Tante Els PANTALONS PANTALONS WERK KLEDING J. H.MEIJER jcheveningen radio „staat van vanmorgen „bij" StAf&colaM iageprifs/ Voor elk kind een verrassing Leuke en lekkere verrassingen voor verrassend M. B. BRABER IJmuiden Ballet der Lage Landen in Rex Luidsprekers GEM. CONCERTGEBOUW SLAGERSHALFWAS MOTORMACHINIST Er ging een „seintje" de aether in: Nieuw station in IJmuiden door de heer L. Neher geopend Vacantie bouwbedrijf 'oetbal Lenstra kreeg weer een aanbod ardensport leneraal Juin begrijpt ons Huisvrouwen en schoenherstellers verenigd Het hoekje van j Voor jonge hersens Ons nieuwe weekraadsel In 1952 weer vier ponten bij Velsen Acht pijpleidingen in Noordzeekanaal Agenda voor Velsen Scheepvaart KINDERKOOR Coöperatie „KENNEMERLAND" FLINKE NETTE MEISJES PRIMA CONTROLEUSE PRIMA MACHINESTIKSTER LEVENSMIDDELEN BEDRIJF de jagende luchten van een op- L Novemberstorm woeien talloze maatschappij vlaggetjes vanmorgen uil voor het front van IJmuidens "ontvangstation „Scheveningen Ra- trots van de P.T.T. en de tocver- ^d°r internationale scheepvaart dichtbij \ir3fns de minister van Verkeer en Wa- -'® die door de teraardebestelling van Van Maarseveen verhinderd was, heer L. Neher als directeur-gene- px.T. de officiële opening verricht 'L feestelijke sfeer van het lage bcton- \ebouvv en te dezer gelegenheid zijn prijzende woorden aan het wereld- rittende werk van „Scheveningen Ra- ^fewijd. muster gezelschap, waaronder het college van B. en W. der gemeente "marine-autoriteiten, vertegenwoor- tj>van de Rijkswaterstaat,van de „grote rvaardij" en cJe visserij, heeft in de «ierkerkelder het feest bijgewoond. Een «I was het inderdaad. Na zo heel veel l en zo heel veel moeilijkheden in de janstraat; waar Scheveningen Radio sa paar miserabele lokalen van een j»i „bij zichzelf op schoot zat", kon Me jaarvergadering van de Bond van 'Olijke schilderspatroons, die in *cht is gehouden, is door de voorzitter éadeeld, dat in het „grote bouwbe- is besloten, dat het volgend jaar één 4 der vacanties over het gehele land zal vallen en dus niet verspreid zal ^worden genomen. Er zal echter een Rijkheid tot dispensatie worden ge- '•je„Heerenveense Koerier" wordt mede lid, dat Abe Lenstra weer een aanbod irgói heeft om beroepsspeler te worden Frankrijk. Nice, een van de leidende a;n in de Franse hoofdklasse, heeft Abe Qra verzocht voor deze club te komen en laat het aan hem over de transfer ee bepalen. „Als ik een bedrag vraag j uitte Lenstra zich tegenover een ètléur van de „Heerenveense Koerier" •"al het f 250.000 zijn en langer dan een [-wil ik in geen geval weg. Daar zal men "7njet op ingaan", meende de internatio- die nog verklaarde er niet aan te den- ':mr de komende Zondag een contract tienen. DRESSUURWED STRIJD it jeugdrijvereniging „FIT" heeft Woens- jiddag haar eerste dressuurwedstrijd •dit seizoen in de Duinmanège gehouden, 'ps het groot aantal deelnemers werd idrie klassen gereden. In klasse A won affuneberg op Petit Gris. In klasse B ei Greetje Baay zeer netjes de grote ialda voor in een lichte dressuurproef. In Tsse0 was de proef wat moeilijker en hier d Bob Streefkerk één met Petit Gris, r. e?n half punt verschil gevolgd door die van Tetering met Bellacose. Juin, de bevelhebber van de IT.O-strijdkrachten in Centraal-Euro- is gisteravond per trein uit Den Haag i: Parijs vertrokken. Voor zijn vertrek ïelde de generaal dat hij tijdens zijn bezoek aan ons land had erva- -dat Nederland bij zijn defensie-opbouw dezelfde moeilijkheden staat als ■akrijk. „Fransen en Nederlanders be ien elkaar dan ook volkomen", zo Koninklijk Besluit is bevorderd tot —r in de orde van Oranje Nassau de -'tschilder J. Dooyewaard te Blaricum. directeur C. van Geel vanmorgen een juich toon in zijn rede laten horen. Ook de heer H. Th. de Booy, directeur der K.N.Z.H.R.M., hechtte zijn complimen ten aan het vaandel der P.T.T.die de taak van het reddingswezen ongetwijfeld in velerlei opzicht steunt. De heer Neher zei in zijn rede onder meer, dat er veel van de romantiek der „draadloze" verloren is gegaan en hij herin nerde aan de bewogen geschiedenis van dit station PCH, dat na de bevrijding herrezen is in groter glorie dan voorheen. Hij noem de het nieuwe gebouw van dr. J. Emmen, de architect, een bewonderenswaardige staal van technische bouwkunst. De heer Van Geel stelde vast, dat er van daag het 25-jarig jubileum van het huis vestingsprobleem wordt gevierd en dat daar een afscheid bijkomt: het afscheid van de onvoldoende accommodatie. Alle schepen konden het horen Het grote moment van de ingebruik neming was spectaculair: de heer Neher stelde met één handgreep de vier automa tische zendapparaturen in werking die dus niet in dit nieuwe gebouw, maar in Kootwijk en Scheveningen staan via welke alle schepen op de zeven zeeën kond werd gedaan, dat het nieuwe ontvangsta tion van IJmuiden „in de lucht" was. Met de kapitein van de sleepboot „Oceaan" heeft de heer Neher vervolgens een tele foontje gewisseld en namens de ganse sleepvaartdienst kreeg hij de gemeende dankbaarheid van deze „vechtersbazen" te horen. Het scheepje, dat vlak voor de pie ren „stuurproeven" onderging, voelde, blij kens het verhaal van de kapitein, meer voor „slingerproeven" op de onstuimige deining. En hiermee was een plechtigheid ver richt, welke Nederland aan de spits brengt van de Europese zend- en ontvangstaccom modatie op scheepvaartgebied. De rijkskabellegger „Poolster" en het propagandavaartuig „Vandersteng" van het comité „Onze Marine" zijn daarna de „Sal- les de réception" geworden van het grote gezelschap der genodigden, dat korte tijd de onstuimige golfslag van de IJmuidense havenmond heeft gevoeld. Met het zicht op bevlagde schepen van diverse pluimage, die in de buurt lagen. Feestavond van „De Atoom" Voor de leden van de postduivenvereni ging „De Atoom" wordt Zaterdagavond in clubgebouw „Kindervreugd" aan de Dood weg een feestavond gehouden als afslui ting van het vliegseizoen. Tijdens deze bijeenkomst, waarvoor ook de dames zijn uitgenodigd, zullen de be haalde diploma's en de gewonnen ere prijzen worden uitgereikt. Behalve vele verrassingen, die deze avond aan de leden worden voorgezet, is er een optreden van de „Blondona's". Dinsdagmiddag verzorgde de vereniging van schoenmakerspatroons, afdeling Vel- sen, voor de vereniging van Huisvrouwen in de gemeente Velsen een filmmiddag, die onder leiding stond van de vakgroep schoenherstellers. De heer C. W. L. van der Duin heette de aanwezigen hartelijk welkom. Allereerst werd een film vertoond over 't looiïngsproces van huiden. De eerste film droeg tot titel: Een vreemde ontmoe ting. Deze rolprent was door schoenma kers vervaardigd. De tweede film was wel willend afgestaan door de Amerikaanse ambassade. Des avonds werden dezelfde films ver toond voor de schoenherstellers. Hierbij sprak de heer De Jong, voorzitter van de vakgroep een inleidend woord, waarin hij meedeelde dat deze groep in 1953 wordt ontbonden en de schoenherstellers zich alsdan kunnen aansluiten bij een vrije or ganisatie. Max Dooyes, een der artistieke leiders van het Ballet der Lage Landen, dat Woensdagavond onder auspiciën van de Arbeiders Bond voor Cultuur in de Rex Schouwburg optrad, heeft in een inleidend babbeltje de bezoekers een kijkje gegeven „in de keuken van ons bedrijf", zoals hij het betitelde. Deze populaire uiteenzetting met haar paedagogische waarde heeft on getwijfeld datgene, wat de balletgroep in een interessant en gevarieerd programma te zien gaf, verduidelijkt. De hofdansen uit de tijd van Lodewijk de Veertiende, verschillende phasen uit de ontwikkeling der balletkunst, delen uit het sprookjesballet der Notenkraker-suite vormden de harmonische opbouw van dit uitgevoerde programma. Ine Rietstap danste vol grafie en met een geschoolde techniek de Spitzentanz der Mirlitons; de onstuimige Trepak der Ko zakken, door Pieter van der Sloot, ontlokte een daverende bijval. In bonte rij volgden de Prinsesse-vari- aties uit het ballet „De blauwe vogel", voortreffelijk door Mascha Stom als de pri ma ballerina uitgevoerd, een typiseh- ouderwets walsduet, een pas-de deux op Italiaanse tarantellamotieven en een knap gevonden matrozendans, welke karakter- dans door Pieter van der Sloot geestig werd vertolkt. Uit de romantische suite-,,Les Sylphides" en andere, destijds door Serge Daghilev en zijn ballet voor het eerst uitgebrachte dan sen, kregen we het meer conventionele balletdansen te zien, dat de toeschouwers altijd blijft boeien. Het meest hebben wij het dansen van de groep kunnen waarderen in twee grotere balletvormen, waarvan qua choreografie de meesbgeslaagde wel het koddige verhaal „De Spaanse Brabander" van Bredero ge acht mag worden. De hoge trap van ontwikkeling, die de balletgroep heeft bereikt, werd met deze oud-Nederlandse schets het duidelijkst in het licht gesteld. Voortreffelijk beeldden Mascha ter Weeme en Ine Rietstap de beide vrouwenfiguren uit, een uitbeelding die aan raffinement won door het mimisch ver mogen van beide danseressen en de fraaie costumes van alle medewerkepden. Pieter van der Sloot vervulde de rol van de be rooide edelman met een grote élégance. Het oude Franse sprookje „Riquet met de kuif" vertelt hoe de liefde de mensen ge heel veranderen kan: Bella, het beeld schone maar erg domme meisje wordt door haar lelijke doch gevatte zuster geheel in de schaduw gesteld. Maar als voor Bella de ware Jozef, in de vorm van Riquet (met kuif), zich aanmeldt en beiden liefde voor elkaar opvatten, blijkt zich bij Bella een grote verandering te voltrekken. Van een zielloze pop verandert zij in een aantrek kelijke jongedame, die plotseling zelfs kan dansen. Pieter van der Sloot, van wiens hand de choreografie is, danste deze Riquet zeer overtuigend en de Bella van Mascha Stom was een elegante partnerin. De zuster won het echter in gratie van haar; Ine Rietstap beeldde dit figuurtje geestig uit. De muziek van Albert Bocai is wat lang van stof om steeds te blijven boeien; zij vervalt te veel in herhaling van bepaalde motieven. Wolfgang Wijdeveld verzorgde aan een fraai klinkende vleugel de illustrerende muziek. In een rijke schakering hebben we deze avond mogen genieten van frag menten uit Tschaikowski's en Chopin's werken, voortreffelijk door deze kunste naar gespeeld. Maar dat onze Nederlandse componisten er ook mogen zijn bewees de goed geschreven muziek van Julius Rönt gen, die deze folklorist „De Spaanse Bra bander" meegaf. Deze balletavond heeft velen een betere kijk gegeven op wat het Ballet der Lage Landen presteert en blijkens de grote bij val is dit optreden zeer in de smaak ge vallen. A. J. VAN DER WEIJDEN VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 21 op 22 November Uit halve vleet: KW 144 met 8 k.; KW 86 met 2 k.; KW 83 met 20 k.; KW 78 met 3 k.; KW 110 met 5 k.; KW 176 met 2 k.; KW 175 met 40 k.; KW 56 met 5 k.; KW 161 met 4 k.; KW 129 met 2 k.; KW 159 met 15 k.; KW 163 met 2 k.; KW 170 met 30 k.; KW 168 met 1 kantje. Moeten nog gedeelte halen: KW 9 met 1 k. uit 20 netten; KW 151 met 30 k. uit 30 netten; KW 70 met 2 k. uit 30 netten. Uit volle vleet: KW 43 met 25 k.; KW 173 met 5 k.; KW 45 met 17 k.; KW 130 met 30 k. Donderdag, 22 November 1951 :ik kinderen, van jullie zijn zo verstandig ge- hun „k{jkdoos" al vroeg in te want met het oog op de Sinter- ■-^rprises en andere handwerken voor Jwrlijk avondje", kom je in de laatste 'Hm November natuurlijk tijd te kort. J m nog aan deze leuke wedstrijd w.edoen en je hebt zin om een mooi ■ys winnen, zorg dan deze week nog 'f .'"-ending op de Kennemerlaan is - nn je eigen belang. •nu onze correspondentie. ••^eerste is hier GEELVINKJE, die vast -{•een heel goede huisvrouw wordt. Als ;--nees dat ze al allerlei heerlijks kan en zelfs een jurk voor zichzelf kan Haan geloof ik, dat jij een heel han- i«iske wordt. Fijn, dat je je verjaar- opschreef- Ben je nog wat aan r„S voor de Sinterklaasavond .JUKRUID is ook één van die ver- Cr nichten en neven, want haar kijk- c -y.am deze week al bij me binnen. meisje! Je vertelt me in je r» waterfee (dat is haar schuilnaam) gauw thuiskomt. Ik wist echter niet, geweest was. Was ze ziek? Ver- '.'jot5 eens in ie volgende brief? Jij Ker een goede vriendin van haar? "n is MARIANNEKE ook weer van j h'J' ^Us de logeerpartij bij oma is je evallen in de herfstvacantie. Ja, dat "omir gel°ven- En dat de dagen dan %i ,egen' neem ik ook graag aan. Ge- Mi!? geen tyd' ze§t het spreek- tfiri v,mjrs' ^iin, dat 3e zo'n goed herfst- &mi, ,Ik ho°P> dat ie me dat met °,°k kan melden. Leuk zag je kijk- r uit, meisje! 7. ENSTAART zorgde voor een ge- is p» 1' *farnmer> dat de pianoles je n beetje Maar weet je 1® even door deze nare periode 'Stelt, dan zul je eens zien wat een heerlijke tijd daarachter vandaan komt. Want meestal is het zo, dat men op dit „dode punt" de lessen gaat staken en dan komt er natuurlijk nooit meer iets van maar als je even doorzet komen er steeds nieuwe boeken en raak je steeds meer ge oefend en dan krijg je er echt plezier in. Op het laatst ben je niet meer van de pianokruk af te krijgen, geloof je me of niet? De nieuwelingen komen deze keer ach teraan, maar dat is omdat hun briefjes wat laat waren. Hier is nummer één: HEIDE PLANT JE, die van harte welkom is. Je schuilnaam mag je houden, meisje, want zo'n plantje hadden we nog niet in ons midden. Prettig, dat je je verjaardags datum ook meteen opschreef. Je bent ge lijk met mij jarig, leuk hè? Dus jij hebt ook geboft op Sinter Maarten. Ik hoop dat Sin terklaas ook zo goed op je is! Ik geloof dat jij goed kunt handwerken, dat kan ik wel uit je brief lezen en dan heb je ook echt een mooie naaidoos nodig, niet? Vei-tel me maar eens of je hem ook gekregen hebt. Heb je je stuiters alweer terug gewonnen? Onze tweede nieuweling wil KABEL- JAUWTJE heten. Dat kan, hoor. Alleen vind ik een kabeljauw nu niet beslist een mooie vis. Maar hij smaakt lekker, dat scheelt. Jij hebt het briefje van Heide- plantje maar mooi nageschreven. Wie spreekt er nu de waarheid? Dat je een klap op je oor verdient van Sinterklaas, zoals je zelf schrijft, dat kan ik me best voorstellen, want je kent het liedje: wie zoet is krijgt lekkers, wie stout isenz. Ik hoef je zeker niet te vertellen, bij welke afdeling jij dan behoort, hè kleine „dikkop"? Je mag me nog eens een echte brief schrijven, die je zelf bedacht hebt, zonder bij anderen af te kijken. Afgesproken? Dit was weer de laatste brief voor deze week. Tot volgende keer TANTE ELS (Kennemerlaan 154, IJmuiden, of briefjes aan de bezorger meegeven). De oplossing van het vorige weekraadsel was van links naar rechts 1, lk, lip, lein, 11111; van boven naar beneden: 11111, kiel, pil, nl, 1. Goede opossingen kwamen van: Geel- vinkje, Fluitekruid, Heideplant je, Marian- neke, Muizenstaart en Kabeljauwtje. TANTE ELS FELICITEERT: Koboldus, die Zaterdag haar verjaardag viert en Marketenstertje en Eikeblaadje, die allebei Maandag het feestvarkentje hopen te worden. Prettige dagen, kinderen en veel plezier Deze week kunnen jullie je hersentjes eens laten werken op een soort raadsel, dat niet zo heel gemakkelijk is. 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 9 X Op de stippellijn moet je van links naar rechts woorden invullen van de onderstaan de betekenis. Je mag daar alleen de daarbij genoemde lettergrepen gebruiken. Als je alles goed invult, verschijnt van boven naar beneden op de kruisjeslijn een be kend spreekwoord. De in te vullen woorden hebben de vol gende betekenis 1 lijsterachtige zangvogel; 2 aardige, plezierige; 3 burcht, sterkte, vesting; 4 niet vroeger; 5 kers-achtige vrucht; 6 geen kleine; 7 geen oorlog; 8 rivier in Nederland; 9 niet veel, maar ook niet weinig. De lettergrepen, welke je gebruiken mag zijn de gro la leu ke ma me mo rel rel sel te te ter tig ves vre ijs. De Rijkswaterstaat heeft deze zomer het wegverkeer een goede dienst bewezen door bij Velsen een viertal ponten te doen varen. Dit is slechts mogelijk door het revisie- en dokprogramma der ponten te onderbreken en al het beschikbare materiaal te gebrui ken. Momenteel varen dan ook slechts drie ponten. Reeds thans, zo verneemt de A.N. W.B., neemt de Rijkswaterstaat maatrege len om ook in de zomer van 1952 over een pont meer te beschikken, zodat daarna het gehele jaar door met vier ponten kaïn wor den gevaren. Ten behoeve van de duinwaterleiding Velsen-IJmuiden worden Maandagmiddag door de N.V. de Wit's Bergings- en Trans portonderneming te Rotterdam acht pijp leidingen van twee duim in het Noordzee kanaal gelegd. Deze leidingen liggen reeds op een tiental dekschuiten klaar. Het karwei moet in een uur voltooid zijn. DONDERDAG 22 NOVEMBER Rex, 20 uur: Sportrevue van de Velser Gymnastiek Vereniging. Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling van „Verloren Grenzen". Gem. Huishoudschool, Casembrootstraat 19.3022 uur: tentoonstelling „Het gaat om de kinderen". VRIJDAG 23 NOVEMBER Nutsbibliotheek, geopend van 19—21.30 u. Raadhuis, 10.30 tot 11.30: Spreekuur wet houder van Financiën. Thalia, 20 uur: „Tot de rand van de afgrond". Rex, 20 u.: „De laatste dagen van Pompei". Aagtekerk, pass. 20 Gibraltar. Alphard, 20 v. Monrovia n. Abidjan. Alwaki,, 20 te Montevideo. AardJjk, 20 te Antwerpen. Alhena, 21 van R'dam n. Buenos Aires. Alkaid, 23 v. Buenos Aires te R'dam verwacht Arnstelpark, 20 v. Newport News te A'dam. Ariadne, 19 v. Port Said n. Tunis. Aalsum, pass. 20 Keywest. Alnati, 21 v. Buenos Aires te R'dam. Amsteldijk, 20 v. R'dam naar Bremen. Abbekerk, 22 Melbourne verwacht. Akkrumdijk, 21 v. Koeweit n. Khorramshar. Ampenan, pass. 22 Perim 24 Suez verwacht. Alamak, pass. 20 Oostkust Ceylon n. Aden. Alderamin, 20 270 m. ZW. Flores. Alcyone, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Alpherat. 20 460 m. W.NW. Finisterre. Aludra, 20 230 m. Z. ten O. Cp. Race. Amstelland, 20 130 m. NW. Lissabon. Amsteistad, 20 340 m. W.ZW. Finisterre. Amstelveen, 20 500 m. N. Azoren. Andijk, 19 500 m. O. Bermudas. Arkeldijk, 20 150 m. Z.ZW. Valentia. Agamemnon, 20 te Ciudad Trujillo. Albirco, 20 dwars Recife. Almdijk, 21 v. Bremen te Hamburg verw. Amstelvaart, 20 520 m. O. ten Z. Bermudas. Bali, 21 v. Halifax te Boston verwacht. Blitar, 20 8 u. te Belawan. Bonaire, 21 te Barbados. Breda, 21 v. Trinidad n. Curagao. Bacchus, 20 in Golf van Biscaye. Baud, 20 van Semarang n. Tj. Priok. Billiton, 20 500 m. W. Madeira. Boskoop, 20 1020 m. ZW. Flores n. Antw. Britsum, 20 540 m. NO. Bermudas. Baarn, 20 580 m. ZW. Flores n. Le Havre. Chama, 20 v. Menaelahmadi n. Gibraltar. Ceram, 20 v. R'dam te Calcutta. Congostroom. 22 Antwerpen verwacht. Callisto, 20 in Golf v. St. Lawrence. Corilla, 20 710 m. NO. Martinique. Delft, 21 Callao verwacht. Dalerdijk, 19 te San Francisco. Douro, 20 v Lissabon n. Amsterdam. Danae, 20 60 m. ZO. Minorca. Duivendrecht, 20 100 m. Z.ZO. Kp. Marta Grande. Duivendijk, 20 100 m. NO. Mona eil. Elmina, 21' te Le Havre. Ena, 20 1200 m. ZW. Fayal. Esso Den Haag, 20 1140 m. NO. Mona eil. Esso Amsterdam, 20 260 m. ZW. Flores. Friesland (KRL), 21 te Menado. Gaasterkerk, 20 130 m. W.ZW. Kreta. Heemskerk 21 van Suez n. Part Said. Hoogkerk, 20 te Alexandrië. Heelsum, 20 260 m. W. Finisterre. Helicon, 20 900 m. NO. ten N. Sombrero. Hera, 20 300 m. NO. Guadeloupe. Iris, 20 v. Gothenburg te Amsterdam. Indrapoera, 20 100 m. N. Alexandrië. Japara (KRL), 21 Belawan te Singapore verw. Jagersfontein, 21 te Durban. Java, 20 90 m. Z. Kreta. Klipfontein, 21 v. Antw. te Amsterdam. Kota Gede, vertr. 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Kaloekoe, 20 v. Palembang n. Tj. Priok. Laertes, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Lombok, 22 v. Singapore te Manilla verwacht. Leopoldskerk, 20 te Muscat. Lemsterkerk, pass. 21 Gibraltar. Limburg, 21 v. Semarang n. Tj. Priok. Lissekerk, 21 te Khorramshar. Laurenskerk, pass. 20 Bizerta. Leersum, 20 375 m. O. Bermudas. Markelo, pass. 20 Dakar. Marpessa, pass. 20 Ouessant. Muiderkerk, pass. 20 Port Said. Melampus, pass. 19 Gibraltar. Merwede, 20 te New Orleans. Macuba, 21 v. Menaelahmadi te Suez verw. Malea, 21 v. Sydney n. Sorong. Maashaven, 20 v. Buenos Aires n. Cuba. Maas, 21 v. Beyrouth te Latakia. Mapia, pass. 20 Pantellaria. Marissa, 20 830 m. NW. ten W. Tristan da Cunha. Metula, 20 van Okha. Mitra, 20 280 m. W. Kp. St. Vincent. Maetsuycker, 20 380 m. ZO. Christmas eil. Nigerstroom, verm. 24 v. L,agos n. Accra, Nieuw Holland, 18 v. Melbourne te Sydney. Oranjefontein, 21 te Teneriffe. Ootmarsum, 21 te Antwerpen. Oberon, pass. 20 Flores n. Laguaira. Ondina, 18 v. Singapore n. Pladju. Polydorus, 21 v. Belawan n. Colombo. Prlns Alexander, 20 v. Bremen n. Antwerpen. Papendrecht, 20 200 m. W. Kp. St. Vincent. Parkhaven, pass. 20 Kanarische eil. Prins Fred. Willem, 20 600 m. W.NW. Cp. Clear Prins Willem II, 20 540 m. W. ten N. Flores. Poseidon, 20 v. Guanta te Cumana. Riouw, 20 v. Port Said n. Suez. Rebecca, 12 v.Northshields te Curagao. Rijnkerk, 20 van R'dam n. Bombay. Ruys, 20 240 m. Z.ZW. Doego Garcia n. Penang Rodas, 21 van Barbados te St. Lucia. Slamat, 21 te Vizagapatam. Stad Breda, 21 v. IJmuiden te Narvik. Stad Maastricht, 20 ten anker rede Saffi. Saparoea, pass. 20 Kreta n. Genua. Schiedijk, pass.20 San Miguel. Stad Leiden. 21 300 m. N. Azoren. Stad Schiedam, pass. 20 Kp. Finisterre. Stanvac Benakat, 22 te Sungeigérong verw. Stanvac Talang Akar, 20 te Singapore. Swartehondt, 20 van Balikpapan n. Donggala. Saidja, 17 te Singapore. Tabian, 19 v. Colombo naar Port Soedan. Tawali, 20 van Madras. Tjimenteng, 19 v. Montevideo n. Kaapstad. Tosari, 20 van New Orleans n. New York. Tamo, 22 St. Vincent Kaap Verd. eil verw. Tiba, vertr. 22 v. R'dam naar Montevideo en Buenos Aires. Tomori, 21 v. Calcutta verm. n. Rangoon. Tabinta, 20 dwars Lissabon. Talisse, pass. 20 Ouessant n. Algiers. Tabia, 20 dwars Bone. Tjikampek, 20 v. Semarang n. Soerabaja. Tjisadane, 20 600 m. O.NO. La Platarivier. Tasman, 18 v. Hongkong n. Singapore. Tegelberg, pass. 20 Zuidpunt Formosa. Tiberius, 21 te Demerara v. Trinidad. Tjibadak, 18 v. Belawan te Calcutta. Trajanus, 12 v. Curagao te Aruba. Triton, pass. 20 Mona eil. Uni, 13 v. Nuevitas naar New Orleans. Veendam, 21 1.30 u. voor Hoek v. Holland verw. Waterman, pass. 20 Malta. Willemstad, 20 van Antwerpen. Winsum, 20 in Golf van Biscaye. KLEINE VAART Appingedam, 21 v. Nantes n. Loctuly. Beta, 20 v. Bordeaux n. Londen. Betty, 20 te Nantes v. Casablanca. Birmingham, 20 v. Leith te Grangemouth Barendsz, 20 van Stockholm n. Bollsta. Blue Boy, 19 van Mantyluoto n. A'dam. Carpo, 20 van R'dam te Dublin. Duiveland, pass. 21 Holtenau. Dacapo, 21 v. Middlesbro te R'dam. Dorinda, 20 v. R'dam te Helsinki. Elsenburg, pass. 20 Kp". St. Vincent. Erkali, 17 v. I-Iernosand te Hudiksvall. Evertsen, 20 v. Dundee te Newcastle. Escaut, 20 v. Parijs n. Antwerpen. Frisia, 21 v. Heysham te Barton. Franka, 18 v. Sables d'Olonne te Bordeaux. Fiducia, 20 v. Londen te Middelliarnis. Matar, 19 v. Norrköplng te Oxelosund. Markab, 21 v. Dover n. Terneuzen. May Star, 20 te Carthagena v. Mobille. Netta, 20 v. Nantes n. Bordeaux. Nottingham, 20 v. Harlingen n. Goole. Nelly, 21 v. R'dam n. IJmuiden. Noord, 21 van Donges n. La Pallice. Rema, 20 v. Newcastle n. Koge. Rika, 21 v. Hull n. Blyth. Spolanda, 20 v. Londen te Southampton. Sporota, 21 v. Middlesbro te Vlaardingen. Swallow, 20 v. Port Lyautey n. Bordeaux. Shamrock, 21 v. Middlesbro n. R'dam. Spes, 20 v. Roscoff n. Boston. Tom van der Heide, 20 v. Port Lyautey n. Mar seille. Trianca, 20 v. Sables d'Olonne n. Bordeaux. Timor, 21 van Belfast te Whitstable. Tyro, 20 v. R'dam te Belfast. Toos, 20 van Antwerpen naar Cork. Trompenburgh, 20 v. R'dam te Stockholm. Ton, 21 van Guernsey n. Port Talbot Valbella, 20 v. Saffi n. Hamburg. Virgo, 19 v. Vlaardingen te Yxpilla. Vecht, 21 te Gefle verwacht. Veenenburgh, 20 v. Middlesbro te Aberdeen. Viking, 20 v. Stettin n. Kotka. Wickenburgh, pass. 20 Kp. St. Vincent. SLEEPVAART Elis, n. Le Havre pass. 20 Casquets eil. Noordholland, n. Tj. Priok pass. 20 Enggano eil. Rode Zee, 20 met Katwijk te Ferrol en 20 van Ferrol naar Gibraltar zonder sleep. KENNEMERLAAN meer dan 300 stuks voorradig D.w.z. voor alle leef tijden, maten, prijzen en kleuren. sedert 20 jaar onze specialiteit Evenzo als onze Tel. 4826. IJmuiden. Aangesloten bij Centraal Spaarfonds. KENNEMERLAAN CHAUFFEUR-VISKNECHT b. z. a. goed met vis bekend. Brieven L 3633. GEV. SPECULAAS, Spoor- banket, Am. speculaas, Choc. Letters, Marsepein bij J. J. Vuyk, Pr. Steynstr. 35, IJm. West. Wederom ontvangen grote partij BUSTEHOUDERS, die wijver beneden de vastge stelde fabrieksprijs verkopen Jeugdmodel, keurige satijn met katoen versterkt, in wit en zalm, alle maten f 2.25, Idem met maagbandje f 2.59. Voor zware figuren iets spe ciaals, f 4.85. Beusekom, K. Wilh lmstraat 16. ST. NICOLAAS en ZWARTE PIET COSTUUMS te huur. Hunsche, Hofdijklaan 28. Tel. 4710. Driehuis. En ten slotte toch uw was naar de IJMUIDER WASSE RIJ, telefoon 4371 en 5536. KOSTGANGER gevraagd. P. Heinstraat 34, IJm.-O. Zoek STUDEERKAMER TJE Velsen, Beverwijk, 2 av. i. d. w. Ook genegen tot sa men studeren Prakt. dipl. Boekh. Brieven L 3630. WONINGRUIL. Middenst.- woning in Rotterdam (Groe ne Illerdijk 261) voor woning in de Gem. Velsen. Inl. J. P. Coenstr. 119, IJmuiden. WONINGRUIL: IJmuiden— Haarlem. Agb. bov. woning K'laan bev. Eng. kamer, 3 gr. sl. kamers, keuken en gr. balcon; beneden gr. keuken en W.C. of dito huis of gro ter in Haarlem. Br. L 3631. WONINGRUIL. Huis m. gr. kamer, keuken, bov. 3 sl. ka mers en zolder te Velsen-N. huur f 6.10. voor gr. woning, liefst kamer en suite 3 a 4 sl.kamers in IJm., Driehuis, Santp. of omg. Br. L 3632. Te koop: nieuwe VOETBAL SCHOENEN m. 40. IJselstr. 53 ben., IJmuiden. TE KOOP AGB. 2 pans pa tates frites bakoven, m. lek- bak en frituurspanen, 3 rijen automaat, electr. verwarmd. Na 6 uur, v. d. Zwaagstr. 22 IJmuiden-O. Te koop z. g. a. n. beklede WIEG compl. m. bedje en dekens in prima staat. Adres te vern. bur. v. d blad. Te koop: HERENRIJWIEL nw. m. „Wilhelmina" (trom- melremmen, 3 versnellings naaf Engels) teg. aanneme lijk bod, v. d. Kooi, Zeestr. 64. Beverwijk. Te koop natuurzijden DOOP JURK met pr. kant of te rui len voor autoped op 1. ban den, i. g. st. Te bevr. bur. v. dit blad. TE KOOP als nieuw blauw ratiné jongensjas, lft. 10 a 12 j. en enige andere kleding stukken, tezamen f 12.50. Adres t-e bevr. bur van dit blad. Te koop: mooi GASHAARD JE 10 st. f 50 wegens aansch. grotere. Trompstr. 85'boven. JONGENSFIETS 4-8 j. te k. f 50. N. Kops, Dierluststr. 11, Beverwijk. OOK UW ADRES voor rood koper le srt. f 3.50, geel ko per le srt. f 1.85 p. kg. lood f 1.60 p. kg., couranten 18 en lompen 40 ct. p. kg. Park straat 10 bij 't station, H'lem. BEL 20453 HAARLEM, al uw oud metaal afgehaald. Zink f 1.80, lood f 1.60, koper f 1.60 tot f 3.60 per kg. Oude gey sers gevraagd. DRASTISCHE PRIJSVER LAGING. KI umpers Jongens- en Herenkledinghuis, Rijks straatweg 39, Haarlem-N. Maandag 26 Nov., 8 uur - Conccrtdir. Dr. G. de Koos (40 meisjes) v. d. Nordwestdeutsche Rundfunk (Radio Hamburg). O-a. Geest. Liederen, Volksliederen en de Kinder operette „Wir bauen eine Stadt", van Paul Hindemith. Prijzen: 1.50, 2.00, 3-00 alles inbegr. Voorverk. dagelijks 103 uur, tel. 123 uur nr. 13466 chocolade indianen 25 ct. chocolade letters 60 Ct. van 1 2 Nov.t/m 8 Dec. CO-OFstrooigoed 150 g.25et. Feestverpakking Hermelijnzeep 3 stukken voor L 1.15 Sigaren in St. Nicolaasverpakking kistjes, dozen vana! L 2.20 Taai-Taai per stuk 7 ct. Zie onze etalages! Pakjesavond voor iedereen St. Nicolaas zoekt het niet in grote cadeaux. Juist die kleine verrassingen verblijden het meest. Dat begrijpt de Coöperatie. te Beverwijk: Torenstr. 30, Alkmaarseweg 44; te Velsen-N.: Wtfkerstraatweg 154; te IJmuiden-Oost: Zeeweg 220. Terstond gevraagd: H. Wisker, Gen. Cronjéstr. 32 Tel. 12565. Gevraagd: voor grote motortrawler. Soil, kust- of grote vaart komen eveneens in aanmer king. Br. m. opgave van op leiding en loopbaan onder no. 3374 Wensing's Adv. Bur. Haarlem. BBIIIIIBBIBIN1IBHIIBBBIIII Damesconfectiebedrijf E C O B E (mantels) vraagt voor direct voor de coupe Aanm. dag. 8—5 uur aan de Afd. Personeelszaken, Gasthuisstraat 3, Haarlem. A.s. Vrijdag 3 uur n.m. van Tuindersstraat 95 - Tel. 5526 - IJmuiden-O. Als attractie: Bij iedere 4.aan boodschappen het snoepje van de dag voor 10 ct. per 100 gr.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7