Het Hek van de Daan 0es wisselt voortdurend J EDO krijgt bezoek van GVAV I0BDAG 27 OCTOBER 1951 BANKPAPIER Wrgelden opgenomen voor premielening Kinderverlamming in Diessen'en 1 en is hygiënisch Laatste meeting op Zondag te Duindigt Biljarten Kampioenschap vierde klasse district Haarlem van de K.N.B.B. „Hof van Holland" ont moette „Benoorden het IJ" Z 7 9 f /O z J V L 7 9 9 /o /z /d 'V J6 Olde Nicolaas Meester Piet In de hoofdstad uit J Sport op Zondag ,m wjj enige rotsachtige eilanden ..j zijn naderen wij Madeira, UT is de avond gevallen en zien we een soort langgerekte heuvel- ,iH met honderden lichtjes. «eg heel wat voeten in de Set ne we aan land kunnen. Er ko- <n°L met haven-autoriteiten, die :S 000 J r druk met de kapitein in de pet.:2 doch we zien ook een i-oeibootje •Sf^H'bemand met drie jongens. Ze P(,n fakkel en bij het walmende '"ïrvan nemen we duidelijk waar -« van de drie, slank en lenig, ge- ?fen naakt, wijdbeens in het bootje «trie armen naar ons geheven. Met gilt het trio Engelse en Por- '//e '.nnrden en het duurt niet lang of 1 nassagiers gooit een geldstukje f' Mvster Met onbeschrijflijke gratie £en een minuut is hij weer in de I! toont het muntje. Dit spelletje 'J it zich dan. Als je die naakte jon- Lr in dat dansende schuitje ziet P -jjn bezwerende gebaren bij het ®Xhe fakkellicht zou je je kunnen ÏÏdcn dat hij een profeet if die ons t tot een intenser en heldhaftiger 'A nP twee metgezellen, de een met en de ander met de fakkel, wij- "5 roepend naar hem, klappen in de e, en maken steeds driftiger manua- alsof er geen ogenblik te verliezen fsSre.... signore....! Maar het "•tvom dat prullige muntstukje te fn er is in het hele gedoe iets dat 'tw aanstaat. Wij staan daar met onze Veezichten schijfjes geld te wer- Vie vertoning bevalt me niet. Na vijf Ven word ik er misselijk van. Issen zijn de formaliteiten vervuld, r komen nu langzaam bij de kade, waar Vat mensen onze komst verbeiden. beste gronden kunnen we aanne- :at zij daar niet staan omdat zij ge- V hebben dat wij zo aardig zijn. Als „5 nog geen meter van de wal be- L begint een troep zwart-ogige, nu Vo overdreven betrouwbaar uitziende 'L ons met theatrale ijver hun koop je te tonen. Ik zie direct dat er geen V is voor deze rommel mijn elegante romming af te staan. Men wordt er icboliek van. Er is in al die dingen Élauwe echo van wat eens een volks- rr was, maar nu gedegradeerd is tot Ve'oze producten van wansmaak. Het Voord „handwerk" echter doet hier V en spoedig is het gehandel in volle Z. Men koopt kleedjes, blousjes, zelfs V stoelen. Onze bruine vriendinnen ojtpen zich als gewiekste afdingsters, •iéien de comedie van de handel met Vcht. Uitdrukkingen van woede, ver- of vleierij wisselen met ongeloof- 1 snelheid in haar gelaatstrekken. Ütoinette is teleurgesteld. Ik krijg haar Vkelijk van dit schouwspel weg. Wij delen in de stad, in een fantastische Vlangs opgedroogde grachten, geheel ^gegroeid met bougainvilles. We vin- Vet heerlijk aan wal te zijn, zitten aan itailevard met een glas wijn, kijken s de Portugezen, verwonderend ons het uit eivormige steentjes samenge- éie olaveisel en voelen ons bij deze makkelijke temperatuur, in het besef fer hier niets is waar we schuld aan ióen, dat er hier niemand is die iets ons verlangt behalve een fooi, bui tpoon zorgeloos en vrij. Tenslotte kuieren we naar het schip «WW het gemarchandeer nog steeds lie fang is. Pas diep in de nacht varen .weg, niet dan nadat er drie versteke hen van boord gehaald zijn, haveloze ziens, die onder bewaking van een machtige matroos aan land worden ge- Kit. De kapitein zegt dat ze een maand gevangenis in gaan. Als we de vol te; morgen wakker worden is Madeira maar een stipje aan de horizon. 3 word niet moede naar het spel van golven te kijken. Ook schieten er, op- dirikt door het schip, telkens vliegende ADVERTENTIE Druk Uw eigen 11 het schriftelijke werk, dat U 'cektmet de leiding en voorlichting nu R.E.S.A.-Hilversum (Bekende Mriftelijke Cursus), zal zich een- "Ml omzetten in diploma's, in pro- "•'die, in hoger inkomen! Geslaagde ie betekent: meer verdiensten! U slaagt daarvoor zorgt ÜE.SA., het Instituut met de meeste ■St ons prospectus M.B.A. Pract. Boekhouden en Handelscorr. -O A en B Middenstands- Hoofdcorrespondent en V. -diploma (Fr., D. en Eng.) de spaarbank voor de stad Amster- fc"J'erj ,Sunstige tendenz van de laat- -nnaen in de eerste helft van October TOt Op de helft van de maand was meer ingelegd dan terug- rj iin(is het verschijnen van het ^"prospectus der premielening Am- is er echter een kentering inge- jt?en °''ertreffen de terugbetalingen gingen, zodat het overschot is ach- ?ot circa f 100.000. Hoewel de -•-e dit niet met zekerheid kan zeggen, V,aan' dat deze achteruitgang «selyk veroorzaakt wordt door het ^niagVan spaargelden voor deze Pre" -tens een opgave in de Nederlandse z'in in de week van 14 tot en uctober in het gehele land 35 geval- kinderverlamming aangegeven. «uWaren er 5 in Friesland, namelijk ,SWarde", 1 in Opsterland en 1 in 'nSwerf; li jn Gelderland, name- aJ!i m' 2 in Huissen, 2 in Voorst, aMm „°orn' 1 in Druten, 1 in Heteren, rtwio m en in Winterswijk; 1 in de ;W ,fcht' namelijk in Montfoort; ïkliw alle 'n Amsterdam; 6 in jo.,.,1 Hamelijk 2 in 's Gravenhage, Sj^en 1 in Monster en 1 in li"/;» m 'n Zeeland, in St. Philips- Hierbij publiceren wij de derde reis brief van Mari Andriessen die zich thans ter uitvoering van een regerings opdracht in Paramaribo bevindt. vissen over het water, zilverschitterend en zich op de kruinen van de golven afzet tend. De wolken, het licht, de zee alles wisselt voortdurend. Ik voel een zwax~e hand op mijn schouder. Het is de meester. „Dat bevalt me niks, meneer, dat u daar zo staat te staren, niks goed voor een mens. We hadden eens een eei-ste aan boord, dat zal een jaar of twintig terug zijn geweest waar ik nou van spreek, die stond ook altijd zo naar die zee te turen. Maar op een middag stonden alleen z'n sloffies d'r nog". „Ovei'boord?" roep ik uit. „Nou meneer, misschien is-ie een eindje gaan fietsen en de weg kwijt geraakt. We hebben hem in ieder geval nooit meer terug gezien. Ga mee, meneer! De bar is open. En laat mij vandaag het genoegen hebben u een slok ouwe klai-e aan te bieden". MARI ANDRIESSEN ADVERTENTIE ADVERTENTIE waardebon voor GOAL-voetbalfoto! j Voor de laatste Zondag-meeting op Duin digt bestaat van de zijde der eigenaren zeer grote belangstelling, zodat twee nummers zullen moeten worden gesplitst. Dit treft ook de Macchiavelli-prijs, waarin voor de eerste afdeling Ovidia Axworthy is te prefereren. Pomona, Nanda O en O Lapize II zullen eveneens op de plaatsen kunnen eindigen. In de tweede afdeling van dit nummer gaat de voorkeur uit naar Petronel Spencer, die in staat geacht moet worden Oosting's Lie veling. Olympus en Oeke naar de plaatsen te kunnen verwijzen. In het nummer voor amateurs om de Mae- cenas-prijs heeft de amateur Disselkoen in Morning Star, Marynanne en Leonidas G een uitgebreide en sterke keuze, zodat wij zijn keuze als eerste de finish zien passeren. Ernstige tegenstand is te verwachten van Nike van Hollo en Nino Narvile. De outsi- dersrol zal bij amateur Brouwer met Ciseau in uitstekende handen zijn. Een zeer open karakter draagt de 2500 meter lange Magnolia-prijs, evenens een zwaar bezet nummer, waarin de favoriet Oehoe S, die dit veld van de achterhoede uit moet passeren, voor een zeer zware taak staat. In Nanco M en O' Marijke treft dit fraaie paard tegenstanders, die in geen geval onderschat mogen worden. Vooral Marijke in de vorm, waarmede zij op de 300 meter Het Britse publiek dat Donderdagnacht met grote spanning de uitslagen van de verkiezingen afwachtte, heeft op het televisiescherm het tellen der stemmen kunnen volgen. Televisiecamera's zijn gericht op de tellers in Fulham Baths te Londen. baan opereerde, mag een grote kans worden toegeschreven om Oehoe S te kunnen klop pen. De sterke Nooit Gedacht, die op Duin digt haar beste verrichtingen deed, zal bij een zware baan hoge scores kunnen boeken. In de Marathon-prijs kan Nike van Hollo revanche nemen voor haar smadelijke neder laag van Woensdagmiddag. Het drafprogramma wordt besloten met Duindigt's Stayers-prijs over 3160 meter. De voorkeur in dit nummer gaat uit naar Lie- neke. die in Alkmaar met verbluffend gemak over 2700 meter won. Indien de merrie dze prestatie herhaalt zal zelfs Juno Vita haar niet kunnen bereiken. Meeske S en Little Monty zullen met beide genoemde paarden mede een grote rol van betekenis spelen in dit hoog gedoteerde nummer. Bij de rennen wordt de hoofdschotel ge vormd door de Cesarewitch over 3600 meter. De plaatspaarden zijn te zoeken uit Zeester en Taragas. De eclipse-prijs is moeilijker niet alleen door de onderlinge gewichtsverhoudingen, maar vooral omdat de snelle maar hoogst onregelmatige Aquavit wederom aan de start verschijnt. Om deze reden wagen wij de voorspelling: 1. Majesto, 2. Aquavit, 3. Wiribi. Zondagavond beginnen in het clublokaal der vereniging OVS aan de Lange Begijne straat de wedstrijden om het kampioenschap vierde klasse (libre) van het district Haar lem van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond. Aan de voorwedstrijden namen 102 biljarters deel en de eindstrijd bereikten W. Loerakker (DFS), J. van Noort (Scheywyck), C. Meex-shoek (De Vaart), J. B. Schoor (On der Ons), K. Braun (De Vaart), J. Wester (Groenendaal) en P. Vernout (Hof van Hol land). De wedstrijden duren tot en met Zondag 4 November. Ter gelegenheid van het eerste lustrum speelde Hof van Holland gisteravond tegen Benoorden het IJ. De stand was 8—6 voor de Haarlemmers. De uitslagen waren: Wilke (80) 80 37 13 2,16 Hooydonk (60) 42 37 7 1,13 Hilten (250) 130 21 49 6,19 Van Rongen (310) 310 21 91 14.76 Beyer (230) 170 32 18 5,31 Scholten (230) 230 32 34 7,18 Stolk (250) 160 26 32 6,15 Dollé (250) 250 26 44 9,61 Blind (250) 250 24 52 10,41 Baart (250) 206 24 39 8,58 Boonakker (150) 93 29 17 3,20 Van der Veldt (170) 140 29 38 4,82 Dinsdag wordt de wedstrijd voortgezet. Horizontaal: 1. be kwaamheidsonder- zoek; sporendragende plant; 2. deel van een effect; pigmentloos wezen; 3. knevel; deel v. e. trap; lofzang; 4. deel van een week; kluwen; 5. stad in Letland; part; eier- productie; 6. naaige rei; klaaglied; 7. netelig; stabiel; 8. lengtemaat; vragend voorn, woord; vogel; 9. bijenhouder; vier endeel; 10. salaris; plaatsje in N. Bra bant; verstand; 11. rivier in Duitsland; muziekteken; zelf kant; 12. vrucht; wig; Kath. Radio Omroep (afk.); 13. vroegere provincie in N. O. Voor-Indië; begin v. e. gebed; 14. lelie achtige sierplant; in ham; oppergod (Ger maanse myth.); 15. soort tarwe; bundel tje draden. Verticaal: 1. soort tekenaar; halfgoud; zangstem; 2. helle veeg; wijze van kle den; ivoor; 3. overal; zoogdier; dapper; an dere naam v. Noach; 4. zedeleer; ontken ning; orde; 5 loot; slangetje; overblijfsel; 6. zot; roofdier; gie rig mens; waterplant; 7. smet; boom; nog een boom; taille; 8. zoon van Adam; or gaan; spinneweb; gevangenis; 9. afvoer buis; voldoende gekookt; soort bouwland; groet; 10. slot; vordering; uitruster van schepen; deel van een vis; 11. middag; groep cijfers; pers. voorn, woord; nauw. Oplossingen moeten ingezonden worden aan onze bux-eaux HAARLEM, Grote Houtstraat 93 en Soendaplein 37; IJMUI- DEN, Kennemerlaan 154. Oplossingen moe ten uiterlijk Woensdagavond in ons bezit zijn. Wij verzoeken op de enveloppe te schrijven: „Oplossing Puzzle". S.v.p. geen mededelingen voor redactie of administratie bij de oplossingen in sluiten. De oplossingen moeten worden ingevuld op het gedrukte diagram dat hierboven staat. De oplossing van de vorige puzzle is: Horizontaal: 1. Oss, 4. sok, 6. Ada, 8. port, 10. Oslo, 12. dame, 14. aera, 16. ar, 17. dorst, 20. pk, 21. redelijk, 22. i.o., 24. rotan, 25. n.l., 26. tsa, 28. leg, 29. mee, 30. stem, 32. Rigi, 33. egel, 34. kade, 35. trip, 37. mare, 39. air, 40. pen, 42. sik, 43. na, 44. nadat, 46 N.S., 47. gedegen, 48. ep, 50. tiran, 51. de, 52. mode, 54. Oder, 56. solo, 58. kram, 59. mes, 60. por, 61. tin. Verticaal: 2. spar, 3. som, 4. St., 5. k.o., J b" 3— De heer Nicolaas Kroese, die gij op bijgaande luchtfoto ziet afgebeeld ter wijl hij bezig is enige eethuysjes neer te zetten, heeft zijn collectie van deze perceeltjes weer met één uitgebreid. Het heet ,,'t Olde Binnenhofje" en is gevestigd aan het Singel. Het werd dezer dagen geopend en dat kon men goed zien, want Nicolaas had de hem gezonden bloemetjes buiten gezet, een activiteit waaraan hij zich anders nooit overgeeft, omdat daar niets mee te ver dienen is. In 't Olde Binnenhofje nu kan men olde pannekoecken gaan eten, dat wordt zelfs de spécialité van het maisonnetje, maar desgewenst kan men er ook een „kwik luns voor de bizzinesman" genie ten, zo hoorden wij. En tussentijds kan men er een een-vijfde „musje Seer Oude Ghenever" drinken, iets dat minder met een van die gezellige vogeltjes, dan wel met een oude inhoudsmaat van doen heeft. Voor de driekwartsmaat zox'gt een orkestje, dat in zulke onwaarschijnlijk groene pakken is gestoken, dat we aan vankelijk dachten, dat de olde ghenever ons naar het olde hoofd was gestegen, 's Avonds is er cabaret onder leiding van Wim lbo, de beste triangelspeler ter wereld. Wat het interieur betreft, moeten wij tot onze spijt verklaren, dat het erg aar dig is. Men kan er op uiterst comfor tabele wijze het hoofd stoten aan eeuwenolde eikenhouten balken, er staat een pomp waar Nicolaas naar toe kan lopen en er is een klok, die men kan horen luiden zonder te weten waar de klepel hangt. Het enige ongebruikelijke is, dat een binnenhofje zich dit keer in een huis bevindt, terwijl het doorgaans juist daarbuiten is aan te treffen. De parlementaire procedure is er wel iets anders dan op 't olde Binnenhof in Den Haag, want alle klanten zijn er Koning, zodat er een veelhoofdige mo narchie ontstaat, die bij ons weten nog nooit in de historie is voorgekomen. In tegenstelling met een normale staat, waarin aan de Koning veel geld wordt betaald, moeten de monarchen hier zelf veel geld besteden, een constitutioneel systeem waarbij de enige onderdaan zeer wel vaart. Bij de opening van het hofje zat het er vol met journalisten, politiemannen en gewóne timmerlieden. Tussen al die mensen wandelde Nicolaas min- of meerzaam heen en weer, schudde zijn schaarse manen als een leeuw met schaarse manen en lachte af en toe dat het dreunde. Het werd er best gezellig en later in de middag kon Nicolaas een nieuw gerecht aan zijn spijskaart toe voegen, te weten olde gebacken peren. Hij bleef daar namelijk mee zitten, toen om half vier alle journalisten heengin gen op weg naar die jarig was. Eigenlijk bedoelen wij daarmee mr. P. J. Mijksenaar, die pers chef van de gemeente Amsterdam en sinds Woensdag tevens vijftig jaar is. Zoals gij misschien weet is een pers chef een man, die wordt aangesteld om de journalisten zoveel mogelijk nieuws te onthouden. Maar wij haasten ons te verklaren, dat dit met mr. P. J. Mijk senaar niet het geval is. Met welk oog- merk hij werkelijk is aangesteld, weten wij niet, maar vast staat, dat mr. P. J. Mijksenaar ons in staat stelt, zoveel mo gelijk nieuws te verzamelen. Piet Mijksenaar, want zo noemt ieder een hem als hij er niet bij is en bijna iedereen als hij er wel bij is, was op deze middag naar het Victoria-hotel ge sleept, omdat er zoveel mensen waren, die hem vanwege de vijf kruisjes de hand wilden komen drukken', dat men het instorten van zijn huis in de Wat- teaustraat vreesde, wanneer het daar zou gebeuren. En daar stond hij dan deze man die eerst beroeps-officier, vervolgens jurist, toen journalist en tenslotte pei-schef van Amsterdam werd. Zijn bureau bestrijkt ook de propaganda en het vreemdelin genverkeer, maar daar hebben wij wat minder mee te maken. Zijn vrouw was er ook en zij vond het echt aardig haar man weer eens te zien nu hij een ogen blikje vrijaf had van zijn grote liefde: de stad Amsterdam. Voor die stad is hij namelijk dag en nacht in touw. Hij maakt er reizen voor, schrijft er boeken over, ontmoet er vreemdelingen in en vertegenwooi'digt haar op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen. Het zonder linge is, dat deze immigrant, want hij komt ergens uit de ongeciviliseerde ge bieden in ons land die niet tot de hoofd stad behoren, zo Amsterdam is als het maar kan. Hij is zelfs zo Amsterdams, dat toen hij van de zomer een uitstapje maakte in de wildernis bij de nedei-zetting Ber gen in het barre Noordholland, hij een kleine hut binnenging, waaruit tom- tom-geroffel klonk en als een kind zo blij was, dat het een filiaal bleek te zijn "lubt, van Max Woiski's La Cubana uit de Leidsestraat. Als wederzijds bewijs van waardering was Max dan ook op de receptie en bracht een gramofoonplaat van het door hem gezongen lied B. B. met R. mee, hetgeen zoals iedere Am sterdammer weet, Bruine Bonen met Rijst betekent. Behalve Max Woiski was er ook de staatsraad mr. W. J. Schokking en die had geen plaat van bruine bopen met rijst meegebracht, maar hij hield wel een rede, waar iedereen veel schik in had, behalve wij, want toen stonden wij nog in de queue ergens bij de vestibule tussen een delegatie van de fotojourna listen en één van de stadsreiniging en konden haar niet horen. En die Mijksenaar kreeg een geschen ken, dat het eenvoudig formidabel was. Behalve Woiski's voedzame stamppot waren er dranken te kust en te keur en boeken en zelfs een reis naar Flims aan geboden door de Schweizerische Ver- kehrsverein. Het leek ons echt wel aar dig om ook eens een dag perschef van Amsterdam te wezen, maar dan vooral deze dag. Wij waren nochtans niet jaloers op deze Hoge Piet, die nooit Hoge Pieterig doet, want wij vonden, dat hij dit nou eens echt verdiende en hebben hem hartelijk maar omzichtig de al moe ge zwengelde hand geschud en hem ver zocht nog een vijftigtal jaren aan te blijven, zodat wij hem altijd op kunnen bellen over de delegatie van Vuurlan- ders, die het Amsterdamse verkeer komt bestuderen, het congres van zeegras kwekers of alleen maar om te vragen hoe hij vaart en dan te vernemen, dat hij wèl vaart. BOEDA. Het A.T.G. speelt hedenavond in de Stadsschouwburg „Droom der ge vangenen" van Christopher Fry en „Met eervol ontslag" van Rattigan, beide stukken onder regie van A. Defresne en met Albert van Dalsum. Op Zondagavond geeft het gezelschap een reprise van „De ingebeelde zie ke" van Molière met Saalborn in de titelrol. De Nederlandse Opera voert Zon dagmiddag „Het vrolijke weeuwtje" van Franz Léhar ten tonele en Dins dagavond „De Parelvissers" van Georges Bizet. Maandagavond is er in de Stads schouwburg een abonnementsvoor stelling van „Venus bespied" van Christopher Fry door de Haagse Comedie met een gedeeltelijk nieuwe bezetting, verrijkt onder anderen met Willy Haak. De vertaling is van Bert Voeten. Tot 1 November spelen Mary Dres- selhuys, Guus Oster en Henk Rig- ters het Franse blijspel „Nina" van André Roussin in de Kleine Komedie aan de Amstel. „In Londen staat een huis" met Sophie Stein en Cor Ruys, geregisseerd door Jan Teulings, blijft tot diezelfde datum in het Centraal Theater. „Artistenpension" van Wim Sonneveld is met een maand in het Leidseplein Theater geprolongeerd. „De wereld heeft geen wachtkamer" van Maurits Dekker wordt Zondag avond door het Nederlands Volks toneel in de Doelenzaal aan de Klo veniersburgwal vertoond onder regie van Hans van Meerten, met in de voornaamste rollen Annie Verhulst, Bé Schenk en Jan Hundling. I Made Soekengadje voert Zondag middag ui het Museum voor de Tro pen dansen van Bali uit. Op het abonnementsconcert van Zondagmiddag speelt het Concert gebouw Orkest onder directie van Eduard van Beinum werken van Mozart, Haydn en Roussel. Arthur Rubinstein is solist in het Tweede Pianoconcert van Brahms. Dinsdagmiddag heeft in het Con certgebouw de donateursrepetitie voor het op 1 November te geven Caeciliaconcert plaats. Uitgevoerd worden onder meer het Vioolconcert van Beethoven (met Jan Damen als solist) en de Vijfde Symphonie („Uit de nieuwe wereld") van Dvorak. Di rigent is Eduard van Beinum. In de kleine zaal van het Concert gebouw zingt Maandagavond de ne gerbariton John Riley en geeft Dins dagavond de pianiste Maria Teresa Rodrigeuz een recital. De tentoonstelling van het Duitse expressionisme in het Stedelijk Mu seum is uitgebreid met drie werken van Oskar Kokoschka, die sinds 1936 in Londen woont. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Tuschinski-theater wordt in deze bioscoop de continen tale première gegeven van „Cyrano de Bergerac", een filmversie van het gelijknamige toneelstuk van Edmond Rostand, met José Ferrer in de titel- 6. ale, 7. dorp, 9. reder, 11. satijn, 12. davits, 13. bretel, 15. akolei, 18. odol, 19. slag, 23. osteria, 25. negerin, 27. Aegir, 29. Midas, 31. mep, 32. ram, 35. tandem, 36. bederf, 38. ekster, 40. padi, 41. naga, 44. netel, 45. tenor, 49. pose, 51. demi, 53. dos, 55. dat, 57. op, 58. Kr. De prijzen werden als v.olgt toegekend: 7.50: E. GlaserBader, Jan Luyken- straat 87, Haarlem-Noord. 5.Jac. J. Webbe, Broekhuysen- straat 21, IJmuiden. 2.50: W. G. Klijn, Bosboom Toussaint- laan 52, Heemstede. Voetbal In het aanvankelijk voor Zondag vastge stelde programma zijn wijzigingen aange bracht doordat clubs spelers moeten afstaan voor het Nederlands elftal. Daardoor zijn voor Haarlem. RCH en Stormvogels geen wedstrijden vastgesteld. Voor EDO is een wedstrijd tegen GVAV ingelast. Veertien dagen geleden waren de Groningers op be zoek bij Haarlem en speelden een behoorlijke partij, vooral de verdediging. De voorhoede was toen minder op dreef, doch de afgelopen Zondag echter wel en maakte op eigen ter rein tegen Theole acht doelpunten. EDO be schikt over een uitstekende verdediging die niet gemakkelijk te passeren is. Wij houden het op een kleine overwinning voor de Haarlemmers. VSV ontmoet in het Olympisch Stadion Blauw Wit, dat de laatste twee weken beter voor de dag is gekomen dan in het begin van het seizoen. Ook VSV heeft zich her steld en daarom is een spannende strijd te verwachten. HFC speelt zijn tweede wedstrijd op eigen terrein en wel tegen OSV. De Oostzaanse club bezet de onderste plaats, doch heeft Zondag tegen Stormvogels gelijk gespeeld. De Haarlemmers zullen het niet gemakkelijk hebben. Schoten trekt naar HRC in Den Helder. De supporters hopen, dat de spelers er eindelijk in zullen slagen een overwin ning te behalen. Het wordt inmiddels wel tijd. Oosterkwartier I moet oppassen voor Groen Geel I. Groen Geel uit Wormerveer komt Zondag op bezoek bij Oosterkwartier in de korfbal competitie. De gasten kunnen het de Haar lemmers zeer lastig maken. Toch durven wij een kleine overwinning voor de thuisclub te voorspellen. Daarentegen zal Watervliet ook nog bij Landlust tevergeefs op de eerste winstpunten blijven wachten. Aurora heeft een vrije Zondag. In de derde klasse zal Sport Vereent het aantal punten wel met twee vermeerderen door een zege op Indo in Amsterdam. Haarlem speelt vanmiddag van drie tot vijf uur op het sportterrein aan de Kleverlaan tegen het fors spelende ZKC uit Zaandam; een gelijk spel zou reeds een succes voor de Haarlemmers betekenen. Op hetzelfde veld ontvangt Animo Ready Zondagmiddag be zoek van het stugge OKV uit Oostzaan, wel ke wedstrijd wellicht een gelijk spel tot resultaat zal hebben. Voorts zijn vastgesteld Oosterkwartier 2 Groen Geel 2, PEP 2—Oosterkwartier 3 en Aurora 2Allen Weerbaar 2. Handbalprogramma De grootste belangstelling zal Zondag on getwijfeld uitgaan naar de ontmoeting tussen Rapiditas en IJmond in de tweede klasse West A. Het zal voor Rapiditas niet gemak kelijk zijn een zege op eigen veld te behalen, want IJmond is een vrijwel gelijkwaardige tegenstander. In de eerste klassers hebben de dames van HOC het niet moeilijk. Haar gastvrouwe HHC zal haar, naar wij ver wachten, de punten moeten meegeven. De herenploeg van HHC is een heel wat lastiger tegenstander, die het tegen HOC met succes kan opnemen. Ook voor Concordia geen al te gunstige verwachting, want het Amster damse AHC is in eigen huis zeer gevaarlijk. Bii de dames in de tweede klas heeft GITA alle kans tegen Nwe Niedorp. daarentegen Bato in JHC wel oen te sterke teaenstander zal vinden. De BGV-heren zullen het in de afdeling Noordholland tegen OSS wel tot een overwinning brengen. Hockeywedstrijden BMHC zal om drie uur de strijd moeten aanbinden tegen HHIJC. Hoewel een Haagse overwinning het meest waarschijnlijk is, zou het toch niet vreemd zijn als de Bloemen dalers op eigen terrein de kampioensploeg klop gaven. J. Berkman speelt linksbuiten in plaats van Snethlage, die in het tweede elftal uitkomt. In de westelijk promotieklassen spelen BMHC II en BMHC III om een rur respec tievelijk tegen HBS en tegen TOGO H. In Velsen krijgt Strawberries om twee uur be zoek van Schaerweyde. Alliance speelt in Heemstede tegen HGC II. BMHC II zal moe ten winnen om de bovenste plaats te blijven bezetten en voor Strawberries lijkt een gelijk spel het meest voor de hand liggende resultaat. Dameshockey In het Heemsteedse Sportpark gaat de strijd tussen de eerste klassers Rood Wit en BDHC. Rood Wit zal de winstpunten wel aan de Bloemendaalse dames moeten afstaan. BDHC II en BDHC III spelen in de promo- motieklasse om elf uur in Bloemendaal tegen respectievelijk Amsterdam II en HDM. Strawberries ontvangt op hetzelfde tijdstip in Velsen bezoek van Amersfoort. Rood Wit II gaat naar Laren en de dames van HBS en Pinoké ontmoeten elkaar in Bloemendaal.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 9