China moet worden ingeschakeld bij regelingen in het Verre Oosten Voorstel te Straatsburg tot instelling van Hoge Autoriteit Delegaties in Panmoendjom bekrachtigen overeenkomst Eisenhower dringt aan op vorming van Europees leger Weerbericht ()ver boeken belletjes in Teheran Bespaarde ontwapent ngsgelden naar humaner bestemming Egyptenaren gooien „Molotof-cocktails" Italië maakt balans op van watersnood Het woord is aan „Handel is basis tot vergelijk" Plan voor Europese landbouw Er resten nu nog drie problemen Atlantische Raad te Rome Engelse vlootcommandant en Engels geweer vertragen de besluiten Straatsburgse Assemblée weer bijeen INDIA TRACHT EEN COMPROMIS TE VINDEN Lagerhuis bekrachtigt het Japanse vredesverdrag Radio Moskou: Auto reed gracht in in Den Haag LJAAHGANG No 120 reaiix: Kennemerlaan 154, Telef. Adm. 5437. Bedactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), jfirasweg 47,Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, ^.^Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 '.Adv.tarieven op aanvr. bij de Adrnin. Hoofdredacteur; Robert Peereboom DINSDAG 27 NOVEMBER 1951 Directeur IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad EDIT1E OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 295e JAARGANG No 284 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20. Franco per post 5.70. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie; P. W. Peereboom en A. D. Huijsman .■DEREND in een boeken-catalogus Lfl onlangs een medewerker van de met droefheid ervaren, dat de eer- fyennaarde Engelse auteur Robert Stevenson niet meer gelezen wordt. 'iWe werken stonden, schoon het aan- fullerst gering is, voor slechts 1.50 1)jerd! Alleen zijn knappe, huivering- lnde vertelling Dr. Jekyll and Mr. bracht het nog tot een rijksdaalder, «rieden jaar. toen het honderd jaar J was dat Stevenson werd geboren, f-en te Edinburgh wel een tentoonstel- ;".nhem gewijd, die druk bezocht was, Ljdènde kranten wel met geestdrift zijn jjafcje en kieskeurige stijl geprezen, T.Cr verscheen geen nieuwe uitgave jijn werk. De man in de Groene moest 'treurig vaststellen dat hij niet meer „in wordt ook zijn Treasure Island "en Kidnapped niet en The Suicide Club dat hij „eruit" is bij het lezend pu- igelijk Alphonse Daudet, George Eliot, ckeray, Victor Hugo, Walter Scott. Ib- Arthur Schnitzler, Strindberg en D. H. .^nce eruit zijn. Want deze keuze uit 'j'nge lijst namen der niet-meer-gelezen «nlandse auteurs maakte hij en zonder peinzen had hij er een Hollands bou- éj'j namen aan kunnen toevoegen. In "'«val van Ibsen schreef hij de vergetel- jtoe aan veranderde levexxsomstandig- ja:met de verdwijning van de objecten, .ftfoorse toneelschrijver bestormde, is Vo'e belangstelling voor de bestormer •verdwenen. In het geval van Schnitzler 4hij haar aan het feit dat de typen, die 'weken bevolken, in de huidige wereld meer te vinden zijn. En Strindberg. «nee en Stevenson zag hij als slacht- 3 van de legenden, om hun persoon 0in. Hij herinnerde aan de lijdende --enson, in de negentiger jaren ondanks «wak gestel hard werkend op het scho ld in het verre Zuiden, waarheen hij rien was en jaarlijks enige manuscrip- ■gndend naar het Westen, dat hem ver- ■p.„Is het niet veelzeggend, dat wij eer de zwakte van zijn lichaam denken „aan de kracht van zijn geest?" vroeg «n in de Groene, die hem toch ook in jonge jaren zo diep bewonderd had en :u over Stevenson's onvoltooide roman ■j of Hermiston nog met aandoening «et vde „persoonlijke legende" in het suc- van een auteur een rol van waarlijke •ienis vervult lijkt twijfelachtig; in elk al kan publieke belangstelling voor de joon pas ontstaan als hij met zijn werk «heeft behaald. Of veranderde leveixs- Lundigheden de belangstelling doen viwijnen voor een schrijver, wiens „be ulde objecten" niet meer bestaan, lijkt «ens aanvechtbaar. De Engelse schuld- -•ngenissen zijn sinds lang verdwenen, hoevelen worden weer geestdriftig zij Charles Dickens' Pickwick Papers >n, waarin hij ze aan de kaak stelde! steeds, geloven wij, blijft alleen het té leven van die auteurs, die zo diep- isêlijk tastten dat zij persoonlijkheden «pen die van alle tijden zijn. ü-ar een gróót publiek neen, een toegewijd publiek vinden zelfs die -«koren en vijftig of honderd jaar na dood niet meer. Gij kunt het publiek ~:t noemen als gij de lectuur op de mid- ïhre scholen meetelt; die baseert zich awel in zoveel hoger mate op voor bid dan op eigen belangstelling bij scho ren, dat eens schrijvers populariteit er sssarlijk naar afgemeten kan worden. ir; kont bij dat vele volwassenen als ntstaf voor de boeken, die zij lezen, hun iwheid stellen. Ge kunt Joachim van iyloii", een juweel uit de Nederlandse i-raluur van de laatste tijd, op uw ver hijst zetten omdat ge uw exemplaar in h-delende geestdrift hebt uitgeleend aan 3d, die vergeten heeft het terug te ren, Maar ge kunt er zelfs in zulk jong tal zeker van zijn dat iemand u zeggen h„Wil je dat nog lezen? het is al een sr jaar oud." Nog groter verwondering detent de man of vrouw die litteraire hngens tien, twintig, dertig of nog meer 3 antidateert. En zo menigeen vreest, "c ouderwets versleten te worden of er- -rvoor oud, een toestand die zich heet te oaeifèi door een voortdurend verlan- lïnaar jonger jaren. Voor hem schijnt de hdvolle oplossing te zijn, het nieuwe met Sonde te combineren: een titel, die in u étalages prijkt, te noemen nevens die ^hetgeliefde boek, dat hij zo graag her- 3wil/En daarbij verhoedend dat alleen -•"■eerste.gekozen wordt, ze op die verlang- door een accolade met uitroeptekens te pinden, desnoods nog met de bijvoeging: h allebei. -•? samenvoeging van oud en nieuw is ook de vruchtbaarste oplossing. Wie •"lot het nieuwste bepaalt betreedt de Zitkamer van het litterair verleden nim- en blijft er zoveel te armer door. Wie 3 het oude leest loopt gevaar dat hij - contact met het heden verliest en het niet rneer verstaat: in zijn falen, 3 in zijn welslagen, zeker in zijn wor- R. P. ®ERAN. (Reuter). Maandagavond is 3 Teheran tot botsingen gekomen tus- Politie en studenten. Volgens nog niet 'öugde berichten zijn ruim 100 perso- SWond. Tien politiemannen en tien zouden ernstig zijn gewond. ^M'ddellyk na de botsing is het hoofd Teheraanse politie, generaal Mo- "i'fv afSetreden. De minister van Ar- ivalladi, zal dienst doen als waarne- •o hoofd van de politie. "hgeregeldheden begonnen met een tl'ssen meisjes van middelbare Drifi611 c,e P°Htie, die een beroep deed ,;.bran<lweer om de meisjes met stra- ',r ,1^een te drijven. Mannelijke i-j! 'cwamen daarop met stokken, en messen, de meisjes te hulp. -- botsing volgde op een gevecht tus- ^rammunistische en anti-communisti- 3hni p8en van een middelbare meis- ■h.?01, Ee& aantal meisjes was Maandag -,'j„ '"'.S gegaan uit solidariteit met ze- civit't i8en' c^e weSens communistische 4en sc^°o1 niet meer mochten be- fcs gevechten gaande waren, zei v Jfende senator in de Senaat: „Wat °ns land worden, onze doch- ^iten" messen om dkaar af te (Van onze correspondent te Parijs) De behandeling van het vredesplan, waarover gisteren in de politieke commissie de Fransman Jules Moch en de Amerikaan Philip Jessup liet woord hebben gevoerd, vooral om Wysjinski van repliek te dienen, wordt thans overschaduwd door een voor stel, dat de afgevaardigde van India, Sir Senegal Rau, eveneens gisteren aan de orde heeft gesteld. Dit voorstel, dat even later door Pakistan, Irak en Syrië werd onder steund, beoogt een compromis tussen de Westelijke en Oostelijke ontwapeningsplannen, een compromis, dat door een sub-commissie zou moeten worden voorbereid. Wanneer het onder de huidige omstan digheden mogelijk zou zijn een brug te slaan tussen Oost en West, dan is Nehroe, uit wiens naam Sir Benegal Rau het voor stel deed, zeker de aangewezen man om die brug te bouwen. Aldus geloven we voor het ogenblik het beste de eerste reacties samen te kunnen vatten, die men gister avond in het Palais de Chaillot naar aan leiding van de stap van India kon opvan gen. Zonder enig optimisme legt men er namelijk algemeen de nadruk op, dat India onder de mogendheden van het tweede plan tot dusver met succes een houding van neutraliteit tussen de twee grote machts blokken wist te handhaven. Iiet is bekend, dat Sir Benegal Rau eerst Jessup, die, nu Acheson in Rome is, in de politieke commissie het Amerikaanse standpunt verdedigt, heeft gepolst, aleer zijn voorstel te lanceren. De Russische ge delegeerde Wysjinski heeft gezegd dat het op het ogenblik niet mogelijk is voor hem om zich over dit initiatief uit te spreken, alvorens nader met Moskou te hebben overlegd. Ofschoon Sir Benegal Rau zijn bedoelin gen nog niet in détails heeft toegelicht, ge looft men hier, dat zijn plan uit vier étap pes zou bestaan. Eerst dient, zoals ook in het Westelijke plan werd voorgeschreven, de oorlog in Korea te worden bijgelegd. Dan moeten, zoals tijdens de agenda-confe rentie in het Palais Rose in het afgelopen voorjaar gedurende ruim drie maanden tevergeefs werd gepoogd, door afgevaar digden der grote vier de oorzaken van de huidige spanpingen worden vastgesteld. Daarna zou Peking-China zich ook bij de grote vier kunnen voegen, in het bij zonder om de toestand in het Verre Oosten onder ogen te zien, en tenslotte zou dan PORT SAID (Reuter). Maandag is in Port Said voor het eerst melding gemaakt van aanvallen met eigengemaakte „Molo tof-cocktails" en zuren op Britse soldaten en voertuigen. Dit gebeurde, nadat in de stad een Egyptische particuliere autobus was aangekomen, die een aantal kogelgaten vertoonde. Britse soldaten in een vracht auto hadden op de bus gevuurd, toen deze trachtte hun van de weg af te dringen. Hoewel de bus verscheidene malen was ge troffen, was geen van de passagiers ge raakt. In Port Said deelden Britse militaire autoriteiten mee, dat toen de bus in de stad aankwam, het bericht door het Ara bische stadsgedeelte de ronde deed, dat „de onmenselijke Britten hadden getracht on schuldige weggebruikers te doden". Groe pen jongelieden begaven zich naar de zakenwijk van de stad en vielen passerende Britse voertuigen aan. Tweemaal werden „Molotof-cocktails" en tweemaal zuren ge worpen, die echter geen Britse voertuigen of soldaten raakten. Volgens het Britse hoofdkwartier in het Midden-Oosten zijn in de afgelopen 24 uur twee Britse soldaten en een Egyptenaar gewond. Er is een herleving van aanvallen tegen de Britten waargenomen. De Egyptische regering heeft officieel besloten alle „vrijheidsgroepen" onder haar toezicht te stellen. Dit toezicht betreft de werving, opleiding en bewapening van de leden van deze organisaties. De groepen zullen de status krijgen van reserve van het actieve leger. De regering erkent echter, dat de actie van genoemde groepen geheim moet blij ven. Er zal ook verder niets worden bekend gemaakt omtrent de maatregelen, die even tueel ten aanzien van hen genomen zullen worden. étappegewijs zowel het peil der atoom wapens als dat der klassieke wapens ver laagd moeten worden. In afwachting van het Russische ant woord, waarmee wel enige tijd gemoeid kan zijn, heeft Sir Benegal Rau gisteren ook nog een ontwerp-resolutie ingediend, waarbij alle leden der U.N.O. wordt ver zocht de gelden, die door een eventuele beperking van de bewapeningswedloop zouden kunnen worden uitgespaard, te willen storten in een internationaal fonds, waaruit de technische hulpvexTening aan de minder ontwikkelde volken zou kunnen worden bestreden. ROVIGO (Reuter). Het water in het overstroomde gebied van de Povlakte is enigszins begonnen te dalen. De Po heeft echter nog veel regenwater af te voeren uit de hoger gelegen streken. Technici overwegen het opblazen van nog meer ob stakels, welke een snelle afvoer van het overstromingswater belemmeren. De meeste schade werd aangericht in de provincie Rovigo en ze wordt op 46 milliard lire geraamd. Ongeveer 200.000 mensen verloren hun tehuis. Velen moeten nog ge- evacueerd worden, doch sommigen weige ren hun huizen te verlaten uit vrees voor plunderaars. Ongeveer 1500 vierkante kilo meters bouwland staan onder water. De autoriteiten dringen aan op evacua tie, daar men vreest, dat met het dalen van het water het reusachtige meer tot een modderpoel zal indrogen waar ieder ver voer onmogelijk is. De achterblijvers zou den dan zonder voedsel en drinkwater zitten. Duizenden stuks vee zijn verdronken of verhongerd. De regering heeft centra opge richt voor het onderbrengen van het nog levende vee. Soldaten, brandweerlieden, politiemannen en genietroepen, ook uit Frankrijk en Engeland, werken nog steeds aan het redden van mensen, die bijeen- gedrongen wachten op stukjes dijk, op da ken of in bomen. De stationschef van een klein station werd met zijn gezin van het stationsdak gered juist enkele minuten voordat het gebouw instortte en onder water verdween. Een jonge moeder vluchtte met twee kinderen in een boom. Zij hield de kinde ren zeven uur op haar rug voordat redders kwamen opdagen. In Rome heeft generaal Eisenhower tegenover verslaggevers verklaard, dat een maximum aan hulp zal worden verleend voor herstel van de schade en leniging van de nood. Het Britse Lagerhuis heeft Maandag de ondertekening van het Japanse vredesver drag met grote meerderheid (349 stem men) goedgekeurd. De conservatieve rege ring had de steun van velen uit de Labour- oppositie. Herbert Morrison, de voormalige minister van Buitenlandse Zaken, tekende destijds het verdrag voor Engeland. Brandweerlieden en politie kwamen in actie tegen studenten die in Athene betoogden voor de ..Xeruggave van Cyprus" aan Grie kenland. Aanvankelijk leek het op vecht partijen uit te lopen, doch een koude douche uit de brandweerslangen bekoelde de demonstranten aanmerkelijk. Op de foto: het waterballet gaat beginnen. Ambrose Bierce: Absurditeit betekent: een standpunt of overtuiging, dui delijk onverenigbaar met onze eigen opvatting. Radio-Moskou heeft in een uitzending commentaar geleverd op de handel tussen Oost en West. De commentator stelde een hervatting voor van de handel op basis van 1949-1950 of zelfs op basis van een hoger peil indien de Westelijke mogend heden zulks zouden wensen. De radio haalde een gezegde van Stalin uit 1927 aan, volgens hetwelk „de handel de meest geschikte basis vormt voor het bereiken van overeenstemming". „De Sovjet-Unie heeft behoefte aan ka pitaalsgoederen, halffabrikaten en grond stoffen. Het Westen heeft een surplus aan deze goederen en behoefte aan graan en graanproducten, die de Sovjet-Unie zou kunnen leveren. Dit, aldus de radio, vormt een basis voor overeenstemming". Hij ver volgde: „Stalins uitspraak is meer dan 20 jaar oud. Thans is de Sovjet-Unie beter in staat om met het Westen, in onderhandeling te treden. De Sovjet-Unie en de volksdemo cratieën wensen een voor beide partijen voordelige handel te ontwikkelen met alle landen, ongeacht hun economische stelsels." STRAATSBURG 26 November. (Van de A.N.P.-correspondent). De landbouw- commissie van de Raadgevende Vergade ring van de Raad van Europa heeft een plan uitgewerkt tot het instellen van een Europese coördinatie voor de landbouw. De commissie, waarvan voor Nederland mr. J. Rip deel uitmaakt, heeft voorgesteld een hoge autoriteit voor de Europese land bouw in te stellen, die de eenmaking en coördinatie van de landbouwmarkt zou moeten verwezenlijken. Daarnaast zou het orgaan maatregelen moeten overwegen tot verbetering van de sociale positie van boe ren en landarbeiders. Het zou stabiele prij zen voor voedselproducten moeten garan deren. De marktordening zou het tot het opvoeren van de voedselproductie in de Europese landen moeten voeren. De com missie heeft erop gewezen, dat het voedsel tekort in Europa in 1952 vijf milliard dol lar zal bedlragen, waarvan de helft met döllars zal moeten worden geïmporteerd. Dit zal in het bijzonder wanneer de Mar shall-hulp beëindigd wordt tot grote moei lijkheden aanleiding geven. In het gezicht van deze moeilijkheden nemen die regerin gen, die de organisatie van de Europese voedselmarkt niet in overweging willen nemen, een zware verantwoordelijkheid op zich, aldus constateert de commissie. Er wox-dt uitdrukkelijk op gewezen, dat het landbouwox-gaan zeker niet een politiek zal kunnen voeren, die zou leiden tot een radicale wijziging der situatie, zoals die in TOKIO. (Reuter). De volledige delega ties van Verbondenen en Noordelijken heb ben te Panmoendjom de overeenkomst in zake de bestandslijn bekrachtigd. De dele gaties begonnen later op de dag met de be spreking van het vraagstuk der krijgsge vangenen. De overeengekomen lijn zal bestandslijn wordeix als binnen 30 dageix een wapen stilstand wordt getekend. Zij zal daxx lopen in het midden van een vier kilometer brede bufferzone, die de troepen vaxx beide partijen zal scheiden. Behalve over de uit wisseling van de krijgsgevangenen moet Veldmaarschalk Lord Montgomery, de plaatsvervangende opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten in Europ'fiverblijft enige dagen in ons land om bespre kingen te voeren met Nederlandse militaire autoriteiten. Montgomery arriveerde Maandagmiddag op het militaire vliegveld Valkenburg, waar hij iverd begroet door de Britse ambassadeur in Nederland, Sir Philip Nichols. Geheel rechts de chef van de Nederlandse Luchtmachtstaf luitenant-generaal 1. A. Alerdie eveneens ter begroeting aanwezig was. men het nog eens worden over de regeling van het staken van het vuren exx de aan bevelingen aan de politieke autoriteiten van beide zijden. De Noordelijken hebben zich inmiddels bereid verklaard het vooi'stel van de ver bondenen te overwegen, dat beide zijden onmiddellijk gegevens over de gevange nen verzamelen om de uitwisseling te ver gemakkelijken als eenmaal een wapenstil stand is getekend. De afbakeningslijn, waarlangs het front zal worden vastgelegd, indien binnen der tig dagen een wapenstilstandsovereen komst wordt bereikt, loopt op het ogenblik als volgt: De lijn begint ongeveer twee kilometer ten Zuiden van Kosong aan de Oostkust, buigt met een scherpe hoek naar het Zui den bij Satsjon, loopt dan 32 kilometer in West-Zuid-Westelijke richting tot even on der Moendoengni, vervolgens naar het West-Nooi'd-Westen langs de Pekhan door Koemsong tot even ten Noorden van Koemhwa en loopt daix 9lA kilometer ten Zuiden van Kaesong naar het Zuid-Wes ten tot aan de mond van de ïmdjixx. Vrouwen in het zwart Twee Chinese .„vrouwen in het zwart" zijn ten Westen van Jongtsjon gesneuveld en twee andere gewond en gevangen ge nomen, terwijl zij aanvallen op stellingen van de UNO leidden. Een Canadese majoor zeide, dat een van de gevangenen, die er jong en aantrekkelijk uitzag, eexx zwarte overall droeg over een Chinees winter- tenue. Volgens Reuter, zijn de „vrouwen in het zwart" geen onbekenden meer van de ge allieerde soldaten. Men zegt, dat zij per manent ingedeeld zijn bij sommige ge vechtseenheden, geen vrees kennen en on vervaard haar manschappen in een aanval voorgaan. Volgens een door radio-Moskou uitge zonden Noord-Koreaans communiqué is bij Wonsan een torpedobootjager van de UNO in de grond geboord door eenheden van het Noordelijk leger. Het vaartuig zou zich dicht onder de kust hebben bevonden. de betrokken landen bestaat. Het minis teriële comité, het opperste orgaan van de Raad van Eux-opa, zal namelijk de bevoegd heid moeten verkrijgen, besluiten van het orgaan op te schorten indien zij in strijd blijken te zijn met het levensbelang van een der landen. De hoge autoriteit zal volgens het plan een uitvoerende commissie, een parlemen taire controle en een gerechtshof moeten omvatten. Zij wordt gezien als het begin van een toekomstig Europees ministerie van Landbouw. Ook wat dit plan betreft wox-dt van Britse zijde weinig animo getoond. De Britse vertegenwoordiger in de landbouw- commissie, de conservatief David Eccles, heeft zich niet met de meerderheid van de commissie accoord verklaard en heeft zelf standig voorstellen ingediend, die het land- bouworgaan echter veel minder verreiken de bevoegdheden zouden geven. Eccles heeft bijvoorbaat verzekerd, dat de Britten er niet mee accoord zullen gaan een land- bouwautoriteit te aanvaaxxlen, die de mo gelijkheid zou hebben om hex-komst, hoe veelheid of prijs te bepalen van voedsel producten, die van buiten Europa moeten worden ingevoerd. Voor het verkeer De tijd voor oprichting van een Europees transportorgaan met wetgevende bevoegd heden is volgens de economische experts, die in de Europese Assemblée zitting heb ben, nog niet gekomen. De speciale com missie van de Assemblée, die belast was met het onderzoek naar de mogelijkheid van verdere coördinatie in het Europese verkeer, heeft daarom besloten de Assem blée voor te stellen de oprichting van een Europees transportbureau met slechts ad viserende bevoegdheden aan te bevelen. In het door de Nederlandse afgevaar digde Van de Kieft opgestelde x-apport over de bevindingen van de commissie wordt geconstateerd, dat het probleem niet alleen technische, doch vooral ook politieke be slissingen vergt. De commissie heeft daar om gemeend voor het transport nog niet de weg van het plan-Schuman te moetexx aanbevelen. ROME (Reuter). Generaal Eisenhower heeft Maandagochtend een vex-trouwelijke bijeenkomst gehad met de chefs der gene rale staven van de twaalf landen van het Atlantisch Pact. Hij zette uiteen welke om vang volgens hem de Westelijke strijd- bijeenkomst der ministers van Landsver dediging opnieuw heeft verzet tegen het benoemen van een Amerikaanse admiraal tot oppex-bevelhebber der verbonden vloot- strijdkrachten in de Atlantische Ocean. Verleden week hebben de chefs der gene- krachten tenminste moeten hebben om de rale staven, met uitzondering van de Britse Sovjet-Unie er van te weex-houden West- Eux-opa aan te vallen. Later rapporteerde Eisenhower hetzelfde aan de Atlantische raad. Eisenhower drong er bij de stafchefs op aan de vorming van een Europees leger te bespoedigen, dat door opneming van West- Duitsland het probleem der defensie in Midden-Europa zou oplossen. „De West- Eux-opese verdediging (zonder West-Duits- land) zou een onbesliste toestand scheppen aan de Rijn", aldus de generaal. Hij ver klaarde, „clat er geen veiligheid voor Euro pa zal zijn zonder de vorming van een Europees leger, hetgeen een opgeven van een zeker deel van de soevereiniteit ver eist De toegewezen troepen komen op tijd aan, maar de doeltreffendheid er van wox-dt gehinderd door verschillen van op leiding en mobilisatie. Hij drong er bij de stafchefs op aan deze vex-schillen te bestu deren en uit te schakelen. De ministers van Defensie bespx-aken daarna het rapport over de aanbevelingen van de chefs van staven, waarin de meer derheid zich uitspreekt voor gebruik van hef Amerikaanse geweertype in plaats van het Britse. Er werd geen voortgang ge maakt en de beslissing wex-d overgelaten aan de Atlantische raad. Vex-nomen wordt dat Engeland zich op de De derde zitting van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa, die vijftien Mei werd onderbroken, heeft Maandagmiddag haar wex-kzaanxheden her vat onder voorzitterschap van Paul Henri Spaak. De openiixgsvergadei'ing was zeer kort exx gewijd aan procedure-kwesties. De vergadering nam met applaus een resolutie van de Nedex-landse afgevaardig de mejuffrouw Klompé aaix, waax-in aan het minislerscomité wordt gevx-aagd met spoed maatregelen te nemeix om de slacht offers vaix de overstromiixgen in Italië te hulp te komen. vertegenwoordiger, opnieuw aanbevoleix zo spoedig mogelijk een Amerikaanse admi raal met dit oppex-bevel te belasten. Een inzittende verdronken Een auto met drie inzittenden en be- stuux-d door de 44-jai-ige F. P. J. M. uit Roex-mond is Maandagmiddag in Den Haag geslipt en in de Koniixginnegracht gereden. Drie voox-bijgangers, de 22-jax-ige A. van der Velde uit 's-Hertogenbosch, de 30- jarige J. Hooftman en de 29-jarige mili tair C. L. Nievelt, beideix uit Den Haag, sprongen in het water en slaagden er in de bestuurder en een der inzittenden, C. J. M. S. uit Maastricht te redden. De derde inzittende, de 50-jarige vrachtrijder J. M. H. uit Elsloo, is ovex-leden. De twee geredden werden in ernstige toestand naar het ziekenhuis aan de Zuid- wal vervoex-d. ENKELE VERSPREIDE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt nxet voornamelijk in de Noordelijke helft van het land enkele verspreide buien. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust af en toe harde Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Vannacht minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. 28 November Zon op 8.20 uur, onder 16.35 uur. Maan op 7.59 uur, onder 15.31 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 November Hoog water: 1.56 en 14.11 uur. Laag water: 10.00 en 22.11 uur. Woensdag 28 November Hoog water: 2.36 en 14.53 uur. Laag water: 10.40 en 22.56 uur.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1