Radiodistributie durft in district IJmuiden concurrentie tegen „eigen toestel" weer aan „Schoolmelk"zal ook deze winter het Beverwijkse kind sterken Oplopende bouwkosten zetten Drie bakkers n og niet in schuitje van vacantie-toeslag Old Clothes New Clowntje Rick Goed Autorijden Laat het verleden rusten PTT en Velsen-Bevertviik stichtingsgebouw op „losse grond" Werknemers dreigen met actie ie"_xk0TsTte. wordt gelegd, wordt Beverwijk Velsen-Noord Nationale wandeltochten Agenda voor VeBsera Voor de kinderen Agemda voor Beverwijk WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1951 Dame viel van bromfiets en liep hersenschudding op Op de Beverwijkerstraatweg nabij de spoorbomen in Castricum kwam Maandag avond een wielrijder in botsing met een bromfietsende dame. De dame kwam zo danig te vallen dat zij een zware hersen schudding opliep. Op doktersadvies is zij naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Als de ouders meewerken Modernisering van het net kan op den duur wellicht oud-IJmuiden uit het isolement helpen De kwaliteit van het geluid, dat de IJmuidense radio-distributie produceert, is er sind's de bevrijding wel op vooruitgegaan: konden vele voetbalenthousiasten een jaar of wat geleden tijdens een interlandwedstrijd slechts uit het geruis, dat hun luidspreker voortbracht, opmaken, dat er „iets aan de hand was", thans durft de PTT het weer op te nemen tegen de toestelbezitters althans wat de helderheid van het geluid aangaat. En de vier lijnen zorgen voor een gevarieerd programma. De oorzaak van de slechte ontvangst moest gezocht worden in de ene versterker, die IJmuiden tijdens de moeilijke periode na de oorlog rijk was en die van de Zeeweg uit lang niet voldoende kracht bezat om ook de uithoeken van zijn rayon te bedienen. Vooral niet, als „ieder een" luisterde naar een evenement als een interland-match. Nu zijn versterkers aan de Lagerstraat en in de telefooncentrale in de Dirk Hartoghstraat de drukkende zorgen van die aan de Zeeweg komen verlichten en sindsdien wordt er aanzienlijk minder gemopperd bij het omdraaien van de radioknop. In de naaste toekomst komen er nog twee versterkers bij in de Heerenduinen, zodat ook dit groeiende woongebied van een verantwoord geluid voorzien kan worden. Oud-IJmuiden stiefkind De aansluitingen op het radio-distributie- net houden daar gelijke tred met de vorde ringen van de nieuwbouw. Elk gereedko mend blok wordt door de monteurs van „Tante Pos", die zo langzamerhand heel wat meer dan „Pos"-alleen genoemd mag worden, omgeven met een stevige „ring" van radiokabel, welke bij elk perceel een onmiddellijke aftakking mogelijk maakt. Inmiddels gaat het PTT-pad in IJmuiden niet over rozen. De materiaalmoeilijkheden zijn goeddeels opgelost, maar de overheids- credieten zijn vaak „weifelend" met het oog op de nog steeds niet uitgevochten kwestie van de naasting der radio-centrales door de PTT. Bovendien heeft de belangstel ling voor de radio-distributie in 1950 een zware klap gekregen van de tariefsver hoging, waardoor in de „dienstkring Vel- sen (omvattende Velsen-IJmuiden, Bever wijk, Castricum, Uitgeest, Heemskerk en Velsen-Noord) ongeveer 1000 abonné's wegliepen. Sindsdien is er wel iets van te ruggekomen, maar het totaal aantal aange slotenen dat dicht tegen de 6000 in het ge hele district heeft gezeten, is nu niet hoger dan 4697, als volgt over de diverse woon- centra verdeeld: IJmuiden 1847 Beverwijk 1527 Castricum 401 Uilbgeest 228 Heemskerk 188 Velsen-Noord 506 In November en December, met de feest dagen in het vooruitzicht, wordt weliswaar een stijging van het aantal abonné's ver wacht,maar het zal niet gemakkelijk zijn, de oude omvang terug te winnen. Het deel van IJmuiden, dat er bekaaid afkomt is IJmuiden-West, waar nog steeds geen radio-distributiekabels liggen: de PTT weet niet waar zij aan toe is en wil liever geen uitgebreide grondwerken beginnen, voor zich daar een vast-omlijnd bouw schema aftekent en de woonwijken defini tief vast liggen. Men houdt er niettemin wel degelijk rekening mee, dat oud-IJmui- den op de duur radio-distributie krijgt. In Velsen-Noord is de zaak, zoals wij onlangs al in het kort mededeelden, onge veer gelijk aan de situatie van het Zuidelijk deel der gemeente. De versterker, die nog aan de Wijker- straatweg staat on dus wat decentraal, wat niet bevorderlijk is voor een goede ont vangst, gaat binnenkort naar de nieuwe i ^oüw van het gebouw> dat de stichting school beduiden het Stratmgplantsoen en j aansluitend daaraan is men nu ook bezig i Velsen kan er een voorbeeld aan nemen Met het nieuwe schooljaar begint weer gezondheidstoestand van hPt de verstrekking van melk op de scholen en I goede komt. iei m alle ouders van schoolgaande kinderen hebben een circulaire ontvangen waarin het belang van deze schoolmelkverstrek- king wordt uiteengezet. Gemeente wellicht bereid sociaal-cultureel werk te helpen Naar wij vernemen zijn er enige moei lijkheden gerezen bij de voorbereiding van met de kabellegging van Velsen-Noord be noorden dat plantsoen. Meer naar het Noorden, in Heemskerk en Uitgeest, voltrekken zich eveneens wijzi gingen. die de modernisering van de radio- distributie verraden. De versterker zal daar overgebracht worden naar de plaatselijke telefooncentrale. Aangezien in Velsen nog steeds geen bindende regeling bestaat inzake de vacantie-toeslag voor werkers in het bakkersbedrijf, hebben de gezamenlijke Bedrijfsbonden voor arbeiders in voe- dings- en genotmiddelenbedrijven een vergadering uitgeschreven, welke Dins dagavond in café Snijders aan de Wijk aan Zeeërweg plaats had. Aanwezig waren drie hoofdbestuurders, waarvan de heer J. S. C. Kuypers van het N.V.V. het eerst het woord voerde. Hij zeide, dat de werkgevers was verzocht tot een bindende regeling te komen om uit de impasse te geraken. Kwam men niet tot overeenstemming, dan zou men, zoals in andere plaatsen was geschied, tot actie overgaan. De heer G. Smit van de Katholieke Bond zette vervolgens de huidige toestand uit een. Hieruit bleek dat er drie „onwillige" patroons waren. Een hunner weigert b.v. aan de slijters vacantie-toeslag uit te beta len en aan twee man uit het bedrijf. Aange zien de kwestie slijter-bakker-bezorger hier niet geheel duidelijk lag, zal dit door de Nederlandse Bakkerij Stichting worden onderzocht. Bij een andere bakker werd geen over eenstemming bereikt en dit punt zal nader worden bekeken en een derde, die op het verzoek van de bonden om uit te betalen niet heeft gereageerd, zal namens het per- CHEMISCHE REINIGING DRY CLEANING ONLY WOENSDAG 22 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Het spook van de opéra". Rex, 20 uur: „Noblesse Oblige". DONDERDAG 23 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Het spook van de opera". Rex, 20 uur: .Noblesse Oblige". soneel een brief worden gestuurd, dat op een nader te bepalen datum met het werk zal worden gestopt indien de houding van de werkgever zo blijft. Na deze uiteenzetting met de daarbij bereikte overeenstemming zeide de heer Kuyper dat op de volledige steun van de landelijke patroons kan worden gerekend en hij meende eveneens dat de consument achter een eventuele actie zou staan. Uit de vergadering bleek dat ook op an dere punten het bakkersbedrijf in Velsen niet geheel gezond is, bijvooi'beeld ten op zichte van werk- en schafttijden, maar ook deze punten zal men in de toekomst uit de weg trachten te ruimen. voor Sociaal-Cultureel werk „Velsen" eer lang in IJmuiden wil oprichten: de bouw kosten zijn, sinds de tekeningen door de ge meente-architect enige jaren geleden wer den gemaakt, dermate gestegen, dat het stichtingsbestuur thans geld te kort komt. Bij de onderhandse aanbesteding van de bouw van de verenigingszalen, waaruit -het gebouw gaat bestaan, bleek dit duidelijk en men houdit er rekening mee, dat de exploitatie van het complex daardoor op grote bezwaren zal stuiten. Er is echter contact gezocht met het ge meentebestuur, dat van meet af aan het streven van de Stichting een warm hart heeft toegedragen de grond voor het ge bouw werd indertijd gratis ter beschikking gesteld en uit dit contact is een voorzich. tig optimisme voortgekomen. De welwil lende houding van het college van burge meester en wethouders was voorzover ons bekend is althans niet veranderd, maar de gemeenteraad zal, wanneer er bijge sprongen moet worden, het laatste woord in deze moeten spreken. Zoals men zich zal herinneren, is het bezit van de stichting, dat voortkwam uit de liquidatie van ..Volksherstel" in Decem- Programma pianoconcert op „Waterland" De pianisten Ij. Lagendaai en P. Nies- sing, die Vrijdag 24 Augustus op Water land concerteren, zullen werken ten ge hore bréngen van Joh. S. Bach, Joh. Chr. Bach, Clementi, Mozart (het „Jeune hom- me"-concert), Saint Saëns en andere com ponisten. De schoolarts en cle gemeentearts schrij ven daarover het volgende: Weten de ouders wel, dat de tijd van vasten tussen het, vaak vroege, ontbijt en de middagmaaltijd voor het kind te groot is en dat het flesje melk, in het midden van deze perriode gegeven, zijn werk gedaan heeft vóór het middagmaal en de eetlust voor deze maaltijd niet belemmert?" „Weten de ouders wel, dat de tijd van gebruik ook een gunstige uitwerking heeft op de resultaten van het onderwijs?" Zijn wij er zeker van, dat er niet een nieuwe periode van schaarste op komst is en zullen wij daarom niet ons best doen onze kinderen in zo goed mogelijke conditie te brengen? Daarom geldt ook nu nog: Schoolmelk ook voor Uw kind!" De prijs der schoolmelk bedraagt 25 cent per kind per week. In bijzondere gevallen kan een reductie worden verleend. Een verzoek daartoe kan schriftelijk bij het hoofd der school worden ingediend. Bij de aanvang van het afgelopen school jaar werd begin September 1950 een inten sieve propaganda gevoerd voor het gebruik van schoolmelk. Deze actie is een succes geworden. Het sterk gedaalde aantal deelnemers steeg weer en wel zodanig, dat het verantwoord werd geacht de schoolmelkverstrekking voort te zetten. In Juli 1950 bij het einde van het school jaar 1949/1950 namen nog slechts 1200 kin deren aan de schoolmelkverstrekking' deel, bij een totaal aantal schoolgaande kinderen van 5200. In September 1950 bij de aanvang van het schooljaar 1950/1951 bedroeg het aan- Ook zij er de aandacht on Do, de schoolmelkverstrekking gang# zal kunnen hebben V00* regeld voldoende belang 7te£Vr ouders kunnen er dus zelf voir I met wegens te geringe deelnLff strekking in de loop van hrtVev& worden stopgezet. ]aar Gezien de totale results vorig jaar heeft het gemeen? kst besloten goed te keuren d?^ melkverstrekking, waaraan at gebruik van schoolmelk" gezet. Het spreekf vanzelf"!^- de verwachting is uitgesprókei bi' hetzelfde peil als geïuTenïeSS lopen schooljaar zal worde?^ Velsen probeert het «i In Velsen, waar de schoolmelW»i king verleden jaar niet door gf J* deze keer proberen opnieuw de S££ op te bouwen. Daar ook hier de ff van de G.G.D. volledig achter een gtS verstrekking van melk staat, wensen, dat Velsen de Beverwijk^v? sporen zal kunnen drukken. ber 1946 vermeerderd met drie royale gif ten vam het „Fonds Noodgebieden", groot f 120.000.—. Men schat echter, dat wegens de snel gestegen materiaalkosten, er met een tekort j taY deelnemers rond 3400. Het totaal aantal van ongeveer f 75.000 rekening gehouden schoolgaande kinderen bedroeg toen 5500. moet worden. j In januari 1951 bedroeg het aantal deel- De gunning van de bouw van het zalen- j nemers rond 3000 en in Juni 1951 (vlak complex, dat een plaats zou krijgen aan Voor de zomervacantie) rond 2200. het Westelijk eind van de Lange Nieuw- straat bij de afsluiting van de „Groen strook", is met het oog op de benodigde in stemming van de raad met een eventuele steun uit de gemeentekas, aangehouden. Concert in Velserbeek Het fanfare-corps „Wilhelmina" en de gemengde zangvereniging „Vox Humana" zullen op 28 Augustus in het park „Vel serbeek" een uitvoering geven. Het pro gramma bevat de volgende werken: Instrumentaal: 1. Erica-mars, A. Kap- pert; 2. F eest-ouverture, 5. Vlessing; 3. Andante in G, Gos Mol; 4. De Wildzang, J. R. v. d. Glas. Vocaal: 5. Psalm 91, M. Bruch; 6. Vrede, Jos. de Klerk; 7. O Bone Jesu, Da Pa- lestrina; 8. Trauergesang, M. Blumer; 9. Du Hirte Israëls, Bortnianski; 10. Tene- brae Factóe Sunt, Davide Perez. Instrumentaal: 11. Toeristen-mars, P. Simonis; 12. „Zing mee", volksliederen- potpourri, A. Maas; 13. Fantasie Pastorale, S. Vlessing; 14. Mars Finale. DUYN's AUTORIJSCHOOL Opgemerkt zij, dat in bovenstaande aan tallen zijn inbegrepen de leerlingen der fröbelscholen. Uit de cijfers blijkt, dat in de loop van het schooljaar, speciaal bij het naderen der zomervacanties, het aantal deelnemers sterk daalt. Voorgaande jaren gaven een zelfde beeld te zien. Blijkbaar verslapt in de loop van het jaar de belangstelling voor de schoolmelkverstrekking. Het is goed daarop thans, bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, de aandacht te vestigen. De ouders dienen er van doordrongen te zijn, dat alleen geregelde deelneming aan de schoolmelkverstrekking de algemene Oussoren (BDC) kampioa le klasse Kennemerland Het lid van de Beverwijkse daiccMi Oussoren is er na .barrage-partijen meS wenhuizen (IJmuiden) en Van Dmv weg) in geslaagd eerste klasse kamjfaS geheel Kennemerland te worden De nieuwe kampioen - die nu tevens moveert naar de hoofdklasse - Nieuwenhuizen en Van Duyn te winte De twee laatst genoemde dammers toer elkaar nu opnieuw om de tweede pry7 kampen. De eindstand van deze finale']-;;; 1 1 CJMV BRENGT „IN EEN ANDERE WERELD" De toneelclub van de CJMV IJmuiden- West heeft in studie genomen een toneel spel in drie bedrijven, getiteld: „In een andere wereld", geschreven door de heren Johs. Blaaser Sr. en Jr. Men zal het stuk in September of October op de planken brengen. Tay Barweer in IJmuiden Nu met jongere Engelse jongens Vannacht is de voormalige Schotse drif ter „Tay Bar", die met de Engelse leraar Denis Egginton als commandant vriend schapsvisites aan diverse West-Europese landen aflegt, weer in IJmuiden gearri veerd. Verfeden week vertrok het scheepje naar Chatham en gistermorgen werd het al in IJmuiden terugverwacht. Door brandstof moeilijkheden is mr. Egginton met zijn. dit maal zeer jeugdige, bemanning in Yar mouth binnengelopen, om vandaar de over tocht te maken. Het scheepje ligt weer voor de IJ-bunker. De jongens en hun commandant zijn de hele nacht in touw geweest en hebben van morgen van een verdiende rust genoten. De leraar wil met zijn schare zo mogelijk naar Amsterdam om contact te zoeken met Nederlandse kinderen, maar tot nu toe heeft hij nog geen oplossing voor het ver voersprobleem gevonden. Koninklijk ere-metaal bij 40 jaar trouwe dienst Burgemeester Kwint reikte de heer van Roon onderscheiding uit De heer H. J. van Roon, die Dinsdag zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij Van Gel der Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrie ken vierde als papierafzetter in de afdeling expeditie, is 's morgens op het Velsense raadhuis door burgemeester mr. M. M. Kwint ontvangen. In tegenwoordigheid van ir. B. Verdoorn, fabrieksdirecteur, is de jubilaris de bron zen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgei-eikt. De heer Van Roon, die in zijn functie, welke hij vrijwel deze gehele periode van veertig jaren heeft vervuld, ettelijke mil- lioenen kilogrammen papier aan rol of per baal voor verzending heeft gereed gemaakt, zag van een huldiging aan het bedrijf af. Desondanks liet men het hiei-bij niet. In de loop van de dag bezocht ir. Ver doorn de jubilai'is thuis om hem namens de directie met dit jubileum te complimen teren. Hierbij bood de fabrieksdirecteur aan het vererend getuigschrift en de grote zilvei-en legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het jubileumgeschenk van de directie werd onder enveloppe overhandigd en een bloemenmand gaf kleur aan de korte plechtigheid. Voorts werd nog een schriftelijke felici tatie van de hoofddirectie overhandigd. Ook de collega's bleven niet achterwege met hun geschenk: een enveloppe met in houd, welke door bemiddeling van het ju bileumfonds van de papierfabriek werd aangeboden. Hoewel de heer Van Roon weinig „druk te" van deze dag wilde maken, heeft hij deze niet geheel kunnen tegenhouden, want 's avonds toonden velen in zijn woning aan de Watervlietstraat hun belangstelling. Onder hen bevonden zich de chef der af deling expeditie, de heer G. Duinker en de voorman, de heer H. Douwstra. J. v Nieuwenhuizen (IJm.) 4 2 Van Duyn (Halfweg) 4 2 lli N. M. Oud (H'stede) 4 2 2 i H. Berghuis (Haarlem) 4 1 1 3 In de tweede klasse wordt Woehsoag partij Mulder—W. de Graaf gespeeld, a belangrijk is voor de tweede plaats De stand in deze klasse is als voir; C. Schelfhout (H'lem) 3 2 1.: H. M. de Leeuw (IJm.) 3 lil! W. de Graaf (Bev.) 2 -lil J. Mulder (Haarlem) 2 - 1 i i Allen, die de openingsdag van om( nieuwe zaak tpt een onvergetelijke voor ons maakten, zeggen wij onze op rechte dank. XAREL A. JUNG en Echtgenote. Kennemerlaan 63. Driekwart Eeuw IJmuiden De wandelsportvereniging „Defc mer Jagers" organiseert ter gelegeta: van het drie-kwart eeuwfeest van IJl den op 8 en 9 September nationale rc- deltochten over trajecten van 10,2tlei. kilometer. Het parcours overtreft dat vz verleden jaar in schoonheid, het le:c'.on der meer door het prachtige duintenc van de erven Boreel van Hogelancey start is Zondag van 10 tot 12.30 en Zit dag van 14 tot 15 uur bij hotel Kern land. Men kan zich tot 31 Augusts -• schrijven bij de heer H. C, Smit, Zee^ 314, Drehuis. Allen, die de torn W de vastgestelde tijd volbrengen krijger. medaille met lint en groepen van W P sonen kunnen een groepsprijs beaaienw wandelsportvereniging beveelt mm niet aanstootgevende wandel*» en verbiedt het wandelen in shorts 01 ningsbroeken door dames. WOENSDAG 22 AUGUSTUS Kennemer Theater, 7 en 9,15 uur. 1 Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Kore*. DONDERDAG 23 AUGUSTUS Raadhuis, Beverwp, 10 uur: Sprö- wethouder van Sociale Zaken. FEUILLETON door Peter Paul O'Mara Waarde dr. Lenott, U hex-innert zich mij misschien niet meer, maar ik ben het meisje, dat u eens in New York mee uit eten geno men hebt, toen u rnet Anne Darford uitging. Waarschijnlijk zult u denken, dat ik gek ben of zoiets, om u op deze manier te schrijven, maar ik zou het niet doen, als ik er een andere oplossing voor be denken kon. Anne is 'n aardig meisje en buitengewoon pienter, maar zij is zo volkomen onschuldig, wat mannen betreft. Zij weet eenvoudig niets van hen af. Die vriend van u, meneer Aikerberg, is ongeveer twee of drie maal per week met haar uit geweest sedert u hem hierheen gezonden hebt en nu denkt zij er over om met hem te trouwen, hetgeen naar ik geloof een groote fout zou zijn. Ik veronderstel, dat u mij wel erg brutaal zult vinden om op die manier over een vriend van u te praten, maar ben er zeker van, dat hij Anne niet gelukkig zou maken. Om maar eens één ding te noemen: zij is een dame en hij is zo ruw en zo onaangenaam en ik geloof, dat hij geen cent om haar geeft of om wie anders ook, behalve om zichzelf. Anne zou woedend op mij zijn als zij wist, dat ik u dit schreef en ik begrijp, dat het u wel zeer bemoei zuchtig moet toeschijnen. U zult den ken, dat ik mij wil bemoeien met din gen die mij niet aangaan. Maar ik heb mij zó ongerust gemaakt en ik kan ge woonweg niets bedenken, wat ik zelf zou kunnen doen. Zij is ook zo veran derd niet, dat zij niet aardiger is dan ooit, maar het is allemaal door zijn toedoen en ik vertrouw hem niet. Hoogachtend, ELIZABETH MASFIELD. Mark las de brief nog eens voor de derde keer. Hij verwenste de dag, dat hij Lars Aikerberg ooit ontmoet had; hij verwenste de dag, dat hij besloten had om te trachten hem hulp te verschaffen en zeer in het bij zonder de dag, dat hij hem tegen Anne Darford had genoemd. Maar het meest van alles verwenste hij dr. Mark Lenott. Het was zijn eigen schuld. Hij wist had altijd geweten wat dat be treft wat en wie Lars Aikerberg was: volkomen cynisch, volkomen a-moreel en met een neus voor geld als een bloedhond te weten dan zo iemand in contact te bren gen met Anne, al was het nog zo indirect. Maar dat bracht hem met een ruk tot zichzelf. Toen hij alles in zijn geest nog eens naging, was hij er zeker van, dat hij tegen Lars nooit Anne's naam genoemd had hij had er zorgvuldig voor gewaakt haar volkomen op de achtergrond te hou den. Lars moest het op de een of andere manier ontdekt hebben, toen hij in Valeska was om de nodige papieren te tekenen en het geld van Spale in ontvangst te nemen. Hij trok de telefoon naar zich toe en draaide het nummer van Spale's kantoor. Na enkele minuten kreeg hij de oude man aan de lijn. Hebt u Aikerberg Anne's adres gege ven, toen hij hier in de stad was?, vroeg hij kortaf. Na een beetje heen en weer praten gaf Spale toe, dat dit zo was. De jonge man was zo dankbaar, zei hij. Ik dacht, dat het niet meer dan billijk zou zijn, dat hij de gelegenheid had zijn weldoenster zelf te bedanken. Woedend zei Mark: Zegt u mij eens, heeft zij sindsdien nog meer geld opgenomen? Grote bedragen bedoel ik? Er volgde enig protest, veel heen en weer praten en een korte verhandeling over be roepsgeheimen. Maar eindelijk kreeg hij toch de inlichting, die hij hebben wilde, omdat hij Spale bliijkbaar ongerust had gemaakt. Wel, ze heeft nog al heel wat uitgege ven. aan kleren blijkbaar, daar de che ques aan winkels afgegeven zijn. En toen kreeg ik gisteren een zeer ongewoon ver zoek van haar. Telegrafisch. Zij wilde drie duizend dollar hebben. Ik heb haar die telegrafisch overgemaakt. En zij gaf er to taal geen uitleg van. Mark hing langzaam de hoorn op zonder zelfs de moeite te nemen de heer Spale voor zijn inlichtingen te bedanken. Hij was bang geworden, werkelijk zeer bang, en dat voor het eerst in jaren. Wat kon iemand als Anne zien in een man als Aikerberg? Hoe was het mogelijk, dat haar kieskeurigheid, haar verfijning het met zijn ruwheid konden vinden? Hoe kon zij, die net een fijn porceleinen kopje was, een heftigheid als de zijne naast zich dulden? Maar zelfs terwijl hij zich de vraag stel de, wist hij het antwoord. Gedurende de dagen van haar kindertijd en van haar jeugd had Anne nooit de gelegenheid ge had om, evenals andere meisjes dat deden, op iemand verliefd te worden bijvoorbeeld op de spil van het voetbal-elftal of de ijs coman of een knappe jonge wiskunde leraar. En dat alles die overmaat van emotie, die door andere meisjes zo gemak kelijk afgeregeerd wordt had Anne in zich opgezameld. Lars Aikerberg was juist de man om die bron aan te boren. Hij zou snugger genoeg zijn om te weten dat die bron er was en onscrupuleus genoeg om te trachten die tot zijn eigen voordeel te exploiteren. Mark stond op en ijsbeerde in zijn spreekkamer heen en weer. Eenmaal deed hij de deur open en keek even naar de mensen in zijn wachtkamer zonder ze ech ter te zien. Wat moest hij doen?, vroeg hij zichzelf af. Wat moest hij beginnen? Wat hij het liefst zou doen en wat naar zijn oordeel ook hét beste zou zijn, was om Anne de tijd te geven er over heen te komen. Hij had veel te veel respect voor haar intelligentie en voor haar smaak om te geloven, dat zij lang onder de bekoring van Aikerberg zou kunnen blijven. Vroeg of laat zouden haar ogen wel open gaan en zou zij hem zien als de man, die hij werkelijk was. Zodra dat het geval was, zou zij hem laten vallen als een baksteen. Maar kon hij zich veroorloven te wach ten? Als zij hem geld gaf, moest zij nogal vrij sterk onder zijn invloed staan. Drie duizend dollar was een hoop geld en hij vroeg zichzelf af, waarom zij dit gx-ote be drag zo gauw nodig had gehad. Dat meisje, Beth, had iets gezegd over een huwelijk. Mark voelde zich het angstzweet uitbreken, toen die gedachte bij hem opkwam. Mis schien waren zij van plan te gaan trouwen. Misschien was het geld voor hun huwe lijksreis bestemd. Hax-dop zei hij: Ik wed, dat dèt het is! Plotseling liep hij naar de deur van de wachtkamer en zei tegen de vei-pleegster, die aan de andere kant van dat vertrek achter haar lessenaar zat: Zuster Johnson, belt u even het vlieg veld Portland voor mij op plaats voor mij reserveren in en laat»? het vlieftö pxaaxs vuur uuj Vnric TS' dat morgenochtend naaiLA® nrrat trekt. Belt u daarna dr. Hicks op hem, of hij zich morgen meUe gevallen wil belasten. Geef hem een lijstje van. Daarna wendde hij zich naa tende patiënten en zei: -Wie is het eerst aan de beurt, uj frouw Carson? .w«hi]W8 De geheele namiddag wtfWe 1 buitengewoon handig, maa toch als in een droomtoestana. Beth lag op Anne's bed en Anne hardop stukken uit d my voor te lezen. „iris van En hij weet zelfs nog n winkel!, zei zij. Anne, is Anne, die bezig was zich te met Lars uit eten te gaan, g de haar van de andere ka maar zei niets' ?rJïken var. op®*** noodzaak voor het maken keek me. vertakt, bli^ Z°üer;nfch« .naar --ftASS vertellen kan, dat liljDaJ1 behoeft te wachten!, zei z', stapelgek, daar kun j Ir rrtY\ rt I Cf llflt ZUl lUe tCJS krankzinnig, dat,ZUui!,Zijik' Alles is het niet w0"c'erbf'ïchuw#®; paar dagen is alles zo prachtig voor^ Deze week heeft de A.V.O., de Nederlandse vereniging tot bevordering van arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten, haar tienduizendste arbeider geplaatst. Deze plaatsing geschiedt öf in het normale bedrijf öf in eigen werkplaatsen van de A.V.O. De foto geeft een kijkje in de afdeling montage van de P.T.T. in de A.V.O.- werkplaatsen in Den Haag werkplaatsen zijn in verschillende steden van ons land gevestigd waar twaalf man werken, die in het gewone bedrijfsleven niet geplaatst konden worden. ADVERTENTIE is sneller, is beter. Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 4886 ADVERTENTIE Kalverstraat 20 - IJmuiden-Oost - Tel. 4806 gesp. gew. gel.vdj' Oussoren (Bev.) 4 2 1 t Bunkie keerde zich om, met z'n rug naar Rick. Die nam z'n toverstokje, om er Bunkie mee over z'n rug te strijken en hem vleugels te geven, net als laatst, toen ze die boer zo te pakken hadden genomen. „Maar je moet stilstaan, Bunkie!", zei hij, want de stormwind was zo hevig, dat Bunkie helemaal heen en weer zwaaide. „Makkelijk gezegd, maar het waait ook zo!", klaagde Bunkie. Toen strekte Rick z'n arm weer uit met het stokje, om zijn toverwoorden te zeggen. Maar opeens hoorden ze een verschrikkelijk geraas achter zich. „Pas op!. Daar komt een hoge golf!", riep Oepoetie. Een woeste golf, hoger dan de andere, kwam aangerold en sloeg schuimend tegen de rotswand op.Opeens plofte de massa schuim tegen hen op en begroef hen. Ze werden alle drie ondersteboven gesmeten en lagen te spartelen op de grond. „Oef!", zei Oepoetie. „Daar waren we haast van de rots afgespoeld! Wat een berg water kregen we daar over ons heen! Gelukkig zijn we er niet afgeslagen!" Maar er was iets veel ergers gebeurd ADVERTENTIE Wij zouden gaarne van Maand-:? 27 t/m Donderdag 30 Aug. met vacante gaan. Wilt U hier even- rekening mee houden 27) ik vertrouw hem eenvoudig niet en ikvoor 'n vers spoor. Mark had beter dienen

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6