Succes Schotels 12.50 Restaurant'tHeerenhek „SPEL MET HET Uitgeest ontving bloem van Noordhollands veestapel •Clowntje Riek asss eVfW-sfea 31^^ Zondag 7 October: Mulier-veldloop en Velserbeek-parkloop Een Eeuw Geleden Kort en Bondig REX ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1951 Gebouw voor sociaal-cultureel werk in Velsen Boodschap van Morrison aan Egyptische premier Onderhandelingen tussen Japan en Formosa-China Duits minister vraagt Europese post-unie Dr. J. van der Spek gaat met pensioen De marinehegroting Vrijdagdrukte bij de ponten Demonstratievaart van de „Aquavion Zes maanden geëist tegen van meineed verdachte kok TONEELVERENIGING Varia" In Op 25 October 1951 Einde in zicht? Almelo leent bijna twee millioen voor woningbouw Gedenkteken op het graf van J. van Oudshoorn Het beheer der natuurreservaten met soep en toespijs naar keuze 3.50 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Voor de kinderen Holland Festival wwJt wellicht Haags FestivJ Scheepvaart Op 11 September besloot de gemeenteraad van Velsen de bouw mogelijk te maken van het verenigingsgebouw de Stichting voor sociaal-cultureel iverh Velsen" met een aanvullend crediet van f 75.000. Hiermee werd een veelbelovend initiatiefdat dreigde te stranden op de stijging der bouwkosten sijids de geboorte der stichting, gered. Onze tekening toont het ontwerp, dat de gemeente-architect de heer J. P. Koopen maakte voor het gebouw, dat een plaats zal krijgen aan het einde van de „groenstrook" in IJ muiden. Als het raadsbesluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, kan er met de bouw begonnen worden. De hulp, die het gemeentebestuur bood, is uiteraard zeer welkom voor het stichtingsbestuur, dat daarmee echter aan de andere kant op zware lasten komt. Het gebouw is bedoeld voor het ganse complex van culturele verenigingen in Velsen en dus is het zaak, dat alle verenigingen en corporaties lid worden van de stichting. Het secretariaat wordt waargenomen door de heer P. Waardenburg, directeur van de dienst voor Sociale Zaken. Voorstel ten aanzien van verdediging Suez-kanaal zone De Britse ambassadeur, Sir Ralph Ste venson, heeft de Egyptische premier, Nahas Pasja, een persoonlijke boodschap van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Herbert Morrison, overhandigd. De premier verklaarde later: „Er zal geen commentaar worden gegeven, voor dat de inhoud van de boodschap van de heer Morrison volledig bestudeerd is". Volgens Londense regeringskringen wordt in de boodschap medegedeeld dat Engeland bereid is het verdrag met Egypte met wederzijds goedvinden op te heffen, als het vervangen zou worden door een „afspraak of overeenkomst", die de ver dediging van de zóne van het Suezkanaal voldoende zou beveiligen. Het Britse voorstel voorziet in het bin nen bepaalde tijd terugtrekken van de Britse soldaten uit de zóne, doch het voor ziet tevens in de instandhouding van mi litaire installaties op sleutelpunten, aldus deze kringen. Waarnemers zeggen, dat deze overeen komst aan Egypte's samengaan met een nieuw defensiecommando van de Atlanti sche verdragsorganisatie zou voorafgaan. Men verwacht, dat Engeland en de Ver enigde Staten direct maatregelen zullen treffen om een internationaal commando voor het Midden-Oosten te scheppen en dat Egypte gevraagd zal worden hiervan deel uit te maken, aldus verluidt in diplo matieke kringen in Londen. Hoewel de eerste stappen in het geheim genomen zouden worden, gelooft men, dat samenhangende plannen voor de nieuwe verdedigingsorganisatie op de volgende bijeenkomst van de Atlantische raad (in November te Parijs) zullen worden aan gekondigd. Dit commando zou naar verluidt niet met de Atlantische verdragsorganisatie samen- geweven worden, doch het gemeenschap pelijke lidmaatschap van landen als En geland, de Verenigde Staten en waarschijn lijk Turkije, zou een handzame verbinding tussen de twee verzekeren. Voorts verluidt, dat reeds enige tijd aan de militaire opbouw van het voorgestelde commando onder auspiciën van de vaste militaire commissie van de verdragsorga nisatie te Washington wordt gewerkt. Het uitwerken van de plannen hing af van de politieke vraag of Griekenland en Turkije tot het Atlantisch verdrag zouden worden toegelaten, omdat Turkije, gezien zijn geo grafische ligging, in de toekomst waar schijnlijk een spil zou worden, waarom beide verdedigingsplannen zullen draaien. Protest tegen discriminaties op invoer in Engeland GENèVE, (Reuter). De Engelse mi nister van Handel, Sir Hartley Shaw- cross, heeft in de bijeenkomst van de lan den der algemene overeenkomst voor han del en tarieven geantwoord op een door Nederland, Frankrijk en Canada geuite be schuldiging, dat Engeland in gebreke is ge bleven een einde te maken aan zijn invoer- discriminaties. De drie landen hadden ge klaagd, dat hun export in het bijzonder te lijden heeft onder deze discriminaties, die naar zij verklaarden door de recente wij zingen van de utiliteitsbepalingen nog zijn toegenomen. Shawcross deelde mede, dat Engeland nog enige tijd nodig heel't om een einde te maken aan de discriminaties, die hun oor zaak vinden in het stelsel van utiliteits goederen, dat in dit land wordt toegepast. De Engelse regering betreurt dit euvel en zij heeft reeds een commissie ingesteld om het uit de wereld te helpen, doch het is niet waarschijnlijk, dat er voor begin 1952 een beslissing dienaangaande kan worden genomen. Shawcross gaf evenwel de ver zekering, dat Engeland er naar streeft de kwestie op bevredigende wijze te regelen en vroeg nog enig uitstel toe te staan. De delegaties van Nederland, Frankrijk en Canada hebben de verzekering van de Engelse minister van Handel aanvaard en daarbij gewezen op de noodzakelijkheid, dat de kwestie zo spoedig mogelijk wordt geregeld. Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 20 September 1851 LONDEN. Hier is eene poging aangewend, de vrouwen eene andere dan de tot dusverre gebruikelijke kleeder dracht te doen aannemen, onder andere met wijde pantalons, zooals de Turksche vrouwen die dragen. Vijf dames, naar net'schijnt tot den aanzienlijken stand behoorende, hebben zich in St. James- park in de nieuwe kleederdracht ver toond. Van den kant van het gemeen hebben zij zullk een bejegening onder- Het uooid van de Cnniese missie in loltio, luitenant-generaal Hoeh Sih Li, heeft ver klaard, dat tussen Japan en nationalistisch China te Washington onderhandelingen worden gevoerd over een vredesverdrag. Hij voegde hieraan toe, dat nationalistisch China spoedig heropnemen van de diploma tieke betrekkingen met Japan wenst en dat zijn regering een Japans voorstel voor directe onderhandelingen zou aannemen, als het voorgestelde verdrag gelijk is aan het verdrag van San Francisco. Voorts ver klaarde hij, dat Japan en nationalistisch China vroeger clan de ondertekenaars van het vredesverdrag de diplomatieke betrek kingen kunnen herstellen, als zij tot een tweezijdige overeenkomst zouden komen. AKEN (DPA). Vrijdagavond heeft de West-Duitse minister van posterijen, Hans Schubert, zich uitgesproken voor een Euro pese postunie. Voor het verwezenlijken van een dergelijke unie is het invoeren van een binnenland-frankering voor geheel Europa nodig, alsmede het invoeren van postzegels met hetzelfde beeld, vereenvoudiging en eenheid van verzending en afrekening van de luchtpost en overeenkomstige maat regelen voor geldzendingen per post, aldus minister Schubert. BINNENLAND In het groot auditorium van de rijks universiteit te Leiden aanvaardde dr. A. G. Brom Vrijdagmiddag het ambt van buiten gewoon hoogleraar in de thoraxchirurgie met het uitspreken van een oratie over de chirurgische behandeling van hartaandoe- ningen. Het bestuur van de Nederlandse Jeugd gemeenschap heeft van het secretariaat van de Koningin bericht ontvangen, dat Koningin Juliana met belangstelling en sympathie heeft kennis genomen van het welslagen van de actie „Helpt Hongerend India". Boven dien heeft de Koningin aan de Nederlandse Jeugdgemeenschap een belangrijke gift doen toekomen ten bate van deze actie. In Venray stootte men by de grond werkzaamheden op een scherp gestelde niet ontplofte bom van 150 kg. De Mijnoprui- mingsdienst heeft de bom ter plaatse gede monteerd. Op dezelfde plaats kwam enige maanden geleden een granaat tot ontplof fing, waardoor meteriële schade werd aan- gericht. Dc minister van Buitenlandse /laken, mr. D. U. Stikker, die de conferentie te Ottawa heeft bijgewoond, zal zich 25 Sep tember te New York inschepen op de „Nieuw Amsterdam", die 3 October te Rotterdam verwacht wordt. Met de functie van hoofd der afdeling Zeemacht van de Nederlandse Militaire Mis sie in Indonesië is belast de kapitein-luite nant ter zee L. Brouwer, die tevens tijdelijk is bevorderd tot de rang van kapitein ter zee. De nieuwe functionaris, die werkzaam was bij de marinestaf, zal op 4 October naar In donesië vertrekken. In de weck van 9 tot en met 15 Septem ber werden in het gehele land 35 gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Hier van waren 9 gevallen in Den Haag, 3 op Urk, 2 in Amsterdam, 2 in Rotterdam, 2 iri Schie dam. 2 in Zutphen en 2 in Echteld. De Vereniging Bezuiniging Overheids uitgaven heeft zich met een adres gewend tot de ministerraad, waarin wordt verzocht om teneinde een zuiniger en efficiënter wijze van werken van het overheidsapparaat te bereiken, de departementshoofden in over weging te geven, bij de onder hun departe ment ressorterende takken van dienst een „Ideeënbus" in te stellen. In Amerika werd als gevolg van wenken van het ambtelijk personeel in de afgelopen drie jaren een besparing verkregen van ruim 3 millioen HAARLEM EN OMGEVING De C. J. M. V. Haarlem-Oost heeft een tamboer- en hoornblazerscorps opgericht. Als instructeur treedt op de heer A. Apel doorn. De eerste repetitie vindt plaats op 28 September. De heren L. en F. N. Faber te Haarlem zijn te Amsterdam geslaagd voor het onder rijkstoezicht staand examen voor deskundig schoenwinkelier. R.K. Haarlems toneel „Thaha" vertoont op 24, 25 en 26 September in de Stadsschouw burg „Het Chinese landhuis" van Marion Osman en James Corbet. De R.K. Middenstandsveremging te Haarlem houdt in dit winterseizoen enige bijeenkomsten en cursussen. Gesproken zal worden over het Economisch Instituut voor de Middenstand, over belastingvraagstukken en over politieke vraagstukken. Cursussen staan op het programma in lak- en plak.- lcaatschrift, in étaleren en decoreren en in Engels. Op 20 Februari wordt het vasten avondfeest gevierd. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar de K.A.V. „Suomi" de Mulier-veldloop en de Velserbeek-parkloop organiseren, die met medewerking van het gemeente bestuur van Velsen weer in het park „Vel- serbeek" worden gehouden. Zoals gewoon lijk zullen de veldlopen, die als sluiting van het athletieksiezoen kunnen worden beschouwd, een grote belangstelling trek ken onder de Nederlandse athleten. De Mulier-veldloop, de oudste van ons land, die op touw gezet werd door de thans 85-jarige heer Pim Mulier, is een handi cap-race over ongeveer vier kilometer over de mooie paden van „Velserbeek". Deze loop staat open voor senioren KNAU-leden, A, B, C en D-klassers. De Mulier-loop heeft altijd een bijzondere bekoring voor de deelnemers wegens de toegepaste han dicap. Deze bedraagt voor A-klassers 45 seconden na de start van de D-klassers. De B-klassers starten 30 seconden na de D-klassers en de C-klassers gaan 15 secon den later weg. Voor deze Mulier-loop zijn twee fraaie wisselbekers in omloop. De Mulier-beker werd vorig jaar gewonnen door S. Hop man van Doves uit Heiloo, die nu deze trophee zal moeten verdedigen en de Hoog- ovenstaten-beker voor de vereniging met de vijf best geplaatste lopers is in het bezit van „Suomi". De Velserbeek-parkloop is een loop voor militairen, politie en andere sportmensen, en heeft een afstand van. ongeveer drie kilometer. Ook voor deze wedstrijd is een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld door Velsen's gemeentebestuur, die nu in han den is van C. van Gerven uit Oss (N.-Br.) Verder werd aan deze wedstrijden nog toegevoegd een loop voor junioren over De geneesheer-directeur van de Psy chiatrische Inrichting „Maasoord" te Rot terdam, dr. J. van der Spek, heeft per 1 November wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, ontslag aan gevraagd. Dr. Van der Spek studeerde te Utrecht theologie en semietische talen en daarna medicijnen. Voordat hij in 1930 aan „Maas oord" verbonden werd, was hij werkzaam aan het christelijk sanatorium te Zeist, aan de Willem Arntszhoeve te Den Dolder en aan „Meer en Bos" te Heemstede. In de aan de Tweede Kamer aangeboden marinebegroting wordt onder meer mee gedeeld, dat het in het voornemen ligt om de Karei Doorman eind 1951 weer in dienst te stellen. Voor aankoop van vliegtuigen voor de Marineluchtvaartdienst behoeft geen geld te worden gevraagd, als gevolg van de materiële steun die de bondgenoten verlenen. De gemiddelde sterkte voor het personeel der zeemacht bedraagt voor het jaar 1952 22.000 man. Voorts wordt in de begroting meege deeld dat de opleidingen voor het perso neel dat bestemd is een taak te vervullen bij de koopvaardijbescherming, thans op volle kracht werken. Het eindcijfer der begroting bedraagt 347.200.000, waarvan op de gewone dienst 215.631.000 en op de buitengewone dienst II (kapitaalsuitgaven) 131.569.000. een afstand van ongeveer 1500 meter; waarvoor eveneens mooie wisselbekers in omloop zijn. De wedstrijdsecretaris van „Suomi", de heer J. A. Smit, Corverslaan 57 te Velsen- Noord, verwacht voor dit jaarlijkse sport evenement vele deelnemers. Deze athletiek-wedstrijddag in „Velser beek" begint 7 October om half een met de start van de junioren, waarna de lopers voor de Velserbeek-parkloop om één uur vertrekken en die voor de Mulier-loop om half t^jee. De verkeerssituatie bij de Velser ponten was Vrijdag weer „als van ouds": de markt dagen in Noordholland veroorzaken deze dag een intens verkeer van Zuid naar Noord, 's Avonds komt die stroom terug en moet dan door de ponten verzwolgen wor den. Dit had Vrijdag tot gevolg, dat de wach tende voertuigen aan de Noordkant zich al spoedig aaneenrij den en de staart van de file al langer werd op de Wijkerstraatweg. Tegen half zes gisteravond stonden de voer tuigen dan ook weer tot voorbij de Smidt van Gelderstraat en moest de politie een post plaatsen op de hoek van de Konings weg. De vierde pont is dus wel gebleken een uitkomst te zijn. Bij Buitenhuizen kwamen eveneens wachttijden van een uur voor en hier zou aan de Noordkant van het kanaal enig politietoezicht geen overbodige luxe zijn, daar er drie wegen samenkomen en ver schillende automobilisten het met de „eer lijkheid" ten opzichte van hun beurt niet al te nauw nemen. Nieuw type vervoermiddel Dinsdag zal op de Noordzee bij Scheve- ningen een demonstratievaart worden ge maakt met de „aquavion", een door de Zweedse ingenieurs Almqvist en Elgström uitgevonden nieuw vervoermiddel te wa ter. Het technische principe van de „Aqua vion" is hetzelfde als dat van het vlieg tuig: het vervoermiddel wordt tijdens de vaart gedragen door de reactie van het water op twee of meer onder de romp ge monteerde vleugels. De voordelen van het nieuwe vaartuig zouden onder meer zijn: vermindering van de waterweerstand met ongeveer zeventig percent, daardoor hogere snelheid en min der brandstofverbruik; betere,, wendbaar heid en grotere stabiliteit; de mogelijkheid de snelheid vlug op te voeren. Er zijn zes typen „Aquavion": voor twee, vijf, zestien, veertig, tachtig en honderd tien personen. De „Aquavion", die in Scheveningen komt demonstreren, is een type voor tachtig personen, voorzien van een Junkers-Dieselmotor met een vermo gen van 860 pk. bij 2800 omwentelingen. De kruissnelheid is 60 kilometer per uur. Houdster van de wereld-licentierechten is de „Société Aquavion" te Parijs, waarvan ir. J. van Geuns directeur is. Een heftige woordenwisseling tussen het hulpje van een kok uit een Leids restau rant en zijn patroon, leidde op 17 Novem ber van het vorig jaar tot het ontslag van de jeugdige kok in spe. De knaap liet het daarbij niet zitten, omdat hijmeende dat zijn baas hem ten onrechte de deur had gewezen en maakte een civiele procedure aanhangig, teneinde schadevergoeding voor het ontslag te verkrijgen. Hij verloor die procedure echter. De kok B.N., die tijdens het proces onder ede een verklaring had afgelegd die volgens de eigenaar van het restaurant in tegenspraak was met de waarheid, had zich Donderdagmiddag voor de Haarlemse rechtbank te verantwoorden: hem was meineed ten laste gelegd. N. had, naar hij ter zitting verklaarde, goed gevonden dat het hulpje die bewuste zeventiende November wat vroeger weg ging. Als er tenminste geen onverwachte dingen gebeurden, die werk aan de winkel brachten. Maar die dingen gebeurden wel; tegen negen uur 's avonds kwam een tal rijk gezelschap, dat nog iets wenste te eten, het restaurant binnengestapt. Het hulpje moest dus blijven. Volgens N. bleef hij ook, zij het dan na enige tegenspraak. Toen om ongeveer tien uur het bestelde geser veerd was, kon het hulpje vertrekken. Op het moment dat hij het hotel wilde ver laten, kreeg hij, aldus N., woorden met de baas, met het gevolg dat de jongeman op staande voet werd ontslagen. De restaurateux-, J. P. S. uit Bloemen- daal, gaf een geheel andei-e verklaring. Hij zei dat hij zijn knecht reeds om negen uur 's avonds had ontslagen, nadat de knaap op onbehoorlijke wijze lucht had gegeven aan zijn verontwaai-diging over het feit, dat hij niet eei-der naar huis kon. Volgens de restaui-ateur had het hulpje de kok niet geholpen bij het klaar maken van de nieuw bestelde gerechten. Enige getuigen die op de ruzie in de keu ken waren afgekomen, verklaarden een parig dat de knaap om negen uur, dus voor dat de bestellingen waren klaar gemaakt, het restaurant had verlaten. De officier van Justitie, die meineed be wezen achtte, eiste tegen N. een gevange nisstraf van zes maanden. De rechtbank zal op Dondei'dag 4 Octo ber uitspraak doen. ADVERTENTIE Breedband-conflict Hedenmorgen is door de diréetie van de firma Boele en Van Eesteren op het Hoog oventerrein, die een deel van de nieuw bouw van de Breedband HV" verzorgt, de hoop uitgesproken, dat haar stakende ar beiders wellicht Maandag weer aan het werk zullen gaan. Men deelde ons voorts mede, dat dit mede liet resultaat is van drukke besprekingen, die in de afgelopen dagen door bestuurders der Uniebonden op het terrein van de staking zijn gevoerd. In een spoedeisende raadsvergadering heeft de gemeenteraad van Almelo Vrijdag middag besloten tot de bouw van 54 étage woningen en 128 boven- en benedenwonin gen, waarvan de kosten worden geraamd op i-espectievelijk 717.510 en 1.127.780. Ter financiering van deze bouw hebben B. en W. van Almelo van verscheidene kanten aanbiedingen voor geldleningen ontvangen tot een totaal bedrag van 1.950.000. Voor deze leningen bedraagt de rente 314 terwijl de looptijd op vijf jaar is bepaald met dien verstande, dat het ge hele bedrag na vijf jaar moet worden terug betaald en tussentijdse aflossingen niet zijn toegestaan. Kampioen „Wimpie" won twee keer Het stille dorp Uitgeest heeft Vrijdag een ongekende drukte meegemaakt, ver oorzaakt door in de omtrek wonende vee fokkers. De aanleiding vormde de fokvee- dag welke was geoi-ganiseei-d door de rund- veefokvereniging „Assumburg" op het ge- rnëenteterrein aan de Middelweg. Er waren voor deze dag 176 inzendingen binnen ge komen, verdeeld over 13 rubrieken. Hoewel het fokken van vee vlak boven het kanaal nog in zijn beginstadium ver- keei-t, bleek de kwaliteit der dieren op een zeer behoorlijk peil te staaxi. Het was daar om geen wonder dat burgemeester P. v. d. Ven 's morgens bij de opening verklaarde er trots op te zijn een vereniging als „As sumburg" in z'n gemeente te hebben. Daar er slechts een gering verschil be stond tussen de eerste en tweede geklassi- ficeerde diex*en stond de jux-y voor een zware taak. Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat ruim 65 procent der gekeurde dieren tot de nakomelingschap behoren van de stamboekstieren der „K. I. Assumburg" eveneens in Uitgeest. Kampioenen werden: Wimpie 28, Frs 138996, geboren 28-3-'42. Eigenaar Jr. Ruy- ter (Akersloot). Reserve kampioen: Hoek- stra 7, nrs 232259 S., geboren 9-3-'47. Eigenaar A. N. Bijman (Uitgeest). Het resultaat der eigenaars-groepen was: IA: S. IJff, Krommeniedijk met 5 dieren; 1B: Gebr. Glijnis, Uitgeest met 7 dieren; 2A: G. Nieuwenhuizen, Uitgeest met 4 dieren; 2B: Jr. Ruyter, Akersloot met 5 dieren; 3A: J. P. Kraakman, Akersloot met Teneinde te kunnen komen tot de op richting van een eenvoudig gedenkteken op het graf van de in Juli 1951 overleden schrijver J. van Oudshoorn (pseudoniem van J. K. Feylbrief) op de Algemene Be graafplaats te 's-Gravenhage, heeft zich een comité gevormd, waarin onder anderen zit ting hebben genomen de voorzitters van de Vereniging van letterkundigen, van de Maatschappij der Nederlandse letterkunde en van het PFN-centrum voor Nederland, respectievelijk prof. dr. N. A. Donkersloot, mr. A. Mout en Victor F. van Vriesland. Secretaris-penningmeester is de heer A. D. van der Heij van Bommel, Hollandse laan 11 te Hilversum. Het is de bedoeling het op te richten gedenkteken op 20 De cember, de dag waarop de schrijver 75 jaar zou zijn geworden, aan diens weduwe over te dragen. 3 dieren; 3B: K. Feeke, Krommeniedijk met 6 dieren. Het pi-oductie-klassement zag er als volgt uit: 1. Wimpie 28, eigenaar: Jr. Ruyter (Akersloot); 2A: Neeltje, eigenaar: J. Wou- dat (Krommeniedijk); 3A: Planeetje II, eigenaar: S. IJff (Krommeniedijk). De natuurbeschermingsexperts die in Den Haag een driedaags congres houden, hebben zich de tweede dag van hun bijeen komst beziggehouden met het vraagstuk van het beheer der natuurreservaten. Het ging voornamelijk om de vraag of mense lijk ingrijpen in het leven der dieren in natuurreservaten gewenst is. De meeste afgevaax-digden waren van mening dat de mensen zich wel degelijk met het verzorgen der dieren in reservaten moeten bezig hou den. Men was van mening dat het in stand houden van natuurreservaten van inter nationaal belang is en dat men via de UNESCO moet tx-achten een fonds op te richten tot het behoud van natuurreser vaten. ADVERTENTIE y2 kip, appelmoes o Beursschotel Nassi goreng Cotelet in gelei Goulash Gebakken tong, salade Gevulde kalfsborst De Israëlitische Gemeente te Nymegen heeft in de oorlog het grootste deel van haar leden verloren. De gespaard gebleven syna goge is nu veel te groot voor de godsdiens tige samenkomsten. Het gebouw is daarom verkocht aan een handelsonderneming. Maar hoe de drie jongens ook zochten, Krulletje was nergens in huis te vinden Niet in de kamers, niet in de keuken, niet in de gang. Ze werden nu toch wel erg ongerust! Oom Tripje kwam er bij. „Wat is er aan de hand, jongens?" „Krulletje is nergens ie vinden, Oom Tripje!", zeiden ze bedrukt. „Wat?", zei Oom Tripje. „Laten we nog eens goed zoeken!" Hij zocht ook nog eens, overal. Hij nam een kaars (want het was inmiddels al donker geworden), en keek zelfs op zolder. Maar ook daar was Krulletje niet. „Ik vrees, dal-ie stilletjes naar buiten is gepiept!", meende Oom Tripje. „We zullen dan maar gauw gaan kijken, of we 'm daar misschien kunnen vinden!" Oepoetie wou graag mee. Zo stapten Oom Tripje en Oepoetie samen de straat op. Het was donker en 't regendeecht vies weertje! Overal keken ze rond en van tijd tot tijd riepen en floten ze. Maar Krulletje kwam, niet opdagen het algeineenVbestu^van de sv°E land Festival doen weï„ d toe hebben kunnen besluiten meenteraad voor te stellen m voor 1952 een bedrag Z kunstfeest uit te trekken. Dit t*- kwam voor Den Haag ak Van welingelichte zijde wordt dat het geenszins uitgesloten J?®8 Holland Festival 1952 nfzo L C* geheel in Den Haag - eventEï^ Festival zal worden Sak heeft de indruk dat het rijk A welwillend tegenover staat. Ga L door, dan zal de bijdrage van L 'V aan het festival verhoogd moetenwet; Deze kwestie komt ter sprake in frul dag te houden zitting van de gemeenfe" tijdens welke ook de oprichtingÏ2 nationaal ballet behandeld word Dei van het Holland Festival wordt 2 sterdam naar Den Haag verplaatst. Almkerk, 20 var. Manilla naar SingSMI« Alphacca, 20 te Santos. 8 Altair, 20 van Santos te Ri0 de Tanmm Abbedijk, 20 te Rotterdam van h S Amstelkerk 20 van Freetown naar MwJ Andijk, 20 te Corpus Christi Arnedijk, 20 te Houston. Alphard, 20 120 m. O.ZO. Fernando KMl Alnali, pass. 20 Fernando Noronha Amsteldiep, 20 240 m. N.NO Floré- Amsteldijk 20 300 m. Z.ZO. Capei&ce n. u> Amstelland, 20 420 m. Z.ZW. Santo' Alderamin, 20 350 m. ZO. Cape Rare A'katd20 140 m. O. Catarina eil. Arkeldijk 21 y. Bremen te Antwerpen Akkrumdyk, 20 van Hamburg naar kmvhr Alpherat, 20 540 m. W.NW. Flores Aludra, 20 830 m. W. ten Z, Sclav's Beverwijk, 21 ten anker Ancona 'v.R'da B ydendijk 19 te New York van Rottefc Blommersdtjk, 21 van Antwerpen Barendrecht, 20 200 m. N. ten 0. Minicov Baud, 20 van Makassar r.aar Ambon Billiton, pass. 20 Majorco naar Halifax Bin tang, 20 180 m. ZO, Cp. Pandaran Blltar, pass. 20 Malta. Bloemfontein, pass. 20 Perim. Bonaire, 20 900 m. O.NO. Barbado' Boskoop, 20 420 m. NO. ten 0. FayaL Bali, 21 Singapore verwacht. Bengkalis, 21 van Bremen te Amsterdam. Britsum, 20 625 m. W.NW. Flores. Cistula, 21 te Port Harcourt W. Afrika W.y. Gordias, 20 van Levant te Rotterdam. Congostroom, 20 van Amsterdam naar Hrair Caltex Leiden pass. 20 Oucssant. Caltex Nederland, pass. 20 Algiers. Camphuys, 20 van Makassar naar Parepam Ceram, 20 op Schelde. Calllstó, 20 275 m. O. ton Z. Cape Race. Ceram, 21 van Bremen te Antwerpen. Cottica. 20 300 m. ZW. San Miguel n. PI;.-':! Delft, 20 van Amsterdam naar Vabaraia. Diemerdijk, 20 325 m. W.NW. Finistene. Esso Den Haag. 20 yan Aruba naar Roiterda Erinna, 20 van Arnori ten anker MirL Friesland (KRL), 20 90 m, N. GuardaluL Gooiland, pass. 20 Madeira. Gaasterland, 22 v. Buenos Aires voor lom re Graveland, 20 dwars Recife, Grootekerk, 20 480 m. NO. St, He'e-a. Gadilla, 18 v. Tj. Uban te Lyttleton. Herstlia, 20 van Paita naar Callao. Haarlem, pass. 20 Azoren. Hestia, 20 500 m. W. San Miguel. Hera, 20 van Maracalbo te Cartagena, Jagersfontein, 20 240 m. ZW. Freetown. Jupiter, 20 70 m. ZW. Kreta n..Gibraltar. Kertosono, 21 te Marseille. Kota Gede, 20 van Suez naar Aden. Karossa, 20 van Hollandia naar Sarmi. Kieldrecht, 20 van Rotterdam te Haic'Ki Laurenskerk, 20 te Bahrein. Lekkerkerk, 20 van Suez naar Aden. Lindekerk, 20 van Damman naar Koert. Larenberg, 20 van Terneuren te Rottaor. Lombok, 18 van Semarang. Laertes, 20 te Belawan. Leerdam, 20 780 m. W. ten Z. Scillvs. Leopoldskerk, 20 120 m. N. ten 0. Port Leuvekerk, 20 200 m. O. Socotra n. Aflex Loosdreeht, 20 80 m. N.NO. Guardafc. Maaskerk, 20 van Dakar naar I* itatt Melampus, 18 van Amsterdam te Es..-.,-.- Macuba, 20 Gibraltar gepass. Madoera, 21 van New York te Calcutta re» Mariekerk, 20 van Marseille naar Gemm Meerkerk, 20 te Zanzibar. Modjokerto, 20 van Belawan naar Atie. Maashaven, 20 800 m. W. Lands aid. Marken, 20 780 in. W.ZW. Scillys. Metula, 21 te Margagoa. Mirza, 20 150 m. W. Kreta. Musi, 21 te Tarakan. n. Noordwijk, 21 van Rotterdam te Pto Matö» Nieuw Amsterdam, 20 150 m. 0. ten A Oranje, 20 van Tj. Priok naar Amsteru- Ootmarsum. 20 van Rotterdam nam Oranjestad, 21 te Laguaira. Oranjefontein, 21 v. Hamburg te Antw.. Prins Willem III, 16 van Montreal, Poseidon, 21 van Antwerpen. Poseidon, 20 van Hull te Antwerpen. Prins Johan Willem Friso, 20 m SA- Pygmalion, 21 San Felix verwacht. Rempang, pass. 20 Malta. r„.„ Rondo. pass. 20 Ivlza Balearen naar Rijndam, 20 600 m. O Cape flace, Rijnland, 20 150 m. ZW. Paltna. Saparoea, 20 te Madras, Sliedrecht, 21 van Curacao te WMjg Sloterdijk, 20 van Singapore n. Port Straat Malakka, 18 te Kaapstad. Saroena, 20 v. Pulubukdm te Mirx Siberoet, 21 van Padang te Sibolga Sommelsdljk. 20 520 m. W tent Stad Schiedam, ten O.Ttó® Stad Vlaardingen, 20 200 m# Stanvac Benakat, 20 loO m. Sarpedon, 20 v. Ntckerie n George»* Schiedijk, 20 700 m. W. Azoren, Tiba, pass. 20 Cape Fr o. nevr#- Tawali, pass. 20 Gibraltar naar Tero, 22-23 v. Schiedam te Haipp Themisto, 22 van Baltimore na Tjimenter.g, 22 Buenos Aires Tamo, pass. 20 St. Paubroek. Tibia, 20 200 m. ZW. Fajai. Soi[ateIi Tjiwangl, 20 van Tj. P> L Tosari, 20 450 m. O.ZO. Tiberius, 21 te Guanta yerwacM Triton, 17 v. Philadelphia a FJalsgR Trompenberg. 20 27d Lcs Utrecht. 20 300 m. O^DatumlU Veendam, 20 960 m. V- -'-fel A®'-. Venus, 20 v, Heraklion naa SMr3tó, Waikelo, 20 van Tj. Madeira. Willemstad, 20 120 m. NO Mane Arnoudspolder, 21 v: I1 venvacht. H.,a Bernisse, 21 te!Naniouth kjd Birmingham, 21 v. G«J naar Bree Helle 21 van Antwerps Coolhaven, 19 y J?"1" n Belfast. Echo, 20 te Drogheda van Ferocia, pass. 20 Ouessan ManChester. Frisia, 20 v. Iieysman tia Rott«i- Gaasterland, 22 yan BelfziJl Haskerland, M y. Hast I. 21 van deDow Hast IV, 20 van Rou^ih a jgj Jozina 20 van f%aardln«n Gc^ Marcelle, vertr. 21 v. tejan, Matthew, pass. 21 Kiel i pJinifr Merwehaven, vertn 2 js naar Nieuwe haven, 19 van dam naar Noord, vertr. 21 yanRo naar Pavo, 19 Brunsbuttel g raar Vivo, 20 van Abo naa MarieW^U Wilpo. 19 van Buiea Maas. 20 van 12 X

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6