Haarlems Dagblad Troepen in Korea geloofden wel degelijk aan bestand island accoord met een subcommissie oor ontwapeningsdebat De Amerikaan Jessup aarschuwt voor optimisme Egypte voor de keus gesteld Moerdijkkanaal zou nadelig zijn voor de Nederlandse hayensteden Franse politiek in de arena der Straatsburgse Assemblée Weerbericht blijft van de Po dalen Amerikaanse leverantie van wapens aan Europa BRITS WITBOEK: Meedoen aan defensie of invasie door het Westen in geval van oorlog Conferentie van Syrisch kabinet in gevangenis Het woord is aan Laffe terreur in Duitsland Water Journalisten in Tokio: Ook atoomwapens? Nederlands Belangencomité Winst voor België onbelangrijker, dan voor ons land het verlies Voorpostengevecht tussen Katholieken en Gaullisten jAA RGANG NO 124 ZATERDAG 1 DECEMBER 1951 eaux: Kennemerlaan 154, Telef. Adm. 5437. Lf_ Redactie 5389, na 5 unr: 8061 (K 2560), Losweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Se,Ho°fdredactie en alle afdelingen 15295 («lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Adrnin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 295e JAARGANG No 288 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20. Franco per post 5.70. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie; P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TOKIO, (Reuter). Volgens het jong ste communiqué van het achtste leger is de activiteit aan het Koreaanse front gering. Ter zee en in de lucht blijven de geallieer den in de aanval. Hoewel het hoofdkwartier van de UNO te Tokio van mening is, dat thans een ein de is gekomen aan de onzekerheid over het staken der operaties te land, blijven de journalisten te Tokio critisch gestemd over de wijze waarop de kwestie is behan deld. Zij zijn het er algemeen over eens, dat hun nauwkeurige berichtgeving ten onrechte door hoge instanties is veroor deeld. Vele soldaten geloofden, dat er in feite een bestand was. Velen ontvingen orders in deze zin, aldus verklaren corresponden ten. Zij menen, dat de verwarring aan het front vermoedelijk het gevolg was van een verwarring bij de hoge autoriteiten. Men heeft het gevoel, dat alle betrokken in stanties gepoogd hebben critiek te ontgaan door de pers de schuld te geven. Men zegt, dat generaal Van Fleet heeft toegegeven door persberichten attent gemaakt te zijn op de verkeerde uitleg, die door sommige instanties aan zijn instructies gegeven was. De perssecretaris van president Truman isjinski heeft Vrijdag in de politieke commissie der UNO het bemid- ingsvoorstel van India, Syrië, Irak en Pakistan aanvaard, dat reeds er door de Westelijke mogendheden onderschreven was. In een sub- issie onder leiding van de president der Assemblée Nervo zullen de grote vier naar een synthese gaan zoeken tussen het ontwape- gsplan van de drie Westelijke mogendheden enerzyds en dat van land anderzijds. fel verwacht, dat deze sub-commissie J met haar werkzaamheden zal be- ;?n en binnen een week of twee een itlopig rapport aan de politieke commis si zal kunnen brengen. ijken echter ook in de subcommissie iesprekingen onvruchtbaar dan zal de -eke commissie, die intussen aan het sde agendapunt beginnen kan, de be dingen van het Westelijk plan moeten ratten. üysjinski verklaarde onder meer in zijn „De Sovjet-Unie is bereid een voor ste aanvaarden tot instelling van een snationaal contrölelichaam voor atoom- Jis, waarvoor het vetorecht niet zou Sovjet-Unie is van oordeel, dat een iïctie van alle atoomondernemingen Jadellijk na het sluiten van een con- die moet beginnen." foctna Wysjinski heeft de Amerikaan- delegeerde Jessup nog verklaard, dat de Russische aanvaarding van het com- 'Jsvoorstek, met voldoening begroette, feoon hij bij voorbaat reeds wilde Eschuwen voor misplaatst optimisme. sub-commissie aanvaardt een taak, zo ;«sup, die geen sinecure blijken zal. In jsjinski's rede had de Amerikaanse af- prdigde geen enkel symptoom ont- ïj. dat op een soepeler houding van Rus- in de naaste toekomst zou kunnen zei hij. •ja afloop der zitting hebben wij nog het ;:"1 van de leider der Nederlandse ;dtie gevraagd. De heer D. J. von Bal- geloofde evenmin als de heer Jessup, JjWn de Russische aanvaarding be- jwwen kon als een voorteken van een overeenkomst tussen Oost en West. -0VIGO (Reuter) De Italiaanse heeft gisteravond verklaard, dat zeven dagen de bressen in de langs de Po zullen zijn gedicht, water blijft inmiddels dalen. De Natie van mensen en vee gaat echter rit,* koten en hefschroefvliegtuigen ae achtergebleven bevolking bevoor- •if" het water met de huidige snelheid afvloeien naar de Adriatische zee, is jogelijk, dat het vlakke land in de |J» 'nnei1 een week weer aan de opper- n Komt. Men verwacht echter, dat dit sfi"og.Wel en'2e tijd onbegaanbaar zal de modder. Uww' .Britse> Amerikaanse en Italiaan- ;101 hebben Vrijdag verder gewerkt l grootscheeps plan om van Rovigo, Ptnn Punten, een schipbrug te 4d i verbinding met het getroffen %erti Waarbor§en en duizenden stuks It dr °nserdvee *n veiligheid te brengen hPflgen ^hans nieuwe moeilijkheden q overstroomde gebied in Noord- J?e temperatuur onder het vries- 4e hL Warmeer de vorst doorzet, fetuiffc °°rrad>ng alleen met hefschroef- |IE hunnen geschieden. "allVeï fning door de lucht heeft Pvoorw hmder van de mist, die vrij- '=i hangtUrend boven het getroffen ge- Wysjinski ging op het nieuwe voorstel in, omdat de Sovjet-Unie het zich nu eenmaal niet veroorloven kan, zó zeide dé heer Von Balluseck, enig pacifistisch initiatief van de hand te wijzen. Het feit, dat in de sub-commissie geen pers wordt toegelaten, en zo het propa gandistisch element goeddeels is geëlimi neerd, zou er, dacht de heer Von Balluseck, mogelijk toe kunnen bijdragen, dat het tempo der discussies iets wordt opgevoerd. Het besluit van de Sovjet-Unie om deel te nemen aan besprekingen tussen de grote vier" over ontwapening is over het algemeen gunstig ontvangen door de ver schillende delegaties te Parijs. Men is ove rigens van mening, dat de rede van de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken weinig ruimte laat voor het bereiken van een compromis. WASHINGTON (Reuter). De direc teur van de Amerikaanse defensie-mobi lisatie, Charles Wilson, heeft op een ver gadering van een aantal Europese indus triëlen verklaard, dat de Amerikaanse levéringen van kanonnen, tanks en vlieg tuigen naar de eigen troepen over-zee en naar die der geallieerden thans 2.000.000.000 dollar per maand kosten. Dit getal zou geleidelijk verhoogd en in 1953 verdub beld worden. Onder meer werden zware en lichte tanks en kanonnen van uiteen lopend type geleverd. Ook allerlei typen projectielen, onder meer raketten, en oorlogsschepen, „alsmede producten van de atoomindustrie, welke met goed gevolg in de woestijn bij Las Vegas beproefd zijn" werdén gezonden. Er zou niet alleen ge produceerd worden voor de huidige strijd krachten, doch ook voor reserves. De directeur van het bureau voor mili taire bijstand van het Amerikaanse minis terie van defensie, generaal Olmsted, gaf de volgende cijfers voor levering van goe deren aan Arnei-ikaanse bondgenoten tot 31 October: 8.228 radio- en radarapparaten, 6.907 tanks en pantserwagens, 27.691 vrachtauto's, 643.369 lichte en automati sche wapens, 10.679 kanonnen, 219 oor logsschepen en 1.185 vliegtuigen. Bovendien zijn 12.000 buitenlandse offi cieren en minderen in Amerika opgeleid en zullen nog 14.000 officieren en minde ren in 1952 een opleiding in Amerika ont vangen, aldus de generaal. LONDEN. (Reuter). De Britse regering heeft bfj het parlement een witboek inge diend, waarin wordt gezegd, dat de Britse ambassadeur in Cairo de Egyptische mi nister van Buitenlandse Zaken enige maanden geleden heeft medegedeeld, dat Egypte zal moeten kiezen tussen meewer ken aan een doelmatig verdedigingsplan om een eventuele invasie uit het Noord- Oosten te voorkomen en een invasie van Westelijke mogendheden indien Egypte uit het Noord-Oosten aangevallen zou worden. Voorts wordt in het witboek een over zicht gegeven van de besprekingen en de tussen de twee landen sedert December 1950 uitgewisselde voorstellen om te ko men tot een herziening van het Brits- Egyptische verdrag. In de inleiding van het witboek wordt gezegd, dat het verdrag van 1946, dat het Egyptische parlement heeft verworpen, voorzag in terugtrekking van de Britse troepen binnen drie jaar. Verder wordt er op gewezen, dat het verslechteren van de internationale toestand sedertdien een nieuwe wijze van aanpakken van het pro bleem nodig maakten. De Britse voorstel len van April 1951 voorzagen niet in het terugtrekken van de Britse troepen voor 1956, terwijl de Egyptenaren terugtrek king binnen een jaar wilden, aldus het witboek. In een uitzending van Radio-Caïro is Vrijdagavond een communiqué van het Egyptische ministerie van Binnenlandse Zaken aangehaald, waarin wordt gezegd, dat „Britse strijdkrachten Vrijdag bij Is- Brand in Rotterdamse meelfabriek In de afgelopen nacht is brand uitgebro ken in de nieuwe meelfabriek van de Haka, aan de Rijnhaven in Rotterdam. Zij is, naar men aanneemt, ontstaan door broeiing in een partij jute-zakken.' Een deel der zakken werd een prooi der vlam men. Een ander deel liep waterschade op. De schade bedraagt enige tonnen- mailia negen volle tankschepen in beslag namen. Vier hiervan warén bestemd voor het electriciteitsbedrijf in Cairo, de rest voor de spoorwegen. Te Port-Said heeft Egyptische politie Donderdag in de nabijheid van „Petrus House", de zetel van het havenbestuur, ge schoten op Britse voertuigen. Britse solda ten en officieren hebben uit „Petrus House" het vuur beantwoord. Elders in Port-Said zijn Donderdagmid dag stenen en Molotof-cocktails gegooid naar Britse voertuigen. De Egyptische po litie kwam niet tussen beide. heeft op een persconferentie een tot nu toe ongepublicéerd document voorgelezen, waaruit zou moeten blijken, dat het acht ste leger Maandag een order heeft uitge geven „om de strijd voort te zetten totdat een wapenstilstand getekend is". Een woordvoerder van de UNO heeft verklaard, dat de Noordelijke onderhande laars belang blijken te stellen in een geal lieerde verzekering, dat een verbod tot mi litaire opbouw gedurende een wapenstil stand slechts zou gelden voor vliegvelden en niet voor wegen, havens of fabrieken. Vice-admiraal Turner Joy heeft de Noor delijken echter meegedeeld, dat hij er op zal blijven staan dat een wapenrtilstands- overeenkomst samen moet gaan met een verbod op het aanvoeren van versterkin gen en het vergroten van het oorlogspoten tiaal. Joegoslavië^ betrekkingen met de Cominformlanden PARIJS (Reuter). De Britse afge vaardigde Sir Gladwyn Jebb heeft Vrijdag in de -tweede politieke commissie van de UNO, de commissie ad hoe, er bij de Sovjet-Unie op aangedrongen haar geschil met Joegoslavië te beëindigen. Sprekend over de Joegoslavische resolu tie, waarin er bij de Cominformlanden op wordt aangedrongen grensgeschillen langs vreedzame weg op te lossen en de normale Internationale betrekkingen te herstellen, zeide Jebb, dat een belangrijke oorzaak van spanning tussen het Oosten en het Westen gelegen was in de Russische ge neigdheid om te verklaren „wie niet voor ons is, is tegen ons". Een aantal afgevaardigden uit het Wes telijke kamp steunde eveneens de Joego slavische resolutie. Volgens de Israëlische afgevaardigde was het onmogelijk uit de tegenstrijdige beschuldigingen de waarheid af te leiden, doch men was eenparig van mening, dat er spanning bestaat. De afgevaardigden van Polen, Tsjecho- slowakije en Wit-Rusland gaven Joego slavië de schuld en herhaalden de beschul diging, dat Tito zich aan Amerika had „verkocht", nadat hij economische hulp van de „bevrijders" van Joegoslavië had aangenomen. BEIROET (Reuter). Volgens uit Da mascus ontvangen berichten hebben de leiders van de staatsgreep aan president Atassi gedeeltelijke vrijheid gegeven om onderhandelingen over een oplossing van de crisis te voeren. Zonder hulp van de president kan geen onmiddellijke grond wettelijke oplossing worden gevonden. Volgens vroegere berichten werd de pre sident in feite in zijn paleis gevangen ge houden en weigerde hij af te treden. Volgens de nieuwe berichten trachten de leiders van de opstand nu het ontslag van premier Dawalibi door bemiddeling van president Atassi te bewerkstelligen. Kolonel Sjisjikli zou Atassi hebben mee gedeeld, dat de gearresteerde politici zou den worden vrijgelaten, als de president er in- zou slagen van Dawalibi de belofte van diens onmiddellijke ontslag of van ontbinding van het parlement te verkrijgen. Dawalibi is Vrijdagmiddag uit de gevan genis naar het paleis overgebracht, waar Atassi hem het voorstel van het leger over- Matthias Claudius: bracht, doch de premier weigerde ontslag te nemen of het parlement te ontbinden. Hij stond er op, dat alle gearresteerden vrijgelaten zouden worden. Na aandringen van president Atassi beloofde Dawalibi de voorstellen aan de ministers in de gevan genis te zullen overbrengen, waarna hij weer naar de gevangenis werd overge bracht. Daarop werd de gearresteerde lei ders van de volkspartij toegestaan in de gevangenis te vergaderen om gezamenlijk tot een beslissing te komen. Vrijdagavond kreeg een boodschapper van de president de mededeling mee, dat de ministers nog geen besluit hadden ge nomen. Naar verluidt staan de meesten van hen nog op onvoorwaardelijke invrij heidstelling.. Het comité ter behartiging van de Neder landse belangen bij de Schelde-Rijnver- binding heeft enige voorlopige conclusies van zijn studie over de vraagstukken die het tot stand brengen van dit kanaal met zich meebrengen, bekend gemaakt. In de eerste plaats was het van belang nauwkeurig te onderzoeken in hoeverre van Belgische zijde een recht geldend kon worden gemaakt ten aanzien van een her ziening van de huidige vaarroute via de tussenwateren tussen Schelde en Rijn. Op 20 Mei 1919 stelde de Belgische mi nister van Buitenlandse Zaken op de vre desconferentie te Parijs plotseling de eis van een Moerdijkkanaal. Het ontwerp-verdrag, waarbij deze eis werd ingewilligd, werd op 24 Maart 1927 in de Eerste Kamer der Staten-Generaal verworpen. De onderhandelingen kwamen daarna niet goed meer op gang. De tweede wereldoorlog maakte iedere STRAATSBURG, 1 December. Europa is, men kan het ook in de Raadgevende vergadering van Straatsburg goed zien, nog immer in zichzelf verdeeld door de ver ouderde nationale tegenstellingen en ver keerd begrepen nationaal eigenbelang. Maar men ziet hier ook hoe de samenhang tussen de politiek van de verschillende landen is gegroeid. Want het debat over de herziening van het statuut van de Raad van Europa, dat gisteren heeft plaats ge had, was in diepste wezen een strijd niet alleen om het behoud van het Franse ka binet doch eigenlijk nog immer van de principiële lijn van Frankrijks politiek. De heer De Menthon en zijn vrienden hebben hun voorstel tot het instellen van zeven Europese commissarissen, waarover wij eerder berichtten, thans als amendement ingediend bij de herziening van het sta tuut, en men zag er de voorpostengevech ten in tussen de Franse Rooms-Katholie- ken van de M.R.P. en van de invloedrijke groep van de generaal De Gaulle. Het is duidelijk dat De Menthon bezig is het sta tuut zodanig te amenderen, dat aan de Gaullisten de bezwaren uit de hand worden geslagen, waarmede zij het plan-Schuman en vooral het plan-Pléven wilden laten vallen. De Gaullisten zien dit gebeuren en zoeken dus naar nieuwe argumenten. Het gaat hen immers minder om deze beide plannen dan om de val van de Franse re gering. Als Schuman met zijn Europese politiek zou moeten wijken, dan komt voor hen een kans onder een nationalistische regering onder de leiding van De Gaulle en zijn generaals. Er zijn er hier, die de schimmen van Stresemann en Briand menen te zien rond waren en die denken aan de tijd toen die mannen hebben moeten wijken voor het regiem dat zou uitgroeien tot Hitiers ge- De plechtige onthulling van het door Prinses Wilhelmina aan het gemeentebestuur van Rotterdam aangeboden beeld „Sterker door Strijd", is Vrijdagmiddag in aan wezigheid van tal van hooggeplaatste gasten geschied.- De plechtigheid die plaats had in de Benedenhal van het Rotterdamse Gemeentehuis,-waar het beeld staat opgesteld, werd bijgewoond door de schenkster, Prinses Wilhelmina. Een foto van het ogenblik vaarlijke dictatuur. Terecht heeft dan ook de Nederlandse afgevaardigde P. J. S. Serrarens er op gewezen dat de Britten met verdere afzijdigheid ten aanzien van verschillende Europese landen een verant woordelijkheid op zich laden, die zij in het licht der geschiedenis niet zullen kunnen dragen. Het voorstel tot herziening van het sta tuut plus het amendement-De Menthon zijn gisteren opnieuw naar de Commissie voor Algemene Zaken verwezen, opdat deze op korte termijn de verschillende gemaakte opmerkingen in de tekst kan verwerken. Hoe zeer de spanning hier toeneemt, blijkt uit het feit dat thans ook bondskanselier Adenauer naar Straatsburg komt. Hij zal hier op 10 December arriveren en ook een verklaring afleggen tegenover de interna tionale pers. Landbouw-gemeenschap Gistermiddag is een aanvang gemaakt met de behandeling van het rapport over de eenmaking van de Europese markt voor landbouwproducten en het scheppen van een Europese gemeenschap voor de land bouw. Het rappoi-t werd ingeleid door René Charpentier. Het plan laat, zoals het hier ligt, een aantal vraagpunten open. Men ziet hierin geen bezwaar omdat verschil lende practische zaken beter door deskun digen kunnen worden geregeld dan dat zij in een algemeen verdrag opgenomen be hoeven te worden. Het plan gaat in grote lijn zeker minder ver dan een plan als dat van minister Mansholt. Er is ook een te genvoorstel van de heer Eccles dat zeer weinig inhoudt en dat dus ook allerminst op de steun van de Nederlandse afgevaar digden zal kunnen rekenen. Van Neder landse zijde zal men in het algemeen wel bereid zijn verder te gaan dan het voorstel dat Charpentier gisteren heeft toegelicht, maar men zal het ongetwijfeld steunen, omdat men daarmede een deel van zijn verlangens vervuld zal zien. Hedenmorgen zal over dit onderwerp het woord worden gevoerd door het Nederlandse Eerste Ka merlid mr. W. Rip (A.-R.). De vergaderingen zijn dermate overbe last met sprekers dat wel vaststaat, dat de zitting ook gedurende de Zaterdagmiddag zal voortduren. Nieuwe bijbelvertaling gereed Na zesentwintig jaren vertaalwerk is thans de uitgave van de bijbel in de nieuwe vertaling van het Nederlands Bijbelgenoot schap gereed gekomen. Reeds is een begin gemaakt met de verzending van de meer dan 70.000 exemplaren die vooruit zijn besteld. Het zal echter nog enkele weken duren voordat al deze bijbels in handen van de bestellers zijn. Daarom zal met de officiële aanbieding aan de kerken ge wacht worden tot 16 Januari van het vol gend jaar. Op die dag zullen exemplaren van de nieuwe vertaling waaraan gewerkt is door een veertigtal medewerkers uit vele kerken en richtingen door de voorzitter van het Bijbelgenootschap prof. dr. G. N. W. Grosheide worden overhandigd aan ver tegenwoordigers van de Protestantse kerken. Mr. BUURMAN VRIJGELATEN Mr. H. D. Buurman, die werkzaam is bij de afdeling burgerluchtvaart van het mi nisterie van verbindingen en die de vorige week Woensdag werd aangehouden, is Vrij dagmiddag naar zijn huis teruggekeerd. verdere onderhandeling onmogelijk, maar spoedig na het einde daarvan kwam de zaak opnieuw ter tafel. Zij werd thans in het licht van de Benelux geplaatst. Nadat was vastgesteld dat geen juridische basis voor het Belgische verlangen aanwezig kon worden geacht en in het licht van de Be- nelux-gedachte slechts zakelijke motieven konden wegen, kwam tenslotte het derde vraagpunt aan de orde en wel de economi- che betekenis van het Moerdijkkanaal voor Nederland, België en Luxemburg ge zamenlijk. De havens in Nederland en België heb ben een geheel verschillende structuur. Ook haar betekenis voor de Nederlandse en de Belgische samenleving is geheel ver schillend. Wat in België aan belangrijke industrie aanwezig is draagt grotendeels een „auto noom" karakter, dat wil zeggen, baseert zich direct of indirect op de in de bodem aanwezige grondstoffen. Een zeer groot deel van het economische leven van Nederland is nauw verweven met en afhankelijk van de havens en haar positie in de internationale verkeersstro men. De samenhang tussen havens en eco nomische leven is in Nederland dus ge heel anders dan in België. Het comité kwam tot de volgende vier belangrijke conclusies: België kan met betrekking tot het Ant- werpen-Moerdijkkanaal geen enkel recht laten gelden. Ook in het licht van de Benelux kunnen slechts zakelijke motieven bij de beoorde ling van het Antwerpen-Moerdijkkanaal gelden. Voor de Nederlandse havens betekent een zo groot mogelijke deelneming aan het transitovervoer de enige mogelijkheid om het havenverkeer op peil te houden. Het handelsverkeer is. vooral door de ontwikkeling in Indonesië, één van de be langrijkste pijlers van de Nederlandse wel vaart. Het comité is van mening dat als een Antwerpen-Moerdijkkanaal tot stand zou komen en indien hiervoor transitover voer van de Nederlandse havens naar Ant werpen zou worden afgeleid, de gevolgen daarvan voor Nederland bijzonder nadelig zouden zijn.' De vermindering van de betekenis dei- Nederlandse havens zou haar invloed doen gelden door het gehele economische leven van ons land. De handel zou aan betekenis inboeten, en de industrialisatiemogelijk heden zouden voor Nederland ernstig worden aangetast. Voor België zou de winst uit deze ver- keersafleiding echter veel minder groot zijn dan voor ons land het verlies. Behalve deze zeer verreikende en onge twijfeld voor Nederland meest gevaarlijke consequenties van een AntwerpenMoer dijkkanaal brengt dit voor ons land mee: Het verlies van een deel der kapitalen, die thans in het Amsterdam-Rijnkanaal zijn geïnvesteerd. Het verlies van een deel der kapitalen die in de Amsterdamse en Rotterdamse haveninstallaties zijn gestoken en het ver lies van werkgelegenheid in en om de havens van Amsterdam en Rotterdam. Het comité meent dan ook dat een ka naal, dat aan het geheel van de Benelux niet anders dan economisch nadeel kan brengen en slechts aan een klein onder deel van deze Benelux-gemeenschap de Antwerpse haven voordeel, onvoorwaar delijk zou moeten worden afgewezen. Het comité zegt nog slechts een aanvan kelijk oordeel te hebben. Zijn studies zijn op dit punt nog niet voltooid. IJmuider Courant kjojdredacteur van het dagblad Bremer Nachrichten" uit Bremen, dr. Adolf ird, is het slachtoffer geworden van een geheimzinnig complot dat per post -ju rondstuurt, die er uitzien als onschuldige paketten. Toen hij de zegels van [■■dje verbrak volgde een hevige ontploffing die hem doodde, zijn kunstredacteur dj en zijn secretaresse licht verwondde. Ook op het postkantoor te Eystrup bij ■wer waren bij ontploffing van een soortgelijk, geheimzinnig paketje, slachtoffers treuren. Men denkt aan activiteit van nazi's. De ontploffing veroorzaakte blijkens deze foto een grote ravage in het bureau van de hoofdredacteur. (Telefonisch van onze correspondent in Parijs) Jen door dit nieuwe orgaan enig spectief voor een concrete overeen- pt zou kunnen worden gevonden, dan J behandeling der beide ontwape- splannen aan de politieke commissie Sokken worden. De vrijheid bestaat erin, dat men alles kan doen wat een ander niet schaadt. (Van een ■speciale verslaggever) waarop Koningin Juliana het beeld onthult. OOÖOOCOOOOOOOOr IETS KOUDER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt te 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tijdelijk krachtige wind, hoofd zakelijk tussen West en Noord. Iets kouder, vooral des nachts. 2 December Zon op 8.26 uur, onder 16.32 uur. Maan op 12.17 uur, onder 20.10 uur. 3 December Zon op 8-27 uur, onder 16.32 uur. Maan op 12.41 uur, onder 21.42 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 December Hoog water: 4.54 en 17.13 uur. Laag water: 0.32 en 12.55 uur. Zondag 2 December Hoog water: 5.46 en 18.05 uur. Laag water: 1.19 en 13.45 uur. Maandag 3 December Hoog water: 6..36 en 18.59 uur. Laag water: 2.10 en 14.34 uur.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1