Visserij-varia (Jit de gemeente Velsen 0 Heemskerk Beverwijk Velsen Santpoort Velsen-Noord Castricum Wijk aan Zee jfunsportcolonnes l(jzaak voor Velsen leed Autor-ijdsst hznda voor Velsen Het nieuwe orgel in de Ichtuskerk Wekker uit het „paskanaal" bij Hoogoven gehuldigd Aankoop van grond Licht op de ijsbaan IJmond op stap ,£ppAG 10 NOVEMBER 1951 Velsen arts J. Mac Daniels ;e bekende Rode Kruis is eigenlijk een schaam- llljng. Bij de inzameling gaf u uw le bloedtransfusie gaf u uw bloed; wij u helemaal, t mt de gelederen van onze trans- Ie versterken? Waar blijven de of die zich geroepen voelen worden, dames of heren? ootste voordeel van dit werk is f men zich de bekwaamheden ver- zijn medemens in nood bij te naarnaast is het zeer belangwek- %fs meer te begrijpen van bouw, de ?,ie en de schone harmonie van het lichaam. names leren hiernaast nog de be- van de verpleegkunst, iets wat ze "t «ezin weer te pas kan komen en Sn leggen zich meer toe op het Lt van gewonden en zieken. Ir» geeft het lidmaatschap van L Kruis Korps, want dit is tegen- jg de officiële naam, ook verticil s'moet trouw cle cursusavond bezoe- 'S na geoefend te zijn bereid "bij toerbeurt dienst te doen bij hillende gelegenheden, zoals aan het j bij voetbalwedstrijden en b.v. bij Sorraces, om daarbij practische erva- f' te doen en natuurlijk om in geval t^pen of ongevallen uw hulp te ver- rL niet van het uniform. Dit dient "som de eenheid en samenwerking te -•'eren, want overigens is de band, die D het R. K. K. verbindt, „slechts" die diefde tot uw naaste, tot het E. H. B. O. en het Rode Kruis, u bent in één y gen vrijwilliger in een leger des 11Cv..w- geeft dit lidmaatschap, Vwórdt zodra u geïnstalleerd bent, C de financiën van de vereniging dit U kunnen, gekleed in uniform, wat .-vaart voor beschadiging van uw kle- -bij oefeningen en hulpverlening. 1 'tent ook verzekerd tegen ongevallen, - ij.'0jj dit werk zouden kunnen overko- L Bi tenslotte, wanneer ooit de wet op r Ujrgerlijke verdediging van de burgerij 1 ^eni van allerlei aard mocht vorderen, betwijfeld ernstig rekening worden .".den met uw bekwaamheden, door 'te gebruiken in cle richting, waarin r; zelf ontwikkeld hebt. brom Velsenaren: sluit u aan! y ligt in de bedoeling om in Velsen- id en in Santpoort onderdelen te vor- 'van de Rode Kruiscolonne Velsen. 1 Velsen-Noord werd reeds met een -j aangevangen. IJmuiden (van ouds de kern der co- -=) is ook een cursus voor nieuwe ad- _iten juist aangevangen. Er is nog :pd behoefte aan meer dames en "fkunt zich daartoe iedere Dinsdag- en ■ierdagavond te 8 uur melden aan de Voergschool, Kerkstraat IJmuiden. koners van IJmuiden: het Rode Kruis st op u! 5 1 vj rechten advertentie I DUYN's AUTORIJSCHOOL Iraat 20 - IJmuiden-Oost Tel. 4806 jforsl 1 k HARING TREKT NOORDELIJKER 'f.Noordelijk-vissende Engelse walloggers 3 de afgelopen nacht de beste resul- geboekt; op de plaats waar gisteren gevangen werd, werd vannacht maar dweinig haring scheep gehaald. 7:: de halve vleet: KW 9 met 25 k.; KW het 50 k.; KW 141 met 5 k.; KW 8G met i: KW 38 met 30 k.; KW 39 met 30 k.; met 70 k.: KW 110 met 5 k.; KW 50 tik.; KW 173 met 5 k.; KW 175 met 17 k.; "'.51 met 30 k.; KW 124 met 25 k.; KW kei 10 k.; IJM 74 met 5 k. 144 met 2 k, uit 17 netten; KW 40 met 'tuit 30 netten; KW 44 met 4 k. nog 30 S3 halen. '•iic volle vleet: KW 5 met 5 k.; KW 6 tik.; KW 7 met 70 k.l KW 83 met 30 k.; ÏSÏmet 20 k,; KW 56 met 50 k.;KW 122 :5k.;KW 168 met 17 k.: KW 170 met 5 k.; flSmet 30 k.; KW 159 met 15 k.: IJM s:5k.; KW 20 met 17 k.: IJM 29 met 1:IJM 43 met 25 k.; IJM 85 met 26 k.; 'i75met 50 k.; SCH 176 met 10 k.; SCH 20 k.; SCH 130 met 20 k. Gemiddelde vangsten tiardingen: 21 kantjes. Meningen: 21 kantjes. Sip 21 kantjes. „JUMP'-NIEUWS IJmuidense bridgeclub „de Jump" r:en onderlinge duplicate-wedstrijd ge- V-De uitslagen waren: team 1: Amsing k Berg en Kuys—Porck wint van team k=i v. Dok—Oldenburg en dames Maar- met 57—36 m.p. Team 2: De K~Weij en echtp. De Groot wint van Vdames KramerSchoen en v. d. Burg C-jjmet 66—46 m.p. Team 3: Jonker •arood en KuiperMains wint van 8 MaarleveldWon ink en Breur -jj.i met 89—29 m.p. Team 4: Boer ^tenv. SchagenSmit wint van team fj- de HaasKoud ijs en dames Brou- p-Xonz met 58—40 m.p. advertentie lenmagazijn KRAAK Kennemerlaan 29 - Tel. 4528 Jdres voor moderne bloemwerken Zaterdag 10 November rfchool, 14-22 uur: Tentoonstel- ,-j? lArti". 19 en 21.15 uur: „De onvindbare ftapernei", 20 uur: „De muurbloem van het Zondag 11 November wsschool, 14-22 uur: Tentoonstel- d "Arti". U,.15uur: „De Woestijnrovers"; 19 en V uur: „De onvindbare Pimpernel". leper"20 UUr' "De muul'kloem van Maandag 12 November i|n liet Algemeen". 20 uur: Film «!h 'even van Louis Pasteur. uur: „De haaien van Gibraltar". uur: „De muurbloem van het •rT, S0,ïeek: Geopend van 19-21.80 u. fgschool, 15-22 uur: Tentoonstelling 2Lgeopend' feester t0t 12 uur: Spreekuur bur- In de Ichtuskerk, zoals men de Gerefor meerde kerk aan de Snelliusstraat gedoopt heeft, zijn thans de Utrechtse orgelbouwers, de heren J. C. en C. Sanders, gereed geko men met het nieuwe kerkorgel, dat Don derdag a.s. aan het kerkbestuur zal worden overgedragen. Het eenvoudige front, dat zich geheel aanpast aan de stijl van het intérieur van het gebouw, verraadt niet dat deze kerk een der mooiste orgels in de gemeente rijk is. De proefbespeling, die wij Vrijdagavond bijwoonden, geschiedde door onze plaats genoot Adriaan Verschoor, die als adviseur der orgelcommissie de dispositie van het instrument heeft ontworpen. Deze disposi tie biedt vele mogelijkheden, hetgeen gis teren reeds duidelijk is gebleken. Het orgel is naar de klassieke maatsta ven van het orgelspel, zoals deze door pro fessor dr. Albert Schweitzer weer gepropa geerd zijn, opgebouwd. Het voornaamste probleem, waarmee de constructeurs had den te worstelen, was dat der acoustiek. Dit nu hebben de heren Sanders in de Ich tuskerk op een afdoende wijze opgelost: zij ontwierpen een dubbelwandige nis in de vorm van een parabolische schelp, voor de zogenaamde klankuitstoting, waardoor de klanken van de drie partijen, het eerste manuaal, het tweede manuaal en het pe daal, langs de beide lengtewanden en recht naar voren in het kerkgebouw geworpen worden. De heer Sanders Sr. toonde aan, dat deze klankenbundeling nergens in het kerk gebouw zogenaamde klankknopen vormt, zodat de eigenaardige acoustische effecten, die zo dikwijls storend optreden kunnen, hier geheel zelfs zijn vermeden. Achter in de kerk kwam het aankomende geluid niet in botsing met het „afgewerkte" geluid, zo dat overal in het gebouw van een orgel bespeling genoten kan worden. De bijkomende voordelen zijn geweest, dat het niet nodig was om het geluid af te vlakken of bij te intoneren. Het nieuwe instrument telt in totaal 1446 pijpen en pijpjes en wordt electro-pneuma- tisch bespeeld. De eleetrische installatie is cp zichzelf al een wonder van vindingrijk heid. Ook hier heeft men de nieuwste snuf jes op dit gebied toegepast. Dank zij de handig uitgedachte eleetrische beveiligings installatie, kan het kostbare instrument in geval van een technische storing, niet be schadigd worden. Zondag 11 November zal de organist der kerk, de heer A. van der Pijl, voor de laat ste maal het harmonium bespelen, dat zoveel maanden de gemeentezang heeft be geleid. De heer Van der Pijl heeft destijds spontaan zijn eigen hulp-orgel beschikbaar gesteld. Thans zal hij „overschakelen" op bet koninklijke instrument met zijn vrijwel ideale dispositie, dat achter het sobere front van principalen, de hoofdstemmen van het orgel, een grote klanken weelde verbergt, waar velen van zullen genieten. A. J. v. d. W. De heer G. Berghuis in het Zilver De afdeling Kooksovens van de Hoog ovens volgt de afdeling hoogovens wat de huldiging van jubilarissen betreft geregeld op cle voet. Het was dus te verwachten, dat na de feesten in de „concurrerende" afdeling deze week, de Kooksovens dit niet op zich zouden laten zitten. De heer G. Berghuis gasomsteller. was de man van de Kooksovens die de gelijkmaker scoorde. Directeur P. R. Bentz van den Bex-g was de woordvoerder der dix-ectie, die hulde en dank bracht aan deze zilveren jubilaris en dit met de gebruikelijke enveloppe accen tueerde. De collega's uit het „gaskanaal" hadden de heer G. G. de Gelder afgevaardigd om namens hen te felicitei'en en een inge lijste foto van de jubilax-is aan te bieden, van welke opdracht hij zich voortreffelijk kweet. Ir. D. A. van der Werff, chef van de afdeling Kooksovens, hield vervolgens de jubileumtoespraak, waarin hij uitvoerig de loopbaan van de jubilaris belichtte. Hij mocht vaststellen, dat de heer Berghuis als een toegewijd deskundig werker die eveneens als zovele hoogoven-medewerkers uit de tuinderij naar de industrie gekomen is bij allen staat aangeschreven en hij roemde de gemoedelijkheid en de prettige omgang. Het getuigschx-ift en het gedenkbord wei-den tenslotte onder het uitspreken van de gelukwensen van de bedrijfsdirec teur ii\ F. W. E. Spies door spreker aan de jubilaris overhandigd. Een drietal collega's voex'denvervolgens het woord bij de aanbieding van verschil lende prachtige geschenken o.a. een gouden dasspeld waarbij hartelijke woorden van vi'iendschap en waardering de grondtoon vormden. Het 'waren de heren A. Kuilman, G. van Woensel en D. Noom. Onder andere kwam, als geschenk van Batterij II een werkstuk uit nijvere en kundige instrument makershanden, dooi de heer P. de Ridder vei-vaardigd, op het podium. De heer Noom had zijn feestx-ede in het keurslijf van een vers gestoken, dat hij met enthousiasme en kleur voordroeg en waar mede hij een grote bijval bij de aanwe zigen mocht oogsten. Samenzang onder aanvoering van de gebroeders Noom (op de accordeon begeleid door H. Noom Jr.) besloot dit gedeelte van het pi-ogramma. De heer C. Zonneveld sloot de rij van spx-ekex-s met een daverende hulde en in het bijzonder betrok hij mevrouw Berghuis die door de overige sprekers niet was vex-geten en mooie herfstbloemen in ont vangst mocht nemen in de feestelijk heden voor haar echtgenoot. RADIOREPORTAGE VAN STORMVOGELS—BAARN Zondagmiddag omstreeks half vijf zal Aad van Leeuwen in de sportuitzending van de AVRO een korte reportage geven van de voetbalwedstrijd Stormvogels Baarn. ARBEIDER DOOR DRAAIENDE BOOR GETROFFEN Dezer dagen was de klinker F. Cax-on te Haarlem in de centrale werkplaats van de Hoogovens bezig met het boren van gaten in een ijzeren plaat. Op een kwaad moment gleed hij uit en werd door de draaiende boor aan zijn rechterhand ge raakt, waardoor hij een flinke wonde op liep. Hij is met een ziekenauto naar het Rode-Kruis ziekenhuis te Beverwijk over gebracht. Over een terrein, eigendom van J. P. Nijssen in Santpoort en L. Aardenburg in Beverwijk, wil de gemeente de beschikking verkrijgen, teneinde uitvoering te kunnen geven aan het daarover geprojecteerde gedeelte van het vastgestelde wederop- bouwplan F voor Santpoort. Aangezien de grens van dit plan over deze grond loopt, zou de gemeente dit ter rein kunnen onteigenen. Alvorens daartoe stappen te onderne men hebben burgemeester en wethouders zich echter tot de eigenaren gewend met het verzoek, hun eigendom aan de gemeen te te verkopen. Hoewel zij zich daartoe wel bereid verklaarden, kon ten aanzien van de aankoopprijs geen overeenstem ming worden bereikt. In onderling overleg werd daarom besloten, voor gezamenlijke x-ekening de gx-ondwaarde te laten taxeren door een onpartijdige commissie van des kundigen. De eigenaren hebben zich bereid ver klaard, de bedoelde grond tegen de ge- taxeex-de sommen aan de gemeente te ver kopen. De kans bestaat, dat bij eventuele ont eigening schadeloosstelling, in verband met de toe te kennen bedrijfsschade, hoger zal zijn en daarom wordt de raad voorgesteld de genoemde percelen grond in het be lang van de Volkshuisvesting aan te ko pen voor een bedrag van in totaal f 161.140 onder de volgende voorwaarden: a. dat de aan de taxatie verbonden kos ten ad f 1.640 voor gezamenlijke reke ning worden genomen; b. dat door en voor rekening van de ge- gemeente een duiker wordt aangelegd onder de Duin- en Kruidbergerweg te Dx-iehuis ten behoeve ,van het door J. P. Nijssen aldaar te stichten bloembol- lenbedrijf. Tenslotte zal deze grond, voor zover niet direct nodig voor de uitvoering van een stedebouwkundig plan, aan de tegenwoor dige gebruikex-s worden verpacht. Omtrent de te bedingen pachtsom wordt overleg gepleegd met de Grondkamer voor Noordholland. BURGERLIJKE STAND GEHUWD: J. J. Schuijt en C. M. Aarden- burg; Th. C. Brasser en M. Kuijper; H. A. Kunnen en A. Th. M. Romijn. GEBOREN: Mattheus, z. van J. Kwaak en P. v. d. Bend; Kees B, J., z. van J. N. Nelis en C. H. A. Arink; Simon H. H., z. van H. Rumping en C. A. Hoogland; René Jozef, z. van S. H. Bruijns en H. M. de Graaff; Johan nes C., z. van P. Zonneveld en A. M. C. Jansen; Maria C., d. van J. P. Beentjes en C. Smit; Cornelis A., z. van P. van Oosten en A. M. Koper; Francisca W., d. van C. Haak en C. Sluimers. OVER LANTAARNPLAATJES De Beverwijkse amateur-fotografen zul len op Vrijdag 23 November in het club lokaal aan de Schans bijeen komen om een lezing bij te wonen van de heer Ulenbroek uit Heemstede over „Hoe maak ik lan taarnplaatjes". Tevens zal de inleider op deze avond enige zelf-vervaardigde lan taarnplaatjes vertonen. BUGERLIJKE STAND VAN VELSEN ONDERTROUWD: N. van der Laan, Snel liusstraat 21 rd., IJmuiden en C. W. Hopman, Kanaalstraat 158, IJmuiden. P. Heilig, Bloem- straat 8, IJmuiden en G. Wezelman, Warmen- hovenstraat 92, IJmuiden. M. J. Wezelman, Warmenhovenstraat 92, IJmuiden en J. Ha- gedoorn, Napierstraat 10, IJmuiden. J. Zoont jes, Heemskerkerweg 14, Beverwijk en J. Thiele, Bestevaerstraat 1, IJmuiden-O., toek. adres: idem. W. C. van Berkel, Stationsweg 90, Hillegom en J. C. van der Meij, Plancius- straat 34, IJmuiden-O., toek. adres: Stations weg 90, Hillegom. J. Th. van de Giessen, Meervlietstraat 41, Velsen en A. Rensen, Hofgeesterweg 14, Velsen. P. Hekman, De Lethstraat 3, Velsen-N. en C. Wardenaar, Box-nstraat 2, Velsen-N. F. Majoor, De Wet straat 10, IJmuiden en J. Schmidt, Esdoorn straat 19, IJmuiden-O. GEHUWD: W. J. Zijm—R. Vink. T. H. ZwikstraJ. Kranenburg, L. de Colignylaan 12, Santpoort. HoekM. K. Heida, Stations weg 84, Velsen. C. D. van der VlugtW. M- Neet. F. de LoozeA. M. Cornelissens. A. BosA. M. Wolterman. J. P. Zweiphennig C. M. van de Loo, Van Diepenstraat 22, Vel sen-N. J. C. VerschuilN. Polderman. M. H. RijnbeekJ. B. M. de Hullu. W. C. Frenay H. Kwaak, Ladderbeekstraat 12, Velsen-N- M. LuderW. I. Beusenberg, Kennemerlaan 130, IJmuiden. K. H. van LenteN. M. Toorn vliet, Kerkerinklaan 25, Santpoort. J. Bron A. Konings, Vleetstraat 28, IJmuiden. G. L. KatF. J. van der Ploeg. G. de GrootJ. M. Vosse, Marnixlaan 11, Driehuis. GEBOREN: S. ZeemanWijker, d., Jacob van Heemskerkstraat 11, IJmuiden. J. van der SchalkRaap, z., Zandersstraat 2, IJmui- den-O. C. de BoerKaandorp, z., Meerwei- denlaan 36 rd., Velsen-N. B. de ManArends, d., Alex. Bellstraat 73, IJmuiden. A. A. Graa- manVan Tunen, z., Hagelingerweg 47, Santpoort. A. SmidVeen, z., Melklaan 16, Velsen-N. R. M. DemmersBlommaert, z., Zandersstraat 43, IJmuiden. A. Muskee-Mod- derman, z., Melklaan 9, Velsen-N. J. Booy Zwemmer, z., Willemsbeekweg 27, IJmuiden- Oost. G. Uyterwijk WinkelBus, z., De Ruy- terstraat 184, IJmuiden-O. M. A. Langedijk— Ki-amer, d., Bloemendaalsestraatweg 137, Santpoort. J. OtteKriek, z., Waalstraat 49, IJmuiden. M. C. van GestelDe Jong, d-, Bonairestraat 49, Santpoort. OVERLEDEN: D. Dijkstra, 78 j., weduw naar van J. Velzel, Wijk aan Zeeërweg 182, IJmuiden. G. Snelleman, 84 j., echtgenote van P. M. Tak, Krafénbergstraat 1, Velsen-N. Minister prof. dr. J. R. M. van den Brink heeft Vrijdagmorgen de katalytische kraak installatie van de Bataafse Petroleum Maatschappij te Pernis officieel in gebruikt gesteld. Na de opening maakten autoriteiten en genodigden een rondgang door de nieuwe fabrieken van het BPM-complex. Op de voorgrond links minister Van den Brink, rechts mr. B. Th. W. van Hasselt, directeur van de Bataafse. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Dondex-dag 25 October: st. Tzonne IJM 1 (Barentszee). Maandag 29 October: st. Limburgia IJM 54, Vikingbank IJM 183. Dinsdag 30 October: st. Norma Maria IJM 6: mt. Medan IjM 57, Eveline IJM 116. Woensdag 31 October: st. Petten IJM 49; ml. Alida KW 91. Vrijdag 2 November: st. Johanna RO 25; mt. Wiron IV IJM 209, Excelsior III KW 76. Zaterdag 3 November: mk. Wiron I IJM 210. Maandag 5 November: mt. Claesje RO 46, Dirkje RO 53: ml. Jan KW 84. Dinsdag 6 November: st. Zeelandia IJM 38, Bloemendaal IJM 71: ml. Arie Nico KW 17, Concordia KW 26; MK Poolster IJM 11, Vios IJM 52. Marianne KW 10. Woensdag 7 November: st. Catharina Duy- vis IJM 60; mt. Batavia IJM 99; ml. Vei'wach- ting IJM 204, Willem Cornelis KW 16, Cor nelis KW 24, De Verwachting KW 28, Floris KW 59. Volharding KW 65, Saturnus KW 69. Jan KW 84. Willempje KW 89. De Vrouw Dirkje KW 104. Jacoba K W107, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, Gebroeders KW 166. Aleida KW 169, Bruin vis RO 1, Dolfijn RO 2, Adjowico RO 9: mk. Poolster IJM 11. Twee Gebroeders IJM 27, Wiron II IJM 214, De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 240. Magda IJM 272, Anna Marie KW 27. Rein KW 30. Tiny KW 34. Hermina IV KW 53. Willem KW 94, Jana KW 210, Hendrikje BU 33. Donderdag 8 November: st. Schooi-1 IJM 39: ml. Gebroeders KW 108; mk. Nelly v. B IJM 23, Neeltje IJM 240, Samenwerking KW 21, Twee Gezusters KW 77, Jacob KW 92. Haringdrijfnetvisserij Maandag 29 October: ml. Huiberdina Gijs- bertha KW 85. Dinsdag 30 October: ml. Hollandia KW 18. Margaretha en Maria KW 23, Wilhelmina I KW 25, Katwijk III KW 161, Onderneming KW 175. Dondei'dag 1 November: ml. Gezina Geer trui KW 176. Vrijdag 2 November: ïnl Martenshoek IJM 283, Noordzee KW 47, Elizabeth KW 49. Noordster KW 67. Wilhelmina V KW 144. Zeemeeuw KW 170. Maandag 5 November: ml. Mr. Dix'k Don ker Curtius KW 2, Fierman Eduard KW 5. Grietje KW 20. Orion KW 22. Nederland VI KW 37. Jan KW 50, Maria Jacoba KW 73. Excelsior II KW 78. De Vrouw Jacoba KW 122. Nederland VII KW 130, Voorwaarts KW 140. Java KW 159. Eendracht KW 168. Everdina Jacomina KW 173, Onderneming II SCH 140. Dinsdag 6 November: ml. Martha IJM 74. Gox-redijk IJM 75, Vertrouwen KW 6, Hu- bertha Gerarda KW 9, Helena KW 39. Everai'd Christina KW 40. Aafke Jacoba KW 41x Rijnmond I KW 42, Rijnmond II KW 43, Rijnmond III KW 44, Zeezwaluw KW 83, Sumatra KW 86, Rijnmond V KW 110, Bali KW 129, Willy KW 141, Janna KW 163. Woensdag 7 November: ml. Orion KW 22. Jan KW 50, Henk KW 56. Eendracht KW 168. Donderdag 8 November: ml. De Arend KW 7. Margrietha Maria KW 29, Voorwaarts KW 140. Bij raadsbesluit van 31 October 1950 wercl aan „Santpoort's Bloei" een subsidie ad 1400 verleend voor het inrichten van een tei'rein ten behoeve van een ijsbaan in Santpooi't. In de px-aktijk is gebleken, zoals wij al eerder meedeelden, dat deze baan niet ex ploitabel is zonder een behoox-lijke ver lichting, zodat het bestuur van „Sant poort's Bloei" zich geplaatst ziet voor de moeilijkheid om gelden te verkrijgen voor de aanschaffing van een vcrlichtingsinstal- latie. De kosten hiervan bedragen onge veer 1750. Van particuliere zijde kan ƒ1250 worden verkregen. Voornoemd bestuur verzoekt nu van de gemeente een bijdrage tot het resterend bedrag ad 500. B. en W. achten het gewenst aan het instandhouden van de ijsbaan mede te werken, daar deze een van de zeer wei nige gelegenheden in deze gemeente is, om het schaatsenrijden te beoefenen. De raad wox-dt voox-gesteld aan de vereniging een subsidie van 500 te verlenen, als bij drage in de kosten van het plaatsen van een verlichtingsinstallatie. Voor Zondag staan vijf wedstrijden van „IJmond" op het pi-ogramma. Dit zijn zowel voor de heren-, als dames-elftallen uitwed strijden. Het tweede en derde heren-elftal gaat naar Westerland op Wieringen, waar het een moeilijke strijd zal hebben tegen respectievelijk Vlug en Vaardig 1 en 2. De dames van IJmond I bezoeken de niet gemakkelijke tegenstandsters van Rapiditas I in Haarlem, en ook IJmond 3 (dames) trekt naar deze stad voor oen ontmoeting met Gita. Tegen CSV 2 in Castricum. zal IJmond 4 (dames) het wel niet bolworken. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Dames: IJmond I: H. Nabben; L. Mossel en C. v. d. Plas; J. Konz, L. Meyer—Konz en M. de Jager; N. van Deyck, D. Marckel- bach, M. Klesser, R. van Dongen en H. Porck IJmond 3: T. AptrootStruik; T.Grapen- daal en M. Scholdei'—Broek; L. Vissinga, A. Stek en J. Tervoort; N. N., M. van Vliet, A. Eckhai'dOortwijn, T. Vazel en J. v. d. Vlis. IJmond 4: J. Bloemendaal; C. Verheyden en C. Groeneveld; H. Venus, J. Hiemstra en D. v. d. Gaag; A. van Willigen, T. Groen, T. Zuurbier. T. Aardenburg en T. Bos. Re serves: P. Molenaar en S. Wouwstra. Hei-en: IJmond 2: H. Mol; H. Boom en W. Gi'apendaal; M. Menist, J. van Buuren en T- Prinsse; W. Reyrner, G. Kramer, J. Molenaar, A. Does en J. van Eden. IJmond 3: R. Bosman; C. Kruishoop en C. Sluis; J. Heidoorn, K. Groot en J. Groen; C. Hagenaar, J. de Waal, P. Bijl, W. Prinsse en G. Wooning. Reserve: S. Davids. In Thalia draait Vrijdag-, Zaterdag en Zondagavond „De onvindbare Pimper nel", een film gebaseerd op de onsterflijke roman van baronesse d'Orczy. Velen zullen zich het succes herinneren van de eerste Pimpernel-verfilming, waarin de begaafde maar helaas overleden acteur Leslie Ho ward de beroemde (en onvindbare) figuur speelde. Het schrijvers-regisseurs-produces-team Powell en Pressburger vervaardigde over de legendarische Pimpernel een geheel nieuwe rolprent in kleuren, die de meest verwende avonturen-liefhebber ongetwij feld zal bevredigen. Sir Percy Blakeney, de op het oog zo ijdele, leeghoofdige fat, die steeds groot succes heeft aan het Engelse hof en bij vele dames, is in wezen niemand minder dan de stoutmoedige en door de Franse republi keinen zo gehate Rode Pimpex'nel, die ge regeld met een kleine groep betrouwbare vx'ienden het Kanaal oversteekt om in de schaduw van de guillotine een handvol aristocraten uit de handen van het grauw te redden. Alle in deze film voorkomende figuren zijn sedert baronesse d'Orczy voor velen voor altijd vex-bonden met deze ru moerige, maar grootse periode van de Franse revolutie. Al de romantiek, intrigue, corruptie, leepheid en laagheid van dit tijd vak hebben de regisseurs uitgebeeld. De film boeit inderdaad zozeer, dat men in spanning wacht op elke volgende scène. De barones zou beslist plezier hebben gehad in de verfijnde fantasie van Powell en Pressburger. Zondagmiddag om 3 uur beleeft de avon turier Hopalong Cassidy weer de nodige avonturen. Deze keer geschiedt zulks in de woestijn. De rolprent heet dan ook „Woes- lijnrovers". Cowboy's in de Afrikaanse zandzee beleven immer vreemde en span nende avonturen, hetgeen wel wordt be wezen als Hopalong met zijn onverschrok ken kornuiten in het offensief gaat tegen dieven en moordenaars. Het is bij uitstek een film voor liefhebbers van spanning en sensatie. Maandag, Dinsdag en Woensdag draait in Thalia de Franse spionnagefilm „De haaien van Gibraltar", met in de hoofdrol len Annie Ducaux en Louis Salou. Een anti- Engelse spion weet met list en verraad een verlopen vrouw in te palmen, die hem zeer ten stade komt bij het ten uitvoer brengen van zijn plannen. Liefde en haat gaan ech ter ook in dit verhaal niet samen, hetgeen tot gevolg heeft, dat zij op een bepaald ogenblik moet kiezen met alle gevolgen van dien. Deze film heeft geen tekort aan in trigues en spanning, waardoor het resultaat voor de liefhebber zeker aannemelijk zal zijn. In R e x draait Zaterdag, Zondag en Maandag „De muurbloem van het leger", een film over een Amerikaanse soldaat, die voor en tijdens zijn training niet anders dan roem oogst. Wanneer de andere soldaten evenwel naar het front in Europa vertrekken, blijft Bill alleen achter. Met iedereen gebeurt iets, behalve met hem. Eindelijk ziet hij kans om in een bommenwerper mee te vliegen. Onderweg krijgt het toestel even wel motorpech en Bill moet met de beman ning per parachute het vege lijf redden. Hij belandt in Frankrijk, waar hij een uiterst belangrijke opdracht uitvoert voor de ge allieerden. Hij weet namelijk het geheim van de V-2 te bemachtigen en bx'engt dit naar Engeland. Eindelijk komt hij in States terug en niemand gelooft hem als hij zijn verhaal vertelt. Maar tot slot komen de heren met de rode banden om de petten beslag op hem leggen. Hij moet voor de president verschijnen, die hem ovei'een- komstig zijn prestaties decoreert. Bill is dan weer de held van voorheen. Woensdag- en Donderdagavond draait „De baron van Arizona", een gezellige avonturenfilm met een vleugje romantiek en rokende revolvers. In het Nederlands nieuws worden enkele flitsen vertoond van de nationale Judo-kampioenschappen in Utrecht, even als van het bezoek dat Prinses Wilhelmina bracht aan het sanatorium „Oranje Nassau's Oord" te Renkum. De camera's van Poly- rroon-Profilti hebben ook gezoemd in het Feyenoord-stadion te Rotterdam tiidens de interlandwedstrijd Nedei'lanrlFinland. De snort heeft het grootste aandeel, want ook Fanny Blankers-Koen verschijnt op het witte doek wegens het feit. dat zij aan haar wintertraining is begonnen. In het wereldnieuws worden onder meer flitsen geproiecteerd van het vertrek uit Ostende van Nederlandse vissex's naar Argentinië. Tevens geven enkele tientallen meters celluloïd een beeld van het transport van een reuzenwalvis in Noorwegen. KAB HEEFT PLANNEN Het bestuur van de „Katholieke Arbei ders Bond" afdeling Castricum heeft het plan een amusementsorkest op te richten. Het bleek, dat bij de leden hiervoor grote belangstelling bestaat. Op een speciaal te beleggen contactavond hoopt men tot een definitieve oprichting te kunnen overgaan. Zondag 11 November viert de afdeling haar patroonsfeest, 's Morgeixs om half negen wox'dt een plechtige H. Mis in de kerk van Maria ten Hemelopneming te Bakkurn opgedragen. De „meer vreugde kern" zal het toneelstuk „Achter de wol ken schijnt toch de zon" opvoeren. AGENDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST. Coi'so Theater, Castricum, Vrijdag. Zatei'- dag, Zondag: „Politiedossier 301". Zon dagmiddag, Maandag, Dinsdag en Woens dag: „Alles goed in Hollywood". Bioscoop De Ooievaar, Uitgeest, Zatex-dag, Zondag: „Tea for two"; Zondagmiddag, Maandag: „De charge van de lichte bri gade". OPSTELLING VITESSE '22. Van de twee Castricumse voetbalclubs heeft C.S.V. Zondag vrijaf. Vitesse '22 gaat bij D.C.G. in Amsterdam op bezoek en ver schijnt met de volgende opstelling in het veld: doel: B. van Veen; achter: H. van Velzen en W. de Wildt; midden: J. Tool, N. Hollenberg en N. Lute; voor: Fl. Twisk, A. v. d. Valk, H. Eickhof, N. van Weenen en P. Duin. P.W.N. TONEELCLUB OPNIEUW VOOR HET VOETLICHT. Sinds enige weken heeft de toneelclub van het P.W.N. te Bloemendaal in studie het toneelspel in drie bedrijven „Schex'ven" van A. Boere. Onder regie van de heer H. J. van Elven wordt dit stuk op Zaterdag 24 November in hotel W. Borst te Bakkurn opgevoerd. Iets minder. De platvis, die Vrijdag wat minder aan de markt kwam door de binnenkomst van enkele overweekse log gers en vex'scheidene kotters, werd iets goedkoper. Dit nam niet weg, dat er nog zeer hoge prijzen konden wox'den geno teerd. Zo zijn voor de kleinmiddelschelvis nog noteringen geboekt van ruim 71 per kist en de kleine schol 2 deed 41 tot 15 per kist. De schelvis, die dus hoofdzakelijk uit kleine soorten bestond, werd betaald met 53 voor de kleinmiddel en 32 tot 28 per kist voor de braat. De prijs voor de wijting liep door de variabele kwaliteit uiteen van 26 tot 9 per kist. De animo voor vex'se haring, die zowaar de hoofd- aanvoer uitmaakte, bleef goed. Gemiddeld werd 14 betaald voor de vangst van de Engelse wal. De totale aanvoer op de Vrij dagmarkt bedroeg ruim 5460 kisten, waar van 460 fijnvis, 670 schol, 275 schar, 3400 haring, 80 schelvis, 560 wijting en 10 poon. Goed voor de loggers. Van de verse visloggers, die Vrijdag aan de afslag kwa men, werd de overweekse KW 162 de hoogste besommer met 4530. De KW 41 werd de beste der haringaanvoerders met 9810, gevolgd door de IJM 283 met 7400. Vandaag ook. Volgens de laatste be richten van Vrijdagmiddag waren er van daag geen trawlers te verwachten. Van de verse visloggers wex-den verwacht de KW 19 en de KW 91. Verder zouden binnen ko men de HD 125 (die wegens een ziekte geval in de familie van een der opvaren den eex'der binnenkomt) en de HD 79. Vrij dagmiddag waren voorts nog een paar log- gex's op de thuisreis, die een gezamenlijke opgave meldden van 3000 kisten Engelse walharing. Cijfers. In de periode van 3 November tot en met 9 November werden door de drijfnetvissers te IJmuiden binnengebracht niet minder dan ruim 23000 kantjes haring. De aanvoeren werden verzoi'gd door onder staande schepen: 3 Nov. de KW 56 met 520, de KW 40 met 510, de KW 159 met 420, de KW 73 met 370 k., de KW 5 met 520, de KW 37 met 442, de KW 2 met 461, de KW 41 met 590, de IJM 74 met 488, de KW 86 met 385. de KW 129 met 342, de KW 110 met 646. de KW 83 met 575. de KW 39 met 553. de KW 43 met 607, de IJM 75 met 410, de KW 6 met 354, de KW 141 met 570, de KW 163, de KW 44 met 578, de KW 42 met 620. de KW 29 met 520; 6 November: de KW 38 met 348. de KW 70 met 483. de KW 22 met 170, de KW 22 met 170; 7 November: de KW 14 met 577, de SCH 7 met 404. de KW 151 met 534, de KW 124 met 528, de KW 7 met 330, de KW 147 met 650, de KW 138 met 530, de KW 167 met 642, de KW 45 met 300, de KW 32 niet 697: 8 November; de KW 3 met 650, de KW 2 met 329, de KW 15 met 630, de KW 127 met 882. de KW 48 met 390. de SCH 95 met 680. de KW 49 met 384, de KW 41 met 161. de IJM 283 met 507, de KW 54 met 442, de KW 67 met 616 en 9 Novem ber: de KW 23 met 493 kantjes gezouten haring. Behoudens deze zoute aanvoeren brachten de meeste schepen tevens nog enige verse vis aan. Vex-der kwam deze week nog binnen de Poolse logger SW 1 104 met 374 kantjes. In en uit. Vrijdag kwamen binnen tot 16 uur: de UK 162, 140, 66, 1, 184, 32, 61, 34, 85; KW 51. 162; UK 243, 46, 78; KW 21, RO 29, KW 23. Naar zee en naar binnen: de UK 44: IJM 227, 202, 226: VD 10; UK 18, 19. 4, 200: HD 220, 180; UK 244, 185, 161; CG 1; UK 73: IJM 262; UK 15. 9. 66, 168; KW 35, 31; UK 35; RO 29; UK 50, 43, 76, 85, 184, 32, 80. 78. 61; EH 20; KW 128; UK 243 en de KW 14. Van de Poolse vloot kwamen binnen de GDY 104 en de GDY 91; naar zee vertrok weer de SW 1 102. yVeg. De Deense kotters, die Dinsdag met machineschade in IJmuiden binnen kwamen zouden Vrijdagnacht weer ter visserij vertrekken. Klaar. De KW 77, die enige tijd in Amsterdam voor reparatie heeft gelegen, is Donderdag in IJmuiden teruggekomen. De HD 87, die ruim een week voor reparatie in den Helder heeft gelegen, is Vrijdag weer naar de visserij vertrokken. „Shulamid" naar Engeland. De Isra ëlische trawler T.A. 17 „Shulamid" gaat naar Engeland en zal daar vermoedelijk tot Januari blijven „opliggen". Er is nog geen besluit gevallen over de toekomstige bestemming van dit schip, de vroegere „Simon Duhamel", ex-„Capitain Armand". Besommingen. Gr. tong 3,453,15, grm. tong 1,95—1.82, kim. tong 1,65—1,46, kl. tong I 1,42—1,24, id. II 0,80—0,66, tar bot I 2,401,85, alles per 1 kilo; tarbot IV 48—40, kim. schol 71—65, kl. schol I 57— 49, id. II 4211, schar 238, vei'se hai'ing 15,5011.20, grm. schelvis 49, kim. schel vis 53—50, kl. schelvis I 47—46, id. II 32— 26, wijting 26—9. kl. gul 32—20, kl. haai 2120.50, kl. rode poon II 2215, alles per 50 kilo. KW 162 4530, 64 2740, 51 3380, 128 330, 21 190, O 89 180: RO 29 390. Verse haring: IJM 195 2190, 283 7.400; KW 127 5770. 48 7230, 37 4820, 49 8230, 41 9810, 54 1190; KW 35 350, 226 810. Aanvoer. 460 kisten tong en tarbot; 670 kisten schol; 275 kisten schar; 3465 kis ten haring; 80 kisten schelvis; 560 kisten wijting; 10 kisten kabeljauw en gul: 5 kis ten haai; 10 kisten poon; 5 kisten diversen. Totaal 5540 kisten. BURGEMEESTER OPENT DRIE NIEUWE SCHOOLLOKALEN. De Centrale Openbare Lagere School aan de Balckummerstraat is met drie nieuwe lokalen uitgebreid. Aan het interieur hier van legt men op het ogenblik de laatste hand. In aanwezigheid van de inspecteur voor het Lager Onderwijs, de wethouders en nog enkele andere vooraanstaande per sonen zal de opening op Zaterdag 17 No vember 's middags om 3 uur, door burge meester C. F. Smeets plaats hebben. PREDIKBEUREN. Ned. Iierv. Gem., 10 uur: ds. Cannegieter. Gereformeerde Kerk, 10 uur en 17 uur: ds. A. J. Kornet. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. v. d. Linde van Amsterdam-West; 5 uur: ds. v. d. Pol van Weesp. ZONDAGSDIENST ARTSEN. De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter A. H. v. d. Wex-ff, Bakkummerstraat. De wijk- en kraamver- pleging is in handen van zuster A. Land man, Torenstraat 29. Tel. 401. JEUGDDIENST Op Zondag 18 November zal er in de Hervox-mde Kerk te Wijk aan Zee een jeugddienst worden gehouden. Voorganger is ds. J. Wiersma.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3