Leids docent zag Korea ïCHaan PAKHUISRUIMTE Kort en bondig B. de Vilder Zn DË RADIODOKTER ENIGE FLINKE VERKOOP» Brengt Een land met een grootse historie thans veroordeeld tot een sombere toekomst uuüe materialen en papier bewaren Beverwijk IJmuiden VQETZAKKEP* en PLAIDS Inlijsten van foto's „DE ECONOOM" KROMHOUT MOTOREN FABRIEK- „Meepraten en beslissen over alles en iedereen" Jubileumstuk van „Nieuw Leven" Scheepvaart „Black Shadows" in Thalia POPULAIRE HOOVER VERHUURDAG VOORUYV TUIN Heeft U geen Radiotoestel? „ARTISTIEK SCHOENREPARATIE M. REM BEKWAME VAKLIEDEN VROUWEN en MEISJES PTT TELEFOONDISTRICT HAARLEM a. vaklieden b. geoefende werklieden WOENSDAG 2 4 OCTOBER 1951 Na als „civil affairs officer" bij het Nederlandse detachement een jaar in Korea te hebben doorgebracht, is thar.3 in Leiden teruggekeerd de heer F. Vos, docent in de Japanse taal en letterkunde aan de Rijksuniversiteit; De heer Vos verklaarde des gevraagd geen moment spijt te hebben gehad van zijn Koreaanse periode, die hij gro tendeels doorbracht bij de bataljonsstaf, ingedeeld bij de vermaarde tweede Ameri kaanse infanterie-divisie, waar hij generaal Walton Walker en kolonel Den Ouden heeft gekend. De heer Vos, die naast Japans ook Koreaans doceert, heeft in dit opzicht natuurlijk veel aan zijn reis gehad, die hem de gelegenheid gaf, een indruk te krijgen van de verschillende dialecten. Maar ook leerde hij de Koreanen kennen en het land dat na eeuwen van teruggetrokkenheid plotseling in het felle licht van de belangstelling der wereld gerukt werd. Hij zag de reactie van het volk op de oorlog niet in filmjournaals en kranten koppen, maar met eigen ogen en kreeg een indruk van hetgeen het land op cultureel gebied heeft, en had in voorbije tijden. „Enkele beelden zijn mij zo diep in het ge heugen gegrift, dat zij mij altijd zullen bij blijven", aldus de heer Vos. Daar waren de stromen vluchtelingen, die tussen de beide legers steeds weer opgejaagd werden en waarin de kinderen, die gedragen werden, of zelf nóg kleinere kinderen droegen, zel den huilden. Ook het kleine jongetje, dat een schot door zijn arm had gekregen en daarvoor een pijnlijke operatie onderging, gaf geen kik. De Koreanen zijn een berus tend volk. In het Noorden is er weinig ge wapend verzet tegen het communistische régime; de weerstand blijft hier in hoofd zaak beperkt tot anti-communistische pro paganda, die door de Christenen verspreid wordt, een situatie die enigszins te verge lijken is met die in Oost-Duitsland. Voor wie eenmaal Japan gezien heeft, is Korea, vooral op cultureel gebied, weinig interessant, aldus de heer Vos. Het land vertoont een grote armoede aan cultuur monumenten, vooral sinds de communis ten bij hun eerste bezetting van Seoul (dat de Koreanen zelf uitspreken als „Sool") daar alle kunstschatten weghaalden. De stad heeft mooie gedeelten; de fraaie pa leizen van de vroegere koning staan er nog en het pagodenpark is interessant. Voor de oorlog waren er in Seoul vier uni versiteiten: de Japanse nationale Univer siteit van Korea, de Christelijke Universi teit, de Korye Universiteit, een uitgegroeid college en de meisjes-universiteit. Ten Zuiden van de achtendertigste breedtegraad kan men thans studeren in Taigoe en Poe- san, waar een vereiste van toelating echter is, dat men een jaar voor de U.N.O. gewerkt of gevochten heeft. Wat de positie van de vrouw betreft, is Korea nog ver bij ons achter; het gerucht van de emancipatie gaf voorlopig nog slechts aanleiding tot de op richting van een vrouwenbeweging, maar De minister van Economische Zaken heeft een beroep gedaan op de bevolking, mede te werken aan de inzameling van oude materialen en afvalstoffen. In vele gevallen dient men door het bewaren en afleveren van oude materialen direct reeds het eigen belang dan wel dat van charita tieve instellingen of jeugdorganisaties. De ingezamelde oude materialen komen als grondstof ten goede aan de Nederlandse industrie die er tal van nuttige en vaak onontbeerlijke gebruiksartikelen van ver vaardigt, alsmede van de export die ons land aanzienlijke bedragen aan deviezen kan opleveren. Van groot belang is het bewaren van lompen, van alle soorten geweven en ge breide oude textielgoederen, van oud pa pier, oude metalen en beenderen. Oude voorwerpen van riet, biezen of coeos, oude vloerbedekking van linoleum of balatum, gegummeerde kledingstukken of artikelen van plastic zijn onbruikbaar voor verwerking en behoeven dus niet be waard te worden. Oude schoenen zijn niet altijd waardeloos. Conservenblikken of flessen met een inhoud van minder dan 1 liter behoeven niet te worden bewaard, tenzij men hiervoor statiegeld terug zou ontvangen. Teerpapier carbonpapier, vettig papier en cellophaan behoren met het huisvuil te worden weggeworpen, aangezien deze pa piersoorten, wanneer zij tussen het overige oude papier terecht komen, bij verwerking door de industrie schade aan de machines kunnen veroorzaken. De bedoeling is, dat het bewaarde oude materiaal via de bonafide handel terecht komt bij de industrie. De inzameling geschiedt door de leden van de Ondervakgroep Opkopers van Oude Materialen en Afvalstoffen, die te herken nen zijn aan een speciaal schild dat aan hun wagens ol pakhuis bevestigd is. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuidholland, mr. L. A. Kesper heeft op een bijeenkomst van de Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuidholland on der meer gezegd dat congressen, landdagen, jaarvergaderingen, studieconferenties of hoe dergelijke bijeenkomsten ook verder mogen worden genoemd waarop de be spreking van onderwerpen van allerlei aard wordt ingeleid door prominente figuren op economisch, politiek, cultureel, maatschap pelijk en velerlei ander gebied, tegenwoor dig aan de orde van de dag zijn. „De uitno digingen ervoor dwarrelen ons als het ware om het hoofd", aldus mr. Kesper. „Bij deze overvloed van praatgelegen heden is het niet meer dan natuurlijk, dat velen zich de vraag stellen, of al die bij eenkomsten wel nuttig zijn, of de zaken, waarover wordt gesproken, door al dat ge praat en gediscussieer niet verstikt worden, of men niet beter zou doen met wat minder tijd te besteden aan vergaderen en wat meer aan practisch werk. Inderdaad wordt over een aantal dingen die dringend een oplossing behoeven, meer gepraat dan noodzakelijk en gewenst is." Met name voelt mr. Kesper zeer sterk het. ongewenste van de richting, waarin ons op zichzelf zo gelukkige democratische stelsel wel eens dreigt af te drijven: de richting van het meepraten en mede willen beslis sen over alles en iedereen. Het is zijn vaste overtuiging dat men hiermede de demo cratie geen dienst bewijst. Het brengt ver lamming van daadkracht en verslapping van verantwoordelijkheidsgevoel bij hen die volgens de regels van het democratisch spel tot het nemen van beslissingen zijn ge roepen. daar bleef het bij. Als godsdiensten kent het land het Boeddhisme, het Confucianis me, het Shamanisme (een vorm van gees tenbezwering) en het Christendom. Na de Philippijnen heeft Korea in het Verre Oosten het grootste percentage Christenen. Vergane grootheid De grote dagen van Korea liggen in de zesde en zevende eeuw, toen Korea als de leermeester van Japan beschouwd werd, en in de vijftiende eeuw, toen het Koreaan se alfabet uitgevonden werd. De Koreanen gebruikten toen al regenmeters en drukten boeken met behulp van losse metalen let tertypen. Belangrijke werken werden toen geschreven. De toekomst van Korea ziet de heer Vos somber in. Aangezien de Koreanen het zelf voortdurend oneens zijn, zou de een wording van het land he'el wat voeten in de aarde hebben, als deze aan henzelf werd overgelaten. Hiervan is voorlopig natuur lijk geen sprake. Vele Koreanen hebben weinig vertrou wen in het werk van de U.N.O., hetgeen op zeer trieste wijze naar voren komt in hun mening, dat slechts een derde wereldoorlog de oplossing kan brengen van hun pro bleem. De Geheelonthouders Toneelvereniging „Nieuw Leven", die dezer dagen 45 jaar bestaat, vierde dit jubileum Dinsdagavond in het Kennemer Theater met een geslaag de opvoering van het toneelspel „Frieda" van Ronald Millar, in de Nederlandse ver taling van Paul Huf. Jan Velzeboer van het Amsterdams To neel Gezelschap had de regie op zich geno men; onder diens vakkundige leiding werd dit geschikte speelstuk met succes opge voerd. Luitenant Robert Dawson heeft tijdens zijn verblijf in een Duits krijgsgevangenen kamp het verpleegstertje Frieda leren ken nen. Hij is na zijn vlucht uit het kamp met haar getrouwd en brengt haar, als het spel begint, in de kring van zijn familie, waar men zeer uiteenlopende meningen heeft over haar, die enkele maanden tevoren nog tot „de vijand" gerekend werd. „Wij moeten meer zijn dan overwin naars". Met deze woorden van Paulus noogt de predikant, die het huwelijk tussen b°ide jonge mensen voltrokken heeft, de vijand schap te doen veranderen in humanere ge voelens. Langzamerhand gaan de leden van het Dawson-gezin Frieda met andere ogen zien, al gebeurt dat bij enkelen niet zonder een zware innerlijke strijd. Het was de eerste maal. dat het stuk door dilettanten werd opgevoerd. De leden van ..Nieuw Leven" hebben hun best gedaan goed voor de dag te komen en Velzeboer heeft met hen een uitvoering kunnen geven, die dikwijls ontroerde door de diepe ernst en de grote overgave, waarmee deze ama teurs hun rollen speelden. „Frieda" stelt hoge eisen aan de niet-vakmensen; aan deze eisen heeft men weliswaar niet over al kunnen voldoen, maar het was niette min een zorgvuldig voorbereide, zuiver- afgestemde voorstelling. Na afloop heeft men alle medewerkenden hartelijk gehuldigd en een afzonderlijk woord van waardering gesproken tot het echtpaar J. SchelvisJansen, dat sedert de oprichting van „Nieuw Leven" een actief aandeel in het verenigingsleven heeft. A. J. VAN DER WEIJDEN. BINNENLAND Wegens gebrek aan orders zal de con fectiefabriek N.V. Bugo te Amsterdam Zaterdag haar ateliers sluiten en het gehele fabriekspersoneel. 85 vrouwen en 16 mannen, ontslaan. De hiertoe vereiste vergunning is verkregen. De Surinaamse landsregering heeft een ambtenaar benoemd tot beheerder van de Kamer van Koophandel te Paramaribo. De leden van deze Kamer zijn de vorige week en bloc afgetreden wegens een geschil tussen de regering en de Kamer van Koophandel wegens de weigering der regering, de nieuwe invoerregeling op te heffen. Volgens deze regeling moeten importeurs bij een aanvraag voor een vergunning 20 a 35 pro cent van het bedrag der orders storten. De minister van landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is met de georganiseerde landbouw tot overeenstemming gekomen over de regeling van de kuikentoewijzingen voor 1952. In de regeling wordt verband ge legd tussen het aantal kuikens dat wordt toegewezen en de oppervlakte bouwland, welke de pluimveehouder met aardappelen of korrelmais zal bebouwen. Op 27 October des ochtends om kwart voor elf zullen de uit Indonesië terugkeren de mijnenvegers „Jan van Gelder", „Abra ham van der Hulst", „Pieter Florisz" en „Abraham Crijnssen" binnenlopen in de haven van Nieuwediep. Drie jaar gevangenisstraf is geëist tegen een 20-jarige schippersknecht uit Rot terdam. die bij inbraken in Amsterdam, Breda, Dordrecht. Rotterdam en Maastricht totaal f4500 had buitgemaakt. De verdachte verklaarde voor de rechtbank, dat hij van het geld „een heerlijke zomer" had gehad. De onderdirecteur van de K.L.M., de heer W. C. J. Versteegh zal op 1 Januari de dienst van de K.L.M. met pensioen verlaten. De heer Versteegh, die op 19 Mei 1886 te Soerakarta werd geboren, behoort tot de pioniers van de Nederlandse luchtvaart. Op 26 October zal het 50 jaar geleden zijn. dat het eerste sanatorium voor long lijders in Nederland, „Oranje Nassau's Oord" te Renkum, gesticht door Koningin-Moeder Emma, namens haar werd geopend door Koningin Wilhelmina. Op Zaterdag 27 Oc- op de terreinen van het sanatorium gehouden worden. Daar in 1944 het gehele archief door oorlogshandelingen verloren ging. heeft men de grote groep van oud patiënten van vóór 1944 niet kunnen be reiken. De 28-jarige voormalige nationaal-socia- listische journalist B. ter S. uit Amsterdam is door de Bijzondere Strafkamer te Amster dam veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf met levenslange ontzetting uit de openbare rechten. Als 21-jarige „hoofd opsteller" van het weekblad „De Daad", als jeugdredacteur van het weekblad „De Waag" en plaatsvervangend hoofdredacteur van de „Stcrmvlag" had hij pro-Duitse artikelen geschreven. De A.N.W.B. adviseert wandelaars des avonds op onverlichte wegen zonder voet- of rijwielpaden uiterst links te houden. Men is dan veilig voor het achteropkomend ver keer en ziet het tegemoetkomend verkeer tijdig genoeg naderen om te kunnen uit wijken. De A.N.W.B. geeft automobilisten de raad. overdag bij dichte mist met de kop lampen vol aan te rijden, hetgeen trouwens in het Wegenverkeersreglement wordt voor geschreven. Het ontsteken van stadslichten heeft bij mist geen enkel nut. De theologische faculteit van de univer siteit van Pretoria zal een eredoctoraat ver lenen aan dr. K. H. E. Gravemeyer. algemeen gedelegeerde der Ned. Hervormde Kerk. Dr, Gravemeyer. die in opdracht der Generale Synode reeds enige tijd in Zuid-Afrika vertoeft, zal de Hervormde Kerk bij de Van Riebeekherdenkingen vertegenwoordigen. HAARLEM EN OMGEVING De „Alg. Bond van Ouden van Dagen", afdeling Haarlem, geeft op 29 en 30 October een ontspanningsavond in „St. Bavo", Smedo- straat. Het zang-, toneel- en operettegezel schap „Johez" zal beide avonden belangeloos verzorgen. Thalia geeft morgen één speciale voor stelling van de Nova-film „Zwarte schadu wen over Afrika". André Cauvin voert de toeschouwers per camera door de jungle van de Belgische Congo en daardoor worden een aantal my steries onthuld, die in dit nog zo weinig geëxploreerd gebied voortleven in plechtige ceremoniën, gewoonten en gebruiken. Men maakt er onder meer kennis met de aristocratische Batoeki's en mef.de afzich telijke Pygmeën. De spanning in deze rol prent wordt mede verhoogd door opwin dende jachtavonturen, het vangen van een levende gorilla en het vissen van de „Mu- rana-vis" met zijn enorme kaken en tan den. Offerceremoniën voor mysterieuze goden en de moordpractijken van de ge vreesde luipaardmannen vragen de aan dacht. Dat de werkelijkheid boeiender kan zijn dan de meest geraffineerd bedachte fictie, wordt in deze film bewaarheid. OPEN DRIVE VAN „DE JUMP" De IJmuidense bridgeclub „De Jump" heeft een „open drive" in de gymnastiek zaal van de R.H.B.S. gehouden. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer B. J. Boer, gaf deze de leiding van de avond over aan de wedstrijdleider, de heer J. Kramer. Deze zorgde er met de heer Porck voor, dat de drive goed en vlot ver liep. Toen om ongeveer kwart over elf de prijswinnaars uit de bus kwamen, bleek dat in lijn a de heren Maarleveld-Suyk de eerste prijs en de fam. Spruit de twee de prijs gewonnen hadden. In lijn b wa ren het de heren v. d. Wal-v. Groningen, die de eerste prijs haalden en de heren Korver-Klinkenberg, die de tweede prijs verwierven. In lijn c kregen de dames KramerSchoen de eerste prijs en de heren GroenOosterhout de tweede. In lijn d had het echtpaar Veen de eerste prijs en het koppel heren v. d. BurgLamoen de twee de prijs. Akkrumdijk, 22 van Suez naar Djeddah. Aldabi, 22 te Rio de Janeiro. Averdijk, 23 te Rotterdam. Aagtedijk, 22 van Babia. Aalsdijk, 21 te Galveston. Abbekerk, pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Agamemnon, 23 van Rotterdam te Amsterdam. Alblasserdijk, 20 te Galveston. Amstelstad, 22 van Amsterdam naar Hamburg. Arkeldi.ik, 21 te Galveston. Alnati, 22 van Montevideo naar Santos. Averdijk. 22 van New York te Rotterdam. Alwaki, 22 300 m. NW. Fernando Noronha Amsteldiep, 22 500 m. W. ten Z. Scilly's. Arundo, 22 580 m. W.NW. Scilly's Agatha, 22 150 m. W.NW. Natuna eil. Almkerk, 22 100 m. O. Port Soedan. Aludra, 22 160 m. ZW. Sable eil. Amstelpark, 22 120 m. ZW. Belle Isle. Amstelvaart, 22 420 m. NO. Bermudas. Armilla, 17 van Saigon naar I-Iaiphong. Bali, pas. 22 Minicoy n. Djibouti. Baarn, 22 van Corral naar Talcahuano Bantam, 20 van New Orleans te New York. Boissevain, 20 te Kaapstad. Bonaire, 22 580 m. ZW. Plymouth. Bacchus, 20 van Ciudad Bolivar te Demerara. VRIJDAG A.S. f 1.50 per halve dag of avond gebracht en gehaald. Be spreek tijdig. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 VOOR U ALLEEN hebben wij deze advertenties moe ten plaatsen, want iedereen koopt bij VAN VEEN, Zyl- weg 26—28, Haarlem. Meu belen. Bedden, Regenjassen, Rijwielen, Stofzuigers, Kin derwagens. Karpetten, De kens, Mantels, Costuums. Let wel: Geen vooruitgeta- ling Bandjermasin, 22 200 m. NW. Soerabaja. Blommersdijk, 21 van Boston te Philadelphia. Bennekom, 22 300 m. NO. Curagao n. Antw. Chama, 22 van Suez. Cascade. 18 v. New Orleans n. Pastelillo. Castor. 23 te Paramaribo Corilla. pass. 22 Daedalus. Duivendrecht, 22 van Plymouth. Delft. 21 te Callao. Delfland, 22 380 m. Z. ten O. St. Vincent. Diemerdijk, 22 150 m. W.ZW. Ouessant. Enggano, pass. 22 Minicoy naar Colombo. Edam, 22 300 m. Z.ZW. Cp. Race. Etrema, 23 v. Curagao te Cristobal verwacht. Esso Amsterdam, 22 580 m. ZW. Flores. Esso Den Haag, 22 800 m. NO. Guadeloupe. Esso Rotterdam, 22 1080 m. ZW. Fayal. Friesland (SSM), 21 v. Gdynia te Bordeaux. Groote Beer, pass. 22 Elba Cp. Rode Zee. Gaasterland, 22 480 m. N. ten O. St. Paulsrock. Ganymedes, 22 te Curagao v. Trinidad. Hydra, pas. 22 Ouessant n. Barbados. Heelsum, 22 780 m. W.ZW. Flores n. Le Havre. Hermes, 22 350 m. W. Lissabon n. San Juan. I-Iersilia, 22 300 m. ZW. Flores n. Antwerpen. Ittersum, 22 dwars Plymouth. Japara (KPM), 23 v. Belawan te Fadang verw, Jupiter, 23 Tunis verwacht. Klipfontein, 22 van Teneriffe n. Southampton. Kota Inten, 19 van Rotterdam te Philadelphia. Karsik, 22 v. Kema n. Tikamuta. Kedoe, 22 480 m. W. ten N. Minicoy. Kota Baroe, 22 240 m. W. ten N. Guardafui. Laertes, 22 van Balikpapan naar Tarakan. Loenerkerk, 22 240 m. O. ten Z. Socotra. Luna, 22 van Algiers naar Lissabon. Larenberg, 22 dwars Algiers. Maaskerk, 22 van Hamburg te Amsterdam. Maasland, pass. 22 Lissabon n. Las Palmas. Macuba, 23 v. Bombay te Cochin verwacht. Markelo, pas. 22 La Zarote n. Dakar. Meerkerk, 22 360 m. Z.ZO. Dakar. Minjak, 22 v. Tj. Priok naar Pangkalpinang. Marissa, 22 600 m. ZO. Diego Garcia. Malea, 22 360 m. ZO. Torrestraat. Nieuw Amsterdam, 23 Southampton en Le Havre en 24 Rotterdam verwacht. Noordam, 22 150 m. Z. Cp Sable. Oberon, 22 van Paramaribo n. Port of Spain. Omala, 22 van Singapore naar Nonai. Prins Willem v Oranje, 19 v. R clam te Chicago Prins Alexander, pass. 19 Belle Isle. Prins Willem II. 22 500 m. ZW. Bermudas. Prins Willem III, 22 780 m. NW. ten W. Cp. Clear naar Le Havre. Prins Willem IV, 19 400 m. O. Belle Isle. Prins Willem V, 22 300 m. W. Cp. Wrath. Roepat, 19 van Amsterdam te Houston. Rijndam, 22 van Rotterdam te New York. Ruys, 22 van Kaapstad naar Mosselbay. Raki, 22 rede Amuran. Rijnkerk, 22 van Hamburg naar Rotterdam. Rodas, 20 v. St. Vincent naar St. Lucia. Sumatra, 20 te Soerabaja. Sarpedon, pass. 22 Azoren naar Laguaira. Soestdijk, 23 Singapore verwacht. Stad Alkmaar, 22 van Vlaardingen te New Or leans. Stad Vlaardingen, 23 15 u. aan de Hoek v. Hol land verwacht. Stentor. 23 v Ciudad Trujillo n. Barahona. Salland, 22 320 m. Z. ten W Recife. Scherpendrecht, 22 340 m. N.NW. Flores. Salatiga, 22 400 m. ZW. St. Helena. Sliedrecht, pass. 22 Ouessant. Sloterdijk, 22 260 m. O. St. Amaria. Stanvac Benakat, 22 v. Sungeigerong n. Belawan Stanvac Talang Akar, 21 v. Bangkok' n. Sung eigerong. Sunetta, 22 van Liverpool naar Belfast. Schie, 23 v. La Takia te Izmir. Tarakan, 23 Tj. Priok verwacht. Tiba, pass. 22 Belle Isle. Tjisadane, 22 te Dar es Salaam. Tibia, 22 200 m. Z.ZW. St. Vincent. Tjipanas, 22 130 m. NO. ten O. La Lata. Ternate, 22 140 m. N.NO. Massawa. Titus, pass. 23 Kp. Vilano naar Antwerpen. Tjikampek. 19 van Kobe naar Osaka. Tjibodas, 22 280 m. W.ZW. Manilla Bay. Utrecht, 19 van Westminster. Veendam, 22 van New York te Rotterdam. Volendam, vertr 24 van Rotterdam n. Halifax. Venus, 22 van Napels n. Cartagena. Willemstad. 22 v. Curagao, n. Maraeaibo. Winterswijk, vertr 24 v. Sfax n. Nederland. Westerdam, 22 260 m. W. Scilly's Willem Barendsz, 22 820 m. NW. Fernando No ronha. Woensdrecht, pass. 22 Mona Passage. Zijpenberg, pass. 22 Ouessant. Zeeland (SSM),'pass. 22 Kiel. KLEINE VAART Algarve, 21 van Bremen te Avonmouth. Aalsmeer, 18 van Dublin te Preston. Bianca, 21 van Mogador naar Nantes. Bill, 24 v. Manchester te Lissabon verwacht. Blue Boy, 23 van Londen te Amsterdam. Coolhaven. 20 van Safi naar Rouaan. Corona, pass. 22 Holtenau. Dacapo, 21 van Rotterdam te Helsinki. Duiveland, 23 van Kopenhagen te Domsjo. De Ruyter, 22 van Stockholm te Nortelje. Eban, 20 van Hamburg naar Goole. Ellewoutsdijk, 22 v. Preston te Nantes. Escaut, 22 v. Parijs naar Antwerpen. Ferocia, 22 van Barry te Passages verw. Frisia, 23 van Barton te Heysham. Flevo, 18 v. Gibraltar te Boston. Glashaven, 23 Kopenhagen te Rotterdam. Geert Bodewes, 22 v. St. Louis n. Casablanca. Hast I. 22 van Newport Mon n. Swansea. Hoogezand, 22 vè Wismar te Avonmouth. Henriëtte, 23 van Helsinki naar Kotka. Ingeborg. 23 v. Frederikstad n. Helsinki. Koningshaven, 22 v. Boston n. Rouaan. Larix, 22 Kiel gepass. v. IJm. n. Norrköping. Lacra, 22 van Kodmansholmen n. Londen. Lies, 22 van Port Talbot n. Gefle. Marietje Bohmer, 20 nog te Kemi. Mata, pass. 22 Terschellingerbank. Mizar, 23 van Rotterdam naar Abo. Matthew, 23 v. Vlaardingen naar Oslo. May Mere, 22 v. Algiers te Licata. May Star, pass. 22 Ouessant. Martini, 17 van Bayonne naar Hull. Michel Swenden. 22 v. Gent te Middelfart. Mulan, 22 van Rotterdam te Rostock. Nieuwland, 21 van Rotterdam te Grangemouth. Njord, 23 v. Passages te Calais verwacht. Norma, pass. 22 Rouaan. Netta, 21 te Port Lyautey v. Bayonne. Noordland, 22 v. Norrköping te Ranvik Pavo, 22 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Ponto, 21 van Jakobstadt naar Zaandam. Peter Swenden, pass. 22 Brunsbüttel. President Roosevelt, 18 v. Newport Mon naar Hamburg. RPS. pass. 22 Lands End. Rose Marie, 18 van Aberdeen op de Tyne. Sporota, 23 te IJmuiden verwacht. Sambre, 22 van Rouaan naar Parijs. Servus, 23 v. R'dam te Garston. Ton, vertr. 23 v. Amsterdam naar Rotterdam. Tilly, Kiel gepass. n. Helsinki. Van Gelder, 22 van Norrköping te Hudixvall. Vrede, 23 van Wismar naar Dover. Westpolder. 26 v. Oporto te Rotterdam verw. IJstroom, 21 van Amsterdam te Bristol. Uit grote voorraad leverbaar: Klim. en struikrozen, Ligus- trum voor heggen. Populie ren voor windkering, jonge Fruitbomen om fruit te pluk ken en vele diversen bes- en bloemheesters, o.a. Japanse Kers, Jasmijn, Ribes Forsy thia, Hulst Cotoneaster, Ber beris. Adriehem's Hoveniersbedrijf Casembrootstraat 54 IJmuiden-O. Tel. 4568 Ook aan huis verkrijgbaar DAN NAAR Begijnenstraat 25. Tel. 3288, VERKOOP VAN BLAir-fJNKT PHILIPS DEKENS - LAKENS Profiteert van onze bij zondere aanbieding. De kens (iets vuil) f 9.50, f 19.50, f 27.50. Origineel Anti Rheuma-iakens grote maten f 10.60. Alleen voor inrichtingen en particulie ren (niet v. d. handel) Verkoop van 9-5 u. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijver heid, Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. Wanneei gij uw waren aan de man (ol aan de vrouw) will brengen en dat is toch uw streven dan moei gij die man (of die vrouw) van u laten horen De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doe! Is Adverteer in dil blad Grote sortering Speciaal adres voor het Plaatwerk, enz. KENNEMERLAAN 5 Tel. 5705 IJmuiden. FRIDOR - WALDORP - ERRES Ook verhuren wij RADIOTOESTELLEN van f 1, f 1.25, f 1.50 p. w. en haalt zelf even uw Dit scheelt u aanmerkelijk in prijs KENNEMERLAAN 129 IJmuiden. Tel. 4057 KETELSTRAAT 2 - AMSIERDAM-N, vraagt voor haar machinale afdelingen met ervaring in precisiewerk en zelfstandig volgens tekening kunnende werken. Aanmelden bij de afdeling Personeels zaken. Bovendien avondspreekuur in Gebouw „Cultura", Jansstraat 83 te Haarlem op Vrijdag 26 October van 19.30-21.00 uur. GEVRAAGD van 5075 m2, aan de Zuidzijde der Vissershart! Brieven onder no. IJ 398 aan het bur. var dit Velser Rubberfabriek Hollandia te Velsen-Noord vraagt Zich aanmelden dagelijks van 8—6 uur: Doodweg 2-r-i, Velsen-Noord P. DE GRUYTER ZN. N.V. vraagt voor Rayon Haarlem, Heemstede en Zand- voort leeftijd boven 22 jaar. Na gebleken geschikt^ kan opleiding tot Hoofdjuffrouw volgen. - ahnmelden 's middags tussen 4.30 en 5.w ons kantoor Barteljorisstraat 40, Haarlem, winkel. vraagt voor de technische dienst der PTT de automat sche tele>ooncontrale). Vereiste: diploma dag-ambachtsschool (aM-e trotechniek). voor de technische dienst der r de automatische telefooncentrale) Sollicitaties, met vermelding van le\e"sl°°^'00iteplaats adres van laatste werkgever, voornamen, b er. en -datum, volledig adres en (alleen V'0L> Directeur lijst ambachtsschooldiploma, te van het Telefoondistrict, Zijlstraat 44,

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 8