Haarlems Dagblad nereenkomst in Panmoendj om, ervatting bestandsconferentie 0" Grote Britse troepeneenheden naar de Suez-kanaalzóne en de Soedan Soedanese regeringscommissie vraagt tijdelijk UNO-beheer Auriol en Pleven vragen om vertrouwen in Franse franc Weerbericht derbreking van twee maanden eindelijk afgelopen De premier: „Europees federalisme is een economische noodzaak" Inderzoek - commissie foor de vier zones Herziening van het unie statuut met Indonesië Het woord is aan Belgische tanker gestrand en doormidden gebroken Ambassadeur der V.S. bij het Vaticaan Besprekingen zullen begin November worden hervat Russische en Chinese steun voor Egyptische houding Generaal Clark benoemd ,iARGAN© No 89 rpnnemerlaan 154 Telef. Adm. 5487. <Le5389, na 5 uur: 8061 (K2560), .f Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, ^Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 '^Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. MAANDAG 22 OCTOBER 1951 VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 295e JAARGANG N*o 253 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal ƒ5.20. Franco per post ƒ5.70. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman fvqON' (Reuter)- De verbindingsofficieren der verbondenen en van J f'kén hebben Zondag algehele overeenstemming bereikt over de waarop de wapenstilstandsbesprekingen in Korea zullen worden r1) verbindingsofficieren van de UNO en de Noordelijken zijn heden e "om bijeengekomen om de overeenkomst over de bescherming cler conferentie te tekenen. Men verwacht, dat de delegaties, •maanden geüeden de besprekingen afbraken, binnen 48 uur in een fpanmoendjom zullen bijeenkomen. en heeft het hoofd van de UNO-delegatie, vice-admiraal Joy, de nist voor de hervatting van de wapenstilstandsbesprekingen, die r>° door beide partijen is getekend, bekrachtigd. Een verbindings- de UNO heeft de Noordelijken een nota overhandigd, waarin klaard, dat de geallieerde delegatie bereid is de besprekingen te liom té hervatten op de dag, nadat de Noordelijke bekrachtiging Overeenkomst zal zijn ontvangen. De voorwaarden JT Kaesong en Moensan waar Hiik de delegaties der Noorde- der verbondenen zullen verblij den neutrale zones met een straal Hèf vijf kilometer. 'lussen Moensan en Kaesong, die kilometer lang is, zal door een [f corridor lopen van 400 meter '"waarin geen militaire acties zul- worden uitgevoerd. ;^;ed rondom Panmoendjom, waar "ïke besprekingen zullen worden Üj met een straal van bijna een kilo- ,nrdt tot neutrale zóne verklaard, partijen zullen in het gebied, waar J-ekingen worden gevoerd, veilig- ?Scuilles handhaven. .jrtjj zal, wanneer zij zich achter linies bevindt, zelf verantwoor d-oor de handhaving van de vei- 'aldaar. Van het front infanterie der verbondenen dringt ba op naar Koemsong aan het cen- fent. Zij wordt gesteund door zwaar sievuur. Het achtste leger schat, dat ie beschietingen van Zondag ruim Kastanders zijn gedood of gewond, èmeter ten Zuid-Oosten van Koem- raoverden de geallieerden na hard- _"a tegenstand te hebben overwonnen «tegische heuvel. verdedigers van Koemsong trachten L'iillerie- en mortiervuur de opmars •rcondenen te stuiten. Een tegenaan- mch voorstel ÏÏLN' (Reuter). De Sovjet-Russi- ifeje Commissaris in Oostenrijk, Svi- telt Zaterdag geantwoord op de uit- jkjenvan de Britse, Franse en Ame- a| Hoge Commissarissen om een be- z brengen aan de Westelijke Zones kinrijk teneinde zich persoonlijk er- overtuigen, dat er daar niet herbe- si wordt. In een desbetreffende ver- si, die door de Russische voorlich tst is gepubliceerd, wordt in plaats a bezoek van de Russische Hoge risaris de vorming van een viermo- aiencommissie voorgesteld, voor een Kiek naar een eventuele herbewape nde vier de zones. ^'ingelichte politieke kringen te We- 'ioftmen, dat de oprichting van een Kkecommissie voor de Westelijke stden aanvaardbaar zal zijn. Hoffmans mening ^-Hoffman, de voormalige administra- ha het plan-Marshall, is van mening, weldra zal kunnen aanbreken, Sovjet-Unie bereid is het „ijzeren -;op te trekken" en ernstig te spre- y'^internationale ontwapening. -■■y-on-Marshall en de Koreaanse 4 nebben een streep gehaald door de van het Kremlin voor de verove- de wereld", aldus Hoffman. De u 'e han niet langer verwachten, geslaagd militair avontuur in •-j'Opa zal kunnen ondernemen. Wij jCJ..:ns verder militair versterken, ^naderen een punt, waarop wij met -»®nen spreken over internationale en kunnen eisen, dat hij het y-jgordijn" verwijdert. Amerika zou Kkoude oorlog nog kunnen verlie- 7,,en öe Amerikanen beu worden ■■•wgen van de iast van }iet herstel gereld." Hoffman verklaarde een meen lezing gewijd aan de nage- '^?an senator Vandenberg. Amerikaanse stafchef in Indo-China ;j-5aa!Lawton Collins, de stafchef van yyosaanse leger, is per vliegtuig in •;y--ngekomen. Hij zal een bezoek 03§en aan het front iT^en. Onmiddellijk 'J Zlch naar de een in Indo- na aankomst opperbevelhebber ^krachten van de Franse Unie ge- ^.re de Tassigny en het staats- 6611 bezoek brengen aan de C* ~e ambassadeur om besprekin- bijzonderheden van de 'n Frankrijk lUjS- (AFP). weer duurder In een communiqué val op vijf kilometer ten Zuid-Westen van de stad werd na vier uur vechten door de geallieerden afgeslagen. Vierendertig Amerikaanse Sabre-straal- jagers hebben Zondag boven de kust van Noord-West Korea slag geleverd met ruim vijftig Mig-straalgevechtsvliegtuigen van Russisch fabrikaat. De strijd duurde een kwartier. Zes Mig's werden beschadigd. De Sabre's keerden veilig op hun basis terug. Onrust in Venezuela Officieel is te Caracas (Venezuela) be kend gemaakt, dat een groep van ongeveer 40 burgers, gewapend met revolvers, Zon dag een aanval op een kazerne hebben uit gevoerd, waarbij een burger gedood en vier gewond werden. Enige personen zijn door de militairen gevangen genomen. Een deel der aanvallers kon zich in de omlig gende bossen terugtrekken. Voorts werden de beide zendstations „Radio Centro" en „Radio-Venezuela" met handgranaten aangevallen. De uitzending kon echter ononderbroken voortgezét wor den en er werd ook niemand gewond. Sinds Maandagochtend roept een geheime zender tot opstand op. Het desbetreffende regeringscommuni qué laat doorschemeren, dat de zender zich mogelijk in het buitenland bevindt. De openbare gebouwen worden door sol daten bewaakt en patrouilles trekken door de straten. De voorvallen van Zondag hadden juist zes dagen na de ontdekking van een wijd vertakt, tegen de regering gericht, complot plaats, aldus het communiqué. De besprekingen over de herziening van het uniestatuut zullen begin November worden voortgezet. Dit deelde de waar nemend Hoge Commissaris van Indonesië in Nederland, mr. Djumhana, Zaterdag avond mede bij zijn terugkeer in ons land. Mr. Djumhana heeft een kort bezoek aan Indonesië gebracht om besprekingen te voeren met zijn regering. Hij zeide, dat over tien dagen de Indo nesische delegatie voor de in Parijs te hou den algemene vergadering van de UNO zal vertrekken. Deze delegatie staat onder leiding van de minister van Buitenlandse Zaken, de heer Soebardjo. In dit gezel schap zal ook mr. Soepomo reizen, die de inleidende besprekingen over de herzie ning van het uniestatuut heeft gevoerd. Het is nog niet bekend wie van Indo nesische zijde aan dej voortgezette bespre kingen zullen deelnemen, doch uiteraard zal mr. Soepomo hierbij aanwezig zijn. Het is niet uitgesloten, dat de besprekingen deels in Parijs en deels in Den Haag zullen worden gevoerd. Op de vraag of het in de bedoeling van zijn regering ligt alsnog een Hoge Com missaris in Nederland te bënoemen, ant woordde mr. Djumhana dat dit van de omstandigheden zal afhangen. Russisch-Perzische bespreking gaat door TEHERAN (Reuter). De Russische ambassadeur in Perzië, Sadtsjikof, heeft de Perzische minister van Buitenlandse Zaken, Kazemi, Zaterdag medegedeeld dat de Russische financiële delegatie in Tehe ran zal blijven om de financiële besprekin gen met Perzië voort te zetten. De Russen deelden de Perzen enkele da gen geleden mede, dat zij de besprekingen als afgebroken beschouwden en dat de de legatie naar huis zou terugkeren. De Perzische minister van Buitenlandse Zaken verzocht Sadtsjikof echter onmid dellijk de Russische regering te overreden de besprekingen te heropenen. De Russische delegatie kwam in Teheran aan voordat de toenmalige premier, gene raal Razmara, werd vermoord. De Zuid-Perzische afgevaardigde Ali Moadel heeft Zondag de Perzische Tweede Kamer en de regering van Mossadeq er voor gewaarschuwd, dat de communistische Toedeh-partij, hoewel buiten de wet ge steld, iedere dag sterker wordt. Hij zei: „Wij moeten ondergrondfee activiteit voor komen en de leiders, die bijzonder actief zijn in de ministeries van onderwijs en juistitie en in de hoge scholen, arresteren. Nu de werkloosheid toeneemt en als gevolg van schaarste en hoge prijzen wijdversprei de onrust heerst, oefent de Toedeh een sterke aantrekkingskracht uit op de massa." Pope: Actie tegen extremisten in Duitsland KARLSRUHE, (Reuter). Dr. Robert Lehr, de West-Duitse minister van Binnen landse Zaken, heeft op het congres van de Christelijk-democratische partij te Karls ruhe verklaard, dat hij spoedig bij de fe derale rechtbank ter bescherming van de grondwet een vervolging zal instellen tegen de communistische partij en de socialisti sche rijkspartij van ex-generaal Rehmer teneinde deze partijen onwettig verklaard te krijgen. Vietminh-vertegenwoordiger moet Birma verlaten RANGOON, (Reuter). Birma heeft de vertegenwoordiger van de (communisti sche) Vietminh en zijn staf te Rangoon verzocht het land zo spoedig mogelijk te verlaten, daar hun activiteit beschouwd wordt als „nuttig voor elementen die tegen de regering zijn". CAïRO, 21 October, (Reuter en United Press) De Engelse regering heeft dit week einde uitvoering gegeven aan haar aangekondigde voornemens om de troepensterkte in Egypte en de Soedan op te voeren. Van Cyprus, Engeland en Triëst uit zijn grote troepencontingenten naar Egypte vertrokken en ook de garnizoenen in de Soedan ontvingen versterkingen. Amerikaanse vliegtuigen zijn met de bemanningen, die ervaring in Korea hadden opgedaan, op Malta aangekomen. In de kanaalzone kwam het Zaterdag en Zondag weer tot enkele incidenten, waarbij schoten vielen. Een Egyptische schildwacht werd gedood, doch volgens Engelse lezing viel deze door het vuur van eigen troepen. Een Britse pant serwagen in Port Said werd beschoten, doch de bemanning schoot niet terug. Volgens Egyptische bekendmaking echter hebben Britse pantserwagens op verschillende punten op Egyptische troepen gevuurd. minv een communique dat ri! TG Van Financiën wordt ^ïanhorf anse benzineprijs met iflSS" met 10'40 frs- wordt ver- ^6tfrcs Worc^ PrÜs voor 1 liter Fraude bij gemeente bedrijven te Amsterdam Bij het Gemeentelijk Energiebedrijf te Amsterdam is fraude ontdekt. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn vijftien werk lieden en ambtenaren van het G.E.B. als mede een ambtenaar van het Waterleiding bedrijf, in arrest gesteld. De betrokkenen zouden zich grote hoe veelheden materialen hebben toegeëigend. Ambtenaren gaven vervalste bonnen uit, waarop in de G.E.B.-magazijnen materi alen voor nieuwe aansluitingen en de straatverlichting werden verstrekt. De zaak is aan het licht gekomen toen een G.E.B.-auto een aanrijding kreeg en de houding van de chauffeur de politie vreemd voorkwam. Bij het Gemeentelijk Energie bedrijf te richt. Ook personeel van de Gemeentelijke Waterleiding en de gemeentetram zou bij de fraude betrokken zijn. Staking in België vermeden Op het laatste ogenblik is de staking, waarbij 1.200.000 Belgische arbeiders be trokken zouden zijn geweest en die een verlamming van de voor de herbewapening belangrijke industrieën zou veroorzaken, vermeden. Maar voor het eerst hebben de patroons, ondanks de gunstige economische conjunc tuur, waarin zij zich op het ogenblik be vinden, niet toegegeven aan de looneisen van de vakbonden, met name die tot ver hoging van de basisionen met 50 centimes per uur of 100 francs per maand voor de employés. Het communiqué van de rege ring wijst er namelijk duidelijk op, dat waar de werkgevers in de 44 paritaire commissies die de loonconventies afsloten, aan de arbeiders de 50 centimes per uur weigerden, de staat deze loonsverhoging voor haar rekening zal nemen. Zij zal deze loonsverhoging dekken door hogere belastingen of een belasting op de export. De regering rekent er echter op, dat bijvoorbeeld de metaalindustrie, welke op het ogenblik zeer hoge winsten maakt, deze 50 centimes zelf zal betalen. De patroons merken op, dat het mini mumloon van 16.50 francs tot 17.50 francs per uur, dat in de metaalindustrie werd bepaald, een pure fictie is. Het werkelijk uitbetaalde uurloon van de ongeschoolde volwassen arbeiders bedraagt meer dan 20 fr. per uur, geschoolde arbeiders en specialisten verdienen tussen de 25 en 30 fr. per uur. De hoofdzaak is echter, dat de vakbon den een gegeven woord niet respecteren. Zij hebben vrijwillig de conventie, welke de lonen bindt aan de schommelingen van de index voor de kleinhandelsprijzen, aan vaard. Thans beweren zij, dat de index der kleinhandelsprijzen niet de juiste weer gave is van de levensduurte. De ouderdomspensioenen worden bij de nieuwe regeling tot 25.000 fr. voor man en vrouw verhoogd en de arbeiders zullen meer vacantie krijgen. Voor de Nederlandse land- en tuinbouw is het belangrijk te weten, dat de Belgische regering besloten heeft de import van goedkopere fruitsoorten en groenten te be vorderen. President Auriol en premier Pleven heb ben gisteren in redevoeringen, waaraan de Franse pers vanmorgen veel aandacht be steedt, nogmaals met klem gewezen op de noodzaak, met vereende krachten de in flatie het hoofd te bieden. Premier Pleven zette uiteen, dat op dit ogenblik een deva luatie van de franc, die zo erkende hij door sommigen wordt begeerd, een econo mische en financiële absurditeit zou bete kenen, die de levenskosten voor allen nog aanmerkelijk hoger op zou drijven. De president der republiek riep voorts de Fransen op tot ruimer onderling berip en meer sociaal rechtvaardigheidsbesef. Frank- rijks president sprak deze woorden van nationale bezinning uit ter gelegenheid van de onthulling van een monument ter nage dachtenis van de slachtoffers van de Duitse bezetting in het departement van de Cha- rente. Het was voor het congres van zijn partij, de unie van verzetslieden, te Marseille, dat minister-president Pleven, na René Mayer, dus nogmaals de devaluatie-geruchten ont kende en bovendien stelling nam ten aan zien van twee andere vraagstukken van brandende actualiteit. Zo sprak hij zijn vertrouwen uit in de voorspoedige ontwik keling van een Europees federalisme, dat hij een economische noodzaak van de eerste orde noemde en waartoe hij in het bijzon der een beroep deed op de partijen van zijn meerderheid en speciaal de socialisten, die hij opriep opnieuw hun deel der regerings verantwoordelijkheid te aanvaarden. De klem, waarmee deze invitatie aan het adres der afvallige socialisten werd gericht, wijst erop, dat Pleven zich terdege van het ge vaar bewust is, dat hem wacht indien hij 6 November bij de terugkeer van het parle ment nog steeds niet volledig op de socia listische medewerking voor de uitvoering van zijn regeringsprogram zou kunnen re kenen. Men verwacht dan ook, dat de pre mier in de twee resterende weken al zijn overredingskracht voor dit doel zal aan wenden. Crisis op komst Steeds sterker wint inderdaad in politie ke kringen de overtuiging veld, dat het land een zware politieke crisis staat te wachten, wanneer de socialisten een plaats op de regeringsbanken' niet op zeer korte termijn zouden innemen en het is dit zelf de dwingende probleem, dat deze week ook door andere regeringspartijen in het bij zonder de radicalen in congressen be sproken zal worden. Ofschoon er onder de socialisten enkele kopstukken zoals de oud ministers Ramadier en Mollet wel bereid schijnen onder zekere voorwaarden de ge lederen der vroegere derde macht opnieuw te sluiten, lijkt niettemin de meerderheid van de partij, die nog steeds rnckt over de schoolstrijd en bovendien bevreesd is voor een verder verlies van aanhang, nu het leven voor de Fransen ten gevolge der voortdurende prijsstijgingen dagelijks zwaarder wordt, in haar oppositiehouding te willen blijven volharden. Waar evenwel een andere parlementaire meerderheidsbasis met medewerking der Gaullisten nog steeds op voorlopig onover winnelijke tegenstanden stuit, dient men dus in Frankrijk op korte termijn weer eens rekening te houden met ernstige politieke complicaties, tenzij alsnog de socialisten hun gedragslijn zouden herzien. Zondagmorgen is voor de kust van Sta- venisse, op het eiland Tholen het Belgisch tankscheepje „Gurka", groot 940 bruto re- gisterton en eigendom van de rederij Pluvie te Antwerpen, gestrand. Toen het laag wa ter werd is het schip doormidden gebro ken. Een van de tanks met benzine kreeg daarbij een lek, waardoor 180.000 liter benzine zich over het water verspreidde. De rijkspolitie te water bleef in de nabij heid om het scheepvaartverkeer te waar schuwen. Een bergingsvaartuig heeft bij opko mend water de „Gurka" op een zandplaat gesleept, waarna een Belgisch tankschip de lading benzine overgepompt heeft. De „Gurka" zal naar Antwerpen worden gesleept om daar te worden gerepareerd. Zaterdag is de tekst bekendgemaakt van het Egyptische protest, dat Vrijdag aan de Britse ambassadeur te Cairo werd over handigd. Hierin wordt gezegd, „dat de Britse auto riteiten in de kanaalzone optreden alsof zij zich bevinden in een overwonnen ge bied, dat geheel aan haar genade is over geleverd". De nota somt een aantal incidenten op, die zich sinds 16 October hebben voorge daan en die geweten worden aan „provo catie door het verschijnen van Britse strijdkrachten en pantserwagens, die door de straten van Ismailia en Port Said trok ken, toen de bevolking uiting gaf aan haar vreugde over het opzeggen van het Brits- Egyptisch verdrag". Tenslotte wordt in het protest de Britse regering verzocht onmiddellijk al haar strijdkrachten uit de kanaalzone terug te trekken, zulks in overeenstemming met het opzeggen door Egypte van het Brits-Egyp tische verdrag van 1936. De Egyptische orde van advocaten be sloot een telegram te zenden aan de secre taris-generaal van de UNO, Trvgve Lie, teneinde te protesteren tegen „Britse ag- gressie in de Suezkanaalzöne tegen vrede lievende Egyptenaren". Buigingen naar links De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Mohamed Salah El Din Pasja, heeft Zaterdag op een persconferentie te Caïro verklaard, dat Egypte zich door niets zal laten afleiden van de koers, die 'het thans met betrekking tot Engeland volgt. Hij zeide: „De Egyptische kwestie baart thans alle Arabische staten zorgen. Wij staan niet alleen." In antwoord op een vraag over de be richten. omtrent Italiaanse en Amerikaanse aanbiedingen om in het geschrf te bemid delen, zeide de minister: „Egypte wil niets meer met de Britten te maken hebben, tot dat zij dit land verlaten. Wij zullen niet het initiatief nemen in dit opzicht. Wij zijn echter bereid te horen wat de anderen heb ben te zeggen." Volgens waarnemers te Caïro bedoelde de minister met de woorden „de anderen" ook de Sovjet-Unie. Volgens „Al Misri", een vooraanstaand dagblad, moet Egypte er naar streven een alliantie met de Sovjet-Unie te sluiten te genover het Westen, „dat zijn krachten tegen ons mobiliseert". De Egyptische staatsomroep heeft in de Arabische uitzending van Zondag een be langrijke plaats ingeruimd aan een artikel in het Sovjet-Russische blad „Izwestia", waarin de „nationale aanspraken van Egyp. te" gesteund worden. Ook de verklaring van radio-Peking, waarin aan Egypte de steun van het Chinese volk wordt toege zegd, werd omgeroepen. Zaterdagavond stond in het sterk met de regering verbonden blad „Al Misri" een artikel, waarin een niet-aanvalspact met de Sovjet-Unie wordt voorgesteld. Soedan wil zelfbestuur De commissie, welke door de Soedanese regering belast werd met de voorbereiding van de grondwetsherziening om alle par tijen in de Soedan tevreden te stellen, heeft Zaterdag de secretaris-generaal van de UNO, Trygve Lie, telegrafisch verzocht een commissie van de UNO naar de Soedan te zenden. Deze commissie zou gedurende ten hoogste twee jaar het oppergezag moeten uitoefenen en de vorming van een onaf hankelijke Soedanese regering moeten ver zekeren. WASHINGTON, (Reuter). President Truman heeft Zaterdag generaal Mark W. Clark benoemd tot ambassadeur bij het Vaticaan. Hij is de eerste in deze functie. Sedert Myron Taylor aftrad als per soonlijk vertegenwoordiger van Truman bij het Vaticaan, hebben verschillende niet-katholieke kerkelijke organisaties er bij Truman op aangedrongen geen opvol ger te benoemen. Enkele maanden geleden verklaarde president Truman, dat hij niet voornemens was een opvolger aan te wijzen. Generaal Clark, die 56 jaar oud is, heeft gedurende de gehele tweede wereldoorlog als Amerikaans commandant te velde ge diend. Hij speelde een leidende rol bij de voorbereiding van de invasie m Noord- Afrika. Na de oorlog werd hij benoemd tot hoofd van de bezettingstroepen en Hoge Com missaris in Oostenrijk. In kringen van het Vaticaan heeft men levendige voldoening uitgesproken over de benoeming van generaal Clark tot eerste ambassadeur der Verenigde Staten bij de Heilige Stoel. Men verklaarde, dat de keus van generaal Clark een gelukkige is, daar het bekend is, dat hij in hoog aanzien staat bij de Paus. oooooooo&.ooooooococooooooooooc ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt te 10 uur: Wisselende bewolking met enkele buien vooral in de kustprovincies. Meest matige wind tussen Zuid-West en Noord-West. Hier en daar lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 23 October Zon op 7.17 uur, onder 17.31 uur. Maan op 23.37 uur, onder 15.12 uur. (Laatste kwartier) Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 October Hoog water: 8.04 en 20.27 uur. Laag water: 3.27 en 15.44 uur. Dinsdag 23 October Hoog water: 9.05 en 21.37 uur. Laag water: 4.15 en 16.37 uur. XJCOt Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant M r;reenkomst luidt: de overeenkomst zal een protocol ^toegevoegd, waarin punten als het danguerilla-strijders en de wijze •leenonderzoek zal worden ingesteld Weerde neutraliteitsschendingen, morden geregeld. Wij allen zijn slechts delen van een ontzaglijk geheel, waarvan de natuur het lichaam is en God de ziel. In Londen is het afgelopen weekeinde weer de jaarlijkse reünie gehouden ter herinnering aan de overwinning van het Britse Achtste Leger op Rommels „Afrika korps" te Alamein. Winston Churchill, Engelands eerste minister gedurende de oorlog, generaal Dwight D. Eisenhower en veldmaarschalk Lord Montgomery van Alamein namen aan het banket der „Woestijnratten" deel. (Van onze correspondent in Brussel) (Van onze correspondent te Parijs) Tijdens de slotzitting van het vierde congres van de K.V.P. te Utrecht heeft de voorzitter van de katholieke Tweede Kamerfractie prof. mr. C. P. M. Romme Zondag een rede gehouden waarin hij verslag iiitbracht over het parlementaire werk in de afgelopen periode. Links jirofessor Romme tijdens zijn rede. Rechts een deel van de bestuurstafel.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1