Bij de industrie is besparing mogelijk van 500.000 ton Scherp protest van de Akense geestelijkheid wekt opzien f3.99 f 8.45 f2.29 f 7.49 f3.99 f5.98 „Femmy" VAKKLEDItIG Jpjcbfoi bXkfók mi P.K.i dam Dames! Beverwijk Tariefverhoging bij N.S. wordt overwogen IJmuiden Castricum Grote Houtstraat 8 Zwarte mantelstof Palm beach Fantasiejaponstof Wollen tweed Romain-satin Loden stof kleine voorraad, 140 cm. breed Wollen ruiten Fantasie palmbeach U weet het dus De naam UNICUM waarborgt kwaliteit „De Vergulde Gaper" 5 procent korfing uurwerken L.IVSEIJER HOE IK OVER MANNEN DENK? Het brandstoffenprobleem Commissie-Dresden adviseert exploitatie van wind-energie „Kilima's" in Luxor Agenda voor Beverwijk Duitse douane schiet snel en raak Memorie van Antwoord: Christelijk standpunt jegens „werk" en „wereld v- g- g- v. Plaats 'n LUIDSPREKER Timmer's Muziekhandel „De Wereldbekende" De zaak met de grootste sortering „De Wereldbekende" J. v. Leeuwen FLINK PRAKTIJKMEISJE Laat nu reeds Uw bontmantel reserveren. MODEHUIS VRIJDAG 9 NOVEMBER 1951 Naar schatting zal bij de industrie, waaronder nog niet de electrische centrales, de gasfabrieken en de cokesovens zijn begrpen, een besparing van brandstoffen mogelijk zijn van 400.000 a 500.000 ton, aldus het rap port van de commissie-Dresden, die in Mei van dit jaar werd ingesteld om na te gaan, welke mogelijkheden er zijn om de brandstoffenpositie van ons land te verbeteren. De commissie heeft tevens een project aanbevolen voor een waterkrachtcentrale in de Maas bij Linne, uitgewerkt door een Neder landse industrie, dat nog slechts op een rijksvergunning wacht en waarvan de uitvoering een besparing betekent van 10.000 tot 16.000 ton per jaar. In het rapport doet de commissie mede delingen over het kolenverbruik in ons land en de capaciteit van de mijnen, waar over destijds door minister Van den Brink al uitvoerig is gesproken. Warm te-economie Voor de besparing van brandstoffen acht de commissie het noodzakelijk, dat met alle klem onder de ogen van de ver bruikers wordt gebracht welke directe be sparingen kunnen worden verkregen door weinig kostbare verbeteringen van de in stallaties, in de ketelhuizen en in het be drijf, bij de distributie en het verbruik van warmte en door het instellen van een thans vaak ontbrekende controle. Zij denkt daarbij aan regionaal en aan be- drijfstakgewijs gevoerde besprekingen met deskundige inleiders en aan uitbreiding van het aantal stookcursussen, dat op het ogenblik reeds in ons land wordt gegeven. Het verdient aanbeveling de leiders van met name de kleinere bedrijven meer be grip voor het probleem van de warmte- economie bij te brengen. Het probleem van de veel te grote vraag naar sommige schaarse brandstoffensoor- ten kan op korte termijn alleen worden aangepakt door pi-opaganda voor het sto ken van andere brandstoffen of brandstof- mengsels in haarden en door propaganda, welke het publiek bij aanschaffing van verwarmingsapparaten met de huisbrand- markt doet rekenen. Op lange termijn is het eerder mogelijk centrale verwarmingsketels voor minder schaarse brandstoffen aan te bevelen dan deze te doen verstoken in haarden en kachels. Dit probleem vraagt een onder zoek om een zo ruim mogelijke variatie in brandstoffen aanvaardbaar te maken. Indien het bedrijfsleven het uiterste ver richt, zal naar de mening van de commis sie op het industriëel verbruik een niet te verwaarlozen hoeveelheid kunnen worden bezuinigd. Afgezien van de electrische cen trales, de gasfabrieken en de cokesovens wordt geschat, dat zonder enigszins grote investeringen in de ketelhuizen van de in dustriële verbruikers een besparing mo gelijk is van 400.000 a 500.000 ton. In de huisbrandsector is een verminde ring van het totaal-verbruik van 10 pro cent mogelijk bij een zorgvuldige fabricage en een behoorlijk onderhoud van de ver warmingsinstallaties. De commissie is er zich echter van bewust, dat deze vermin dering niet gemakkelijk zal zijn te reali seren. De voorkeur van de meeste gebrui kers gaat nog steeds uit naar haarden. Het verdient nader onderzoek of met het oog op de schaarste aan geschikte brandstof fen goed geconstrueerde kachels meer mo gelijkheden bieden dan haarden. Controle In de winter 19501951 heeft het Rijks- kolenbureau op het punt- gestaan de toe wijzingen voor de grootindustrie met 20 procent te beperken. Dergelijke algemeen geldende maatregelen werken, volgens de commissie, op de individuele bedrijven echter geheel verschillend uit. Bedrijven, die steeds zuinig stookten, zullen van dergelijke maatregelen meer hinder on dervinden dan bedrijven, wier verbruik uit het oogpunt van brandstoffeneconomie minder verantwoord is. Deze twee catego rieën mogen niet over één kam worden ge schoren. Wanneer de brandstoffenschaarste zo nij pend zou worden, dat tot een algemene ver laging der toewijzingen moet worden over gegaan, zullen zij, die tijdig hun medewer king hebben getoond, moeten kunnen re kenen op een kleinere verlaging dan an ders op hen zou worden toegepast. Het aantonen van genoegzame medewerking zou bijvoorbeeld kunnen geschieden door middel van rapporten van deskundigen. Meent het desbetreffende Rijksbureau, dat nog een nader onderzoek gewenst is door een neutrale instantie, dan zou daartoe het instituut voor Warmte-economie zijn diensten kunnen bewijzen. Ook een betere thermische verzorging van de verwarmde gedeelten van de wo ningen biedt volgens de commissie een mogelijkheid tot verbetering van het ver bruik. Hierbij is vrij eenvoudig te bere kenen of het isoleren van wanden en het aanbrengen van dubbele ramen privaat- economisch verantwoord is. Wind en water De aandacht van de commissie-Dresden is ook getrokken door de mogelijkheid van exploitatie van windenergie. Dit vraagstuk wordt sinds enige tijd in ternationaal bestudeerd en in het buiten land heeft men op verschillende plaatsen een installatie van 100 kw of meer ge bouwd, om daarmee ervaringen op te doen, die later kunnen worden benut bij de bouw van installaties van bijvoorbeeld 1000 kw. Ook in Nederland zijn voorbereidende onderzoekingen voor dit doel gaande. In het rapport wordt er op aangedrongen, dit onderzoek zo veel mogelijk te stimuleren. Geruime tijd geleden is door een der in dustrieën hier te lande een project voor een waterkrachtcentrale in de Maas bij Linne uitgewerkt. Afhankelijk van de grootte van de bouw en dus van het water gebruik kan hiermee 20 a 32 millioen kw. per jaar worden opgewekt. Stelt men het kolenverbruik op 0,5 kg per kw, dan be tekent uitvoering van dit project een ko- lenbesparing van 10.000 tot 16.000 ton per jaar. De commissie beveelt de snelle totstand koming van deze waterkrachtcentrale aan. Verder acht zij het van belang, dat onder zoekingen naar de eventueel mogelijke verdere benutting van het Maasverval worden bevorderd. Prijzen De commissie is van oordeel, dat bij de huidige prijsverhoudingen tussen kolen en olie de sterke drang tot omschakeling van olie op kolen, welke zich nog enkele maan den geleden openbaarde, tot minimale proporties zal zijn teruggebracht. Een uit breiding van het olieverbruik is echter nauwelijks te verwachten, daarvoor zou, wat het prijzen aspect der kwestie betreft, de gemiddelde kolenprijs 4.tot 6. hoger moeten liggen dan de huidige. De kosten voor de ombouw van een be drijf voor de overschakeling op olie kun nen aanzienlijk zijn. Daarom wijst de com missie er op, dat haars inziens een stimu lering van het olteverbruik mede zou kun nen worden verkregen door het verschaffen van financiële hulp aan bedrijven, welke tot omschakeling bereid worden gevonden. Met betrekking tot de kolenprijzen zelf wordt in het rapport opgemerkt, dat aan het gevolgde systeem van prijzenbepaling (mengprijzen) het haars inziens niet te verwaarlozen bezwaar is verbonden, dat de verbruikers in te geringe mate worden ge confronteerd met de hoge prijzen, welke in het internationale verkeer voor kolen moeten worden betaald. De commissie adviseert de leiding van de electriciteitsbedrijven de bestaande ta rieven en tariefsvormen te onderwerpen aan een grondig onderzoek uit een oogpunt van mogelijke besparing op brandstoffen. De vrijheid van de consument om de elec- triciteit te betrekken op de tijdstippen, welke met zijn behoeften in overeenstem ming zijn, zou er echter toe kunnen leiden dat bij bepaalde tarieven wel iswaar het brandstoffenverbruik zou dalen, maar 3e maximale belasting dei- centrales zou stijgen. Daar het geïnstalleerd vermogen uiteraard in zo groot mogelijke mate dienstbaar moet zijn voor levering van energie aan de groeiende industrie, zullen maatregelen op het gebied van ta riefsuniformen en tarieven niet er toe mogen leiden, dat dit vermogen in te sterke mate in beslag worde genomen voor andere doeleinden. GESLAAGD. De heer P. Visser uit Beverwijk slaagde aan de Technische Hogeschool voor het candidaatsexamen werktuigkundig inge nieur. „DUIF EN DOFFER" VOOR DE OUDJES. De toneelvereniging „Kunst na Arbeid", onder regisseur J. van Vleuten, zal op Dinsdag 13 November voor de Beverwijkse oude van dagen in het Kennemer Theater het bekende volksstuk „Duif en Doffer" van Johan Elsensohn opvoeren. In het totaal uitverkochte Luxor Theater hebben de „Kilima Hawaiïans" Donderdag avond een enorm succes geboekt met hun optreden zowel met wat zij noemen „Ha- waiï-muziek" als met bekende cowboy liedjes en de overige medewerkenden deel den in dit succes. De accordéonist Johnny Meyer gaf be halve opera-melodieën ook een imitatie van een bioscoop-orgel, een buikorgeltje en een eigen vinding getiteld „De wilde kana rie", waarvoor hij een dankbaar applaus in ontvangst mocht nemen. De bekende en blijkbaar nog altijd gewaardeerde radio zanger Eddy Christiani liet oude en nieuwe liedjes horen en Carlo Piëtro imiteerde heel verdienstelijk de bekende chansonnier Charles Trenet. De conférence was bij Coos Speenhoff in vertrouwde handen en zijn levensliedjes deden het goed en de muzikale lijst werd hier door H. Vlek heel aardig omheen ge zet. EERSTE SCHORSENEREN-VEILING. Door de beide Beverwijkse veilingen werd Donderdag de eerste schorseneren- veiling gehouden. De aanvoer bedroeg 20.000 kg, het merendeel werd opgehouden. Voor de 1 a-kwaliteit werd tot 56 per 100 kg betaald. De mindere kwaliteit no teerde van 1030 per 100 kg. Vrijdag 9 November. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Cyrano de Bergerac". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „We gaan naar Parijs". W. B. Theater, 8 uur: „Aasgieren dei- Woestijn". Zaterdag 10 November. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Cyrano de Bergerac". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „We gaan naar Parijs". W. B. Theater, 8 uur: „Aasgieren der Woestijn". AKEN (A.N.P.) De katholieke geeste lijkheid van Aken heeft een zeer ernstig protest laten horen tegen de schietpartijen aan de Duitse grens, waarbij keer op keer mensen worden gedood of levensgevaarlijk gewond. Tengevolge van de uitermate hoge in voerrechten, en mede tengevolge van de hoge weeldebelasting op koffie en andere artikelen, heeft zowel de beroepssmokke larij als het kleine gesmokkel ten eigen behoeve een ongekend grote omvang aan genomen. De laatste jaren is de Duitse douane zeer streng tegen alle vormen van smokkelarij opgetreden, daartoe aangezet door de hogere douane-autoriteiten. Meer dan 50 personen werden in de laatste drie In de Memorie van Antwoord op de be groting van Verkeer en Waterstaat heeft minister Wemmers meegedeeld, dat hij en de directie van de Nederlandse Spoorwegen zich ernstig bezig houden met de vraag of er niet een tariefverhoging bij de N. S. zal moeten komen. Deze zal echter niet verder mogen gaan dan strikt noodzakelijk is om bij een zeer zuinig kostenbcleid tot een sluitende exploitatierekening te komen. De minister deelde verder nog mee, dat constructieve maatregelen zijn genomen om verbetering te brengen in de onrustige loop van sommige Diesel-electrische trein stellen, hoewel deze onrustige loop de vei ligheid in genen dele beïnvloedde. Ten aanzien van internationale toeristi sche autobusdiensten stelt de minister zich op het standpunt, dat deze wenselijk zijn, met name uit het oogpunt van de bevorde ring van het toerisme. Wat de K.L.M. betreft, merkt minister Wemmers op, dat deze maatschappij op vele lijnen haar frequentie zou kunnen ver hogen, wanneer zij niet gebonden zou zijn aan tal van beperkende internationale overeenkomsten. Op hervatting van het binnenlandse luchtverkeer hoeft voor 1952 niet gerekend te worden. De regering staat thans voor de beslissing in welke mate zij steun kan verlenen bij de hoge investe ringskosten, die een afbouw van het Natio nale Luchtvaart-laboratorium met zich mee zal brengen. Deze beslissing is eerstdaags te verwachten. De minister deelde nog mede, dat de kos ten per afgeleverde vlieger van de Rijks luchtvaartschool ongeveer 100.000 bedra gen. De minister hoopt binnenkort een rege ling te treffen voor de bromfietsen, waar van er momenteel 170.000 op de Neder landse wegen rijden. Door de onontwar baarheid van dit probleem blijft het echter de vraag of deze regeling volledige bevre diging zal kunnen schenken. De minister acht de verhouding in het vervoerswezen nog niet voldoende stabiel om reeds publiekrechtelijke bedrijfsorga nen in het leven te roepen. Verzilting Wat Waterstaat aangaat, sprak de minis ter zijn ernstige teleurstelling uit over het feit, dat het niet mogelijk is gebleken gel den uit te trekken ter bestrijding van de voortschrijdende verzilting in grote delen van ons land. Het bestaan van ons volk zal op den duur afhankelijk zijn van de mate, waarin men dit euvel kan tegengaan. De regering heeft tenslotte afwijzend beschikt op het verzoek van Katwijk om een eigen vissershaven, aangezien de totale vissers- havencapaciteit in ons land voldoende moet worden geacht. jaar door revolverschoten van douane beambten of gedood of levensgevaarlijk gewond. Nadat de katholieke geestelijken nadruk kelijk hebben vastgesteld, dat zij de be roepssmokkelarij veroordelen en haar on der geen voorwaarde zullen vergoelijken, stellen zij nochtans vast, dat het schieten door douane op smokkelaars, zoals dit de laatste jaren gebruikelijk is, onverant woordelijk, niet te rechtvaardigen, immo reel en onchristelijk is. Nog nooit, zo ver volgen de geestelijken hun schrijven dat gisteren in de Akense bladen werd gepu bliceerd, is gebleken dat het hier gevallen van noodweer betrof. Altijd was in de pers berichten sprake van ongelukken. Dit heeft hen zeer bevreemd. Ook is hen nog nim mer ter ore gekomen, dat een douane beambte gestraft is wegens het onnodig gebruik maken van zijn vuurwapen. De katholieke geestelijken sommen vervolgens een groot aantal voorbeelden op, waarbij door douane-mensen willekeurig gebruik is gemaakt van de vuurwapenen. Gelegen heidssmokkelaars en kinderen zijn hiervan dikwijls het slachtoffer geworden. Het is voorgekomen, dat in een Akens ziekenhuis een kind is gestorven, nadat het door dou anen was aangeschoten. Later bleek dat het niet meer dan één tablet chocolade bij zich had. Bovendien, zo merken de geestelijken op, lopen de douane-beambten door grif gebruiken te maken van hun wapens voor uit op de doodstraf, die in vele beschaafde Landen is afgeschaft (ook in de bonds republiek Duitsland). Zij verhinderen daardoor de regelmatige bestraffing dooi de rechtspraak, die nooit zulke zware straffen zou opleggen. Dat de douane-beambten zich kunnen beroepen op de voorschriften, wordt door de geestelijkheid ontkend. Geen enkel voor schrift mag een voorwendsel zijn om een mensenleven af te breken. Dit klemt temeer, vervolgt de geestelijk heid haar protest, omdat de omvang van de huidige smokkelarij in de hand gewerkt is door de veel te hoge invoerrechten en de hoge weeldebelasting. De staat maakt het velen onmogelijk om bijvoorbeeld kof fie te drinken. De geestelijkheid noemt de hoge invoer rechten en de hoge weeldebelasting een voudig immoreel en onchristelijk. Geen enkel financieel voordeel voor' des lands schatkist is daarvoor een veront schuldiging. Deze principiële stellingen van de katho lieke geestelijkheid heeft in douane-kringen grote beroering gewekt. Tijdens de C.N.V.-vergadering die Don derdagavond in het Veilinggebouw aan de Beverwijkse Breestraat werd gehouden, zei de heer J. W. van Someren, voorzitter van de Christelijke Besturenbond, afd. Be verwijk van het C. N. V. onder meer „dat de praktijk de noodzakelijkheid van het bestaan van het C. N. V. bewijst." De heer P. Tjeerdsma, secretaris van het C. N. V. hield een rede over: „Wereld in nood". De geestelijke nood wordt volgens spreker niet uitgedrukt in het loon, of in de verhouding patroon-arbeider, maar in het gebrek aan arbeidsvreugde, arbeids- verantwoordelijkheid en de verantwoorde lijkheid tegenover de naaste. In de uit drukking „ik overzie mijn werk niet meer" ligt het resultaat van de „massaficatie" be sloten. Het probleem, kort samengevat, is vol gens spreker: „Hoe een klein mens als schepsel Gods in de grote ruwe wereld kan leven" en het antwooi-d hierop is, vol gens hem: niet terugzien, geen romanti sche strijd, maar ook geen fatalisme, maar activiteit en dus Christendom. Op de vraag: „Hoe ontkomen wij aan „massaficatie"?" is naar zijn zeggen één ant woord mogelijk: „Stel het geloof er tegen over" en juist daaraan ontbreekt het zo vaak. De pauze, die voorafgegaan werd door het gezamenlijk zingen van het C. N. V.- lied „De Vrijheidsvaan" werd beëindigd met het optreden vaq het Evangelisatie koor onder leiding van de heer H. Slings. Hierna sprak de heer IJ. Leusink, dis trictsbestuurder van het C. N. V. in ern stige en toch soms humoristische stijl over „Gij en de wereld". Hij vergeleek de we reld met een dronken boer, die aan de ene kant op het paard gezet wordt en er aan de andere kant weer afvalt. Het C. N. V. diende er mede op te letten, dat het van de „armenwiekende boer" geen opstopper kreeg. De kleinste gemeenschap, het gezin, moest volgens spreker beter geestelijk ver zorgd worden. Ds. A. C. van Nood sloot de vergadering met het laten zingen van de Avondzang en met dankgebed. Het zangkoor dat voor de sluiting „Im- manuel" vertolkte, liet daarin van een uit stekende solo-tenorpartij genieten. „DE DUIVEL IN HET KLOOSTER' De „culturele dienst" van de Katholieke Arbeiders Beweging zal op Dinsdag 27 November in het Beverwijkse K.S.A.-ge- bouw een filmavond geven. Gedraaid zal worden de rolprent „De duivel in het klooster". „IN EEN ANDERE WERELD' C. J. M. V. DOOR DE De toneelgroep van de IJmuidense C. J. M. V. geeft op Zaterdag 10 en Woensdag 14 November in het Gebouw van Christelijke Belangen een uitvoering van het blijspel in drie bedrijven „In een andere wereld". De beide voorstellingen beginnen om acht uur. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 8 op 9 November Uit halve vleet: KW 24 met 34 k.; KW 73 met 60 k.; KW 5 met 25 k.; KW 6 met 17 k.; KW 7 met 17 k.; KW 9 met 12 k.; KW 140 met 25 k.: KW 47 met 120 k.; KW 141 met 34 k.; KW 86 met 34 k.; KW 20 met 60 k.; KW 29 met 45 k.; KW 40 met 25 k.; KW 39 met 75 k.; KW 78 met 240 k.; KW 42 met 20 k.: KW 43 met 60 k.; KW 110 met 80 k.: KW 50 met 40 k.: KW 175 met 100 k.; KW 56 met 50 k.; KW 170 met 50 k.; KW 159 met 30 k.: IJM 74 met 5 k.; IJM 75 met 125 k.; KW 129 met 100 k. nog 20 netten halen. Uit volle vleet: KW 23 met 50 k.: KW 144 met 20 k.; KW 83 met 90 k.; KW 18 met 40 k.; KW 44 met 20 k.; KW 85 met 34 k.; KW 176 met 50 k.; KW 173 met 17 k.; KW 22 met 75 k.; KW 130 met 20 k.; KW 37 met 34 k.; KW 122 met 100 k.; KW 168 met 34 k.; KW 163 met 70 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen 54. Scheveningen 54, Katwijk 54 kantjes uit halve vleet. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats de gemeente Zaandam, J. Y. Postma. candidaat-notaris, wonende te Zuid- Laren, in de plaats van P. van der Heulen, die is overleden. GEPARKEERDE AUTO VEROORZAAKTE BOTSING Nog altijd parkeeren autobezitters hun wagen te vaak bij of in een gevaarlijke bocht of kruispunt. Dat dit tot ongelukken kan leiden is Donderdagmiddag in de Castricumse Dorpsstraat gebleken. Ter hoogte van hotel Meijer stonden twee personenauto's geparkeerd. Uit de rich ting Alkmaar kwam een veeauto en op hetzelfde moment naderde een vrachtwa gen uit de richting Beverwijk. Vlak bij de stilstaande wagens gekomen trachtte de veeautobestuurder door vol gas te geven nog te passeren, terwijl de andere wagen bestuurder krachtig remde. Deze slipte echter meters door, wat tot gevolg had, dat de wagens met elkaar in botsing kwa men. De uit de richting Beverwijk ko mende auto kreeg aanzienlijke schade en moest per kraanwagen worden wegge sleept. Persoonlijke ongevallen deden zich gelukkig niet voor. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Theo, z. van C. Hoogerhuis en A. J. M. Heiligenberg, Geelvinckstraat 86; Hendrika, d. van B. A. van Croonenborg en M. Stuifbergen, Geelvinckstraat 78; Johanna Geertruida, d. van A. Zonneveld en M, Lute, Heereweg 49; Aafje, a. van F. van Slot en J. Snijder, H. v. Ginhovenstraat 18; Rudolf Ro bert, z. van S. Zijlemaker en Ch. Pichler, Duinenbosch 19; Henk Jaap, z. van H. H. Beentke en H. Groenwold, Const. Huijgens- straat 3. ONDERTROUWD: Jan Bosman en Luitje Postumus, beiden wonende te Castricum; Johannes Huiberts te Haarlemmermeer en Anna Lucia Baltus te Castricum. GEHUWD: Cornelis Johannes St et, wonen de te Alkmaar en Maria Agatha Glorie, wo nende te Castricum. OVERLEDEN: Jan Cornelis Versnel, oud 63 j., wonende te Amsterdam; Engelina Blom, oud 79 j., geh. met J. Haaske, wonende te Castricum; Wilbrordus Brakenhoff, oud 74 j., wedn. van P. Stuifbergen, wonende te Castricum. Zoekt U een vrien delijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg naar succes SPECIAALZAAK voor ACCORDEONS Stemmen en repareren ZEESTR. 2 A, Beverwijk Tel. 4403 Kom daarom in Uw eigen belang, eerst even bij Dit zijn aanbiedingen waarvan iedereen kan profiteren! en VAN OUDS BEKEND zuiver wol, 140 cm breed alleen bij ons, f per meter diverse kleuren, 90 cm. br. alleen bij ons am per meter .4,SjU in 8 dessins 130 cm breed alleen bij ons... 140 cm. breed, nog nooit gekocht per meter in de nieuwste kleuren 90 cm. breed 90 cm breed, alleen bij ons 130 cm. breed, iets bijzonders, per meter enz., enz., enz. Komt, ziet en overtuigt u! COULANTE BEDIENING VAKKUNDIG PERSONEEL Voor uw ge zondheid en lijn Een RUBBER CORSET zon der balein Alleenverkoop voor IJmuiden: Drogisterij KENNEMERLAAN 90 Telef. 4677 Vrouwelijke bediening aanwezig Bezoekt vrijblijvend onze paskamer. Tandarts vraagt Brieven IJ 403. RILLERIG? Dan gauw een mooie winterjas of -mantel gekocht. VAN VEEN, Zijl- weg 2628, Haarlem, heeft een pracht sortering ook in costuumsü f 3 p. week en zonder vooruitbetaling!!!! Deze maand geven wij op al onze nieuwe met volle garantie. TROMPSTRAAT 171 IJmuiden. Tevens reparatie-inrichting. Grote sortering in alle Bontsoorteri uit voorraad leverbaar en naar maat. Wij maken van Uw oude bontmantel een moderne FINGERTIP. - In 14 dagen gereed. Van Dalenlaan 24 - Santpoort-Station Telefoon K 2560 8036 Een man behoeft er niet als een filmster uit te zien in z'n werk. Maar een rafelige broek met een touwtje is toch ook weer niet nodig I P.K. vakkleding spaart kleding en iedere man ziet er in P.K. vakkleding keurig uit. En omdat ze langer meegaat, komt P.K. vakkleding U bovendien het goedkoopst. P.K. vakkleding is de besle vakkleding, die in Nederland tcordt gemaakt. Daarom hebben ivij de alleen verkoop op ons genomen. TROMPSTRAAT 81 - TEL 5205 IDMUIDEN TROMPSTRAAT 81 TEL 5205 IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 10