fwee meningen tegenover elkaar in het college Overhemden Joh. Meyer Zoon Haq. wtccï IJmuidenaar begon proces tegen een Belgische zeiler Triest verhaal van een Poolse schipper Onteigening V elserbad in de raad Velsen helpt Italië Reserveringspolitiek in het geding Vergaclcr,okaal' van 19-30 tot 23 uun 'ut de Tlafaaxsactie ,Baby" zal bij oude sluis moeten overwinteren Sleepgeld-conflict bracht de moeilijkheden Voor Herenkleding naar CHRIS DUIN Gasprijs omhoog Kerko Sunbird Fablo Agenda voor Velsen Ligstoelen Haardstoeltjes Boekenkasten Theemeubels Rooktafels Radiotafels van Zakencentrum „Kennemerlaan" Zaterdag 1 December a.s. in Hotel Kennemerhof. Uitslagen worden per luidspreker bekend gemaakt In verband met het feit dat de winkels langer open mogen zijn wordt de trekking gehouden om 9.50 uur Resultaten der visserij weinig florissant Winkelsluiting en feestdagen Geschil over pachtprijs Spoedige heropening niet waarschijnlijk Helpt U een handje mee? Wester storm speelde scheepvaart parten Agenda van de Velser raadsvergadering t pON DERDAG 2 9 No v EMBER 1951 j, begroting: van het gasbedrijf voor 1952 kan blijkens het bij de stukken gevoegde .«nicht alleen sluitend worden gemaakt door verhoging van de tarieven. Indien de ^taande gasprijzen voor dat jaar gehandhaafd zouden worden, zou de gewone dienst !!n die begroting een belangrijk tekort opleveren. Het grote nadelige verschil tussen Uien en lasten moet voornamelijk worden toegeschreven aan de voor het volgende '.,r {e verwachten hogere kolenprijs en aan de stijging van de kosten voor rente, jfichrijving, onderhoud, belastingen en salarissen, wat een tegenwicht moet vinden 3 een verhoging van de baten. B. en W. betreuren het ten zeerste, dat het gas, als borende tot een van de meest elementaire, indirecte behoeftebevredigingsmiddelen, j prjjs moet worden verhoogd. Hun streven is er dan ook steeds op gericht geweest nrboging zoveel mogelijk te voorkomen, waardoor de tarieven in Velsen tot de laagste 3 den lande; gerekend mogen worden. De noodzaak dwingt er thans echter toe, ga jn navolging van andere als gasleve- •acier optredende gemeenten deze stap te Ja theorie stonden Velsen, gegeven de fötte van het tekort, enkele mogelijk- ^en ten dienste om dit door middel van ;e tariefsverhoging om te slaan over de ;;2r verbruiksbestemming en leverings- Xi onderscheiden soorten van gas. Niet en waren B. en W. practisch in de keuze iperkt, omdat zij als richtsnoer hebben genomen, dat bij de verhoging van de ktpnjs enerzijds met de kostprijs en an- ftjds met de draagkracht van de afne us rekening dient te worden gehouden. Verwarmingsgas 9 cent Na rijp beraad is het college tot de slot- p gekomen, dat het aanbeveling zal ver- 1 i, de prijzen per m3 als volgt te ver ben: voor verbruik over de gewone meter r,; 10 tot IIV2 cent; voor verbruik over muntmeter van 10'/2 tot 12 cent en voor njustrieel verbruik alsmede voor verwar- ig van 6 tot 9 cent. lij de voorgestelde verhoging van de rjs van het gas, bestemd voor industrieel Ébruik en voor verwarming, dient in het gte worden gehouden, dat alleen reeds ie inkoopsprijs van het gas in 1952 6,135 tat cent per m3 zal bedragen, of 0.135 cat hoger dan de tegenwoordige ver- feopsprijs. Ten aanzien van het verwarmings- en 'rdustriegas doet zich tevens de omstan- cgheid voor, dat de betrekkelijk lage prijs ra dit gas, mede in verhouding tot de prijs ia de vaste brandstoffen, tot een zo goie verandering van kolen- in gasver- nrming dreigt te leiden, dat op koude ïgen in het winterseizoen een topverbruik vordt bereikt, waardoor stagnatie in de jsvoorziening kan optreden. De Hoogovens kunnen om technische en kdrijfs-economische redenen niet op slechts enkele dagen van het jaar een on- rilimiteerde leverantie van gas waarbor- ra. Om deze reden is de gemeente con- hciueel verplicht voor elke overschrij- ia? van de maximaal toegestane dagaf- lime een z.g. piekbelasting te betalen. De sterke toeneming van het verbruik rai verwarmingsgas zal dus moeten wor- i«fl geremd, wil aan de behoefte aan gas rear--huishoudelijk verbruik de- allen tijde :cgestoord kunnen worden voldaan. Nieuw tariefsysteem op komst De prijsverhoging moet worden gezien ils een voorlopige maatregel. B. en W. sbben een nieuw tariefsysteem in studie «aiomen, dat bij een gelijk blijven van de sbrengst in bepaalde opzichten voordelen hn bieden. Aangezien dit onderzoek ech- nog enige tijd zal vorderen, kan op de ïistandkorning van de definitieve tarieven zet worden gewacht. Bij de raming van de opbrengst, welke san de verhoogde tarieven wordit verwacht, tjnzij er van uitgegaan, dat in 1952 10 mil- ken m3 gas zuTlèn worden verbruikt. In ie ontwerp-bedrijfsbegroting raamden zij k afzet voor dat jaar op 9.365.000 m3. Ten Qde dat deze begroting werd samengesteld «schikten zij echter niet over de gegevens, iia nu doen veronderstellen, dat, ondanks i« prijsverhoging, eerstgenoemde hoeveel- sü zal worden bereikt. r de gasprijzen tot de voorgestelde zijn opgevoerd, zullen volgens de '^gezonden ontwerp-begroting de lasten iade gewone dienst door de baten met *a bedrag van f 10.900,82 worden over een en toen hebben B. en W. de vraag isteld, welke bestemming aan dit over at zou moeten worden gegeven. Reservering mogelijk De meerderheid van het college staat op 3standpunt, dat een eventuele winst, die nablijft nadat de reglementaire maxi ma-storting van f 20.000,in het re- avefonds heeft plaats gehad, eveneens m dit fonds moet worden toegevoegd. Zij jstiveert dit standpunt met er op te wijzen, 'jtwel als zeker kan worden aangenomen, J!| het bedrijf nog aanzienlijke bedra- ADVERTENT1E *MH4 Onberispelijke snit, beschaafde mode- 'mten, soepele stof. Verkrijgbaar met vaste- of losse trubenijs boord en afknoopbare manchetten. Maatkleermakers - Modes 35 KENNEMERLAAN IJMUIDEN Telefoon 4453. DONDERDAG 29 NOVEMBER bDriehu' Van -^-ervormc* wijkgebouw 'tbihuskerk, 20 uur: Declamatorium, „Het -La van de Arbeid". !-«ofrzaaI' Edisonstraat 14, 20 uur: Leken- '''k,,?01'Leger des Heilspadvindsters. Ca« 0 uur: Speciale voorstelling: „Op- llZOnnnder genade". X. 20 uur: Speciale voorstelling: „Ball, «land der zwarte demonen". VRIJDAG 30 NOVEMBER gen zullen moeten worden geïnvesteerd voor de toekomstige uitbreidingen en voor noodzakelijke vernieuwingen en verbete ringen van bedrijfsgebouwen en -outillage. De meerderheid acht een maximum reserve van f 150.000,veel te gering; zij meent dat de reserve tot minstens f 500.000 moet worden opgevoerd. Deze leden stellen derhalve voor, de eventuele, toevallige, winst onbeperkt in het reserve fonds te storten, tot dat het het laatstgenoemde maximum bedrag is bereikt. Geleidelijke „aanpassing" Het fonds zouden zij tevens de functie willen geven om de aanpassing van de gas prijs aan de op den duur te verwachten doorwerking van de stijging van de rente voet en van de afschrijvingskosten gelei delijk te kunnen doen geschieden. De minderheid van het college wijst er op, dat in het verleden de werkelijke uit komsten van het bedrijf veelal in niet on beduidende mate zijn afgeweken van het geen was begroot. Ook ten aanzien van het volgende jaar acht de minderheid het niet uitgesloten, dat factoren, als hierbedoeld, b.v. wijziging van de kolenprijs, e.d. een afwijking ten gunste te weeg kunnen brengen, waardoor het beeld van de be groting verandert. De minderheid stelt zich op het stand- ADVERTENTIE unie Mceuwenlaan 2, IJm.-O., tel. 4206-4810 Zeestraat 48, Beverwijk, tel. 4539 punt een standpunt dat door de meer derheid uiteraard wordt gedeeld, maar voor haar tot een van de mening der minderheid afwijkende consequentie leidt dat het huidige levenspeil van de bevolking niet zwaarder mag worden belast dan volstrekt noodzakelijk is. Zij wil in geen geval een groter bedrag aan de reserve toevoegen dan in totaal f 30.000,en geeft in overweging om, in dien een eventuele winst dit bedrag enigs zins belangrijk zou overschrijden, het meer dere aan het einde van het jaar, naar pato van het verbruik, direct aan de afnemers te restitueren. Indien de raad dit minderheidsvoorstel niet wenst te volgen, dan is de minderheid bereid zich bij het meerderheidsvoorstel aan te sluiten. B. en W. stellen voor, het besluit tot verhoging van de gasprijs, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd, vast te stellen. In een volgende vergadering zal dan ter vaststelling worden aangeboden een ont werp tot wijziging van de „Verordening op het beheer van het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke waterleiding te Velsen" op het stuk van de reservering, een ont werp, dat dan zal zijn samengesteld met in achtneming van het besluit van de raad ter zake. ADVERTENTIE DERDE TREKKING Tegen de Noordelijke muur bij de oude sluis ligt nog steeds de „Baby" aan de ket ting, het Belgische tweemast-zeiljacht, dat op 23 September door de IJM 5 „Texel" van de heer P. Drijver binnen de pieren is gesleept. Zoals men zich zal herinneren reeds enkele keren hebben wij hieromtrent geschreven is dit zeiljacht van de 44- jarige Antwerpenaar Albert Stuyts, die des tijds een zieke aan boord had, door de IJM 5 op sleeptouw genomen naar IJmuiden. Er hebben zich echter moeilijkheden voorge daan wat de afrekening voor die sleepge- schiedenis betreft, waaruit nu een civiele procedure is voortgevloeid, met de slepers als eisende partij. Er rust nu een beslag op het schip, onjdat de kapitein-eigenaar het sleepgeld niet wilde of kon betalen. De heer Stuyts heeft kortelings gemon sterd op de „Amstelpark", die vandaag is uitgevaren voor een reis van ongeveer negen weken. Alleen de 31-jarige Maria Stuyts woont op het ogenblik in het jacht. Zij vertelde dat de 21 ton metende „Baby" 23 Augustus uit Bremerhaven was vertrok ken met bestemming Columbia in Zuid- Amerika. Ter hoogte van Petten praaide haar man de IJmuidense vissersboot met het verzoek hét scheepje naar Den Helder te slepen. Hij dacht aanvankelijk, dat de vissers op weg naar huis waren. De IJM 5 voer overigens in Noordelijke richting. Er werd vastgemaakt, maar als vervolg daarop wendde de IJM 5 de steven en zette koers in de richting IJmuiden, waartegen de Belg zich naar hun zeggen niet kon verzetten. Pas tussen de pieren werd de sleepkabel losgemaakt zeggen ze nu. Toen het scheepje goed en wel voor de wal lag had Stuyts gevraagd wat de kosten waren, waarop de heer Drijver gezegd had: „Maak je maar geen zorgen, dat komt wel in orde." Later kwam hij echter onverwacht terug met een deurwaarder. Hij eiste aan de hand van een protocol een vergoeding van 1500, die de kapitein evenwel onmogelijk kon beta len, omdat al hun geld in de uitrusting van het jacht was gestoken. Hierna ging de „Baby" aan de ketting. De familie Stuyts kreeg van de gemeente Velsen een advocaat toegewezen, die hun civiele zaak op 23 October voor de recht bank zou verdedigen. De zitting werd even wel uitgesteld, omdat hun raadsman zich nog niet voldoende op de hoogte van de feiten had kunnen stellen. Tevens zou de „Baby" op eigen kracht de haven zijn bin nengelopen, hetgeen door een aantal ge tuigen is bevestigd. Aldus het relaas van mevrouw Maria Stuyts. Van de andere kant De heer P. Drijver, eigenaar van de IJM 5 belichtte de kwestie als volgt: Zijn kotter- tje was op de tongen vangst toen zijn as sistentie werd ingeroepen. Stuyts wilde hebben dat zijn boot naar IJmuiden ge sleept zou worden. Naar Den Helder dorst men niet vanwege het risico bij de Razende Bol. De heer Drijver hoorde dat de „Baby" in het geheel niet verzekerd was. In IJmui den verklaarde Stuyts echter, dat hij had gemeend, dat Drijver naar Texel ging, om dat hij op een boei van de kotter de naam van dit eiland gelezen had. Op de boeg stond overigens niet onduidelijk: IJM 5. De heer Drijver zou Stuyts hebben voorgesteld daar het scheepje toch niet verzekerd was een etmaal visverlet te betalen. Uit de besommingen bleek toen dat dit met enkele onkosten, zoals olie en gage voor de dekknechts, ongeveer 900 bedroeg. Stuyts had evenwel anders gerekend en bood de sleper een verrekijker en een oud anker iar 's van 10-30 tot 1130 uur: Spreek- A-X^uder van Financiën. ^«bibliotheek: Geopend van 19—21.30 u. Rov óX ceK: <-*eopena van 20 uur: „Apache Rose". Een jonge Poolse schipper heeft onlangs, kort na zijn vlucht uit de Poolse kustplaats Kolobrzeg, aan de correspondent in Zwe den van de „Free European Service" te Londen meegedeeld, wat er op het ogen blik in zijn vaderland gaande is. Zijn ge- détailleerde relaas, waarin uiteraard het accent valt op de visserij, leek ons van vol doende belang, om het in zijn geheel te la ten volgen. Onze Poolse zegsman dan ontsnapte met de kotter „SWI58" van de Barka, de op één na grootste genationaliseerde visserij- maatschappij van Polen. De hoofdkantoren van deze maatschappij zijn gevestigd te Kolobrzeg. De Barka, die 110 visserssche pen bezit en ongeveer driehonderd vissers en een twee maal zo groot aantal admi nistratieve krachten in dienst heeft, be schikt over het monopolie voor het bevis sen van de Oostzeehavens tussen Ustka en Swinoujscie. De belangrijkste visgron den van de maatschappij liggen ter hoogte van Bornholm en Christiansund. Naar de schipper meedeelde, zijn de le vensomstandigheden van de Poolse vissers in de loop van de laatste twee jaar aan zienlijk verslechterd. De directie van de Barka, wier ijver om een indrukwekkende productie te bereiken haar deskundigheid op visserij gebied verre overtreft, stelt de vissers onmogelijk te vervullen eisen: zij worden er toe aangezet, steeds harder te wei-ken en zelfs op Zon- en Feestdagen worden zij, al is het. slecht weer of al is er een hevige storm opgestoken, de zee op gestuurd. Ondanks al deze maatregelen is er geen kans op, dat het plan ter opvoe ring van de productie wordt uitgevoerd; in 1950 is weliswaar negentig procent van de voorgenomen productie bereikt, maar dit jaar is de opbrengst aanmerkelijk te ruggelopen, omdat de uitrusting is ver sleten en het moreel van de vissers even eens schade heeft geleden. Onverklaarbare mankementen De vissers keren zich tegen het veel eisende werk, dat zelden voor een korte rust wordt onderbroken, en meer dan eens hebben hun reacties veel van sabotage weg. Onverklaarbare mankementen aan de motoren van de schepen zijn dagelijks voorkomende gebeurtenissen geworden. Het gebeurt meer dan eens, dat zestig procent van de kotters wegens herstel werkzaamheden niet kan uitvaren. De be droevende resultaten van de Barka hebben veroorzaakt, dat de samenstelling van de directieraad nogal eens verandert, zo ver telde de schipper. De vissers worden in tussen door de zogenaamde volkspolitie de „schande voor de werkende klasse" ge noemd en tevens scherp berispt wegens hun „luiheid". Goede vaart en behouden thuiskomst De plaatselijke „veiligheidsbureaux" aan de Oostzeekust eisen van de Barka gede tailleerde lijsten van uitvarende schepen en hun bemanningen. Elke boot wordt voor het vertrek grondig doorzocht; soms duurt zo'n onderzoek uren. Om elke po ging tot ontvluchting onmogelijk te ma ken, mogen de vissers niet meer dan vijf slaty (ongeveer 4,75 gulden), weinig siga retten en voedsel en, behalve hun viskle- ding, geen kleren op hun tochten meene men. De boten moeten in kleine groepen varen om de ene groep de andere te laten controleren. Het is de schippers streng verboden om contact op te nemen met „vreemde" schepen. Destijds zijn er ook grensbewakingspatrouilles aan boord van de kotters gestationneerd, maar sinds zo'n patrouille de bemanning van een boot dwong om naar Zweden te varen is men van deze methode afgestapt. De haven van Kolobrzeg wordt zeer streng bewaakt. Evenals andere havens, is zij omgeven door een drie meter hoge af rastering. De bevolking mag dit gebied niet betreden; zij, die daar werken, krij gen een speciale vergunning. Verder mo gen vacantiegangers zich zonder speciale vergunning niet onder de Oostzeekust in plezierboten ophouden. Dit jaar had men bijvoorbeeld het plan om een gloednieuw visnet van achttien meter lengte naar Leningrad te zenden, waar het zou. moeten prijken op een ten toonstelling ter viering van de Eerste Mei. Op de dag van verzending bleek het m stukken te zijn gesneden. De saboteur is nooit gevonden.. De „Baby" heeft al eens meer „vast ge zeten", al was de stranding op Wangeroog een gans andere zaak dan die, waardoor het jachtje nu in IJmuiden geen kant uit kan. aan. Daar ging de heer Drijver niet mee accoord en hij nam een deurwaarder in de arm. Het bleek daarbij dat Stuyts de IJmui denaar materiaal had voorgehouden, dat eigendom was van een van de vier Duit sers, welke de eigenaar aan boord had. Inmiddels is het verschuldigde bedrag opgelopen tot 1200, omdat er de onkosten van de advocaat zijn bijgekomen. Het gewone sleeptarief ovér ongeveer 25 mijl voor een dergelijk scheepje ligt tussen de 2000 en 2500, maar in deze speciale gevallen neemt men meestentijds het ge middelde van de besomming voor de dagen, dat het vissersschip in touw is geweest voor de sleep. De Belg wilde echter in het geheel niets. Vorige week deed hij zijn eerste bod, na melijk 300, waar de advocaat van de heer Drijver zich evenwel niet mee kon vereni gen. Dit is de lezing van de sleper. De rechtbank zal nu moeten beslissen. Nochtans kan de „Baby" voorlopig niet vertrekken, omdat ten eerste betaling zal moeten geschieden en ten tweede het jaar getijde niet bepaald gunstig is voor een overtocht naar Zuid-Amerika. Burgemeester en wethouders van de gemeente Velsen hebben naar aanlei ding van de ministeriële machtiging besloten, dat de winkels in onze ge meente op 29 en 30 November, 1, 3, 4, 22, 24 en 31 December tot 21,urn- des avonds geopend mogen zijn. De gemeenteraad van Velsen heeft een verzoekschritf ontvangen van J. de Wit te Santpoort tot verlaging van de pachtprijs voor de aan hem voor het tijdvak van 1 Mei 1951 tot 1 Mei 1952 verpachte per celen, weiland en tuingrond gelegen nabij de Uitendaalstraat. Bedoelde pachtprijs bedraagt voor het eerstvermelde kadastrale perceel 300 en voor het laatstgenoemde 148. Het perceel is ook voor het tijdvak van 1 Mei 1950 tot 1 Mei 1951 aan adres sant verpacht geweest voor de prijs van 300, zonder dat hij daar tegen bezwaar heeft ingebracht. Bij zijn schriftelijk ver zoek d.d. 29 Januari 1951 om verlenging van deze pacht, tevens inhoudende de aan vrage om hem het perceel, sectie F, no. 5403 te verpachten, heeft hij niet tegen die pachtprijs gereclameerd noch een pachtprijs voor het laatst vermelde perceel genoemd, zodat aangenomen mocht worden, dat hij ook voor dit tweede perceel accoord zou gaan met een prijs evenredig aan die voor het eerste. Het opgemaakte en door adressant onder- oacMcont.ract is inmiddels door de grondkamer Noordholland goedgekeurd. Dit lichaam, dat de aangewezen instantie is voor het beoordelen van pachtzaken in deze provincie heeft zich derhalve met de bestreden pachtprijs verenigd. In verband met het voorgaande menen B. en W., dat er geen aanleiding bestaat om aan de wens van adressant tegemoet te komen. W. en W. stellen dan ook voor op zijn verzoek afwijzend te beschikken. BENOEMING VAN PERSONEEL AAN DE HUISHOUDSCHOOL In aanvulling op de reeds gepubliceerde lijst van leraressen, die door Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad van Velsen zijn voorgesteld voor benoeming aan de gemeentelijke Huishoudschool wordt meegedeeld, dat ook mejuffrouw P. C. Jan sen is voorgedragen tot lerares in tijdelijke dienst. ADVERTENTIE CONFECTIE EN NAAR MAAT Kloosterstraat 35 - Beverwijk (Dinsdagmiddags gesloten) Naar wij vernemen komt aanstaande Dinsdag de Velsense gemeenteraad onder meer bijeen om de onteigening van het sinds Augustus 1950 om hygiënische rede nen gesloten Velserbad te IJmuiden-Oost (niet te verwarren met het natuurbad „Velserend" in Santpoort) te bespreken. Formeel is het niet nodig, dat de raad zijn fiat geeft aan een eventuele onteige ning, daar de bevoegdheid om de mi nister een onteigeningswet voor te stellen, bij B. en W. berust. (Elke onteigening be hoeft een wet). In dit geval gingen B. en W. van Velsen echter van het gezonde standpunt uit, dat de Velserbad-kwestie te veel consequen ties in zich bergt, om haar buiten de raad om te behandelen. Onder meer komt het probleem van de exploitatie er bij. Deze langverwachte wending in de sle- De Walburgiskerk te Arnhem, waarvan na de bevrijding nauwelijks meer dan de muren overeind stonden, is met de steun van Monumentenzorg geheel gerestaureerd. De aartsbisschop-coadjutor van Utrecht, mgr. B. J. Alfrink, heeft het kerkgebouw 1 dat stamt uit 132S, Woensdag ingewijd. De plechtige consecratie. Zaterdag zal ook de afdeling Velsen van het Rode Kruis proberen de Velsenaren een paar dubbeltjes uit de zak te kloppen voor het geteisterde Italië; een niet zo moeilijke taak in deze „December-tijd" van vrijgevigheid. Nog minder moeilijk als de burgerij even bedenkt, welk een ellen de er momenteel heerst op de vijfduizend vierkante kilometers verdronken land in de getroffen gebieden van het verre land en hoeveel steun die muntstukjes van ons allen kunnen zijn bij de leniging van die nood. Zaterdag wordt er gecollecteerd. Morgen zullen de volgende Velsenaren graag uw naam als medewerker of mede werkster aan deze inzameling notei-en: Mevrouw Cordia, Zeeweg 294, Driehuis; de heren H. La Gro, v. d. Vondellaan 57, Driehuis; A. Nijs, Kievitlaan 5, IJm.-O.; Jaarsveld, Leeuwriklaan 22, IJm.-O.; R. J. v. d. Wurff, Oosterduinplein 74, IJm.-O.; M. Roos, Julianakade 34, IJmuiden en Jac. Tellier, Wilhelminakade 77, IJmuiden. Loodsdiensten staakten de strijd De Westerstorm die gisteren de kust teisterde speelde de scheepvaart danig parten. Bij een windkracht van 10 tot 11 (in de uitschieters) lagen gisteravond 14 schepen plus een bak en een kraan in het kanaal op beter weer te wachten. De loods- dienst voor Hoek van Holland staakte des middags om 14 uur, IJmuiden volgde twee uur later en Vlissingen hield het vol tot 18 uur. De loodsdiensten zijn in de loop van de ochtend hervat. Lichtboeien op stap Diverse lichtboeien zijn door de felle storm losgeslagen. De TSC, die ongeveer 4 mijl van de IJmuidense brulboei af ligt, werd naar de wal geblazen en ook in de Noord raakten verschillende boeien op drift. De brulboei van IJmuiden is in zo verre beschadigd, dat zij geen licht meer geeft. pende aangelegenheid, die vooral voor de Velser zwemverenigingen en ook voor de gemeente zelf heel wat narigheid heeft veroorzaakt, betekent echter niet, dat de overdekte zweminrichting na de eventuele onteigening onmiddellijk geopend kan wor den. Dat kan nog wel anderhalf jaar du ren, werd ons meegedeeld. Langdurig geharrewar Uit het inmiddels verschenen raadsstuk blijkt, dat de gemeente de directie van het Velserbad meermalen de verwaarloosde staat van de inrichting onder het oog heeft gebracht en dat er na het geval van kolen dampvergiftiging op 10 September 1948 herhaaldelijk geprobeerd is de directie tot rede te brengen. Later wilde de gemeente zelfs meehelpen om het bad ten dele te doen restaureren, als de directie eveneens een deel van de „grote beurt" voor haar rekening zou nemen. De agenda van de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op Dins dag 4 December, te 19,30 uur, in het raad huis, luidt: 1. Vasttelling notulen en ver slagen; 2. Ingekomen stukken; 3. Aangaan van kasgeldleningen en machtiging tot het aangaan van rekening-courant-over eenkomsten; 4. Aanvaarding van een bij drage van het Rijk ingevolge artikel 12 der Boswet 1922 voor het landgoed „Velser- beek"; 5. Aanvaarding van een bijdrage van het Rijk ingevolge artikel 12 der Bos wet 1922 voor het landgoed „Schoonen- berg"; 6. Verkoop van grond te Santpoort; 7. Verkoop van grond te IJmuiden (Oost); 8. Verzoek om verlaging van de pachtprijs voor percelen weiland en tuingrond; 9. Aankoop van grond met opstallen aan de Hagelingerweg te Santpoort; 10. Vaststel ling van straatnamen; 11. In exploitatie geven van 54 woningen aan „De Christe lijke Woningstichting Eigen Haard"; 12. Verlenging van de werkingsduur der Ver ordening tot tijdelijke regeling van de ver goeding van ziektekosten voor het ge- meentepersoneel; 13. Herziening van de gastarieven; 14. Onteigening bad- en zwem inrichting „Velserend"; 15. Stichting van een openbare school voor gewoon lager onderwijs aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden; 16. Toestaan van een crediet in verband met de verbouw van de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden (Oost); 17. Benoeming van: a. een leraar aan de Han delsavondschool, b. personeel aan de ge meentelijke Huishoudschool te IJmuiden, c. leden van de Schattingscommissie voor het Grondbedrijf, d. een onderwijzeres aan de Theo Thijssenschool te IJmuiden (Oost). DCIJ-reserves wonnen van ,,'t Noorden" Na een spannende en goed gespeelde wedstrijd hebben de reserves van DCIJ door met 137 van het Haarlemse 't Noorden' te winnen de kans op het afdelingskam pioenschap in de tweede klasse van Haar lem en omstreken behouden. „Opa" v. d. Bos, Heime Langbroek en D. Ott. wisten voor het IJmuider tiental hun partij tot de over winning te brengen. De stand in deze afdeling is nu: 1. DCIJ II, IJmuiden 2. VKD II, Haarlem 3. DOS, Haarlem 4. 't Noorden, Haarlem 5. Sportief, IJmuiden 6. St. Bavo II, Heemstede 7. St. Thomas, Castricum 8. Hoofddorp, Hoofddorp 9. HDC III, Haarlem 10. Beverwijk III, Beverwij 11. Cruquius, Bennebroek 12. Halfweg II, Halfweg 7 11 78—62 5 10 58-42 6 10 80—40 8 9 77—63 5 8 6040 5 8 61—39 6 5 63—37 6 4 53—67 7 4 5585 6 3 45—75 7 3 59—81 7 1 56—84

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7