ss Jaarlijkse volksverhuizing in Frankrijk weer in volle gang P Radio geeft Woensdag i EEN KLEINE INFECTIE 'ëreidni leuws Interessant regeringsinitiatief voor buitenlandse touristen Generaal-majoor Pereira in Nederland DE IDEALE COMBINATIE VAN DUKE VIRGIN IA-SMAAK EN PERFECTE MILDHEID Huurverhoging voor woningwetwoningen Schatgraverij op het strand in Egmond Jonge postduif kwam na vier weken terug Bevolking van N.O.-polder overwegend protestant De vechtpartij in een Ambonezenkamp Boerderijbranden in Leuth vermoedelijk aangestoken N.V. Jongerius blijft werken Volgend jaar uitgifte van bijzondere postzegels Ridgway looft Nederlands detachement in Korea Onderscheiding voor Korea-detachement Weer invallen in Haagse speelclubs Insluiper ging er met 10.000 vandoor PANDA EN DE WOUDROVERS ■baakdevieS4aSr^^ t rJÖBtiM Krssws DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951 (Van onze correspondent bi Parijs) De „grote Exodus" in Frankrijk is weer in voile gang. Niemand schijnt zich deze weken meer erg prettig te voelen onder het eigen dak of in de eigen stad, en ieder trekt naar elders. De Zuiderlingen naar het centrum, de Noorderlingen naar het Zuiden, het Westen naar het Oosten en het Oosten naar het Westen. De grote vacantietrek neemt dit jaar, getuige de gegevens, een zelfs nog indrukwekkender omvang aan dan vorig jaar, en alleen te Parijs heeft men in drie dagen tijds al een uittocht van ruim een half millioen mensen kunnen tegistreren. Parijs, dat zelf door de buitenlanders overstroomd werd, heeft deze maand weer het aspect van een nieuw Babyion aangenomen en de Parijzenaar moet men er nu met een lantaarntje zoeken. De eerste week van deze maand moesten er dagelijks een tweehonderd extra treinen worden ingelegd. Iedereen vacantie De animo, of beter: de mogelijkheid, tot het nemen van vacantie dateert in Frank rijk uit de jaren '36 toen Blum's volks frontregering een verplichte algemene va- cantieregeling instelde. Iedere Fransman in loondienst heeft nu recht op ten minste twee weken vacantie en de meesten genie ten dan bovendien nog dubbel loon. Men heeft uitgerekend dat één op de twee ste delingen er deze weken op uit trekt. Op het land is die verhouding uiteraard anders omdat ten eerste de boerenbevolking van de vacantieregeling zelden gebruik kan ma ken en bovendien de „campagnards" zoals hier de plattelanders heten, deze tijd als gastheren voor de stedelingen fungeren. Elke stedeling heeft immers wel een of an der familielid in de provincie, waartoe hij zich in deze tijd plotseling onweerstaan baar voelt aangetrokken en de helft dei- Franse toeristen trekt gedurende de vacan tie dan ook bij zo'n bloedverwant in. Dat komt hem daarenboven wat goedkoper uit. Slechts 12 pet. maakt gebruik van een hótel of een pension en de rest kampeert. Het aantal tentendorpen neemt vooral aan de Cöte d'Azur, waarvan de attractie gedu rende de winterse zomermaanden van deze laatste jaren nog sterk is gestegen, voort durend toe, zodat zelfs het parlement zich met een regeling van het kampprobleem moest occuperen. Maar in feite is het kam peren op welke plaats men maar wil, hier momenteel nog vrij en de „kampen der ge civiliseerde zigeuners" groeien ieder jaar in aantal. Dat is niet steeds tot vreugde der hoteliers en pensionhouders, die bij de of ficiële instanties zich met wassende onrust beklagen over deze concurrentie en het los bandig gedrag der kampeerders. En ten dele is dat misschien niet ten onrechte. Maar anderzins schuilt zeker een voorname reden hunner klachten in hun eigen mis kenning van een ontwikkeling op dit ge bied, omdat over het algemeen de Franse hóteliers niet begrepen hebben, dat sedert een tiental jaren het toerisme radicaal van karakter is gewijzigd. Vooral aan de Ri- vièra heerst er een schrijnend gebrek aan gelegenheden, waar de man met smalle beurs een billijk, doch schappelijk onder dak kan vinden. „Logis de France" Van semi-officiële zijde heeft men dit jaar een eerste poging ondernomen die al met succes bekroond werd om een op lossing te vinden voor dit probleem. De kwestie heeft twee kanten. Ten eerste wil bijna iedereen vacantie nemen in dezelfde tijd, en ten tweede zoekt het merendeel dan nog dezelfde streken op. Gevolg: korte hoogconjunctuur, tijdelijke overbevolking en gebrek aan slaapplaats. Een poging om de vacanties over een langere termijn te verdelen, is op een groot aantal moeilijk heden gestuit, vooral van de zijde van de gezinnen met kinderen, en in deze richting schijnt men dan ook niet langer te zoeken. Daarentegen valt er zeker wel een oplos sing te vinden in een spreiding der toeris ten over andere delen van het land en in dit opzicht is een interessant initiatief ge nomen. Onder auspiciën van het centraal toeristenbureau is namelijk een vereniging opgericht, de „Logis de France", die zich ten doel stelt in binnen- en buitenland pro paganda te voeren voor streken, die tot dusver buiten de toeristencirculatie waren gelegen. In die streken, vooral in het cen trum van Frankrijk, werden het afgelopen jaar met overheidssteun oude kastelen tot Hoofd der militaire missie in Indonesië Op Schiphol arriveerde Zondagavond uit Djakarta het hoofd van de Nederlandse Militaire Missie in Indonesië, generaal- majoor A. J. A. Pereira. Aan journalisten vertelde hij dat de Militaire Missie op het ogenblik uit ongeveer 1000 man bestaat. De marine heeft sinds half Juli het grootste deel van haar personeel naar het vaderland teruggezonden, aangezien het vrijmaken van de Indonesische wateren van mijnen voltooid was. De Nederlandse Militaire Missie in Indonesië is een orgaan, dat op de achtergrond blijft en waarover men weinig hoort. Haar taak is van advies te dienen bij de opbouw van de drie onderdelen dei- Indonesische strijdmacht. Om een nuttig adviseur te kunnen zijn was het allereerst noodzakelijk het vertrouwen te winnen. Dit is in het afgelopen jaar zeker gebeurd, zo verklaarde generaal Pereira, die voorts zeide dat de leiding van de Indonesische landmacht, de marine en de luchtmacht haar taak zeer ernstig opvat. Ditzelfde kan gezegd worden van de leerlingen. Zij, die uitgekozen zijn om in de toekomst als offi cier te dienen in de Indonesische strijd macht, geven blijk van grote leergierigheid, studielust en zelfbewustzijn. Men hoopt dat meer cadetten in Breda de cursussen zullen kunnen volgen en meer adelborsten op Willemsoord hun opleiding zullen kunnen krijgen. ADVERTENTIE Mi t HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 „Tussen twee plaatjes gezegd.8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Platen. 10.00 Causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Platen. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Platen. 12.00 Orgel. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Piano. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.45 Pla ten. 14.00 Gesproken Portret. 14.15 Platen. 15.00 Vragenbeantwoording voor de jeugd. 15.30 Piano. 15.40 Voor de jeugd. 16.35 Voor de zieken. 17.15 Promenade-orkest. 17.45 Re geringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Noors Omroeporkest. 18.45 Causerie. 19.00 Accordeon. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Dansmu ziek. 20.35 Hoorspel. 21.30 Luzerner Festival. 22.15 Platen. 22.30 Joods halfuur. 23.00 Nieuws 23.15 Orgel. 23.35—24.00 Platen. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Platen. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Platen. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Platen. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Piano. 11.30 Harp. 12.00 Strijkorkest. 12.33 Platen. 12.37 Korte kerk dienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 13.20 Piano. 13.50 Gevarieerde muziek. 14.15 Pla ten. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Concert. 16.15 Voor de jeugd. 17.20 Platen. 17.30 Strijkkwartet. 18.00 Koorzang. 18.30 Metro- pole orkest. 19.00 Nieuws. 19.15 Piano. 19.40 Radiokrant 20.00 Nieuws. 20.05 Salzburger Festspiele. 21.15 Causerie. 21.30 Amusements muziek. 22.00 Causerie. 22.10 Koor. 22.30 Pla ten. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumentaal septet. 23.3524.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 11.15 Platen. 11.45 Platen. 12.30 Weerbe richten. 12.32 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 13.30 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en operette. 15.00 Oratorium. 16.34 Platen. 17.30 Causerie. 17.40 Platen. 18.30 Godsdienstig halfuur. 19.00 Nieuws. 19.30 Marialiederen. 20.00 Omroeporkest en solis ten. 21.00 Actualiteiten. 21.15 Causerie. 22.00 hotels verbouwd of landelijke herbergen, met behoud van het eigen karakter, ge moderniseerd. De eigenaars van die gele genheden verbonden zich schappelijke prij zen te berekenen en het dubieuze fooien stelsel af te schaffen. Die regeling heeft vooral bij de buitenlanders een goede in druk gemaakt en we weten dat dit jaar ook uit Nederland van de Logis de France al een ruim gebruik wordt gemaakt. 'Zo kwam, maanden geleden in Parijs al een officiële aanvrage binnen uit Den Haag en heel wat ambtenaren van Nederlandse mi nisteries brengen dit jaar hun vacantie in zo'n Logis een herberg zouden wij zeg gen door. Ook van de zijde van de A. N. W. B. is officieel contact met de Logis de France opgenomen., TELEGRAM AAN DE MINISTERRAAD De Raad van Vakcentralen heeft een te legram gestuurd aan de' Ministerraad over de wijziging van de Beschikking Bijdra gen Woningwetbouw 1950. De raad zegt dat de consequentie van deze wijziging een huurverhoging betekent voor nieuwe woningwetwoningen en voor reeds gebouwde woningwetwoningen, waarvan de definitieve financiering nog geregeld moet worden. Deze huurverho ging zal volgens de raad vergaande gevol gen hebben voor de loon- en prijspolitiek. De raad verzoekt derhalve de Raad van Ministers dringend op korte termijn een onderhoud toe te staan, teneinde de maat regel en haar gevolgen nader te bespreken. In de middaguren van Zondag 19 Augus tus zal op het strand te Egmond „elkeen die daar een kleinigheid voor over heeft" kunnen graven naar een schat, die ergens onder het zand begraven ligt. Die schat bestaat uit een sierlijk ge beeldhouwde kist waarin zich honderd gul den bevindt. Voorts worden 100 busjes op het afgezette strandgebied ingegraven, waarin bonnen, die de gelukkige gravers recht geven op prijzen. Mocht niemand er in slagen de „grote schat" te vinden dan zal zij worden opge graven en onder alle deelnemers verloot. Deze naar Amerikaans voorbeeld voor het eerst in ons land georganiseerde schat graverij gaat uit van het bestuur der St. Vincentiusvereniging te Alkmaar. Op 13 Januari 1952 bestaat deze ver eniging 100 jaar. Een vijf maanden oude postduif van de heer W. van Well te Alkmaar, welke duif sinds een vlucht van Zevenbergen af op 15 Juli, waai-bij 80 percent van de deelne mende duiven vermist werd, niet was te ruggekeerd, is dezer dagen teruggekeerd. De heer Van Well had tevoren bericht ontvangen, dat zijn duif terecht was geko men bij een inwoner van Southwich in Sussex (Engeland). Deze heeft de duif Vrijdag bij gunstige wind losgelaten. Om 3 uur 's middags kwam de jonge postduif op haar hok in Alkmaar terug. In Amsterdam is een man aangehouden die een vluchteling uit Oost-Duitsland bleek te zijn. In Rostock was hij sportleider van de „Volkspolizei" geweest. Hij werkt sinds Nieuws. 22.15 Opera. 23.00 Nieuws. 23.0511 Augustus als dokwerker in de Amsterdamse 24.00 Verzoekprogramma. haven. Hij had zich als Zwitser uitgegeven. In Nijmegen wordt druk aan de wederopbouw gewerkt. De St. Stevenskerk begint steeds meer het Nijmeegse stadsbeeld te beheersen. De restauratie van de kerk, die tijdens de oorlog en vooral in de strijd om de stad ernstig werd beschadigd, vordert snel. Op vragen van het Tweede Kamerlid de neer Engelbertink (KVP) over de samen stelling der bevolking in de Noord-Oost polder heeft minister Wemmers geant woord, dat de uitslag der verkiezingen, welke op 16 Juni in de Noord-Oostpolder zijn gehouden, bevestigt, wat reeds uit an deren hoofde bekend was, dat de bevolking van deze polder op dit ogenblik niet in alle opzichten in haar samenstelling overeen komt met de gemiddelde samenstelling van het Nederlandse volk. Wat de pachters betreft is op grond van een door de regering gedane toezegging van de vóór 1 Januari 1951 uitgegeven onge veer 250 boerderijen een aantal van 50 toe gewezen aan Walcherse boeren, vrijwel uit sluitend behorend tot de protestants-chris telijke richting. De landarbeiders zijn voor een groot deel door de overheid gekozen uit degenen, die reeds in de polder hadden gewerkt en me rendeels afkomstig waren uit de aangren zende gebieden in de provincies Friesland en Overijssel, waar de protestants-christe lijke richting sterk overheerst. De middenstanders zijn gekozen uit de genen, die zich voor een bepaalde branche hebben aangemeld en dus zelf belangstel ling hebben getoond. Een groot deel der be langstellenden is afkomstig uit de aan de polder grenzende provincies. Opvallend was het lage percentage der Rooms-Katho- lieke gegadigden. Als richtsnoer voor de selectie gold pri mair de bekwaamheid en de geschiktheid van de zich aanmeldende personen. Binnen de groep, welke op deze basis voor keuze in aanmerking komt, werd gestreefd naar een evenwichtige samenstelling der kolo nistenbevolking. Het kolonisatiebeleid, zo zegt de minister tenslotte, is er steeds op gericht geweest een godsdienstig evenwichtige samenstel ling van de kolonistenbevolking na te stre ven. Er bestaat geen aanleiding in dit be leid wijziging te brengen. Omtrent de ongeregeldheden die zich Zondagavond in het woonoord voor Ambo nezen De Schattenberg bij Westerbork heb ben voorgedaan wordt nog gemeld, dat de achtergrond van deze zaak de tegenstelling is die bestaat tussen het Bureau Zuid-Mo- lukken Rotterdam (Nikulujuw) en het Bu reau Zuid-Molukken Den Haag (Lokollo) De vechtpartij ging dan ook in hoofdzaak tussen aanhangers van deze beide bureaux. Toen de vertegenwoordigers van het Bu reau Zuid-Molukken Rotterdam ondanks het verbod van de regering 't kamp hadden betreden, heeft de kampleiding onmiddel lijk de rijkspolitie gewaarschuwd. Deze heeft toen de vechtenden gescheiden. In Leuth zijn Zondag, zoals gemeld is, kort na elkaar twee boerderijen en een grote landbouwschuur, die op ongeveer 1 km. afstand van elkaar stonden, op on verklaarbare wijze in brand geraakt. Burgemeester mr. P. M. A. Sassen heeft nu zijn vermoeden uitgesproken, dat er misdrijf in het spel is. De branden zijn zijns inziens waarschijnlijk door enige kwaadwilligen gesticht. Vast is komen te staan, dat de branden in dé boerderijen niet veroorzaakt kunnen zijn door het overwaaien van vonken, daar de wind een andere richting had dan die waarin de vonken in dat geval zouden zijn gewaaid. Een uur na de brand in de boerderij van A. Jeuken brak het vuur uit in de boer derij van zijn broer W. Jeuken en in de schuur van G. Damen. Tegelijkertijd werd een brand gemeld in een hooiberg in de nabije gemeente Millingen. De scha:dé aan dê boerder ij en wór'dj door deskundigen geschat op, 200.000. Onlangs heeft die directie van de N.V. Jongerius Constructiewerkplaats te Utrecht bij het Gewestelijk Arbeidsbureau een ont slagaanvrage ingediend voor circa 700 ar beiders, vrijwel de gehele personeelsbezet ting. Dit hield verband met gebrek aan liquide middelen. Daar de constructiewerk plaats nog voor jaren ord'ers heeft lopen en eveneens werkt voor de Nederlandse rege ring zijn over deze ontslagaanvrage de partementale besprekingen gevoerd. Naar het ANP verneemt is de kans groot dat deze besprekingen tot een oplossing van de bestaande moeilijkheden leiden. Het doorwerken van het bedrijf zal hiermede verzekerd zijn, wel ligt een geringe in krimping van de personeelsbezetting in dé bedoeling. Er zullen in 1952 weer bijzondere post zegels worden uitgegeven. Naast de be kende zomerzegels voor culturele en sociale doeleinden (uitgifte Mei-Juni 1952) en de kinderpostzegels (uitgifte November-De cember 1952) zullen vermoedelijk nog de volgende zegels uitkomeneen zegel met toeslag ter gelegenheid van de Jan van Riebeek-herdéinking (uitgifte half Maart- half April 1952), een „mijnen-postzegel" zonder toeslag wegens het 50-jarig bestaan van de staatsmijnen (uitgifte omstreeks Mei 1952) en een serie postzegels ter ge legenheid van het eeuwfeest van de eerste Nederlandse postzegel en van het eeuw feest van de Rijkstelegraaf. De „Itep"- postzegels (Internationale Tentoonstelling Eeuwfeest Postzegel) worden omstreeks .Juni 1952 in vier waarden zonder toeslag uitgegeven. TOKIO. (Reuter). De opperbevelhebber van de ÜNO in Korea, generaal Ridgway, heeft een boodschap gepubliceerd, waarin hij „dé buitengewone heldhaftigheid" prijst van de leden van het Nederlandse detachement in Korea, die deze maand naar huis vertrekken. „Met een diep gevoel van dankbaarheid en bewondering maak ik van deze gele genheid gebruik om de dappere officieren en manschappen van het Nederlandse de tachement, die weldra naar hun vaderland zullen terugkeren, het allerbeste te wen sen. Uw opmerkelijk gedrag in de hevige Koreaanse gevechten ondanks de ontbe ringen van het slechte klimaat, het moei lijke terrein en het overweldigende getal der vijanden strekt u zelf en het com mando van de UNO tbt grote eer. De bui tengewone heldhaftigheid, door ieder lid van dit prachtige gevechtsonderdeel ge toond, heeft voor het Nederlandse deta chement de bewondering en dankbaarheid geoogst van de vrijheidslievende volken over de gehele wereld. De schitterende moed van de strijders dezer eenheid, on der wie zich uw gewaardeerde en bemin de kolonel Den Ouden heeft bevonden, die het hoogste offer bracht, is met recht een aansporing voor millioenen, die besloten hebben zich tegen een aanval te verzetten en de met moeite gewonnen vrijheden, die zij genieten, te behouden. Hoewel mensen sterven en misschien vergeten worden, zullen de roemrijke daden, die zij hebben verricht, lang in de herinnering blijven. Het moedig standhouden van het Neder landse detachement te Hoensong en Wond- joe zal eewig'blijven voortleven in de an nalen van grote gevechten, die opgetekend zijn als een eeuwigdurende hulde aan dap pere en koene soldaten, die strijden aan de zijde van de vrijheid, het recht en de menselijkheid. De mannen en vrouwen van uw land, waarheen gij thans terugkeert, kunnen trots zijn over de wijze, waarop gij de beste militaire tradities hebt gehand haafd", aldus generaal Ridgway. Op 10 Augustus zijm door de comman dant van de Tweede Amerikaanse Infante- rie-d'ivisie onderscheidingen uitgereikt aan zes leden van het Nederlamds vrijwilligers- detachement in Korea. De Silver Star hebben ontvangen luite nant-kolonel W. D. H. Eekhout uit Den Haag, majoor G. N. Tak uit Hilversum en eerste luitenant C. Monterie uit Den Haag. De Bronzen Ster ontvingen kapitein C. J. van der Sluys uit Den Haag, kapitein T. de Haan uit Leeuwarden en de sergeant dér eerste klasse J. J. Sonke uit Driebergen. Het onderscheidingsteken van de „Unit Citation", op 10 Mei toegekend" aan het ge hele detachement, werd op 9 Augustus uit gereikt door generaal James van Fleet. Het detachement heeft déze onderscheiding in feite twee keer verdiend. De „Unit Citation" is namelijk niet alleen toegekend aan het detachement, maar ook aan dé gehele Tweede Amerikaanse Infanterie-divisie, waarbij het Nederlandse bataljon is inge deeld. Nieuwe commandant Het ligt in de bedoeling, zo verneemt het A.N.P. van officiële zijde, tot commandant van het Nederlands detachement in Korea te benoemen majoor Christan,thans chef staf van de Koninklijke Landmacht op Nieuw'Guinèa. Majoor Christan is onderweg naar Ne derland. ADVERTENTIE is heel dikwijls het begin van veel en vaak zeer langdurige narigheden. Zuivert en ontsmet open huidplekken met de krachtig desinfec- I HELDERE vterende, genezende j vloeistof geen gaai Of pleistert vlekken De Haagse recherche heeft dezer dagen omstreeks het middernachtelijk uur we derom invallen gedaan in zes speelclubs in Scheveningen en Den Haag. Het vermoe den bestond, dat in deze clubs, ondanks de waarschuwing van de officier van justitie, nog roulette of baccarat werd gespeeld. Dit bleek echter niet het geval te zijn. Een insluiper, die waarschijnlijk goed bekend was met de situatie, heeft Zondag avond, toen een café aan de Huizerweg te Bussum vol bezoekers zat, kans gezien aan de achterzijde een deur te forceren en de achterkamer binnen te dringen. Hij brak een schrijfbureau open en nam hieruit een bedrag van tienduizend gulden weg. De politie zoekt hem nu. 21. Willie Wipsnor de Woudrover was ernstig teleurgesteld. Daar was hij nu met zijn hele hebben en houden, met al zijn rovers en met Panda er bij, naar de kant van de weg getrokken om een beetje te gaan roven, en alles wat er nu voorbij wilde komen was een auto! „Tegen auto's kun je niets beginnen," bromde hij. „Het zijn onfatsoenlijke dingen die nooit eerlijk sloppen wanneer een nette rover hen aan houdt. We hadden de weg op moeten bre ken! We zouden iets voor de wielen moeten gooien. wacht eens! Ik heb een idee! Weet je wat we doenWe gooien Naamloos voor de wielen! Dan houdt die auto wel stil!" Dat was een heel knap plan van Wip snor, maar aangezien Naamloos (zoals we ons herinneren) niemand anders was dan Panda, kunnen we het geen ddrdig plan noemen. „Haha! Waar is Naamloos?", bulk te de rover, terwijl hij zich omwendde maar nu wachtte hem een diepe teleurstel ling. Panda's plaats was leeg, en de touwen waarmee hij vastgebonden was geweest la gen slordig op de grond.doorgesneden door onze jonge vriend. En op het ogenblik xoaarop de Woudrovers die verdwijning be merkten, was Panda al in volle galop op de vhicht de naderende auto tegemoet! „Ik zal me voor de wielen werpen!", dacht Panda. „Dan stopt hij zeker wel, en dan ben ik gered!" Tja iets anders kon hij natuurlijk ook niet bedenken. Maar het staat te bezien, of alles zo mooi zou ver lopen. Asyl. Aan de twaalf pnni de vorige week opdp?^'- veger H.G. l hun J °öls(tC en het schip naar Yst?? den gebracht hadden J Zuid-fr- verleend. Zweden ha<W van de Poolse regeringS te interneren, teneindede naar het buitenland/in ?0"^ een officieel beletten, van de band Presentje. Een inwoner van q, dezer dagen meerderjarig - thans m de brief- Ga 'eii los. Hij deed aldus en von gewezen plaats een doos ml ken ter waarde van eénmlo gische franken. Studie. De internationale gronH^, ferentie heeft medegedeeld lopig geen maatregelen zïïL de toewijzing van pulp, die ?lt:c bruikt voor de productie' Uv-van nanii. commissie bestudeert Pcaï wenselijkheid kranten; zen aan de Westelijke landen ln tus moet een dergelijk schenït'^' voorgesteld. a Doodvonnis. Volgens een te Londer c--- gen bericht van het RoemC? bureau zijn Maandag vier Rot-f beschuldiging van spionnagevj^ land ter dood veroordeeld Het 3 voormalige generaal-majoor Mfe manescu, een voormalig aancE van verscheidene handelsmaatt? pijen, George Polizu-Miesuk- t oud-kolonel Mihail Bosoansa en AW dru Liciu. Vier anderen werden vette deeld tot dwangarbeid variërend v-':' tot 25 jaar met verval van burger? ten en confiscatie van persei eigendommen. Rantsoen. De Westelijke geallieerde len waarschijnlijk geen venna;.-, van de West-Duitse kolenuitvoërS staan, zolang de bondsregerin' rantsoenering of doelmatige teiti van kolen invoert, zoals in anderefe Europese landen bestaat, zo werd teren door een woordvoerder va -v Geallieerde Hoge Commissie verhei Wedergeboorte. Vanni Teodorani.ea^ van Mussolini, heeft een comité t» richt ter aansporing tot een mfeii! „wedergeboorte". Het comité heet Italiaanse sociaal-republikeinse en volgt de gedachtengang van de ra. ring, die Mussolini korte tijd vso Si uit bestuurde. De geallieerden stes toen reeds op Italiaanse bodem, Radio-oorlog. De Sovjet-Unie heek 4 Britse, Amerikaanse en Franse btsS tingsmachten in Duitsland en Ooster: beschuldigd van het onwettig gebrci. van radiogolflengten en het org van een radio-oorlog tegen de nistische landen. Bij het bespreken ra een rapport van de „internationale ei voor tele-communioaties" in de e«ö mische en sociale raad van de UNO re klaarde de Russische afgevaardigde G P. Arkadief, dat alleen de Brittenslti golflengten gebruikten, die volgens overeenkomst van Kopenhi Oost-Europese landen waren zen. „Achter deze schendingen het verlangen om de stem van de'né lievende wereld te smoren en vc: waarden te schepen voor de ocè:- propaganda van „de stem van Mn: en de B.B.C.", aldus Arkadief, Bezwaar. De Oost-Duitse spoorweg ben geweigerd West-Duitse goeds wagons, die met de nieuwe res"- tekens „D B" (Deutsche Bun:®* blik) in plaats van „D R" (Dk® Reich") gemerkt zijn, in Oost-Dn:'^ toe te laten, aldus een bekénw van de West-Duitse spoorwegen Oost-Duitsers zouden bezwaar tegen de letter „B". Volgens cD* Duitse spoorwegen bedreigt ae maatregel het goederenverkeer Berlijn en Oost-Duitsland ernstt later heeft een functionaris - spoorwegen verklaard, dat groot aantal wagons oncter het >- valt. Democratisch? In Washington !>-•- nieuwe Argentijnse ambasea jU Hipolito Paz, op een persei- ontkend dat er onlangs in Ai£ een spoorwegstaking zou zijn „Kleine terroristische groep kanhangers van de com®*-, steund, die slechts vrouwen enf in gevaar brachten hinde en^ staande democratische pres»* zingen", aldus de nieuwe am!»s Gelovig man. De Rooms-Kacw^-^ bisschop van Boston Richard J. Cushing, is van Europa te New York terug aanzien van Spanje verg-— dit land het enige in WW „met een wil tot jaarden zijn gereed om g munisme te velde te tire goede soldaten, aldu Generaal Franco, met wie U derhoud had g'msa, „zeer oprecht en g eenvoud leefde temidden van praal". Beleefdheid. Het voorg?°" Al^ Britse Britse ooriOMsw«*«;--- afgelast, omdat Egyp t^e- wordt gebracht Wasrn wen het incident ainem van de huidige spanDWg ^rf kanaak Botsing. Maandag is boven wel!j^ Richmond (EngeIa?J.neJ eko^'r bommenwerper een klein, tweeperM^ vliegtuig van de Wellin|tc: de bemanning varia om het leven gekomen en de passagiei £e#on<iu Een vlieger «f" 8 ziekenhuis opgenomen-

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2