De acht van Het Spaarne"zegevierde WEK DE GAL IN UW LEVER OP Laat het verleden rusten Clown tie Riek Haarlemse wielrenners naar Milaan Courses op Duindigt VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1951 i DAMESWEDSTRIJDEN ROEIEN TE MACON Op prachtige wijze hebben de Nederlandse roeisters Donderdagmiddag voor een talrijk publiek te Macon met twee overwinningen in de vier nummers getoond dat het Nederlandse damesroeien op een hoog peil staat. Tijdens de internationale dames- wedstrijden, welke op de dag voor de aanvang van de Europese kampioenschappen werden gehouden, ging twee maal de Nederlandse driekleur aan de middelste mast op de eresteiger omhoog en twee maal ook klonk het Wilhelmus over het brede water en de druk bevolkte oevers toen eerst het nummer vier met stuurvrouwe (De Hunze, Gro ningen en later het nummer voor de achtriemsgieken (Het Spaarne) door de Neder landse meisjes werd gewonnen. Het begin was echter niet veelbelovend voor Nederland, want het nummer skiff had voor ons land een zeer teleurstellend verloop. De Rotterdamse skiffeuse, mejuf frouw A. Reuter van Nautilus, had aan boei één een slechte start en onmiddellijk bleek toen waarvoor velen al hadden ge vreesd, dat het zeer lastig is om deze baan te sturen. Eerst trok de Rotterdamse schuin naar binnen en toen zij zich wilde herstel len ging zij juist iets te onbesuisd te werk met het gevolg dat zij na ongeveer 300 meter een boei raakte en bijna geheel bui ten de baan kwam. Even liet zij een slag lopen. De microfonist kondigde reeds aan dat de Nederlandse deelneemster de strijd had gestaakt, doch dit was niet het geval. Dapper zette de Rotterdamse de race voort. Inmiddels waren na ongeveer 250 meter de Franse kampioene Tabous en de Engelse Marjorie Townsend naar voren gekomen en in een tempo van 28 slagen per minuut gingen zij korte tijd volkomen gelijk op. De Franse kampioene van het vorig jaar Huguette Leys volgde in derde positie en Agnes Reuter nam de vierde plaats in. Janine Tabous maakte zich langzamerhand van haar Engelse rivale los en weldra be droeg haar voorsprong twee en een halve lengte op mejuffrouw Townsend. In een tempo van 32 trok de Frangaise onbedreigd op de finish af en zegevierde. Mejuffrouw Townsend moest de tweede plaats afstaan aan mejuffrouw Leys. Later klonk de bekende yell „H.o.l.l.a.n.d, Holland spreekt een woordje mee" van de tribune, toen de Groningse vier van De Hunze bestaande uit de dames: Steenmeyer, Van Waning, Bonnet, Feenstra (slag) de coach en stuurvrouwe mevrouw De Vries Evenhuis met een fraai vaantje en talloze handdrukken aan de eresteiger werd ver welkomd na een zeer goed geroeide race tegen de ploegen van Denemarken, Groot Brittannië en Frankrijk. Het ging hier eigenlijk alleen maar tus sen de Nederlandse meisjes en de Deense. De start was goed en onmiddellijk was er een duidelijke Nederlandse voorsprong. Met een rustige lange, doch krachtige slag in een tempo van 33 ging de Groningse vier na 100 meter aan de kop, op een kwart lengte gevolgd door Denemarken en daar achter de Engelse en de Franse ploeg. Na 300 meter verhoogde de Deense ploeg het tempo en slaagde er in naast de Neder landse te komen. Plotseling voerde de Ne derlandse ploeg het tempo op. De Deense roeisters vochten tot de laatste meter, ech ter zonder succes. Met grote voorsprong won de Franse kampioensploeg van de roeiclub Perreux het nummer double scull. Succes voor „Het Spaarne" Toen was het de beurt aan de achten om in het laatste nummer van deze dames wedstrijden te roeien. Men had bij de trai ning de Nederlandse ploeg reeds een goede kans gegeven, maar bij velen, die de trai ning regelmatig hadden gadegeslagen, heerste de mening, dat deze zeer jonge acht wel eens te onbesuisd te werk ging en dat dit de balans en het doorlopen van de boot in een wedstrijd, waarbij het er op aan kwam, nadelig zou kunnen beïnvloeden. De meisjes hebben de pessimisten op over tuigende wijze in het ongelijk gesteld. De pessimisten zelf hebben dit het hardst toe gejuicht, want niet alleen, dat de race met flink verschil door de dames van „Het Spaarne" werd gewonnen, de stijl waarin dit resultaat werd behaald was zo voortref felijk, dat zelfs de grootste tegenstander van het dames-roeien verbaasd moet heb ben gestaan en enthousiast moet zijn ge weest. Het publiek heeft echter genoten van deze Nederlandse prestatie en zich dan ook niet onbetuigd gelaten. Het hoge baantempo verminderde nauwelijks toen de borden van de 500 meter waren gepasseerd. De Haarlemse dames bleven prachtig door roeien, in zuivere cadans en met glijwerk waarvoor de ervaren roeier bewondering had. Langzamerhand werd de voorsprong op de ploeg van Groot Brittannië groter. Op de helft van de. race bedroeg deze ruim een lengte. De Franse meisjes van Amiens kwamen uit de achterhoede opzetten en slaagden er in de Britse acht te passeren. Ruim 3 lengten was het verschil aan de finish tussen Het Spaarne en Amiens. De zegevierende ploeg, die er met De Hunze voor zorgde dat Nederland de Zilveren Molen, door de Nederlandse Roeibond aan geboden als wisselprijs voor het best ge klasseerde land, weer mee naar Nederland kan nemen, bestond uit de dames H. Min- nema (boeg), J. Moltzer, J. Loman, K. Beekes, J. Vermeulen, L. Janssen, K. Tjeb- bes, M. v. d. PasKouwenaar (slag) en J. Leffelaar (stv.). Coach was de heer H. Stockmann. Het eindklassement voor de Zilveren Molen luidt: 1. Nederland 3 y2 punt (2 pun ten voor de overwinning in de acht en 1^2 punt voord de gestuurde vier). 2. Frankrijk 2 punten, 3. en 4. Denemarken en Groot Brittannië elk 0 punten. De prijs voor het land met de meeste overwinningen, ge schonken door de President der Franse Re publiek, ging eveneens naar de Nederlandse FALCON REGENKLEDING damesploeg. Nederland en Frankrijk be haalden elk twee overwinningen, doch Frankrijk stelde als gastland voor Nederland de prijs toe te wijzen. De uitslagen luiden: Skiff: 1. Frankrijk (Janine Tabous) 3 min. 44.04 sec., 2. Frankrijk (Huguette Leys) 3.48.94, 3. Groot Brittannië (Marjorie Townsend) 3.52.37, 4. Nederland (Agnes Reuter) 3.53.87. Vier met stuurvrouw: 1. Nederland (De Hunze, Groningen) 3.29.63. 2. Denemarken 3.33.28, 3. Groot Brittannië 3.43.12, 4. Frankrijk 3.43.46. Double scull: 1. Frankrijk 3.34.20, 2. Frankrijk 3.41.95, 3. Groot Brittannië 3.48.25. Acht: 1. Nederland (Het Spaarne, Haar lem) 3.11.24, 2. Frankrijk 3.23.55, 3. Groot Brittannië 3.24.33, 4. Frankrijk 4.28.62. De Haarlemse raad behandelt in zijn vergadering van Woensdagmiddag 29 Augus tus een agenda van 25 punten. FEUILLETON door Peter Paul O'Mara 29) Een vrouw van jouw leeftijd moet toch weten, hoe zij zich kleden moet, zei hij. Alles hangt van haar kleren af alles! Te meer waar jij niet werkelijk knap bent. Jij hebt goede kleren en een behoor lijke opmaak nodig om iets te lijken. Anne vroeg zich af, waarom zij niet boos werd en ook voor hoe oud hij haar dan wel houden zou. En dan nog iets, zei hij. Je brengt veel te veel tijd met dat meisje, Beth, door. Zij is dom en lichtzinnig en ze maakt jou ook zo. Zij komt uit een lagere stand dan jij en je moet haar niet toestaan om op een dergelijke voet van vriendschap met jou om te gaan. En nóg was zij niet boos. Theoretisch gezien, had zij woedend moeten worden en onmiddellijk de verdediging van Beth moeten opnemen, waar die zo belasterd werd. Maar daarentegen liet zij hem rustig doorpraten en argumenteerde in het geheel niet met hem, alsof zij het volkomen eens was met ieder woord dat hij sprak. Hij nam haar zwijgen dan ook blijkbaar als zodanig op. Op de Kleverparkweg te Haarlem heer ste gistermorgen een grote drukte. Daar kwamen de wielrenners Gerard en Piet Peters, G. Voorting en P. van Roon bij elkaar, om later in gezelschap van J. de Graaf en T. Peters, die als verzorgers optreden, naar Italië te vertrekken, waai de wereldkampioenschappen wielrennen worden gehouden. Zij namen afscheid van familie en bekenden en van hun vereni ging „De Kampioen". Het gebeurt zelden, dat een wielerclub zo veel leden heeft die afgevaardigd worden naar de wereldkam pioenschappen. Zoals bekend zijn W. Metz, leider van de Nederlandse ploeg, P. van der Heyden, verzorger en A. Visser, ach tervolger bij de amateurs, reeds vertrok ken. Ook zullen Bijster en De Best in Mi laan starten. Namens „De Kampioen" heeft de heer J. van den Domhof de Haarlemse renners op de Kleverparkweg toegesproken. Aan de auto is een caravan bevestigd. Daarin is het materiaal ondergebracht en tijdens hun reis zullen de renners in de caravan de nacht doorbrengen. Voetbal Tournooien van Schoten De voetbalclub Schoten houdt Zaterdag en Zondag tournooien. De eerste dag zijn de aspiranten aan de beurt en strijden om de David Vierhoutbeker. Dè wedstrijden begin nen om half drie en deelnemende ploegen zijn VSV, ZSGO, EDO en De Kennemers (afdeling A), Elinkwijk, RCH, De Vole- wijekers, Schoten (afdeling B). De winnaars van de afdelingen ontmoeten elkaar om de eerste en tweede prijs en de bezetters van de tweede plaats om de derde en vierde prijs. Zondagochtend komen juniorenploegen van Stormvogels, SDW, De Kennemers, ZSGO, Schoten (afdeling A) en van De Volewijckers, EDO, VSV, RCH en VVB (afdeling B) bijeen op het terrein van Schoten en spelen om de Bevrijdingsbeker. De wedstrijden duren tot kwart voor zes. Tournooi Zandvoortmeeuwen Zandvoortmeeuwen houdt op de Zaterda gen 25 Augustus en 1 September het tournooi om de Gebroeders De Graaf wisselbeker. Morgen wordt gespeeld: Zandvoortmeeu wenTelefonia en VEWVlug en Vaardig. NOORWEGEN—JOEGOSLAVIë 2—4. Dertigduizend toeschouwers waren aanwezig bij de voetbalwedstrijd NoorwegenJoego slavië, welke te Oslo werd gespeeld en door de gasten met 42 werd gewonnen. Bij de rust hadden zij reeds een voorsprong van 4—1. Op weg naar Milaan zullen de Haarlemse wielrenners op de fiets de auto volgen, om zich daardoor te oefenen voor de zware strijd. Dammen Programma hoofdklasse Maandagavond 3 September vangt de hoofdklasse-competitie van de Koninklijke Nederlandse Dambond aan. Het programma voor de eerste ronde in district Noordholland luidt: 3 September: Haarlemse Damclub tegen „Gezellig Samenzijn"; 4 September: „Jozef Blankenaar" tegen „Zaandam"; 5 September: „St. Bavo" tegen „D.S.T.O." (Amsterdam) „Oosterkwartier" tegen „Wormerveer-Wor- mer"; 6 September: „D.C.G." tegen Weesper Damclub; 7 September: Christ. Damvereni ging „Amsterdam" tegen „IJmuiden". Paardensport Nederlandse draversploeg voor match tegen België De Nederlandse draversploeg voor de wedstrijd België—Nederland, welke Zondag 2 September te Oostende wordt gehouden, zal de volgende paarden omvatten: 3-jarigen: Postduifje G, Prinses Zora en Petite Casindra. 4-jarigen: Olga Pluto, Oviedo A en O Nelly Zora. 5-jarigen: Nelly Gregor, Norbert M en Narcisco van Zora. Als reservepaarden zijn aangewezen: Petu lance K, Or de Casindra en Niekie B H. De uitslagen van de courses van gisteren te Duindigt luiden: Udineprys: (2040 m.) 1. Ovidia Axworthy. 2. Orkaan O. 3. O Lapize II. Winnend: 7.90; plaats 1.90, 1.80, 2.90; gekoppeld 5.covercall 6.70. Ulyssesprys: (1300 m.) 1. Querido 1. 2. Quick Hollandia G. 3. Quichotte. Winnend: 4.50; plaats 1.60, 1.70, 2.60; gekoppeld 26.70; covercall 7.80. Upsolaprys: (2500 m.) 1. Oscar Major. 2. Lucky Saint. 3. Marum's Gregor. Winnend: 2.60; plaats 1.50, 4.10, 3.30; gekoppeld 7.50; covercall 18.—. Uraniaprüs: (2100 m.) 1. Leonidas G. 2. Moquette de la Maire B. 3. Mr. Fried. Winnend: 1.70; plaats 1.50, 2.60, 2.30; gekoppeld 11.60; covercall 9.60. Utopiaprys: (2100 m.) 1. Nanco M. 2. Oiseau. 3. Nelly Harvester. Winnend: 12.—; plaats 2.80. 1.50, 11.80; gekoppeld 17.30; covercall 3.70. Uppertenprijs: (2100 m.) 1. Nike van Hollo. 2. Memnon. 3. Max van Bongershof. Winnend: 3.20; plaats 1.30, 1.30, 2.90; gekoppeld 4.60; covercall 4.40. Yolandaprijs: (1800 m.) 1. Proposal. 2. Flying Peter. 3. Filou. Winnend: 2.70; plaats 1.50, 2.—; gekop peld 9.80; covercall 4.80. Totale omzet 55.585.50. Courses in Alkmaar Het knusse Alkmaarse baantje komt weer eens met een tweedaags programma uit de bus, waarvoor de bezetting niets te wensen overlaat. Er kunnen spannende courses ver wacht worden. Wat de eerste dag betreft: in de Draaimolenprijs staat Olymphia S met de beste kansen. Opveger en Oefening zullen de plaatsen belopen. De Zweefmolenprijs moet voor Nellie O zijn Nanda O en Olivia de Havilland zullen haar bedreigen en het entrainement Oosting (Nica en Oscar) ligt als outsider op de loer. In de Scooterprijs, een serie-draverij, staat de overwinning in het vet voor Martini Spen cer. Kanspaarden zijn verder Leidstar en Mary Reynolds met als outsider Kapitein Bascom. De best in vorm zijnde Menno Dynamic zal de Cake Walk-prijs wel in de wacht slepen, maar Nelson en Narciso G. zullen hem het vuur na aan de schenen leggen en Or de Casindra heeft zeker een outsiders-kans. In de Achtbaanprijs zal Petite Casindra, die getuige haar overwinning op Postduifje G vorige week, eveneens in prima vorm steekt, wol met de eerste prijs gaan strijken. Per simmon en Paula BH zijn de andere kans paarden. Zeilen Sneekweek is weer voorbij Donderdag zijn de laatste wedstrijden ge houden van de Sneekweek. De teamwed strijd HollandFriesland in de regenboog klasse is door de Hollanders gewonnen. De groepswedstrijd voor verenigingen in de valkenklasse werd gewonnen door „De Kaag" mej 61,1 punt; tweede was Sneek met 51.1 punt en derde Sneeker Zeilclub met 38 pun ten. Op de laatste dag werd L. Blom uit Heemstede derde in de twaalfvoetsjollen met „Ideaal" en J. Jelles uit Overveen tweede in de Olympiajollen met Skal. Sport in 't kort KANUNNIK DESSAIN OVERLEDEN. In Brussel is overleden kanunnik Dessain, voorzitter van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Voor de kinder en Cricket Gemakkelijke overwinning voor de Free Foresters Hoewel het elftal van de Free Foresters Donderdag gemakkelijk een inningsoverwm- ning op het NCB-elftal had kunnen behalen, heeft de aanvoerder hiervan afgezien en er voor gezorgd, dat het publiek van een dag Ticket heeft genoten op het terrein van Rood en Wit. De eerste dag scoorden de Engelsen 281 runs voor negen wickets (gesloten) en de Nederlanders antwoordden met 88. In de tweede innings maakten de gasten 174 runs voor 5 (gesloten), waarvan Hawkey 91, Defries 21 en N. Bloy 14 not out. Het fiel den van de Nederlanders was op de tweede dag iets beter dan Woensdag maar lang niet zo goed verzorgd als van de Engelsen. Vriens bowlde 2 voor 64, H. van Weelde 0 voor 9, Van der Bijl 2 voor 66, Hans Winter 0 voor 10 en P. Maas 1 voor 13. In hun tweede innings brachten de Neder landers het tot 75 runs, waarvan Van Arkel 13 en Van der Bijl 28 not out (drie vieren). In het begin zag het er naar uit, dat het NCB-elftal enige tegenstand zou bieden. Later werd Snowden, die de eerste dag 6 voor 8 had gebowld, aangezet en deze boekte weer veel succes. Nu nam hij 5 voor 16, Hawkey bowlde 4 voor 15, D Harvey Maclean 0 voor 10 en H. A. Collins 1 voor 31. De Engelsen wonnen dus met 292 runs. Nourse speelt niet in Nederland Nourse, de aanvoerder van de Zuid-Afri kaanse ploeg, zal niet van de partij zijn bij de wedstrijd NederlandZuid-Afrika op 15 en 16 September te Haarlem. Nourse had al voor de eerste toetswedstrijd tegen Engeland zijn hand bezeerd en speelde met een ge spalkte vinger. De medium pace-bowler Geoff Chubb en de manager van het team Syd Pegier blijven eveneens in Engeland. Wielrennen Visser oefent in Milaan De Haarlemmer A. Visser, kampioen ach tervolging bij de amateurs, is in Milaan aan gekomen en oefende Donderdag ijverig. Hij maakte goede tijden. Zijn rijden trok sterk de aandacht. Ook zijn tijd van 5 minuten 14 seconden, welke hij te Amsterdam heeft ge noteerd over de vier kilometer, heeft in Italiaanse wielerkringen indruk gemaakt, al hebben enkele amateurs uit Italië op de veel snellere Vigorellibaan, waar de wereldkam pioenschappen Zaterdag beginnen, reeds tijden genoteerd, welke onder de vijf minu ten lagen. Zwemmen Tjebbes eerste bij vrije slag De finale van de 100 meter vrije slag bij de internationale militaire kampioenschap pen te Stockholm werd gewonnen door onze landgenoot Tjebbes in de tijd van 59,9 sec. Pirolley (Frankrijk) werd eerste op de 100 meter rugslag in 1 min. 12,6 sec. en zijn land genoot Distinguin won de 200 meter school slag in de tijd van 2 min. 52,6 sec. De resultaten luiden: 100 meter vrije slag: 1. Tjebbes 59,9 sec.; 2. El Gamal (Egypte) 1.00,1 min.; 3. Van- damme (Frankrijk) 1,01,2. 100 meter rugslag: 1. Pirolley (Frankrijk) 1,12,6; 2. Rol (Nederland) 1,12,8; 3. Crochot (Frankrijk) 1,14,1; 4. Hoekstra (Nederland) 1,14,5. 200 meter schoolslag: 1. Distinguin (Frank rijk) 2.52,6; 2. Uhlin (Zweden) 1,54; 3. Ca- pone (Italië) 2,55.4; 4. Halluda (Egypte) 2,56,5; 5. Schuedemacher (België) 2,59,1; 6. Cablans (Nederland) 3,05,3. 4 x 200 meter estafette: 1. Egypte 9 min. 41,2 sec.; 2. Frankrijk 9,43,6; 3. Zweden 9,47,4; 4. Nederland 10,07,2; 5. België 10,13,2. Egypte won het waterpolotournooi door België met 21 (ruststand 21) te verslaan. Nederland werd derde, Zweden vierde en Frankrijk vijfde. Boksen „De Ring" demonstreert voor het garnizoen Egypte en de controle op het Suezkanaal CAIRO, (Reuter). Te Cairo worft vernomen, dat Egypte voornemens is het vraagstuk van de scheepvaart door hst Suezkanaal, en het recht, dat het thari meent te hebben om daar toezicht op te houden, voor het Internationale Hof n» Justitie te Den Haag te brengen. Het m dit vóór Maandag wanneer de Veiligheid raad zich moet uitspreken over de Brits- Frans-Amerikaanse resolutie, waarin Egyp te wordt verzocht zijn toezicht op ces scheepvaart op te heffen, willen doen. Egypte staat op het standpunt, dat ces protesterende mogendheden niet tevens rechters kunnen optreden, door in de \a- ligheidsraad mee te stemmen over nufl eigen resolutie. Orkaan uitgewoed TAMPICO, (Reuter). - De orkaan. J eerst Jamaica teisterde en vervolg© woedde over het schiereiland Yucatan de Mexicaanse oliehaven Tainpico, lis bergen aan de buitenkant van aeze J Ui hÊTmI verscheidene rn.and.n 4m voordat alle schade in Ta®P,w ®L!ï hersteld. Volgens de jongste sctaW® bedraagt de schade anderhalf a twee HetgëJgste werd de woonwijk W» kust getroffen, niet alleen door d maar ook door de stortzeeen ^Tenminste een persoon is werden gewond. Militaire en reddingsploegen werden bijmb zaamheden gehinderd dooi oevers treden van de rivier Ik neem het je niet helemaal kwalijk, zei hij op zachter toon. Een rijke vrouw wordt nu eenmaal gauw omringd door parasieten, die haar allemaal vleien. En het onvermijdelijke gevolg is, dat die vleie rij haar op een gegeven ogenblik naar het hoofd stijgt. Anne kon een lachje nauwelijks onder drukken. Degeen, die het meest op een parasiet leek, had tot dusver zijn tijd niet bepaald verdaan met haar te vleien! Weldra bereikten zij hun doel, een soort raadskèlder, op het moment overigens dat zij meende dat haar benen ongeveer van haar lichaam zouden afvallen. Het was een keldervertrek; hij stormde voor haar uit de trap af en dwars de kamer door naar een tafel. Gelukkig was die niet bezet, want zij meende, dat hij in zijn tegenwoordige stemming in staat zou zijn geweest iemand die daar gezeten mocht hebben, er uit te gooien. Hij bestelde voor zichzelf een borrel en met een honend gezicht ,voor haar een glas sherry. Toen de dranken gebracht werden, dronk hij zijn glas onmiddellijk leeg en bestelde er nog een en voor het eerst merk te zij op, dat het wit van zijn ogen don kerder zag. Zij vroeg zich af of hij soms al meer gedronken had. Zij had hem al eerder enorme hoeveelheden sterke drank zien drinken, zonder dat dit enig ander effect had dan dat het zijn gewone arro gantie nog wat deed toenemen. Dat was misschien de verklaring van zijn manier van doen van deze avond, daar hij bepaald alle perken van onbeleefdheid, die zij van hem kende, te buiten gegaan was. Hij zei niets meer tot hij zijn derde borrel op had en het eten was besteld. Ik heb genoeg van restaurants, zei hij wrevelig, zonder ook maar enige moeite te doen zijn stem wat te dempen. Moet je al die botte, domme gezichten zien en pro beer daar nu maar eens je eetlust bij te bewaren! Als we getrouwd zijn, zullen we thuis eten. We zullen een goede Zweedse kokkin nemen en alleen maar eten, waar we trek in hebben. Als we getrouwd zijn, had hij gezegd. Anne bekeek hem met een zekere neutrale aandacht, alsof zij hem nog nooit eerder gezien had. Hij was wel erg zeker van haar en kende de macht die hij over haar uit oefende. Zij keek naar zijn hand, zoals die daar op de tafel lag. Zij moest zichzelf toegeven, dat die goed gevormd was; bruin en lang en met fijne gouden haartjes op de hand rug van de vingers. Zij keek naar zijn mond; ook die was fraai gevormd, harts tochtelijk en trots. Een kleine chasseur, tegen wie zij enkele keren geglimlacht had bij vroegere bezoe ken aan het restaurant, kwam hun tafel dekken. Hij was erg jong en zwak en blond, en bijna angstig verlegen. Hij was altijd een beetje onhandig en als hij bij Anne in de buurt was, werd dit nog erger. Terwijl hij hun tafel dekte, kletterde het bestek in zijn handen als een defecte machine en hij liet een van de boterballe tjes op de grond vallen. Hij raapte het snel op en bracht een ander, maar zijn tegenslag hield nog aan. Hij bracht hun glazen water en liet het glas van Lars vallen, zodat het water over de tafel vloog en op de knieën van Lars terecht kwam. Met een gebrul van woede, dat ieder ge zicht in het restaurant zich naar hem toe deed wenden, sprong Lars overeind. De jongen, die nu doodsbleek zag inplaats van rood, traohtte met een servet het water op te betten, maar Lars gaf hem zo'n duw, dat hij gevallen zou zijn als hij niet tegen de tafel er naast terecht gekomen was. Toen begon Lars hem op giftige manier uit te schelden. Dat duurde tot de gerant op het toneel verscheen. Ik sta er op dat u die stommeling ont slaat, zei Lars. Hij was zo druk bezig om de dame, die ik bij mij heb, aan te staren dat hij zelfs niet kon zien wat hij deed. Hij heeft mijn pak bedorven. Ik ben hier een goede klant, maar dat blijf ik niet als ik hem bij mijn volgende bezoek hier nog aantref. Er heerste ongeveer tien seconden stilte, die door Anne verbroken werd. Het was niet de schuld van die jon gen, zei zij met heldere stem, hen geen van allen aankijkend. Zoals u zien kunt, is die meneer, die in mijn gezelschap is, erg dron ken. Hij heeft de jongen het glas uit de hand gestoten. Lars reageerde woedend, maar Anne's verklaring het was een leugen, dat wist zij zeer goed en zij had die ook opzettelijk geuit had de gerant moed gegeven, zodat hij tegen Lars zijn personeel durfde ver dedigen. Temidden van al dit lawaai stond Anne bedaard op, nam haar tas op en ging naar de deur. Zij aarzelde even, toen zij de ver schrikte chasseur passeerde, opende toen haar tas en gaf hem een biljet van vijf dol lar. Het spijt me, zei zij, ik hoop, dat alles voor je in orde zal komen. Hij trachtte te glimlachen, maar was toch nog te verschrikt om iets anders te doen dan haar met klapperende tanden te be danken. Zij liet hem derhalve staan waar hij stond, liep recht op de deur af en ging de trap op en naar buiten. De avondlucht leek haar koel en prettig en zij ademde die met diepe teugen in. In wendig voelde zij zich koud, alsof haar hart en maag in een klomp ijs veranderd waren. Zij vroeg zich af, hoe zij zich gevoelep zou, als die smoltof zij boos, of vol afschuw zou zijn, of dat zij zich bewust zou worden van een gevoel van verdriet en verlies en pijn. Want dit was de laatste keer dat zij met Lars Alkerberg mee gegaan was. Dat was haar zonder enige twijfel duidelijk. Het was niet alleen dat hij haar geschokt en ontstemd had, of dat deze avond de laatste druppel was geweest die de emmer deed overlopen. Het was eenvoudig, dat zij met hem had afgedaan. Zij kon zich niet voor stellen, dat er nog iets was wat zij van hem zou kunnen verlangen. Hij was een boek waaruit zij een les 'B' was de krant van de.v0/.1°u..,,=;nder;È- Zij was ongeveer drie blokken ting van haar woning ge£a7iUaasttezié stappen achter zich hoorde. Zj niet en aarzelde ook niet minuut voelde zij zijn hand P waarbij hij haar tegenh,^ zich deed omkeren Z«nw sterk en zijn gezicht di oog,. van blinde woede. Zu co 'dereen er blij om was, dat zij z dere straatlantaarn op de hoeK straat bevonden. j: gelog®» je hebt daarginds ovex m zei hij. „„.ppsd recht Anne keek hem onbevreew Dat heb ik 1"d®rJaJd J eenmaal s* koeltjes toe. Ik heb he berend8® begrepen op mensen, ai P te overdonderen. 0P) alsof Hij hief zijn vnje hand .egeT& op het punt stond haar een Ik zou je net zo ueHetinter^ Anne viel hem in dat zij' a seerde haar op te m minst niet bevreesd was Mannen, die vr0"J dezelfde gen mij evenmin, 2el J toon. Neem je hand Hij staarde haar de°vertrokke3 een gezicht dat door handen >=-" Toen liet hij plotseling W zijn zijden vallen. (Wordt ADVERTENTIE ADVERTENTIE U zult 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Voor in de auto hebben plaats genomen G. Voorting en G. Peters en achter hen J. de Graaf en T. Peters en op de achterste rij P. Peters en P. van Roon. Een hele tijd liepen ze over de rots, zover ze konden, en ze zochten wanhopig naar het verloren toverstokje. Maar het was allemaal tevergeefs; nergens was het te vinden. Het moest over de rand van de rots in de golven gevallen zijn. Dat was iets verschrikkelijks. Ze gaven het zoeken op. Rick voelde zich wanhopig. „Nou kunnen we niets doen, om hier weg te komen.we moeten op deze kale rots blijven!", zuchtte hij. Vermoeid kropen ze bij elkaar. Ze zaten op de steen en staarden treurig over de golven, die nog steeds door de wind werden opgezweept. Hoe zou het nou met hen gaan? Zoals het zich liet aanzien, was er geen kans om weg te komen, of er moest een schip langs varen. Maar wanneer zou dat gebeuren2 Tegen die tijd kon het wel te laat zijn voor hen. Overal in het rond zagen ze de zee met de schuimende golven. Maar nergens was een teken van een schip te bekennen. Het zijn wel echt kinderen van hun tijd, de achtjarige Susan Byron Broicn vierjarige John Richards, die reeds op zo jeugdige leeftijd een grote belangstellimr de dag leggen voor een model van een supersonische straaljager van de Marine vliegtuigje is een onderdeel van de tentoonstelling voor techniek, die op het oonm in Westminster (Londen) wordt gehouden. Woensdag- en Donderdagavond gaven boksverenigingen „De Ring" uit Haarled IJmuiden demonstraties voor het HaarwS garnizoen om meer belangstelling,e w voor de bokssport. Voor de demonstrate die gehouden werden in de Koudenhora-a de Ripperdakazerne, was de belangsfe vooral grootMinder de recruten, diebiitiS tallen de ronden gadesloegen en tot het einde bleven hopen op een knock-out. Wan- b zo zeiden zij eenstemmig, was toch wel he? mooiste van het gevecht. Verscheid» jongens zijn al lid van een plaatsefife organisatie, maar komen in het leger niet aai boksen toe. Met hun lidmaatschao'she:é6 ter mogelijk, ook in endere plaatsen te b:t sen, omdat de boksverenigingen zo hun ledss bij elkaar laten trainen. Meer soldata enthousiast te maken voor deze sportend tevens te laten zien wat mag en wat 5 mag, dat was het doel van deze avoioï waaraan enkele tientallen leden van de bö verenigingen en ook enkele militairen m- werkten. Een sergeant, die de recruten dagelijks fe§ geeft, vertelde hoe hij hen inwijdde is ernstige zaken als krijgstucht en gehoor zaamheid en hun de zware straffen voor hield, die op een vergrijp hiertegen staii „En zo krijgen ze dan respect voor me", be sloot hij triomfantelijk zijn betoog. De\-raag, of hij wel met de manschappen samen zou willen boksen, wekte bij hem een geamu seerde glimlach over zoveel wanbegrip; de afstand tussen kader en manschappen is hiervoor te groot. De jongens hadden e: overigens wel oren naar; zij zouden het gezag wel eens tegen het zeil willen zien gaan, zonder dat het cachot deze nederlaag zou kunnen wreken. Maar het was duidelijk.dat al zou in de ring wel sportief gebokst wor den, óm de ring heen gevoelens los zouden komen, die niet met de tradities van w leger te verenigen zouden zijn.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6