tomvogei» deelde de punten met Alcmaria Victrix (1-1) Derde klassers uit Kennemerland Muziek EEN KORT VERHAAL DOOR FERDINAND LANGEN tweede klassers Ogels Castricum li' ypAG SEPTEMBER 1951 waar- nn ctormvogels de vorige <^V? speelde, - indachtig fiflii v.v f, _..roinw not? igeen yéén zwaluw nog geen hebben gehad met 'STigereserveerde^houdang heeft de wedstrijd tegen geteerd. In deze ontmoe- ^"spèelde'de voorhoede, zo- 'H fvorige seizoen zo vaak speel- 'ïif p j niet onaardig, maar on- mmten te maken. '4® A had het accent op S De achterspelers en de en de ti^s°Z:r zich niet zo ver van :*?3ffafvVA een week te voren, M'J'lïs dat Van Onselen lang genoot als tegen genoemde club. !i L#als na deelgenomen is Stormvogels rust in het veld de verdedigde de rust eest. Alcmaria Wflti zodat het aantal wer- e^i' dat op de doelman gevallen stond hun keeper 'e.B- ilnlaats ook. Eenmaal echter Sn mooie kopbal van De Boer - 5en hij zou z%ker gepasseerd als de IJmuidenaar iets Se Atanaarse publiek beleefde ;f at Kraak, die het overigens Ök heeft gehad, doch desmet- zin in en 5 de indruk vestigde „er zir •S' het eerst werd gepasseerd Uri Aan de zijde van Storm- men dat dit in buitenspel- t'«geschied, doch de scheidsrech te andere mening toegedaan. Dit fSdfede de thuisclub na tuur Ul k X richtte haar voorhoede, tf voormalige A.D.O.-speler Ever- ri aangaf, niet zo heel veel meer Watervliet" gespeelde heren- H IJmond I—Turno I (Amsterdam) i-rankelijk een gelijk opgaand spel "to was echter iets gevaarlijker -danook de leiding. IJmond bracht vergeefse pogingen de balans m 7-- Turno bleef het beste van het ieioaden en mede wegens enkele Ogenblikken in de achterhoede van zhervatting legde Turno zich hoofd- "r toe op verdedigen, waardoor een «gering van de thuisclub volgde, ióod heel IJmond op d'e helft van fierst liet de linksbuiten de doelman -overkeerd uitvallen en vervolgens :eHofman uit een snelle combinatie ieder (3-4). Schik schoot de bal nog tegen de lat, maar verder kwam ui riet. (3-4). (heren) speelde uit tegen Be id een doelpuntrijke wedstrijd. Be rt ra met 10-8, ce ontmoeting heren IJmond 3 llieten de Zandvoorters verstek gaan. i te IJmond-dames won het eerste !:de strijd tegen Rapiditas. Het was meeting van gelijkwaardige ploe- labéide kanten werd vlot gecombi- ia van enig overwicht was geen ai Hoewel de voorhoede iets beter was dit voor een voorsprong niet sde. nsispeelde Rapiditas met tien dames G buitte IJmond uit. De Haarlemse ikars waren echter niet gemakke- t passeren en het duurde vrij lang dfL Klesser met een diagonaal schot tad (1-0), Daarna maakte D. Mar- sier2-0 van. Doelpunten van N. van a D. Marckelbach werden daarna «W «tmoeting tussen de dames van !2en3 (in dezelfde klasse inge- wrd een verdeling der punten. De gaven elkander niets toe. T. Kruk maakten de doelpunten tweede en A. Eckhard-Oortwiin Zuurbier scoorden voor het derde Umond-elftal. (Rust 1-1). toaporf f »de Reisduif" van •"ons naar de Wijk .- -an Son 14 15 37; A de fiot w p-rj du Croc<i 31 «ijnders 36 39 49 uit, doordat Venus, die zich deze middag als een prima back ontpopte, de snelle linksbuiten vrijwel uitschakelde en Snoeks Sr. het middenveld beheerste. Zo verliep de strijd met een in de meer derheid blijvend maar zich langzamerhand met een nederlaag verzoenend Stormvogels, toen een tiental minuten voor het einde Rudi de Boer de verdiende gelijkmaker in het net schoot (11). Inmiddels heeft Stormvogels in drie wed strijden reeds drie punten verspeeld. De Kennnemers-Zeeburgia 1-2 Groot is de nederlaag van De Kennemers tegen Zeeburgia uit Amsterdam niet ge worden, maar er zal wel niemand kunnen worden gevonden, die van mening is, dat de punten niet daar zijn terecht gekomen, waar zij behoorden. Het tempo van de Am sterdammers, bij wie de oud-VSV'er Strie ker veel en goed werk verzette, lag vooral in de eerste helft aanmerkelijk hoger dan bij de Beverwijkers. Dit bleek reeds gedu rende de eerste twintig minuten, toen de ploegen weliswaar om beurten in de aan val waren, maar het spel der Amsterdam mers ongetwijfeld grotere beloften inhield dan dat van de thuisclub bij wie de anders zo schotvaardige midvoor H. v. d. Sluijs zich niet van zijn bewaker wist te ontdoen. Zeeburgia nam de leiding door rechts binnen Dickhof, die Nieuwenhuis met een straf schot passeerde. Vijf minuten later was het reeds O2, toen Nieuwenhuis zijn doel moest verlaten om het gevaar te be zweren en de bal via een der Amsterdam mers bij linksbuiten Wieland belandde, die in het verlaten doel trapte. Met de wind in de rug was De Kenne mers in de tweede helft meer in de aanval dan daarvoor. De goede schoten lieten evenwel op zich wachten. Het zou wellicht O2 zijn gebleven indien linksachter Mol drie minuten voor het eind niet zo onge lukkig was geweest een overigens goede voorzet van rechtshalf Schaap in zijn eigen doel te koppen. Handbal Handbal-elftallen van „Beverwijk" wonnen weer De afgelopen Zondag heeft wederom suc cessen opgeleverd voor de beide handbal elftallen van de sportvereniging „Beverwijk". De dames bonden de strijd aan met Bato II uit Haarlem. Reeds na enkele minuten was het duidelijk dat de Beverwijkers een goede kans op de overwinning maakten, aangezien zij steeds in de aanval waren. Er werd goed gecombi neerd en de weinige aanvallen van Bato werden resoluut afgeslagen. De rust ging in met een 5—0 voorsprong. Na de rust deden de dames het iets rustiger aan en met nog een doelpunt voor de Be- verwijkse dames wonnen zij met 6—0. De heren hadden het in de ontmoeting tegen IJmond II veel moeilijker. Kort na het begin doelpuntte IJmond (0—1), doch de „Wijkers" antwoordden met een serie felle aanvallen, welke een korte tijd later met een doelpunt beloond werden (1—1). Hierna ging het spel snel op en neer met goede aan vallen aan beide zijden waaruit verschillende doelpunten ontstonden. De rust kwam met 64 in het voordeel van Beverwijk. Na de hervatting gaf het spel hetzelfde beeld. Na de stand van 98 doelpuntte Beverwijk nog eenmaal (10—8). Gymnastiek Gy mnastiek-wedstrij den van „Vitesse" Onder flinke belangstelling van de zijde der ouders heeft de RK gymnastiekvereni ging „Vitesse" Zondagmiddag wedstrijden gehouden voor de meisjes- en jongensafde lingen. Zij gaven hun kunnen ten beste in grond-, brug en ladderoefeningen en hoog springen. De twaalf-jarige J. Castricum leverde de beste prestaties waardoor hij de wisselmedaillle in ontvangst kon nemen. De uitslagen der wedstrijden die in de gymnastiekzaal der R.K. school aan de Alk- maarderstraatweg werden gehouden zijn als volgt: Jongens 910 jaar: 1. Jan v. d. Bogaart 48,5 pnt.; 2. H. Piepers 45.5 pnt. Jongens 1112 jaar: 1. T. Woortman 45.5 pnt.; 2. B. Verkaar 45.25 pnt. Meisjes 9—10 jaar: A. Kaandorp 46,5 pnt.; 2. B. Schut 46 pnt. Meisjes 11—13 jaar: 1. T. Brouwer 45 pnt.; 2. T. Stuifbergen 44,5 pnt. In October worden er voor de oudere leden wedstrijden gehouden. üfrn T/ T 00 H- w n 4° 46; J- vu'.ik 41; ï?ia 53'' p' Vani 47; P. Bruins BSN-r v 0utenaar 56; W. CS;"6 Vnes 63 70; H. J. Pools repten zich uit mons ^VvoordLWndv^cht van Mon? de Castncumse „Lucht- 'tf()54IH0:rPVDeèn 14-45-ll; W. fLust G 15.19^21A Metselaar r-UGE'V VAN VITESSE EN C.S.V. lt?en der lagere voetbalelftallen 6 3-°: Lim- VJieÜeo4~Foresters 2 3"5: Limmsn fe'^Adsp A 3 o v'JeSSe Adsp' "ln%.B0 v v Vltesse Adsp. C 1-3 lp> B°ys Adsp. b— civ A7CSV 2 2-1CSV ^0-3:csv AJong Hol- B 6.0 BJong Hol- Velsen was in de tweede helft te sterk voor Terrasvogels Nadat voorzitter De Wolf van Terras vogels aan zijn collega van Velsen een blaüw-wit vaantje had aangeboden als blijk van waardering voor het helpen op lossen van de terreinmoeilijkheden zijner club, ontspon zich in de eerste helft een vrij gelijk opgaande strijd. Mogelijk was Terrasvogels zelfs iets meer in de aanval, maar het spel van het trio Van Vuuren SpanjaardCobben was niet doortastend genoeg om het de stevige spil van Velsen Tromp lastig te maken, zodat doelman De Graaf het niet al te druk kreeg. De Velsense voorhoede deed ook in de eerste helft geen bijzondere dingen. Bak- kum werd uitstekend door Dortmundt be- maakt en verder waren ook Van der Lin den, Röbken en Zaal struikelblokken. Al leen de snelle Braam liet zich nog al eens gelden. Eenmaal werkte Bakkum zich langs Dortmundt, doch de uitlopende Akkerman wist het harde schot te stoppen. Kort voor de rust echter werd hij door Donker na nuttig voorbereidend werk van Wijker ge passeerd. In de rust was men het in beide kampen er over eens, dat, gezien het verloop der eerste helft, nog alles mogelijk was. Hoe logenstraften de feiten echter deze ver onderstelling! In de tweede helft toch werd Terrasvogels als het ware door Velsen onder de voet gelopen. De verdedi ging der Vogels, die het voor de rust zo aardig gedaan had, werd keer op keer ge passeerd door de nu wel zeer actieve Vel- sen-voorhoede, waarvan Bakkum de ziel was. Tweemaal gaf deze middenvoor Ak kerman het nakijken en even zoveel keren liet hij het Wijker en Kramer doen, zodat Velsen deze eerste Santpoortse derby met dikke cijfers won (50). Kinheim won van De Meteoor Het liet zich aanvankelijk niet aanzien, dat Kinheim in de wedstrijd tegen De Meteoor een overwinning zou behalen, daar de gasten een onmiskenbaar beter samen spel ontwikkelden en vooral het plaatsen was zeer goed verzorgd. Speciaal in de eerste helft stelde Kinheim daar tegenover een lauw spel, waaruit niet veel resultaat kon worden geput. De Meteoor liep direct hard van stapel, waarbij Keirssieter een kopbal onschade lijk maakte. Kinheim demonstreerde een te kort spel, zodat de gasten het Keirsgieter wat lastig konden maken. Eerst na tien minuten bouwden Van der Linde en Van der Wal een mooie combinatie op, waarna Muskee goed op doel schoot. De doelman kon met moeite de bal tot hoekschop ver werken. Even daarna kreeg Starreveld uit een pass van v. d. Wateren een kans, doch hij schoot te zacht. Nu kwam De Meteoor dat technisch beter was, weer aan bod, doch succes bleef uit. Na een half uur had Kin heim geluk toen Keirsgieter uit een hoek schop de bal liet vallen en Luntz het leer op tijd wegwerkte. Vlak daarop scoorde v. d. Wateren een buitenspeldoelpunt. Toen kwam Kinheim er beter in en vlak voor rust misten Starreveld en Luntz een opge legde kans toen v. d. Wal scherp voorzette en de Amsterdamse doelman al gepasseerd was (0-0). Direct na de hervatting pakte Kinheim beter aan. Van der Wal schoot van de lijn af ineens op doel, maar Starreveld was te verrast om dit uit te buiten. Later doel puntte Muskee van dichtbij onhoudbaar. De Meteoor liet het hierbij niet, maar miste een schutter om te doelpunten. Na 22 minu ten liep Muskee uitstekend op een pass uit het midden en doelpuntte fraai (2-0). Voor Kinheim ging menige kans verloren, totdat na 33 minuten Muskee met v. d. Wateren combineerde en deze laatste de stand op 3-0 bracht. Beverwijk versloeg QSC Beverwijk heeft in een weinig boeiende en zeker niet fraaie wedstrijd een 31 overwinning behaald op QSC, dat niet slechter voor de dag kwam dan de thuis club. Reeds na zeven minuten besloot Bouvrée een aanval van v. d. Plorst en Dekkers met een doelpunt. De verdiende gelijkmaker werd in de 23e minuut door de midvoor der Wormerveerders gescoord, maar nog voor de pauze werd de eindstand een feit door doelpunten van Van der Horst en Dekkers. Dit laatste doelpunt ontstond door een fout van de doelman der bezoe kers, die op een van grote afstand gelost schot mis gx-eep. Het is voor een groot deel aan doelman Raap te danken, dat Beverwijk zijn voor sprong in de tweede helft heeft gehand haafd. QSC had bijna voortdurend een veldoverwicht, maar in de nabijheid van Raap wisten de Wormerveei'ders de juiste voortzetting van hun aanvallen geen en kele maal te vinden. Wijk aan Zee verliest van BKC met 3-2 Wijk aan Zee heeft de tweede nedei'laag geleden na een strijd, waarin de badplaats club zeker niet de mindere was van de BKC'ei*s. Wel had de thuisclub spoedig de leiding door Van Teulingen maar Wijk aan Zee nam toch het heft in handen. De voor hoede combineerde goed en v. d. Mey bracht de stand in evenwicht. Wijk aan Zee behield geruime tijd het beste van het spel. Verdiend hielp Bol de bezoekers aan een voorsprong van 21. Nog voor rust passeerde Bruning de doelman van Wijk aan Zee (22) zodat met gelijke stand gedraaid werd. In de tweede helft was de strijd span nend waarin Wijk aan Zee aanvankelijk de beste kansen kreeg. Een goede gelegen heid om opnieuw een voorsprong te nemen liet J. v. d. Mey ongebruikt. Hij miste na melijk een strafschop. Dit betekende het keerpunt in de strijd. Fel viel de thuisclub thans aan en toen Van Teulingen kans zag de stand op 32 te brengen voor BKC trok de thuisclub zich in de verdediging terug zodat er voor Wijk aan Zee geen doorko men aan was. A.P.G.S.Vitesse 0-3 Met een overwinning van 3-0 is Vitesse van het bezoek aan APGS in Amsterdam, in Castricum tei-uggekeerd. De wedstrijd was nog maar kort aan de gang toen A. v. d. V,alk de bal op tijd aan H. Eickhof afgaf, die na een dribbel een schot loste, dat doel trof (0-1). APGS stelde alle pogingen in het werk de achterstand in te halen, m^ar door het te kort houden van het spel slaagde het hier niet in. De Cas- tricummers kwamen er steeds beter in, vooral linksbinnen A. v. d. Valk bleek een groot gevaar voor de Amstei'damse achter hoede te zijn. Na de hei-vatting nam Vitesse het spel in handen. Er waren tien minuten gespeeld toen N. van Weenen een hard schot loste waaraan de Amsterdamse doelman niet te pas kwam (0-2). Vitesse zat regelmatig voor het doel der gastheren. Circa acht minuten voor het einde bracht H. Eickhof de stand op 0-3. C.S.V. versloeg Zaandijk met 1-0 In een prettige en sportieve wedstrijd heeft CSV een kleine maar verdiende over winning behaald op Zaandijk. Vóór de rust waren de partijen volkomen gelijkwaardig. Zowel de verrassende uitvallen van CSV als van Zaandijk werden door de uitste kende verdedigingen te niet gedaan. Na een aarzelend begin in de tweede helft kwamen de Castricummers meer in de aanval. Zaan dijk zag het gevaar tijdig in en antwoordde met een serie aanvallen op het Castricumse doel, maar de in goede conditie verkei-ende doelman G. de Heer was niet te passeren. Het zwoegen van CSV had na 20 minuten eindelijk succes toen H. Velthuizen met een tam schot de Zaandijkse doelman vol komen verraste (1-0). Hoewel de Zaan dijkers alles in het werk stelden om de ge lijkmaker te scoren, mocht het hun niet gelukken. Onder grote spanning kwam het einde. De wedstrijd die door een talrijk publiek werd bijgewoond, werd op rustige wijze door arbiter J. E. Leuren uit Amster dam geleid. Fraaie zege van D.E.M. In de strijd tegen SDW heeft DEM dui delijk aangetoond dat de zege van 30 van de vorige week op WFC geen bijzondere prestatie is geweest. Tegen SDW werd vooral in de tweede helft een zeer goede partij voetbal gespeeld en de voorhoede slaagde er in vier fraaie doelpunten te sco ren. De linkexwleugel Van Lieshout-Dek ker was in goede vorm Dekker die thans linksbinnen speelt opende spoedig de score, maar SDW nam het initiatief over en niet lang daarna was de stand gelijk. Zelfs zag SDW kans nog voor rust doelman Groenland voor de tweede maal het na kijken te geven, zodat DEM de tweede helft met een 21 achterstand moest aan vangen. Dit was voor de Wijkenaren geen bezwaar, want DEM pakte onmiddellijk goed aan. De gehele ploeg kwam opzetten en door Zonneveld werd het uit een straf schop 22. Dat gaf vertrouwen en van dat ogenblik af was DEM niet meer te houden. Door Van Lieshout werd het met een kopbal 23 en Zonneveld bracht zijn ploeg in veilige haven. (24). SDW gaf de moed evenwel niet op en toen doelman Groenland bij een hoekschop de bal in eigen doel sloeg en de stand daar door op 34 kwam, werd het nog even spannend. DEM hield stand en won ver diend met 43. I.E.V. leed de eerste nederlaag De voetbalcompetitie, die gisteren voor IEV begon met de uitwedstrijd tegen EDO 3 heeft de Velsenaren de eerste nederlaag gebracht, hoewel de ploeg een goede wed strijd speelde. IEV was meteen in de aan val en reeds in de eerste minuut scoorde Castricum, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Na tien minuten maakte de Haarlemse linksbinnen gebruik van een weifelen in de verdediging van IEV (10). De gasten kwamen goed los en het EDO-doel verkeerde herhaaldelijk in gevaar, doch doelpunten bleven uit. EDO kon enkele keren tot voor het IEV- doel komen, doch Zonneveld weerde zich goed. Direct na de hervatting nam IEV het ini tiatief. Wegens onzuiver plaatsen en te kort spel in de voorhoede bleven doelpunten uit. Bij een uitval van EDO na 25 minuten trachtte v. d. Berghe bij een schot op ge zichtshoogte de bal met de handen af te weren. De vrije trap op de rand van het strafschopgebied genomen werd ingescho ten (20). IEV zette nu een offensief in. EDO verdedigde hardnekkig en met onge wijzigde stand kwam het einde. VVB omzeilde lastige klip Kil gaf in de voetbalwedstrijd Zilver meeuwenVVB de rechtervleugel van de gastheren wat vrijheid, waaruit een voor zet kwam. Noordman, die Helder verving, kopte de bal uit deze voorzet en onbereik baar voor v. Veelen belandde deze in eigen doel (10). Dit was na 15 minuten. Daar na trok WB ten aanval. Hoen gaf een pass naar P. Schildwacht, die voorzette en na 25 minuten kopte Verswijveren hard in (11). Bruinzeel speelde goed door naar Morlang, die een opgelegde kans naast schoot. De hard werkende Verswijveren probeerde het nog met verre schoten, maar de doelman stopte de ballen goed. Na de hervatting stelde Zilvermeeuwen alles in het werk om de gasten te over rompelen. Dit had eerst na 10 minuten suc ces toen een voorzet van de linksbuiten door de rechtsbinnen langs v. Veelen werd gekopt (21). Daarna pakte VVB weer aan, waarbij Both inschoot, maar een ach terspeler redde ten koste van hoekschop. Deze werd fraai door P. Schildwacht ge nomen en Both kopte de bal even fraai in (22). Both kreeg een kleine kans toen de spil van Zilvermeeuwen miste; het schot ging naast. Daarna rende de Amsterdamse linksbuiten langs de lijn en zijn voorzet kopte de midvoor in (32). Opnieuw kwam VVB terug en uit een schermutse ling bracht Both de partijen op gelijke voet (33). VVB was nu veel sterker, doch er was geen doorkomen meer aan. Uitbreidingsplan voor IJmuiden wordt herzien In de raadsvergadering van 11 Septem ber heeft de raad kennis genomen van het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland van 8 Augustus 1951, waar bij toestemming werd verleend het plan van uitbreiding voor het gedeelte van de gemeente gelegen ten Zuiden van het Noordzeekanaal vast te stellen. Van deze goedkeuring is echter uitgezon derd het gedeelte van het plan, dat betrek king heeft op het gebied, gelegen ten Noor den van het buitengoed „Duin en Kruid- berg" in Santpoort en ten Zuidwesten van de bestaande begraafplaats „Westerveld" in Driehuis. Bij het verlenen van de goedkeuring hebben Gedeputeei-de Staten uiting gege ven aan de wenselijkheid, dat in overleg met de Commissie van de Gemeentelijke Plannen en met inachtneming van door hen gemaakte opmerkingen een herziening van dit thans goedgekeurde plan wordt opge maakt en dat het herziene plan binnen acht maanden aan hen wordt ingezonden. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot herziening van dit plan. Scheepvaart Op een meer in North Lancashire heeft Donald Campbell proeven genomen met zijn „Bluebird", Engelands krachtigste racebootter voorbereiding van zijn aanval op het wereld-snelheidsrecord te water. Campbell die wij hier met zijn werktuigkundige Leo Villa (links)y aan het stuur van de Bluebirdzienbereikte tijdens de proeven Mijn vader had een medelijdend hart. Hij hielp graag en vaak ook met succes. Maar soms had zijn hulp een andere uit werking dan hij zelf verwachtte. Dat was bijvoorbeeld het geval met de oude Jo- chem. De oude Jochem kwam elke Dins dagmorgen bij ons om een cent voor de muziek. Hij had een draaiorgeltje. Nou ja, een draaiorgeltje was het eigenlijk niet te noemen. Het was niet veel meer dan een kist op een kinderwagen met een slin ger er aan. Muziek kwam er in elk geval niet uit. Mijn vader offerde trouw elke week een cent, maar op een morgen vroeg hij: „Zeg, Jochem, hoe komt dat toch? Ik hoor maar geen muziek". Jochem trok een bedenkelijk gezicht. „Hij is stuk, begrijpt u", antwoordde Jochem. „Dan moet je hem eens laten repare ren", opperde mijn vader. Het gezicht van Jochem werd nog be denkelijker. „Dat kost geld", antwoordde hij zwaarmoedig, „en dat heb ik niet". „Hoeveel denk je?" vi'oeg mijn vader. Jochem kneep zijn kleine slimme spleet oogjes bijna dicht. „Voor vijftig gulden", zei hij, „speelt hij weer als een lier. Maar er zit meer in. Het is een zeldzaam orgel tje, moet u weten". „Wat zit er dan meer in?" vroeg mijn vader. „Engelenkoren", antwoordde Jochem. „Ja, zo zeker als ik hier sta. Wanneer ik er zeventig gulden aan ten koste kan leggen draai ik er engelenkoren uit. Zo iets moois hebt u nog nooit gehoord". Mijn vader dacht enige tijd na. „Ik zal eens zien", zei hij en daarna gaf hij Jo chem zijn cent. Nu was mijn vader iemand die gevoel voor muziek had en de oude Jochem had met zijn engelenkoren bovendien prikke lend op zijn verbeelding gewerkt. Kort en goed, na een morgen nadenken was mijn vader er niet meer af te brengen. Hij moest die engelenkoren horen zingen. Hij haalde ons allemaal bij elkaar, mijn moe der, mijn zuster en mij en hij zei: „Laten wij proberen vijfenzeventig gulden bij elkaar te brengen". Mijn moeder draaide haar portemonnaie demonstratief boven de tafel om. Er zat één gulden achtenzestig in. „En wij moe ten nog kleren kopen", zei ze, „straks voor de winter". „Ja, dat weet ik wel", antwoordde mijn vader. „Ik weet best dat wij het geld niet bezitten. Maar er moeten toch mensen ge vonden worden die iets voor een arme oude man over hebben". „Wat ben je van plan?" vroeg mijn moeder. Mijn vader stopte zijn pijp. „Ik begin een hulpactie", zei hij daarna resoluut. De volgende dag werden wij door mijn vader met lijsten uitgerust om geld te ver zamelen. Wij trokken kris kras het stadje door waar wij woonden en na drie en een halve week hard werken hadden wij in derdaad vijfenzeventig gulden bijeen ge bracht. Mijn vader overhandigde ze trots aan Jochem en hij vroeg: „En wanneer komen nu de engelenkoren?" ,,'s Kijken", zei Jochem, „als wij voor 't repareren nou 's een week rekenden, dan zullen wij wel niet zo ver mis zijn". „Dus de volgende week", concludeerde mijn vader. ,,'k Denk 't'\ zei Jochem. Toen Jochem de volgende week weer kwam, zagen wij al uit de verte dat er iets veranderd was aan zijn orgeltje. Er lag nu een deken over. „Heb je muziek?" riep mijn vader hem toe van uit het raam. Jochem knikte. Mijn vader rende het huis uit naar hem toe. Wij liepen allemaal voor ons huis tezamen. Mijn moedei-, mijn zuster en ik. Mijn vader stond vooraan en keek met devote blikken naar boven. Jo chem diepte de slinger uit de kindei-wagen op. Hij wierp de deken van het orgeltje en begon te draaien. Na een poosje zei mijn vader: „Ik hoor niets". „Luister dan goed", zei Jochem. „Ik hoor niets dan kippen", zei mijn vader, na nog een poosje geluisterd te heb ben, „niets dan kakelende kippen". „Dat is het nou precies", zei Jochem. Hij deed de bovenste klep van het orgeltje open en een luid kakelen steeg op. Mijn vader deed ontsteld een pas naar voren. „Je hebt mij engelenkoren beloofd", zei hij, „en nou. „Dat heb ik ook gezegd", antwoordde Jochem, „maar later heb ik mij bedacht. Ik dacht: kippen is beter. Kippen leggen ook nog eieren. Aan kippen hèb je iets". „Maar ze kunnen niet zingen", zei mijn vader. „Ze proberen het", antwoordde Jochem,' „luister maar". „Het is afschuwelijk", zei mijn vader. Hij hield de handen tegen zijn oren. De oude Jochem haalde zijn schoudei-s op. „Nou ja", zei hij, „ze kunnen het ook niet helpen dat ze niet beter kunnen. Ze doen in elk geval hun best". Mijn vader draaide hem de rug toe. Hij ging in huis en hij was de hele verdere dag voor ons "niet te spreken. Twee we ken belde de oude Jochem bij ons voor niets aan. Daarna legde mijn vader weel een cent voor hem klaar, want mijn vader heeft tenslotte een goed hart. Maar enge lenkoren heeft hij zijn levenlang niet ge hoord. kleine vaart sleepvaart Zwarte Zee, 21 28' 13" Noord 53' 03" West tt/0> faj'5- sroot J_nl- xroctl êl pvan IJmond verloren vanTurno (3-4) (^overwinningen van vorige week friagen van de IJmond-handballers J,"pieren niet herhaald. Alleen de i-dames behaalden winst. klieoen de gasten tot 4-1 uit. - 7 Postduivenvereniging „De ^ondag deelgenomen aan een met 370 duiven uit Mons (in Bel- afstand van 230 km. De eerste geerde om vier minuten over half zes minuten over drie in v De uitslagen luidden: iïl? li48; C- Weststrate 2 3 12 Tto fi l 55; G' v' d- Winden 5 8 &Sn,?" van Min"en 7 13 21 27 riTde™an 9 43; H. J. Zillig Gravemaker 18 22 69; R. Wo rt La o!V'l 20; J- G- Amels 23 ft:; li Six 2R 4? J3Ï J,' Llinlz 25 52 Büiiér 29- I -Uijt 28 32 741 C- C. 66; de H- een snelheid van meer dan 190 km. per uur. (Nadruk verboden) Abbekerk, 22 van Beira te Amsterdam. Akkrumdijk, 22 te Amsterdam. Altair, 22 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Averdijk, 20 v. Rotterdam te New York. Alamak, 21 van Bombay naar Colombo. Agatha, 22 van Pladju te Saigon verwacht Aldegonda, 21 225 m. Z.ZW. Cambodia Point. Alderamin, 21 460 m. O.ZO. Cape Race. Alnati, 21 dwars Recife. Alphard, 21 100 m. ZO. St. Paulsrock n. Antw. Amstelland, 21 225 m. Z. ten O. Santos. Amstelpark, 21 240 m. Z. ten O. Sable eil. Amstelvaart. 21 175 m. W.ZW. Fayal. Atlantis 19 Sept. 17 u. ONO Barcelona Alkaid 21 180 m. Z. Sta. Martha Granda Alpherat, 21 580 m. Z.ZO. Cape Race. Aludra, 21 600 m. W. Scilly's. Amsteldiep, 21 180 m. NW. Flores. Amsteldijk, 21 470 m. O.ZO. Cape Race. Baarn, 21 v. Balboa n. Pto Chicama. Bennekom, 21 v. San Antonio n. Talcahuao. Bintang, 22 Manilla verwacht. Blommersdijk, 21 te Rotterdam. Baud, 22 van Makassar te Ambon verwacht. Bloemfontein, 21 120 m. NO. Massawa. Blijdendijk, 21 te Boston. Bonaire, 21 625 m. O.NO. Barbados. Boskoop, 21 50 m. NO. Fayal. Cronenburgh, 21 van Bilbao naar IJmuiden. Cottica, 21 v. Pta del Gada naar Plymouth. Caltex Delft, pass. 21 Burlings. Caltex Leiden, pass. 21 Finisterre. Caltex Pernis, pass. 21 Kp. Bon. Chama, 21 van Sidon naar Stanlow. Cleodora, pass. 21 Lands End. Congostroom, 21 van Amsterdam te Hamburg. Castor, 21 v. Port of Spain naar Curacao. Dalerdijk. 21 van Bramen naar Antwerpen Diemerdijk, 21 180 m. W. Ouessant naar Antw. Dalerdijk, pass. 22 Vlissingen. Enggano, 21 van Rotterdam naar Chittagong. Esso Den Haag, pas. 21 Sombrero. Elis 19 Sept. 16.30 u. te Port Etienne Ena, 21 460 m. W. Finisterre. Erinna, 21 van Miri naar Singapore. Esso Rotterdam, 21 450 m. ZW. ten W. Flores. Friesland (KRL), 21 220 m. O. Socotra n. Belawan Gaasterland. pass. 21 Ouessant 22 voor IJm. verw. Gooiland, 21 100 m. W. Kanarische eil. Graveland, pass. 21 Fernando noronha. Grootekerk, 21 600 m. O. St. Helena n. Kaapstad. Helena, 21 te Hamburg. Hersilia, 22 v. Paita te Callao verwacht. Heelsum, 18 van Rotterdam te New Orleans. Hydra, pass. 21 Dover n. Antwerpen. Haarlem, 21 240 m. ZW. Fayal. Hecuba, 21 360 m. NO. Antigua n. Curagao. Helicon, 21 100 m. W.ZW. Ouessant n. Laguaira. Hestia, 21 780 m. ZW. San Miguel n. Barbados. Indrapoera, 21 175 m. W. Minicoy. Jagersfontein, 21 310 m. Z. Dakar n. Teneriffe. Kertosono, 21 van Marseille. Klipfontein, 21 v. Kaapstad naar East London. Katwijk, pass. 21 Bornholm. Kota Agoeng, pass. 21 Point de Galle. Kota Baroe, verm. 22 14 u. v. Antw. n. R'dam. Laertes, 22 Port Swettenham verwacht. Loppersum, 21 v. Casablanca te Rotterdam. Leerdam, 21 900 m. O. ten N. Cape Race. Lemsterkerk, 21 bij Masirah eil. Leopoldskerk, 21 120 m. N. ten O. Massawa. Leuvekerk, pass. 21 ten N. Socotra n. Aden. Luna, pass. 21 Kp. de Gata. Marken, 25 Hoek van Holland verwacht. Merwede, pass. 21 Keywest n. Charleston. Meerkerk, 21 van Zanzibar n. Port Amelia. Maas, 21 rede Jaffa. Maaskerk. 21 bij Cp. Blanco n. Le Havre. Macoma, 21 100 m. O. Gibraltar. Malvina, 21 275 m. N. ten W. Tristan de Cunha. Mapia, 21 575 m. O.ZO. Kp. Guardafui. Minjak. 21 v. Pangkalpinang n. Tj. Priok. Modiokerto, pass. 21 Sabang n. Aden. Mentor, 21 van Amsterdam naar Algiers. Nestor. 21 van Rotterdam. Overijsel, 20 te Melbourne. Ophir, 21 v. Tj. Priok naar Muntok. Orestes, 21 te Laguaira v. New Orleans. Parkhaven, pass. 21 Bermudas. Prins Fred. Willem. 21 v. Le Havre n. Hamburg. Prins Joh. Willem Friso, 21 v. Montreal n. R'dam Prins Willem v. Oranje, 21 v. R'dam n. Chicago. Prins Willem III, 19 te Toronto. Prins Alexander 18 van Montreal naar R'dam. Prins Fred. Hendrik, 18 v. Chicago n. R'dam. Prins Willem II, 22 22 u. aan de Hoek v. Holl. verwacht van Montreal. Polydorus, 19 v. Penang n. Port Swettenham Plato, 21 v. Amsterdam naar Kopenhagen. Poseidon. 22 v. Cienfuegos te Amsterdam. Rondo, 22 Genua verwacht. Rijn, 21 te Zaandam van Hamina. Rijndam, 24 New York verwacht. Rempang. pass. 21 Bizerta. Ridderkerk, 21 150 m. N. ten O. Kp. Finisterre. Ridderkerk, pass. 22 Ouessant. Stad Maastricht, 22 v. Vlaardingen n. Savona. Salawati. 21 van Aden naar Port Soedan. Sloterdijk, 21 van Port Swettenham n. Penang. Slamat, 18 v. San Francisco n. Los Angeles. Straat Malakka, 20 te Mosselbay. Straat Soenda, 20 te Osaka. Soestdijk, 20 van New York naar Java. Stad Schiedam, 23 v. R'dam te Savona verw. Straat Makassar, pass. 21 Minicoy n. Hongkong. Saroena. 21 te Miri. Schiedijk, 21 750 m. O.NO. Bermudas. Siberoet, pass. 21 Pulunias. Sommelsdijk, 21 120 m. W. ten Z. Flores. Stad Dordrecht, 21 v. Palermo n. Huelva. Stad Vlaardingen. pass. 21 Kristiansand. Stanvac Talang Akar, 22 te Tj. Uban verwacht. Tabian, 22 Singapore verwacht. Tero, 23 v. Rotterdam te Baltimore verwacht. Tankhaven II. 21 v. Tj. Priok n. Sungeigerong. Tegelberg, 21 180 m. Z. Diegogarcia n. Singapore. Tiba, pass. 21 Abrolhos. Tibia, 21 480 m. ZW. Fayal. Tjiwangi, 22 v. Tj. Priok te Soerabaja verwacht. Telamon, 22 v. New York te Laguaira verwacht Triton. 20 v. New York naar Curagao. Volendam, 21 500 m. O. ten N. Belle Isle. Winterswijk, 21 van Amsterdam te Rotterdam. Weltevreden. 21 300 m. O. Kp. Guardafui. Willemstad. 21 175 m. W. Lissabon. Woensdrecht, 21 260 m. N. Demerara. Zeeland (KRL), 22 v. Tamako naar Makassar. Zijpenberg, 21 100 m. ZW. Ouessant. Zaan, 21 van Zaandam te Bremen. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden. Alnati, 30 van Rotterdam te Buenos Aires verw. Bonaire, 29 Paramaribo verwacht. Cottica, 29 te Amsterdam verw. v. Georgetown. Groote Beer, 23 Sydney verwacht. Indrapoera, 5 Oct. Tj. Priok verw. v. R'dam. Johan v. Oldenbarnevelt, Amsterdam survey. Kota Inten, Rotterdam verbouwen. Nieuw Amsterdam, 22 v. R'dam te New York verwacht. Noordam. vertr. 22 van New York naar R'dam. Oranje, 22 v. Singapore n. Belawan. Oranjestad. 30 v. Amsterdam te Cristobal verw. Rijndam, 24 v. Rotterdam te New York verw. Sibajak, Rotterdam verbouwen. Veendam. 25 te Rotterdam verw. v. New York. Volendam. 28 v. Montreal te Rotterdam verw. Waterman. Amsterdam verbouwen. Westerdam, vertr. 22 v. Rotterdam n. New York Willem Ruys, vertr. 22 v. Rotterdam n. Tj. Priok Willemstad, 28 te Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, 27 Wellington verwacht. Att vertr. 22 van Jersey naar Swansea. Badzo. 21 van Gamleby naar Hudikxvall. Barracuds. 22 van Rotterdam naar Wasklot Bernina. 21 van Malmö naar Gothenburg. Erem, 2J van Antwerpen naar Lissabon. Berenisse vertr. 22 v. Nantes n. Bilbao. Bill, vertr. 22 van Belfast naar Swansea. Carpo, pass. 22 Lizard. Domburgh. 21 van Casablanca naar Londen. F.lsenburgh. pass. 21 Finisterre. Esoaut, 21 van Pariis naar Rotterdam. Fiducia, 21 te Middlesbro. Fraternité, 21 v. Stockholm te Sundsvall. Frederik, 21 van Porsgrun n. Arsens. Heemskerk, 21 te Thisted. Henk, 21 te Middlesbro. Henrica, 22 van Manchester naar Lissabon. Holendrecht. 22 v. Bordeaux n. Garston Jaba, pass. 22 Brunsbuttel. Jo, 21 van IJmuiden te Helsingborg. Larix, 20 van Sundsvall naar Zaandam. Mulan, 22 van Scheveningen naar Abo. Marcella. 22 v. Vlaardingen n. Malmö. Matthew, pass. 21 Brunsbuttel. May Star, 20 Gibraltar. Midsland, 21 van Grangemouth n. Rotterdam. Nettie. 21 v. Oueensbro n. Grandton. Norma, pass. 21 Rouaan. Niienhurgh. 21 v. Oskarsham n. Aden. Oise. 20 v. Rotterdam te ICingslynn. Pavo, 21 te Zaandam van Wasklot. Ponto. 20 van Yxpila naar Zaandam. Ponza, 21 te Stugsund van Zaandam. Rapid, 21 v. Kingslynn n. Middlesbro. Servus, 21 v. Aalborg te Kopenhagen. Snes. 21 van Barrow naar IJmuiden. Sirius, 21 van Londen te Duinkerken. Strijpe, 22 v. Esbierg n. Bristol. Timor, pass. 22 Ouessant. Ton, 21 te Swansea. Vlier. 21 van Oporto naar Lissabon. Westkust. 21 v. Randers naar Abo. Wiebold Bohmer, 22 te Vigo. Wilpo, 21 te Marieberg van Burea. Hudson, 21 4' 42" Noord 40' 48" West. Maas. 21 van Gravelines te Oostende. Noordzee, 21 47' 17" Noord 8' 01" West. Rode Zee. met ss. Nicolaos 21 te Aden. Schelde. 21 v. R'dam n. Sheerness. Tyne, 21 15' 25" Noord 53' 56" West. Witte Zee, 21 31' 47" Noord 13' 43" West.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7