$honga" en „Salento" - twee namen uit een harde loopbaan Tante Els Volop spanning rond de Kennemer velden „Taak van de schoolpsycholoog en van de onderwijzer" ""twee redders met pensioen Herdenking van Je Kerkhervorming mantels Stormvogels, VSV en Velsen zullen op hun tanden moeten bijten Schipper en vuurpijlrichter zegden de KNZHRM vaarwel f. SWAGGERS REGENKLEDING Agenda voor Velsen ENGELAND: Schaarse aanvoer van verse vis Eén wedstrijd voor „IJmond" Situatie in visserij ongewijzigd Oplossing lijkt moeilijk te vinden Dame viel van haar fiets Een van de weinige grondstoffen, die Nederland heeft is: intelligentie Dit jaar komen de scheepshellingen wellicht niet meer gereed Vreedzame veldslagen op „Santpoorts" geblokte borden MET EEN VOETBAL-ZONDAG IN ZICHT Ret hoekje van J Onze nieuwe maandwedstrijd De plannen van „Storm vogels" voor Zondag VOOR WASMACHINES EN WRINGERS B. de Vilder Zn Jonge IJmuidense dam club versloeg DCU II „Sportief" won met 13-7 NOVEMBER 1651 )0jIpERDAO 1 TIES OP DE DAG dat IJmuiden zijn 75-jarig bestaan viert gaan twee werkers tn de reddingsploeg met pensioen. Meer dan vijfentwintig jaren hebben J. jgienval S^oot wera tngescnreven. ails 2 Shonga" in 1928, waarbij negen mensen behouden werden binnengebracht. dagen later trotseerden de redders de storm om te trachten de „Salento" te - Het resultaat van deze tocht was zeer teleurstellend, want menigeen her- het „dodenschip", waarvan geen der leden van de bemanning de schip- 5 overleefde. Westerwal kan zich deze beide i Aten nog levendig voor de geest halen. I v;; in 1935 de twee koppen van de If# nu I" en H. Haver er bij het reddingswezen op ziftten en in die tijd is er zo het Tonder gebeurd. De schipper van de motor-strand reddingboot J. Westerwal, am al in 1926 in de annalen van de Koninklijke Noord- en Zuidhollancise ^Tmaaischappij opgetekend. Dat was toen hij als roeier van de toen gangbare '"Tintfhoot werd ingeschreven. Als zodanig nam hij deel aan het reddingswerk ga" in 1928, waarbij negen mensen behouden werden binnengebrat dagen later trotseerden de redders de storm om te trachten de „Salento" te Ltalenvisser „De Hoop", d'ie tussen ?lf haalde, was hij reeds bevorderd vhitmer van de motorreddlngboot. '-0017 September 1940, in de tijd dat fjjen op zee zeker geen sinecure was, :'V- links en rechts de kogels floten, T'dê schipper onvervaard helpen zoe- raar neergestorte vliegtuigen en voor noten. om zo nodig de inzittenden bVen te redden. "ii heeft de „Neeltje" dan de eer van -fnaten van de mensen van het Rode jtfechip L.A.Z. 47, dat in datzelfde jaar wrak van de „Coen" te pletter liep, •iraer Westerwal was de eerste die uit- Jom „even" poolshoogte te nemen. Huldiging iv secretaris-pennin.gmeester van de •-Iselijke commissie, mr. R. J. van Eerde, 5-dsteren bij ontstentenis van de voor- p. van Delden, deze feiten stuk «stuk gememoreerd in de bovenzaal oótel „Augusta", waar in tegenwoor- ied van de vletterlieden en leden van inwacht de beide scheidenden werden Rf*, aldus mr. Van Eerde, „het iv'ibestuur zowel als de plaatselijke rjBiissie een grofce voldoening geweest, aaj beiden ook in de oorlogsjaren zon- aarzéler. uw krachten hebt gegeven, ïsaeer er een beroep op u werd gedaan". De neer Westerwal mocht in 1928 zowel ■a Italiaanse ais van Engelse zijde een rffiedaille incasseren en d'e N.Z.R.M. ver- 9de hem (Je zilveren medaille. „Gij hebt liezen uit het goede hout te zijn gesne- |i", aldus mr. Van Eerde. Stille werker De heer H, Haver, die als vuurpijlrichter Ir'het „Whippertoestel" een minder in het ■slopende, maar nochtans een zeer ge- -dtige taak vervulde, werd door de heer Eerde genoemd een stille werker ach- voe schermen. „De plaatselijke commis- 4 zei spreker, „heeft altijd een gerust swlgehad, omdat zij beschikte over een -j-, die op zo rustige en bescheiden wijze belangrijkste inleidend deel van het ïürneswerk verrichtte. Gij hebt in de ssJijkste omstandigheden van rust en Ia de Goede Herderkerk in IJmuiden- Mzowel als in de vele andere Hervormde Mshuizen van Kennemerland werd ïxnsdagavond een bijeenkomst gehouden a herdenking van de Kerkhervorming nirin ds. G. Wassenaar een toespraak held, die werd voorafgegaan en gevolgd i»r orgelspel van Joop Huizinga en zang na mevrouw G. DoevendansOortwijn. D«. Wassenaar ging in zijn toespraak uit na de vraag of er in deze tijd met zoveel ièeel andere problemen dan in de Middel den nog reden zou zijn, stil te staan :j de Hervormingsdag. Het vraagstuk uarmee Luther worstelde was de Godde- je genade en nu is de wereld zo ver, ötzij zich afvraagt of het bestaan wel zin Om de religie bekommert men weinig meer, maar des te meer om de uierie. dn Protestantse kringen wordt er wel «s over gedacht om de scheiding met maar te begraven en samen één front ivormen tegen het nihilisme", aldus spre- oie er aan toevoegde dat de kerken ■h de Hervorming juist waakzaam dienen «lijn tegenover het Rooms-Katholicisme. Sprekende over de houding, welke het W'estantisme tegenover het Katholicisme •sxt aannemen zei ds. Wassenaar: „Wij Wten niet strijden tegen de kracht van maar tegen de zwakheid van het ™tetantisme". Mevrouw DoevendansOortwijn zong begeleiding van de organist Joop Hui- =9 werken van Bach, Handel, J. W. Tack, J. A. P. Schultz. Kor Kuiler, Catha- Van Rennes en Hendrik Andriessen. '°0P Ruizinga speelde Praeludium en T °-m°R van Bach, „Ein feste Burg ist Got"- (een fantasie van J. G. Wal- fi ast°cale van César Franck en ten- 06 Suite Gothique van Boëllman. Wijk aan Zee aan de grond kennis blijk gegeven en het zal een zware taak zijn voor de commissie iemand te vinden die u zal kunnen vervangen". De bronzen medaille, die de K.N.Z.R.M. beiden toekende als dank „voor de goede en langdurige diensten" werd de schei denden opgespeld en de bijbehorende oor konde overhandigd. IJmuidens reddingsploeg is er twee van „de oude garde" kwijt, maar de aanwe zigheid van vele jongeren was, zoals de heer Van Eerde opmerkte, een bewijs dat ook zij de onderlinge band zullen besten digen. Gezien de nog levenslustige en krachtige figuren van de heren Westerwal en Haver kan het niet anders, of zij zullen het werk van de jongeren in tijd van nood stimuleren. /i n\'F.RTRNTIE advertentie UNIC Ittkoop alleen: Meeuwenlaan 2 Telefoon 4208 !iDini.n ^°"jjerdag 1 November 6> JJe' 15-30 u,: In gebruik stellen van radar-,nstanatie door Z.K.H. Prins Kon? ur: »walzer der Liebe". uur: „Een onvergetelijke melodie" lüjhiii- yüdag 2 November *3,10.30 tot 11.30 uur: Spreekuur Afowj v.an Financiën; 19.30 uur s!tshiMi (>.Verif5cateur w- van Doorn. Haifa ek' 19 tot 21-30 uur: Geopend te pnuur: ..Op naar Broadway". „Paniek in de ijsrevue". IJmuiden Oosterduinweg 2E Telefoon 4592 Aberdeen, Peterhead en andere havens in Noord-Schotland hebben nog steeds te lijden van de geringe aanvoer van verse vis. Dit wordt bekend gemaakt in het blad ,The fishing News". In Aberdeen noteert men een aanvoer van 160 ton tegen een normale dagelijkse hoeveelheid van 300 ton. In Peterhead en Fraserburgh valt er in de herfst altijd een daling van visaan voer waar te nemen, waardoor een aantal vissers zich met de haringvangst in Oost- Engeland gaat bezig houden, maar dit jaar is de inzinking erger dan ooit. Dit is gedeeltelijk te wijten aan het Zuidwaarts koersen van een groter aantal schepen, maar ook, volgens de publicatie van de „Onlooker" van de vorige week, aan een ernstige visschaarste op de ver schillende visgronden en door het ruwe weer, dat gedurende de laatste weken op zee heeft geheerst. Vaartuigen die in de buurt van de Far- oer visten, bijvoorbeeld, hebben vaak zeer teleurstellende resultaten geboekt, sommige vangsten waren nauwelijks groot genoeg om de onkosten te kunnen dekken. Kusttrawlers, die van Aberdeen uit wer ken, varen nog het best omdat, ondanks de kleine vangsten, de vis hoog betaald wordt en hun onkosten betrekkelijk laag blijven. Het geschil in het IJmuidense trawlvis- serijbedrijf is thans als „stationnair" te be schouwen: er liggen acht schepen binnen en een oplossing van de moeilijkheden lijkt vooralsnog niet gemakkelijk. Er wordt wel iswaar in reders- en Centrale Bondskrin- gen naar een uitweg gezocht, maar men weet zo langzamerhand niet meer, waar men aan toe is. (Het geschil draait om de eis, onlangs in een vergadering van het OVB geuit, dat er door de rederijen zal moeten worden afge rekend met de bemanningen over de volle 10, zijnde de „stopprijs", die de reders deze zomer bij het begin van het haring seizoen voor de opgevangen partijen instel den. Na de daling van de vismeelprijs en de instelling van een „prijzenpool", die de nadelen van ongelijke lostijden en de daar uit voortvloeiende, grote verschillen in de besommingen wilde opheffen, is deze „af- rekenprijs" namelijk op 7.50 per kist haring gefixeerd.) T.V.IJ. KRIJGT NIEUWE VER ENIGINGS VLAG Op de feestmiddag in de kleine zaal van „Thaiia", die de jubilerende Turnvereni ging „IJmuiden" Zaterdag organiseert, zal aan het bestuur namens de oud-leden door de heer F. J. Boom die tot de eer ste leden van T.V.IJ. heeft behoord een nieuwe verenigingsvlag worden aangebo den. De overhandiging geschiedt een kwartier voor de receptie die, zoals reeds is gemeld, van 17 tot 18 uur wordt gehouden. Mevrouw N. H. uit de Kromme Mij- drechtstraat in IJmuiden-Oost viel giste ren in de Eemstraat van haar fiets. Zij kreeg hierdoor een diepe vleeswond onder de linkerknie. De heer Bakker verleende eerste hulp; in het ziekenhuis is de wond gehecht. Van de handbalvereniging „IJmond" zal Zondag alleen het derde herenelftal een wedstrijd spelen. De IJmonders gaan op bezoek bij BGV 2 in Haarlem en zullen er goed aan doen het in de ontmoeting met Vlug en Vaardig verloren terrein te her winnen. Met vlotte aanvallen moet dit mogelijk zijn, daar de achterhoede van IJmond 3 wel voor de taak is berekend. IJmond 3 vertrekt met: R. Bosman; C Kruishoop en C. Sluis; L. Hagenaar, J. Hei doorn en J. Hoogeveen; N.N., J. de Waal P. Bijl, G. Woning en K. Groot. Reserves: J. Groen en S. Davids. BURGERLIJKE STAND Geboren: J. Irik—Rappe. z„ Bonairestraat 25. Santpoort. C. E. SchramaKuik. z.. Ha- gelingerweg 198. Santpoort. C. E. Nijssen Duineveld, z„ Rijksweg 289, Santpoort. H. J. M. Post—van Drimmelen, z.. Pr. Steijnstraat 52. IJmuiden. E. PlugHoekstra, d.. Leeuwe riklaan la. IJmuiden (O.). C. M. Abspoel Huijbrechts. z., Kievitlaan 11. IJmuiden (O) A. H. M. KleemansDorleijn, d., Strating- plantsoen 28. Velsen (N.). Overleden: A. Braaij, 3 j„ dochter van N Braaij en M. van der Plas, Rijksweg 493 Santpoort. G. Schaapman. 75 jr.. echtgenoot van W. Geerts. Kerkerinklaan 68. Santpoort G. C. Assink. 88 jr.. weduwe van M. A. Koene. Hagelingerweg 132, Santpoort. E. van Wijk, 49 jr., Duinlustparkweg 60. Santpoort. H. van Doorn. 94 jr., Weduwnaar van A. H. A. Griese, Gulikerstraat 12, IJmuiden (O.). De vele vaders en moeders die Woens dagavond in het gymnastieklokaal van de Willem de Zwijgerschool in IJmuiden- Oost waren samengekomen om de ouder avond bij te wonen, hebben met grote interesse de lezing van drs. H G. Bos uit Haarlem gevolgd. De heer Bos, die ver bonden is aan een medisch-psychologisch bureau in die stad, heeft op vlotte, boeien de wijze het onderwerp „schoolpsycholo- gie" aan de luisterenden voorgezet. Na een korte uiteenzetting omtrent de psychologie in zijn geheel en de onder scheidene methoden die er bestaan om de menselijke geest te meten en te bekijken, ging spreker over tot het eigenlijke on derwerp. In de schoolpsychologie onderscheidt men twee soorten gevallen, namelijk de leermoeilijkheden en de emotionele defec ten. Bijna altijd, aldus spreker, gaan deze beide samen en is het de laatste moeilijk heid die haar oorsprong vindt in de neu rotische conflicten van ouders en voor ouders. Slechts door fundamentele overwinning van de defecten kan genezing worden ge vonden. De betekenis van de schoolpsy chologie is zeker niet te onderschatten, omdat hierdoor leden aan de maatschappij worden teruggegeven, die eertijds werden uitgestoten. De defecten, aldus spreker, nemen hand over hand toe, mede als gevolg van de voorbije oorlog en zij zijn veel ernstiger dan men zich realiseert. „Een van de weinige grondstoffen die men", volgens spreker, „in Neder land heeft, is intelligentie". Als het Neder landse publiek, zo vervolgde de heer Bos, zich niet directer en intensiever met de scholen gaat bezig houden, zullen de ge volgen niet te overzien zijn. Onderwijs vernieuwing is een eerste vereiste. Wil de schoolpsychologie nut kunnen afwer pen, dan moet men begrijpen dat nieuwe scholen zullen moeten worden opgericht, waarin de kinderen zich ten volle zullen kunnen ontplooien. De schoolpsycholoog, zo besloot spreker zijn rede, kan van een dom kind geen goede leerling maken, wel kan hij het stre ven steunen om van het Nederlandse kind een gelukkig kind te maken. Na de pauze heeft de heer A. Wiede- meyer, hoofd der school, een kort over zicht gegeven van wat in de laatste tien jaren in de Openbare U.L.O.-school tot stand is gebracht. Spreker wees erop dat de leerkrachten steeds voor ogen hadden het kinderlijk verstand zo harmonisch mogelijk te ont wikkelen, zonder het karakter geweld aan te doen. De heer Wiedemeyer sprak van de moei lijkheden die men te overwinnen had, als de illusies van het personeel ten opzichte van de prestaties der leerlingen op teleur stellingen uitliepen. De wintercompetitie van de schaakclub „Santpoort" leverde weer een paar aardige partijen op. In groep I werd de partij W. Schuurman- dr. De Groot na spannende strijd verdaagd. In de afgebroken stelling staat de witspeler zeer gunstig. G. Schuurman behandelde zijn partij tegen Blansjaar nogal eigenaar dig. Blansjaar bezette al vroeg het centrum en toen de witte koningaanval niet „door sloeg" moest G. Schuurman de vlag strij ken. Brugman maakte tegen Sterk in een ingewikkelde stelling een kostbare fout, zodat deze verheugd de volle buit kon binnenhalen. In groep II ging Pardoen onverstoorbaar door met winnen, ditmaal van Homan. Vos man blijft goed volgen. In groep III trok Spook partij van de slechte ontwikkeling der zwarte stukken, door Pieterse aangevoerd. Hij ruilde zijn toren voor drie lichte stukken en won, zij het na taaie strijd. Nog taaier was Van Dijk in zijn partij tegen Van Dongen. Hier werd doorgespeeld tot de laatste pion van zwart. In groep IV won Van Duyn van Hoog- zaad en daarmee is hij nog steeds onge slagen. Vulling herstelde zich deze keer en versloeg Leysma. De scheepshellingen aan de Haringha ven in IJmuiden zullen hoogstwaarschijn lijk dit jaar niet meer in gebruik genomen kunnen worden. Men is thans bezig met de bouw van de gebouwen om de lieren heen en daarna komt nog het tijdrovende werk van de aanleg der electrische instal latie, die een kwestie van enkele maanden kan zijn. Op 7 November viert de harpiste Rosa Spier, die men op deze joto achter haar instrument ziet, haar zestigste verjaardag. Zij genoot haar opleiding aan het Ko ninklijk Conservatorium voor muziek te Den Haag, waar zij haar diploma met de hoogste onderscheiding" verwierj en stu deerde vervolgens bij Otto Muller te Ber lijn. Zij debuteerde in 1905, kreeg een engagement als eerste solo-harpiste bij het Residentie Orkest en was van 1932 tot 1946 aan het Concertgebouw Orkest ver bonden. Thans maakt zij deel uit van het Radio Philharmonisch Orkest. De uitwedstrijd tegen Blauw Wit heeft stelling. Tegen O.V.V.O. zullen we ons maar V C 17 'ftfc 7nnrlo(r óón mintiD nntrolovprH nnnioini; An oor» norlprlonff vnnrhoroMon DONDERDAG, 1 Nov. 1951 Beste kinderen, Vandaag wordt er door de kleine lezers en lezeressen natuurlijk met nog meer animo naar de krant gegrepen dan anders, want de uit uitslag van de maandwedstrijd staat er deze keer in! Nu ik zal jullie niet lang in onzekerheid laten. De inzendingen van de prijswinnaars had ik voor me neergezet om ze eens goed te bekijken: twee mooie uit hout gezaagde portretten van Panda, gekleurd en wel. Dat hadden jullie keurig gedaan, TOM POES en POPEYE! Jullie verdienen je prijs volkomen, hoor. Ze krijgen een ere- plaatsje op mijn bureau, die Panda's. Maar er waren ook nog zoveel geteken de inzendingen, dat ik een troostprijs toe kende aan de mooiste tekening. Die kwam van HOEPELTJE en stelde een goed- lijkend portret van ons aller vriend Joris Goedbloed voor. Keurig gedaan hoor, Hoe pel! Zo jongens en meisjes jullie nieuws gierigheid is weer bevredigd. Als je een kansje wilt wagen om deze maand ook zo'n mooi boek te verdienen, kijk dan maar eens verderop in ons hoekje, daar vind je de nieuwe November-wedstrijd. En nu onze post. Van TOM POES kwam een gezellig briefje waarin hij me vertelt, welk boek hij zo vol spanning gelezen heeft. Dus jij houdt veel van reisverhalen. Nu, ik zal eens kijken of ik nog zo'n spannend verhaal voor je heb, tussen mijn prijs boeken, dan stuur ik het je zo gauw mo gelijk toe. Je had zeker niet gedacht, dat je een prijs zou winnen? Fijn, dat het zo goed gaat op school. Ga zo voort, jongen! HARDLOPER was ook weer van de party; Dus jij bent een „warm" aquarium begonnen en nu vraag je mij welke tropi sche vissen niet zo duur zijn. Nu jongen, dat is moeilijk te zeggen, want de prijzen wisselen nogal eens. Maar van de goed koopste soorten kan ik je noemen: de zwaarddragers, de „plaatjes" en sommige danio's (o.a. dediano rerio). Deze visjes zul len je per paartje ongeveer op een gulden komen en dat is voor een beginner nog om te doen. Als je er dan zo'n stuk of zes visjes in hebt, dan ga je natuurlijk ijverig sparen voor een duurder soort in je bak. Succes ermee, jongen! MARIANNEKE tobt weer over heel an dere problemen. Zij wil wat voor haar moeder's Sinterklaas maken, maar ze kan maar niets aardigs bedenken. Je hebt ook al zoveel voor haar gemaakt, meisje, dat het heus moeilijk is, nog iets nieuws te verzinnen. Maar moeder vindt het zo fijn om iets te krijgen, waaraan ik zelf ge werkt heb, schrijft Marian, en een gebor duurd kleedje wordt nu toch wel erg af gezaagd. Nu kind, ik heb er eens over na gedacht en mijn best gedaan om je uit de nood te helpen. Je moeder draagt natuur lijk zijden kousen of misschien wel eens die ragfijne van nylon. Nu, als je voor die tere beenbekleedsels nu eens een mooie kousènhanger of een kousendoosje of een kousenmap maakte? Ik geloof vast, dat ze daar reuze mee in haar schik zal zijn en het geregeld zal gebruiken. Vraag desnoods aan een lieve tante of aan je handwerk juffrouw even hoe je dat aanpakken zal en voor de rest doe je het helemaal zelf. Hoor ik gauw eens wat van je? Dit was de laatste brief kinderen. Tot volgende week! TANTE ELS (Kennemerlaan 154, IJmuiden of briefjes aan de bezorger meegeven). Deze keer eens iets heel nieuws, nich ten en neven! Jullie mogen tekenen, knip pen, plakken en naaien, alles tegelijk! Dus dat is wel een heerlijke opdracht voor onze knutselaars. Nu zal ik jullie even vertellen wat je, precies doen moet. Je neemt een doosje, niet zo groot en ook niet zo heel klein en je fabriceert daarvan op de bekende manier een kijkdoos. Dus: de deksel er af en een gekleurd papiertje er op. In één wand een gaatje om door te kijken en bin nenin, ja, dat kan ik je moeilijk zeg gen, daar laat je je fantasie maar eens werkenDat vertrouw ik jullie heus wel toe. Ik denk dat moeders lappenmandje ook wei van pas zal ko men, als je bijvoorbeeld een kamer wil maken met een kleed op de vloer, of als je een danseres een mooie jurk wil aantrekken. Enfin, jullie gaan maar vol ijver aan het werk en ik hoop dat ons bureau aan de Kennemerlaan 154, helemaal vol met „kijk dozen" komt te staan. De mooiste krijgt een pracht-boek als prijs! T. E. Het raadsel van vorige week had als oplossing: Rust Roest (tor, ster, Rus). Goe de oplossingen kwamen van Marianneke en Hardloper. Het nieuwe weekraadsel is deze keer een toverrechthoek. Van boven de V.S.V.'ers Zondag één puntje opgeleverd en, als we bedenken, dat het met Wage- ningen de bovenste plaats delende Ajax van datzelfde Blauw Wit met 40 verloor, dan kan dit gelijke spel een behoorlijke prestatie genoemd worden, temeer, omdat Blauw Wit dit gelijke spel eigenlijk dankt aan het goede werk van zijn doelman Van Raalte. Zondag ontvangen de V.S.V.'ers in het Sportpark de Zwolse Boys. Dat deze Zwol lenaren niet onderschat mogen worden, is vorige Zondag gebleken toen zij een krani ge overwinning op het toch heus niet malse D.O.S. wisten te behalen. Een vinnige strijd om de punten kan dan ook verwacht worden met als resultaat waarschijnlijk een gelijk spel. Voor Stormvogels staat Zondag de uiterst zware uitwedstrijd tegen H.V.C. op 't pro gramma. De Amersfoorters die het vorige seizoen tegen Stormvogels op 3 van de 4 punten beslag legden, en tevens de Vogels het kampioenschap afsnoepten, bezetten mo menteel weer de bovenste plaats. Hun laat ste wedstrijd, de ontmoeting tegen het sterke West-Frisia wonnen zij met 31, een bewijs dat ze ook nu weer heel wat in hun mars hebben. De taak van de IJmuidenaren is dus op Birkhoven de overwinning te behalen, im mers de blauw-witten hebben momenteel met een wedstrijd minder gespeeld al twee verliespunten meer dan H.V.C. en zouden dus bij een eventuele nederlaag al heel lelijk achterop raken. „Kennemers" acclimatiseert De Kennemers trokken zich in de wed strijd tegen U.V.V. van traditie en historie weinig aan en klopten U.V.V. volgens de regelen der kunst met 21, een prestatie die ongetwijfeld als een goede mag worden aangerekend en die het bewijs is van de stelling, dat de Kennemers zich in hun nieuwe milieu aardig thuis gevoelen. In hun volgende ontmoeting krijgen de Beverwijkers weer een ex-eerste klasser tegenover zich en wel D.W.V. De Nieuwen- dammers hebben reeds vier verliespunten meer dan K.F.C.. Kansloos zijn ze met nog twaalf wedstrijden voor de boeg natuurlijk niet, maar het is duidelijk, dat er voorlopig althans, geen enkel punt meer verloren mag worden. De Kennemers kan dan ook op geduchte tegenstand rekenen. In 3A heeft Vitesse door een kranige 2-1 zege op Velsen zich aan de kop gehand haafd. In T.O.G. zullen de Castricummers opnieuw een lastige tegenpartij vinden, maar toch kunnen zij winnen. Evenals Velsen is ook Kinheim na een goed begin aardig afgezakt. De nederlaag tegen R.K.A.V.I.C. was al een grote teleur- 3 4 naar bene den is: 1. boom, 2. Fries woord voor moeder, 3. apparaat om testop pen bij fiets of auto, 4. niet rijk. In de onderste hokjes komt dan: vier maal dezelfde letter en in het middelste hokje van links naar rechts hun je, als je de woorden goed ingevuld hebt, lezen, hoe een gelooide huid heet. Het wedstrijdprogramma voor Zondag 4 November voor de elftallen van „Stormvo gels" ziet er als volgt uit: HVC I—Stormvogels I, aanvang 2.30 uur. EDO II—Stormvogels II. aanvang 10 uur. Velsen II—Stormvogels III. aanvang 12 uur (terrein Velsen). Stormvogels IV—DIO II, aanvang 9.45 uur (terrein Schoonenberg). Stormvogels V—RCH VII, aanvang 9.45 uur (terrein Schoonenberg). Stormvogels VIII is vrij. De elftallen komen aldus in het veld: Stormvogels I: P. C. Kraak Fr. Venus, J. Tol W. J. Snoeks, A. Snoeks, P. Goedhart P Deuling. H. Angenent, A. v. Onselen R. de Boer, J. P. Snoeks Reserves: J. Broekhuizen, J. Venus. Stormvogels II: J, Venus J. van Vliet, J. A. Vendrig A. Glas. N. Laan, T. J. de Boer J Luppens. R. Luitjes, C. Zwemmer, K. v. Opbergen, C. Groet Reserves: J. den Duik, W. A. Verwoerd. Stormvogels III: A. Th. Rechsteiner Jelle Blinkhoff. K. Effern E. Gravemaker, P. Heilig. M. Twisk L. v. Duyn, K. van Ej, M. Beker, J. Admiraal. H Veldman Reserves: J. P. Jung, W. Zeilmaker. Stormvogels IV: J. C. C. v. Riessen D. Peereboom. J. de Vries J. Lampers, A. Rijks, A. Gravemaker J. C. O. Rooze, J. v. d. Steen, P. M. Heilig, C. Batenburg, A. M. op 't Rood Reserve: J. Blinkhof. Stormvogels V: P. Vader A. E. Leyenaar, D. G. Noordzij Wijker. C C. Poppe, C. Admiraal °agter. W. C Botvliet. W. v Leeuwen. R. C. Visser, J. van Es Reserve: M. A. Koenen, P. A. Prins. opnieuw op een nederlaag voorbereiden. Velsen speelt op eigen terrein tegen Riva len, dat Zondag tegen de andere Santpoort- se derde klasser met 41 verloor. We ver onderstellen dat ook Velsen aan 't langste eind zal trekken. Terrasvogels zal het tegen A.P.G.S. niet gemakkelijk krijgen. Er dient ernstig reke ning met een nederlaag gehouden te worden. D.E.M. zakt af D.E.M. verloor, weliswaar slechts met de kleinst mogelijke cijfers, van Water graafsmeer en raakte daardoor nog weer wat verder van de bovenste plaats af. Tegen R.K.V.V.A. verwachten we een gun stiger resultaat, nl. een gelijk spel. Beverwijk verspeelde een kostbaar punt je tegen I.V.V., kostbaar temeer, omdat Hollandia van B.K.C. won. Beverwijk staat nu één puntje bij Hollandia ten achter, maar.... krijgt Zondag a.s. de Hoornse voetballers op bezoek en heeft 't dus in eigen hand om op de bovenste plaats te komen. Maar dat zal niet meevallen. Zou Wijk aan Zee zich gaan herstellen? Wel werd van Zaandijk verloren, maar de cijfers waarmee dit geschiedde 32 geven hoop op beterschap. Laten we daar om tegen I.V.V. op een gelijk spel rekenen. Zou C.S.V. het goede pad weer gaan be wandelen? De stevige overwinning op W.S.V. geeft daar hoop op. Ook tegen B.K.C. rekenen we op een Castricumse zege. V.V.B. deed de vorige Zondag èn voor zich zelf èn voorA.D.O. goed werk door van K.B.V. te winnen. A.D.O. heeft nu de kop genomen met K.B.V., V.V.B. en J.H.K. als gevaarlijke „pottenkijkers", A.D.O. zal het Zondag a.s. tegen D.R.C. wel klaren en V.V.B. houdt o.i. Purmerend er onder. ADVERTENTIE Velserduinweg 173 Tel. 4402 VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE HOOVER-DEALERS Betaling in overleg. De met zeer grote belangstelling verbeide wedstrijd tussen de DCIJ-reserves en de jonge IJmuidense damclub „Sportief" is, tegen aller verwachting in, met 137 door de jongste spruit van de dambond gewonnen. Door dit mooie resultaat is Sportief na vier competitieweken zonder verliespunten en met een fraai bordgemiddelde aan de kop geklommen van de tweede klasse der Haar lemse damcompetitie. Daar zij voor het eerst in competitie verband speelt, mag dit een opvallend resul taat heten van de slechts twee jaar oude vereniging. Beiden tientallen telden invallers, toen voorzitter De Jong (DCIJ) op het belang van deze ontmoeting wees, omdat zowel DCIJ II als Sportief gelijk aan de kop van de afde ling gingen. In theorie waren de DCIJ'ers sterker en toen in 't tweede speeluur de 75-jarige „Opa" v. d. Bos na een fraaie „slagcombinatie" DCIJ de leiding gaf had geen der aanwezige toeschouwers enig idee, dat dit voor DCIJ de enige overwinning zou blijven. Langbroek, v. d. Steen. v. Wort, Visser, waren materieel voorgekomen, terwijl Nieu- wenhuizen in zij: partij tegen Jonker stra tegische winst had veroverd. Maar na het derde speeluur keerde het spelbeeld zich volkomen ten gunste van „Sportief". Keurig forceerden Bakker en Buis vervolgens winst en Broek werd volgens alle regelen der kunst eveneens „om zeep gebracht". Toen Langbroek, v. d. Steen en Visser in gewonnen stellingen het. eindspel op remise lieten uitlopen, was de 137 nederlaag van de DCIJ reserves een feit overigens ten volle verdiend. De uitslag dezer plaatselijke damstrijd luidt: DCIJ II Sportief I 1. K. v. d. Steen—W. 't Hart1—1 2. J. VisserJ. Jonker 11 3. H. Nieuwenhuizen—J. Slager.... 11 4. J. PostW Hoefakker 02 5. J BroekA. Schenk 02 6. W. v. Wort—H. Lichtendahl 1—1 7. KoppelmanP. Bakker 02 8. H. LeeuwC. Buis 02 9. H. Langbroek—E. Ras 1—1 10. Opa V. d. BosJ. d. Ruyter 20 Totaal voor Sportief 713 Een lastige uitwedstrijd krijgt „Sportief" op Vrijdag 2 November tegen de Ver. Kath. Damclub II uit Haarlem. DCIJ II speelt Dinsdag 6 November thuis tegen St. Bavo H.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7