VSV staat voorlopig veilig „DE VUURTOREN" Visserij-varia Oude Jenever Ab de Jong Bakkerij MANTEN Nuttige geschenken voor St. Nicolaas Fa. PRUIS 20 Merken Geus heeft keus! Ziet U Heemskerk Santpoort Castricum Uitgeest T weka Deux pièces VOETBALOVERZICHT Lezing over propaangas voor lassers Sint Nicolaas Cadeau Debuut van Velser Gymnastiekvereniging Wedstrijdprogramma van Strawberries Drie spelers aan de kop Lezing voor de brandweermannen St. Nicolaas komt De klok waarschuwde ditmaal bij „Vondel,, Plechtige uitvaartdienst mr. Van Maarseveen Scheepvaart VRIJDAG 2 3 NOVEMBER 1951 V.S.V. boekte in Groningen tegen Be Quick een nederlaag, welke niet geheel onverwacht kwam. Daardoor staan de Vel- senaren met negen punten uit elf wedstrij den op de tiende plaats, die zij met Blauw Wit moeten delen. Onder V.S.V. staan niet minder dan drie clubs, welke het met heel wat minder punten moeten doen, n.l. Oos- terparkers met vier en Achilles en Sneek met drie punten. Voorlopig kan men in het kamp van V.S.V. dus rustig zijn. Dank zij het gelijke spel, dat H.F.C. het Amersfoortse H.V.C. heeft afgedwongen en de eigen overwinning op West-Frisia staat Stormvogels thans op de bovenste plaats, zij het dan ook, dat zij deze met H. V. C. moet delen. Het is opvallend, hoeveel animo er onder oud-eerste klas- sers, die thans in de tweede klasse spelen, bestaat om weer in het oude milieu terug te keren: In het Westen worden de eerste plaatsen in de vier tweede klas-afdelingen op het ogenblik n.l. bezet door Stormvo gels, K.F.C., D.F.C. en V.U.C. De kansen voor Stormvogels om de bo venste plaats te bezetten, lijken ons zeer be hoorlijk, vooral wanneer definitief zou blijken, dat de nieuwe opstelling inder daad een verbetering is. Met negen punten uit negen wedstrijden staat De Kennemers in de middenmoot. Is dit op zich zelf al een behoorlijke presta tie voor een pas gepromoveerde club, de kranige overwinning van Zondag j.l. op het leidende K.F.C. bewijst afdoende, dat De Kennemers in de tweede klasse volkomen thuis hoort. Van de derde klassers bezet één club de bovenste plaats, namelijk Vitesse uit Cas- tricum, terwijl Beverwijk voor het leiden de Hollandia (zestien punten uit tien wed strijden) met zijn vijftien punten uit tien wedstrijden een ernstige bedreiging vormt. Beide clubs zijn er natuurlijk nog lang niet in alle afdelingen moeten de clubs twee entwintig wedstrijden spelen, zodat er nog veel kan gebeuren maar hun constante vorm doet het beste voor de toekomst ver wachten. De prestaties van Velsen, D.E.M., C.S.V. en Kinheim waren aanvankelijk ook van die aard, dat de supporters in de respectie ve kampen hoopvol gestemd waren. Maar al spoedig zakten deze ploegen af en mo menteel is de situatie ten opzichte van Kinheim zelfs zo, dat de Velsenaars ge ducht op hun qui-vive moeten zijn: Ze hebben n.l. nog maar twee verliespunten minder dan het op de onderste plaats staande D.C.G. Het is dan ook te hopen, dat de Kinheimers spoedig betere resul taten zullen presenteren. Terrasvogels deed het anders: De Santpoorters begonnen slecht, zo zelfs, dat velen reeds de Vogels de onderste plaats hadden toegedacht, doch na deze slechte stai-t begonnen ze hun leven te beteren, zodat nu met elf punten uit tien wedstrijden een behoorlijke plaats wordt ingenomen. Het slechtst van alle derde klassers staat Wijk aan Zee er voor: Met drie punten uit tien wedstrijden bezet het de onderste plaats en het zal voor de mensen uit de badplaats een hele toen worden het gevaar lijke gebied te ontvluchten. Alleen het feit, dat ook G.V.O. en I.V.V. er tot dus verre niet zoveel van terecht brachten, heeft nog niet alle hoop doen varen uit de Wijk aan Zeeër harten. Van de vierde klassers bezet A.D.O. (nog) de bovenste plaats, maar wanneer de Heemskerkse verdediging zulke rare dingen gaat doen als tegen O.F.C. vijf maal werd ze in deze ontmoeting gepas seerd dan vrezen we, dat de op de loer liggende concurrenten J.H.K. en K.B.V. het spoedig zullen verdringen. V.V.B., hoewel zeker nog niet kansloos, raakte wat uit de running door Zondag j.l. met niet minder dan 52 van het toch niet zo heel sterke V.V.Z. te verliezen. Zo wordt men geen kampioen V.V.B.'ers! ADVERTENTIE Wij kunnen U uit voorraad leveren: Rijwielen in sportuitvoering en in alle merken. Autopeds vanaf 32.Driewielers, Strijk bouten, Wringers, Beenpijpen, Lederen hand schoenen, Handwarmers, Kerstverlichting, Zaklantaarns, enz. Nog enkele lederen jassen voor oude lage prijs. W. Barendszsiraat 21 Telefoon 5726 - IJmuiden ADVERTENTIE ADVERTENTIE o.a. Bols, Bootz, Bokma, Fockink, Hartevelt, Hoppe, Hulstkamp, De Kuyper, - „Olifant", - „Oorlam", Rijnbende, Vlek HEBBEN WIJ IN VOORRAAD PRIMA ADVOCAAT 3.95 en 4.50 per fles BESSEN-JENEVER van 5.35—5.70 per liter COGNAC, CITROEN, enz. ook p. maat. LIKEUREN van de bekendste firma's. RUIME KEUZE UIT BORDEAUX-, BOURGOGNE-, RIJN-, MOESEL- EN ZOETE WIJNEN. WIJNHANDEL SLIJTERIJ DRIEHUIZERKERKWEG 61, DRIEHUIS Noteert dit Telefoonnummer 5629 De leden van de lasclub „Velsen en Om streken", die in grote getale naar het ont spanningslokaal van „De Plaatwellerij" waren gekomen, hebben Woensdagavond veel leerzaams opgestoken van de lezing, die de heer H. G. van Huis, vertegenwoor diger van Shell Nederland N.V. heeft ge houden over „Propaan als distributiegas voor gemeentelijke voorzieningen". Tijdens de opening door de voorzitter, de heer J. J. Zonjee, heeft deze enige ge voelvolle woorden gewijd aan de nage dachtenis van het lid, wijlen de heer J. Zwart, die de vorige week plotseling is overleden. Er werd een minuut stilte in acht genomen. In aansluiting op een voor de lassers reeds eerder gehouden lezing wees de heer Van Huis op de voordelen van propaangas ten opzichte van het gewone stadsgas. De calorische waarde van propaan is zesmaal hoger dan kolengas; de benodigde opslag ruimte is gering en de kansen op explosie zijn veel minder groot. De kleine opslag ruimte, die voor propaangas nodig is, zou dit gas tot een ideaal artikel maken voor gemeenten, die geheel van gasvoorziening van buiten-af zijn verstoken. Maar ook voor die gemeenten, welke over eigen fa brieken beschikken en deze aan de moder ne apparatuur zouden moeten aanpassen ten koste van grote bedragen, kan de toe passing van propaangas een uitstekende oplossing zijn. In verschillende gemeenten in ons land zijn al installaties voor de toe passing van propaangas ingericht. Hier onder bevindt zich ook Cuyck, waar in het geheel geen gasvoorziening was en waar de oplossing van dit euvel tevens het werkloosheidsvraagstuk heeft doen ver dwijnen omdat ook de industrialisatie daardoor nieuwe kansen kreeg. De heer Van Huis sprak daarna over het aanbrengen van veiligheidsinstallaties, die bij de toepassing van en voorziening met propaangas natuurlijk niet achterwege kunnen blijven hoewel de explosiemoge lijkheden uiterst gering moeten worden geacht. Met lichtbeelden werd het de aanwezi gen duidelijk gemaakt op welke wijze de genoemde mogelijkheden tot uitvoering zijn.te brengen. De met grote belangstelling gevolgde causerie werd afgesloten met de vèrtoning van de Shell-kleurenfilm met Nederlandse *ekst: „Op zoek naar petroleum" en „De geboorte van een olieveld". Deze fraaie rolprenten, die hier voor de eerste maal voor „buitenstaanders" publiek werden vertoond en een prachtig beeld ga ven van alles wat verband houdt met de winning van aardolie, waren zeer interes sant. in een prospectus EEN BOEK dat U gaarne als wilt geven, bestelt het dan spoedig bij Boekhandel EDISONSTRAAT 7 TELEF. 5326 Wij dragen zorg voor een courante bediening van Uw bestelling. Wanneer men als jonge vereniging voor het eerst een uitvoering geeft, mag men niet verwachten dat deze voor honderd pro cent „af" is. Het gebodene kan nog niet op een hoog plan staan; het verdient zelfs aanbeveling om juist niet te hoog in de oefenstof te grijpen, teneinde mislukkingen te voorko men. De leider van de Velser Gymnastiek vereniging heeft dit dan ook goed ingezien. Toch moet echter gewaakt worden tegen té eenvoudige oefeningen en tegen té veel klassikaal optreden, daar hierdoor geen vol ledig beeld van de capaciteiten der leden verkregen wordt. Verder dient aan de lichaamshouding tijdens en de afwerking van de oefeningen meer aandacht geschonken te worden, hetgeen het geheel ten goede zal komen. Het heeft ons zeer bevreemd, dat het be stuur en de leiding het nodig hebben ge oordeeld de gymnastieknummers te doen afwisselen met nummers, die in geen enkel verband tot de gymnastiek staan. Doordat het overgrote deel van de Nederlandse be volking niet of zeer weinig bekend is met de gymnastiekbeoefening in al haar gele dingen, dienen de gymnastiekverenigingen juist alle mogelijkheden tot een grotere be oefening van en belangstelling voor de gym nastiek te gebruiken en deze verkrijgt men niet, als men, zelfs tijdens een gymnastiek- uitvoering, de aandacht van het publiek gaat afleiden door andere nummers, hoe ver dienstelijk deze ook in hun genre kunnen zijn. Indien de leiding verder gezorgd had voor veel kortere pauzes tussen de nummers, dan was de uitvoering heel wat vroeger ge ëindigd dan thans. Aspiranten van acht tot dertien jaar moeten om half twaalf al lang in hun bed liggen. Bepalen wij ons nu nog tot de techniek, dan kan in het algemeen verklaard worden, dat voor deze uitvoering ernstig geoefend is. Bij de verschillende nummers waren er wel enkele, die ons minder konden bekoren, doch er waren er ook, die zeker niet on verdienstelijk waren, zoals bijvoorbeeld het klassikaalbrug van de kleine meisjes en de vrije oefening van de middelste meisjes. De dames kwamen ook goed voor de dag; jam mer dat het tempo bij de knotsoefening veel te snel was; anders was dit wel haar beste nummer geweest. Aan deze uitvoering namen ook een zestal heren van het Keurcorps van de Kennemer Turnkring deel onder aanvoering van de kampioen van Nederland, de heer Klaas Boot. Hoewel zij niet zo goed op dreef waren als van hen verwacht mag worden, lieten zij aan paard, hoogrek en hoogbrug oefeningen zien van zeer behoorlijk gehalte en ontvingen zij daarvoor dan ook geregeld een welverdiend applaus. Het eerste herenelftal van de hockeyclub Strawberries bindt in Bussum de strijd aan tegen het Gooi. Dit elftal, dat nog steeds naar zijn vorm zoekt, heeft kans op een kleine overwinning. Het tweede speelt thuis tegen VW en de ploegen zullen vermoedelijk na span nende strijd de punten moeten delen. De oude heren trekken naar Alkmaar, waar een kleine overwinning hen wacht. Tegen Zandvoort zal het vierde elftal het niet veel verder dan tot een gelijk spel kunnen brengen. Jeugd a zal met veel enthousiasme Kraaien a wel de baas kunnen blijven, maar Jeugd b gaat in de uitwedstrijd te gen Eechtrop b waarschijnlijk met lege handen naar huis. Kunnen de heren-elftallen in totaal dus acht punten behalen uit zes wedstrijden, de dames hopen op hun beurt hetzelfde resultaat te behalen. Het eerste dames-elftal speelt uit tegen Amsterdam en zullen in een gewijzigde opstelling met een althans technische voor hoede de buit binnen kunnen halen. Het tweede elftal moet van Hurley win nen en dan beginnen zich reeds de per spectieven van een naderend kampioen schap af te tekenen. Al is het een thuiswedstrijd, tegen BDHC zal het derde elftal wel ten onder gaan. De tegenstandsters zijn technisch en tac tisch veel beter. De jeugdelftallen a en b spelen uit tegen Amsterdam a en Alliance c. Hoewel er gedurende jaren niet zo veel goede speelsters in deze elftallen speelden, zal toch Jeugd a het onderspit moeten del ven. Jeugd b heeft kans op een overwin ning, evenals Jeugd c dat thuis speelt te gen BDHC d. Na de vijfde i-onde in de strijd om het clubkampioenschap van de damclub IJmui- den heeft zich een kopgroep gevormd van drie spelers. De overwinning die Van Stra ten op T. Postma behaalde, bewijst zijn ernstige kampioensplannen. Laros won van G. Postma en voorzitter De Jong sneuvelde in een oude „hekstelling"-partij tegen Dukel. Vooys won van J. Smit. De partij tussen Visser en Post werd uitgesteld. De stand na vijf ronden luidt: Van Stra ten 9 punten, Dukel en Laros 8 punten (uit 4), Vooys 5 punten, G. Postma, Ott en Swier 2 punten, T. Postma, Nieuwenhui- zen, K. de Jong en Koetsier 1 punt, Visser, Smit en Post 0 punten. In de eerste klasse B verloor Evert Schadé van Heida. Brouwershaven kwam verrassend voor de dag door Van Ham te kloppen. In het eindspel heeft P. Schadé vermoedelijk een winststand verzuimd uit te buiten tegen H. Vermaat. Zeeders ver sterkte zijn positie door in een „opsluitings partij" Gravemaker met een diepe dam- combinatie tot overgave te dwingen. Het experimenteren van Huigen kost voorlopig punten, maar zijn partijen zijn nochtans uiterst boeiend. Deze veelbelo vende speler verloor van Van Dijk. In de eerste klasse C luiden de uitslagen: De Klingev. d. Zwet 20, J. Klinge Sr. J. Klinge Jr. 20, BraveboerKarsen 20, J. Klinge Jr.Welting 11, Weltingv. d. Zwet 20, KarsenJ. Klinge Sr. 20, BraveboerD. Klinge 20. Op de clubavond van 4 December wor den gongwedstrijden met de dames ge speeld. Op die avond wordt een bezoek ge bracht door Sinterklaas. Houtstof aangevoerd Donderdagmoi-gen is voor de papier fabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Zweedse s.s. „Patria", dat van Gothen burg een lading van 1800 ton houtstof aanvoerde. „Voor de laatste oorlog was de schade, veroorzaakt door brand, zeer gering. Sinds 1945 loopt deze echter in de millioenen guldens. In 1950 ging er voor 150 mil- lioen door brand verloren. Wij als brand weermannen moeten de mensen voorlich ten, want circa 80 der branden had voorkomen kunnen worden wanneer men maar goed was voorgelicht hoe bij brand te handelen. Zowel de pers als de radio zullen hun deel aan de voorlichting moe ten bijdragen, en zich onthouden van sensationele berichtgeving", aldus de heer L. A. van Ankum, burgemeester en tevens brandweercommandant van de gemeente Kook aan de Zaan, in een lezing voor een vijftigtal leden der vrijwillige brandweer corpsen uit Heemskerk, Castricum, Uit geest, Alkmaar, Bergen, Heiloo en Lim- men, in hötel „De Harmonie". Spreker wekte de brandweercorpsen op, tentoon stellingen te organiseren om het publiek over het gevaar van brand voor te lichten. De lezing was verzorgd door de Noordhol landse provinciale brandweerbond. Na de pauze had de heer Van Ankum een groot aantal vragen te beantwoorden. Door de voorzitter van de plaatselijke vrijwillige brandweer was de avond geopend. „Bricas" schudde de kaarten De Castricumse bridgeclub „Bricas" zette in hotel Meijer haar wedstrijden voor de onderlinge competitie voort. Wat de eerste drie geëindigden betreft in iedere afdeling, zijn de uitslagen van deze derde drive der derde serie als volgt: Afdeling A: 1. fam. Schutter 44'/> pnt.; 2. Bakker-Meijerink 41 pnt.; 3. Toepoel- Tiemstra 39 punten. Afdeling B: 1. fam.. Teerink 63)4 pnt.; 2. Bekker-Tromp 6114 pnt.; 3. dames Morelis- Zondjee 58)4 pnt. Afdeling C: 1. heren C. en P. Nuijens 60)4 pnt.; 2. Bakker-Toepoel 58)4 pnt.; 3. fam. Keetbaas 58)4 pnt. DAMMERS UIT CASTRICUM EN IJMÜIDEN EVEN STERK De damclub St. Thomas uit Castricum heeft een spannende wedstrijd gespeeld tegen de reserves van DCIJ. Na een span nende en goed gespeelde wedstrijd deel den de dammers de punten. Voor DCIJ betekende dit gelijk spel hoogstwaarschijnlijk echter het verspelen van de laatste kampioenskansen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Julia Theresia Maria, d. van C. J. de Graaf en A. Beentjes; Jacobus Ar- noldus, d. van J. H. Duijn en C. II. Koper. OVERLEDEN: A. Smit, echtgenote van E. van de Wateren, oud 84 j.,'Hendrica Broek huizen, 62 j., echtgenote van P. v. d. Boru; Nicolaas Fatels. oud 96 j., weduwnaar van G. Lieshout. GEHUWD: C. Th. Zonneveld en C. A. Beentjes; B. Kerkstra en M. de Munk; J. Molenaar en H. A. Kuil. HAANAPPEL EN PARDOEN BIJ „SANTPOORT" AAN DE KOP In de clubcompetitie van de schaakclub „Santpoort" behaalde Haanappel in groep II een kostbaar punt door van Vosman te winnen. Hij gaat nu samen met Pardoen aan de kop. mede doordat Pardoen een half punt verspeelde aan Bilder. Het nieuwe lid v. d. Bronk verloor zijn eerste partij tegen Oosterling. In groep III gaat Spook na zijn over winning op Schweitzer aan het hoofd. Hij staat daar echter nog lang niet veilig. Roos, die van De Boer won en van Don gen, die Pieterse versloeg, bedreigen hem onmiddellijk, terwijl ook Schweitzer zelf nog alle kans heeft. In groep IV wees Van Duyn Vulling te rug, al moest hij met remise genoegen ne men. In de middenmoot verloor Winters van Leysma en maakten Hoogzaad en nieuweling Vos zeer vreedzaam remise. Op 27 November worden er inhaalwed strijden gespeeld, voorafgegaan door een causerie door dr. M. de Groot. Dinsdag 27 November gaat de jeugd van Castricum St. Nicolaas begroeten. De goed heilig man zal met de trein van half twee arriveren en vervolgens een tocht door het dorp maken. BURGERLIJKE STAND GEHUWD: Theodoras Adrianus Valkering te Castricum en Cornelia Clara Paulina Sin- dorf te Amsterdam. OVERLEDEN: Petrus Johannes van Erp, oud 53 j., geh. met Th. M. Verbunt, wonen de te Amsterdam. JAARVERGADERING Het „Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Gezondheidskolonies" afdeling Castricum, houdt zijn jaarverga dering op Dinsdag 27 November. Deze bij eenkomst vindt plaats in hotel Komman aan de Mient. ADVERTENTIE Bestelt vroegtijdig uw Banketletters Kwaliteit zoals bekend. DRIEHUIZERKERKWEG 70 TELEF. 4128. Het vrolijke mysteriespel in drie bedrij ven van de Gebr. B. en C. H. Feernstra „Als de klok waarschuwt", is bij het ama teur-toneel nog steeds erg in trek. Dit succes is trouwens gemakkelijk te ver klaren, want het stuk werd handig en met flair in elkaar gezet en bevat afwisselend komische en spannende taferelen, voor welke combinatie van factoren het publiek bijzonder ontvankelijk is. De auteurs heb ben hun bedoelingen lange tijd behendig verborgen gehouden en de snode opzet van dokter Van Gendt „met d.t." wordt pas aan het slot onthuld; een ont knoping, die bij elke opvoering het ge wenste effect bereikt. In Uitgeest werd dit stuk door de bijna tachtig jaar oude toneelvereniging „Von del" bij haar leden en donateurs geïntro duceerd, die er in hötel „De Ooievaar" een amusante avond aan hebben beleefd. Tach tig jaar is voor een vereniging een indruk wekkende leeftijd, maar „Vondel" gaf blijk nog over zo veel fris bloed te beschikken, dat de gevreesde verkalking haar voorlopig wel bespaard zal blijven. Er was veel zorg aan deze voorstelling besteed, hetgeen ook in het fraaie décor tot uitdrukking kwam en daar de rollen over het algemeen even eens zeer behoorlijk bezet bleken, was het behaalde succes volkomen verdiend. Zo zagen wij van de heren C. Schenk en A. Hommes als kapitein Brouwer en zijn onafscheidelijke bootsman een paar uitstekend geslaagde zeemanstypen waar bij de sinistere Sinne van G. Berghuis Gz. zich prima aansloot. Mevrouw S. Starre- veld-Prent speelde de dankbare rol van mevrouw Brouwer in haar adellijke allures met volledige overgave, alleen had zij het nog al eens te kwaad met de uitspraak van het Frans. Ook mevrouw B. Stolp-Teijken mag als de resolute Freule Van Sminia op een gelukkige avond terug zien, terwijl Janny Yff een waarlijk frisse Friezin op het toneel bracht. Ali Doesburg gedroeg zich als Babette nog enigszins onwennig en zij liet teveel uitkomen, dat zij een van buitengeleerde tekst voordroeg. Vlotter was de verstekeling van B. de Vries, die een belangrijk aancieel in de ontknoping van het mysterie krijgt, terwijl G. Berghuis Hz. als dr. Van Gendt voor de komische noot zorgde. De regie had al het mogelijke gedaan om de vereiste sfeer in het oude slot te brengen, maar het was een grove fout dat de klok, die in de handeling een rol van betekenis vervult, de gehele avond irrite rend heeft stil gestaan. J. v. D. Onder bijzonder grote belangstelling zo wel van officiële zijde als van de zijde der Utrechtse bevolking is gisteren in de St. Aloysiuskerk in Utrecht de uitvaartdienst gehouden voor de overleden minister van Binnenlandse Zaken, mr. J. H. van Maar seveen. De Requiemmis werd opgedragen door pastoor A. M. W. Mulders. Tevoren had de vertegenwoordiger van de Koningin, jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen van Eckart zich naar het sterfhuis aan de Ko ningslaan begeven, waar hij namens de Koningin de familie Van Maarseveen een krans aanbood. Behalve hij bevonden zich onder de talrijke genodigden in de kerk het gehele kabinet behalve minister Mans- holt, de staatssecretarissen, alle Commissa rissen der Koningin, behalve die in de provincie Zuidholland, de vicaris-generaal van 't aartsbisdom mgr dr D. D. Huurdeman, namens kardinaal De Jong. de secretaris sen-generaal van de departementen, leden van het Corps Diplomatique, van de Raad van State, delegaties uit de beide Kamers en vele anderen. Over de middenrijweg van het Wilhel- minapark begaf de stoet zich na de dienst door de Prinsessenlaan naar het R.K. kerk hof, waar het stoffelijk overschot van de overledene ter aarde is besteld. Bij het graf sprak de minister-president dr. W. Drees, die er aan herinnerde dat minister Van Maarseveen de allermoeilijk ste verantwoording heeft gedragen bij de oplossing van het conflict tussen Neder land en Indonesië. Na hem spraken nog de secretaris-generaal van het departement van Binnenlandse Zaken, dr. M. J. Prin sen, de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst en de voorzitter van de K.V.P., de heer W. J. Andriessen. De Amsterdamse bevolking wordt kosteloos op tuberculose onderzocht. Sedert April zijn ruim 60.000 personen doorgelicht. De aanschafkosten van een tweede kleinbeeld- röntgenapparaat waardoor men dit werk kan versnellen, hoopt men te bestrijden uit de baten van een jaarmarkt in de Ronde Lutherse Kerk. Aldabi, 20 v. Montevideo n. Rio de Janeiro. Aagtedijk, 21 v. New York n. Buenos Aires Akkrumdijk, 22 te Khorramshar. Aagtekerk, 21 90 m. Z. Ivia Balearen. Aebbekerk, 21 420 m. Z.ZW. Cp Race. Agatha, 21 v. Sorong n. Balikpapan. Albireo, 21 dwars Bahia. Alcyone, 21 bij Pitboei. Alperat. 21 300 m. NO. Flores. Amsteldiep, 21 180 m. ZO. Nantucket. Aludra, 21 150 m. ZO. Sable eil. Amstelland, 21 270 m. W. ten ZZ. Kp. St. Vin cent. Arke.ldijk, 21 280 m. ZW. Valentia. Alderamin, 21 480 m. W.ZW. Flores. Aletta, pass. 21 ten W. Singapore eil. Algenib, 21 45 m. Z.ZW. Recife n. Las Palmas Amstelvaart, 21 320 m. O.ZO. Bermudas. Antonia, 15 v. Pladju n. Manggar. Arendsdijk, 21 500 m. O. ten N. Barbados. Armilla, 15 v. Haiphong n. Pladju. Baarn, pass. 22 Azoren n. Le Havre. Borneo, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Bandjermasin, 21 v. Soerabaja n. Tegal. Billiton, 21 120 m. NW. Madeira n. Algiers. Bloemfontein, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Blijdendijk, 21 v. Boston te Philadelphia. Boskoop, 21 700 m. ZW. ten W. Flores. Britsum, 21 370 m. NO. Bermudas. Boissevain, 21 120 m. ZO. Cp. St. Thome. Celebes, 17 van Belawan. Clavella, 21 v. Miri n. Lyttleton (N. Zeeland). Callisto, 21 140 m. O.NO. Cp. Race. Chama, 21 90 m. NO. Bahrein. Cleodora, pass. 21 Kp. Verde. Congostroom, 22 Antwerpen verwacht. Ceronia, 21 160 m. ZW. Siberoet eil. Clio, 16 v. Curagao n. Kingston. Corilla, 21 400 m. NO. Martinique. Drente, 21 500 m. O.ZO. Socotra. Duivendrecht, 21 180 m. Z. Rio de Janeiro. Edam, 21 1250 m. W. Scilly's n. Antwerpen. Erinna, 21 ten anker loodsboot Palembang. Esso Amsterdam, pass. 21 Azoren. Essq Rotterdam, 21 350 m. NO. ten O. San Miguel. Ena, 21 820 m. ZW. Fayal. Esso Den Haag, 21 860 m. ZW. ten W. Flores. Gooiland, 19 te Rio de Janeiro. Gaasterkerk, pass. 21 Stromboli n. Genua. Gordias, 22 Gibraltar verwacht. Grootekerk, pass. 21 Guardafui n. Aden. Ganymedes, 13 van Curacao te Mobile. Heemskerk, 22 v. Port Said. Hestia, 22 van Antwerpen te Amsterdam Hoogkerk 21 van Alexandrië n. Genua. Hector, 21 dwars Lissabon n. R'dam. Heelsum, 21 300 m. N: Azoren. Helicon, 21 1020 m. ZW. Flores n. Antw. Hera, pass. 21 Martinique. Hecuba, 21 800 m. NO. Mona eil n. Antw. Indrapoera, 21 80 m. Z. Kreta. Ittersum, 21 in Str. Florida. Ilos, 21 van Philadelphia n. Cp. Haitien. Java, 21 140 m. O. ten Z. Malta. Kota Agoeng, 21 v. Penang n. Belawan. Laertes, 22 te Singapore verwacht. Leopoldskerk, 21 v. Muscat n. Masriah. Lindekerk, 22 Suez verwacht. Langkoeas, 21 v. Port Said n. Napels. Loenerkerk, 22 v. Calcutta te R'dam. Luna, pass. 20 Gibraltar. Laurenskerk, 21 bij Algiers. Leerdam, 21 150 m. Z. ten O. Cp. Race. Loosdrecht, 21 dwars Oporto n. Genua. Macoma, 20 v. Menaelahadi te Singapore. Mirza, 21 v. Bahrein n. Lorenzo Marques. Marissa, 21 980 m. NW. ten W. Tristan da Cunha. Markelo, 21 170 m. N. Dakar. Mentor, 21 bij Lissabon. Mitra, 21 300 m. W.ZW. Bombay. Murena, 21 1130 m. NO. Guadeloupe. Manoeran, 21 100 m. W. Minicoy. Marin, 18 te New Orleans v. Port au Prince. Metula, 21 150 m. ZW. Karachi. Monia, 21 600 m. O. Luzon. Nestor, 22 van Amsterdam te R'dam. Noordam, 21 490 m. O.ZO. Cp. Race. Oranjefontein, 21 v. Teneriffe n. Southampton. Ondina, 21 v. Pladju n. Tj. Priok. Prins Alexander, 22 Antwerpen verwacht. Prins Willem v. Oranje, 23 Le Havre verwacht Parkhaven, 21 230 m. ZW. Kanarische eil. Prins Fred. Willem, 21 180 m. W. Ierland. Prins Joh. Willem Friso, 21 920 m. O.NO. Cp. Race. Prins Philips Willem, 21 540 m. W. Cp. Wrath. Prins Willem II, 21 480 m. ZO. Cp. Race. Poseidon, 22 van Cumana te Trinidad verw. Rijn, 22 v. Terneuzen te Abo verwacht. Radja, vertr. verm. 27 v. Belawan n. Tj. Priok Rempang, 25 Belawan verwacht. Ruys, 21 150 m. O. Diego Garcia n. Penang. Sibajak, 22 Colombo verwacht. Straat Makassar, 22 te Penang. Singkep, vertr. verm. 24 v. Belawan n. Pang- kalpenang. Sloterdijk, 28 Amsterdam verwacht. Schie, 22 v. Amsterdam te R'dam. Stad Maastricht, 21 v. Spezia te Saffl. Samarinda, 21 380 m. Z. Ceylon. Saroena, 21 van Singapore n. Muntok. Scherpendrecht, pass. 21 Kp. de Gata. Schiedijk, 21 570 m. W.NW. Gibraltar. Silindoeng, 22 v. Cheribon te Tj. Priok verw. Stad Alkmaar, 21 340 m. W.NW. Finisterre. Stad Leiden, 21 400 m. N.NO. Flores. Stad Schiedam, 21 dwars Lissabon. Sunetta, 21 470 m. N. ten O. Belem. Sliedrecht, pass. 21 Ras Madraka. Tabian, 28 Port Soedan verwacht. Tarakan, v. Singapore te Belawan. Tabinta, pass. 21 Finisterre. Talisse, 21 in Golf v. Biscaye n. Algiers. Tjiluwah, 21 dwars Ivorno. Alweer peperduur. Ten de geringe aanvoer konden ook tvT Van nog hoge prijzen worden Rehanrii°"lCrdaS niets onder deden voor de Xh afd' Woensdag. Zo boekten de kïeh? g6n Van middelschelvis weer prij2en Van Mn™01" kist en noteringen van 51 Dp' 0 Per de braat waren aan de orde van de2 V? wijting noleerde gemiddeld 26 nl cng,,De en de kleine schol II, de eni«* werd aangevoerd, bracht het tot die kist De grote tongen kondenh?a ie?* hoogde prijzen van Woensdnf k C er" zodat de lappen weer brachten en de tongen II 1 op °P' De grote kabeljauw, die niet geheeUaX" eisen scheen te voldoen, bracht wV* maar tot 163 per 125 kilo V 1 dus kolen deden het beter met 74 L ,arte De totale aanvoer der DonderdagmSt 1 vatte ruim 1680 kisten waarvan 1025 haring, 160 makreel, 205 scheln S' piepers en 29 kisten kabeljauw engï® Het resultaat. De Vikmok„ 1 Donderdag als enige trawler aan deafsfi kwam, noteerde voor een 13 daa«<» met een aanvoer van ruim 700 23.600. Er kwamen drie harin?"' gers binnen: de KW 39, de KW 127 o l" IJM 283, die respectievelijk f 7590 n% en 1690 voor de verse haring bli? Een enkele kotter, de IJm 229, Cï troostbesomming van 215, n De Vrijdagaanvoer. Ook Vrijdag wa- ren de rondvisaanvoeren niet groot Aii«l de Medan was aanwezig met een z2 aanvoer. Aangevoerd werden 160 kiZ schelvis en piepers, 200 makreel 100 h! ring, 35 koolvis en lengen, 60 dichte wijtinV 3o gestripte wijting, 10 stokkebit en is stuks stijve kabeljauwen. Verwachtingen. - Van de twee trawlers die voor Zaterdag worden verwacht' Limburgia en de Eveline, is van laatstee- noemde de vangstop binnengekomen Deze luidt: 190 kisten schelvis en piepers 1» wijting, 90 kabeljauw en gullen, 24oV kreel, 60 haring, 50 diversen en 25 kisten stokkebit. Van de overige kustvaartuigen die Zaterdag zullen binnenkomen worden geen grote aanvoeren verwacht, daar de meeste gehandicapt werden door het slechte vis weer. In en uit. Van de Poolse vloot kwamen binnen de GDY 111, 110 en de SWl 104 Ook de IJM 57, de TAV 19 en de «toto Nelly, de laatste om een lading haring voor Polen te halen, liepen binnen. Naar zee vertrokken de IJM 52, 42, UK 70,203 HD 180, IJM 32 en de RO 53. De haringaanvoer. Donderdag kwam van de haringvisserij binnen de IJM 283 met 126 kantjes „zoute" en wat verse haring. Marktnieuws. Prijzen: Gr. tong 390 grm. tong 2.70-2,50; kim. tong 2,35—225: kl. tong I 2,02—1,94; kl. tong II 1,26—1,20; tarbot I 2,802,20, alles per kg. Schartong 5240; Kl. schol II 47; verse haring 20— 11,50; makreel 31—27; grm. schelvis 69; kim. schelvis 70—67; kl. schelvis 1 65-62' kl. schelvis II 51—39,50; wijting 26,50-^ 17.50; gr. gul 58; mid. gul 50; kl. gul 35- 32,50; kl. haai 19; poontjes 25; kl. kooivis wit 39—36. Alle per .50 kg. Gr. kabeljauw 162146: gr. koolvis zw. 74—69; gr. koolvis wit 98—90. Alle per 125 kg. Aanvoer: 9 kisten tong en tarbot; 3 tongschar en schartong; 3 schol; 1025 haring; 160 ma kreel; 205 schelvis; 165 wijting; 29 kabel jauw en gul; 1 poon; 64 koolvis; 15 diver sen. Totaal 1680 kisten. Besommingen: IJM 183 Viking Bank 23.600; IJM 229 215; verse haring: KW 39 7590; KW 127 5020; IJM 283 1690. ADVERTENTIE Charmant en vlot zulvol vanaf ƒ55.— JOH. MEYER EN ZN,*] Kcnnemerlaan 36, IJmuiden, Tel. 4453 MAATKLEERMAKERS - MODES Taria, 21 90 m. N. Formosa. Tawali, 21 100 m. ZO. Vizagapatuam. Trajanus, 19 v. Maracaïbo te Port au Prince. Trompenberg, 21 160 m. ZO. Savanna. Uni, 18 v. Nuevitas te New Orleans. Veendam, 22 v. Baltimore te R'dam. Van Heutz, 20 v. Kobe n. Yokohama. Willemstad, 21 v. Cristobal te Amsterdam, Waterland, 21 te St. Vincent. Weltevreden, 21 v. Belawan n. Singapore, Woensd recht, pass. 21 ten N. Ouessant. IJsel, 21 100 m. O. Kreta. Zuiderkruis, 22 te Las Palmas. KLEINE VAART Badzo, 22 van Rafso n. R'dam. Brinda, pass. 22 Kielerkanaal. Bill, 21 van Drogheda n. Garston. Batavier III, 21 v. Casablanca n. Rdam. Bernina, pass. 21 Rouaan. Bree Helle, pass. 21 IJmuiden, Carpo, 21 v. Dublin n. Swansea. Crescendo, 22 te Kingslynn van Hamna. Casablanca, 21 v. Concarneau n. Brest. Cornelia, 22 v. Ipswich n. Gent. Deni, 22 te Vlissingen v. Antwerpen. Daje Bohmer, 21 v. Malaga n. R'dam, Doklaan, 22 v. R'dam te Helsingfors. Domburgh, 21 v. R'dam te Londen. Ellewoutsdijk, 22 v. Cardiff te Swansea. Evertsen, 21 v. Newcastle n. HudiksvaU. Fiducia, 21 v. Middelharnis n. Londen. Franka, 21 van Bordeaux n. Londen. Fraternité, 22 v. Borgholm te Hamina. Hast I, 20 v. Bordeaux te Southampton. Hast V, 19 v. Liverpool n. Southampton. Hast IV, 21 v. Vlissingen te Malmo. Hondsrug, 21 v. Mariestad te Amal. Ibis, 21 v. Aalborg n. Gothenburg. Jakob Oorburg, 22 v. Bayonne te Lonaen. Jaba, 22 v. Wisbech te Hansweert. Lies, 21 v. Helsinki n. Kristinestad. May Star, 21 v. Carthagcna n. Almena, Mizar, 21 v. R'dam te Abo. Nelly, 22 v. R'dam te IJmuiden. Prima, 21 v. R'dam te Nantes. Prins Bernhard, pass. 21 Lands End. Prins Wilhelmina, 21 v. Goole te Santanoe.. Rika, 22 nog te Hull. R. P. S., 22 van Aberdeen te Newbu gm Spolanda, 21 v. Southampton n. Antwerp» Silvretta, 20 v. Bordeaux te Agadir. Shamrock, 22 v. Middlesbro te Vlaarding»' Tyro, 21 v. Belfast n. Drogheda. Timor, verm. 23 v. Whitstable n. Antwe P Trtanca, 21 v. Sables d'Olonne te Boideau* Venus, 20 te Rensburg. Van Gelder, 21 v. Stege n. Norrkdpmg. Westropa, 20 te Guernsey v. Bremen. .g Wiebold Bohmer, 21 v. Tarragona n. vaiei SLEEPVAART Elis, n. Rouaan 21 op de Seine. n str, Noordholland, n. Tj. Priok venv. pass. Soenda. pn hop- Thames. n. Calcutta met baggermolen en perbak 21 6' 47" W. 68' 35' Oost.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 10