Rust voor k baby Goede raad bij de in richting van huurhuis Een hand uit het verleden Lampekap om zelf te maken Bestaan van de huisconcierge wankelt B OPVALLEND GOED iö0r Andrew Mackenzie II ,sjpA0 6 OCTOB-B* IW Het. voorrecht zelf een huis te laten bouwen, geheel en al naar eigen wensen, inzichten en behoeften, is helaas maar aan enkelen gegeven. Er is echter één troost: je krijgt het in de regel toch niet zoals je het had gedacht, want bij het gebruik, dus tijdens ae be woning, blijkt strijk er. zet, dat er dingen zijn vergeten en dat andere dingen tegen vallen. Ook hier is, zoals bij alles in het leven, het volmaakte onbereikbaar. Aldus beschouwd is het nog zo kwaad niet, dat het merendeel der lezers van dit blad op een huurhuis is aangewezen. Wij mogen niet vergeten, dat aan een huurhuis met weinig moeite en kosten vaak heel wat te verbeteren valt. Maar maak er het beste van Blijkens de in de Staatscourant voorko mende opgave van het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 23 tot en met 29 September werden in die periode in ons land totaal 28 nieuwe ge vallen van kinderverlamming aangegeven, namelijk in de stad Groningen één; in Dantumadeel één; in Leeuwarden twee; in Deventer één; in Vollenhove één; in Apel doorn één; in Arnhem twee; in Didam één; in Ede één; in Nijmegen één; in Voorst drie, in Amsterdarrf één; in Andijk één; in Langedijk één; in Velsen één; in Delft twee; in Dordrecht één; in 's-Gravenhage vier; in Rotterdam één; in Wassenaar één en in Noordgouwe één. •*1 wordt er tegenwoordig over kin- iïg geschreven. In bijna alle En voor de vrouwen vindt men rubriek waarin over de yerzor- fZ opvoeding van onze kinderen verteld Dat u toch weer een artikel ^Sn» hierover vindt, komt doordat altijd in de praktijk nog fouten fZt Eén van deze fouten is het ge- %m rust en stilte voor de zuigeling. Kn worden betekent voor het kind ■:L verandering. Het ongeboren kind een wereldje waarin geluid, Jicht f..L indrukken niet of nauwelijks '"«en. Na de geboorte zullen we er h de eerste plaats voor moeten zorgen kind niet te veel te verwerken r-"Met nadruk moet er dan ook cp worden, dat de huiskamer abso- r-cas«chikt is om als slaapplaats voor yfitje te dienen. Hier immers zijn i'tehde dag geluiden, die wij, omdat 'run gewend zijn, niet meer horen, l jij voor de baby vaak storend 5a Dat een baby die de eerste tijd tt-jlveel en rustig moet slapen, hier- veel te weinig slaap krijgt, behoeven r a niet meer duidelijk te maken. Een sk klachten over de tegenwoordige ii dat ze zó slecht kan luisteren. jfSt u nog behoefte hebben om te naen, als u, van het moment af. dat u •••horen, volgepropt was met geluiden, Eii niets van begreep, maar die u ito keer weer uit uw slaap deden op- pken?l to kinderen zijn a/gestompt voor ge- •iffl en daarom voor luisteren omdat ze •5: Ie vroeg veel te veel te verwerken ~Een ander bezwaar van dit slapen jóhuiskamer is, dat men veel te gauw pijd is zich met de baby te bemoeien, i de baby bi: het wakker worden, wat normaal is oij de jonge zuigeling, dan nen direct er op af gaan om het kindje asten, r.iet het gevolg, dat de baby •l huilt om in handen te zijn. ||t de baby echter in een rustige ka- waaf men niet ieder ogenblik komt, zal moeder het vaak niet merken dat wakker is. Huilt hij, dan zal ze hem kra', wel even laten huilen, omdat ze ietwat anders bezig is en denkt: och laat sneven. Het gevolg is, dat het kindje timeestal vanzelf weer in slaap valt of wordt, omdat hij rustig gelegenheid ie!l in z'n eigen kleine wereldje op te Kien, wat hem interesseert. De slaap pils zullen we ook liefst niet zo kiezen, iriet drukke verkeer van tegenwoordig s z'n toeterende auto's en dreunende '(wagens langs het raam komt. Vaak :::et juist deze plotselinge harde gelui- k waar onze baby in z'n slaap van Èkt, wakker wordt en gaat huilen. *5* weten wel, dat men, gezien de Kiijke wonmgtoestanden van de jonge faen tegenwoordig niet meer zo kies- bi? kan zijn in het bepalen van de plaats van de baby. Maar met wat reltg en verstandig bekijken zal men K vaak wel een oplossing weten te vin- die beter is dan de wieg in de huis- En En dit is zeker weer in het belang t een goede harmonische ontwikkeling tiet jonge kind. Natuurlijk mag en moet het kindje wel t-'a de huiskamer zijn. Geef het dage- ■t' een speel halfuurtje, als het hele HE rustig bij elkaar is, bijvoorbeeld op WW knie, Het leert de huisgenoten en aaadijke gezelligheid dan al vroeg en zal 'het zeker waarderen. Maar yeer z'n eigen rustige plaatsje, ffier slapen! '«'kooplokaal NOTARISHUIS MEUBILAIRVEILING 16/17 OCT. van hui8raad worden dagelijks Eigen afhaaldiens' Mueton fi het Engels vertaald) hebben we er dan aan, Brooke éezcoen if te zetten? Het enige dat we feirii Wi6en van de We'nige contacten, Sskappen hIm-I met Gordon hebben, af hc:Garrpft f me van grote waarde die hu m,iemand als Brooke te heb- -PnaarvL me^st verdachte gezel- ^diiklieirf iezing kan ontmoeten. Die «itc® hemïn y°°r ons de mogelijkheid ÖEsjperp te sP°ren, mogen we niet ik nog niet aan gedacht. '%er bt u wel geliJk." meest Dale ^'geSsohl Ud Van dat achtens" He ophoudt" Z,JV' dat zich bij Brannigan. óie de maar Qne in gedach- 0f leeftijd hebben. Drew, W of MaUeson. En dan is er na- Je kupt soms met zo weinig middelen iet,s aantrekkelijks bereiken, maar het is ten onzent nu eenmaal zo gesteld, dat een groot gedeelte van hen, die een huis of een kamer inrichten, een en ander veel te donker houden. Ik bedoel niet, dat de gor dijnen te zwaar gekozen zijn en het dag licht te veel afdekken, neen, ik bedoel dat men in vele gevallen onder indruk van de prachtige voorbeelden van de interieur kunst der 17e eeuw (dus Rembrandt's tijd) er naar blijft streven im het binnenhuis een antiek-aandoende sfeer op te roepen, met dit gevolg, dat het karakter van de kamers gewoonlijk meer op het verleden, dan op het heden is afgestemd. Waarom zou men ook van het huurhuis niet iets vrolijkers en fleurigers maken....? Dikwijls mocht men vroeger van ,,de huisbaas" (die gelukkig, wat meubilering en aankleding van het hem toebehorende huis betreft, geen baas meer in eigen huis is van het ogenblik af, dat de huurder het heeft aanvaard en betrokken!) een nieuw behangsel kiezen en dan was het ogenblik daar, dat je van een donker behang naar een lichtere tint kon overgaan. Nu is in het stalenboek alles onbruik baar, dat iets anders wil voorstellen dan papier, dus geen imitaties van linnen of plastiek-verf, en in de duurdere soorten goudledernabootsingen of.... fluweelimi taties enz. Als dan een niet te druk, zuiver decoratief, blank en ietwat korrelig papier wordt gekozen en de verf van het hout werk in eenzelfde toon gehouden is, groeit er langzamerhand een open sfeer in huis, die stellig in meer of mindere mate al naar geaardheid en aanleg van de huurders en gezinsleden, invloed kan heb ben op hun gemoedsstemming. Er zijn waarliik donkere dagen genoeg in ons lieve vaderland. Laat uw huis zonnig zijn, ook al nlenst de regen langs de ruiten! Overigens dient men bij het kiezen en bepalen van kleuren een vast-omlijnd schema voor ogen te houden: kleur van verf. kleur van de wanden, kleur van de gordijnen en kleur van de vloerbedekking. Dit zijn vier factoren, die met elkaar in het nauwste verband staan en in even wicht moeten zijn, wil het eindresultaat bevredigen. Dat met weinig moeite en kos ten in een huurhuis veel te verbeteren valt, is meermalen in de practiik bewezen. Een voorbeeld: de monsterlijk lelijke deu ren met paneelwerk en geprofileerde lijsten, vaak met glas er in, waar dit hele maal niet nodig is, kunnen zonder moeite met een blad triplex worden afgedekt en omgetoverd worden tot een modern en rustig aandoend geheel. Een porte-brisée. die niet gebruikt wordt, kan van planken voorzien, als boekenkast dienst doen; een lelijke schoorsteenmantel kan worden verbeterd met een losse om bouwing en zo is er van alles aan te deen, waarbij echter niet vergeten mag worden, dat bij verlaten van de woning alles weer in de oude staat moet worden afgeleverd- Men stelle zich op de hoogte van cle hedendaagse eisen en mogelijkheden, er is genoeg litteratuur over dit onderwerp en telkens weer zal men tot de ontdekking komen, dat ook in een huurhuis méér valt te bereiken, dan aanvankelijk wordt ver moed. De nieuwe inzichten, gebaseerd op ge makkelijk onderhoud en tijdsbesparing, om van de efficiency bij de bewoning niet eens te spreken, leren ons, dat bruikbaarheid, doelmatigheid en intimiteit de leiVlende eigenschappen moeten zijn van het mo derne binnenhuis. Zeker, het blijft altijd een compromis, waar het een huurhuis geldt, en er blijft ook altijd iets te wensen, maar wanneer er iets is, waarbij het zo verstandige „geven en nemen" voldoening kan wekken, dan is het de beantwoording van de gulden regel: maak het. beste er van, wat er van te ma ken is. En dat nu is wat de schrijver dezer regelen zijn lezers toewenst. O. v. T. tuurlijk die Miles Kent, die met juffrouw Waring verscheen, de laatste avond. Dale, ga eens na. wat die Kent eigenlijk voor iemand is. Waar het eigenlijk om gaat, is dit. Wij zoeken iemand, die twee ert veer tig jaar oud is, in Birmingham is geboren en de laatste tien jaar regelmatig buitens lands is geweest. Het lijkt me nuttig te pogen een foto te pakken te krijgen van Garrett senior, want vaak bestaat er een gelijkenis tussen vader en zoon. Misschien dat we daar iets aan hebben." „Ik neem die kant voor mijn rekening", verzekerde Taske. Brannigan stelde voor, vooralsnog niets te laten merken van hun verdenkingen te gen Brooke. Dat zou hun wegen tot ont rafeling van het probleem alleen maar kunnen afsnijden. Allen waren het daar mee eens. „Laten we nu eens nagaan, wat we weten over de moordenaar van Marshall en Turn- bull", vervolgde Brannigan. „Eigenlijk is alles wat wij weten, dat het een connectie is van die Matthew Drew. Hij bezocht die kroeg in Brewer Street op de avond, dat Peter Turnbull y/erd vermoord, vertelde aan Rosso, dat hij op Drew wachtte en wetf toegelaten. Dre\y kwam een paar minuten later. Peter Turnbull'zag ze samen. Rqsso is een vrij ruw type maar moest toch toe geven, dat het uiterlijk van die moordenaar hem angst aanjoeg. Wij kennen in onze archieven niemand met het uiterlijk, dat Rosso en Drew beschreven. Het moet een Amerikaan geweest zijn, of een Ook al heeft men weinig tyd Deze zomer woonden wij in Zweden een demonstratie bij van het zelf maken van lampekappen. De demonstratie werd ge geven voor huisvrouwen en ging uit van een soort plattelands-vrouwenvereniging. Een van de modellen was bijzonder mak kelijk te maken, zodat iedere huisvrouw (ook degene die misschien denkt dat ze toch niet zoiets maken kan) er succes mee zal hebben. U neemt een gewone draadvorm (in iedere gewenste grootte) en een rechthoe kige lap stpf bv. lampekapzijde, Brabants bont of dergelijk. Deze lap moet een lengte hebben van ongeveer l'/'a a 2 maal de om trek van de onderkant van de vorm (de wijdste kant dus) en een breedte van de hoogte van de vorm plus 10 cm. Is de hoogte van het kapje b.v. 15 cm, dan moet de lap 25 cm breed zijn. In de twee lange kanten maakt u een zoompje dat zo breed moet zijn, dat er een bandje doorgeschoven kan worden; daarom moeten cle zijkanten van het zoompje open blijven. Men heeft nu niet anders te doen dan de bandjes erdoor te rijgen en deze wat aan te trekken. Dan legt u de lap om de vorm en u trekt de bandjes zo sterk aan, dat de lap zowel van boven als van onderen om cle vorm heengaat. U stopt de bandjes naar binnen en klaar is het kapje. Misschien zult u de ruimte nog even regelmatig over de omtrek moeten verdelen, want de ene stof valt natuurlijk makkelijker dan de andere. Het enige waar op gelet moet worden is, dat het lampje niet tegen de stof aankomt daar er dan kans op schrQeien bestaat. Het moet du? niet te hoog in de kap zitten. Het voordeel van dit kapje is ook dat het zo makkelijk te wassen en te strijken is. U trekt de bandjes los en u hebt weel de rechte lap, want zelfs de zijkanten hoeft u niet dicht te naaien daar deze vanzelf over elkaar vallen. Het maken van een dergelijk kapje kost niet meer dan een half uurtje en de tijd kan dus voor niemand een bezwaar zijn. Huisvrouwen vergeet niet dat uw grote ...dochter met zo'n kapje even blij zal zijn als met een dat u voor veel geld klaar kunt kopen. Ouden van dagen vragen pensioen voor iedereen Een deputatie van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen heeft aan de voor zitters van beide Kamers der Staten-Gene- raal een adres aangeboden, waarin wordt aangedrongen op de invoering van een pensioen voor alle Nederlandse onder danen. Het adres vraagt de invoering van een wet, volgens welke zowel mannen als vrouwen in de leeftijd van 16 tot 55 jaar, ongeacht welke positie men heeft, verplicht zullen zijn een premie te betalen van 4 pro cent van het loon om voor pensioen in aan merking te komen. Voorgesteld wordt dit pensioen 80 procent van het loon te doen bedragen en op 55-jarige leeftijd te laten ingaan. A 1/2a2 xcJeomtrek van A afstand A -B lücm ANOlf Engelsman die tot dusverre nog nooit in moeilijkheden heeft verkeerd. Rosso meen de, iets van een Amerikaans accent bemerkt te hebben." „Ik zal in Amerika navragen, of ze zo'n type kennen", beloofde Ta'ske, terwijl hij het signalement opschreef. „Als hij maar iets ouder was geweest, dan had het de mysterieuze Gordon Garrett kunnen zijn." „Rosso was er zeker van, dat hij jonger dan 40 was", verzekerde Brannigan. „Ik ben nu door mijn algemene beschou wingen heen. Een van jullie die er nog wat aan toe heeft te voegen?" Victor Taske leegde zijn glas en vatte het gesprek op. „Ik ben het wat de grote lijn betreft met je eens. Je hebt iets wat op een motief voor alles lijkt, je weet wie er achter deze zaak zit en nu komt de vraag, hoe we hem te pakken krijgen. Het lijkt me wenselijk, Burgess onwetend te laten over de stand van zaken." Brannigan knikte instemmend. „De ambassade wil voor alles voorko men, dat er iets met Burgess gebeurt, en heeft me dus de vrije hand gelaten om dezé zaak tót klaarheid te brengen, ver volgde Taske. „Het lijkt me", overwoog Brannigan. dat we Burgess naar buiten moeten lokk?n. Hij zit maar aldoor veilig bewaakt in zijn hötel. Komt hij er eens uit, dan kunnen we Gordon of zijn handlangers tot eer, actie verleiden „Als Burgess werkelijk zo in moeilijk heden zit als je vermoedt, dan zal je dat niet meevallen. Heeft hij eigenlijk al ie mand aangestèld in de plaats van Mar shall?", informeerde Taske 'ineens. „Hij heeft ervaren, dat het Gordon me nens is. dus dat de aanstelling van een particuliere detective niets helpt. Scotland Yard hoopt hem overigens afdoende te kunnen beschermen", voegde Brannigan hem enigszins geprikkeld toe. Dale waagde andermaal een interruptie. „Hebt u er al aan gedacht, dat juffrouw Waring nu ook in gevaar verkeert?" „Dat heb ik haar al verteld ook. Ik ad viseerde haar in Londen te blijven, zodat we haar onder toezicht konden houden en zodat we via haar met Brooke in contact kunnen blijven. Hij is kennelijk verkikkerd op haar en zij half op hem." Op dat moment ging de telefoon. „Hallo?" Brannigan luisterde, toen Taske hem de telefoon overhandigde, met een gespannen gelaatsuitdrukking en zei tenslotte: „Zeg hem te blijven, waar hij is. Ik kom onmiddellijk." Nadat hij de haak had neergelegd wend de hij zich tot de twee anderen. i „Burgess belde zoéven de Yard op in een toestand van acute paniek. Hij vertelde, dat hij een telefoontje had gehad van Gor don- Gordon had hem gezegd, dat hij nog maar een week te leven had---.". HOOFDSTUK XIII. Burgess zat met ongeduld op Brannigan Het staat er niet. zo mooi voor met de Parijse concierges. Tienduizend van hen hebben tegen 15 October hun ontslag ge kregen en het kleine kwart-millioen, dat er overblijft, heeft evenmin veel hoop nog voor lange tijd een dak boven het hoofd te zullen hebben. De concierge, meestal een vrouw, is een eeuwenoud Parijs feno meen. Zij bewaart niet alleen het huis, maar zij maakt er, mag ik wel zeggen, zelfs deel van uit, evenals de muren, de gangen en de trap. Meestal vertoont haar verschijning dan ook een treffende overeenkomst met het algehele voorkomen van het huis, dat ze te bewaken heeft. In een onverzorgd pand vindt je bijna altijd een slordige concierge en in een net herenhuis gewoonlijk een vrouw, die je liever dame zou noemen. Over die concierges is nog heel wat méér te vertellen: koninkrijken en repu blieken hebben elkaar in Frankrijk afge wisseld, zonder dat deze machtige huisbe waaksters wankelden. Zullen zij nu ech ter gaan verdwijnen? De gevolgen zouden niet te overzien zijn. Persoonlijk geloof ik dan ook niet aan deze revolutie. Wie is zij? Wat is haar positie? Niemand weet het heel precies. Ze is geen huurster, want ze betaalt geen huur. Ook geen beambte, want ze krijgt geen salaris. In die onze kere positie leefde de concierge maar voort, tot nu dan de bom op barsten staat. De bewoners van een huis bekijken hun concierge gewoonlijk met ontzag, ver mengd met vrees en soms zelfs met af gunst. Ze woont voor niets en zij verbeeldt zich, dat ze de politie van het huis is en tyranniseert ons allen, zo luiden de (meest al stille) verwijten. Concierges zijn parasieten, vinden velen, dus weg met hen! Ja, de concierge is bijna altijd de per- ADVERTENTIE i REDBAND De waarde vari brood Brood is in ons land hoofdvoedsel naast aardappelen en het is dus niets bijzonders er eens wat meer aandacht aan te besteden. Juist omdat brood zo'n ruime plaats in neemt op het dagelijks menu, moeten wij er zuinig mee omgaan. Niet, dat u er niet. genoeg van mag eten, maar wij bedoelen hier het zuinig inkopen, het doelmatig be waren en het goed verwerken van oud brood. Bedenk even goed hoeveel brood u nodig hebt en koop niet „maar raak". Be waar brood goed, dat is in gesloten trom mel met enkele gaatjes voor de ventilatie. Wij zien bij onze kennissen wel eens koek en roggebrood in de trommel liggen. Dat is niet goed. Koek trekt vocht uit het brood, maakt dit dus droog en wordt zelf zacht en brokkelig en roggebrood gaat schimme len. Doe koek liever in een apart trommel tje en leg roggebrood op een bord op een koele droge plaats. Wees zuinig met brood! Wij kunnen het niet genoeg aanraden. In de grote steden ziet men zo dikwijls halve broden uit de vuilnisemmers steken, pakken brood in grachten of parken liggen en wij vragen ons wel eens af hoe dit toch mogelijk is. Weet men niet, dat ons land jaarlijks vooc bergen geld granen uit het buitenland moet betrekken? Leer ook uw kinderen, als ze baby-af zijn, boterhammen te eten met korstjes en laat bijvoorbeeld ieder op zijn beurt een zijkorst voor zijn rekening nemen. Laat ook ieder zijn aandeel hebben in het op maken van brood van de vorige dag. Op deze manier leren uw kinderen al vroeg, dat zelfs het korstje brood nog waarde heeft. Is er door onvoorziene omstandigheden toch wat brood overgébleven, dan zijn er diverse manieren om dit te verwerken. Een brood", dat in zijn geheel is overgebleven, kan natgemaakt en even in een oven wor den gelegd, gedurende een kwartier. Het is dan. mits u het direct gebruikt, als vers. U kunt oud brood ook in sneetjes snijden en roosteren. U kunt dit ook zonder spe ciale broodrooster, door het brood in een droge ijzeren koekepan te leggen op een kleine vlam en onder regelmatig keren ver warmen. U kunt ook geroosterd brood fijn- rollen met deegrol of fles voor paneermeel. Dan zijn er nog de talrijke gerechten met brood, maar die geven wij een volgen de keer. A. v. D. soonlijke vijand van de huurder, en aan gezien er in bijna iedere Parijse woning gemiddeld een vijftig huurders wonen, heeft de concierge natuurlijk heel wat ver kapte aanvallen te verduren. zult zich afvragen: waar dient nu eigenlijk zo'n concierge voor? Och, ze dweilt de hall, wijst bezoekers de weg naar de apparte menten, neemt boodschappen aan en distribueert de brieven die de postbode in haar loge deponeert. Eenmaal per jaar komt die man echter zélf naar boven. Deze unieke gebeurtenis vindt plaats tegen Nieuwjaar en de bedoeling is dan dat u hem met een mild gebaar een royale fooi toekent. Maar na die ene keer geeft hij de brieven weer allemaal af bij de concierge, aan wie ge dan weer overgeleverd zijt. Als madame la concierge voor een enkele keer goed gemutst is, krijgt men zijn brie ven netjes op tijd. Maar als zij haar bokkepruik op heeft mogen wij uren wachten. Dan doet zij of er niets aan de hapd is, sluit haar loge af, en gaat treiterig met de hond wandelen. Als zij erg nieuwsgierig is, wil ze hier en daar ook nog wel eens een blikje slaan in de correspondentie die toch eigenlijk voor de huurders is bestemd. Een eigen brievenbus De Parijzenaars zuchten: Waarom heb ben wij geen eigen brievenbus benéden in de gang, net als in andere landen? Waar om worden we verplicht een spion te on derhouden? Nogmaals, weg met de con cierge! Er zijn ook nog andere bezwaren. Een vreemde gewoonte is zo bijvoorbeeld, dat je in de meeste Parijse woningen je naam moet roepen als jc na tien uur 's avonds thuiskomt. De concierge ligt dan meestal al in haar bed en trekt dan vandaar (als zij wakker wordt en er lust in heeft) aan een dik koord, dat boven haar sponde hangt, de voordeur open. De Parijzenaar bevalt deze gang van zaken al lang niet meer. Wij willen een eigen sleutel hebben, zeggen ze, om de hoofddeur zelf te ont sluiten, zonder als kleine kinderen onze naam te hoeven roepen tegen een con cierge die al in haar bed ligt. - Concierges kunnen inderdaad uiterst vervelende wezens zijn. De mijne heeft ook al niet bepaald een charmant humeur, ofschoon ik het nog erger had kunnen tref- ren. De meeste bezoekers, die haar beleefd de richting van mijn appartement vragen, worden lichtelijk aangegromd En van de kinderen verwacht onze Cerberus, dat zij zich als overbejaarde personen langzaam en waardig bijna aarzelend tastend, door het trappenhuis zullen bewegen. Zij mo gen niet lachen, laat staan fluitêfi. Wat moeten de Parijzenaars met hun concierges doen? Zou een reservaat soms een oplossing bieden? Ik ben bang dat de overheid, bij wie de concierges het ook al verkorven hebben, er weinig voor voelt er de kosten voor te dragen. Dus dragen wij de lasten er van maar verder. Als gezegd: ook aan déze revolutie geloof ik niet. ève Paris, October 1951. ADVERTENTIE X5CCOCOOOO De opvallend goede pas- vorm van een WALA Corset zal de fraaie coupe van Uw najaarsjapon en mantel gunstig beïnvloe den. Bovendien is de 1 e v em s d u u r van een WALA Corset door de prima kwaliteit en afwer king langer dan van een gewoon corset Gen. Cronjéstraat 52, Haarlem Telefoon 18104 te wachten. Zijn staf wist maar al te goed, wanneer hij zich druk maakte en het ge raden was voor hem op te passen en dat was sinds zijn aankomst in Engeland nogal eens gebeurd. Maar zoals hij nu was, had den zij hem nog nooit meegemaakt. Gekleed in een jas, die ieder ander aan de vuilnisman zou hebben meegegeven, donderde hij allerlei tegenstrijdige orders naar zijn personeel, weigerde hij allerlei belangrijke financiële transacties een oog waardig te keuren, stuurde telegrammen naar New York waarin belangrijke mede werkers zonder enige naspeurlijke reden werden ontslagen en liet telkens zonder aanleiding en zonder nadere instructies doorschemeren, dat hij van plan was, on middellijk uit Engeland te vertrekken. Dokter Slahl, die zich zenuwachtig bezig hield met allerlei kalmerende middelen, kreeg te horen, dat hij de hele rattaplan het raam uit moest knikkeren. Brannigan werd onmiddellijk bij hem toegelaten en zodra hij binnen was, stuur de Burgess ieder ander weg. „Het is afschuwelijk", barstte Burgess los. „Garrett belde mij op en vertelde me, dat ik onmiddellijk moest betalen, omdat hij me anders zou doden. Ik ben er van overtuigd, dat hij het méént ook." „Vertel me eens precies, wat er gebéurd is", trachtte Brannigan te sussen. Burgess was door dit kalmerende optre den meteen een graad rustiger en zijn stem klonk vast toen hij antwoordde: „Het telefoontje kwam ongeveer een half uur geleden. Een van mijn secretarissen vertelde me, dat een mijnheer Gordon Gar rett een vertrouwelijke boodschap voor me had en vroeg, of ik dat zelf wou behande len, of dat hij hem moest afschepen. Ik zei hem, het telefoontje aan mij door te geven. Het was Garrett inderdaad, naar zijn stem te horen. Hij gaf me bevel, onmiddellijk naar Amerika terug te keren, waar ik nader van hem zou horen. Hij wilde zijn geld in dollars hebben, omdat hij met een derge lijk bedrag in Engeland in de knoei zou zitten. Hij zag geen kans, het zonder sporen achter te laten naar Amerika over te boe ken. En hij had het zo gauw mogelijk no dig." Brannigan besefte onmiddellijk, dat Bur gess hem niet alles vertelde. Hij liet daar echter niets van merken toen hij vroeg: „Wat bent u nu van plan?" „Ik ga naar Parijs." „Waarom naar Parijs, in 's hemelsnaam?" „Misschien kan ik Garrett kwijt raken. Ik had de hoop, hem hier in een vreemde omgeving te kunnen opsporen, maar dat is mislukt. Ik denk, dat ik een paar men sen ken, die contact met hem hébben en als ik die in Parijs te pakken kan krijgen, misschien kan ik hem dan zelf te pakken krijgen". ADVERTENTIE Dir W N WOLTERINK BUderdijkstraat la HAARLEM Tel (K 25001 11928 (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 9