABLEM u-y Santpoor'ers^) Telefoon

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 4