Wijkhuizen voorvermaken van üw Bontmantel Het bleef 0-0 In Wageningen door goed werk van Van der Wint Derde klassers uit Kennemerland AKKERTJES Wttsa Stormvogels stond met 2-0 achter, maar won toch van AFC met 4-2 -Clowntje Riek Nare dagen Een hand uit het verleden Visserij-varia IEV speelde gelijk tegen VVD (1-1) Stormvogels 3 klopte VSV 3 Stormvogels 2 moest met gelijk spel genoegen nemen Vyf procent minder invoer recht op vier vissoorten tot moderne korte mantel Voor de kinderen FEUILLETON door Andrew Mackenzie (Uit het Engels vertaald) JJMUIDEN MAANDAG 15 OCTOBER 19 51 Wageningen heeft talloze series aanval len opgezet in de wedstrijd tegen VSV. Voor rust was de hoekschoppenverhouding 81. Maar noch Van de Weerd, noch de andere Wageningse goalgetter Bleijenberg is er ook maar éénmaal in geslaagd, het Velsense net te doen trillen. Twee Velse- naren stonden alle pogingen van het twee tal in de weg: doelman Van der Wint en stopperspil Spaans. De stevig uit de kluiten gewassen Van der Wint kan alleen met zijn gestalte al een aanzienlijk deel van het doelvlak be strijken: hij wist echter ook zijn lange ar men en benen te gebruiken en het leek er geleidelijk op, of slechts door een wonder de bal hem zou kunnen passeren. Vrijwel de gehele eerste helft heeft het offensief van Wageningen geduurd. Zijn mooiste redding verrichtte Van der Wint na rust, toen intussen het Wageningse of fensief al wat was geluwd. Bleijenberg, die steeds vruchteloos had geprobeerd zijn kopballen te plaatsen, ging nu op andere wijze trachten zich van zijn „schaduw" Spaans te ontdoen. Op waarlijk sublieme wijze sjouwde hij met de bal aan de voet door de Velsense verdediging en kwam oog in oog met Van der Wint. Een hard schot in de uiterste hoek: Van der Wint wierp zich naar het leder en met succes. Weer schoot Bleijenberg, weer dook de Velsense doelman, nu naar een andere hoek: corner. Het voortreffelijke werk van de doelman van VSV boezemde de Wageningse voor hoede steeds groter respect in: men dorst niet meer te schieten en trachtte nu de bal na korte combinaties in het Velsense doel te leggen. Spaans, die reeds voor rust door zijn grotere lengte Bleijenberg practisch had kunnen uitschakelen, kwam nu nog meer in zijn element en met behulp van de technisch uitstekende halfspelers Haze- veld en Stijger konden nu vaker dan voor rust tegenaanvallen worden ondernomen. Vooral Van der Kuil kon door zijn be wegelijkheid de Wageningse verdediging uit positie spelen, maar Jac. Jansen en Beijer konden zich telkens weer herstellen, doordat de jonge Velsense voorhoede te lang naar een goede schietpositie zocht. Zo kon ook de Wageningse achterhoede de nul op het scorebord houden, al scheelde het eens bitter weinig, of Van der Kuil had VSV de leiding gegeven, toen doelman Geutjes nogal achteloos uittrapte en de jeugdige Velsenaar maar in het lege doel te schieten had. Maar hij schoot ver naast. Velsen verloor na een fraaie strijd In de belangrijke strijd tegen OVVO is Velsen geklopt met 4-3. Feitelijk kreeg deze Amsterdamse overwinning reeds in het begin van de met zoveel spanning te gemoet geziene strijd haar beslag want de achterhoede van Velsen, anders zo be trouwbaar, stond aanvankelijk raar te schutteren. Zij werd volkomen overspeeld door de goed combinerende Amsterdamse voorhoede en reeds spoedig opende Ouden dijk voor OWO de score. Kort daarna vergrootte Kaas de voorsprong. Het werd 3-0 voor OWO door de oud-Ajaxied Korn- dorfer. Fel kwam Velsen opzetten en voor de rust werd het nog 1-3 door Bakkum. In de tweede helft was het spel meer verdeeld en Velsen kwam vrij spoedig aan een tweede doelpunt, toen Wijker een straf schop onberispelijk inschoot. Een spannen de strijd volgde, waarin OWO inderdaad de beter spelende ploeg was. Door Kaas werd het 2-4, maar nog gaf Velsen zich niet gewonnen. Uit een vrije trap scoorde Bakkum nogmaals tegen en met de 3-4 stand keerde de spanning weer volop te rug. De overwinning van OWO, overi gens volkomen verdiend kwam nog ernstig in gevaar,' maar doelpunten bleven uit. G.V.O.Beverwijk 05 De jonge GVO-ploeg heeft tegen Bever wijk geen ogenblik kans gehad op een enigszins gunstige uitslag. In de eerste helft speelde Beverwijk een klasse beier dan de thuisclub. De stand van 0-4 bij de rust was daar het gevolg van. In de tweede helft, toen de Beverwij kers het wat kalmer aan deden, kwam doelman Raat er welis waar vaak aan te pas, maar over het alger meen waren de aanvallen van GVO van ieder gevaar ontbloot. Ondanks een flinke meerderheid der Beverwijkers duurde het tot de 22e minuut alvorens Dekker een als voorzet bedoeld schot in het doel van GVO zag belanden. Vijf minuten later plaatste Lorjé zijn hoofd onder een hoekschop van Van Lint waardoor het 0-2 werd en ver volgens scoorde Bouvrée na een soloren het derde en Van Lint uit een voorzet van Ketting het vierde Beverwijkse doelpunt. Na de hervatting bleek H. van Lint door Koopmans te zijn vervangen. Doelman Raat voorkwam enkele malen treffers van de zijde van GVO, terwijl invaller Koopmans tegen het einde de stand 0-4 nog in 0-5 veranderde. DEM verloor bij KW Niet minder dan drie invallers telde de voorhoede van DEM in de strijd tegen KW, Lieshout, Zonneveld en De Boer waren af wezig, waarvoor Jansen, Slotemaker en Beentjes invielen. Slechts Slotemaker kon goed meekomen, maar over het geheel faalde de anders zo productieve voorhoede. Ook in de achterhoede liep het niet zo vlot, omdat Warfenius niet op dreef was. Toch had KW nog alle moeite zich het hard werkende elftal van DEM, van het lijf te houden. Eerst twee minuten voor de rust ADVERTENTIE zijn voor de moderne mouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen direct! J gaf KW doelman Groenland het nakijken. In de tweede helft deed DEM wanhopige pogingen om het verloren terrein te her winnen. De voorhoede hield het spel te kort. Ook KW kon er niet in slagen de thans wat beter op dreef zijnde Beverwijkse verdediging te overmeesteren, zodat aan beide kanten de aanvallers in de verdedi gers hun meerderen moesten erkennen. Het bleef weliswaar een spannende strijd, maar- geen mooi voetbal en in de 1-0 stand kwam ondanks enkele goede kansen aan beide kanten, geen verandering meer. Vitesse '22Always Forward 22 Na een forse wedstrijd hebben Vitesse '22 en Always Forward de punten gedeeld. Technisch waren de clubs tot weinig din gen in staat. De thuisclub zette terstond na de aftrap enige goede aanvallen op, waar in H. Eickhof na vijf minuten spelen een scoringskans kreeg, waarvan hij gebruik maakte (1-0). Kort daarna had de doel man van Vitesse grote moeite een hard ingeschoten bal van de rechtsbuiten der be zoekers onschadelijk te maken. De wed strijd was vijftien minuten oud, toen de linksbinnen van Always Forward doelman Van Veen passeerde (1-1). A. v. d. Valk werd even later in de rug aangevallen vlak voor het doel. De toegestane strafschop schoten de Castricummers niet in. Tien minuten na de hervatting gaf H. Eickhof zijn club een voorsprong (2-1). Twee minuten later lag de bal achter Van Veen (2-2) door toedoen van de midden voor der bezoekers. Fl. Zonneveld liet zich kort voor 't einde van de wedstrijd vervan gen door J. Theisling, maar ook deze in valler vermocht geen verandering in de stand te brengen. Nederlaag voor Wijk aan Zee In de wedstrijd Alkmaarse BoysWijk aan Zee stond het spel op een laag peil. Na on geveer een kwartier kreeg Pater voor de thuisclub een vrije schop te nemen wegens gevaarlijk spel, waaruit deze speler doel man De Blok ineens het nakijken gaf. Vol gens de spelregels mag uit een vrije schop wegens gevaarlijk spel niet ineens gedoel punt worden en tegen dit doelpunt heeft Wijk aan Zee protest aangetekend. Indien inderdaad de vrije schop wegens gevaarlijk spel is toegekend heeft Wijk aan Zee wel een kansje om nog een gelijk spel te be halen. Toch lag de kans voor een gelijk spel reeds in de wedstrijd voor het grijpen. In de tweede helft kreeg Wijk aan Zee een strafschop toegewezen, maar Van der Mey miste de kans. Wat Wijk aan Zee daarna ook probeerde, het bleef allemaal bij een vruchteloos pogen. QSC—CSV 2—1 In de uitwedstrijd tegen QSC heeft CSV geen overwinning kunnen behalen. Onbe twist waren de Wormerveerders sterker en hun spel stak gunstig af bij dat der Castricummers. Het ontbreken van Kim- melaar in de Castricumse voorhoede werd gevoeld, want men miste een stuwende kracht. De aanvallen van de gastheren werden vooral voor de rust goed afgewerkt. Na 33 minuten spelen werd een er van beloond met een doelpunt van de rechts buiten (1-0). Ook na dit doelpunt behield QSC het beste van het spel. Een door de Wormer- veerse spil voor de doelmond geschoten ba] werd door de middenvoor met het hoofd even van richting veranderd en verdween in het doel (2-0). Dat geschiedde een halve minuut voor de rust aanbrak. In de tweede helft was CSV iets meer in de aanval. De kansen die de voorhoede kreeg, waren talriiker dan van QSC. maar de afwerking was slecht. Toen J. Docter drie minuten voor het einde de bal goed voor het doel van QSC plaatste, verkleinde H. Riethorst met een kopbal de achterstand (2-1). Verrassend resultaat van Terrasvogels tegen Kinheim Terrasvogels heeft tegen Kinheim op „Tussenwijk" een goed resultaat geboekt door met 2-1 te winnen, wat overigens voor een goed deel is te danken aan doelman Akkerman. De Kinheim-verdediging speelde niet in haar beste vorm en toen na een kwartier Paap de bal op Keirsgieter terugspeelde, mislukte dit en Wijnen kreeg een gemak kelijke kans (0-1). De Santpoorters kwa men nu geducht opzetten. Na 20 minuten bracht Wijnen de srand op 1-1. Aan de andere kant had een hoekschop van Mus- kee bijna succes, doch Akkerman stopte met veel moeite de bal onder de lat. De Kinheimers waren na de hervatting feller. Na een kwartier kwam Starreveld alleen voor Akkerman en doelpuntte (1-2). Door het verre opdringen van Kinheim ontstonden enkele gevaarlijke Terrasvo gels-aanvallen, doch succes bleef uit. Na enkele vergeefse aanvallen van I.E.V., die door de V.V.D.-verdediging onschade lijk werden gemaakt, doelpuntte Schave- maker na tien minuten (10). Er ontwik kelde zich een gelijk opgaande strijd met vele kansen aan beide kanten, maar de verdedigingen hielden goed stand. De ge lijkmaker ontstond tien minuten voor het einde; toen de Haarlemse rechtsbuiten de bal ontving, weifelde de I.E.V.-verdediging en Van Tunen werd gepasseerd (11). Heftig protest van I.E.V.-zijde wegens bui tenspel voor dat het doelpunt gemaakt werd, had tot gevolg, dat een speler uit het veld werd gezonden. Van beide kanten werd nu fel gestreden om het winnende doelpunt, maar in de stand kwam geen wijziging meer. Over het geheel genomen werd er in deze wedstrijd niet best gevoetbald doch tenslotte zijn de punten terecht gekomen bij de ploeg, die er de meeste aanspraken op kon laten gelden. Stormvogels was aanvankelijk het sterkst en wist zelfs een 2-0 voorsprong te beha len, doch door taai volhouden van VSV gin? de rust nog met gelijke stand in. Na de rust was er van krachtverschil weinig sprake, doch de achterhoede van Stormvogels toonde zich hechter dan die van VSV, zodat Stormvogels cok na de rust weer twee doelpunten maakte, om alzo met 4-2 te winnen. Stormvogels 2 miste Broekhuizen, Van Vliet en Luppens, maar slaagde er desal niettemin in tegen het pittige vierde elftal van Blauw Wit een gelijk spel te bewer ken. In het begin was de thuisclub het meest in de aanval, maar het binnentrio bleek niet al te best op schot te zijn. Moge lijk was het om die reden, dat doelman Venus uit zijn doel werd geroepen om een strafschop te nemen, maar hij zocht het doel veel te hoog. Door twee zwakke mo menten in de IJmuider verdediging pas seerde Blauw Wit Venus tweemaal, doch Effern zorgde er voor, dat met de rust de stand 1-2 was. Na de ru9t kreeg de voorhoede van Stormvogels tal van goede kansen om te scoren, doch ze werden niet geaccepteerd. Totdat Effern met een prachtige omhaal de partijen op gelijke voet bracht. Even later verrichtte de middenvoor van Storm vogels de hattrick (3-2). Toen kwam Blauw Wit nog even stevig opzetten en het gelukte de snelle Blauw Wit rechtsbuiten met een hard schot Venus te passeren (3-3). Op het nieuwe West-Duitse invoertarief, zoals het 1 October j.l. van kracht is ge worden, is met ingang van deze datum in werking getreden een grotendeels agrari sche producten vermeldende lijst van ver lagingen en vrijdom op het autonome tarief, een zogenaamde „Zollbegtinstigunsliste". Wij ontlenen er de volgende wijzigingen aan: schelvis, leng, roodbaars en heilbot 10 (autonoom) 5 (Zollbegünstigung). ADVERTENTIE een aroina als onze Scotch Mixture maar nóg Voor 50 bljzondt, Wook rwrdrpijp In de eerste helft leek het er veel op, dat Stormvogels het niet tegen AFC zou bolwerken. Er zat geen gang in het elftal, vooral in de voorhoede werd, met uitzon dering van Deuling, lusteloos gespeeld. Daartegenover stelden de Amsterdammers een heel wat pittiger spel. Rechtsmidden Geluk stuwde zijn voorhoede krachtig op en het was in deze linie vooral Disselkoen, die een gevaar voor de IJmuider achter hoede betekende, daar zijn snelheid te groot voor Venus bleek. In de zesde mi nuut passeerde de Amsterdammer Venus, gaf een afgemeten voorzet en door een prachtige kopbal van Bouwens kwam AFC aan de leiding. (01). Het zag er vooreerst niet naar uit, dat Stormvogels gelijk zou maken, want in de voorhoede liep het allerminst op rolletjes. Vooral de vleugel De Boer-Snoeks gaf wei nig werk uit handen en Van Onselen had tegen stopperspil Stallman weinig in te brengen, zodat doelman Zimmerman al een heel rustige eerste helft beleefde. Geluk kig voor Stormvogels echter had de verde diging wat meer hechtheid verkregen en vooral Tol en Snoeks Sr. stuitten menige aanval. Toen Disselkoen het echter na bijna een half uur spelen weer op zijn heupen kreeg, liet hij Venus nogmaals zijn hielen zien, om daarna Kraak met een enorm schot te passeren. (02). Het begon er donker uit te zien voor Stormvogels, maar gelukkig klaarde al spoedig de lucht wat op, toen Van Onselen van een weifeling in de Amsterdamse ach terhoede profiteerde. (12). De rust zou zelfs nog met gelijke stand zijn ingegaan, als een prachtig schot van Deuling, toen de bal de doelman reeds was gepasseerd, niet door de paal gestuit was. Rust. 12. In de tweede helft heeft Stormvogels, zonder direct tot hoogstaand spel te ko men, de verdediging van AFC voor heter vuren gezet dan in de eerste helft en door het vinniger spel van de voorhoedespelers van Stormvogels konden Geluk en Stall man de uitstekende indruk, welke zij voor de rust gemaakt hadden, niet bevestigen. Het AFC-doel kwam onder hoge druk te ADVERTENTIE Gea. Oude Gracht 49 flm 975 A Het begon langzamerhand alweer zo'n beetje naar Sinterklaas te lopen, en de jongens vontien het leuk om na schooltijd langs de winkels te lopen en alles te bekijken. Want daar waren nu al étalages gemaakt met allerlei cadeautjes. De ene winkel zag er al aardiger uit dan de andere. Ieder scheen zijn best te doen met de aardigste dingen voor de dag te komen Maar daardoor zien de winkels er altijd zo leuk uit tegen Sinterklaastijd! Nu was de school uit. Rick en Bunkie waren door de drukste winkelstraat gegaan en ze bleven telkens even voor zo'n zaak staan. „Mooi allemaal, hè?", zei Rick. „Nou!", vond Bunkie. „Ik zou best eens willen uitzoeken!" „Dat moet je maar aan de Sint overlaten", lachte Rick. „Zie je dat daar?", zei Bunkie. Dat moesten we aan tante Liezebertha kunnen geven!" „Ja", zei Rick. „En die mooie pijp daar voor. Maar verder kwam hij niet, want Bunkie keek opeens vol verbazing een andere kant uit 35) „Vertel me eens, wat er gebeurd is?", vroeg Mary. Terwijl Brannigan zijn koffie dronk en de zaal vol stroomde met een gezelschap Engelse onderwijzers, die kennelijk een vacantietrip maakten, vertelde hij over de gebeurtenissen van de vorige avond. Na aandachtig te hebben geluisterd vroeg zij benepen: „Was Jeremy er bij betrokken?" „Niet voor zover ik weet." „Verbergt hij misschien de schuldige?" „Om eerlijk te zijn tegenover Brooke moet ik bekennen, dat ik nog geen enkel verband zie tussen hem en de man op wie we jagen." Brannigan deed alsof hij niét zag, welk een opluchting er op haar gezicht te lezen viel. Maar hij vond het wel voorzichtig, nog eens te waarschuwen: „Maar dat wil nog niet zeggen, dat hij nu ook beslist on schuldig is. Vergeet niet die affaire van Fitzjames Tavern „O, ik zal wel oppassen, nadat ik dat gezien heb. Wat gaat er nu verder gebeu ren?" „Dat weet ik zelf nog niet precies", gaf Brannigan toe. „De Franse politie zet het zoeken naar de moordenaar voort, maar ik geloof niet dat zij kans hebben, hem te vinden. Hij zal pas weer te voorschijn komen, wanneer we aan de volgende acte van het drama toe zijn. Wat die volgende acte zal brengen, weet ik eerlijk gezegd niet." „Misschien dat u het over een minuut wel weetmerkte Mary op, toen ze bij de ingang twee politieagenten en iemand in burger zag verschijnen, die zoekend rondkeken. Zodra de man in burger Bran nigan ontdekte, schoot hij de zaal in naar hun tafeltje toe. Hij keek vragend naar Mary, maar Brannigan knikte geruststel lend en de man begon in rad Frans een verhaal af te ratelen, waar ze niets van verstond. „Ja, het lijkt me, dat de volgende acte al speelt", verklaarde Brannigan, toen de man weer weg ging. „Wat ik je nu ga ver tellen, is strikt vertrouwelijk, en voorlopig mag niemand er nog iets over horen. Bur gess liep vanochtend door de gang van zijn hotelsuite,' liep de hoek van de gang om, een paar meter voor een van zijn secretarissen uit, dis een oogje op hem hield en was verdwenenZo muar. Op gelost in het niets....". HOOFDSTUK XVII. Brannigan stond in de gang, waar Bur gess op onnaspeurlijke wijze verdwenen was. Hij werd omringd door vrijwel de complete staf van Burgess. „Vertel me eens nauwkeurig, wat er precies gebeurd is." Een van de secretarissen, die zich voor stelde als James J. Jennings, kwam naar voren. Een jongeman nog niet lang van de collegebanken, schatte Brannigan. „Het was ongeveer tien uur", begon Jen nings zijn verhaal. „Mijnheer Burgess had de ochtendbladen gelezen. Toen deed hij iets ongewoons. Meestal geeft hij daarna zijn instructies aan allerlei vertegenwoor digers. Maar vanochtend liet hij al die telefoontjes na. Hij ging naar het raam en keek naar de Place de la Concorde. Iets wat hij daar moet hebben gezien, liet hem schrikken, want hij uitte een kreet." „Wat dacht u dat hij zag?", informeerde Brannigan, toen Jennings even pauzeerde alsof hij zich klaar maakte voor de vol gende ronde van het verslag. „Ik wou, dat ik het wist. Hij zei alleen: „Wat? Hoe kan dat?" en verrekte zijn nek bijna bij een poging om beter naar buiten te kunnen zien. Daarna ging hij naar de gang. Ik ging achter hem aan, juist omdat hij kennelijk geschrokken was. Ik zag nie mand anders op de gang dan Burgess, die bij het raam stond, waar hij een beter uit zicht op het plein had. Van daar liep hij ineens snel de hoek om. Ik volgde hem, bijna op de hielen, maar toen ik de hoek om kwam was hij verdwenen.Het scheen onmogelijk, maar hij was er niet meer. Hij kon nog niet bij de trap zijn geweest, want ik was hem achterna gerend vanwege de uitdrukking op zijn gezicht De lift stond stil, dus ook daarlangs kon hij niet ver dwenen zijn „Vertel verder, wat deed u toen?" „Ik rende de trap af, waar een van de Franse detectives mij met zekerheid ver klaarde, dat Burgess niet naar beneden was gekomen." „Dan moet hij in de enige slaapkamer aan dat stuk gang of in de lift gestapt zijn", constateerde Brannigan droog. „Dat begreep ik natuurlijk ook onmid dellijk. Ik ging naar boven en klopte op de slaapkamerdeur, die op slot was. In middels kwam de lift naar boven en kwam dr. Stahl te voorschijn." „Inderdaad", viel deze in de rede, „ik hoorde het kloppen, toen ik met de lift naar boven ging." „Ik vertelde dr. Stahl wat er gebeurd was. Hij sprong met drie treden tegelijk de trap af en haalde iemand om de kamer te ontsluiten. De man van de lift vertelde inmiddels, dat hij mijnheer Burgess niet naar beneden had gebracht. Dat klopt, want toen Burgess verdween, was de lift niet in werking, maar even later hoorde ik de lift een of twee verdiepingen beneden me. Dr Stahl kwam enkele ogenblikken later terug met een schoonmaakster, die in een kamer beneden aan het werk was geweest. Zij staan, maar Zimmerman verrichtte onder de lat goed werk en redde eenmaal op een wijze, zoals Kraak dat voor de rust gedaan had. Na een hevige doelworsteling maakte Angenent evenwel gelijk. (22). Nog kon echter omtrent de uitslag niets definitiefs gezegd worden, want AFC on dernam weer een aantal pittige aanvallen. Het verschil met die van vóór de rust was echter, dat ze nu niet over Disselkoen ge leid werden, waardoor ze ook minder ge vaarlijk waren. Een kwartier voor het einde viel de be slissing, toen De Boer een hoge bal feilloos langs Zimmerman kopte. (32). Wel moest Kraak nog een paar maal ingrijpen, maar men voelde, dat de thuisclub de zege in haar zak had. Met een prachtig schot bracht Van Onselen de stand op 42, nadat De Boer even daarvoor de kans van de dag onbenut had gelaten. Zij nog vermeld, dat Tol in de eerste helft met het hoofd op fraaie wijze Kraak was reeds geslagen een zeker schijnend doelpunt wist te voorkomen. Marktberichten. Prijzen: Gr. tong 3.053.80; grm. tong 21.66; kim. tong 2.14—1.50; kl. tong I 1.62—1.37; kl. tong II 0.93—0.85; tarbot I 1.72—1.50 per kilo; tarbot II 62—51; tarbot III 57—41; tarbot IV 4228; gr. schol 5955; grm. schol 5846; kim. schol 5039; kl. schol I 37 30; kl. schol II 28—8; schar 23—11; bot 1916; V. haring 13.5010; makreel 21; wijting 238; kl. haai 21; kl. rode poon II 1812 per 50 kg.; Gr. kabeljauw 192 154 per 125 kg. Aanvoer: 370 k. tong en tarbot; 940 k. schol; 50 k. schar; 10 k. bot; 3960 k. haring; 10 k. makreel; 380 k. wij ting; 20 k. kabeljauw en gul; 5 k. haai; 10 k. poon; 10 k. diversen; totaal 5765 kisten. Besommingen: IJm. 6 Norma 18.940; IJm. 213 480; IJm. 227 ƒ45; IJm. 23 620; IJm. 11 ƒ3090; HD. 125 ƒ3210; IJE. 93 ƒ920; KW. 189 350; KW. 53 ƒ1610; KW. 30 ƒ2180: KW. 35 1330; KW. 12 ƒ1160; KW. 31 20; KW. 41 640; KW. 107 ƒ1240. Een trawler met 21.850. Omlaag. Na de „hoge week" is er Za terdag een lichte kentering in de markt gekomen en de fijnvis was weer de eerste, die de draaiende wind voelde: zij zakte tot een bedenkelijk niveau. De grote tong, waarvoor in het begin van de week 3.45 per kilo werd betaald, deed nu niet meer dan 2.80 en de kleine tong 2 zakte van de 1.25 op de 0.85 per kilo. Ook de schol kreeg gevoelige klappen te incasse ren. Zo werden voor de grote soorten no teringen geboekt van 55 per kist, tegen 80 per kist in de voorgaande dagen. Klei ne schol 2 varieerde van 28 tot 10 per kist, naar gelang de kwaliteit en de sorte ring. Voor de paar kisten makreel bestond rijkelijk veel belangstelling, hoewel de kwaliteit niet ideaal was. Er werd 23 per kist voor gemaakt. De verse haring werd iets hoger aangeslagen dan voorheen met 13 per kist voor de gevraagde soor ten en de wijting schommelde van 23 tot 8 per kist, ook naar gelang de sorterin gen. De totale aanvoer op de Zaterdagmarkt omvatte ruim 5700 kisten waarvan 370 fijnvis, 940 schol, 3900 haring, 380 wijting, 20 kabeljauw en gullen, 3 haai, 50 schar, 10 bot en 10 diversen. Door de iets duurdere verse haring wist de Thorina Zaterdag een eindopbrengst te maken van 22.000 voor een 8-daagse reis en 2000 kisten. Ook de Norma Maria die een 7-daagse reis afsloot bracht het er met 19.000 niet slecht af. De beste van de overige schepen werd de IJm. 11 met een besomming van 3700. Toe maar. Na de Allan Water, die in het begin van de vorige week weer in Huil een goede besomming maakte, is ook een tweede VEM-er, de Catharina Duyvis met de neus in de boter gevallen. Het schip dat Vrijdag in Huil een aanvoer van 1421 kitt haring loste, kreeg er gemiddeld 16 per kist voor betaald, zodat er een eindresul- Repareren, overtrekken en bijvullen van bed- den en al uw meubelen. Wij beschikken over de grootste keuze in meu. belstoHen, bedtijken, vulmaterialen en prima vaklui. Snel en billijk wordt U door ens bediend. Bedden zo. fcodig in één dag weer terug. Vraagt U eens geheel vrijblijvend prijs, opgave en onze stalen, collectie. Het valt U altijd mee. Reeds 50 jaar Vertrouwenszaak taat van niet minder dan ƒ22,000 kon wor den geboekt. Ho maar. Voor de vroegbeurt van vandaag lagen aan de afslag de Eveline met 600 kisten haring, 550 makreel, 99 wijting, 120 kabeljauw en gul, 50 schelvis en piepers, 40 diversen en 40 heek, de Ba tavia met 170 haring, 550 makreel, 90 wij ting, 60 kabeljauw en gul, 60 schelvis en piepers en 20 diversen en de Sumatra met 2000 haring. Verder losten vroeg vier kot ters en zes loggers met een gezamenlijke- aanvoer van 194 wijting, 137 kabeljauw en gul, 215 stuks stijve kabeljauwen, 425 kis ten schelvis en piepers, 800 kilo tong, 100 kisten schol en 335 diversen. Voor de late beurt waren 15 kotters present met 150 manden diversen en 14 loggere met 112 kisten wijting, 60 kabeljauw en gul, 50 stuks stijve kabeljauwen, 200 kisten schel vis en piepers, 4780 kilo tong, 673 kisten schol en 143 diversen. Voldoende. Voor de Dinsdag en zelfs wellicht al voor de Woensdagafslag zijn de aanvoeren meer dan gegarandeerd. Zondag kwamenbinnen de Medan met 1600 kisten haring en 50 diversen, de Mary met 1800 haring en Haarlem met 3000 ha ring, terwijl op de thuisreis waren de Fla mingo en de Claes Compaen en de loggers Katwijk 159 en Katwijk 7. De aanvoeren van zoute haring, die Zon dag plaats hadden, waren aanmerkelijk minder dan gewoonlijk. Binnen kwamen de Katwijk 173 met 540 kantjes haring, de Katwijk 54 met 255, de KW. 83 met 380, de KW. 32 met 608, de KW. 41 met 461 en de KW 2 met 402 kantjes. Voor Israel. De Palestijnse trawler „Miriam", die al eerder een lading veise haring in IJmuiden bracht, kwam Zondag weer binnen met een nieuwe vracht. In en uit. Zaterdag kwamen binnen: UK. 4, 186, 202, 9, KW. 35, 12, 107. 89,31. 34, 133, 104, 114, 17, 64, 28, 14, 16,51, J 27, 125 77, 166, 155, 59, 10, 92 26,169,2 69, 108, 2, IJE 93. IJM. 213, 116, 9,J 57 2 2 9 27 7 204 276 272, 228, o2, 5, 230, RO. 2, 293, 1. Naar zee vertrokken (naar binnen) UK. 244, 68, 31, 104, 202,186,163, 53, Tex 3; HD. 25, Tex 11, 4, IJm. 71.' 53, IJm. 73, 221, KW. 78, 37. 4 Orio kwamen nog binnen: IJm. 61, 9, k*v. 138, IJm. 25, KW. 7, KW. 158. opende de deur, waar wij bij stonden. De kamer was leeg....". „Het is beslist zeker, dat de deur van de kamer op slot was?" „Absoluut zeker. Het bed was niet op gemaakt. De detective bij de trap zag de gast van deze kamer, een mijnheer Durand, even over acht uur beneden komen." Een Frans detective vatte de draad van het verhaal op. Durand, een man van goed veertig jaar, was hier op een zakenreis uit Lille, waar hij een exportzaak had. Men had uit voorzorg al vele gegevens over hem gecontroleerd, toen Burgess zo plotse ling naast hem zijn intrek nam. Toen hij wegging had hij zijn kamer afgesloten en was hij naar het kantoor gegaan, dat hem hier in Parijs vertegenwoordigt. Daar was hij nog, sinds half negen. De kamermeisjes hadden zijn kamer nog niet gedaan. Die kamer kwam gewoonlijk pas om een uur of half elf aan de beurt. Brannigan liep naar het raam van de bewuste kamer. Er liep een brandladder langs. „Was het raam gesloten of open, toen u binnen kwam?" „Gesloten", verklaarde Jennings met be slistheid. Brannigan liet zijn ogen de kamer door gaan. Hij en de Franse detective waren de enigen in de kamer. Jennings stond in de deuropening en de rest van de staf ver drong zich daarachter op de gang. De kamer verschilde in niets van een normale hotelkamer. Er heerste een onpersoonlijke sfeer en niets scheen een aanwijzing tejor men voor de oplossing van dit vreemde SeDe'Franse detective sloot de deur weer af, toen ze naar de gang tem? gaan. Brannigan ging in de kamer Burgess telefoneren naar een co de Sureté. De kamer moest nauwkg op vingerafdrukken worden o Een paar prachtige afdrukken gers van de vermiste man werden bureau gevonden. dat „Niemand mag er ietsjan we Burgess verdwenen is', verklaartt nigan met nadruk, stuk voor van het gezelschap aanJend 'k"tot Waar van overtuigd, dat we de vinden. te heid kunnen brengen en jjt jan- hoop, dat u mijn verzekeringen vaarden." if)»e geven „Misschien kunt u ons een over wat er is gebeurd. suD Stahl. Brannigan knikte om ik onmogelijk." tkennend. nDat uuiiiugc3&«.. hiprover te zwr „Ik voel er niets voor h e gen." Het was Jenmn,g Hij keek misp^j wonden toon verklaarde. Jeer men zend naar zijn collega s. jeder. weet, dat Burgess verch onS' aanwijzing een naar hem uitkijken n vindem gen geven waar we h latld We moeten zijn fottdoor verspreiden en een beloning (Wordt vervoW'

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6