De make - up doos van Ellen Terry in Londense etalage Weet U mi </&ÖVvjtc) Danseres Francis Parker oogstte korte roem «Vlucht voor Marion" Londense impressies Sinterklaasletters J2OLILS Pierlot Slank zijn SveltPills PARIJSE SILHOUETTEN DE RIDDER Rtfcnjlkidt"® will Eton iTEHPA G 17 NOVEMBER 1951 8» wfeest van de goedheilig man komt al fnader. Op zijn verjaardag eten wij *.er ere letters, die een heerlijke lek- rtkunnen zijn, mits zij op de juiste lijn samengesteld. Het allerfijnste, ook het duurste, is de boteramandel y5 vet moet dan zuivere boter zijn en als vulling amandelspijs, dus Ut van fijngewreven amandelen met TDe amandelen zijn tegenwoordig men heeft daarom direct na .de r uitgezien naar een vervangingsmid- ïaardoor de letters ook goedkoper adeld 'kunnen worden. Dit is volko- telukt, door het gebruik van de z.g. ;..r.pijSi die ook voortreffelijk smaakt. m0et echter als handelaar niet de uithalen banket, gevuld met banket- jjei de titel „amandel' te willen kro- 3at is mis, tevens misleidend en dus l-.jar, Wat is nu de grondstof voor die •itspijs? Dat zijn de witte bonen, in gemeen de peulvruchten, die een be- bewerking hebben ondergaan. Er iter een gevaarlijk kantje aan. Is die piing niet op de juiste wijze geschied, blijft een bepaalde stof, de phasine, a alle peulvruchten voorkomt, intact •ize kan vergiftigingsverschijnselen snaken. De maag geeft dan de pha- •trug! Door koken wordt deze stof ran onwerkzaam gemaakt, men van gedenatureerd. De peulvruch- Jie wij in de huishouding altijd ge it gebruiken, leveren dus geen gevaar iia behoorlijke banketspijs kan men Trechter niet maken. „station voor Maalderij en Bakkerij ïageningen heeft in samenwerking het Rijksinstituut voor de Volksge- ieid een methode uitgewerkt die een éevrij product garandeert, dat tevens cit is voor banketspijs en wel door verhitting onder druk. Ook peul- ien met een gekleurde schil, b.v. bonen, kunnen thans voor dat doel aigd worden. Voorheen was de kleur beletsel voor de spijs zelf. De bewer- is evenwel zódanig, dat de schil verwijderd en gecombineerd. Daar- heeft de phasine-vrijmaking plaats, kan dus veilig banketletters eten! sens de instanties, die toezicht op le- niddelen houden, onderzoeken de fetspijzen op aanwezigheid van pha- en nemen niet phasine-vrije grond- la in beslag? ibanketspijzen kunnen in twee groe- mrden verdeeld, die in samenstel- en toepassing verschillen, t.w. gele etspijs, dienende voor vulling van üüetters, banketbroodjes, gevulde •.gebakjes e.d. en blanke banketspijs vervaardiging van wellingtons, ma ren, bokkepootjes, bitterkoekjes, enz. tenslotte lezeressen, laat u geen ban- rodjes voor amandelbroodjes in de noppen. Uit het bovenstaande blijkt dat amandelbroodjes zuivere aman- moeten bevatten. Ze zijn dan ook tuurde::. Een banketbroodje smaakt uitstekend! Het verschil tussen een of amandelstaaf is u nu ook wel «lijk. k microscopisch onderzoek kan echter i-aid uitmaken of men met amandel-, »ei met banketspijs heeft te doen. ADVERTENTIE Haute Coiffure beeft in zijn schoonheidssalon een Gedipl, Schoonheidsspecialiste Hoofd- en Gezichtsmassage, Bsquillage, maskers, ontharing, manicure, gelaatskunde, anato- ®e en hoogtezonbestraling. Zijlstraat 88 Tel. 10083 Een huis of dat nu al van steen is gebouwd, van hout is opgetrokken, of van beton, glas en staal geconstrueerd, of het in de stad staat of op het land, of het een modern flatgebouw is of een chalet in het bergland het is al om het even bestemd om bewoond te worden. Om ons te be schermen en te beveiligen tegen weers invloeden en onbescheiden blikken en. om er zoveel mogelijk onszelf in te zijn. Er is misschien nooit een periode ge weest in de landen, waar de waanzin van de oorlog woedde, waarin door zovelen zózeer gesnakt wordt naar eigen huis en haard en om onder een eigen dak te mo gen wonen, wanneer dit mogelijk was! Maar er is tevens niets zo vermoeiend en niets zo deprimerend als het zoeken van een huis of het zoeken van kamers. Als men dan het geluk heeft iets te mogen vinden, dat aan bescheiden eisen voldoet, ja dan nadert met rasse schreden het ogen blik, dat de ruimte, waarin men zal wo nen, moet worden ingericht. Dan komt het er op aan de fout te vermijden die zoveel voorkomt: Negen-tiende deel van alle kamers in Nederland staat veel te vol! Men neemt niet de minste notitie van de eisen van het verkeer binnenshuis en hoeveel meubels zijn er niet een volmaak te sta-in-de-weg? Te zelden ontmoet men de gunstige uitzondering. En dat is jam mer. Wat onder de gunstige uitzondering te verstaan is? Het is met enkele woorden gezegd: een zodanige kamer- of huisin richting, waarbij met respect voor de be schikbare woonruimte, met verstand en overleg, met smaak en inzicht, met inacht neming der practische eisen (dus waartoe de ruimte, die men bewoont moet dienen) en tenslotte met gevoel voor kleur en sfeer is te werk gegaan. Maar wees voorzichtig! En zoek het niet in veelheid maar in beperking, slechts dan is er kans om tot iets goeds te komen. Over goede smaak Momenteel wordt overal druk gebouwd. Er ven-ijzen hier en daar goede en bruik bare woningen, maar je houdt je hart vast als de verhuiswagens voor rijden en zich ontlasten van velerlei lelijke en dwaze dingen, die dan langs gangen en trappen het huis worden binnengeloodst en welker weg men nauwkeurig kan volgen, ook zonder een Sherlock Holmes te zijn, door de krassen op de nog jonge verf en wanden en deuren. Doch hoe het ook zij: wees zeker van uw zaak. Bepaal vooraf, liefst aan de hand van een plattegrond hoe de in richting zal worden, dus waar de meubels in direct verband met hun functie komen te staan. Ga uit van zekere hoofdaccenten. Zo zal in een eetkamer de tafel met de stoelen er omheen, in een werkkamer het schrijfbureau, in een slaapkamer het bed (of de bedden) het punt van uitgang bij de groepering van het meubilair moeten zijn, waarbij tevens zekere specifieke ei genschappen van het betrokken vertrek leiding kunnen geven. Ook kan men spreken van een zomer en een winterschikking. In het eerste geval zet men de tafel bij een ven ster, liefst met de smalle kant en in het koude jaargetij plaats men de tafel tegen een binnenwand. Men wint in elk geval ruimte (ook met het oog op het kamer- verkeer), want slechts in grote kamers is een tafel in het midden te verdedigen. De een heeft meer flair en aanleg voor dit alles, dan de ander, maar met wat goede wil is veel te bereiken, hoewel goede smaak iets is, dat een mens niet aanwaait. Gelukkig overigens, dat de meeste mensen zich van hun slechte smaak niet bewust zijn Intimiteit in huis is wat men gezellig heid in de tweede macht zou kunnen noe men. Zij wordt opgeroepen door 't rustig en goed samenleven ven mensen met din gen, die hen dagelijks dienen. Natuurlijk: wat de een mooi en gezellig noemt, vindt de ander het toppunt van ongezelligheid en lelijkheid. Hier betreden we het on vruchtbare terrein van smaak en voor keur, die altijd in wezen persoonlijk is. Over smaak valt niet te redetwisten. Maai er zijn niettemin normen aan te geven en wie met deze normen bekend is heeft het gemakkelijker bij het inrichten van het huis, dan zij, die als het ware in het blinde tasten. In dit opzicht er nog veel te bereiken, hoewel er in de laatste decennia al veel gewonnen is. Wij denken aan het feit, dat ten onzent het binnenhuis veel lichter is geworden en dat men langzamer hand gaat inzien, dat de efficiency in de woninginrichting onmisbaar is! Men zou het zo kunnen zeggen: intimi teit wordt opgeroepen door de samengang van goede vormen en welgekozen kleuren. Hoe dan ook: van een verzorgd binnen huis of een goed ingerichte kamer kan een zekere kracht uitgaan; de open sfeer kan ons leven veraangenamen en wie zich niet afsluit van de nieuwere inzichten en vond sten der woninginrichting en meubelkunst, zal het werk waartoe men geroepen is, wat dit ook moge zijn, met meer vreugde verrichten, want een goed interieur en een prettige kamer werken stellig inspi rerend. O. v. T. Een licht, smaakvol en zeer „bewoonbaar" modern intérieur. VERVORMEN en MODERNISEREN naar de nieuwste Franse modellen. Raamsingel 36 - Tel. 17747 - Haarlem Zaterdags gesloten. ADVERTENTIE is de wens »on elke moderne vrouw Pullen den vrouwen, die een neiging hebben tol zwaarlijvigheid, moken In hei buitenland sedert (oren gebruik van Barehard de krachtig werkend», zilveren Slankheidsdragees. Zuiver plantaardig en volkomen onschoaelijk, ook bij longdurig gebruik I Thom ook in Holland verkrijgbaar! In Apoltelen en Orogiilerljen Üepoh ALPHAjVdoaiJan-ltjijlenilraaMOO Parijs, November 1951. Het had een haar gescheeld of de gevier- de, zwarte danseres Katherine Dunham had met haar balletgroep dit seizoen niet in Parijs kunnen optreden. Bij aankomst uit Amerika in Le Havre bleken namelijk de papieren der artisten spoorloos verdwenen en zo werd de hele groep daar vastgehou den in het Huis van Bewaring. De Ameri kaanse consul kwam er aan te pas en eerst toen hij bij de douane-ambtenaren een ka pitaaltje had gedeponeerd als waarborg, konden de dansers naar Parijs vertrekken. Zij namen daar, zoals altijd, hun intrek in de kleine hotelletjes van Montmartre. Nu gebruiken zij hun maaltijden weer in Ita liaanse en Hongaarse restaurants, die in grote getale in die wijk gevestigd zijn. Van het ballet van Katherine Dunham maakt ook een klein danseresje deel uit. Gewoon lijk bleef zij bij het dansen helemaal op de achtergrond, zodat ze tot voor kort nog nooit iemands aandacht had getrokken. In het Parijse artisten-jargon heet zo iemand un „bec de gaz" ofwel een gaslantaarn. Dit meisje leidde in die staat een vreedzaam en onopvallend bestaan en werd door geen zorgen gekweld. Totdatja, totdat zij een bekend Parijs journalist ontmoette met wie ze in een café in alle eer en deugd een glas coca-cola zou gaan drinken. De jour nalist kwam weldra onder de indruk van de charme van het koffie-kleurige danse resje, en ofschoon ik niet weet wat zij hem allemaal precies verteld heeft, het gevolg was, dat de persman door een fotograaf een serie plaatjes in allerlei standen van het meisje liet maken. De volgende dag rende hij met de foto's in de hand alle Parijse redactiebureaux af om daar geest driftige verhalen op te hangen. „Leslie Caron van de tropen" Kijk, zei hij tegen zijn collega's, dit is hu Francis Parker, de grootste zwarte danseres van deze tijd.en hij leverde er het onderschrift bij „Francis Parker, de Leslie Caron van de tropen". (Leslie Caron is een Frans danseresje, dat nu furore maakt in Hollywood.) 's Avonds verscheen Francis' beeltenis op de voor pagina's van alle grote Parijse bladen, en enige dagen later wijdden drie tijdschriften lange artikelen aan het meisje. Dunham's eigen reputatie verdween er bijna bij in het niet, en men sprak nog maar over Francis Parker, die (niettemin) haar kleine rolle tje in het ballet 's avonds nog even beschei den bleef vervullen. Haar merkwaardige, wat fictieve, roem werd echter pas be kroond, toen één der grootste Parijse critici, in het oer-ernstige blad Le Monde een dag na de voorstelling ook zijn duit in het zakje wierp en een hele alinea, overlopend van de lof, aan de „nieuwe revelatie" wijd de. Uit menslievendheid het woord col legialiteit zou ik niet graag uit mijn pen laten vloeien tegenover zo'n vermaarde journalist zal ik zijn naam niet noemen, want iedereen kan zich tenslotte wel eens vergissen. Maar het aardige van déze ver gissing vind ik dat hier een beroemd cri ticus zélf onder de suggestie kwam van een publiciteitscampagne, daar zelfs nog aan mee deed, ofschoon hij het levende object er van maar nauwelijks ontwaard kan hebben. ève. Van een Londense medewerkster) Londen, November 1951. Hegent Street de stijlvolle winkelstraat van Londen, is tijdelijk in een antieke sfeer gedompeld en daarom is het prettig om er te wandelen. Behalve de étalages waarin het fijnste zilver en porcelein liggen uitgestald, zijn er de historische meubels, een bijbelkus sen van Charles II, schilderijen van Rey nolds, Ruysdael e.a. Iedere winkel heeft iets anders. Zo kunt u voorts een zwart aardewerken theeservies van Laurence, uit Arabië afkomstig bewonderen. In de étalage van een reisbureau springen vier levende wallabies (een klein soort kange- roe) voor een gefascineerd publiek heen en weer. Dat is om niet geheel in het verleden te vervallen! Daar in de buurt is weer een antiek voorwerp, namelijk de make-up-doos van de actrice Ellen Terry. Het is een ongeverfde houten kist met rieten voering; het potje lippenzalf en een doos met krijtachtige poeder staan nog open. En blijkbaar was de spons, die er naast ligt, de enige manier in die tijd (eind vorige, begin deze eeuw) om schmink te verwijderen. Behalve om haar spel is Ellen Terry beroemd geworden door haar zeer romantische correspondentie met Bernard Shaw. De toneelschrijver schreef voor haar „Captain Brassbound's Conversion", het stuk waar behalve zij, slechts Ursula Jeans pas dit jaar bij de Old Vic de hoofdrol in heeft gespeeld. Ellen Terry ging niet al te zeer op Shaws liefdebetui gingen in, maar dat zij deze waardeerde, blijkt toch wel uit haar uitspraak in een antwoord-brief: „U bent een gewoonte van mij geworden en ik slik u als een dierbare pil". Orson Welles, de machtige Een levend verleden in het heden was wei de opvoering van Shakespeare's trage die „Othello" in het St. James Theatre. Orson Welles de Amerikaans filmacteur gaf zijn versie, een flink bekorte en naar zijn hand gezette tekst, waarin spe ciaal Othello (vertolkt door Welles zelf) kon schitteren. De acteur had zichzelf ver groot tot 1.90, door zijn voetzolen met 10 c.m. te verhogen. Hij bewoog zich derhalve traag als een welgedane kok over het to neel. De opvoering had meer weg van een Hollywoodse film dan van Engels toneel (hoewel hij toch speelde met Britse ac teurs). Van deze Amerikaanse „expositie" stor ten wij ons tenslotte maar weer in de he dendaagse werkelijkheid. In Earls Court wordt de jaarlijkse internationale autoten toonstelling gehouden. Behalve fraai opge tuigde automobielen vinden wij hier wo ningen op wielen. Zij hebben een tweede verdieping en een daktuin en zijn een op lossing voor het woningtekort. Jongge huwden kunnen hier terecht. Een huisje, dat tegelijkertijd auto is. Voor 50 cent per km. brengt een huurauto deze twee-dek ker-karavaan op de plaats van bestemming. In de eerste plaats is in dit bijzondere huis met de wensen van de huisvrouw rekening gehouden. De nieuwste keukensnufjes ma ken haar werk tot een genot. De twee persoons slaapkamer is „boven", zij heeft ingebouwde kasten. Beneden is een een persoonskamer met indien nodig een Een woonwagen waarin men trappen kan lopen en op welks zolder men kan zonnen. extra opklapbed. Een douche-hok en een open haard ontbreken niet. De statistiek heeft uitgemaakt, dat 80 pet. van de aangekochte auto-woningen als vaste huizen worden gebruikt. ADVERTENTIE dat U met Rotan Meubelen zo'n gezellig, zonnig en practisch interieur kunt maken Daar hebt U natuurlijk geen voorstelling van. Daarom ben ik op het idee gekomen, om ons huis hiervoor open te stellen. Iedereen kan dan zien, welke mogelijkheden Rotan Meu belen bieden. Iedere Donderdag van 1012 en van 24 uur bent U welkom in Overveen, Oranje Nassau- laan 73. Ook op andere dagen bent U welkom, maar dan graag vooruit even bericht. ONS TELEFOONNUMMER IS 10820. De toonkamers in Amsterdam zijn natuurlijk iedere dag tot half zes geopend. Tot ziens dus. EEN HUISVROUW AMSTERDAM. C. ADVERTENTIE Dépositaire officiel Wagenweg 29 - Haarlem - Tel. 20518 Institut de Beauté Haute Coiffure alsof hij zelf ook meespeelde, liep het altijd verkeerd en het slot was steeds dat die arme Dick zich nog ongelukkiger voelde dan voordien. Maarten had zich na drie maanden al' onmisbaar gemaakt en ik geloof dat ons hotel juist in die eerste tijd van zijn aan wezigheid voorgoed gered werd van de ondergang. En toen alles een beetje goed ging en ik weer plezier in het leven kreeg, gebeurde het ontzettende. Dick stierf, na een ziekte van drie weken. Ik was verdoofd door de slag en ik had geen kracht om me te ver zetten tegen een gevoel van nameloze ont moediging. Ik hield zielsveel van Dick en toen hij dood was besefte ik pas goed hoe weinig geluk ik hem had kunnen geven. Ik maakte mijzelf heftige verwijten, of schoon ik niet wist hoe ik het anders had moeten doen en ik wilde alles opgeven: het hötel en mijn levensdoel, er iets goed van te maken. Toen was het opnieuw Maarten, die alles redde. Hij nam de leiding over in de maan den dat ik geen moed had om mij ergens mee te bemoeien en hij probeerde mij zachtjesaan weer wat belangstelling in het leven en in het werk bij te brengen. In het begin verzette ik mij. Maar langzaam aan won zijn sterke persoonlijkheid het en op een gegeven moment schudde ik mijn ellende en mijn zwakheid van me af: Het was alsof ik opnieuw geboren werd. f Ik ging weer aan het werk, harder en probeerde in de zaken te betrek- vastbeslotener nog dan tevoren. Met Maar- Wettelijk om hem het gevoel te geven ten samen zette ik het werk voort dat Dick iOS LODEWIJKS) parten was.wel.alleen maar Dat betekent: een man met een ^tiumeur en een ontembare energie, «vitaliteit en ondernemingslust, een een scherpe mensenkennis en -manieren, iemand die zijn gebrek aan •Jenkennis goedmaakte door een zo «elijke, geestige oorspronkelijkheid, een gebrek nooit opviel. Hij was origineel, dat is geloof ik het «oord voor hem. 'zwam op proef en van de eerste dag 7S0' er iets in huis veranderde. J hetzelfde gevoel als dat wat je J een grote schoonmaak, geloof ik. njn mijn man was geweest thick werd met de dag ongeluk- !]..zag hoe het moest en hoe het h'J besefte dat hij dat allemaal zelf eIen kunnen. Ik had ontzaglijk •m met hem en ik probeerde hem «gelijke manieren te ontzien. Maar niet had aangekund en ondanks de tegen werking van Dick's vader bleef ik de lei ding van het hötel behouden. Die oude man, geknakt door het verdriet van Dick's dood, heeft op een of andere manier een hekel aan mij gekregen. Mis schien heeft hij onbewust de overtuiging dat ik zijn zoon ongelukkig heb gemaakt. Of wellicht denkt hij dat het hötel, dat Dick aan mijn doorzetten te danken had, de dood van zijn zoon verhaast heeft. Ik weet het niet maar hij heeft ge tracht mij aan het verstand te brengen dat ik op zijn verdere hulp niet hoefde te rekenen. Het geld dat hij ons leende was in die eerste jaren schoon op geraakt en van aflossing was nog weinig terechtge komen, maar ik beloofde hem dat het slechts een kwestie van tijd zou zijn en dat ik niets liever wilde dan het hötel be houden. Hij drong er echter op aan dat ik het verkopen zou en liet doorschemeren dat hij mij daar desnoods toe zou dwingen. Hij was onaangenaam en bitter. Ik slaagde er in hem te sussen, vooral met de hulp van Dick's moeder, die mij veel beter gezind was. Zij had haar gestorven zoon beter gekend dan haar man en zij wist hoe weinig ik aan hem gehad had bij het werk en hoe ik had moeten ploeteren om de zaak op gang te houden. Maarten en ik gingen dubbel hard aan het werk en ik probeerde zo snel mogelijk voor aflossing van het geld te zorgen. En in de eerste tijd ging het uitstekend. We hadden goede seizoenen en enkele grote meevallers, zodat ik behoorlijk kon sparen. Het leek zelfs of alles ten goede gekeerd was toen het allerergste gebeurde wat mij had kunnen gebeuren. ik merkte het op een zomeravond. Het was bladstil, we hadden een huis vol, maar alle gasten waren naar bed en ik had voor het eerst die dag even tijd om op adem te komen. Het liep tegen twaalven en op het terras was het heerlijk koel. Ik zat daar alleen, ik voelde mijn voeten trillen van weldadige moeheid en ik zonk een ogen blik weg in kostelijke rust. Toen kwam Maarten van de eetzaal uit het terras op. Ik hoorde zijn stap achter me, zijn lang zame veerkrachtige stap die ik uit duizen den zou kunnen herkennen. Hij stond achter me, terwijl ik zijn adem kon horen in de stille avond. Hoelang hij daar stond weet ik niet. Het was alsof ik plotseling begon te dro men, alsof de werkelijkheid weggleed langs mij heen en ik zelf ergens in de ruimte zweefde met mijn gedachten. Ik dacht aan Maarten en ik wist dat ik van hem hield. Dat is nu drie jaar geleden. Ik heb nooit van Dick gehouden, zoals ik van Maarten houd. Ik voelde mij een moe der voor Dick, zijn welzijn drukte op mij als een voortdurende zorg, ik leed om zijn leed en ik leefde voor zijn geluk. Maar bij Maaiden voelde ik mij als een klein meisje, dat nergens bezorgd voor hoeft te zijn en alleen maar hoeft te rusten in sterke armen. Ik vergat Dick niet en ik zal hem nooit vergeten, maar ik werd zo overweldigd door het besef dat ik Maarten nooit meer zou kunnen missen, wat er ook gebeuren zou, dat ik geen enkele kracht overhield om mij tegen mijn liefde voor hem te verzetten. De manier waarop hij mij die avond zijn liefde verklaarde was even overrompelend en origineel als zijn hele persoonlijkheid. Hij stond achter mij, toen ik mij bewust werd van mijn gevoel voor hem het was alsol zijn gedachten in mij overvloeiden. Ik voelde zijn handen op mijn stoelleuning en daarna op mijn schouders. Hij boog zich naar mij over, ik keek naar hem op.... We hadden niet veel woorden nodig. We besloten niemand iets te zeggen. Ik kon eenvoudig niet bij Dick's vader aan komen met de mededeling dat ik me ver loofd hadIk weet zeker dat hij dat als de proef op de som voor zijn laatdunkende mening over mij zou hebben beschouwd. Eerst moest ik dat vervloekte geld hebben terugbetaald. Ik moest mij vrij maken en geheel en al eigen baas zijn voordat ik er aan kon denken, mijn eigen leven te gaan leiden met Maarten. Maarten had weinig geduld, hij wilde met mij trouwen en al het andere trotseren. Maar ik was niet voor niets een zaken vrouw geworden. Ik wilde mijn verstand gebruiken en geen overijlde dingen doen. Bovendien besefte ik maar al te goed dat ik onmogelijk in een paar maanden genoeg geld bijeen zou kunnen krijgen om Dick's vader het zijne te geven. Het was een reus achtige som en de verdiensten waren goed, maar niet overmatig. Ik slaagde erin Maarten te overtuigen van de noodzakelijkheid om alles uiterlijk bij het oude te laten maar ik besefte op dat moment niet wat dat betekende! Het bleek onmogelijk. Wij konden eenvou dig niet met elkander omgaan alsof er niets tussen ons bestond. Het personeel begon vermoedens te krijgen en in een minimum van tijd gingen er praatjes over ons. Natuurlijk waren er gedienstige geesten die Dick's vader inlichtten. Hij geloofde maar al te graag wat er gefluisterd werd en hij was woedend. Hij beledigde mij tot in het diepst van mijn hart ik geloof niet dat ik dat ooit zal kunnen vergeten of vergeven. Het einde was, dat hij mij sommeerde Maarten onmiddellijk te ont slaan, op straffe van verkoop van het hötel. Ik had tegen hem kunnen zeggen dat hij zijn geld kon krijgen en dat ik wel zien zou wat ik zou aanvangen ik had alles kunnen weggooien en Maarten kunnen volgen in een onzeker bestaan maar ik dwong mezelf verstandig te zijn en nuch ter te blijven. Ik kon eenvoudig niet meer zonder dit hotel, zonder dit werk en dit millieu. Ik wilde Maarten niet opgeven, maar ook mijn werk niet zij waren beide met mijn innerlijke wezen vergroeid. Ik weigerde om afstand van hen te doen. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 11