Zwerver „Assumburg l DE VILDER EN ZOON J. R O MEUN RADIO Admiraal De Ruyter komt in de „Heerenduinen" Kennemer Lantaarn kreeg meer dan één baas Old Clothes New Goed Autorijden 99 0JE VAN DE ZUIDZIJ Af! m oüdste trawlers IJmuiden *rSrT"n^^'ktUM-53- Belgian Researcher IF moet ook uit IJmuiden komen Nogmaals feest op het IJmuider strand Ketels van de „V an Rensselaer" geborgen ^enda voor Velseo Nederlaag van V,Z,V. tegen L.Z.C, in Oegstgeest GASVERWARMING FA. PRUIS Bloemenmagazijn KRAAK V.V.B.-Paviljoen- bekertournooi DRIEKWART EEUW IJMUIDEN Plaatwellers naar openluchttheater Santpoort BUISMANS' BLOEMENMAGAZIJN Castricum Ageoda voor Beverwijk 25 AUGUSTUS 1951 ÏATERDAG kwm Pas in 1936 aan zi'n eind j IS BOVWNUMMER 425 had het schip 4 op de helling gestaan bij Earle's Co. li in Huil en het kwam in 1899 gereed nier de naam „Assumburg" (IJM. 67). ïmnresse was de Maatschappij tot uit oefening der StoomtrawIvisserij, waarvan ie heren W. van Voorst en G. Dekker di en waren. Een jaar eerder was m hortte Breaeivm - Breiende en Assumburg vormden met z'n ■•:!eên de mij. Kennemerland. Op de Bre- ieroie uierd schipper S. Groen aangewe- :eti. terwijl schipper P. Prins de Assumburg 'onder M kreeg. Zoals de Assumburg hierbij afgebeeld isvesj De inhoud uw» n, de lengte bedroeg ruim 31 - <--U- D OC ,idme"Zr 421 aereedgekomen. Dit schip Hw-JU...- was het schip betrekkelijk nog nieuw. heeft 169 bruto en 92 netto reg. •;n bedragen, de lengte bedroeg ruim 31 Kier, de breedte 6,25 en de holte 3,35 m. 1'tJ- een visserijbedrijf hield de trawlervloot half jaar binnen en de Orion is daarna in het geheel niet meer weggekomen. Veel schepen zijn naar de Haringhaven overge bracht en ook de Orion. De Brederode (IJM. 53), die tenslotte de naam Derika VI (IJM. 53) had gekregen onderging hetzelfde lot. Bij dezelfde werf gebouwd en als Brede rode en Assumburg zo hoopvol in 1899 als IJmuidense trawlers hun taak aangevangen zijn de schepen na vele omzwervingen in de Haringhaven beland zij het dan onder andere namen. In 1936 konden zij allebei uit de vloot geschrapt worden. Zij zijn bij de sloper aan hun eind gekomen. (Nadruk verboden). ARIE VAN DER VEER. ADVERTENTIE CHEMISCHE REINIGING is sneller, is beter. DRY CLEANING ONLY Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 4886 Naar wtf vernemen heeft de IJmuidense machinefabriek van de firma Zwart, die in het begin van dit jaar een nieuwe vis- kotter voor de heer Pierlot uit Zeebrugge (België) afleverde onder de naam „Belgian Researcher" de vererende opdracht gekre gen, een zusterschip te bouwen van deze „researcher". Het eerste schip heeft zoveel opgang ge maakt in Belgische visserijkringen, dat de reder besloot een tweede eveneens in IJmuiden te laten bouwen. Dit wordt ech ter geheel van staal. De Brederode had dezelfde afmetingen joch was twee ton kleiner dan de Assum- Zowel de Assumburg als de Brederode •«ben hun jaren niet gesleten bij de mij janemerland. Het begon al in 1902 toen maatschappij onder andere directie kwam namelijk van de heer G. Haak. De rederijnaam bleef toen onveranderd. Schip- Kr p Prins voerde in 1905 ook niet meer S commando over de Assumburg. Hij s;d opgevolgd door Jac. Zwaan, een paar to later door E. Dekker en dan staat E Prins als schipper vermeld. in 1913 was het met de mij. Kennemer- hui gedaan. De twee boten gingen ovei aaÉ andere rederijen. De Brederode kwarr terecht bij de N.V. Visserij Mij. Zeelanr tas de heren Zwart De Groot en were isdoopt in Middelburg, de Assumburr viteg een andere baas, de N.V. Zeevisseri Hij. Union. Deze rederij had twee direc teuren, namelijk de heren E. Tol en G. Dekker. Nieuwe naam: Union (IJM. 67) enAlb. Glas werd er schipper op. Drie keer scheepsrecht? Bij deze maatschappij kwam het schi) ie oorlogsjaren zonder ongelukken door ei de eerste jaren daarna. In 1924 kwam evenwel de derde verandering van rederij. Be N.V. Nationale Stoomvisserij, die toen ie beschikking had over de Jhr. Carel Her min van de Brandeler (IJM. 33), de Alb. Groen (IJM. 155) en de Gerard (IJM. 316) ruide haar vloot aan met de Union (IJM. en G. Groen werd er schipper op. De teler had hierbij schijnbaar nog niet z'n Klemming gekregen. In 1927 verliet het weer de Nationale Stoomvisserij en vond een nieuw „onder is*" bij de onder directie van de heren G. de Rooy en L. S. J. Reygersberg staande Stoomvisserij "Die Scelvisc". Deze rederij had de Urania (IJM. 65) en de Union werd is Orion (IJM. 67) en kwam te varen on eer een afzonderlijke maatschappij van die m Later kwam de Albert Groen (IJM. 155) 3 ook nog bij en toen kwamen de drie Wen allen onder de „Mij. De Schelvisch" :;;r toen was het ook afgelopen, want in 13 kwam de Orion weer terug bij de Nationale Stoomvisserij. Van varen is ech ter niets meer gekomen. De staking in het ADVERTENTIE HOOVER WASMACHINES EN REINIGERS direct leverbaar bij de Erkende Hoover-Dealers VeUerduinweg 173 - Telefoon 4402 Betaling in overleg. wij enige tijd geleden de ver- Mfflting uit dat aan de strandfestiviteiten fa deze zomer wel een eind zou zijn ge- amen, de badgasten van „Zuidpier" en -Noordzee" denken daar schijnbaar anders wr. Mele mensen hebben de koppen bij öear gestoken en het resultaat hiervan h dat vanmiddag even ten Zuiden van de ::a, kinderfeesten zullen worden gehou- da, voor die strandgedeelten die tot dus- var een dergelijke gebeurtenis misten. Met !-atlei spelen, waarvoor aardige prijsjes beschikbaar zijn, zullen de kinderen onge twijfeld een prettige middag hebben. De stfen zetten des avonds bij voldoende be- agstelling een gecostumeerde voelbal- vedstrijd op touw met een kampvuur tot ii. Gistermiddag heeft de bok „Grutto" van "tinna v. d. Akker voor de Rijkswater en de laatste der drie stoomketels van 1wrak van de „Van Rensselaer", dat ®sn de pieren ligt, geborgen. De gevaar- wegen ongeveer 40 ton en zijn bestemd de smeltkroes. SATERDAG 25 AUGUSTUS -ationskoffiehuis, Santpoort, 17 tot 18 uur: J^Q'ie Handboogschietvereniging VZOS «ha 19 en 21.15 uur: „Het leven gaat *£cêt", "w?iUur: "De Onoverwinnelijken". -"wland", landgoed van 18 tot 21 uur v°or het publiek ten bate van w. Herv, Gemeente te Velsen. Concert in !'iver d°or Chr. muziekvereniging »w'Mmina". BONDAG 26 AUGUSTUS y- nsfeoffiehuis, Santpoort, 10 uur. Hand- Schietwedstrijd ter gelegenheid van 'Jjieum V.Z.O.S. 111 uur: „Tarzan overwint"; Me? 01 21'15 uur' "Het leven gaat 1520 uur. „De Onoverwinnelijken". ^nirffAG 27 augustus Eeesfej 12 uur: sPree^uur burge- SuUUr'/amn overwint". «De Onoverwinnelijken". De polowedstrijd, die Donderdagavond tussen de Velser Zwemvereniging en de Leidse Zwemclub werd gehouden in Oegst geest, resulteerde in een onverwachte 42 overwinning voor de Leidenaren. V.Z.V. opende nogal energiek en aggressief maar L.Z.C. nam dadelijk het initiatief over en verwierf de leiding door een bijzonder fraai doelpunt. Voor de pauze wist Zwemmer een keurig voorschot van Visman in een tegenpunt om te zetten zodat de rust met 11 kwam. Daarna kwam L.Z.C. weer gevaarlijk op zetten. Een doelschot, dat niet zo moeilijk te weren was, werd door een V.Z.V.- back, die de bal met de hand raakte, een richting ingestuurd waarop de keeper zich niet meer kon instellen (21). De V.Z.V.-er Swier had bijna weer voor de gelijkmaker gezorgd, maar zijn schot werd door de lat gestopt. Dit schot maakte overigens zoveel respect dat de L.Z.C. even moest applaudis seren. Kort daarna werd Swier het water uitgewezen, omdat hij zijn gewoonte om onder de wedstrijd luidruchtige commen taren te geven naar het oordeel van de scheidsrechter te ver doordreef. Weer scoorde L.Z.C. (31) en daarop kwam Leen Gravemaker, die in deze wedstrijd overigens nogal pech had, revanche nemen (32). Bij het uitzwemmen na dit doelpunt ontstond er enige verwarring in de V.Z.V.- gelederen door een fout, welke de scheids rechter had gesignaleerd. Van die conster natie maakte L.Z.C. grif gebruik om de nederlaag van V.Z.V. tot 42 te vergroten. V.S.V. 1 TEGEN H.B.S. 1 Het eerste elftal van V.S.V. dat Zondag te Amsterdam in het Arol-tournooi tegen H.B.S. 1 uitkomt ziet er als volgt uit: Hamers, Van Gelder, Kunst, Hazeveld, Spaans, Steiger, Van der Kuyl, Tholen, C. Schoon, De Vries, De Graaf. ADVERTENTIE Voor ideale naar ZEESTRAAT 34, BEVERWIJK - TEL- 3537 Nieuwste modellen gashaarden. Burgerlijke stand van Velsen GEBOREN: K. JaspersPais, z., de Wet straat 13, IJmuiden; A. B. M. Trompten Brink, d., Hoofdstraat 154, Santpoort; J. Grütervan Oostrum, z„ van Rijswijkstraat 31, Velsen-N.; T. J. G. de Graaffvan der Kort, z., Kerkerinklaan 64, Santpoort; J. van de Voorde—Mars, z., Roerstraat 13, IJmui den; T. ToebesLangenberg, d., Noorder dorpstraat 19. Velsen; A. de Jong—van Kaam, z., IJsselstraat 79, IJmuiden; A. C. L. Leering Swart, d., IJsselstraat 71, IJmuidne. ONDERTROUWD: A. Feenstra, Molenweg 77, Kortgene en G. M. Warmelink, van Tuyll- weg 32, Velsen, toek. adres: Molenweg 77, Kortgene; W. Goudappel, Groen van Prinste- rerstraat 32, Vlaardingen en P. Kwak, van Leeuwenstraat 21, IJmuiden, toek. adres: Florislaan 38 a, Vlaardingen; A. J. Burger, A. L. Dyserinckstraat 126, Haarlem en H. van der Zee, P. C. Hooftlaan 42, Driehuis; G. N. Hoogzaad, Overbildtweg 10. Santpoort en G. C. van der Vlugt, Wüstelaan 3, Sant poort; A. C. F. Kuilman, Schulpweg 100, Velsen-N. en A. Alders. Tasmanstraat 3, IJmuiden, toek. adres: Schulpweg 100, Vel sen-N.; F. Koel, Uranusstraat 1, Amsterdam en A. S. D. M. Kloosterman, Tuindersstraat 129, IJmuiden-O.; H. Hamers, Casembroot- straat 31, IJmuiden-O. en J. Strieker, Ca- sembrootstraat 31, IJmuiden-O.: A. van der Doe, Planciusstraat 28, IJmuiden en A. Koops, van Wassenaerstraat 26, IJmuiden- Oost; J. Graven, Marinewerfkade, Amster dam en M. van den Nieuwendijk, Enschede- straat 4, IJmuiden; J. A. Bode, Cruquius- straat 9, Haarlem en S. M. de Jager, Kanaal straat 238, IJmuiden. GEHUWD: G. M. de Graaf en J. van den Ende, Kruidbergerweg 24, Santpoort; J. Stef- fens en J. W. van Zeist, Burg. Enschedelaan 21, Santpoort; S. de Zeeuw en J. Grüter, B 32. Woudrichem; C. W. Pronin en C. de Koning, Bloemstraat 63, IJmuiden; C. Luntz en D. Boerkool, Walravenstraat 41. Velsen- Noord; P. Mulder en E. Dijkstra, Sarphati- park 83 bel, Amsterdam; J. Ph. N. du Quesne van Bruchem en M. Wamsteker; H. van Voorbergen en P. Aland, Rijnstraat 59 bov., IJmuiden. OVERLEDEN: W. Prins, 26 j„ ongehuwd, Pres. Krugerstraat 17, IJmuiden; J. Menger, 6 mnd., d. van T. Menger en J. Post, Eiken straat 2, IJmuiden-O.; M. F. Keijser, 50 j., weduwe van H. J. Venster, Biallosterskilaan 11, Santpoort. ADVERTENTIE ZANG MUZIEK TONEEL POLITIEK LESSEN CURSUSSEN NIEUWS - ENZ. - ENZ. Alles In Uw hulskamer te horen dank z(j nu met Visserijband ƒ160.ƒ218.enz. Wy hebben PHILIPS en ERRES toestellen v.a. 115- Betaling in overleg. KOOPT UW RADIO bij een erkend N.V.R.D.-handelaar Electr. wasmachines v.a. 225.—. R. S., Hoover, e.a. uit voorraad leverbaar. Wringers, strijkbouten, electr. kachels, electr. schcer- apparaten en verlichtings-artikelen. WILLEM BARENDSZSTRAAT 21 - TELEFOON 5726 ADVERTENTIE Kennemerlaan 29 - Tel 4528 SPECIALITEIT IN BRUIDSBOUQUETTEN Het jaarlijkse tournooi van WB om de Paviljoen-beker, dat hedenmiddag op „Wa tervliet" wordt gespeeld tussen acht adspi- rant-elftallen, zal om half drie aanvangen. Het programma voor dit tournooi luidt: A: Wijk aan ZeeStormvogels; B: Water looBeverwijk; C: ADOWB; D: Kin- heimIJmuiden. Om half vier komen de winnaars van deze wedstrijden tegen elkander uit, waar na om vier uur de verliezersronde volgt en te half vijf de finale wordt gespeeld. Op Zondag 16 September wordt de WB- jeugd een uitgaansdag aangeboden. De welpen en adspiranten maken die dag een boottocht door Amsterdams grachten en bezoeken Artis. SCHEEPVAART IJMUIDEN Vrijdag 24 Augustus zijn de volgende sche pen de haven van IJmuiden binnengekomen: Dido van Algiers. Westropa van Walcorn. Delfinus van Rotterdam. Kwiek van Rotter dam. Ranna van Skoge, Hernö van Hernö- sand. Rondo van Marseille. Amstelstroom van Hull. Niobe van Caen. Vardal van Ar changel. Vertrokken zijn: Ariadne naar Rotterdam. Imatra naar Abö. Laurenskerk naar Port Said. Regina naar Porsgrunn. Janet naar Cobadelo. Jan Kreumer naar Rotterdam Gezine Hendrika naar Liverpool. Norcita naar Canada. Larix naar Gefle. Zeehond n. Rotterdam. Rapid naar Parijs. Het programma prestatiezwemmen waar mee V.Z.V. het driekwart eeuwfeest van IJmuiden tussen de pieren hoopte op te luisteren kan niet doorgaan. De Rijkswa terstaat kon dit plan niet fiatteren omdat het haars inziens niet zonder gevaar was voor de toeschouwers op de pier. In de plaats hiervan komt nu een zwem feest op Zondag 2 September in de „Hee renduinen", waarin niet alleen V.Z.V. en verschillende reddingsbrigades haar deel zullen hebben, maar ook Admiraal de Ruy ter. Dit is de naam van een jonge en le venslustige zwemvereniging in Amsterdam die haar krachten met V.Z.V. zal meten, zowel in diverse wedstrijdnummers als in twee polo-ontmoetingen. Het wedstrijdpro gramma bevat veertien nummers en wel de volgende: 50 m. rugslag (dames), 50 m. rugslag (heren), 50 m. vrije slag (meisjes- adsp.), 50 m. vrije slag (jongens-adsp.), 100 m. vrije slag (dames), 100 m. vrije slag (heren), 100 m. schoolslag (dames), 100 m. schoolslag (heren), 50 m. schoolslag (jon gens), 50 m. schoolslag (meisjes), 3 x 50 m. wisselslag estafette dames, 3 x 50 m. wisselslag estafette heren, 5 x 50 m. vrije slag estafette dames, 5 x 50 m. vrije slag estafette heren. Papier hier Op een paar „strategische" punten in de gemeente Velsen onder meer in het apenoot jes-rijke Velserbeek han gen sedert luttele dagen onop vallende bakken aan openbare palen, welke kennelijk niet als kwispedoor of koekjestrommel bedoeld zijn. De liefderijke be heerders der openbare zinde lijkheid hebben deze bakken daarentegen geplaatst met het oogmerk, de Velsenaren te verleiden het papier, dat zij voorheen achteloos in de goot mikten onder het motto: „Ik betaél d'r toch belasting voor", nu daarin te deponeren en met het optimisme, dat elke nieuwigheid moet begeleiden, hopen zij op wat steun in hun reinheids-offensief. Laten we de kampioenen der schone straten dit plezier eens een week gunnen, alle kans, dat we er zelf ook ple zier in krijgen en het volhou den. Als de opzichters dezer nog maagdelijk-blanke bakken dan hunnerzijds voor een fris verfje of een pakkende slag zin zorgen, kan het een pro pere 75e verjaardag worden. In de gouden gloria Steekt de trompetten. Voor het gouden echtpaar Jan de Reus en M. de Reus- Veken aan de Wij kerstra atweg van het hoge Noorden, dat daar de 12e September gaat gedenken, hoe het een halve eeuw terug zee koos in de hu welijksbark. Bruigom Jan was destijds al een hele Piet aan de pa pierfabriek in Wormer, die hij in 1893 als veertienjarige jongen voor het eerst betrad, want bij het trouwen met zijn struise jonkvrouw uit dat dorp had hij er al acht dienstjaren opzitten. Daar zouden nog 43, soms zware, bijkomen eerst in de oude, later in de nieuwe fabriek, die in Velsen verrees, zodat hij de halve eeuw bij de papiermolens ruimschoots en met ere volmaakte. En hier ontplooide Jan de Reus zich ten volle: de harmo nie „De Eendracht" heeft haar bestaan mede te danken aan deze bescheiden figuur en de eensluidende coöperatie ook al. Proficiat op nummer 192 van de Wijkerstraatweg! Ala dat geen serenade wordt op de 12e, weet ik het niet meer. Dankbare lifter De goedmoedige automan, die deze week nabij Haarlem een opgestoken duim niet ne géren wilde en dies een heer naast zich op de voorbank kreeg, zal niet zo heel spoedig meer royaal zijn voituur ter beschikking stellen van de duimelotten-langs-de-weg. Deze namelijk zag de volte bij de Velser pont en ried zijn gastheer aan, liever over Bui tenhuizen te rijden, welk ad vies door de stuurman met graagte werd opgevolgd, om dat hij vreemdeling in dit kanaal-Jeruzalem zijnde vermoedde, dat de gast naast hem bij wijze van wederdienst een lange wachttijd wilde hel pen voorkomen. Eenmaal aan de andere zijde van het Noordzeekanaal ge komen, wilde de automan de koers naar Beverwijk verleg gen, maar de lifter maakte hem duidelijk, hoezeer zijn onmiddellijke aanwezigheid in Zaandam op prijs gesteld werd, waarop de autorijder zo vriendelijk was hem de paar kilometer naar de Zaan te ver voeren, enigszins verwonderd reeds over de doorzettendheid van zijn passagier. In het Zaanse bleek de lif ter thuis te horen over het water en „nou was meneer toch zover, dat het laatste stukje ook niet meer hinderen mocht". Op dat moment heeft de, anders zeer geregeld levende automan, zijn rechter portier opengezwaaid en de gratis reiziger dringend ver zocht van nu af zijn eigen peulvruchten te doppen. Waarop de Zaankahter hem vergeleek met een inwoner van Afrika. En de automobi list bedroefd Beverwijk op zocht. Vergeetachtige chauffeur Er is deze week een paar keer opgewonden voetgetrap- pel vernomen uit Velserbeekse contreien, waar teleurgestelde lieden bij de bushalte vergeefs op het groene N.Z.H.-vervoer- middel wachtten, dat hen na een bioscoop- of familiebezoek naar huis diende te vervoeren. Alles wat er uit de duister nis opdook geen bus, zodat de vergramden te langen leste de moegetrappelde benen op namen om wandelend naar huis te gaan. De bus had hen radicaal ver geten en was stiekum bij het Rex-theater rechtsaf gedraaid om via de Zeeweg naar de warme stal te snellen. De bus- voogden, deswege onzentwege op dit euvel attent gemaakt, hebben met de hand op het be zorgde hart verzekerd, dat zij zulks zouden tegengaan. Er kómt dus weer een bus door Velserbeek. Trouwe heet Als een hond eenmaal trouw is aan het baasje, gaat hij in zijn eenvoudig hart door dik en dun en zelfs dwars door de jurk van een schoolmaitres zoals Woensdagochtend. Moeder zou haar schoolgaan de peuter uit school halen met een jongere telg op de arm en de huishond aan de lijn. Tijdens het wachten op de kleine student komt de juf frouw naar buiten en blikt vertederd op naar de dreumes op moeders arm en neemt de zelve op heur arm om ge lijk een goede onderwijzeres betaamt het geringe familie lid van haar pupil enige koes teringen te doen geworden. Maar de hond nam dat zo maar niet en sprong op tot de welmenende, maar in zijn ogen aanrandende arm, waarop de juffrouw op zoek ging naar de kluts en flauw viel. Gelukkig heeft de hond, die dit resultaat voldaan moet hebben aanschouwd, niet dóór gebeten. Laten we deze hond niet veroordelen, vrienden. Bacchus op pont De Velser pont fungeert de laatste tijd als een betrouw bare fuik voor autorijdende Bacchanten: zie de Alkmaar der met zijn groene tong van enige edities terug. Deze week verkeerde het overzetveer alweer in span ning over de manipulatiën van een beschonkene, die luide zingend de klap opkwam en dacht, dat hij een dubbele pont aangeboden kreeg vanwege zijn feestelijke stemming. De pontbedienaren even wel, die zo langzamerhand de damp van jenever van die van ranja weten te onderscheiden, hadden hem spoedig zo tussen twee auto's „ingebouwd", dat hij geen kant uit kon en met medewerking van de beide „cipiers" kwam de borrelaar er dan ook aan de overkant niet af, welke redevoeringen hij ook aanwendde om zijn onmisbaarheid elders uit de doeken te doen. De politie werd spoorslags verwittigd, die de jeep in spande en handenwrijvend naderbij kwam, want het moet een verheven gevoel geven, als ge misschien wel zestien ongevallen kunt voorkomen. De man zelf hield er helaas een andere opvatting op na en wenste op het zoet ge fluit van de inspecteur om in de jeep plaats te nemen, niet in te gaan, zodat hij toen met gestrengheid aangevat is en het rode hoofd voorover tenslotte minder comforta bel in de jeep verzeilde. Cel. Bekeuring. Rijbewijs weg? Tegels taboe Bijlo, zoals de Batavieren altoos zeiden als zij door de Heerenduinen wandelden en hun konijnen door de Kanine- faten opgegeten zagen worden, gans bloed, dat gaat te ver. De huidige bewoners van dit gebied zien namelijk sinds kort niet hun konijnen maar hun straattegels door sno- daards wegslepen uit hunne nette voetpaden en dat gaat niet aan. De tegels duiken dan later, met enigszins geschrok ken en dus bleke gezichten op in diverse tuintjes, die er in derdaad mee verfraaid wor den, maar of het geweten van de bedrijvers dezer kleine ont vreemdingen er ook mee ver fraaid wordt Er was zelfs een man, die 44 tegels had. Dat is niet het begin van een sprookje, maar de aanloop tot een proces-verbaal. LAMPENIER Hierop volgt een polowedstrijd tussen de heren-teams van V.Z.V. en de zwemvereni ging „Admiraal De Ruyter" en vervolgens tussen de dames-teams van beide club?. Het programma wordt afgewisseld dooi de districtsbrigade-kampioenschappen waaraan diverse reddingsbrigades deelne men. De organisatie hiervan berust bij de IJmuider Reddingsbrigade. ADVERTENTIE DUYN's AUTORIJSCHOOL Kalverstraat 20 - IJmuiden-Oost - Tel. 4806 Door de directie van de N.V. De Plaat- wellerij is het bestuur van de gelijknamige personeelsvereniging in staat gesteld om hedenavond zijn leden in de gelegenheid té stellen een toneelvoorstelling in hett Open luchttheater te Bloemendaal bij te wonen. STRAATPREDIKING OP HET BROEKBERGERPLEIN Op het Broekbergerplein te Santpoort zal de heer Ratsma uit Haarlem Noord van avond een straatpredikatie houden. Deze prediking, die uitgaat van de evangelisatie commissie der Gereformeerde Kerk in Santpoort, wordt omlijst door koorzang. ADVERTENTIE Speciaal adres voor BRUIDSBOUQUETTEN Velserduinweg 143, tel. 5740. IJmuiden-Oost PREDIKBEURTEN Ned. Hervormde Gemeente. 10 uur: ds. Brink, van Velsen. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. J. Krü- ger (emeritus predikant). Ned. Evang. Ver. Zie Herv. Gemeente. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandag morgen 8 uur wordt de Zondagsdienst waargenomen door dr. A. de Jongh, Ko ningin Julianastraat 1, tel. 534. De wijk- en kraamverpleging is in han den van zuster Bosdriesz, Torenstraat 29, telefoon 401. AGENDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST „Corso theater", Castricum. Zaterdag en Zondag: „Harvey"; Maandag tot en met Donderdag: „Piraten van Monterey". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dagavond: „Zij winnen de slag"; Zondag en Maandag: „Onder moeders vleugels." Zaterdag 25 Augustus Kennemer Theater, 7 en 9 15 uur: „Op naar Broadway". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Ingerukt., mars!" W. B. Theater, 8 uur: „De stad der ver schrikking". Zondag 26 Augustus Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: „Op naar Broadway". Luxor Theater, 2.15 uur: „Tarzan in de Woestijn"; 4.30, 7 en 9.15 uur: „Inge ruktmars!" W. B. Theater, 2.30 uur: „De strijd in de zilvermijn"; 4.30 en 8 uur: „De stad der verschrikking". Maandag 27 Augustus Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Op naar Broadway". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Ingerukt. mars!" W. B. Theater, 7 en 9.15 uur: „De stad der verschrikking". DOORDAT de laatste tijd enige schepen voor de sloop zijn verkocht en een tweetal trawlers aan Engeland over zijn gedaan, is de IJmuider vloot aardig ge dund. Aan trawlers, loggers en kotters heeft IJmuiden thans 66 vaartuigen. Van de 43 trawlers zijn er 31 in bedrijf (19 stoom- en 12 motorschepen). 1 ligt er in de reparatie en dat is de Haarlem (IJM 9), 2 schepen zijn opgelegd in de Vissershaven, de Jacoba (IJM 21) en de Klaas Wijker (IJM 85), 7 bevinden zich in de Haring haven: de Ita (IJM 22), Amsterdam (IJM 58), Bruinvis (IJM 97), Maria Elizabeth (IJM 114), Prinses Beatrix (IJM 117), Hornrif (IJM 155) en Hercules (IJM 196) en 2 liggen er nog altijd in het Binnenspui- kanaal: de I. S. Groen (IJM 130) en de Geziena (IJM 140). Van de motorloggers beoefenen er 3 de haringtrawlvisserij: de Martha (IJM 74). Gorredijk (IJM 75) en Martenshoek (IJM 283), 2 zijn er op de gewone trawlvisserlj: de Verwachting (IJM 204) en de Wiron III (IJM 221) en verder bevindt de Heemstede (IJM 53) zich in reparatie en is de Cor nells de Boer (IJM 268) opgelegd. Van de 16 in IJmuiden thuisbehorende kotters is er een verhuurd aan een bergingsbedrijf en één beoefent de visserij vanuit Scheve- ningen. Voorts hebben in IJmuiden een vaste plaats 1 stoomtrawler, die te Vlaardingen staat ingeschreven en 1 die in Schevenin- gen teboekgesteld is, benevens van Rotter dam 3 motortrawlers, 3 motorloggers en 1 kotter. De nieuwbouw voor Gebr. den Duik mee gerekend heeft Katwijk thans 100 schepen, t.w. 85 motorloggers, 13 kotters. 1 motor trawler en 1 stoomlogger. De haringtrawl- visseri.i wordt uitgeoefend met 41 loggers, de haringdriifnetvisseri.i met 19 loggers, de trawlvisserij op verse vis met 1 motor trawler, 19 loggers en 13 kotters. Een logger is in reparatie, 1 is er in aanbouw in Wou- brugge en 4 loggers zijn opgelegd. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Dinsdag 31 Juli: st. Vikingbank IJM 183. Maandag 6 Augustus: mt. Maria van Hat- tem IJM 10. Zaterdag 11 Augustus: st. Tzonne IJM 1. Dinsdag 14 Augustus: st. Schoor] IJM 39; Mary IJM 61. Woensdag 15 Augustus: st. Simon de Dan ser IJM 43; Petten IJM 49. Donderdag 16 Augustus: st. Flamingo IJM 25; ml. De Vrouw Dirkje KW 104. Vrijdag 17 Augustus: st. Bergen IJM 16; Assan Reis IJM 42; mt. Batavia IJM 99; Wi ron IV IJM 209; ml. Elizabeth KW 64. Zaterdag 18 Augustus: st. Bloemendaal IJM 71: Abraham VL 77; mt. Thorina IJM 33; Antje RO 15. Maandag 20 Augustus: st. Zeelandia IJM 38; mt. Elie Chenevière IJM 32; Shamrock IJM 129; ml. Verwachting IJM 204; Arie Nico KW 17; Cornelis KW 24; Concordia KW 26; De Verwachting KW 28; Floris KW 59; Saturnus KW 69; Willempje KW 89; Ja coba KW 107; Gebroeders KW 108; Avontuur KW 114; Petronella KW 125; Arie KW 155; De Vier Gezusters KW 162; Gebroeders KW 166; Zeemeeuw KW 170; mk. Texel IJM 5; Poolster IJM 11; Nelly v. B. IJM 23; Vios IJM 52: Wiron I IJM 210; Rex IJM 228; Da geraad IJM 229; De Jonge Willem IJM 230; Neeltje IJM 240; Magda IJM 272; Haarlem I IJM 276; Albatros IJM 277; Marianne KW 10; Samenwerking KW 21; Anna Marie KW 27; Rein KW 30; Pieter Cornelis KW 31; Tiny KW 34; Prinses Margriet KW 51; Hermina IV KW 53; Twee Gezusters KW 77; Jacob KW 92; Willem KW 94; Koningin Juliana KW 133; Ali KW 210; Johanna Clazina RO 3; Hendrikje BU 33. Dinsdag 21 Augustus: st. Limburgia IJM 54; Herman SCH 92; mt. Allan Water IJM 34; Post Boy IJM 35; mk. Twee Gezusters KW 77: Pietertje HD 87. Woensdag Augustus: st. Vios I IJM 24; mt. Batavia IJM 99; ml. Wiron III IJM 221; mk. Jacob KW 92. Donderdag 23 Augustus: st. De Hoop IJM 73: mt. Johannes Polderman IJM 20; ml. Jan KW 84. Vrijdag 24 Augustus: st. Tubantia IJM 37; Catharina Duyvis IJM 60; Sumatra IJM 62. Zoutharingvisserü Maandag 30 Juli: ml. Hollandia KW 18 Woensdag 1 Augustus: ml. Rijnmond III KW 43. Zaterdag 4 Augustus: ml. Wilhelmina II KW 183. Maandag 6 Augustus: ml. Anna en Corne lia KW 14: Onderneming KW 175. Dinsdag 7 Augustus: ml. Noorster KW 67. Woensdag 8 Augustus: ml. Rijnmond IV KW 15. Donderdag 9 Augustus: ml. Noordzee KW 47: Annie KW 54. Zaterdag 11 Augustus: ml. Wilhelmina III KW 147. Maandag 13 Augustus: ml. Mr. Dirk Don ker Curtius KW 2; Fierman Eduard KW 5; Neptunus KW 45. Dinsdag 14 Augustus: ml. Grietje KW 20; Elizabeth KW 49. Woensdag 15 Augustus: ml. Janna KW 163; Nederland IV KW 167; Wilhelmina I KW 25; Henk KW 56; Sumatra KW 86; Eendracht KW 168. Zaterdag 18 Augustus: ml. Margrietha Ma ria KW 29; Vooruit KW 151. Maandag 20 Augustus: ml. Piet en Leen- dert Huibert KW 3; Rijnmond I KW 42; Martha IJM 74; Martenshoek IJM 283; Wil lem Cornelis KW 16; Dirk KW 19; Everard Christina KW 40; Volharding KW 65; Nelly Maria KW 70; Shamrock IJM 129; Neder land VII KW 130. Gezina Geertrui KW 176; Bernard SCH 105; Marie VL 71; Adjowico RO 9. Dinsdag 21 Augustus: ml. Vertrouwen KW 6; De Arend KW 7; Orion KW 22; Cornelis Marinus KW 48; Rijnmond V KW 110; De Vrouw Jacoba KW 122; Java KW 159; Cor nelis VL 83; Bertina VL 85. Woensdag 22 Augustus: ml. Wilhelmina V KW 144; Vertrouwen KW 9; Wilhelmina I KW 25; Bertha KW 38; Rijnmond III KW 44; Jan KW 50; Kees KW 124; Vlaardingen VL 78; Vooraan VL 115. Donderdag 23 Augustus: ml. Margretha en Maria KW 23; Sakina K W32; Gorredijk IJM 75.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3