ie jer j^u}1!8bakkie8 ^scheming keurde ruim honderd Autorijden graderende Velsense hondjes Visserij-varia «PAG gOCTOBER 1951 a winnaar moesten „herkampen -::; Van j,« toch maar weer uitermate genoeglijk is geweest, zowel voor maar da" voor de ruim honderd deelnemende kinderen. Toen de strijd want gloren ging ujtkiezen, welk hondje er het best uitzag ',raS maar om de kentekenen van een goede behandeling Ojtitf de beslissing moest «n kreeg de witte Kees van Kol de meeste stemmen de'tweede prijs toekende ^'W^ie dat door de twee- Bakker' glunderend werd of liever voorgereden, •"?m één wagentje aan te pas. iE Ld die in aanmerking zou fi' t de Siteen eventueel »rf,t al geechpseerd en gevolg van deze haast met ais tevreden stellen. Op deze tKntig andere gelukkigen, Smet zorg en soms bedacht- Set van de overladen pryzen- Sngezocht door de respectieve- ïen bazinnen. Van de zilveren lifvoor (ie eerste tot de inktlap Zeventigste ..bekroonde" is deze eigenlijk weer het hoogte- "JJ prettige middag geworden, "Sling Velsen van „Dierenbe- aardige traditie voortzette, menig bedaagd jurylid ver- dat de kinderen vaak de duurste lieten liggen voor een stuk-van- Mooi en minder mooi j C de Weerdt heeft het feest met welkomstwoord geopend, waarin t doel-van de vereniging in het al- L van deze middag in het byzon- daarna nam een der mede beden de microfoon van hem over rij langs de jurytafel te din- ite- daarbij het hondje wel eens ;.y ie dan het baasje, omdat er aan ran het voorgeschreven „loopje p- niets een doos met leverworst Tï-euren (met koekies voor de kin- '•sl! de vreugde alleen maar kun- R er iets gezegd werd over iaiebeest, dat kennelijk niet hele- 4> verzorging genoot, welke deze r-:,;de nu juist propageerde en de schuldige enigszins beteuterd op- jon onverwachte openbare af- Wat het voordeel heeft, dat er jaar waarschijnlijk niet weer :ode parade komen, die genoegen traen met een stuk touw of een a om de hals. En misschien is deze van aanlijnen er in het algemeen hoor uitgebannen. Nee, dan zag het r- cat als hulpeloze pup van een paar .«d in Velserbeek is opgeraapt en ia door ware dierenvrienden is op- er heel wat beter uit. De kleine h, viel dan ook prompt in de jaarlijkse show van hondjes ter ADVERTENTIE 's AUTORIJSCHOOL Vliegseizoen gesloten Merlijke slotvlucht n Eindhoven naar Kennemerland teiuii van het vliegseizoen organi- iegezamenlijke Kennemer duiven- 'rd|ingen Zondag een verbroede rt, die tegelijkertijd een jubileum- sgeworden, want het was de vijfde Ijftringsvlucht". Er bestond grote rüng voor en de leden van de pcdeverenigingen „Snelle Wieken" «foort, „Appèl" uit Velsen Noord, ssiuif uit Beverwijk en de drie «élffl uit IJmuiden, „Oranje Nas- Snel vlieger" en „Bonte Duif" Zaterdagmiddag druk werk met het - van de vogels. ®ider dan 500 duiven aanvaard baar Eindhoven, waar Zondag- p (m 9,10 uur werd gestart. een gemengde wedstrijd, zodat Mnge onervaren vogels als meer e,°ude duiven meededen. Van «ran jonge dieren, zoals helaas wel «voorgekomen, was ditmaal geen --geuetailleerde uitslagen waren Muteren nog niet bekend. Strikt ligt Beverwijk verder van Eind- - en Santpoort is weer tïrjen er heel wat §erekend Jiavond zuilen in het Thalia- Prijzen worden uitgereikt. Hier- -fens een gezellig avondje ver- w«n cabaretprogramma, ver- S&bjf" kraChtetl en na afl0°P ft?!AA,RT «MUIDEN :'-:bbinnpn-r Vamen haven van V Norfnil- o1 V,an Kalmar- Stad t-erpep rL n *rd BI«menfeId iiï,?. B°W van bonden. Swift ':*i ReiS,, Esbjf'rg; Rijnstroom '!r RoeW «an Colchester. Sig- 'van Lnnlff un§sberg van Lon- van m Svenstu'"c van Rossö. ^bückenWCaSÜe' m Swen" naar Stavanger. Hïsraar naai' Londen. fefiS'£ynland naar Ham' naar Kaapstad. Nato naar v°or V el sein 8 OCTOBER ïaeester. 12 uur: Spreekuur '*"*20 - uur: ..Iedere avond klokslag U^™oc^Se,e-b0y" Uur' „Iedere avond gelegenheid van de Werelddierendag een beetje verlaat, om de schoolkinderen allemaal een kans te geven inmiddels een warm plaatsje in veler hart is gaan innemen, bleek ten eerste uit diverse deel nemer-s, die er een reis uit een verre uit hoek van de gemeente voor over hadden ten ten tweede uit de regen van extra- prijzen, waarmee de organisatoren op het laatste moment nog bedacht werden. „Uw Koninkrijk kome" hield jaarvergadering De jaarlijkse ledenvergadering van de schoolvereniging „Uw Koninkrijk kome", welke Vrijdagavond in het gymnastiek lokaal van de school voor C.V.O. aan de Van Langeveldstraat is gehouden, een gro tere belangstelling dan men gewend is. Wegens ziekte van de heer C. G. Holling, voorzitter, begroette de heer A. Geerlofs, secretaris, de aanwezigen na schriftlezing en gebed. Bij het punt bestuursverkiezing werd medegedeeld, dat de heer Joh. Gutteling, die gedurende 16 jaar bestuurslid en vele jaren penningmeester is geweest, om ge zondheidsredenen heeft bedankt. In diens plaats zag ds. H. P. Huisman, de Hervorm de predikant van Velsen-Noord, zich geko zen. Daar de predikant als tweede voorzit ter zal fungeren, nam hij op verzoek de lei ding van de vergadering over. De aftreden de bestuursleden, de heren A. Geerlofs en J. D. Kraayeveld werden herkozen. Een belangrijk hoogtepunt in het uitge breide jaarverslag van de secretaris was de vermelding, dat 33 nieuwe leden tot de schoolvereniging waren toegetreden. Het financiële verslag bleef achterwege wegens de ontstentenis van de penningmeester. Ds. Huisman vermeldde enige bijzonder heden omtrent de bouw van de nieuwe school. Hij kon verder nog enkele mede delingen doen over de viering van het veertigjarig bestaan van de school, dat niet eerder zal geschieden dan wanneer het nieuwe wijkgebouw gereed is gekomen, vermoedelijk pas in Januari. Mens en boek Jaap Buys voor het Humanistisch Verbond „Mens en boek" was het onderwerp dat Jaap Buys Jr. Zondagmorgen in een dei- lokalen van de Rijks IÏ.B.S. in Velsen voor een groot aantal leden van het Humanis tisch Verbond en voor belangstellenden besprak. Hercules" verjaarde „Het feit, dat de krachtsportvereniging „Hercules" een jaar bestaat, is eigenlijk geen reden om feest te vieren maar het is er om begonnen dat de vrouwen van onze leden nu ook eens een verzetje hebben" Met deze woorden opende de heer W. Schaap, voorzitter van de jarige vereniging. Zaterdagavond een gezellige avond in „Flora", die eigenlijk meer op een bruilofs- "Hij begon zijn boeiend en vloeiend be- feest dan op een contactavond leek. Van sGeenb avond klokslag loscoopvoorstelling. toog met de opmerking dat de humanisten gewend zijn de mens in het midden van het denken te plaatsen, omdat de mens in de kosmos de belangrijkste factor is. Iedere lezing die met deze geesteshouding als achtergrond wordt gehouden, is het zich bezinnen op de plaats die deze mens dus in de wereld inneemt. Niets is echter moei lijker dan het veroveren van zelfkennis en ondanks alle kennis, die men verzamelt, is men nog steeds niet aan de juiste definitie van „de mens" toe. Pas wanneer men eigen verworvenheden en eigen tekortko mingen ziet, is men aan het beeld van een mens toe. Het begrip mens evolueert, aldus spreker en dit geeft hoop dat in de loop der tijden veel onvolmaaktheden minder zullen wor den. Het begrip boek wordt gevormd door al het geschrevene, gekraste, getekende, waarin mensen uiting hebben gegeven aan wat zij hoopten, deden en verlangden. In de meest ruime zin dient men dit op te vatten, want in de loop der eeuwen zal een spoorboekje van 1946 even belangrijk zijn als de meest boeiende roman, aldus de heer Buys, zoals voor ons de kleitafel- tjes en hieroglyphen uit de grijze oudheid van waarde zijn. De waarde van het boek ligt in die vier eeuwen van zijn verschijning niet in de grote van de oplage, maar in het feit dat, wat tot nog toe altijd werd verteld, vaste vorm kreeg door de wijze waarop iemand zijn gedachten had vastgelegd. Derhalve is het boek als cultuuruiting van groot belang. De taak van de humanisten, zo merkte de inleider terloops op, is het om zonder ge drukte letters toch de waarheden voor het nageslacht te bewaren. De mens is hoe langer hoe meer terug gevallen op de productie van anderen en het persoonlijk gesprek is vervlakt en af gesleten. Geen probleem echter wordt ons zo helder, dan wanneer we de taak hebben het zelf te formuleren, aldus de heer Buys. Een van de gevaren van het boek is, dus aan de andere kant, dat het ons onmondig maakt, men laat liever een auteur aan het woord dan zelf iets te presteren. Toch heb ben wij in deze allemaal een feestelijke laak te vervullen. Spreker onderscheidde de boeken in vier categoriën en besprak de betekenis hier van zowel voor gemeenschap als auteur: het wetenschappelijke boek, dat objectief is en tot doel heeft de lezer kennis bij te brengen het ideeënboek, subjectief, kan verwachtingen uiten en projecteert de ver worven kennis in een toekomst. Het „lit teraire boek" is van zeer gecompliceerde structuur en is voor de auteur een bittere noodzaak, omdat hij slechts op deze wijze uiting kan geven aan een innerlijke schoon heidsdrang, zo zei de heer Buys. Het boeiendste echter, zijn volgens hem, de boeken die op de grens van de idee en de litteratuur liggen, omdat zij zowel het schoonheidsgevoel bevredigen, als de mens innerlijk verrijken. De heer Buys wees vervolgens op de grote verdiensten van het ontspannings- boek, dat als tegenhanger voor de mens met grote geestelijke spanningen onmis baar is. Spreker wees tenslotte ook nog even op de gevaren die aan het bestaan van het boek zijn verbonden en noemde als voor beeld de Bijbel, das Kapital van Marx en Mein Kampf van Hitier. Deze drie zo uit- deze avond werd dan ook tegelijk gebruik gemaakt om het ondertrouwfeest van een der leden te vieren. Begeleid door Dolf Brouwer (piano), de heer Wijker van „IJmuidens Roem" (accordeon) en een prima drummer, werd de avond ingezet met een polonaise, die direct gevolgd werd door allerlei dansen en spelletjes, ontspro ten aan het brein van de conférencier Toon Nierop, die daar tussendoor een gezellig babbeltje hield en een guitig liedje zong. Van deze bijeenkomst maakte de heer Schaap gebruik om de krachtsport in het algemeen te propageren en hij beweerde trots, dat zelfs Rotterdam geen kracht sportvereniging had, hetgeen toch ook wel een schande genoemd mocht worden. IJmuiden daartegenover had thans z'n „Hercules", waarvan de vijf oprichters in de bloemetjes gezet werden en de leden, die aan de sportdag op „Schoonenberg" hadden meegewerkt, kregen een herinne ringsmedaille opgespeld. Kustvaarder van stapel gelopen te Zaandam Zaterdag is de Nederlandse kustvaarder Arak te Zaandam van stapel gelopen. Mej. Rita Huysser, dochter van de directeur van de firma E. en A. Scheer te Amster dam, voor wier rekening de Arak door de Zaanlandsë Scheepsbouwmaatschappij werd gebouwd, verrichtte de doopplech tigheid. Het gehele schip is gelast, er is geen klinknagel aan te pas gekomen. de beste bril Komt van DE BOER eenlopende boeken kunnen, zo merkte hij op, op de mens dezelfde funeste uitwer king hebben: zij benamen velen de inner lijke vrijheid. Het gevaar bestaat, dat de lezer het tij delijk beeld van het boek gaat fixeren en het daardoor tot een godheid verheft. Er is, aldus de heer Buys, geen boek dat ab solute waarde heeft. Het tweede gevaar ligt hierin, dat men het boek als verdovingsmiddel gaat gebrui ken. Het boek mag de mens nimmer ver vreemden van de wereld, doch moet hem er bovenuit heffen. In de derde plaats heeft het herscheppend vermogen van de mens zeer geleden door het bestaan van het boek. Geen auteur kan bijvoorbeeld de taak van de ouders overnemen, het boek moet ook voor het kind niet als doel, maar als hulpmiddel worden gebezigd. De ouders dienen zelf natuurlijk de paedago- gische taak van vertellen te blijven ver vullen. Afscheid na ruim 43 dienstjaren Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer J. Wil- derom, voorman in d:e houtstoffabriek van Van Gelder Zaterdag na ruim 43 jaren trouwe arbeid afscheid genomen. Dit ver trek uit belangrijke functie is niet zonder meer voorbijgegaan. De heer Wilderom werd op het bedrijfs- kantoor van de houtstoffabriek ontvangen, waarbij in aanwezigheid van zijn collega voorlieden en de heer W. J. Willems, be- drijfschef van de papierfabriek alsmede de bazen van deze afdeling, de heer P. N. Höweler, bedrijfschef, hartelijke woorden ten afscheid sprak. De heer Höweler heeft gewezen op de grote verdiensten van de scheidende voor man, die niet alleen met collega's en supe rieuren een uitstekende omgang had, maar vooral onder het personeel tot een gewaar deerde figuur is geworden. Het personeel bood de heer Wilderom een prachtige vulpen als herinnering aan. Ook de heer Willems uitte zijn dank. Na dit officiële deel heeft de fabrieks directeur, ir. B. Verdoorn, de scheidende functionnaris onomwonden dank gebracht voor zijn grote verdiensten voor het be drijf. Ten slotte nam de heer Wilderom 's mid dags bij de dienstwisseling afscheid van het personeel. Militair zeilde de brug aan en de mast overboord Zondagmorgen tegen elf uur voer een soldaat uit Beverwijk met zijn zeilbootje in het Noordzeekanaal. Een onhandige manoeuvre had tot gevolg, dat hij met de mast van zijn scheepje in aanraking kwam met de spoorbrug, waardoor de mast brak en op de soldaat terecht kwam. Hij maakte het vanochtend redelijk wel en is buiten levensgevaar. TERSONENAUTO DOOR ACHTERUIT RIJDENDE MELKWAGEN GERAMD Op het Zuidelijke pontplein is Zondag middag omstreeks half één een kleine personenauto in onzachte aanraking geko men met een zware met melkbussen ge laden vrachtwagen. De melkauto, die opreed naar de pont, kon er niet meer op en reed terug naar de verkeersstreep. Hier was inmiddels een kleine personenwagen gearriveerd, die door de achteruitrijdende auto werd ge ramd. Het wagentje liep aan de zijkant en de achterzijde flinke schade op. Een werelddam- kampioen trouwde En de Kennemer dammers „secondeerden" De jonge werelddamkampioen Piet Roo- zenburg heeft Zaterdag de beste zet van zijn leven gedaan, toen hij op het Velsense raadhuis uit een kennelijk hopeloze ■stelling voor de ambtenaar van de Burgelijke Stand, in dit geval wethouder H. de Boer zelf een dammer van formaat remise haalde tegen de 23-jarige Anneke Heiligers. De grote rivaal van Roozenburg, oud kampioen Keiler en vele andere meesters op de honderd velden waren voor de plechtigheid naar Velsen gekomen en ver tegenwoordigers van vele clubs schaarden zich tegen elven tot een erehaag,, die naar de ingang van het raadhuis leidde een erehaag waar bruid en bruidegom even over elven („Zou hij in tijdnood zijn ge komen?") tussendoor schreden. De mee gebrachte damborden lieten zien, dat zo wel de Beverwijkse, de Hoofddorpse als de IJmuidense en Haarlemse dammers van de partij waren en de bruigom heeft vele malen stilletjes een knikje moeten uitdelen naar de oude vrienden, die hem deze zon nige najaarsdag secondeerden. Overeenkomst en verschil Wethouder De Boei-, de vroegere club kampioen van de Damclub IJmuiden heeft in de raadszaal het huwelijk bekrachtigd en in een begeleidend toespraakje liet hij zijn fantasie de vrije loop. Hij zag om te beginnen overeenkomst tussen de edele denksport en het huwelijk: in beide geval len geeft de mens het schoonste wat in hem is, maar het verschil is aan de andere kant dat de sport alleen en het huwelijk samen „beoefend" moet worden. „Een foutzet brengt in beide gevallen teleurstelling", zo ging de heer De Boer glimlachend verder, „maar elke foutzet is toch ook weer leerzaam, mits ze niet tot verbittering leidt". Dat deze echtverbintenis in Velsen werd gesloten zag de wethouder als een door symbolen omgeven gebeurtenis: in Velsen veroverde Roozenburg zijn eerste wereld kampioenschap, maar hij vond er ook zijn werk en.... zijn vrouw. Tijdens een receptie in de namiddag heeft een groot deel van dammend Neder land bruid en bruigom de hand gedrukt en vaak daarbij een cadeau gegeven en er zijn heel wat puntige felicitaties afgesto ken bij dit huwelijk tussen de bescheiden en daarom zo sympathieke Roozenburg en het eenvoudige IJmuidense meisje. Toneelavond van De PlaatwelleriT „Zijn revanche" in Concordia De personeelsvereniging van „De Plaat- wellerij" heeft zich sinds enkele jaren ook op het pad van het dilettantentoneel be geven en daartoe de hulp verkregen van een oude toneelrot als Jan van Baar, die de regie voert over de club. Zaterdagavond kwam „De Plaatwellerij" in het gebouw Concordia voor het voetlicht met een spel van J. van Randwijk: „Zijn revanche". Hoewel het programma ver meldde, dat het een stuk van de tegen woordige tijd is, publiceerde de Vlaming van Randwijk het reeds in 1912 en wel onder de titel „Het masjien". Het heeft zeer behoorlijke speelkwalitei- ten en is geenszins verouderd, al nemen we de emotionele conflicten tegenwoordig minder zwaar op dan dit vóór de eerste wereldoorlog. De blind geworden bankwerker van Es (J. de Graaf) heeft met behulp van zijn trouwe assistent Peters (H. Bontenbal) een machine geconstrueerd, die tot bijzondere arbeidsprestaties in staat is. De fabriek, waar hij vroeger gewerkt heeft, zou deze verbeterde constructie uitstekend kunnen gebruiken, want men produceert er alles behalve efficiënt en is zodanig achterop geraakt, dat er zelfs financiële moeilijk heden zijn gerezen. De fabrikanten Boom Senior (H. Geerlofs) en Junior (S. Stam- mis) liggen er echter „uit" bij de bank werker. De oudste directeur heeft de bank werker, toen zich de eerste tekenen van blindheid begonnen te vertonen, snel ont slagen. De vraag of de firma Boom de machine krijgt of niet, loopt als de be faamde rode draad door het spel en wordt in het derde bedrijf pas opgelost. In dat zelfde bedrijf wordt ook cle vraag beant woord, wie Lena, de dochter van Van Es (mevrouw C. Klaassen-Pauwels) ten deel valt: aan de candidaat Peters of zijn mede dinger Boom Jr. Daar ook hier in beide gevallen „de rechte man" wint en het gegeven dus op een wat men noemt edele basis gebouwd is. kan men na afloop voldaan huiswaarts keren. Regisseur van Baar heeft bij deze groep spelers en speelsters te werken met dilet tanten van uiteenlopende capaciteit; er zijn er bij, die het er behoorlijk afbrengen, maar er schuilen er ook onder, wier schre den nog een leidende hand van node heb ben, omdat het spel hen nog wat onwennig afgaat. Als groep heeft men echter een verdien stelijke opvoering te zien gegeven, waarbij de ernst, waarmee de mensen zich aan de voorstelling wijdden, hogelijk te waarderen viel. Vader van Es had het juiste tempo niet altijd të pakken, maar zich daarentegen cle aanwijzingen van de regie uitnemend eigen gemaakt. Zozeer zelfs, dat ik me af en toe waande Jan van Baar in deze rol te zien, zoals deze hem ruim twintig jaar ge leden met zoveel 'sücces spéélde." Lena ac teerde vlot, maar Peters bleef wat te stug. In deze opvoering was het opvallend hoe elegant en' gemakkelijk bankdirecteur Brandsma in de persoon van C. Jongeling zijn rol als de man van berekening speelde. Ook H. Geerlofs als Boom Sr. wist overtui ging in zijn spel te leggen en beheerste zijn tekst verdienstelijk. Boom Jr. bleef S. Stammis, hetgeen in zekere zin eveneens een verdienste is. Het in gi-ote getale opgekomen publiek amuseerde zich blijkbaar kostelijk, want het was vrij onrustig in de zaal en men interrumpeerde nu en dan met wonderlijke uitroepen. A. J. VAN DER WEIJDEN Scheepvaart Marktnieuws. Prijzen: Gr. tong 3.15 2.80; grm. tong 2.252.05; kim. tong 1.86 —1.73; kl. tong I 1.90—1.62; kl. tong II 1.05—0.84; tarbot I 1.851.38 per kg.; tar bot II 72; tarbot III 58—48; tarbot IV 47— 32; gr. schol 6956; grm. schol 7155; kim. schol 6649; kl. schol I 4937; kl. schol II 28.508; schar 318; V. haring 1310; makreel 2613.50; gr. schelvis 53; Grm. schelvis 6157; kim. schelvis 5751; kl. schelvis I 4643; kl. schelvis II 3220; wijting 188; gr. gul 42; mid. gul 39; kl. gul 178; kl. haai 2216; kl. rode poon II 17.5012.50 per 50 kg.; gr. kabeljauw 123 116 per 125 kg. Aanvoer: 570 kisten tong en tarbot; 1160 k. schol; 120 k. schar; 3700 k. haring; 195 k. makreel; 135 k. schelvis; 673 k. wijting; 55 k. kabeljauw en gul; 10 k. haai; 15 k. poon en 25 k. di versen; totaal 6660 kisten. Besommin gen: RO. 53 Dirkje 12.680; 1 trawler met 17.880; KW. 16 ƒ7180; KW. 155 5540; RO. I ƒ3180; IJm. 213 ƒ460; IJm. 227 740; IJm. 11 3630; TX. 33 ƒ3410; TX. 4 ƒ2900; HD. 125 2570; IJE. 93 820; KW. 66 75; KW. 189 370; KW. 12 1360; KW. 35 1310; KW. 128 695. Lelijke val. De Zaterdagmarkt moest iets omlaag en vooral de fijnvis was de dupe, waardoor de kleine tong II in de laatste afslag nog maar 0.85 per kilo haalde en er 2.80 per kilo voor de lappen binnenkwam. De grote schol daalde ook al en er kwamen al noteringen voor van 56 per kg. De kleine schol 2 zakte mee tot 28 als bovenkantprijs, terwijl er ook en kele partijen, die wat „kleiner waren ge sorteerd" met 8 tevreden moesten zijn. De verse haring veranderde niet, zodat de beste partijtjes weer voor 13 per kist van de hand gingen. De makreel bleef in trek en noteerde 26 tot 20 voor de gro ve soorten. Grote schelvis bleef, hoev/el er ook enigszins de klad in kwam, nog 58 per kist opbrengen en de braat deed nog 32 per kist. De wijting raakte natuurlijk weer in de verdrukking: 8 per kist. De totale aan voer op de Zaterdagmarkt omvatte ruim 6600 kisten, waarvan 570 fijnvis, 1160 schol, 3700 haring 195 makreel, 675 wijting en 55 kabeljauw en gul. Povertjes. De Dirkje, die Zaterdag aan de afslag kwam na een 9-daagse reis, besomde meer dan 13.000, de Thorina bracht het tot 17.880 voor een 7-daagse reis. De Haarlem loste slechts een deel, waarvoor 4720 gemaakt werd. Van de loggers en kotters werd de IJm. 11 de hoogste met een eindresultaat van 3630. Niet zo heel veel. Voor de vroege beurt van vandaag stonden van de traw ler's op de lijst de Vikingbank met een restant van 1900 kisten haring en 25 kis ten diversen en de Limburgia met 1500 kisten haring en 50 diversen. Verder losten 10 loggers vroeg, die een gezamenlijke aanvoer brachten van 50 kisten makreel, 195 wijting, 123 kabeljauw en gul, 1267 schelvis en piepers, 55 stuks stijve kabel jauwen en 70 kisten diversen. In de late beurt waren 10 kisten wijting, 236 kisten tongen en tarbot, 574 schol en 50 kisten di versen voorradig. Even wachten. Voor de Dinsdag- of eventueel de Woensdagmarkt lagen Zater dagmiddag al binnen de Johannes Polder man met 2000 kisten haring en 350 ma kreel, de Tzonne met 3300 haring, de Abra ham met 3500 haring en de Alkmaar met 2470 haring, 20 makreel en 10 wijting. Weg met de haring. De Haarlem, die Za terdag binnenkwam en dezelfde ochtend al een deel der lading aan de wal zette, heeft Zaterdagavond het restant rechtstreeks voor de fabriek gelost. Nog laat in de avond lag het schip te lossen. Uit de vleet. Zaterdag 6 October kwamen van de haringloggervloot binnen de KW. 5 met 525 kantjes gezouten ha ring, de KW. 50 met 574 kantjes, de KW. 85 met 788 k., de Katwijk 147 met 698 k. en de Katwijk 29 met 485 k. I f TP m werden er Zaterdagmiddag voor het hek van het HBS-terrein ^fljOR -gphtgn geleverd tussen deelnemers aan de „Hondenparade 1951", ^uWtjes het wisse boven het onwisse prefereerden en liever een uur aar minuten te laat naar dit jaarlijkse festijn optrokken. En tot het grastapijt achter de hoge hekken aan de J. P. Troelstraweg 3i»n3iddag is vl.eecjzame strijd, die weliswaar af en toe uitschoot in een omvangrijke herder, die een kleine „vuilnisbak" blijkbaar geen p f. als plriet om ras 'na t_, •-e favorieten met hetzelfde aantal punten aan de kop te liggen. herkamp lit 20IJmuiden-Oost - Tel. 4806 In Zweden worden op het ogenblik grote herfstmanoeuvres gehouden in de provincie Vaestergoetland. Koning Gustaaf VI maakt tijdens dé manoeuvres een praatje met zijn oudste zoon Prins Bertil (in marine-uniform) ff ff ADVERTENTIE Trompstraat 1618 - IJmuiden-Oost Telefoon 4938 Een bijkans overlopende publieke tri bune, bevatte een meelevende schare dam- vrienden uit heel Kennemerland, die bij eenzat om „hun Piet" deze belangrijke par tij te zien spelen tegen het meisje, dat ken nelijk de sterkste tegenspeelster van de jonge matador is geworden. a Onder grote belangstelling is Zaterdag morgen in het raadhuis te Velsen de we reldkampioen dammen Piet Roozenburg uit Haarlem met mejuffrouw Ans Heiliger in het huwelijk getreden. Voor het raadhuis hadden damliefhebbers jmet hun borden een ere-haag gevormd. Rechts Keiler. Alhena. pass. 5 St. Paulsrock n. Las Palmas. Almkerk, 5 v. Penanf naar Colombo. Alphacca, 4 van Ilheos. Averdijk, 5 van New York n. Antwerpen. Aagtedijk. 4 van New- York te Buenos Aires. Aalsum, 7 v. R'dam te Threerivers verwacht. Almdijk, 5 te Mobille. Alpherat, 9 v. Baltimore te R'dam verwacht Alwaki. 4 te New York. Amsteldijk, 6 v. Bremen n. Antwerpen. Aalsdijk. 5 625 m. ZW. Flores. Abbedijk, 5 260 m. Z.ZO. Bermuda. Agamemnon, 5 300 m. ZO. Bermudas n. Antw. Akkrumdijk, 5 150 m. N. ten O. Finistere Alamak, pass. 5 Dondrahead naar Madras. Albireo, 5 120 m. Z ZW. Finisterre n. Antw. Alderamin. p. 5 Scilly's. Aludra, 5 575 m. N. ten O. Flores. Amstelland. 5 400 m. Z.ZW. Palmas. Arundo, 5 60 m. O. Anti Costi. Andijk. 5 250 m. ZW. Bermudas naar Londen. Bengkalis, 5 van Marseille naar Genua. Bennekom, 5 te Cerro Azul. Baarn. 6 Antofagasta verwacht. Blijdendijk, 5 van New York n. Antwerpen. Hoissevain. 4 te Lorenzo Marques. Boskoop. 6 v. Laguaira te Curagao verwacht. Bali, 5 te Belawan Bloemfontein, pass. 5 Lissabon n. Southampton Blommersdijk, 5 840 m. O. ten N. Cape Race. Breda, 5 210 m. W. Azoren n. Antwerpen. Britsum. 5 250 m. ZW. Scilly's Caltex Delft, pass. 5 Gibraltar. Caltex Nederland, pass. 5 Gibraltar. Cottica, 5 van Amsterdam naar Georgetown. Callisto. 5 500 m. O. ten Z. Cape Race. Caltex Pernis, pass. 5 Ouessant. Camphuys, 6 v. Tolitoli te Dongala verwacht. Cistula. 5 360 m. N. ten O. Belem. Congostroom, 5 130 m. O. ten N. Aden. Coryda, pass. 5 Lands End. Clio. 2 te Demerara. Delfland, 6 Santos verwacht. Delft. 5 v. Port of Spain n. Curasao. Dalerdiik, 5 350 m. ZW. Flores. n. Cristobal. Duivendrecht, 5 450 m. O. ten Z. Cape Race. Douro, 5 550 m. ZW. San Miguel. Ena, 5 van Aruba naar Gent. Eemdijk, 5 te Rotterdam. Etrema, pass. 5 Martinique. Esso Amsterdam, 5 240 m. NO. Fayal. Helena, pass. 5 Azoren naar Laguaira. Haarlem, 5 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Hecuba, 6 Buenavontura verwacht Helicon, 6 v. Aruba verwacht. Hestia, 6 Curacao verwacht. Heemskerk, 6 te Sydney. Hoogkerk, 6 van Hongkong. Indrapoera, 6 van Rotterdam te Tj. Priok verw. Hos, pass. 5 Cp Hatteras. Tno, 3 v. Port au Prince n. Curacao. Katwijk, 7 v. Oscarsham te Dordrecht verw. Kedoe, 5 van Singapore. Kertosono, 6 v Rotterdam naar Hamburg. Kota Inten, vertr. 7 v. R'dam n. Philadelphia. Kieldrecht, 5 van Bremen te Antwerpen. Leuvekerk, 6 Algiers verwacht. Loosdrecht, 5 v. Genua naar Boulogne. Lissekerk, pass. 6 Perim. Lemsterkerk, 5 90 m. Z. Napels n. Marseille. Lawak.5 630 m. NO. Guam Honolulu. Macoma, 4 van Suez. Marken, pass. 5 Azoren. Mapia, pass. 5 Kp. de Fer. Mentor, 6 Tel Aviv verwacht. Merwede. 5 660 m. W.ZW. Ouessant n. Le Havre. Maetsuycker, 4 te Fremantle. Musi, pass. 5 ten Z. Golf v. Boni. Nieuw Amsterdam. 6 te Le Havre. Nieuw Holland, 3 te Singapore. Noordwijk, pass. 5 Kp de Gata. Oranje. 10 Southampton verwacht. Oranjefontein, pass. 5 Dakar n. Kaapstad. Oranjestad. 5 te Aruba. Oberon. 6 Laguaira verwacht. Parkhaven, 5 v. Port Alfred te Sydney. Polydorus, 29 te Palembang. Prins Philips Willem, 6 Antwerpen verwacht. Prins Willem V, 6 te Le Havre. Phrontis, 5 200 m. NW. Port Said. Plancius, 5 v. Semarang n. Soerabaja. Poseidon, 5 500 m. ZW. San Miguel. Prins Johan Willem Friso, 5 150 m. O. Belle Isle. Prins Willem II, 5 570 m. Flores. Prins Frederik Hendrik, 5 170 m. ZW. Belle Isle. Pygmalion, pass. 5 Cp. Antonio Cuba. Rijndam, 6 te Southampton. Reael. 5 v. Makassar n. Balikpapan. Rotula, 5 500 m. Z.ZW. Lands End. Salland, 4 v. Buenos Aires n. Montevideo. Schiedam, pass. 5 Gibraltar. Soestdijk, 5 v. Port Said n. Suez. Sumatra. 5 ten anker voor Chittagong. Schiedijk. 6 New Orleans verwacht. Slamat, 5 van Portland naar Seattle. Stad Leiden, 6 23 u. te IJmuiden verwacht Stad Dordrecht, verm. 9 v. Sluiskil n. R'dam. Stad Schiedam, 8 v. Casablanca te Vlaardingen verwacht. Sarona, 6 v. Miri te Pladju verwacht. Siberoet. pass. 6 Banka. Stanvac Djirak, 5 v. Telokanson n. Sungeigerong Sunetta, 5 720 m. ZW. ten W. Flores. Swartehondt, 6 v. Makassar te Soerabaja verw. Stentor, 5 bij Baltimore. Ternate, 5 van Singapore n. Djeddah. Teucer, 6 Port Swettenham verwacht. Tjibesar, 5 van Kobe. Tegelberg, 3 v. Manilla n. Hongkong. Tero. 9 ca. 12 u. voor Delfzijl verwacht. Tankhaven III, 5 v. Tj. Priok n. Sungeigerong. Taria, 5 90 m. W. Kp. Bougaroni. Tiba, 5 360 m. NO. Sombrero. Tjipondok, 5 360 m. NO. ten O. Cp. Padaran. Tjitjalengka, 6 v. Hongkong te Singapore verw. Tjiwangi, pass. 5 Anamba eil. Utrecht, 5 v. San Francisco n. Port land. Volendam. 5 330 m. W.NW. Cp. Clear. Van Riebeeck, 6 v. Belawan te Singapore verw. Veendam, 5 300 m. O ten N. Cp. Race. Waterland, 6 Montevideo verwacht. Wieldrecht, pass. 5 Galapagos Arch. Willem Ruys, 5 700 m. WNW. Minicoy n. Colombo Westland, 5 v. Rio de Janeiro. Waal, 5 v. Pta Cardon n. Port au Prince. IJsel, 5 800 m. NO. Sombrero n. Le Havre. Zeeland, (KRL>. 5 780 m. ZO. Guardafui. Zonnewijk, 5 350 m. W.ZW. Flores. Zijpenberg, pass. 5 Kp de Gata. KLEINE VAART Algarve, 6 v. Swansea te Rotterdam. Badzo, 6 v. Rotterdam naar Queensboro. Berend, 5 v. Walkom naar Londen. Berriina, 5 v. Parijs naar Kopenhagen. Bill. 5 van Wismar naar Garston. Blue Boy, 6 v. Londen naar Amsterdam. Brem, 4 v. Oporto n. Rotterdam via Antwerpen. Betty, 6 v. Saffi te Nantes verwacht. Citadel. 6 van R'dam n. Helsinki. Cornelia II, 9 v. Requejada te Antwerpen verw. Corona, 7 te Garston verwacht v. Norrkoping, Dollard, verm. 6 v. Kemi n. Portsmouth. Dacapo, 4 120 m. ZW. Finisterre. Duiveland, 6 v. Sundsvall te Dordrecht. Eban, 5 v. Amsterdam naar Bremen. Echo, 5 van Dublin naar Amsterdam. Elisa, 4 v. Port Lyautey te Mazagan. Fraternite, 5 v. A'dam n. Sarpsborg. Fiducia, 6 v. Portland te Rotterdam verwacht. Frisia, 5 v. Partington n. Liverpool. Geert Bodewes. 4 te Casablanca v. Nice. Hoflaan, 5 v. Abo naar Amsterdam. Hast I. 5 v. Southampton n. Tonnay Charente. Hebe Nobel, 5 v. Antw. te Macduff. Helvetia, 5 van Bridgewater te Fremington. Henk. 5 v. Kalmar naar Methil. Houtman, 5 v. Rotterdam te Boness. Hada, 6 v. Port St. Louis te Casablanca verw. Jaba, 6 v. Dover te Terneuzen. Jakob Oorburg, 3 v. Faroer eil n. Bilbao. Koningshaven, 1 v. Duinkerken te Casablanca. Midsland, 5 van Grangemouth naar Rotterdam. Marietje Bohmer,; 6 te Kopenhagen. Maymere, 6 v. Liverpool te Fowey verwacht. Mulari, 5 v. Klamila n. Rotterdam. Merak, 6 v. Loctudy te Casablanca verwacht. Nelly, 6 v. Oostende naar Rotterdam. Noorderhaven, 6 v. Garston n. Fiddown. Nijenburgh, 5 v. Oxelosund n Amsterdam. Nottingham, 4 van Harlingen te Goole. Noord, vertr. 7 v. Gonfreville n. Caen. Oise, 4 v. Rotterdam te Kinslynn. Remmert, 5 v. Lissabon te Oporto. R P S, 6 v. R'dam te Leixoes verwacht. Shamrock, 5 v. Oslo te Gothenburg. Sian, 5 v. Hogenas te Gefle. Spora, 6 v. Liverpool te Thorshaven. Texel, vertr. 6 v. Hamburg n. Humber. Ton, 5 v. Middelfart te Wismar. Tromp, 5 van Wasa naar Huil. Urmajo, 5 van Grangemouth naar Rotterdam. Viking, 5 v, Pernoviken naar Amsterdam. Westlaan, 6 v. R'dam naar Hamburg. SLEEPVAART Blankenburg, zonder sleep 5 van Oostende naar Gravelines. Hudson, met bak 5 5' 41" Noord 11' 03" West. Poolzee, met sleep, pass. 5 Gibraltar. Schelde, niet 1 corvet naar Kiel 5 50' 08" Noord 2' 49" West. Zwarte Zee. met 2 corvetten naar Hamburg 5 49' 57" Noord 3' 41" West.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3