[ekajem" van ruim twee ton sloeg door de vleet Nieuwe pelotonscommandante bij Velsens Rode Kruis Interessante, maar weinig winstgevende vangst van de KW 176 D.C.IJ. is buiten degradatiegevaar Watertoren wordt gerestaureerd Goed Autorijden Yme de Jong Noord hollands damkampioen Installatie dokter Harmsen-Haykens Storm legde loodsdiensten stil Alleen dames I van Strawberries speelden Benoeming van personeel aan de huishoudschool Winkeliersactie komt speeltuinen in „Noord" ten goede Alkmaars kleinkunst- ensemble bij „Schulpen Banjaert-padvinders vier den hun eerste lustrum „De Atoom" sloot het vlieg» seizoen met een feestavond lVDAG 26 NOVEMBER 1951 Leu-el visserslatijn gewoonlijk uit end gebezigd wox-dt in kringen van binnenvisserij witvis leent zich Il L-oor uiteraard beter dan een alle le haring werden wij Zatër- Eftóch wel even opgeschrikt door de l^sdeling dat een Katwijkse Noord- een vis van een meter of twaalf p gevangen. i'j'jn boord van de KW 176 „Gezina Mrui". een haringlogger van de |Ltrij N. Parlevliet uit Katwijk aan Jv gaven de beide reepschieterss een Ipandig verslag van de spannende reien, die zich moeten hebben af- gld van het ogenblik, dat de kan- T-door de twee netten sloeg tot het j(jp) waarop de jongens eindelijk 'uitblazen onder het „zomer- zal vanmorgen omstreeks kwart Jvijf zün geweest", zo begon een van L-schietertjes voor de zoveelste keer l rtrhaal „toen wij" bij het halen van Ijlste netten op ongeveer 35 mijl van Inlandse kust plotseling een reusach. aan de vleet voelden. De schroef L niet wezen, want het kabaal kwam Ebakboörd. Schipper Leen Zwaan keek over de reling en zag iets groots en in de touwen verward zitten. Mijn dacht eerst, dat het een torpedo het leek mij aanvankelijk een De twee netten, waarin het beest gestrikt had waren volkomen aan •!a Er werd een strop om zijn staart tót en aan twee runners probeerden „mekajem" binnen boord te hijsen, tvan de kabels brak als een draadje I Toen gebruikten we de stalen lijn Uwinch. Voetje voor voetje kwam de j'jt het water. Hij was nog springle- l De breedte van ons dek is 7 meter 15 het hield niet veel over toen de "j met een grote bloedneus eindelijk de boorden lag. Wij durfden er •"geen van allen dichtbij te komen, ;één zwiep van zijn machtige staart [voldoende zijn geweest om het halve tan splinters te slaan". Tot hiertoe tóortage van het jongmaatje. Strop Jfyrschatting mat de vis 6 meter 20. De -neester, die na het meren langs de a het glibberige dek sprong, keek i naar de spekvette vangst, appiekauw, half haai", meende liet bleek inderdaad een zonderling g§aar. De staart en rugvin waren ijijk van een haai; de kop, de buik [j; lengte echter hadden ongetwijfeld schtige vormen en proporties. Bo- droeg de „pothaaivis" aan de Ejde een soort afweermiddel, dat be- L:i is aan tiet sterke spel van voorzitter ie Jong te danken dat D. C. IJ. volstrijd tegen Oosterkwartier voor de rtiMasse der provinciale damcompetitie 11-9 heeft gewonnen. •eenstand van 99 werd de wedstrijd ■dijk wegens het late uur afgebroken, weekend is aan bord 4, waar de D.C.IJ.- critter K. de Jong, tegen Abe de Jong led-kampioen van Haarlem en omstre- uitkwam, het spel gewonnen, zodat U. practisch buiten degradatiegevaar jiomen. Iet nog twee ronden voor de boeg (uit „Door Combinatie Groot", thuis Wormerveer), „mag" D.C.IJ. deze s wedstrijden nog verliezen. Sportief verliest van 't Noorden IJmuidense damclub Sportief heeft erwacht van het Haarlemse tiental van "lub 't Noorden een 128 nederlaag Je broek gekregen. De kampioenskan van Sportief blijven door de ontmoe- I met het leidende V.K.D. II nog be- ria. Damprogramma voor deze week hi de hoofdklasse moet D.C.IJ. uit £a te Amsterdam tegen de nieuwe •Slasse club „Door Combinatie Groot". Heemstede wordt de semi-plaatse- ontmoeting tussen St. Bavo en de srleinse damclub gespeeld; het Haar de Oosterkwartier zal wel verliezen Jozeph Blankenaar; Wormerveer V. legen D.S.T.O. Verliezen de Amster- ^ers, dan is de beslissing voor de asteplaats gevallen. C.D.A. krijgt Ge- Samenzijn op bezoek, ïjortief moet vanavond naar Castricum. ïjiomas is thuis, naar gebleken is, een Él te overwinnen tegenstander. p|II ontvangt thuis 't Noorden. Be- Eïijk III moet naar V.K.D. II en gaat urschijnlijk verliezen. Halfweg II ont- si Cruquius, D.O.S. St. Bavo II en dddorp H.D.C. III. Mr 3 December is vastgesteld te Sant- 71 de kamp StabielBeverwijk I. DukelBizot ■•- in de tweede partij van de match a de Zwaagse kampioen Bizot behaal- 'ïD.C.IJ.-er Dukel groot voordeel. Toch 'Bizot nog juist remise te bereiken. £dag wordt de derde en laatste partij dwe match gespeeld. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 23 od 24 November halve vleet: KW 25 met 5 k.; KW 93 ï'fclKW 138 met 15 k.; KW 0 met 6 k.: «met 35 k.; KW 18 met 2 k.; KW 20 :"k.; KW 49 met 12 k.; KW 78 met 5 k.; LOmet 70 kKW 175 met 50 k, KW 70 KW 141 met 40 k.; KW 86 met 20 k.: •ff met 40 k.; KW 38 met 20 k.; KW 29 J'k.lKW 39 met 20 k.; KW 15 met 50 k.; J met 1 k.; KW 110 met 25 k.; KW 176 KW 22 met 40 k.: KW 45 met 200 27 met 15 k.; KW 37 met 20 k.; KW tet 40 k.: KW 124 met 5 k.; KW 161 met --KW 108 met 7 k.: KW 170 met 30 k.; 129 met 5 k.; KW 159 met 40 k. y gedeelte halen: KW 32 met 34 k. nog «m halen; KW 151 net 5 k. uit 40 ^n. «vollevleet: KW 14 met 4 k.; KW 23 met met 7 k.; KW 2 met 20 k.: KW ïiiIriKw 5 met 60 k-; KW 6 met 30 k*' met 5 k. mrGeen vangst hadden "Jl '4, KW 140, KW 48. KW 41. KW 173. 27 vanfs,en tnr 7- Kanaalvissery t k' KW met 100 k.; KW 40 KW 85 met 20 k. stond uit twee grote hoornen messen zo als bij een „molenrog" het geval is. Achter in de bek stonden aan weerszijden een rij degenscherpe tanden en als bijzonderheid zij daarbij nog vermeld, dat het dier aan dek een onvolgroeid, dood jong ter wereld had gebracht. De heer A. Pronk bood f 230, waarmee de watercycloop naar de „haaien" of in ieder geval ter „potte" ging in de vismeel- fabriek. De reder van de Gezina Geertrui is overigens alleen op biologisch gebied wijzer geworden, want de drie vernielde netten betekenen een verliespost van bijna f 800.—. De KW 176 voer na het lossen van 86 kisten verse vis naar de kraan aan de Trawlerkade, waar de twee tonner van boord werd gehesen. Wederom ging de zestienkoppige bemanning een stapje opzij toen de haringjager in de takels hing. Langzaam zwaaide de arm naar een grote trrailer. Even poseren voor de fotografen, waarna het cadaver naar de weegbrug werd gereden. Tweeduizenddriehonderd- zevenenzestig kilo wees de pijl aan. Naar een Nederlandse damtitel? Door de Amsterdamse kampioen J. Steenhuis remise af te dwingen, is het de Velsenaar Yme de Jong gelukt de dam titel van Noordholland te veroveren. Dit resultaat werd verkregen in de laat ste ronde van het tournooi. Kennemerland heeft nu naast Roozenburg, Dukel, Laros en Wim de Jong een vijfde speler, die in het voorjaar 1952 kan meedingen in de strijd om de hoogste damtitel van Neder land. Doordat Beers (Noord-Scharwoude) en Slot (Broek op Langendijk) van Stroo en Oud wisten te winnen komen beiden ge lijk op de tweede plaats. Een match tussen Beers en Slot moet nu uitmaken welke speler naast Yme de Jong voor Noordhol land in de landelijke eindstrijd mag uit komen. De partijen tussen Willemse-Beeke en Ravenstein-Koppies eindigden in remise. De eindstand luidt: 1. Yme de Jong, 17 punten; 2. en 3. P. Beers en Slot, 16 ptn.: 4. en 5. J. Steenhuis en J. H. Beeke, 14 ptn.: 6. Ravenstein, 10 ptn.; 7. Veen, 9 ptn.; 8. Willemse, 9 ptn.; 9. Oud, 7 ptn.; 10. Koppies, 6 ptn.; 11. Veennstra, 6 ptn.; 12. Stroo, 5 punten. CANDIDAAT-ECONOMIE. Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam slaagde voor het candidaats- examen economie de heer H. Bink te Vel- sen. Zaterdagmiddag had in de gymnastiek zaal van het hoofdbureau van politie een eenvoudige plechtigheid plaats: aan Rode Kruiscolonne van Velsen werd een pelo tons-commandante toegevoegd. In tegenwoordigheid van dr. H. J. Jen sen, commandant van het district Noord holland, van het bestuur der afdeling en van leden der colonne heeft de heer J. P. Weyburg de arts mevrouw E. Harmsen- Haykens als commandante met de rang van Rode Kruiscorps-kapiteine geïnstal leerd. Na de installatie, waarbij de heer Weyburg de acte van benoeming voorlas, klonken de tonen van het volkslied door de zaal en hierna richtte hij zich tot mevrouw Harmsen met een gelukwens. „Ik wens u geluk", aldus spreker, „omdat ge door dit besluit een belangrijk aandeel gaat nemen in het werk van het Rode Kruis. Mijn gelukwens strekt zich echter ook uit tot commandant en leden van de colonne, die deze versterking van het ka der ongetwijfeld toejuichen". Spreker legde er de nadruk op dat het werk van het Rode Kruis op velerlei terrein dient te worden uitgebreid. Regering en gemeen schap zijn van mening dat in korte tijd de bevolking moet worden geoefend 'om de lijdende medemens van dienst te kunnen zijn, zo vervolgde de heer Weyburg. De colonnes zullen een belangrijke func tie krijgen bij de beveiliging van de bur gerbevolking. In deze gemeente, met zijn belangrijke groot-industrieën zullen even tuele rampen ongetwijfeld groter zijn dan elders. De colonne-leden zelf weten dat hun aantal moet worden uitgebreid. Er is hier een trouwe, maar kleine kern. In Velsen-Noord is een colonne in op komst en dit is zeker van practische waar de. De huisvesting van de colonnes in Vel sen is echter nog zeer primitief en zo zal dus een beroep op het gemeentebestuur moeten worden gedaan. Spreker zeide in het bizonder dank te brengen aan de burgerij van Velsen, die op De storm van het afgelopen weekeinde legde Zaterdagavond achtereenvolgens de loodsdiensten van IJmuiden, Hoek van Holland en Vlissingen stil. De loodsboten bleven de nacht van Zaterdag op Zondag in de haven, tot om 4 uur Zondagochtend die van Vlissingen als eerste weer zee koos, gevolgd door de IJmuidense boot om tien minuten voor vijven en de loodsboot van Hoek van Holland, die om 6.20 uur weer aan de slag ging. Bijna alle wedstrijden van Strawberries moesten afgelast worden wegens de slechte toestanden van de hockeyvelden. Slechts het eerste dameselftal kon de strijd aanbinden tegen de hekkesluiters van zijn afdeling. Deze wedstrijd werd met 43 verloren, mede dank zij het feit dat er slechts met tien dames werd gespeeld doordat één der dames een beenblessure opliep. De voorhoede was beslist te langzaam op dit modderige veld en ook de middenlinie kon niet voldoende steun bieden. De doelverdedigster deed, als gewoonlijk, wat zij kon maar zij had dit keer veel moeite om op het spiegelgladde veld de bal op de juiste manier te behandelen. Burgemeester en Wethouders stellen de gemeenteraad van Velsen voor, aan de Ge meentelijke Huishoudschool te benoemen, voor het tijdvak van 1 September tot en met 31 Juli 1952 tot leraressen in tijdelijke dienst: mej. A. J. van Beek, mej. A. C. Bruins; mej. C. F. Dijkstra, mej. M. Hand- graaf, mej. M. H. Nelissen, mevr.W. Snoek- Gabel, mej. J. H. Straub. mej. M. E. de Vos. Tot leraar in tijdelijke dienst: L. J. A. Pielage. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 25 November kwamen de haven van I.Tmuiden binnen: Maasstroom van T -gnemouth. IJstroom van Fowey. Atlantico van Baltimore. Bruce M. van Fowey. Niobe van Rotterdam. Regea van Rotterdam. Wille van Londen. Rijnstroom van Londen. Frisian Coast van Newcastle. Fairwood Oak van Antwerpen. Java van Skoghal. Swift van Londen. Surte van Londen. Borneo van Ant werpen. Vertrokken zijn: Libelle naar Bremen. Manto naar Hamburg. Holdernes naar Hull. Berkelstroom naar Parr. Victory naar Rot terdam. Nero naar Le Havre. Vestanhav n. Trelleborg. Odysseus naar Aarhus. Rnuys n. Boulogne. Borsö naar Stockholm. Cormorat naar Londen. Vliestroom naar Hull. Chel- bourne County naar Hampton Roads. Saint Jean naar Duinkerken. Berbi naar Gent. Hestia naar Porto V. haar wijze had medegeholpen de inkom sten in dit jaar vier a vijf maal te ver veelvoudigen. De heer Weyburg feliciteer de dokter Mac Daniël met de aanwinst in zijn staf, die, naar hij zeide, op het meesz juiste moment werd uitgebreid. Dokter Mac Daniël sprak hierna kapi tein Harmsen in haar nieuw verkregen rang toe. Er is, zo zei hij, vreugde in onze harten telkens, wanneer er iemand is, die begrijpt dat in de colonne een grootse taak wacht.- Wij zijn trots op het werk van deze colonne, waarin echter nog te zeer indi vidualistisch wordt gewerkt, en te weinig begrip is voor collectiviteit. Ik hoop dat het u, met vrouwelijke intuïtie moge ge lukken deze „ziekte" te bestrijden, zo be sloot dokter Mac Daniël. Mevrouw Harmsen sprak de wens uit dat er in prettige en vriendschappe lijke sfeer zou worden samengewerkt en hiermede werd het officiële gedeelte be sloten. Gas zal duurder moeten worden De aanleg van nieuwe straten en wegen, als uitvloeisel van nieuwbouw in de ge meente Velsen, brengt voor alle bedrijven grotere financiële lasten mee. Het water leidingbedrijf noteert bijvoorbeeld op de gemeentebegroting voor 1952 een bedrag van 146.000 voor de aanleg van een nieuw buizennet, waarbij onder meer 8000 meter a 18.25 per meter gemiddeld moet worden aangeschaft. Duizend meter van zwaardere kwaliteit waarschijnlijk komt hierbij tegen de in koop van 40 per meter. Niet minder dan 125 brandkranen ko men er bij in de gemeente en dat loopt eveneens in de papieren. Wat ook zeker belangrijk mag worden geacht is de restauratie van de watertoren, waarvoor een bedrag van 90.000 is opge nomen in de toelichting. De uitgaven voor brandblus- en red dingsmiddelen worden opgevoerd van 6000 tot 16.560, mede in het kader van de beveiliging der burgerbevolking. Inkoop van gas duurder Onder het hoofdstuk gaskosten is in de begroting te lezen dat, waar het inkoop van gas van de Hoogovens betreft het be drag daarvoor op de begroting van 1951 van 416.596 moet worden verhoogd tot 575.495. In de overeenkomst met de Hoogovens is bepaald dat de prijs van 8 per ton of lager zal worden verhoogd per 1000 kub. meter met een bedrag dat eenmaal het ver schil in kolenprijs bedraagt. Voor 1952 wordt de kolenprijs geschat op 50, zodat aan de Hoogovens zal moe ten worden betaald 1.500.000 kub. m. a 6,7 cent en 8.333.250 kub. m. a 5,7 cent, wat het geraamde bedrag oplevert. Zodat een gasprijsverhoging binnenkort onver mijdelijk wordt. Straatverlichting De kosten van de straatverlichting wor den geschat op 26.200 tegen 23.500 in 1951. Reparaties, schilderwerk, verplaatsen van lantaarnpalen, plaatsen van nieuwe lampen, enz., zijn hieronder begrepen. Tevergeefs zoekt men in dit hoofdstuk echter naar een bedrag dat uitgetrokken wordt voor het plaatsen van lantarens langs de wegen in Velsen, die al jaren be staan, waar druk verkeer is en nochtans een Egyptische duisternis heerst. Om er maar een paar te noemen: het eerste ge deelte van de Duin- en Kruidbergerweg, gerekend van Driehuis af, het Kerkpad in Santpoort-dorp en het laatste eind van de Willem de Zwijgerlaan, gelegen tussen Brederodeweg en Duinweg. ADVERTENTIE DUYN's AUTORIJSCHOOL Kalverstraat 20 IJmuiden-Oost - Tel. 4806 Vijftien Deense militairen en brandweerlieden werden gedood en 58 personen ernstig gewond bij de hevige ontploffing in een wapenopslagplaats van de Deense Marine- basis te Kopenhagen. De reddings- en opruiming splo eg en aan het werk. (Radiografisch overgebrachte foto). Overwinningen en nederlaag van V GZ-taf eltennissers De tafeltennisvereniging „V.G.Z." heeft twee grote overwinningen weten te boe ken; daartegenover stond echter ook een flinke nederlaag. Het eerste V.G.Z.-herenteam had het al heel gemakkelijk tegen TOG 6. Deze ploeg bestond uit zeer jeugdige spelers, zodat de heren Sweeren, Wijker en Ales door hun partijen te winnen een 100 zege be haalden. Het eerste damesteam, dat tegen HBC 3 uitkwam, kon niet de volledige winst be reiken, maar boekte een mooi succes met de 91 overwinning. Alleen V.G.Z. 3 (heren) kon zich bij deze prestaties niet aansluiten. In het Be- verwijkse Rapidity 4 moest de meerdere worden erkend. De uitslag werd een 100 nederlaag. De volgende wedstrijden zijn: Heren: Hotac 4V.G.Z. 2 en Togido 5 V.G.Z. 4. Watervliet IKVD ging niet door De korfbalwedstrijd tussen Watervliet 1 en KVD uit Amsterdam, die in het Watex-- vlietkamp met grote verwachting werd tegemoet gezien, is niet doorgegaan. De Amsterdammers waren wel aanwezig en het Watervliet-terrein was zeer goed be speelbaar, maar de scheidsrechter zag we gens de regen van de wedstrijd af. De ontmoeting Watervliet 2 tegen BEP 2 is voor de Purmerenders in een 01 over winning geëindigd. De St. Nicolaas-actie van de winkeliers vereniging „Wijkeroog", die Zaterdag is begonnen, heeft een wending genomen, die het speeltuinwerk in „Noord" ten goe de komt. Als gevolg van de mening van de politie dat de actie in strijd is met de loterijwet, hebben het bestuur en de organisatie-com missie van „Wijkeroog" besloten althans het eventuele overschot te bestemmen voor steun aan het cultureel-sociale werk van de speeltuinverenigingen „Kindervreugd", „Da Costa" en „Schulpen". Het is „Wijkeroog" niet toegestaan voor het bekend maken van de prijswin naars gebruik te maken van een luid spreker-auto. Dit zal worden ondervangen door langs andere weg de toegekende prijzen bekend te maken. Houtcampagne bij Van Gelder nog niet teneinde Zaterdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s.s. „Gottfrid" met 645 vadem hout uit de Finse haven Yxpila. Dit schip nam tijde lijk ligplaats aan de Kanaaldijk. In af wachting van de losbeurt lag hier Zater dag ook het Finse s.s. „Nagu", dat van de Finse haven Kristinestad 524 vadem hout aan boord heeft. De directeur-generaal van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dr. Ph. J. Iden- burg, viert vandaag te Wassenaar zijn vijftigste verjaardag. 5 9 Voor de feestavond van de buurtvereni ging „Schulpen", die Zaterdag in het Ken- nemer Theater te Beverwijk is gehouden, had men zich de medewerking verzekerd van het Alkmaars ldeinkunst-ensemble met Kees Stet van Ierswoud. De roep, die deze kenner van het smeuïge West-Friese dialect en de mentaliteit van de boven- Alkmaarse boerenbevolking is vooruit ge gaan, had er voor gezorgd, dat de zaal tot de laatste plaats was bezet. De opening geschiedde (precies op tijd) door voorzitter A. Langkemper. Nico Akkerman, die als conférencier bij het cabaretgezelschap fungeerde, toonde zich een welbespraakt, vlot causeur, die al dadelijk dank zij zijn wonderlijke woordspelingen contact met zijn publiek legde. Cor van Veen, die zich eerst op de ac cordeon liet horen in een serie operette- melodiën, voldeed later meer aan de vleugel. Het duo Truus Schot en Tom de Munk, bracht verschillende operettenummers, waaronder uit „De Zigeunerbaron" en het kreeg een belangrijk deel van het succes te oogsten. De goochelaar Santos, die met de „on zichtbare kaarten" een bijzonder aardig nummer liet zien had het als mr. X. vrij gemakkelijk bij de „opsporing" van een gefingeerde moordenaar, slachtoffer en wapen. Uiteraard nam Kees Stet het belangrijk ste aandeel in het programma voor zijn rekening en ondanks zijn plezante manier van vertellen en zijn soms originele ver- halen, menen wij hem te moeten waar schuwen tegen iaag-bij-de-grondse mop jes, waar hij zichzelf zeker geen dienst mee brengt. „The Musical Players" verzorgden de muziek bij het zeer drukke bal. Op eenvoudige wijze heeft de Banjaert- groep uit Velsen-Noord van de Nederland se Padvinders Vereniging Zaterdagavond in de geheel met belangstellenden gevulde zaal van ,,'t Centrum'' te Beverwijk haar eerste lustrum gevierd. Hopman J. Kimmel, die de vele aan wezigen verwelkomde, bracht bijzondere hulde aan de oprichter van de groep ir. J. Rijkeboer. Hij betrok in deze waarde ring de gehele leiding en speciaal vaandrig Millenaar voor zijn veelomvattende taak. Vervolgens getuigde hopman P. Koomen van de goede geest in de groep en hij was uiteraard verheugd over het bezoek aan deze lustrumvoering uit vele Beverwijkse padvindersgroepen. In een uitvoerig overzicht li§t de secx-e- taris-penningmeester van de Banjaert- stichting de afgelopen vijf jaar de revue passeren. In chronologische volgorde gaf de heer M. J. Marcus alle mutaties in de leiding weer. Woord en daad waren nu aan de welpen en verkenners. Zij lieten na de opening met een „tableau de la troupe" een revue zien, waarin het spel van de padvinders, verschillende werkstukken en zelfs een ballet van de verkenners niet ontbraken. Wegens tijdgebrek moesten enkele schetsen vervallen. Hopman v. d. Berg van de Malhalla Pantri-groep van Beverwijk ver toonde een zelf opgenomen film van de laatste Jamboree in Oostenrijk, waarbij hij de beelden met een gesproken tekst toe lichtte. De Banjaert-groep was daar ver tegenwoordigd door de verkenner Piet Koomen. Aan het slot van de avond dankte hop man Kimmel de vaandrig Millenaar, die de padvindersrevue samenstelde en re gisseerde. Met het strijken van de nationale vlag en het zingen van ons volkslied eindigde deze eerste lustrumviering. Met een alleszins geslaagde feestavond in het clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg heeft de postduivenvereniging „de Atoom" Zaterdag een streep onder het vliegseizoen gezet. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer G. H. Tersteeg het bestuur en de leden dank voor het vele goede werk dat zij voor de vereniging heb ben verricht. Ook het bestuur van de Be verwijkse vereniging kreeg een woord van dank voor de prettige samenwerking. Met de financiën stond het er volgens de heer Tersteeg niet ongunstig voor en de vereniging bleef er voorts naar streven in het bezit van een eigen lokaal te komen. De taak om de kampioen-generaal van het afgelopen vliegseizoen de fraaie wissel beker te overhandigen, werd opgedragen aan de tweede voorzitter, de heer M. van 'l Hof, die daarop de heer Tersteeg, die met 2737 punten fraai eerste werd, het kleinood overhandigde en daarbij de gelegenheid aangreep om de goede kwaliteit van deze als voorzitter te roemen. In vlot tempo werden hierna de vele prijzen en ereprijzen door de heer Tersteeg aan de overige prijs winnaars uitgereikt. De voornaamste uit klagen waren: 1. kampioen-generaal G. H. Tersteeg 2737 p. 2. A. Kat 2693 p. 3. H. J. Exalto 2128 p. 4. W. A. Schouten 2000 p. 5. J. A. Stijnman 1840 p. 6. J. Asjes 1698 p. 7. M. van 't Hof 1692 p. 8. P. van Bellen Gouden schol. Zaterdag hield de markt zich uitstekend. Grote tong was zelfs bizonder stijf aan de prijs en noteer de niet minder dan 4.70 tot 4.50 per kilo en de kleine tong deed braaf mee door 1.45 per kilo te maken. De schol die de hele week schaars is geweest en ook Zater dag nog weinig keus bood, noteerde des wege abnormaal hoge noteringen; de groot middel deed liefst ruim 100 en de kleine schol 2 kreeg 55; gewoonlijk is dat al heel mooi voor de grote soorten. Ook de schel vis ging het voor de wind. Het hoogst in prijs was de grote, die 72 opbracht. De braat liep wat terug door het ruimere aan bod en varieerde van 25 tot 23 per kist. De verse haring, hoofdzakelijk van de log gers, varieerde van 22 tot 16 per kist. De makreel haalde 29 en kreeg de beste klanten onder de rokers. Grote kabeljauw zat aan de top van de markt met 280 tot 150 per kist. In totaal zijn er Zaterdag aangevoerd 5300 kisten waarvan 80 fijnvis, 100 schol, 3600 haring, 365 schelvis, 480 wijting, 55 kabeljauw en gullen, 15 haai, 125 koolvis, 24 tongschar en 50 kisten diversen. Aardig geld. De Eveline, die Zaterdag met de Limburgia aan de afslag kwam kon door de puike markt een 13-paagse reis maken van 21380.de Limburgia maak te 14000 voor 12 dagen. De Thorina die later binnenkwam met ongeveer 1200 kis ten Kanaalharing en notex-ingen boekte van 15 tot 16 per kist, bx-acht het tot 19.300 voor een 7-daagse reis. Van de ovei-ige schepen werd de KW 10 de hoogste verse visaanvoex-der met 4510 en de VL 205 met 8500 de hoogste van de haringaanvoerders. We kunnexx weer voort. Vandaag wa ren van de tx-awlervloot voor de vroege lossing aanwezig de Johannes Polderman met 55 kisten schelvis en piepers, 250 ma kreel, 30 wijting, 40 kabeljauw en gul, 250 koolvis en 75 diversen, de Allan Water met 25 rog, 270 schelvis en piepers, 120 haring, 300 makreel, 175 wijting en 140 koolvis, de Mary met 160 schelvis en piepers, 60 ha ring, 100 makreel, 190 wijting, 10 diversen en 120 koolvis en de Norma Maria met 100 schelvis, 350 makreel, 120 wijting, 150 ka beljauw en koolvis en 80 diversen. Verder losten vroeg vijf haringloggers met een ge zamenlijke aanvoer van 1000 kisten verse. Voor de laatste beurt waren present vier kotters met totaal 175 manden diversen en 20 loggers met 14000 kilo tong en tarbot, 356 schil, 10 schelvis en piepers, 66 wijting, 100 diversen, 25 stijve kabeljauwen en 10 kisten schar. Nog onzeker. Tot Zondagavond was voor de Dinsdagmarkt, hoewel er verschei dene trawlers wei-den verwacht, alleen de Herman officieel bekend. De aanvoer van het schip bedraagt 700 kisten makreel, 150 koolvis en kabeljauw, 75 schelvis en pie pers, 35 wijting, 45 stokkebit, 15 haring en 25 kisten diversen. Zoute voorraad. Van de haringvisserij kwamen Zaterdag de volgende loggers bin nen: de KW 15 met 530 kantjes haring, de KW 10 met 496 k., de KW 38 met 240 k., de KW 147 met 366 k., de KW 3 met 387 k., de KW 176 met 514 k., de KW 41 met 172 k., de KW 45 met 180 k., de KW 67 met 350 k„ de KW 48 met 380 k., de KW 141 met 240 k., de IJM 74 met 29 k., de KW 129 met 191 k. en de KW 73 met 221 k. In en uit. Zaterdag en Zondag kwa men binnen: IJM 33, KW 84, 10, 44, UK 119, RO 29, GDY 183, UK 4, KW 149, 15, 110, 38, 147, 3, 176, 59. 41, Z 421, KW 45, 67, VD 60, IJM 227, KW 65, IJM 241, 249, 226, 262, KW 141, 166, 155, 48, IJM 240, KW 34, 28, 64, 24, 108, 91, RO 1, 9, VL 132, KW 127, 125, KW 107, 167, VBU 33, KW 133, HD 180, IJM 74, 204, KW 129, 26, 69, 51, 162, IJM 20, KW 19, 73, IJM 34, 61. VA 214. Naar zee vertrokken de GDY 83, Z 421, IJM 283, 183 en de IJM 57. Prijzen. Heilbot 2.552.25, gr. tong 4.404.25, grm. tong 3.402.75, kim. tong 3.20—2.60, kl. tong I 2.35—2.05, kl. tong II 1.43—1.30, tarbot I 3.10—1.95 per kg. Tongschar 102, schartong 5432, gr. schol 9084, grm. schol 10684, kim. schol 86 78, kl. schol I 70—66, kl. schol II 59—34, schar 3824, bot 43, v. hax-ing 2110.80, makx-eel 2922.50, gr. schelvis 72, grm. schelvis 6962, kim schelvis 4846, kl. schelvis I 4638, kl. schelvis II 2623, wijting 2912, gr. gul 5144, mid. gul 43—38, kl. gul 24—22, kl. haai 21.80—20, ham 8461, kim. hake 114, kl. hake I 72, Poontjes 2017, kl. koolvis zw. 22, kl. koolvis wit 3533 per 50 kg. Gr. kabel jauw 200140, gr. koolvis zw 6662, gr. koolvis wit 84, gr. leng 74. Aanvoer: 80 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 2 ham, 24 tongschar en schartong, 105 schol, 14 schax-, 2 bot, 3600 haring, 365 makx-eel, 410 schelvis, 480 wijting, 55 ka beljauw en gul, 3 leng, 6 hake, 15 haai, 8 poon, 125 koolvis, 30 divex-sen. Totaal 5325 kisten. Besommingen. IJM 54 Limburgia 13920, IJM 116 Eveline 21380, 1 trawler met 19300., KW 84 3700, KW 114 2570, RO 29 510, RO 3 120, KW 10 4510, KW 12 230. Verse haring: KW 54 3190, KW 38 5040, KW 110 900, KW 15 1550, KW 159 1430, VL 205 8480, KW 3 2890, KW 147 2380, KW 176 1370, KW 45 5468, KW 67 1540, KW 117 820. ADVERTENTIE de beste bril Komt van DE BOER Trompstraat 1618 - IJmuiden-Oost Telefoon 4938 1665 p. 9. M. v. d. Bos 1623 p. 10. W. van Linden 1378 p. Kampioensduif oud A. Kat, kampioensduif jong A. van Leeuwen, kam pioensduif navlucht W. A. Schouten. Na dit officiële gedeelte werd een aar dig programma afgewerkt. Daar waren al- lereex-st de Blondona's, die op de van hun bekende wijze enige aardige liedjes zongen en verder zorgde de heer H. Wolthuis met een praatje en een spelletje dat de goede stemming er in bleef. Pluimveehouders bijeen De Kennemer Pluimveevereniging zal o Dinsdag 27 November in hötel „Parkzich:' een vergadering beleggen. Op de agenda staat onder meer vex-meld een bespreking van „naburige tentoonstellingen" en een praatje van de heer P. vaix Gi*oningen uit Amsterdam, over „Het wel en wee in onze sport".

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7