De „Victoria" begint aan een nieuw experiment Kennemer c, Lantaarn van der meer Aan de fundamenten der loggervisserij in Vlaardingen RADIO Fa. PRUIS Old Clothes New Buismans'Bloemenipil Zestig jaar Flevo-vloot „Felison" brengt kunst op het witte doek Proeven van twee IJmuidenaren Goed Autorijdei REVUE VAN DE ZUIDZIJ „Jump"-team doet het goed in de bridgecompetitie Openingsavond en bestuursverkiezing Ruim duizend schepen schutten KW 35 naar de haaien Jaarvoorraad huidcream over de keien Van nylons tot visfilets Het goedkoopste adres voor Bruidsbouquetten is Agenda voor Velsen ZATERDAG 3 NOVEMBER 1*951 ADVERTENTIE Bloemenmagazijn KRAAK Kennemerlaan 29 - Tel. 4528 SPECIALITEIT IN BRUIDSBOUQUETTEN Deze week een echte Vlaardingse stoom logger met een historie, die rond de eeuw wisseling haar beginpunt vond en als „oor logsbodem" onder Duitse vlag eindigde. Het is de Flevo III (VL 73), welke in 1902 door de scheepsbouwer M. van der Kuijl in Slikkerveer werd gebouwd. Met een in houd van 168 bruto en 84 netto reg. ton en een lengte van 34,15, breedte 6,52 en holte 3,42 meter was het een stoomlogger van normale grootte. De bouw geschiedde in opdracht van de firma P. H. van Abshoven te Vlaardingen, die dateert van 1887. In 1902 bezat deze rederij de houten zeillog- gers Flevo II (VL 131), schipper Jan Schouten, de Flevo III (VL 132), schipper Leen Noordijk. De Flevo I (VL 73), waar David van Santen schipper op was. be hoorde eigenlijk aan G. van Toorn in Over- schie, maar de heer P. H. van Abshoven had de logger in exploitatie zodat het schip er toch wel echt bij hoorde. Bovengenoem de stoomlogger zou de naam Flevo IV heb ben gekregen, doch bij de komst van dit vaartuig had er een verandering plaats. De VL 132 ging namelijk een paar nummers terug en werd de Flevo I en de nieuweling kreeg de naam van deze logger, Flevo III en het nummer VL 73. Als eerste schipper staat Leendert Noordijk vermeld. In hetzelfde jaar kreeg Abshoven ook zijn eerste ijzeren logger, de Generaal de la Rey (VL 30), schipper Evert Goosz. Nieuwbouw In Maassluis Een jaar of tien later werd weer tot nieuwbouw overgegaan. Bij Uitdenbogaard in Maassluis werd een zeilloger besteld. De rederij breidde evenwel niet uit want de Flevo I (VL 132) verdween en de nieuwe logger kreeg die naam en dat nummer. Het toevoegen van de Flevo IV was in 1903 niet doorgegaan. Nog één keer werd een nieuwbouworder geplaatst en dit schip, dat in 1916 bij C. M. van Rees in Sliedrecht werd gebouwd is de Flevo IV (VL 147) ge worden. Deze stoomlogger was 173 ton groot en had een campagne, week dus enigszins af van de Flevo III. Vier en zestig jaren komt de firma van Abshoven al voor als rederij in Vlaar dingen, doch het is slechts één logger, die thans de oude zaak draaiende houdt, nl. de in 1914 gebouwde Flevo I (VL 132), echter in geheel ander gedaante dan het scheepje ADVERTENTIE Zang, Muziek, Toneel, Politiek Lessen, Cursussen, Nieuws enz. Alles in Uw huiskamer te horen, dank zij Nu met visserijband 160.—, 218.— enz. Philips- en Erres-loestellen (betaling in overleg) Koopt Uw radio bij een erkend N.V.R.D.-handelaar. Electr. wasmachines, vanaf f 225. R.S., Hoover e.a. uit voorraad leverbaar. Wringers, strijkbouten, electr. kachels, electr. scheerapparaten en verlichtings artikelen. W. Barcndszstr. 21, Tel. 5726, IJmuiden Het eerste team van de IJmuidense bridge club „de Jump" heeft in hotel „Kennemer- hof" weer een wedstrijd gespeeld voor de competitie van de Nederlandse Bridge Bond en wel tegen de bridgeclub „De Kennemers". De Jump wist deze wedstrijd te winnen met 5432 m.p. Het team bestond uit de heren JonkerWittebrood en KuiperMains. Tot nog toe doet deze ploeg het uitstekend in de competitie. Van de vier gespeelde wed strijden heeft het er drie gewonnen en 1 verloren. De overige spelers speelden een „Howell" voor de parencompetitie. De uitslagen hiervan waren: A: 1. echtpaar De Graaf 52 p.; 2. dames KramerSchoen 48 p.; 39. echtpaar Konz 45 p.; 4. KuysPorck 42 p.; 5. v. d. Burg Kramer 41 'A p.; 6. Parlevliet—Wonink 4014 p.; 7 Gebr. Breur 3614 p.; 8. dames v. Dok— Oldenburg 30'4 p. B: 1. BoerLaman 3414 p.; 2. mevr. De HaasKoudijs 26 p.; 3. De HaasWeij 2514 p.; 4. Amsingv. d. Berg 2414 p.; 5. Smit- Zandwijk 2014 p.; 6. dames Maarleveld— Rolloos 19 p. VERBLINDE MOTORRIJDER REED FIETSER AAN Een motorrijder, die in de vooravond van Donderdag over de Velserduinweg kwam en achter een fietser reed, werd door een tegenliggende auto dermate ver blind hoewel hij meermalen lichtsig nalen gaf, bijwijze van verzoek aan de be stuurder om te „dimmen" dat hij de fietser aanreed. De duopassagier van de motorrijder viel en liep enige schaafwon den op, de bestuurder zelf mankeerde niets en ook de wielrijder kwam met de schrik vrij. Helaas was de schuldige de auto bestuurder niet meer te achterhalen, zodat de schade aan de motor door de be rijder zelf betaald zal moeten worden. De „Flevo III", telg uit een oud geslacht. van ruim 35 jaar geleden. Sedert enige jaren is het een flinke logger geworden met moderne opbouw en een zware motor. De Flevo II en de Generaal de la Rey wa ren allang van de vloot afgevoerd. De Flevo IV kreeg net voor de tweede wereldoor log uitbrak een andere baas. Al enige tijd lag dit vaartuig doelloos in de Oude Ha ven van Vlaardingen. De nieuwe eigenaar, de firma Meerburg in Katwijk ging er een motorschip van bouwen, zodat het een nieuwe toekomst tegemoet ging. Maar het heeft niet zo mogen zijn. Ingeschreven als D. Meerburg Sr. (KW 7) nam de Kriegs- marine het vaartuig in dienst en er is daar na nimmer meer wat van gehoord. De Flevo III bleef dus als enige stoom logger van deze rederij over, doch voor slechts korte tijd, want het schip onder ging hetzelfde lot als de Flevo IV. Onder Duitse vlag is het als „oorlogsschip" aan zijn eind gekomen. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). De jonge Velsense vereniging „Felison", die zich ten doel lieeft gesteld de cultuur in het algemeen en de beeldende kunst in het bijzonder in en buiten de gemeente te propageren, begint haar winterseizoen met een bizondere avond op Donderdag 15 No vember in de filmzaal van de Nijverheids school. Daar het voorlopig bestuur van de ver eniging het gewenst acht, plaats te maken voor een definitief college, gaat deze avond beginnen met een ledenvergadering, waar behalve een financieel verslag een be stuursverkiezing op de agenda staat. Daar na om acht uur volgt een filmvoor stelling, die ook toegankelijk is voor niet- leden en waar een serie Franse films over beroemde schilders en beeldhouwers ge draaid zal worden. Onder meer heeft „Felison" beslag weten te leggen op een rolprent over Henri de Toulouse l'Autrec, Vincent van Gogh en Rousseau en een film over het werk van de grote Franse beeld houwer Maillol. De havendienst in IJmuiden heeft in de maand October 1076 zeeschepen geschut. Linnen kwamen 531 schepen. Hiervan waren er 357 voor Amsterdam, 50 voor Zaandam, 19 voor de buitenhavens van de hoogovens, 71 voor de binnenhaven, 14 voor de papierfabriek, 20 als bijlegger. Van Amsterdam vertrokken 382 schepen, van Zaandam 47, van de buitenhaven Hoogovens 17, uit de binnenhaven kwamen er 68, van de papierfabriek 12 en tenslotte gingen er 19 als bijlegger om de West. Een totaal derhalve van 545 schepen. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY CHEMISCHE REINIGING Is sneller, is beter. Koningsplein 8 IJmuiden Tel. 4886 DE HEER PAUL VAN LAAR hield in de winkel met velerlei soorten scheeps- en visserij-artikelen een smalle ijzeren vishaak van ongeveer vijftien centimeter omhoog. „Er wordt een haring aangeregen, zodat die in het water de indruk maakt, dat ze zwemt. En dan moet de haai zich op zijn "rug kantelen en in die dooie vis hap pen", verduidelijkte hij. Haaien zijn niet zo heel slim en er wordt van hen verwacht, dat ze dat dan doen ook. „Haaien brengen tegenwoordig goed geld op. Gemiddeld wordt er voor zo'n rover vijftig, zestig gulden betaald. De Deense haaienkotters maken bij tijd en wijle besommingen van dertig- tot veertigduizend gulden, omge rekend in Nederlands geld", aldus de heer Van Laar. De KW 35 „Victoria" zwerft op het ogen blik ergens achter een school haringen aan onder de Engelse Noordkust. Het kottertje van de rederij G. Kuyt in Katwijk is door de firma Van Laar en de factorij W. Goos uitgerust met attributen, die voor de haai- vrsserij noodzakelijk zijn. Deze zijn voor lopig zeer bescheiden gehouden, omdat de reis van de „Victoria" als een experiment bedoeld is, waarvan de resultaten uiter aard nog buitengewoon onberekenbaar zijn. Een beug met tweehonderdvijftig haken, die bijna twaalf vaam van elkaar hangen, wordt achter een school haringen uitge zet, waarna de vier gebroeders Kuyt, zoons van de reder, de eerstvolgende uren een kaartje kunnen gaan leggen. Zij dienen al leen zo nu en dan even over de reling te kijken of de beug nog in zicht is. Plannen De heren Paul van Laar en Wouter Goos zijn samen op het idéé gekomen dit expe riment uit te voeren, toen enkele weken geleden een achttal Deense scheepjes de vissershaven van IJmuiden binnenvielen wegens het ruige weer. Zij hadden gehoord, dat de Scandinaviërs op haaien jagen en gingen daarom eens kijken op de kotters. De Denen, die in de loop der tijd al veel ervaring met deze tak van visserij hebben opgedaan, vertelden de weetgierige Hol landers wat zij kwijt wilden. De beide he ren lieten geen gras over hun inmiddels gemaakte plannen groeien. In het begin van deze week is de KW 35 uitgevaren met aan boord de vier jonge rederszonen en plaats voor een respectabel aantal blauw- vinnen met tanden als pikhouwelen. Risico „Haaivisserij is mooi-weer-visserij. Als het vuil weer is of het is heiig dan kunnen de jongens op de kotter de beug niet dui delijk meer onderscheiden. De lange lijn met haken drijft namelijk los van het schip. Deze wijze van vissen is economisch, want niet alleen kan het schip op halve kracht of zelfs met stilstaande motor op de dei ning rijden; het komt de haringstand uiter aard ook ten goede. Er is echter wel enig risico aan de haai visserij verbonden. Het komt voor, dat de bemanning in geen dagen of weken leven aan de beug ziet. Het is in alle opzichten Over de volgende gevonden voorwer pen, die in de week van 26 October tot 2 November bij de Velsense politie zijn aan gegeven, worden op het Hoofdbureau (ka mer 4) elke werkdag van 11 tot 12 uur en van 16 tot 17 uur (met uitzondering van des Zaterdagmiddags) inlichtingen ver strekt. De oogst van de straat in de afgelopen week telde de volgende zaken: want, pad- vindersriem autoped, gulden (zilver), ceintuur, armband, 10 tubes goldcream, broche, ketting (chroom), hond, bos sleu tels, vulpotlood, handschoen, muts, shawl, das. portemonnaie, vulpen, glassnijder, haarstrik. 2 boorden, polshorloge, horloge ketting, kousje, pet, paar wanten, bestel adres, sleutel, fietsje (driewieler), tasje, fietstas, 2 zakken, bandenlichter (auto), meisjesrijwiel, boodschappentas. een kwestie van geduld en doorzettings vermogen. Als deze proef niet mocht sla gen dan is het niet denkbeeldig dat man ons in het gezicht uitlacht; heeft de „Vic toria" wèl succes dan zal de belangstel ling in IJmuiden ongetwijfeld op slag ge wekt zijn. Haaienvlees is een heerlijk eten! En wat dacht u van een bordje haaivinnen- soep vooraf?" aldus de heer Van Laar. Burgemeester en Wethouders van Vel- sen maken bekend, dat ter gemeente secretarie (4e afdeling) ter inzage liggen verzoeken van de kousenfabrieken Hin N.V. in Haarlem, om vergunning tot het oprichten van een atelier tot het bewerken van dameskousen, waarin zullen worden opgesteld 2 compressoren, 1 centrale ver warmingsketel met toebehoren, 10 ophaal machines en 24 ventilatoren, gedreven door 39 electromotoren, met een gezamen lijk vermogen van 8'/s p.k., op en in de pecelen Kalverstraat no. 11 te IJmuiden- Oost; van J. de Wit te IJmuiden, om vergun ning tot het oprichten van een slacht plaats met inrichting tot het bewerken van vleeswaren, waarin zullen worden opge steld 8 machines en 4 electromotoren, met een gezamenlijk vermogen van 5,5 p.k., aan het Moerbergplantsoen nr. 1 te IJmui den; van de firma bakker Winkel in Velsen- Noord, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de brood-, koek- en ban ketbakkerij, door het verplaatsen van 12 werktuigen en 11 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 18,6 p.k., en door het bijplaatsen van 8 werktuigen en 9 electromotoren, met een gezamenlijk vermogen van 7,4 p.k., aan de Wijker- straatweg nr. 182 in Velsen-Noord; van N.V. „Rehaco", Rederij en Handels Combinatie te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de vis- fileerinrichting, door het verplaatsen van een makreel- en haringkipperedmachine, gedreven door een electromotor van 2 p.k., en door het bijplaatsen van een haring- fileermachine, gedreven door een electro motor van l'/ï p.k., in de Rijksvishal A, 10, 11 en 12 te IJmuiden; en van P. Bart en Zoon te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een ma chinale houtbewerkingsinrichting, waarin zullen worden opgesteld 7 machines en 6 electromotoren, met een gezamenlijk ver mogen van 5 yK p.k., aan de Willem Ba- rendszstraat no. 16 te IJmuiden. Op Donderdag 15 November 1951 om elf uur zal ten gemeentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. „Overwin de wereld, maar hoe?" Over dit onderwerp spreekt morgen om 19 uur ds. mr. G. A. Alma van Amsterdam- West in de bijzondere kerkdienst welke in de Ned. Hervormde Kerk zal worden ge houden. Het Goede Herderkoor van IJmui den, onder leiding van de heer Joop Hui- zinga, verleent medewerking. Organist is de heer Albert de Groot. Aan deze dienst gaat een zangdienst vooraf. Paniek in de IJsrevue. (R e x tot en met Maandag). Enige dozijnen welgeschapen meisjesbenen zijn uiteraard in deze show film de hoofdrolspelers, maar het verhaal, dat de kostbare ijsballetten aan elkaar praat, heeft in dit geval toch wel iets meer om het lijf dan de „draad", die soortge lijke flonkerende films doorgaans het no dige verband moet geven. Het gaat in deze ijsrevue, waarin tussen haakjes knappe staaltjes acrobatiek op de schaats en aar dige effecten te bewonderen zijn, namelijk om een luguber sujet, dat een gezamen lijke vriend van de verschillende sterretjes uit de show om zeep heeft geholpen. Deze figuur, een zekere Carl, wordt echter op zijn beurt eveneens vermoord en daarmee barst de paniek achter de coulissen los, terwijl de revue van het ene ballet in het volgende valt. Dat de dirigent van het or kest en zijn beminde prima-ballerina tus sen de scènes door tijd hebben om bij de ontwarring van de affaire de politie tel kens net een paar stappen voor te blijven en zichzelf daarmee op het nippertje van verdenking weten te vrijwaren, mag stel lig een wonder heten, maar de film ont leent er ongetwijfeld een deel van haar spanning aan. De verrassing dat de ware moordenares tenslotte een van de schoon heden is, waarmee de ijsrevue zo kwistig over de gladde vloer strooit, wordt tot de laatste meters van deze rolprent bewaard, maar dan is alles ook voor elkaar en de dirigent kan zijn bedreigde prima-balle rina in de armen sluiten. Dit meisje, Lila, is overigens de enige, die een weinig uit de toon valt, want haar spel mist enige malen de vaart, die het verhaal nodig heeft. Desondanks is er een aardig geheel ontstaan, dat zowel de liefhebbers van show als van sensatie redelijk aan hun trek doet komen. In het voorprogramma draait een teken filmpje, geïnspireerd op het oudé Ameri kaanse kinderversje van de kip, die voor haar spruiten een cake bakt en daarmee de werklust beloont en de luiheid straft. De journaals geven deze week een paar beelden van de Engelse verkiezingen en het Nederlandse aandeel er in toont onder meer een voortreffelijk gefotografeerde reportage van een dapper Fries meisje, dat met een rijdende bibliotheek het plat teland afreist. J. F. Op naar Broadway. (Thalia). Ach ter deze betrekkelijk onbeduidende titel gaat een showfilm schuil, waarmee War ner Bros een uitstekend figuur slaat. Mede door de gecombineerde attracties van Doris Dit. illustere gezelschap laat overduidelijk zien, in welke sfeer „Op naar Broadway" zich ontrolt. De liefhebber van „stars" kan van links naar rechts onderscheiden: Gene Nelson, Virginia Mayo, James Cagney, Doris Day en Gordon Mac Rae. „VSVlora" Maandag zal Flora weer klinken van de karakteristieke kreten, dewelke onafscheide lijk verbonden zijn aan het grastapijt, waarop alle Zon dagen van het seizoen twee en twintig manmensen elkaar het bezit van een zogenaamde „voetbal" betwisten. Lampe nier heeft ze vaak allemaal één willen geven, maar daar was de KNVB niet voor te por ren. Maar Maandag schalt het zo dringend-klinkende „Hup" (een afkorting van Ha, Un Pienantie) niet langs de lijn maar, zoals gezeid in Flora, want dan begint daar een om vangrijke bazar van de VSV- ers. Ik citeer voor de vuist weg: „Vliegbommensport, rouiMte, bumperspel, beweegbare pop penkastVooral die eerste twee houden een wereld van beloften verborgen, want vliegbommen kunnen er maar niet genoeg komen op deze veel te rustige aarde en een roulette trekt nog eens een vreemdeling naar IJmuiden, die dan een gokje wagen kan, terwijl de inlanders op last van de minister van Justitie likkebaardend toekijken. Het wordt in elk geval groots, zeggen de feesttrom- petters van VSV, terwijl zij wijzen op de horde van attrac ties, die zich samendringen in Flora's wintertuin. Want VSV krijgt begin vol gend jaar het vierde kruisje erbij en dat jubileum moet na tuurlijk met enige luister ge vierd kunnen worden. Voelt ge het verband? Gelukkig maar, dan zijt ge er Maandag, Dins dag en Woensdag tenminste ook met een goedgevulde buidel. Hondenleven De hondjes van Santpoort hebben het niet best, schrijft een bekommerde bazin van een jeugdige spaniel mij met een brok in de nog jeugdige keel. Als ze los op straat lopen en naar de meisjes knipogen, worden ze door levensgrote agenten achternagezeten tot de dood (bij de gemeen tereini- ging) er op volgt, tenzij de baas op tijd het hondje terughaalt en zijn boete voldoet. Wande len ze aan het lijntje, dan trekken ze de bazin zowat van de sokken, zodat deze maar zo gauw mogelijk huiswaarts keert en de hoind met tranen in de ogen bij de kachel terug legt. Want wandelen aan een lijntje is voor een hond toch eigenlijk niks. Maar dan komt de Zondag en de hond, die al ongeduldig naar de kalender heeft zitten turen, „mag mee". Naar Bos- beek of het Rijkenspark en dan kan het baasje de verleiding voor de hond niet altijd weer staan en laat hem heel even tjes de vrijheid, die hij een week lang heeft zitten opzou ten. Helaas, daar kruist dan onmiddellijk een gestreng heer zijn dartel pad, die de baas met stemverheffing vraagt, of hfj in naam der wet het schoon-beschreven bord bij de ingang niet heeft gezien en of hij die hond subietelijk in ge vangenschap wil terugvoeren, want anders en dan rolt de heer met zijn ogen anders gaat het mis. Een nauwkeurig onderzoek heeft echter uitgewezen, dat er aan de beplanting van Bosbeek niet veel schade door de hon den aangericht kan worden. Zodat op dees' plaats een lans gebroken wordt voor de vrije tijdsbesteding van het Sant- poortse Fikkendom. Laten wij regelende mensen een dier ook eens de vrijheid gunnen, dig het in deze stenen wereld zo volslagen ontbeert. Linkse groepen Een bezorgd man, die de ganse dag „bij de weg zit" zo als dat heet, heeft zijn ball point bestegen, om mij van ongerustheid kond te doen over het toenemend „verkeers- anarchisme" bij die weg. En of de politie potdorie altijd er gens anders is, als ze hier moet zijn. Dat laatste, goede vriend, kan Lampenier niet met u eens zijn, want als dat mogelijk zou moeten zijn, be- IK HOU VAN IJMUIDEN Ik hou van IJmuiden, zijn havens en hallen, Ik hou van de zee, die er vreet aan het strand. IJmuiden, naar leeftijd de jongste der steden, Als vissersplaats de grootste van 't land. Zijn groot-industrieën, zijn nijv're bedrijven. Zij schouwen de toekomst en houden er stand. De toegang tot lien is de grootste aller sluizen, Daar meren de schepen, belaên aan de kant. Ik hou van die sluizen, ik hou van het water, Dat daalt en dat rijst bij de eb en de vloed. Ik tuur naar de boei op een zonnige middag. Gezeten op 't duin met de zee aan mijn voet. Daar wacht en daar droom ik in duldloos verlangen Tot 't schip met mijn zonen stipt van ver in het zicht. Ik roep aan de kustwacht: „zeg, zie je al wat komen?" En bid in mijn hart: „Maak de thuisvaart hun licht". Dit poeem, dat ik knap gedaan vind voor een onbekende IJmuidense amateur-Vondel, moge als waardig sluitstukje gel den van IJmuidens feest, op de dag dat Zaandam voor de jubilerende „slagader" van Amsterdam de bloemetjes buitens huis deponeert. taalden wij ons samen donker blauw aan belastingpenningen en moest de straat donkerzwart van het gezag zien. Voor de rest volkomen juist. Er wordt vaak maar raak ge reden. En uw grief tegen het fiet sende deel onzer inwonerschap kan ik eveneens van harte on derschrijven, al is het in wat milder termen, want we zijn altegader mensen onder elkaar en fouten maken is een van onze aardigste eigenschappen, zonder welke de wereld maar doods en dor zou zijn. Maar de filosofie terzijde: het gaat om het afsnijden van hoeken door velocipedisten, vooral bij de talloze vlucht heuvelen, die Velsen telt. Dan ragt zo'n wielrenner maar links langs het kantje en het overige verkeer mag op de knopen gaan aftellen, wat hij precies van plan is. En dan loopt het nóg anders. Het aantal ongelukken in Velsen is toch al hoog genoeg, laten we er met z'n allen voor oppassen, dat het ons niet over komt. Een tikkeltje meer naar rechts langs de vluchtheuvel kan uitgebreide ziekenhuis- rekeningen voorkomen. Schaap in de rivier Het leven in de rivieren- „delta" van de Heerenduinen beweegt zich gaandeweg in de normale baaien van een was sende stad en er komen zelfs winkels voor degenen, die zich tot nu toe verre reizen moesten getroosten voor een half pond suiker en een busje cichorei; zulks voor het geval deze nuttige zaken nét op zijn, als er bezoek komt en de kruide nier allang op zijn bromfiets is heenigesneld naar bewoon baarder gewesten. Maar het eerste schaap is over de dam in de persoon van meneer B. C. Sliggers, die aan de Roerstraat een riante melk handel opende. Hij bewees daarmee geen schaap te zijn, maar wel over de dam te dur ven komen, zodat Lamponier hoopt, dat er meer achter hem aan zullen drentelen ten dien ste van het hongerend rivie ren-volk. LAMPENIER. ■•«li infli en SPECULAAS hij het Kennemerlaan 151 Tp, *■*1 1iffi-UnirtJ """'maen Day en Virginia Mayo riiTT ~i kwaliteiten de laatste tijd VJVoc^ het continent laten exL£ di?na« de grootste oorwurm vmljjfc al den Het is een gezellige telt hoe een show wel end,e*r- op een militaire academie «S 2 gestroomlijnde nSS met veel m ,,l? chte- „lODc juiigeiiiannen, 0 „ua narten 1 verliezen aan twee gestroomlijnde nachte galen. Een rolprent met veel muziek, fefig I en grapjasserij, die ook Zaterdag, en Zon. dagavond haar publiek ongetwijfeld J1 amuseren. Het teken van de gorilla. ZondagtnidJ dag, Dinsdag- en Woensdagavond beweert Johnny Weismuller zich op het witte doe'- van Thalia, evenwel niet in de welbe- i kende creatie van Tarzan. Nu treedt dé'ie athletische geweldenaar op als Jungle jü| die een verklaarbaar zwak heeft voor een lieftallige jonge dame, die in zijn woud" naar een verborgen goudschat loopt te zoeken. Jungle Jim toont haar enkdê staaltjes van zijn mannenmoed en hij be- sluit goedhartig haar te helpen soeuremi Het zou wellicht een eentonige geschiede nis worden als zij zonder strijd met het fortuin huiswaarts zouden keren. Nu evenwel zal de gehardste bioscoop.-! bezoeker de huiveringen over de rug snel- len als echte en imitatiegorilla's de aken I in het honderd trachten te sturen. Hoewel de jongelui tot over de oren in de moeilijkheden komen, blijkt de superbe 1 lichaamsbouw van Jungle Jim toch wel opgewassen tegen de apen en stalen vuisten. ADVERTENTIE Velscrduinwec 143 - Tel. vmb - Umuiden-Oi UITGEVAREN VISSERIJVAAranJ IjS"32dagirkj e0ROK Bi* «*3 «v"See99' KOemendaal wXrof?fij6JSlfet:st-Scto"™»4 Maandag 29 October: st. Limburgia u 54, Vilungbank IJM 183; ml. Venvschtm IJM 204. Arie Nico KW 17, Cornell?Kïï De Verwachting KW 28, Volharding KW Saturnus KW 69, Willempje KW M Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW broeders KW 108, Arie KW 155, De VI Gezusters KW 162, Gebroeders Kïï 1 Aleida KW 169, Bruinvis RO 1, Adjot RO 9; mk. Texel IJM 5, Poolster IJM 11 geraad IJM 229, De Jonge Willem IJM Magda IJM 272, Haarlem I IJM 276 KW 34, Prinses Margriet KW 51, Ja KW 92, Koningin Juliana KW 133, BU 33. Dinsdag 30 October: st. Norma iL IJM 6; mt. Medan IJM 57, Eveline IJM 111 ml. Willem Cornells KW 16. Concordia KI,. 26, Floris KW 59. Elizabeth KW 64: mk. Twee s Gebroeders IJM 27, Vios I IJM 52, Rex IJM 228, Nceltje IJM 240, Albatros IJM 277, i Rein KW 30, Pieter Cornells KW 31, Ha mina IV KW 53, Willem KW94, Jana KW2I1 Woensdag 31 October: st. Petten IJM 49 1 ml. Alida KW 91, Avontuur KW 114: Anna Marie KW 27, Pieter Cornelia Kïï 3! Donderdag 1 November: ml. Dirk KW 19. Vrijdag 2 November: st. Johanna R0 25. HaringcriifnetTissaf Zaterdag 6 October: ml. Everard Christin 1 KW 40. Vrijdag 26 October: ml. Fierman Eduir KW 5. Hubertha Gerarda KW 8, Noordie KW 47, Noorster KW 67, Nederland VH KÏÏ 130. Wilhelmina V KW 14, Geertruida Jacobs KW 37. Zaterdag 27 October: ml. Vertrouw - KW 6. Grietje KW 20, Orion KW 22, Helen KW 39, Rijnmond II KW 43, De Vrcn Jacoba KW 12, Voorwaarts KW 140, Etw dracht KW 168, Onderneming I SCH 140. Maandag 29 October: ml. Martha IJMi Gorredijk IJM 75, De Arend KW 7. Aa j èn Cornelia KW 14. Nederland VI KÏÏ! Bertha KW 38, Aafke Jacoba KW 41. mond III KW 44, Jan KW 50, Henk Kïï ft Nelly Maria KW 70. Maria Jacoba KÏÏ i - Excelsior II KW 78, Zeezwaluw KW a Hu - berdina Gijsbertha KW 85, Sumatra K.va - Rijnmond V KW 110, Kees KW 124, Bora s KW 127. Bali KW 129, Willy KW 141,TO s mina III KW 147, Vooruit KW 151, Ja KW 159. Janna KW 163, Nederland IV K 167. Everdina, Jacomina KW 173, «J ;s SCH 7. Bonefaas SCH 95. Dinsdag 30 October: ml. Mr, Dirk Curtius KW 2. Piot en Leendert HuitoiK 3. Rijnmond IV KW 15, Holland» k»* Margaretha en Maria KW 23. Wilhelraia KW 25, Margrietha Maria Kïï 29. KW 32, Rijnmond I KW 42, NeptunusKU Cornelis Marinus KW 48, Annie KW J Wilhelmina II KW 138. Katwijk III h" j Onderneming KW 175. Woensdag 31 October: ml. Zeevaart bw* Donderdag 1 November: ml. Gezma w» trui KW 176. Clara Jacoba SCH 8 >**a SCH 25, Prinses Margriet SCH 248, Jo vu» ADVERTENTIE DUYN's AUTORIJSCHOOl Kalverstraat 20 - IJmuidcn-Oost Tel. 6] Zaterdag 3 November Thalia, 17 tot 18 uur: Receptie TVUj Moerbergschoo), 14 tot 20 uur: Tentoa stelling schildersclub „Arti". "atronaatsgebbuw, 20 uur: Uitvoering s cordeonvereniging „IJmuidens Roen' Thalia, 19 en 21.15 uur: „Op na ar BmJ> way". Rex, 20 uur: „Paniek in de ijsrevue". 1* Gebouw „Christelijke Belangen": bazar bate van Diaconie Harv. Kerk. Zondag 4 November Rijks H.B.S.: 10.15 uur: Humanisd» Verbond, spreker mr. H. Giltay. Ow®1 werp: „Op weg naar de vrijheid'. Thalia: 3 uur: „Het teken van de genua 19 en 21.15 uur: „Op naar Broadtvap Rex, 3 en 20 uur: „Paniek in de ijsrevue Maandag 5 November ffi Café „Flora": fancy fair van V.S.I., 6 opend 19 uur. J Nutsbibliotheek: 19 tot 21.30 uur ge« Raadhuis: 10 tot 12 uur: Spreekuur c'jr-j Semppstcr Thaiia so uur: „Op naar Broadway". Rex, 20 uur: „Paniek in de ijsrevue

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 12