1000 PANTALONS M. DOUWMA EN ZOON Clowntje Riek Beverwijk Castricum Heemskerk Velsen-Noord IJmuiden Viss erij-varit, Santpoort Een hand ait het verleden Agenda voor Beverwijk Voor de kinderen 1still making friends DONDERDAG 18 OCTOBER 1951 Verlenging subsidie overeenkomst In de vergadering van 23 October zal de Bevervvijkse raad besluiten burgemeester en wethouders te machtigen om de met de afdeling Beverwijk van het Nederlandse Bode Kruis gesloten subsidie-overeenkomst te verlengen tot en met het jaar waarin de voorgenomen uitbreiding van het Rode Kruis Ziekenhuis zal zijn voltooid, onder voorwaarde dat jaarlijks niet meer subsidie zal worden verstrekt dan het werkelijke exploitatie-tekort over het betrokken jaar heeft bedragen en dat over geen enkel jaar meer dan 8.000,zal worden verstrekt. Met aalbewerkers beducht Voor „reactie" onder werkgevers De Woensdagavond in hotel Ter Burg ge houden ledenvergadering van de afdeling Beverwijk van de Alg. Ned. Metaalbe- drijfsbond werd geopend door de voorzit ter, de heer K. Nooy waarbij hij zijn ver ontschuldiging uitsprak over het niet kun nen vertonen van de aangekondigde film „Brief encounter". Hierna hield de heer J. H. Rubinga, hoofdbestuurder van ge noemde bond zijn inleiding, die speciaal gericht was tot de Vakgroep technisch- en toezichthoudend personeel. De Bond zou gaarne zien, dat er één bedrijfstak-afdeling werd gevormd, waarin hoofd- en hand arbeiders samenwerken. Hij meende dat er van werkgeverszijde nogal veel bezwa ren werden geopperd tegen de bedoelde samenwerking. Hoe meer leden de bond telt, des te meer invloed kan zij doen gel den op de nieuwe C.A.O.-onderhandelingen. Ter voorlichting van de werkmeesters en technici wordt door een nieuw opgericht Sociaal Economisch Bureau een aantal cursussen georganiseerd, zodat een hoofd arbeider in staat is een hand-arbeider voor te lichten. Spreker vervolgde met een opmerking over de reactie, die van werkgeverszijde weer de kop zou opsteken en die er op ge richt zou zijn de sociale voorzieningen ten bate van de arbeiders te torpederen. Hier tegen moet stelling genomen worden, zo zei hij. Met een opwekkend woord om het aantal van 75.000 leden vol te maken, be sloot de heer Rubinga zijn rede. Na de pauze werden enige technische films, waaronder „Van erts tot ruw ijzer" en „Bronsgieten", vertoond, die in deze ledenvergadering wel goed tot hun recht kwamen. Jeugd op stap Zaterdag 20 October- gaat de jeugd van Beverwijk en omstreken op stap. De afde ling Noordholland van de Nederlandse Wandelsport Bond heeft voor die dag een jeugdwandeltocht georganiseerd. Een spe ciaal beroep is door de bond gedaan op onderwijzers, leiders van jeugdverenigin gen en op allen die op enigerlei wijze lei ding aan jongeren geven om de jeugd op te wekken aan deze tocht deel te nemen. Het parcours leidt over de paden en wegen van het landgoed „Westerhout". Voor hen die de leeftijd van 10 en 11 jaar hebben bereikt bedraagt de afstand 10 k.m. Jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar kunnen zowel aan de 10 als aan de 15 k.m. deelnemen. Gestart wordt bij het veilinggebouw „Centrum" aan de Koning straat, tussen 14 en 15 uur. Allen die de tocht binnen de vastgestelde tijd volbren gen ontvangen een herinneringsmedaille, groepen van 10 personen met leider krijgen een „groepsherinnering". De inschrijfadressen zijn: G. Krom, Creutzberglaan 37a en J. Vellekoop, Zweed- selaan 26 in Beverwijk. De deelnemers uit Driehuis, IJmuiden en Velsen kunnen zich laten inschrijven bij H. C. Smit, Zeeweg 314, Driehuis. Keuze uit meer dan Blauw kamgaren 29.75 Zwarte kellnersbroek 30. Bruin en grijs visgraat 24.—, 26.50 Gen. Cronjéstraat 42-44 Tel. 15438 DONDERDAG 18 OCTOBER Luxor Theater, 8 uur: Filmavond Vereni ging Nederland-USRR: Duikboot PK 8 antwoordt niet. VRIJDAG 19 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Liefde kent geen muren. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Minivers story. WB Theater, 8 uur: De rijzende dageraad. „DE GIETELING" BEZOEKT HET CONCERTGEBOUW De leden en donateurs van de Hoogoven- beambtenvereniging „De Gieteling", wor den in staat gesteld om Zondag 4 November ln het concertgebouw te Amsterdam een concert bij ts wonen. Onder leiding van de dirigent Eduaird van Beinum zal het concertgebouw-orkest met medewerking van de Hongaarse pia nist Ceza Anda het volgende programma uitvoeren: Ouverture Anacreon van Che- rubini; Onvoltooide Symphonie van Schu bert; Pianoconcert in Es grote terts van Liszt en het Concert voor orkest van Bartók. BRANDWEER VEEGDE EEN SCHOORSTEEN De Beverwijkse brandweer werd Woens dag naar de Graafwijkstraat geroepen om een schoorsteenbrandje te blussen. In een woning van deze straat was de kachel aan gemaakt en met hout flink opgestookt toen het schoorsteenhoedje in de pijp viel. het geen een sterke rookontwikkeling veroor zaakte. De brandweer hoefde overigens geen water te geven, zij kon volstaan met het vegen van de schoorsteen. „Het lied der zee" voor de R.K. Huisvrouwen In hotel Roozendaal heeft Woensdag avond de „Nederlandse Katholieke Vrou wenbeweging" afdeling Castricum, het win- terprogramma geopend met een toneel avond. Voor een eivolle zaal werd door de R.K. gemengde toneelvereniging „Sint Ardalio" uit Egmond aan Zee opgevoerd het zee mansstuk in drie bedrijven „Het lied dei- zee" van A. v. d. Lugt. Het hele verhaal draait om stuurman Giel Poot die verliefd geworden is op de nogal hupse Zwarte boortje, de dochter van de dorpskastelein Pan Pil. Zij poogt Giel zover te krijgen dat hij niet meer naar zee trekt. Dit kost de jonge stuurman een grote strijd, een strijd 'die tenslotte door de zee wordt gewonnen. Na veel verwikkelingen komt alles toch weer op zijn pootjes terecht en vormen Giel en Doortje een gelukkig paar. P. Hopman speelde de rol van de stuur man na een enigszins aarzelend eerste be drijf. op de juiste wijze. Zijn verloofde Doortje (mej. M. Bakkum) was echter niet het type, zoals de schrijver zich haar heeft voorgesteld. Zij bleek evenwel over een uit stekende rolkennis te beschikken. Hein Smoor (regisseur F. Snoek) een vriend van Giel, kan op een uitstekend optreden terug zien, evenals zijn echtgenote „Rooie Jans" (mevr. Pepping—De Boer). Jammer ge noeg werd de rol van vrouw Poot, de oude moeder van de stuurman, door een te jonge actrice ,mej. Annie Bakkum) gespeeld, waardoor veel van deze aardige rol ver loren ging. Niettemin hebben de talrijke aanwezige dames ten volle met het verhaal meege leefd. Het zou te ver voeren, de andere medespelenden te memoreren. Zij hebben stuk voor stuk hun beste krachten gege ven en mochten van een dankbaar publiek na afloop een hartelijk applaus in ontvangst nemen. De avond werd geopend door de presidente mevrouw Brakenhofv. d. Pa- voordt. DE RAAD KOMT BIJEEN VOOR DE BEGROTING De raad der gemeente Castricum komt op Vrijdag 26 October ten raadhuize in openbare vergadering bijeen. Van de uit 18 punten bestaande agenda zijn de belangrijkste: De behandeling van het voorstel inzake invoering van een definitieve weekmarkt voor gebruiks-. verbruiks- en genolsartike- ]en en vaststelling van de daaruit voort vloeiende besluiten. Behandeling van het voorstel inzake het in gebruik geven van een lokaal der C.O.L. school aan de Cas- tricumse Kleuterschool Vereniging. Behan deling van het voorstel tot ruiling van grond met de veilingvereniging „Ons Be lang" in verband met de bouw van een nieuw veilinggebouw. De aanbieding van de begroting der gemeente voor het dienst jaar 1952. alsmede die voor de gemeente lijke instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon staan eveneens op de agenda. De vergadering vangt aan om half acht. VERLOREN EN GEVONDEN Aan het politiebureau Dorpsstraat 4 zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgen de gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: donkerblauwe ceintuur, da mesfiets, goudkleurige speld, drie munt biljetten van 1.—, teddybeer, padvinders- riem, wit kralen ketting, jasje, paar glacé handschoenen, alpinopet, compleet reserve wiel met banden. Verloren: Portemonnaie met inhoud, paar glacé handschoenen maat 8K, zilve ren broche, rijbewijs A en werkboekje, Amerikaanse zonnebril, grijze gabardine, groene autoped, damesportemonnaie met inhoud, grijs plastic tasje, weekkaart Cas tricum-Haarlem, grijze shawl. RUITEN BRAKEN Er is op het ogenblik onder de Castri- cumse jeugd een rage merkbaar in het ge bruik van de katapult. „Diverse ruiten moesten het al ontgelden, waaronder enige broeikasramen aan de Ruiterweg. De poli tie is van plan tegen deze dure liefhebberij ten strengste op te treden. „ST. THOMAS" SPEELDE VOORT In hotel „Sport en Duinzicht" heeft de R.K. Damclub „St. Thomas" haar wedstrij den voor de onderlinge competitie voort gezet. De uitslagen zijn: 1ste afdeling: G. SprenkelingC. Reynders 20. A. de Zeeuw—R. Stet 2—0, J. Vendel—J. Geuke 0—2. Na vijf wedstrijden gaat J. Geuke thans aan de kop met 10 punten. 2de afdeling: J. GroenA. Rietveld 02, A. CotletC. Juffermans 02, P. v. d. HimstP. Rietveld 11, C. OryL. Val- kering 20, G. TrompS. Groentjes 02, H. Poel—H. Lute 1—1. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Anna E. Th., d. van C. J. de Ruijter en B. A. Schriever; Anna Johanna C., d. van P. C. Rumping en B. M. Duiker; Karin, d. van L. Dirksen en A. G. Schouwenburg; Petrus J. M., z. van C. van Eerden en C. M. Beentjes; Adrians A., d. van J. van der Sluis en M. J. Rees; Adriana C. C. M., d. van N. J. Vonk en A. C. Molenaar; Simona N. J d. van S P. Sinnige en A. M: van der Kolk; Maria p'. C.. d. van S. W. de Reus en M. P. C. Schoe- makers; Margaretha M. C., d. van J. N. Smit en F. C. Bloedjes. OVERLEDEN: Cornells Schouws, oud 86 jaar, weduwnaar van A. de Wildt; Cornelis Admiraal, oud 79 jaar. echtgenoot van C. v. d. Post. GEHUWD: W. A. de Ruijter en P. Welling; Th. H. A. Pekel en A. van Baar. Manoeuvres veroorzaakten pontmisère. Sedert het uit de vaart nemen van de vierde pont, is de verkeerssituatie al gerui me tijd „ouderwets", maar Woensdagmid dag werd het aan de Noordkant van het kanaal wel heel bar als gevolg van de mili taire oefeningen. Het militaire verkeer, dat van Noord naar Zuid teruggevoerd moest worden, nam één van de drie ponten vol ledig in beslag en zo kwam het, dat om streeks vijf uur 's middags de file van voer tuigen op de Wijkerstraatweg zich uitstrek te tot voorbij de Melklaan. Een uur later stond de rij nog tot het Stratingplantsoen, maar daarna kwam er meer schot in. Naar schatting duurde het op deze tijd ruim een uur voor de wagens overgezet waren. Eerst tegen tien uur gis teravond kon de politie, die de handen vol had, haar regelende taak op het Noorde lijke pontplein beëindigen. Gouden jnbilaris bij de papierfabriek De oudere personeelsleden van de papier fabriek blijken vrijwel allen een langdurige trouw aan hun werkgever te hebben ge zworen, want in de reeks jubilea van dit jaar valt Zondag al de tweede gouden jubilaris. Dit is de heer N. K. Verwat^rs, die op 21 October 1901 bij het bedrijf in dienst kwam, 13 jaar en 6 dagen oud. Deze jubilaris heeft de gehele halve eeuw in de afdeling papierfabriek doorgebracht en was tot ongeveer dertien jaar geleden direct betrokken bij de papiermakerij. De laatste periode is hij echter ook de papiermachines trouw gebleven, zij het in andere hoedanigheid. Want hij is de man, die de zorg heeft voor de vilten, zonder welke een papiermachine het product niet kan fabriceren. Met zijn degelijke kennis van zaken draagt de heer Verwaters dus mede de verantwoordelijkheid voor de „be kleding" van de machines. De jubilarissenreeks van dit jaar bij Van Gelder wordt door de heer H. Schoenmaker die ook Zondag zijn zilveren arbeidsjubi- leum viert, thans als trambestuurder van de havendienst, afgesloten. Dinsdag raad in Velsen De openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op Dinsdag 23 Octo ber 1951, te 19.30 uur, vermeldt de volgen de agenda: Vaststelling notulen en verslag. Ingeko men stukken en mededelingen. Verhoging van het maximum-crediet in rekening courant met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Oninvorderbaarverkla- ring van belastingposten. Verordening op het gebruik van parken en plantsoenen in de gemeente Velsen. Verkoop en in ge- bruikgeving van grond. Aanvaarding in eigendom van grond te Santpoort. Ont eigening van grond te Driehuis, ingevolge de Wederopbouwwet. Adres van de Alge mene Winkeliersvereniging Santpoort iri zake verbetering straatverlichting. Verho ging van 't crediet voor de verbouwing van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te IJmuiden (Oost) en benoe ming van leraren aan de gemeentelijke Visser ij school te IJmuiden. Brand in de kleerkast Gisteravond omstreeks zes uur werd de brandweer in IJmuiden gealarmeerd dooi de benedenbewoner van een pand in de Linnaeusstraat. Toen de brandweerlieden terplaatse kwamen bleek dat men de brand reeds meester was geworden, zodat zij onverrichter zake terug konden keren. De bovenbewoonster van het pand, dat in tweeën wordt bewoond, was Woensdag ochtend naar Friesland vertrekken. In de vooravond r.amen de benedenburen een sterke brandlucht waar. Men begaf zich naar boven en ontdekte vuur in een kast met kleren. De benedenbewoner heeft kans gezien de vlammetjes met de hand te blussen. De schade aan de kleren is echter aanzienlijk. Omtrent de oorzaak van de brand tast men volkomen in het duister. LAMSHUID PANTOFFELS NIEUWE LERAREN AAN DE VISSERIJSCHOOL B. en W. stellen de raad voor, aan de gemeentelijke Visserijschool te benoemen tot leraren: a. in tijdelijke dienst, aan de dagschool de heren: J. van Altena, voor het vak radio-reglementen; J-. H. Beijer, en A. J. Eiff, voor de vakken plaat- en bankwerken; b. in tijdelijke dienst, aan de avondschool de heren: A. J. Eiff, voor de vakken plaat- en bankwerken en T. van Os ,voor de vakken natuur- en werktuig kunde. SCHEEPVAART IJMUIDEN Woensdag 17 October kwamen de haven var. IJmuiden binnen: Hoop op Zegen van Gefflc. Jamaica van Vestarvik. Lijsacker V van Archangel. Blue Boy van Londen. Helene van Dordrecht. Larix van Fratermeni. Wes terdok van Colchester. Sincerity van Lon den. Eruarfoss van Grimsby; Radja van Noordzee (na aanvaring). Feuna van Skoghal. Hydra van Antwerpen. Vertrokken zijn: Arickaree naar Bremen; Eemshorn naar Niorrköping. Michael Swen- den naar Gent; Gezina naar Rotterdam. Bestevaer naar Rotterdam. Peter Swenden naar Amble. Bittern naar Rotterdam. IJstroom naar Fowey; Bleu Boy naar Lod- nen. Vega naar Hangö, Martha Ahrens naar Hamburg. Maasstroom naar Liverpool. Noordzee naar Vlaardingen. Draco naar Rot terdam. Saxen naar Skoghal. Jamaica naar Rotterdam. Niobe naar Rotterdam. Sincerity naar Greenock. Sarpedon naar West-Indië. Hermes naar West-Indië. Rook met Uw...- Zie de neus krullen van de King's Cross-roker. Aan de edele geur van de tabak en het aroma van de rook herkent men de gulden Virginia van standing. Rokers met een fijne neus weten het: King's Cross: „Het neusje van de zalm!" Vanavond: een cheque en een feest In het Patronaatsgebouw zal vanavond de grote inzameling voor het Rode Kruis in Velsen worden besloten met een feest avond voor alle medewerkers aan deze collecte, die een bepaald bedrag opbracht. Dat bepaalde bedrag wordt vanavond aan het plaatselijk bestuur overhandigd en bovendien zullen degenen, die met hun schatting dit getal hét dichtst benaderden, uit handen van de organisatoren een prijs ontvangen. Aan het feestprogramma wer ken mede een bekende Beverwijkse goo chelaar en het IJmuidense muziekensem- ble „Die Rooiroks" onder leiding van de heer Joh. Ottens. Toneelconcours in „Rex" De Plankeniers,> met De vliegende feeks Indien Ben van Eijsselsteijn zich gedacht heeft met „De vliegende feeks" een parodie op Shakespeare's „De getemde idem" te schrijven, dan mag dit toch een volkomen misvatting genoemd worden. Beide stuk ken hebben niets met elkaar gemeen en een vergelijking valt onmiddellijk in het voordeel van de oude William uit, die heel wat beter toneel schreef en wiens werken nog gespeeld zullen worden als het verhaal van de ongebreidelde vliegenierster, die op een onbewoond eiland niet alleen haar „kist" maar ook haar hart verliest, reeds lang in de colombaria der toneelstukken is bijgezet. Toneeltechnisch zit deze feeks slecht in elkaar, want om twee taferelen lang, aan eengeregen tot een bedrijf van bijna an derhalf uur, twee spelers aan het woord te laten is niet handig gezien en grovelijk on rechtvaardig jegens deze zelfde spelers. Dezen immers kunnen te enen male, ook al zijn het nog zulke figuren van formaat, niet de spanning (en dus de aandacht) vasthouden. Er wordt te veel in gepraat en er gebeurt te weinig in. Dit moest ook de Oud-Katholieke to neelvereniging „De Plankeniers" ervaren, toen ze deze Eijsselsteijnse feeks liet vlie gen over de planken van de Rex Schouw burg, ter gelegenheid van het toneelcon cours. Men had voor de twee hoofdrollen, de feeks en haar mecano, de beste spelers gevonden die de vereniging kon aanwijzen, maar beiden hadden een zware en een ondankbare taak. De Nederlandse degelijkheid gebood iedere schijn van pikanterie te vermijden en daar waar de tekst ze als het ware sug gereert, te negeren. De voorstelling kreeg daardoor een zekere zwaarwichtigheid, die er niet toe meewerkte over de zwakheden van het stuk luchtig heen te wandelen en daarmee het speltempo op te voeren. „De Plankeniers" speelde in zonnige décors, had veel werk gemaakt van cos tumes en grime, maar kon de souffleur nog niet. missen al wist men zonder diens hulp een „eind weg" te spelen. De twee jonge mensen, op wier schou ders dit stuk voor 80 rustte, verdienen een woord van lof voor hun prestatie. Aan hen beiden lag het niet, dat ik dit geen „blijmoedig spel" kon vinden, zoals de auteur ons dit in zijn .beschrijving ervan wil aanpraten. A. J. VAN DER WEIJDEN FLESMIJN IN SLOOT Een arbeider, die een sloot langs de Rijksweg onder Santpoort, tegenover het benzinestation „Trovato" schoonmaakte, vond Woensdag tussen de bagger een zo genaamde „flesmijn". Het werk is onmid dellijk stopgezet en adjudant Boes van de Hulpverleningsdienst heeft een onderzoek ingesteld naar eventuele verdere gevaar lijke zaken in deze sloot. maatschappij). Wanneer zii in de v 17eenZ18 dragen 6 Visserijmerken 1.60-1.47, kl. t„ng I U2.„M 1.10-0.88, tarbot I 1.70-1.20; alles pj Tarbot II 72-61, tarbot III49-41 tail 41-32, tongschar 69-65, gr. schol kw schol 72-67, l:lm. schol 70-60 kl 50-49, kl. schol II 38-9, schar 33-8 T 22, verse haring 14.50-10, makreel 1! gr. schelvis 77-66, grm. schelvis 71. schelvis 74-56. kl. schelvis 16 schelvis II 43-21, wijting 27-11 54, mid. gul 66-50, kl. gul 47-18,kf 30-26, ham 55-46, poontjes 2050-1 rode poon I 35, kl. rode poon II21-17 per 50 kg. Gr. kabeljauw 248-162 1'| vis zw. 98-88; beide per 125 kg. 190 kisten tong en tarbot, 1 heilbot schar cn schartong. 445 schol, 65 s bot, 8150 haring. 300 makreel, 270 450 wijting, 235 kabeljauw en gul, 3 ham. 40 poon, 25 koolvis, 30 totaal 10.230 kisten. Besommingen: Flamingo ƒ16.660. IJM 41 Comosenj IJM 42 Assan Reis 1670, IJM 4 f 12.330, KW 76 18.620. KW HD 87 13.020. KW 61 100, TX33 TX 19/3100, WR 7 2000. de GDY 124. n, J FEUILLETON door Andrew Mackenzie (Uit het Engels vertaald) „U hebt niet getelefoneerd?" „Gelukkig niet. Ik voelde er wel veel voor om even met Mary te praten, maar ik heb die behoefte weten te onderdruk ken." Brannigan besefte, dat al deze verkla ringen evengoed de volgende dag als direct op hun juistheid konden worden getoetst. Hij zag daar derhalve op dit moment van af. Het was hem overigens al onwaar schijnlijk voorgekomen, dat Brooke haar werkelijk had ontvoerd. Als hij dat van plan was geweest, zou hij toch niet zijn eigen naam hebben gebruikt om toegang tot haar kamer te krijgen? „Kunt u zich iemand anders voorstellen, die een reden zou hebben om Mary te ontvoeren?" Brooke antwoordde niet onmiddellijk. „Mijnheer Brannigan, die vraag kan ik niet beantwoorden. Ik sta niet vrij in deze hele affaire. Maar ik verzeker u met mijn hand op het hart, dat ik alles in het werk wil stellen om haar terug te vinden." Brannigan haalde de schouders op. „Binnenkort zult u mij heel wat explica ties hebben te géven, jongeman. Maar mo menteel heb ik belangrijker zaken om handen dan me bezig te houden met uw vreemdsoortig optreden." „Dat weet ik, Mary terugvinden." Toen Brannigan zich abrupt omdraaide om weg te gaan, stak Jeremy in een op welling zijn hand uit. „Vind haar terug, mijnheer Brannigan, en ik zal u vertellen, wat u welen wilt. Ik heb er alles voor over, als ik haar terugzie." „Aan die toezegging zal ik u houden." Bij het hotel van Mary hoorde Branni gan van Muro, dat zij vermoedelijk ont voerd was in een donkerrode Cadillac, waarvan het nummer onbekend was. Ge deprimeerd keerde hij terug naar Scotland Yard waar hij Dale ontbood. „Pak Drew, Malleson en Pullinger op. Het is tijd, dat we ze eens zonder scrupu les aan de tand voelen." Direct nadat Dale weg was gegaan, bel de hij Taske op, aan wie hij de laatste ontwikkelingen in grote lijnen uiteen zette „Zij moet onbewust een of ander be langrijk gegeven weten en daarom willen ze haar uit de weg hebben," voegde hij aan zijn verslag toe. „Of zij hebben een soort gijzelaar nodig. Overigens bedankt voor je rapport over Burgess „Mondje dicht, alsjeblieft. Kun je me even komen helpen? Neem een revolver mee. „Heb ik bij me." Voor het eerst sinds het nieuws over de ontvoering van Mary grinnikte Bran nigan weer op de hem eigen wijze. Ter wijl hij even later bezig was zijn eigen revolver in gereedheid te brengen, hoorde hij, dat Miles Kent hem wilde spreken. Hij zat achter zijn bureau toen Kent binnen werd gelaten. „Dit is afschuwelijk, mijnheer Branni gan", barstte hij los. „Ik hoorde het zo oven, toen ik bij haar hotel kwam. Haar ouders zullen mij ter verantwoording roe pen." „U wist toch niet, dat zij uit Parijs zou terugkeren? Hoe kunt u er dan ooit ver antwoordelijk voor gesteld worden?" „Ik had mogen verwachten, dat zij te rug kwam, want haar ouders schreven haar, dat ik haar zou wachten....". Zijn opwinding kon nauwelijks voorgewend zijn. „Arme Mary. We hebben haar gewaar schuwd. Hebt u enige hoop om haar terug te vinden? Let niet op onkosten; wij zijn graag bereid er alles voor te offeren „Wij doen wat wij kunnen. Waar bent u geweest vanavond, mijnheer Kent?" „Ik? Hoezo? O, ik ben natuurlijk ook verdacht. Ik was bij een voorstelling. Hier hebt u de kaartjes." Hij vond na enig zoeken een paar verfrommelde toegangs bewijzen. „Ik moet natuurlijk de bewegingen na gaan van allen, die haar kennen, hoe dan ook. Maar in uw gaval is er nog een an dere reden. Ik heb me steeds afgevraagd, waarom u zo bezorgd bent over haar wel zijn." „Ik geef veel om haar. Waarschijnlijk omdat ik met haar ben opgegroeid, al was ik jaren ouder. Ik heb zelf geen familie. Ik voelde, dat er iets mis was toen zij ge fotografeerd werd samen met die Brooke, wiens vriend zo mysterieus vermoord werd. Kan die Brooke niet achter die ontvoering zitten? „Het alibi .van Brooke is net zo goed, zo niet beter dan het uwe." Kent scheen enigszins opgelucht. „Toch blijf ik het gevoel houden, dat hij haar in al deze narigheid heeft gebracht." „Misschien. Maar Mary .is oud genoeg om te weten, wat zij doet. Hebt u voor uzelf overigens enig idee, waar zij zou kunnen zijn?" „Uiteraard niet". Brannigan beloofde iets van zijn bevin dingen te laten horen als deze succes had den. Een uur later bracht Dale rapport uit. „We hebben Malleson te pakken. Maar Drew en Pullinger zijn blijkbaar in het niet verdwenen. „Ik verwachtte al zoiets", antwoordde Brannigan kalm. „Laat ze allebei langs de gebruikelijke kanalen opsporen." Dale rapporteerde meer gedetailleerd. Mat Drew ging, direct nadat hij uit Parijs was gearriveerd, naar zijn kamers in Old Kent Road, verkleedde zich, pakte een koffertje en werd gesignaleerd toen hij op een bus stond te wachten. Pullinger bracht mevrouw Parker naar haar hotel. Zij wou nog iets drinken, maar hij bleef er bij, zo vertelde ze de politie, dat hij onmiddellijk nog een karweitje had op te knappen. Hij had haar de stuipen op het lijf gejaagd door bij het afscheid nog op te merken, dat ze zich niet ongerust moest maken als ze een tijdje niets van hem hoorde. Hij zou wel weer contact met haar opnemen. Daarna was Pullinger naar zijn kamers gegaan om te pakken. Sinsdien was hij niet meer gezien. Brannigan wist, dat zij geen van beiden een eigen auto hadden. Dale kreeg op dracht alle autoverhuurders in het oog te houden. Malleson werd, transpirerend van angst, binnen gebracht. Het duurde niet lang of Brannigan was er van overtuigd, dat hij niets met de ontvoering van Mary te ma ken had. De Big Ben sloeg middernacht. Branni gan begon zich de hele affaire van het be gin af' weer eens voor de geest te halen en trachtte vooral zich weer duidelijk de ge legenheid voor ogen te stellen waarbij hij Mary had ontmoet. Op een of andere wijze moest zij iets gezien of gehoord hebben, dat een belangrijke aanwijzing inhield, iets dat de identiteit van Gordon Garrett zou kun ADVERTENTIE ADVERTENTIE Toen oom Tripje hoorde, wie Pilon was en dat hij nog geen onderdak had, vond hij, dat Pilon maar bij hen moest logeren. Ze aten met z'n allen het avondeten en daarna gingen ze gezellig om de warme kachel zitten. „Ziezo", zei Pilon. Nou zal ik dan maar eens beginnen met mijn geschiedenis Maar eigenlijk zou ik ook eerst wel eens graag willen weten, hoe het met jullie afliep, toen je zo opeens met die losgeslagen ballon uit ons Kaboulcrdorp verdween!" Toen deed Rick het verhaal van alles wat ze hadden beleefd. „Tjonge.zei Pilon. „Dat is wat! We hebben ons angstig afgevraagd of jullie nog goed terecht gekomen zoudt zijn, maar nü zie ik, dat dat gelukkig is afgelopen! En nou zal ik je vertellen hoe ik hier ben gekomen. Welnu, ik liep op een dag in het bos en kwam terug van m'n werk. Het was slecht weer en het looei nogal. Maar ik was nog een eind van het dorp af. daar stalc opeens 'n storm op. zo hevig, als ik van m'n leven nog niet had meegemaaktHet gebeurde zo onverwacht. de bomen kraakten en de dorre blaren, die er nog aanzaten, werden allemaal afgerukt en stoven in het rond. Ik had grote moeite op de been te blijven. ADVERTENTIE neus v; 80 cent ptr 20 stub 'ZolanVkm*r ZiI't nur vjutri hnvkti ff ff Drie nieuwe kotters. Drie ni*» ters liggen op het ogenblik"p i j helling in Scheveningen. Zii wnv gebouwd voor rekening van 1 Amsterdam. (Nederlandse Bi Vis duur. De vraag naar |i platvis nam Woensdag toe en daar te weinig was, liepen de prijzen vat De braat kreeg 40 per kistende schelvis deed f 75 per 50 kilo; des al even goede prijzen bedingen. Gk grootmicldelschol behaalden zomer de 75 per kist en de kléine atoK] 35. De fijnvis, waarvoor wat min langstelling bestond, hield zich ska 3 per kilo voor de lappen en 1.1 0.90 per kilo voor de grove süps. was er ruim voldoende, vooral daan trawlerschepen gebruik maakten w tweede losbeurt. De vismeelfabrit gen het even druk. Goede kw; rieerden van 13 tot 10 pér kist j Voorlopig nog voorraad, Vc stand van Woensdag zouden vand: de Post Boy met 3500 kisten harir Herman met 2550 haring, beide in ge beurt. Tevens zouden van de serve" liggende schepen nog enk tweede losbeurt krijgen. Woensd: lagen van deze reservisten te wad Bergen met 1850 haring, Assan Hi 2490 haring, Alkmaar met 19» Abraham met 2550 haring en Tub: 1050 haring. Kansje. De Limburgia, die aar.i lijk Dinsdag met de vangst in binnenkwam, vond het raadzan Vlaardingen door te stomen en daar I kopen. In en uit. Woensdag kwamen I tot 16 uur: UK 168. Tex 24. KW 61 EH 20, UK 80. 120. 172, Tex 32. HDi! 86. 61. IJM 239. UK 70, IJM 42.31,Jj IJM 37. GDY 124. Naar zee vertrost' IJM 23 9 3 1 8, 249 224. 226.202. VD 68, UK 19. 172, 224, 43, 19U! HD 220, 131, 180, 116. CG 1, Tex 39._; 24. KW 61, WR 7. UK 200.86. A E 116. EH 20, UK 264, 8, 85,168,65,«j 67, 7. Onderzoek. De visserij-onder» vaartuigen Anloni van LeeuwMx» Lancelot (respectievelijk Nedenj Engels) kwamen Woens<i?.g te J binnen. De Antoni is later op oe naar zee gegaan. Pools nieuws. Van ae/c,0v vloot kwam Woensdag te IJmuiceaH Tegenslag. De RO 2a en oeijj kwamen Woensdag met motorpecn 38) nen verraden, zodat het nodig wasl| de weg te hebben.... Toen het morgenlicht reeds door dijnen begon te schijnen, viel UI achter zijn bureau. „g De telefoon wekte hem een nan 13 JEen persoonlijk gesprek vo°r U wich", kondigde de telefonist aa inspreekt met de politijik We hebben slecht nieuws voo jj ben een overval gepleegd enjp gess te pakken gekre«U» 'J mensen werden gedood e We zijn ze in een autoaJ'^ter* Brannigan sprak gee" word* j verteld werd, hoe de ramp gedragen. uffS Hij kon, hoe s echt ditn het beter verwerken Hij herinnerde zich nu d u paalde gebeurtenis ^ais betekenis daarvan. D vü eerder moeten ontdekken val lig getuige geweest pro. dat de sleutel v00r he ,f had dif vormde. Bran,nlg®" tijj vist nu tezelfdertijd gekregen. M) om Marv ontvoerd w» de met zekerheid te geie;a die eens Gordon Garren (Wordt vsruohl.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6