Tante Els fiierland raakt een deel van de „oude" kring 1950 kwijt aan Duitslands Oostzone Grote twee"krijgen nieuwe moed j Emigrant wilde „prefab" vóór verzending wel eens zien HARING EN BOTER NAAR OOST-DUIT5LAND Verdrag op komst voor minstens 100.000 vaten toir"en mannen"(spe- Van Gelder moest het hout toch ergens laten j^tenda voor Vellsemi Alle zeven „IJmond"- elftallen in de strijd VQETBALPRQGNQ5E Veis en zy gewaarschuwd voor de ontmoeting met O WO Het hoekje van Voor jonge hersens Ons nieuwe weekraadsel Concordiaop het toneelconcours Lasclub „Velsen en omstreken" is springlevend Serenade in de Wat er vliet straat Castricum 11 OCTOBER 1^*$ "vertiemen is er met He Oost-Duitse regering een uitermate belang- W'J actie afgesloten, waardoor het grootste Heel van He zoute haring, fe'ral1van ^50 'n pakhuizen ligt opgeslagen, kan worHen fi|,0?Vf jn totaal zijn er 25.000 vaten NeHerlanHse haring naar Oost- verkocht, waarvan 12,000 vaten afgeleverd kunnen worHen uit voorraad, waarmee handel en rederijen tot nu toe „in hun maag" Voorts vernemen wij, dat er een handelscontract met Oost-DuitslanH ,k is, Öat voorziet m de leverantie van niet minder dan 100.000 vaten Haring uit de teelt 1951 tegen een prijs, die boven de t 'A lil - urn-exportprijs ligt. De leverantie der „oude" haring geschiedt op .basis tegen een bedrag, dat redelijk genoemd mag worden, maar V beneden de minimum-exportprijs blijft, voor de af te sluiten grote j-dlem'.i yan voorraad 1951 ontvangt ons land kali terug, '^els ziin van vaten haring uit de teelt 1950 al 6100 naar ^Oost-Duitse haven verscheept, op 15 October volgen er nog 3000 en op j, 23e 5000 vaten, n,raeesie overjarige haring ligt in ineen opgeslagen en er. werd tot t an getwijfeld, of ons land deze ■'j nog wel ooit kwijt zou kunnen. Se reders wilden de prijs, die Oost- vtaad voor deze partij wenste te beta- vTccepteren, maar daar zij per saldo boven de vergoeding ligt. die de vis- "'..■..v.on pr voor wilden •ièbrieken er voor wilden geven, '•renna rijp beraad en enige onemg- Jhrfoten, het aanbod te aar vaarden. SAeveningse rederij heeft zich met fiHzending belast en inmiddels zijn de iLaal ce Ruyter" en de ..Admiraal &V-" al vertrokken met bestemming de jtófae van Duitsland. Volgende week «takt het derde schip. Hcegroot de moeilijkheden geweest zijn. ••"••n deze transactie vooraf gingen uit het feit, dat één reder beschikte teenpartij gekaakte haring, die be- Lm zou als er niet gauw een alzet- seeüjkheid voor gevonden werd. Het ^nifschao voor Visserijproducten, dat tankèlijk de verkoop niet wilde fiatte- 'azwichtte tenslotte vcor het dreigement -/eenproces over deze kwestie. 'Üj* Oost-Duitsland een niet te versma- ii'pnti is voor de Nederlandse zoute iiÜal, wordt genoegzaam bewezen door 'i;komende verdrag, dat van Oost-Duitse reeds zijn beslag heeft gekregen en id:, tuffen de 100 en 150.000 vaten ha- -Izijn opgenomen. Hiervoor betaalt de -iirg van de Oostzcne meer dan de li-umnrijs, omgerekend in de waarde -acekali, die Nederland er voor terug- jfengt. Ook koelhuisboter h de koelhuizen ook in de IJmui- iijg ligt voorts een grote hoeveelheid ijsboter opgeslagen, die de regering ziatijdzonder veel succes op de b innen- ase markt heeft proberen te brengen. fet-Duitsland gaat ons thans ook van een M hiervan afhelpen, nadat er sinds 1 ösri van dit jaar naar schatting reeds 13 tot 14.000.000 naar de Oosfzöne réd uitgevoerd. De oorzaak van deze omvangrijke le- rmnlies meet gezocht worden in het feit, lil de prijs, welke de Duitsers boden aan- coüjk veel honor lag dan die van de En- plan (ƒ4,04 tegen ƒ3), zodat een trans- tóe met de Duitsers aantrekkelijker werd la een verkoop aan de Britten. L' ligt nu nog 15.000 ton Nederlandse oöuisboter klaar voor verscheping en r<Masg vertrekt uit IJmuiden een schip :?i boter uit het koelhuis „IJsvries". djn handen heeft de heer Janne t in een uisicafer nabij Stockholm kdcl zware snoek gevangen, dier zijn vislijn stukgetrokken hod. Verbetering op de West-Duitse markt Een samengaan van de West-Duitse en de Nederlandse reders ten aanzien van de haringprijs, heeft ook de situatie in West- Duitsland voor de Hollandse haring ver beterd. Vroeger kwam de Nederlandse ha ring ..beneden de prijs" op de West-Duitse markt, maar dank zij een gentlemans- agreement is men er in geslaagd de volle prijs te bedingen. De Doodweg, die de verbinding vormt tussen Corverslaan en Kanaalweg is voor ongeveer de helft ingekort en sedert Woensdag omgelegd. De egalisatie van het terrein aan weers zijden van de voormalige Burgemeester Weertsstraat tot wat nu nog over is van de voormalige Kruisstraat, dient, ter uitbrei ding van de houtopslagvelden van Van Gel der. De hoek Kanaalweg-Doodweg, waar vóór de oorlog de bekende „vijftien wonin gen" stonden, wordt ook aan het houtpark toegevoegd, zodat vrijwel een rechthoek is ontstaan, die nu langs de Kanaalweg door loopt tot aan de oucle Kruisstraat. S Daar de Doodweg door deze rechthoek heenloopt, is dit stuk straat in het „park" opgenomen en aan de openbaarheid ont trokken. De verbinding met de Kanaalweg van de Corversiaan af is echter niet opgeheven, omdat Van Gelder Zonen achter het park van gebouw „Concordia" om een nieuwe weg heeft aangelegd, zodat het verkeer naar het overzetveer bij de spoorbrug door kan gaan. In twee kisten te verpakken 20°ÏDERPfVG 11 OCTOBER At Woon 5er' Doustl"aat, 20 uur: heer H Wil,?, f.Pf andin'g" (Spreker n- wüts uit Apeldoorn). OCTOBER Spreekuur Mi Wk' Van 19 tot 21.30 uur ge- tó JA speelt een rol". uur- „Lilli Mariene". Aardig landhuisje in Driehuis trekt dagelijkse belangstelling Aan de Da Gostalaan in Driehuis is op een open plek tussen de huizenrijen een vriendelijk houten landhuisje op geschoten, dat al vele aanstaande echt paren een zucht van vertedering heeft doen slaken. Door zijn kleine veranda (met bloembakken) en 't ruime „over stek" van de brede kap wordt het voor het geestesoog al'dadelijk het hoofd bestanddeel van allerlei aanlokkelijke toekomst-visioenen. Het is er overigens niet gezet om schone verlangens en daarmee samenhangende droomge zichten te wekken, maar om een maar al t.e reële reden: een man, die het. oogmerk heeft met medeneming van een huis naar Austealië t.e emigreren, wilde zijn geprefabriceerde woning, te leveren door de „Bungalow Bouw" te Arnhem, wel eens in elkaar gezet zien, vóórdat de onderdelen in twee gróte kisten naar zijn nieuwe vaderland verscheept zouden worden. Want hoewel de ontwerpers van derge lijke compleet „verpakte" woningen na tuurlijk grote aandacht moeten besteden aan de eenvoud van het transport en van het opbouwen, orpdat de emigranten, die ze meenemen, met deze factoren het eerst te maken krijgen, hebben de laatsten natuur lijk het volste recht om vooruit te weten wat voor huisvesting ze zichzelf hiermee bezorgen. De architect van de Arnhemse firma. Mart Jansen uit Nijmegen, is er in geslaagd, een alleszins verantwoorde syn these te vinden van schoonheid, doelmatig heid en stevigheid in de twaalf verschil lende typen bungalows, die de Arnhemse firma produceert. Elementen Zij berusten alle op hetzelfde principe dat na jarenlange studie het' meest houd bare bleek: dat der „elementen"-bouw. Elementen, de losse en gemakkelijk te ver plaatsen onderdelen, alle van precies de zelfde grootte: 2.75 bij 1.22 meter, zijn de „bouwstenen" voor deze bungalows, die reeds lang geleden de noodzakelijke goed keuring van de Australische regering ruim schoots hebben verworven. Meer dan twin tig van deze landhuizen vonden reeds hun weg naar Australië, en verscheidene andere naar Nieuw Zeeland, Venezuela en ook naar Canada. De goede ervaringen die men met de verschillende board-soorten heeft opge daan. waarvan de binnenmuren en de pla fonds zijn vervaardigd, maken deze huizen zowel in warme als in koudere klimaten zeer bruikbaar. De boardbekleding heeft de prettige eigenschap de kou en de warmte beide te isoleren. Voor koudere gebieden kan desgewenst lussen de vurenhouten bui tenmuur en de binnenwand bovendien nog een isolerende vulling worden aangebracht. Het gevaar voor uitdroging van het vuren hout, waaruit zoals gezegd de elementen voor de buitenmuren bestaan, bij de lange droogteperioden in het tropische Zuiden, is donr de bijzondere constructie vrijwel geheel ondervangen. Geen spijkers Spijkers komen hij het optrekken van deze bungalows niet (e pas: de bouw berust grotendeels oo het éénvoudige systeem van pen-en-gat". De stevigheid is bevorderd door twee „ringen": een onder het dak en een bij de grond, die het geheel omvatten. Deze ringbalken hebben kloostersponnin- •gen, waarin alle „élementen" met stevige schroeven zijn vastgehecht. De bungalow aan de Da Costalaan in Driehuis is een van de grootste typen van de firma ..Bungalow Bouw", het grond oppervlak is 86 vierkante meter. Bij het kleinste type is dit'38. vierkante meter. De hoogte tot het. dak is als voorgeschreven en wel 2.75 meter; daarop komt dan nog I. E. V. HOUDT HAAR FEESTAVOND. De R.K. Sportvereniging I. E, V. houdt Maandag in het Kennemer Theater te Be verwijk de jaarlijkse feestavond met een bont programma onder de titel „Vanavond geen af-bericht". Evenals in de voorgaande feestavonden werken ook nu mee Bart en' Barendje, het komische duo; The Miami's; het amuse mentsorkest The Dio's onder leiding van Ton v.' d. Braak; de dames-gymnasten. The Rhythm-boys en an^erfh. 2.50 meter voor het dak. De bungalow is 12.30 meter lang en 7.30 meter breed en bevat drie slaapkamers, een woonkamer, een keuken (met tegel-board), een washok, een' badkamer, een toilet en de reeds ge noemde veranda. Voor koude temperatu ren kan er ook een stookgelegenheid van beton in geschapen worden. Wanneer men al deze proporties be schouwt en daarbij bedenkt dat het geheel in kisten van ongeveer 15 kubieke meter kan worden „gecomprimeerd", dan is men geneigd tot de conclusie dat het streven om landverhuizers op een 'zo efficiënt en zo handig mogelijke wijze hun woonhuizen „mee te seven" reeds met belangrijke re sultaten is bekroond. De handbalcompetitie draait op volle toeren en dit bemerkt de handbalvereniging „IJmond" de laatste weken overduidelijk, want van de zeven elftallen hebben er de laatste weken maar weinige een rustdag gehad. Voor Zondag wordt het zelfs erg druk. want dan komen alle „IJmond"-ploegen in het competitie-strijdperk, zodat er ongeveer tachtig groen-gele handballers(sters) tus sen de lijnen komen. De heren van IJmond I ontvangen Unitas en na de grote overwinningen zullen de Amsterdamse bezoekers het zeker niet ge makkelijk hebben. IJmond I komt uit met de heren J. Böhm; P. H. Rens en W. R.e.ymev; P. de Waal, L. Aptroot en K. Schik; P. Seheerman, H. Nabben, B. Hofman, H. Garritsen en J. Beunder. De dames van IJmond T spelen ook op .Watervliet" tegen Rood Zwart, maar of het zo gemakkelijk zal gaan als met de eerste zege tegen Concordia 3 (12-1) is de vraag. De IJmond I-dames verschijnen met H. Nabben; C. v. d. Plas en L. Mossel: J. Konz, L. Meijer-Konz en M. de Jager: H. Porek, R. van Dongen, M. Klesser, D. Marckelbach en N. van Deyck. De overige wedstrijden zijn: Heren: IJmond 2BGV 2; Beverwijk I IJmond 3. Dames: IJmond 3Rapiditas 2; Bever wijk IIJmond 4: Gita' 2IJmond 2. De elftallen zijn: Heren: IJmond 2: H. Mol: W. Grapendaal en T-T. Room: T. Prins- se. G, Kramer cn M. Menist: J. van Eden, A. Does, J. Molenaar, J. Joost,en en J. de Waal. IJmond 3: R. Bosman: N. N. en C. Kruis- hoop; KI. Groot. J. van Buuren en J. Hoo seveen: S. Davids. W. Prinsse, P. Bijl, J. Heidoorn en L. Hagenaar. Dames: IJmond 2: T. van Duyvenbode: A. v. d. Vlis en B. Schoon: J. Jongejan. A. Grapendaal en C. Beers: A. Nieuwkoop. Tr. Zuurbier. P. Kruk. T. Jak en N. v. d. Plas. IJmond 3: T. Aofroót-Struik: Tr. Granen- daal en M. Scholder-Broek: M. van Vliet. A. Stek en L. Vissinga; R. Zuurbier, T. Vazel. A. Eckhard-Oortwijn, J. Tervoort en J. v. d. Vlis. IJmond 4: ,T. Bloemendaal: C. Verheyden en R. Roemer: C. Groenevèld. J. Hiemétra en P. Molenaar: A. van Willigen. T. Bos. T. Zuurbier. J. Kluft en D. v. d. Gaag. Reser ves: T. Aardenburg en T. Groen. SCHEEPVAART IJMUIDEN. Woensdag 10 October kwamen d° haven van IJmuiden binnen Weltevreden, van Col- chpster; Dido. v. Hamburg: Amasius Fluvius, v. Londen: Vertrouwen, v. Londen: Jupiter, v. Rotterdam: Texelstroom, v. Liverpool; Fiat. v. Skalsund; Marianne, v. Topila- Cal- ch'as, v. Bremen: CroonePbursh. v Bilbao: Deo Fa vent av. Bordeaux; Westerdok. van Londen: Rossum. v. Goffle. Vertrokken zijn: Vertila, naar Liverpool: Nelly, n. Malmö: Hoe Vinces. n. Londen: Niienburgh, n. Rotterdam: Bernhard Blü- menfeld. n. Norrköping: Graveland. n. Bre men: Roelf. n. Rotterdam: Rapid, n. Parijs: Wormo. n. Stockholm: Martha Ahrent, naar Hamburg: Visten, n. Bremen: Remnang, n. Antwerpen: Harry Hadlev, n. Norfolk; Jo- senbSwinden. n. Hamburg: Bungsberg, naar Malmö: Hildegaard, n. Gdynia; Eémstroom, naar Londen. V.S.V. heeft vorige Zondag haar aanhang niet beschaamd: Sneek is met een neder laag huiswaarts gestuurd. En daar Ooster- parkers na zes wedstrijden nog steeds zon der winstpunten is en het doelgcmiddel- de (320) het vermoeden wettigt, dat de Groningers ook niet veel winstpunten zul len behalen ademt men in het V.S.V.- karnp voorlopig vrij rustig. En nu kunnen de V.S.V.'ers Zondag tegen Wageningen tonen, of de grote overwinning (50) op Sneek nu te danken is aan eigen kracht of aan het zwakke spel der tegen partij. Zou de eerste veronderstelling de juiste zijn. dan moet V.S.V. in staat geacht wor den tegen Wagen ingen een goed figuur te slaan, hetgeen natuurlijk nog niet behoeft te betekenen, dat de roodhemden zullen winnen: zelfs een kleine nederlaag zou tot de goede prestaties gerekend mogen wor den. Want Wageningen heeft inderdaad een sterke ploeg. Ook hoop voor Stormvogels Na een weekje rust, komen de Storm vogels in het veld tegen A.F.C. De laatste ontmoeting tegen Helder heeft de hoop ook in vele Stormvogelsharten doen herleven, hoewel'men zich niet zal ontvein zen, dat. een achterstand van drie punten na vier wedstrijden op H.V.C. niet te onder schatten is. A.F.C. behoort niet tot de sterkste clubs uit de afdeling de drie punten uit vier wedstrijden bewijzen zulks maar het ge lijke spel van Zondag tegen West-Frisia (22) wijst er toch op, dat „the Reds" ook weer niet onderschat moeten worden. Als de Stormvogels inderdaad met inzet van alle krachten spelen, dan kan voor hen een kleine overwinning,verwacht worden. Voor De Kennemers was de thuiswed strijd tegen Volendam vastgesteld, maar deze ontmoeting is op verzoek van de wijdbroeken uitgesteld, zodat de Beverwij- kers voor de tweede achtereenvolgende Zondag vrij zijn. In 3A kregen de leidende ploegen Vitesse en Velgen rake klappen, Vitesse van O.V.V.O. wat nog niet zo erg behoeft te verwonderen en Velsen van het zo zwak geachte R.K.A.V.T.C.. De lachende derde was hier Kinheim, dat er in slaagde D.C.G. te kloppen. Terrasvogels moest de meer derheid van De Meteoor erkennen al was het slechts met 21. KinheimTerrasvogels Vitesse speelt Zondag tegen Always For ward. Deze ontmoeting moeten de Castri- cummers kunnen winnen. Velsen krijgt O.V.V.O. op bezoek. „Een gewaarschuwd man geldt voor tweee". zegt het spreek woord. Welnu, Velsen heeft via de neder laag van Vitesse tegen O.V.V.O. een waar schuwing ontvangen. Kinheim, dat men zeven punten uit vijf wedstrijden in de kopgroep zit, krijgt Ter rasvogels op bezoek. Het zal spannen tus sen beide oude rivalen, maar wij houden het op Kinheim. D.E.M. blijft nog steeds bij de leidende ploegen, en het feit, dat het sterke D.E.C. het niet verder kon brengen dan tot een Het Nationale Danstheater van Joegoslaviëdat na het met zoveel succes bekroonde optreden in het Festival of Britain verleden maand een serie al even geestdriftig ontvangen voorstellingen in Nederland gaf, maakt thans een tournée door België om vervolgens via Zwitserland en Italië de thuisreis te aanvaarden. Er worden echter onderhandelingen gevoerd om hét gezel schap voor een nieuwe reeks vertoningen van folkloristische dansen uit de Balkan in ons land te engageren, daar de belang stelling de eerste keer overweldigend was en zeer velen moesten worden teleurgesteld. De vaak eeuwenoude, met kostbare borduursels versierde costuums, waarvan ook deze nieuwe foto een aardige indruk geeft, verhogen de aantrekkelijkheid van het levendige kijkspel niet weinig. Donderdag, 11 October 1951 Beste k i n d e r en Misschien hebben jullie een dezer dagen voor een radio-winkel wel een hele groep mensen zien staan, die vol belangstelling ergens naar kijken. Als je dan dichterbij komt om ook eens te zien wat er in die étalage aan de hand is, dan vangen je oren natuurlijk aller eerst het woord „tele-visie" op. Met een beetje moeite kun je dan wel een beter plaatsje bemachtigen en dan ben je in staat om het grootste wonder van de laatste tijd te aanschouwen. Want een wonder is het. dat ergens een dame of heer spreekt en je hoort daarbij niet alleen de stem zoals je allang gewend was, maar je kunt ook zién wie het woord tot je richt. En dat zien gaat dan niet zoals bij de film, waarbij je dé opgenomen beelden pas veel later na bet, ontwikkelen-van de film kunt bewonderen, maar het komt direct van de studio uit „door de lucht" op je af. Op hetzelfde moment dus wanneer die persoon staat te praten, kun jij bij je thuis (of in de radio-winkel) haar of hem zien staan. En dat is nu het wonder, dat onze techniek al zóver gevorderd is, dat we niet alleen de muziek of de stemmen (het ge luid dus) door de lucht kunnen overbren gen, maar nu ook het beeld. Natuurlijk zijn er nog veel onvolkomen heden, want de uitvinding „slaat nog in de kinderschoenen", dat wil zeggen, eigenlijk zijn het nog maar probeersels, die eerst langzaam aan in kwaliteit zullen winnen. Tot zolang is het toch interessant om, waar het mogelijk is, een uitzending te 'zien en te bewónderen. Éh nu gauw naar onze bnëven. Allereerst is hier ons trouwe HOEPEL TJE, die weer een aantal inzendingen bij haar brief insluit. Nou. jij bent ijverig hoor! Wat jammer dat jullie kleine Teddie onder een auto is gekomen. Ja, je moet erg op die kleine hondjes passen, want als ze op straat komen zijn ze absoluut verloren. Houd maar een goed oogje op numero twee, anders gaat het net zo. Heerlijk, dat het mooie weer zolang blijft, hè? Een nieuweling is deze keer „DE VLIE GENDE PIJL", die natuurlijk van harte te welkom is. Je schuilnaam is ook aan genomen. want zo'n echte Indiaan hebben we nog niet in ons midden, behalve natuur lijk het grote opperhoofd „Winnetou". Vol gende keer hoop ik wat meer van je te horen. In welke klas je zit en zo. Je doet toch ook mét onze maand wedstrijd mee? MUIZENSTAART is ook weer van de partij. Dus jij bent eigenlijk een kleine Engelse met je mooie voornamen. Houd je veel van pianospelen of ben je pas begon nen? Fijn. dat het op school zo goed gaat. Heb je veel plezier gehad op je feest? Heeft je broertje ook zulke mooie namen? POPEYE, ik vind, dat je een flinke jongen bent. Je blijft op je stuk staan en jij kunt iemand heel beleefd op zijn fouten wijzen. Dat zal je later nog wel eens te pas komen. En een fout heb ik vast gemaakt, door je het boek niet te sturen waar je recht op had. Maar het. wachten er op heeft nu de langste tijd geduurd en je kunt dus binnenkort je prijs tegemoet zien. Let Zaterdag of Maandag maar eens op de post. Prettig, dat het je zo goed bevalt op de Mulo en dat die infectie nu zo goed als over is. Tot slot is hier EIKEBLAADJE, die ook binnenkort haar prijs tegemoet kan zien. Deze'week v aarschiinliik" heb je het hoek nog. meisje Wat leuk, dat je je zo goed kunt redden met de hockeystick. Je vraagt of je te oud bent voor ons hoekje. Nu Eike blaadje, ik heb meer nichten en neven van jouw leeftijd en ouder, dan van vijf jaar, hoor! Ik ben nieuwsgierig naar je inzen ding. Misschien ga je wel weer met de prijs op stap! Tot volgende keer! TANTE ELS TANTE ELS FELICITEERT: SPERWER en APHRODITE, die allebei volgende week Dinsdag jarig zijn, en ZUIDEWIND, die haar verjaardag Woensdag gaat vieren. Veel plezier hoor nichten en neef! XïCOOaXÖOCOOOOCCCODCOOOCV^rCOOOOCOaOCOOOOCiOOGOOCOOCOCOOOC De oplossing van het vorige weekraadsel is PANDA (Paars, Adder, Naald, Droog, Aster). Goede oplossingen kwamen van HOE PELTJE en VLIEGENDE PIJL. -is deze keer een aardrijkskundige puzzle. Op onderstaande kruisjes en puntjes moet. telkens een naam van een plaats in Neder land ingevuld worden volgens achter staande aanwijzingen. Als je alle namen goed ingevuld hebt, ontstaat er op de kruis jes van boven naar beneden gelezen weel een plaatsnaam. Neven en nichten, zet je beste beentje voor! (De atlas mag je gebruiken!) Xhoofdstad van Neder land. X Sleutelstad in Zuid- Holland. X Plaats in de mijn streek. X =r Hoofdstad van Zee land. X Hoofdstad van Gelder land. Xbekend spoorweg- knonppun» in Ütrecht XHavenstad in Zuid- Holland. gelijk spel bewijst, dat de Beverwijkers inderdaad een goed team bezitten.'Ze ti'ek- ken Zondag naar K.V.V. en wij zijn er van overtuigd, dat de D.E.M.'ers deze ontmoe ting tot een goed einde zullen brengen. Beverwijkse overwinning In 3C leed C.S.V. zijn eerste nederlaag, zodat het wel een slechte dag voor de Cas- tricumse derde klassers was. Het feit, dat C.S.V. de doelman miste, zal aan deze ne derlaag wel niet vreemd zijn. Tegen Q.S.C. wordt weer een C.S.V.-zege verwacht. Be verwijk verspeelde een puntje tegen de Boys, maar liep t.och een punt op C.S.V. in. Nu gaan de Wijk aan Zeeërs Zondag hun geluk tegen de Boys proberen. Ze brengen het zeker ook niet verder dan tot een gelijk spel. Beverwijk echter zat tegen G.V.O. met een gelijk spel niet tevreden zijn: Dat wordt een sprekende Beverwijkse overwinning. De beide vierde klassers V.V.B. en A.D.O. brachten het er beide goed af. al vielen de cijfers (12), waarmee V.V.B. van D.R.C. won. wel even legen. Met elf punten uit zes wedstrijden nemen de Heemskérkers de eerste plaats in. maar V.V.B. met negen punten uit zes wedstrijden zit de A.D.O.'ers dicht op de hielen. Hieruit volgt, dat de ontmoeting V.V.B.A.D.O. op Zondag a.s. van zeer veel belang is voor beide ploegen. Een gelijk spel lijkt het waarschijnlijkst. „Per luchtpost" in Rex Woensdagavond trad als nummer drie in het IJmuidense Toneelconcours voor het voetlicht de toneelvereniging „Concordia uit Velsen-Noord, regisseur de heer L. W. Boeree, welk ensemble met het zo lang zamerhand alom bekende, maar niettemin altijd weer fleurig blijvende blijspel „Per luchtpost" uitkwam. De keuze van het stuk is lang niet kwaad geweest, want het zit toneeltechnisch goéd in elkaar en het weet te boeien. „Concor dia" speelde in een splinternieuw décor, dat er smaakvol uitzag en de vereniging ongetwijfeld mede een goede aantekening zal hebben bezorgd. Deze laatste zal ze best kunnen gebruiken, want er waren vooral in 't eerste deel van de avond heel wat min der gelukkige momenten: de rolkennis was niet perfect, door een onduidelijk articuleren drongen maar weinig grappige of ernstige gezegden goed tot het publiek door, sto rende versprekingen lagen dik gezaaid en vooral het over de gehele linie slappe spel liet het e'n'semble niet op volle sterkte zien. De vertolking van een paar belangrijke vollen liet weinig te wensen over en daar mee heeft de vereniging aan de andere kant weer een goede beurt gemaakt. De spanning over de vraag wie de win naar zal worden stijgt inmiddels. Heden avond is K.Z.O.S. aan de beurt', waar Frans van Emmerik hel vrolijke spel' „Adel in livrei" regisseert. A. J. VAN DER WEIJDEN De lasclub „Velsen en omstreken" van de Nederlandse Vereniging voor Lastech niek", welke Woensdagavond in het ont- spanningslokaal van de N.V. De Plaatwel- lerij haar tweede bestaansjaar afsloot, kon op een goed jaar terugzien. De heer J. J. Zonjee opende de vergade ring als voorzitter, waarna de mededeling volgde, dat de heer L. J. Kiirt wegens ver blijf elders als bestuurslid heeft moeten bedanken. Het jaarverslag van de heer J. J. Winkel, secretaris, gewaagde van heel wat activi teit in de vereniging en herinnerde aan een vijftal lezingavonden. Voor de verleende gastvrijheid aan de Lasclub werd'aan de directies van het Hoogovenbedrijf en De Plaatwellerij dank gebracht. Dat de vereniging ook op financieel ge bied geen zorgen heeft, bleek uit de cijfer reeksen, die de heer H. Visser, penning meester, opsomde. Er was een saldo van ruim 500. Het aantal leden bedraagt 330. De aftredende bestuursleden, de heren J. J. Zonjee, voorzitter en K. Kup, tweede secretaris, werden herkozen. In de plaats van de heer L. J. Kint werd de heer J. C. de Winter in het bestuur gekozen, Besloten werd om excursies voor te be reiden naar Werkspoor, de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappen en andere bedrijven en in het komende win terseizoen verschillende lezingavonden té houden. Ook een „praatavond" voor de leden staat op het programma. aan een oprichter van de „Eendracht" Ter gelegenheid van het gouden huwe lijksfeest van het echtpaar G. Haver en M. Haver-Kneppers heeft de harmoniekapel „De Eendracht" Woensdagavond voor de woning Wateiwlietstraat 29 een serenade gebracht. Voor de muzikanten was een speciale verlichting aangebracht voor de woning van het bruidspaar, dat werd ont haald op vrolijke feestmuziek, waarvan heel wat belangstellenden meegenoten. Namens de harmoniekapel heeft voorzit ter Joh. Hommes gelukwensen aangeboden. In zijn toespraak gewaagde hij van het feit. dat. de heer Haver één van de oprichters van hét corps is en wegens zijn grote ver diensten als bestuurslid nu al enige jaren ere-lid is. Van vele zijden mocht het bekende Noord-Velsènse gouden paar gelukwensen ontvangen. BUURTVERENIGING ..WATERVLIET" BIJEEN. De buurtvereniging „Watervliet" zal Maandagavond in het spprt-paviljoen ..Wa tervliet" aan de Koningsweg de jaarlijkse ledenvergadering houden. Behalve de gebruikelijke punten ver meldt de agenda een bestuursverkiezing. Aftredend, maar herkiesbaar, zijn de heren J. Helemigh, secretaris en J. Antonijsen, tweede penningmeester. FLAGIAAT Zestien leden van het fanfarecorps „D.I.U." hebben als onderdeel der ver eniging een orkest gevormd dat de met meer originele naam „De Bietenbouwers" draagt. Op de eerstvolgende uitvoering van D.I.U. in November zullen „De Bieten bouwers" voor dé eerst? maal in het open baar optreden. Aan' ctezc avond wórdt tevens medewerking verleend door het ge zelschap van Kges Stet.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7