VSV en Vitesse lieten matig spel zien 10 CADEAU Derdeklassers uit Kennemerland Kort voor het einde doelpuntte ZFC uit een strafschop tegen Stormvogels Clowntje Riek Zelfs de Sint staat er paf van JOH. MEIJER EN ZN Visserij-varia „Vlucht voor Marion" „DE KLEINE BIJENKORF" Goed Autorijden I U SLAAGT i Juwelier DE GROOT Hockey Gymnastiek FEUILLETON (2-0) MAANDAG 3 DECEMBER 1951 VSV heeft 't Zondag op eigen terrein tegen Vitesse wel wat te kalm opgevat. Welis waar hebben de Velsenaren niet verloren, niaar het heeft toch niet veel gescheeld. Vitesse kreeg betere kansen en velen dachten zes minuten voor het einde, dat de bezoekers zouden winnen. Doelman Van der Wint liet de bal uit zijn handen vallen, toen linksbuiten G. Jansen in zijn buurt stond. Deze kreeg gelegenheid in het lege doel te schieten, doch de bal ging tegen de lat. De samenwerking in de voorhoede was onvoldoende. Van der Kuil op de rechter vleugel kon niet tegen linksachter Alberts op en daardoor ging er niet veel kracht van de voorhoede uit. Bij Vitesse was spil Hendriks bijzonder op dreef en na de her vatting trad hij tijdens een overwicht der thuisclub bijzonder actief op. De achterhoede van VSV wisselde goede met minder goede ogenblikken af. In de eerste helft werden enkele malen fouten gemaakt, waarvan de Arnhemmers geen gebruik gemaakt. Het begin was voor VSV, doch toen de bezoekers zich hadden ingewerkt volgde een gelijk opgaande strijd. Na een kwartier spelen kreeg rechtsbui ten D. Herberts van Vitesse de eerste kans van de strijd. Hij ging er snel van door, loste ven verre afstand een schot, maar doelman Van der Wint was op post. De spelers van Vitesse spanden zich meer in, werkten harder en zaten beter op de bal dan de Velsenaren. De verdedi gingen bleven echter de baas en doelpun ten bleven uit. Met rust was de stand 0-0. Na de hervatting was de strijd iets aan trekkelijker. De Velsenaren speelden tech nisch beter dan Vitesse. Het spel in de voorhoede was echter van weinig beteke nis en kansen gingen verloren. De Velser middenlinie was prachtig op dreef en zette de voorhoede steeds aan het werk. Het spel van de Arnhemse verdediging viel op en speciaal was Hendriks in goede vorm. Hij onderbrak verscheidene aanvallen. Daarbij werd hij goed terzijde gestaan door de achterspelers H. Herberts en Alberts. Verder had de verdediging succes met de Velsenaren buitenspel te zetten. D. Herberts ging er eens alleen van door, passeerde linksachter Kunst, maar hij schoot de bal nog naast. Het spel bij VSV verslapte enigszins en het gevolg was, dat Vitesse in'de aanval kwam. Succes boekte de ploeg niet. De strijd bleef spannend en velen dach ten zes minuten voor het einde, dat aan die spanning een einde zou komen. Toen doelman Van der Wint ver uit zijn goal was gelopen en de bal uit zijn handen ♦♦•••••♦♦•♦•♦♦♦♦♦♦O»»»»»»» Bij elk besteed bedrag aan speel goederen Ook verkoop op Centraal Spaarfonds zegels. liet vallen voor de voeten van G. Jansen en deze de bal maar voor het inschieten had. Het leer ging echter tegen de lat. Er volgde nog een gevaarlijk ogenblik, want G. Jansen gaf een voorzet, dochvook thans schoot D. Herberts naast. Deze sensationele ogenbliken inspireerden de Arnhemmers om in de patste minuten er nog een extra schepje op te gooien. VSV moest zich ter dege inspannen, maar ook in de tweede helft werd er niet gescoord, zodat het ein de kwam met de stand waarmee gegonnen was. DUYN'S AUTORIJSCHOOL VVB speelde tegen J. H. Kwartier 4-4 De Breesapers, die tegen Jan Hanzen- kwartier in Amsterdam met een gewijzigde ploeg uitkwamen, hebben na eerst een 4-1 achterstand te hebben weggewerkt in de laatste minuten nog bijna het volle dige succes aan hun kant gehad. Direct van de aftrap af kwam de bal bij Oosterveen, die laag voorzette en Hoen ge legenheid gaf te doelpunten (01). Na een kwartier kopte de Amsterdamse midvoor de bal over Van Veelen is het doel (11). Dit was voor de gastheren het sein tot hef- tige.aanvallen, die de achterhoede van VVB op het gladde veld voor moeilijke proble men stelden. Vooral de linksbuiten was ge vaarlijk en hij bracht de stand op 21. Hierna scoorde Both, doch dit doelpunt van VVB werd wegens buitenspel afge keurd. JHK kwam meer in de aanval. De geheel op rechts spelende linksbinnen scoorde met een laag schot het derde doel punt (31) en twee minuten voor de rust werd v. Veelen voor de vierde maal ge passeerd. Wegens een botsing viel de VVB- midvoor uit en werd na de hervatting niet onverdienstelijk door Versluis vervangen. VVB nam direct het spel over en via de rechtervleugel kwam de bal bij v. Loon, die de stand op 42 bracht. Uit een vrije trap van Bruinzeel belandde de bal twee keer tegen de lat. Daarna doelpuntte Ooster veen (43). JHK trachtte het spel te ver plaatsen, doch VVB was het terrein mees ter en vijf minuten later onderschepte de doelman van JHK een voorzet van rechts onvoldoende, waarna twee VVB'ers de bal in het doel schoten (44). IEV won van Heemstede De ontmoeting IEV—Heemstede was een prettige wedstrijd, waarin de ploegen niets voor elkander onder deden. Het spel beperkte zich in de eerste helft dan ook tot het mid denveld. De verdedigingen zorgden er voor, dat de rust met blanke stand inging. Na de hervattinig kreeg de thuisclub spoe- Velsen verliest van De Meteoor Het gaat Velsen de laatste tijd niet voor de wind. Tegen het toch heus niet zo sterke De Meteoor werd opnieuw een ne derlaag geleden. In de eerste helft ging de strijd over het algemeen gelijk op, maar Velsen, dat ditmaal Bakkum niet had op gesteld, kreeg de beste kansen. Het begon met een strafschop, die geen succes op leverde, doordat de doelman der gasten het schot van Braam stopte. Daarna werd een doelpunt van Donker afgekeurd. Wel hield de thuisclub het beste van het spel, maar tot doelpunten kwam zij niet. Ook in de tweede helft was er van krachtsverschil niet veel sprake. De be zoekers gaven echter een iets betere partij en toen zij door middel van Trinus Hole wijn de leiding namen zag het er donker voor Velsen uit. De kans keerde echter toen Braam voor de gelijkmaker zorgde, maar in de spannende strijd om de zege bleven de bezoekers in de meerderheid. Knierdijk verschalkte uit een vrije schop de Velser doelman. Wat Velsen hierna ook probeer de, alle pogingen bleven zonder resultaat zodat Velsen met 21 verloor. BeverwijkRipperda 1-1 Het was te verwachten, dat Beverwijk van de eveneens in de kopgroep huizende Haarlemse ploeg hevige tegenstand zou ontmoeten. Dit kwam vooral in de eerste helft tot uiting. De bezoekers hadden toen vrijwel steeds enig overwicht, vooral, om dat zij meer enthousiasme aan de dag leg den dan de thuisclub. Het doelpunt, dat voor de pauze werd gescoord, was dan ook een treffer van de Haarlemmers. De ge vaarlijke midvoor Chr. Dreijer loste een schot, dat op de onderkant van de lat af stuitte. Doelman Raaf zag kans de bal nog weg te werken, maar Dreijer schoot op nieuw en passeerde toen de Beverwijkse doelman. Een tweede doelpunt voorkwam Korenstra op de doellijn. Volkomen in overeenstemming met de krachtsverhou ding ging de rust in met een 10-voor- sprong voor de bezoekers. Na de hervatting was Beverwijk het beste op dreef. De Haarlemse achterhoede, waarin de oud-in ternationaal Van der Linden de rechts-, achterplaats bezette, kreeg het hard te ver duren. Na een kwartier had Van Zutfen bij een doelworsteling succes. Het zag er toen naar uit, dat de Beverwijkers zouden gaan winnen. Het schieten was evenwel slecht verzorgd. Hegman in het Ripperda- De voorspelling, dat Stormvogels het tegen ZFC verre van gemakkelijk zou krijgen, is uitgekomen. Ër werd met 1-0 verloren, al mogen we er direct aan toevoegen, dat een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Hoe het kwam, dat de voorhoede, die tegen West-Frisia zo productief was, het ondanks het feit, dat de opstelling dezelfde was, ditmaal niet tot een doelpunt kon brengen? In de eerste plaats, omdat de Zaanse verdediging veel hechter bleek te zijn dan van de Enkhuizer club; vooral spil Kuiper en linksachter Kabel bleken niet gauw uit hun evenwicht te brengen. Voorts bleef het spel van Luppens wiens eerste optreden tegen West-Frisia zulke goede verwachtingen had verwekt, beneden het middelmatige en daar ook De Boer niet zo op dreef was en de goal-getter van veer tien dagen geleden, Angenent, absoluut niet tegen Kuiper was opgewassen, ligt het voor de hand, dat de Zaanse doelman voor niet al te lastige problemen heeft gestaan. Eén uitzondering op deze regel willen we even vermelden. Dat was in de tweede helft ZFC leidde met 1-0 toen Lup pens onverwacht een vliegend schot loste. Doelman Jakket stopte het echter op schit terende wijze. Ook Kraak heeft het niet druk gehad. Wel speelde de Zaanse voorhoede een pit tiger partijtje maar het binnentrio hield het spel vaak te kort en dit was een kolfje naar de hand van Snoeks sr. Ook Venus deed het op zijn nieuwe plaats rechts half verre van slecht en Van den Oever,' voor het eerst in dit seizoen weer present, deed tal van goede dingen, hoewel hij na tuurlijk nog niet de oude was. Voor de rust kreeg de voorhoede van Stormvogels een paar prachtige kansen, die echter door slecht schieten verloren gingen. De vleugelspelers van ZFC zagen in deze periode een aantal voorzetten door Kraak krachtig het veld ingestompt. Een hard schot van Driehuis ging tegen de paal. In de tweede helft was het spel ook aan de zijde van Stormvogels wat levendiger. Toch dient erkend dat de verdediging van Stormvogels zich meer moest inspannen dan die van ZFC. De vele hoekschoppen op het IJmuider doel waren daarvoor het be wijs. Toch zag het er naar uit dat de strijd puntloos zou eindigen, want schotvaardig heid was ook niet het sterkste wapen van ZFC. Een tiental minuten voor het einde echter beging Kraak een overtreding tegen rechtsbinnen Klaassen, die de over treding dan met een strafschop werd „gehonoreerd". Aanvoerder Kuiper schoot hieruit de bal feilloos langs Kraak, zodat ZFC met 1-0 won. Klaassen raakte bij de botsing zodanig gewond dat hij per ziekenauto naar zijn woning te Oostzaan moest worden ver voerd. Hij had een hersenschudding opge lopen. Kraak had getracht de bal weg te stompen doch sloeg tegen het hoofd van Klaassen. doel had niet veel moeite de weinige schoten onschadelijk te maken. Dat de paal hem daarbij eenmaal te hulp kwam was een gelukje, dat iedere doelman van tijd tot tijd toekomt. Vitesse versloeg Kinheim met 3-0 De met spanning tegemoet geziende wed strijd tussen Vitesse en Kinheim is een over winning voor de Castricummers geworden. Over het algemeen gaf de thuisclub de toon aan maar de achterhoede van Kinheim met haar rechtsachter aan het hoofd stond een grotere overwinning in de weg. De eerste aanvallen waren voor de Vel senaren en gaandeweg kwamen de Castri cummers meer in de aanval zonder dat zij resultaat konden boeken. Langzamerhand kwam Kinheim opzetten en loste zonder succes enige goede schoten. Door te lang treuzelen gingen ettëlijke kansen van de thuisclub verloren. Het eerste doelpunt ontstond na veertig minuten spelen. Met verrassende snelheid sneed de voorhoede van Vitesse door de ver dediging der gasten. H. Eickhof gaf de bal op tijd aan A. v. d. Valk af die met een hard schot de doelman der gasten passeerde (1—0). Vitesse bleef na de hervatting de toon aangeven. Na 25 minuten lostte H. Eickhof een schot dat ten dele door de doelman van Kinheim werd gestopt. Dezelfde speler was er vlug bij om de bal in het doel te laten verdwijnen 20. De rechtsachter der bezoekers die zich uitstekend \veerde ging het na dit doelpunt in de voorhoede proberen. Moest de achter hoede van Vitesse hierdoor wel meer werk verzetten aan de andere kant kreeg de ver dediging het eveneens zwaar te verduren. Een der verdedigers van de Velsenaren schoot na 35 minuten spelen de bal in eigen doel (3—0). Met Kinheim in de aanval kwam het einde. DEM verspeelde een punt aan Halfweg DEM heeft tegen het zwakke Halfweg een puntje verspeeld na een zeer slecht gespeelde wedstrijd. We konden ons niet aan de indruk onttrekken dat DEM het wat al te kalm aan deed en daardoor vormde Halfweg een volwaardige tegenpartij zon der echter tot groots spel te kunnen komen. Het begon goed voor DEM, dat door Appel de leiding nam, maar vrij sproedig had Halfweg de gelijkmaker gescoord door toedoen van Kloos. DEM bleef het beste van het spel houden en na vele vergeefse pogingen hielp Van Lieshout de thuisclub opnieuw aan een voorsprong. Weer maakte Halfweg gelijk, maar hieraan had de Wij- ker verdediging grote schuld. Een fout in de achterhoede strafte De Graaf af zodat met 22 gedraaid werd. Na de pauze was het spel van nog minder gehalte dan daarvoor. Er werd bepaald slecht gespeeld en zowel DEM als Halfweg lieten kansen voorbijgaan. Tegen het einde kwam er weer wat meer geestdrift in de gelederen maar wat men aan beide zijden ook probeerde, het bleef allemaal zonder resultaat. Het einde kwam met 22, waar mee beide partijen tevreden kunnen zijn. In deze wedstrijd moest J. Pauwels van Halfweg wegens het breken van zijn scheenbeen de strijd staken. Kostbaar punt voor Wijk aan Zee In de moeilijke strijd tegen CSV heeft Wijk aan Zee een puntje in de wacht ge sleept. Maar als men bedenkt, dat de club uit de kustplaats een voorsprong van 31 noteerde is het toch wel jammer dat de volle buit nog verloren ging. Vooral in de eerste helft gaf Wijk aan Zee de toon aan. Met snelle open aanvallen werd het doel van C.S.V. bestookt en met succes! Wan het duurde niet zo lang of middenvoor Vrijburg passeerde de doel man van CSV met een zuiver schot. Toen kort daarop rechtsbuiten De Winter de stand op 20 bracht zag het er zeer gunstig uit voor de thuisclub. Nog voor de rust keerde het getij doordat CSV door Van Kimmelhaar de stand tot 21 terugbracht. Na de pauze had Wijk aan Zee aanvan kelijk weer het beste van het spel. Weder om doelpuntte Vrijburg en tot twintig mi nuten voor het einde bleef de voorsprong van 31 gehandhaafd. Toen verslapte het spel van de thuisclub enigszins en daarvan profiteerden de bezoekers. De middenvoor maakte er 32 van en het hevige offensief dat op dit doelpunt volgde werd met succes bekroond. Een hoekschop op het doel van Wijk aan Zee werd de thuisclub noodlottig want het leder draaide in het doel. Daar door werd de stand 33, waarmee tevens het einde aanbrak. Terrasvogels stelde teleur Het toch altijd wispelturig spelende Terrasvogels heeft voor de variatie weer eens een sprekende nederlaag geleden. Het lag in de lijn der verwachtingen, dat de Vogels het niet gemakkelijk zouden hebben tegen O VVO, maar dat het een nederlaag van 52 zou worden, hadden we niet ver wacht. Feitelijk leek Terrasvogels met de rust al een geslagen ploeg. Toen had O VVO reeds een voorsprong van 30, zulks als gevolg van zwakke ogenblikken in de Sant- poortse verdediging, waarin het trouwens de gehele wedstrijd niet zo goed klopte. Na de rust verkleinde Röbken echter de achterstand tot 32, maar juist, toen we aan de gelijkmaker dachten, bracht O VVO de stand op 42. Vlak voor het einde moest Akkerman, die tal van lastige scho ten fraai had gestopt, voor de vijfde keer de bal uit het net halen (52). Voor de kinderen Kwaliteitsoverhemden, vast boord, in pasteltinten 7 gg TEL. 4453 MODES IJMUIDEN dig een overwicht. Nochtans zag de voor hoede van IEV voorlopig geen kans om erg gevaarlijk te worden. Eerst na 20 minuten had Prinsen onverwacht succes, toen de Heemsteedse doelman het tamme schot ver keerd beoordeelde (10). Even later plaat ste Prinsen de bal hoog voor het doel van Heemstede. Een achterspeler veranderde het leer van richting en de stand werd 2—0.. IEV bleef sterker, maar hoewel de druk op het Heemsteedse doel veel gevaar op leverde kwam in de stand geen wijziging meer. Strawberries (heren) verloor van BMHC II Het eerste heren-elftal van Strawberries verloor volgens de verwachting met 31 van B. M. H. C. II. De linksachter was te lang zaam tegenover de jeugdige en snelle voor hoede der tegenstanders, terwijl de voor hoede van Strawberries nog steeds niet op elkaar ingespeeld is. Het tweede heren-elftal speelde uit tegen H. B. S. II en won verdiend met 3—0, on danks enige invallers en het ontbreken van de uitstekende doelman H. Wensink. De thuiswedstrijd van het derde tegen Pinoké IV leverde een duidelijk overwicht van Strawberries op, maar toen het met 3—0 voorstond, viel de linksachter van Pinoké na een botsing met zijn eigen doelman zo ongelukkig, dat hij zijn been brak en de wed strijd afgebroken moest worden. Heren IV verloor met 30 van B.M.H.C. VI, eveneens volgens de verwachting. Het eerste dames-elftal speelde tegen Pinoké, en won met 51. Alle speelsters van de voorhoede konden één doelpunt maken. De spil, mejuffrouw Verlaak, kan op een uit stekende wedstrijd terugzien en het gehele elftal vormde een uitstekend samenwerkende ploeg. Het tweede elftal verloor van Pincké III met 6—1. De uitslag is mogelijk iets geflat teerd, maar de nederlaag is zeker verdiend. De nieuwe doelverdedigster moet nog gele genheid hebben om aan het veranderde spel peil te wennen. Mejuffrouw A. Schipper kweet zich op uitstekende wijze van haar taak als spil. Dames III speelden tegen Leiden III en wonnen met 31, na een vlot gespeelde wed strijd. Tegen de verwachting in, kon Eechtrop niet van dames V winnen en Strawberries won met 40. De doelverdedigster verrichtte goed werk en behoedde haar doel voor een doorboring. SSH won tweekamp van Hercules Hebe De tweekamp tussen de verenigingen SSH (Velsen-Noord) en Hercules Hebe (Wormerveer), die Zaterdagmiddag in het gymnastieklokaal van de Da Costa-school aan de-Noorderlaan voor de derde maal is gehouden heeft SSH voor de eerste maal in het bezit van een prachtige wisselbeker gesteld. De gasten uit Wormerveer werden ver welkomd door de heer K. Monné, voorzit ter van SSH, die hoopte, dat onder de lei ding van de heer H. van Wijnen een spor tieve strijd zou worden gestredeji. Direct volgde de wedstrijd, waarbij spoe dig bleek, dat de gasten gewend waren met ander materiaal om te gaan. Er werd vaak heel goed werk getoond. Van de dames eerste gelid gaf vooral mevrouw HollenbergRond uit Wormerveer mooie staaltjes gymnastiek, die in de vrije oefe ningen van zeer goed gehalte waren. Op merkelijk was de fraaie prestatie van de 67-jarige gast J. Dibbets, die nog altijd een zeer actief gymnast is. Er werd met zes groepen gestreden in vijf oefeningen, te weten rek, brug, ringen, paardsprong en vrije oefeningen, alleen in dividueel voor de eerste gelederen dames en heren. Voor rek kreeg SSH totaal 173 V2 punt, Hercules Hebe I62V2 punt; brug: SSH 167 punten," HH 160 punten; ringen: SSH 177 punten, HH 170'/2 punt; sprong: SSH 86 punten, HH ^9l/2 punt; vrije oefeningen: SSH 19 punten, HH 25 punten. De totalen voor SSH en Hercules Hebe waren: dames eerste gelid respectievelijk 66punt en 77 punten; dames tweede ge lid 1331/2 punt en 129 punten; meisjes 188!/2 punt en 175>/2 pnt; heren eerste gelid 34i/2 punt en 39 punten; heren tweede gelid 85i/2 punt en 73 punten; jongens 114 punten en 1031/2 punt. Door deze uitslagen verkreeg Hercules Hebe totaal 597 punten en SSH 6221/2 punt, zodat de Velsense vereniging met 25 punt verschil de wisselbeker verwierf. De persoonlijke uitslag was: Dames le gelid D. HollenbergRond, Hercules Hebe 411/2 punt; 2e gelid C. Kist, Hercules Hebe 271/2 punt; meisjes: J. Kruk, SSH, 291/2 punt; heren le gelid J. Koelman, Hercules Hebe, 38i/2 punten; 2e gelid J. Dibbetsi Hercules Hebe, 29i/2 punt; jongens F. Boe- vink, SSH, 30 punten. Hoge koers. Ook Zaterdag bW de pry zen in IJmuidens hal hoo« H.r meest in trek was de schol, die een'fah.f achtige koers haalde. De grote EJS (voorde export) tot 95 per kist en ze de klemmiddel kwam op dit fantast niveau, terwijl de kleintjes nog 63 kist noteerden. De wijting kon het <W geringe rondvisaanvoer brengen M f per 50 kilo. De verse haring, die noe f voorradig blijft als gevolg van de onver" wachte binnenkomsten van enkele 10<J« noteerde aanvankelijk 20 per kist m!. daalde in latere afslagen tot 15. De not? ring voor de fijnvis bleef eveneens aan stijve kant met 4.45 per kilo voor de lan tongen en 1.50 per kilo voor de ZZ slips. De totale aanvoer voor de Zaterd markt bedroeg 3000 kisten, waarvan 1 fijnvis, 120 schol, 4 schar, 2200 haring wijting en 10 kabeljauw en gul, Vele kleintjes maken een grote Hoe- wel de totaal-aanvoeren vandaag niet ee ring waren, de vangsten per schip blijven nog steeds onder de middelmaat. Voor vroege beurt kwamen aan de afslag Claesje met 50 kisten schelvis en piepL 40 wijting, 10 kabeljauw en gul, 15 stu stijve kabeljauwen, 25 koolvis, 10 makrev 30 heek en 5 kisten rog en vleten; de Vi'os met 110 schelvis en piepers, 130 wijti 130 koolvis en 60 heek; de Catharina Du vis met 100 schelvis en piepers, 130 wij ting, 130 koolvis, 150 makreel en 30 haai' de Tubantia met 60 schelvis en piept 145 wijting, 85 stuks stijve kabeljauw 15 haring, 45 koolvis, 60 makreel en rog en de Shamrock met 15 wijting, 30 schol, 600 kilo tong en 15 kisten diversen, Verder losten twee haringloggers vroeg,' die samen voor 800 kisten haring zorgden en één logger,, die 45 kisten wijting, 45 schol, 200 kilo tongen en 10 kisten diver sen opleverden. Voor de late beurt kwr,- men aan de afslag een kotter met 30 kisten diversen en zestien loggers met 9000 kilo tong, 162 kisten schol, 28 wijting, 16 schar, 10 schelvis en 220 diversen. In en uit. Zaterdag kwamen binnen KW. 47, 155, 70, 107, 34, 147, 22, 122,5 170, 37, 167, 86, 125, RO. 1, KW. 161, BU! 33, KW. 45, 84, 69, 108, 24, 133, 51, 130, 166, 64, RO. 9, KW. 114, 169, 42, 91,162, 65, 19, LJm. 74, 129. Naar zee vertrokken] nog de HD. 79 en de KW. 78. Polen De Poolse trawler GDY, 11 heeft Zaterdag te IJmuiden het kompas bij laten stellen. Binnen kwam de S.W, 1 L04 Zoute haring. Zaterdag werden door de haringloggers de volgende hoeveelhed gezouten haring aangevoerd. De Katwi 22 met 222 kantjes, de KW. 122 met 17 de KW. 5 met 465, de KW. 170 met 39 de KW. 37 met 100, de KW. 167 met 5 de KW. 86 met 320, de KW. 161 met 31 de KW. 130 met 204, de KW. 42 met 37ÖJ~ de IJm. 74 met 40, de Katwijk 7 met 2C' Afwachten. Tot Zondagmiddag 5 u waren van de trawlervloot voor de Di dagafslag geen trawlers bekend. Marktberichten. Prijzen: Gr. to 4.45-3.95, grm. tong 3.15-2.75, kim. to 2.55-2.45, kl. tong I 2.32-2.15, kl. tong 1.57-1.41, tarbot I 2.80-2.50, alles per kilo- gram; tarbot III 62, tarbot IV 56, gr. scho 82, grm. schol 94, kim. schol P4, kl, scho I 77-71, kl. schol II 69-31, schar 40-12,55, v. haring 20-13, wijting 42-29, kl. gul 30, kl. haai 22-21, alles per 50 kilogram. Aan voer: 155 kisten tong en tarbot, 120 schol, 4 schar, 430 pilchards, 2235 haring, 38 wij ting, 10 kabeljauw en gul, 3 haai en 10 diversen, totaal 3005 kisten. Besommingen RO. 2 1270, HD. 79 7230, KW. 28 1060 KW. 26 .1580, KW. 59 ƒ910, KW. 15, 2360, KW. 107 1070, KW. 16 2720 BU. 33 ƒ1190, KW. 34 2640, KW. 10 1950. Verse haring: Sch. 140 1890, KW 122 ƒ5620, KW. 22 5340, KW. 37 ƒ1900 KW. 147 1460, KW. 70 4320, KW. 4 4120, KW. 140 900, KW. 5 950, KW 4' 1470, KW. 32 2850, KW. 170 8J KW. 167 790, KW. 138 ƒ160, KW. 86 520, KW. 161 1450. Een pracht sortering Horloges, klokken, wekkers enz. Goud- en zilverwerken. Gero-artikelen in grote keuze. in vertellen wat ik vannacht gedroomd Ik ben er zeker van dat je er iets va je boek zult kunnen gebruiken.... Zo zou het gaan. Neen, Marion was slist niet mijn inspirerende geest. „Wel," zei Marion. „Ik geloof dan» duidelijk genoeg geweest ben. Ik oe reid om mijn tijd ervoor op te ou c Zullen we samen een knus hötell uitz 57, en er volgende week heengaan. Ik» wel voor je in orde brengen. Het wa verkeerd van je om er zo stiekum uit te gaan en mij in ongerustheid „Luister eens, Marion," zei ik „We zijn goede vriendinnen en ik helemaal niet het hoofd stoten, moet bedenken dat ik een vrij m en kan gaan en staan waar ik wu de politie achter mij heen te krijg (door JOS LODEWIJKS) 27) Eindelijk had hij die relatie gevonden: Een hooggeplaatst regeringsambtenaar, wiens sympathie voor Vandearn onont beerlijk was uit zakelijk oogpunt. De man was vijf-en-vijftig en bovendien zeer onaantrekkelijk, maar dergelijke omstan digheden golden bij Vandearn niet als van overwegend bezwaar. Hij kwam naar Ne derland om Victoria's schepen te ver branden. Dorn had immers hier niet stil gezeten en de familie van Victoria's moe der ingelicht over de gang van zaken. Hij wilde proberen Victoria op een of andere manier aan de macht van Vandearn te onttrekken, en hoopte dat die familieleden iets zouden willen doen. Vandearn kreeg daar de lucht van hij kreeg overal lucht van en ging persoonlijk naar Nederland om dit zaakje in het reine te. brengen. Het zou hem wellicht gelukt zijn met veel geld ook in dit opzicht Dorn de pas af te snijden. Het was Dorns laatste hoop, want na de terugkomst van Vandearn in Zuid-Amerika zou dat huwelijk moeten plaats hebben. Dorn schijnt gemerkt te hebben dat hij geen kans had om die familieleden te bewegen, iets tegen Van dearn te ondernemen. Daarom ging hij tot de laatste mogelijkheid over: Moord. Jam mer dat hij nog niet weet hoe de angina pectoris hem vóór was." Mevrouw Marter vroeg Vonk en mij te blijven eten in haar eigen vertrek en wij dineerden tamelijk uitvoerig. Het was zo iets als een feestdiner, ofschoon er geen speeches werden afgestoken. Vonk werd tweemaal van tafel geroepen voor een telefoongesprek. Vermoedelijk werd hij op de hoogte gehouden met de stand van za ken betreffende de nasporingen naar Dorn. Hij zei er echter geen woord over en nie mand vroeg hem iets. Tijdens het dessert was er telefoon voor mij. Ik vroeg mij af wie dat wel zijn kon, en in stilte hoopte ik Dorns stem te zullen horen, ergens uit een onbereikbaar oord, meldende dat hij in veiligheid was. Maar toen ik de hoorn opnam sloeg de schrik me om het hart. Het was Marion. Toen ik „hallo" zei, hoorde ik aan het andere einde een theatrale zucht. „O gelukkig," zeurde Marion op tragi sche toon. „Dus je bent nog niet ver moord." „Doe niet zo kinderachtig, Marion," zei ik geërgerd. „Waarom zou ik vermoord zijn? Hoe weet je eigenlijk dat ik hier zit?" Aan de andere kant werd van zuchten op snuiven overgeschakeld, hetgeen bete kenen moest dat Marion beledigd was. „Ja, hoe weet ik dat? Niet van jou. Je hebt je beste vriendin zonder een woord of gebaar in de steek gelaten en je hebt me een week lang in doodsangst laten zoeken naar je lijk. Ja, naar je lijk! Ik wist bijna zeker dat je het slachtoffer van een of andere lage misdadiger was gewor den. En nu is gebleken dat ik nog bijna gelijk had ook." „Marion! Zeg niet zulke rare dingen alsjeblieft. Je lijkt wel gek! Ik zal heus wel uitkijken dat ik niet het slachtoffer word van hoge of lage mis dadigers of van wie ook. Heeft de politie je verteld dat ik hier was?" „Ja. Of nee, eerst niet. Later wel. Omdat ik begon te huilen toen ze naar je antece denten kwamen informeren. Alsof je een dievegge was. Of een moordenares. Stel je even voor! Je antecedenten!" „Nou, wat zou dat? Antecedenten is toch een fatsoenlijk woord? Marion, hoe kwa men ze eigenlijk bij je terecht?" „Ze kwamen niet bij me terecht. Ik kwam bij hen terecht. Dacht je dat ik je een week lang vermist zou laten zonder de politie te waarschuwen? Eerst zeiden ze dat ze het zouden uit zoeken, maar later kwam er eentje bij me thuis om naar je te informeren. En die vertelde dat je in dat verschrikkelijke hötel was. O, het was afschuwelijk!" „Marion, schei uit met dat gelamenteer en zeg wat je op je hart hebt. Waarom bel je me op?" Het was even stil aan de andere kant. Toen kwam er een geblaas als van een kat in het nauw. „Waarom bel je me op! Dat krijg je dan, na al die ellende! Dacht je dat ik kalm thuis zou blijven zitten en jou daar in die beestenboel alleen zou laten? Ik bel je op om je te helpen! Begrijp je? Om je er uit te halen. Ik heb van de politie gedaan gekregen dat ik je mag komen halen. Je mag eruit, hoor je! Je mag er uit!" Ik zuchtte en gaf het op. „Goed, Marion," zei ik. „Kom maar hier naar toe. Ik dank je nog wel voor alle moeite. Kom maar naar hier, dan ga ik met je mee." HOOFDSTUK X. We zaten in mijn eigen gezellige zitka mer, Marion en ik, en Marion was de laat ste twintig minuten onafgebroken aan het woord geweest. Ik liet de woordenstroom over me heengaan en dacht intussen aan de opwindende gebeurtenissen die achter mij lagen. Inspecteur Vonk had beloofd mij te zullen opbellen wanneer hij nieuws over Dorn zou hebben, maar ik was al drie dagen weg uit „Duin en Bos" en ik had taal noch teken van hem gehoord. „Ik vroeg je wat!", hoorde ik plotseling Marions verwijtende stem tot mij door dringen. „Wat vroeg je, lieve?" Marion was vre selijk vermoeiend, vooral nu, waar ik zo veel dingen te overdenken had. „Ik vroeg je waarom je je afgebroken hotelleven niet zou hervatten maar dan met iemand erbij die op je letten kan, zodat je weer niet in allerlei vreselijke moordgeschiedenissen verzeild raakt," zei Marion nadrukkelijk. „Met iemand erbij die op mij letten kan? Kom nou, ik ben geen kind! En wie zou er dan op mij moeten letten?" Ik vroeg naar de bekende weg, maar ik wilde Marion niet zo gemakkelijk de over tuiging geven dat ik haar niet missen kon. Stel je voor! Drie maanden met Marion samen in een hötel! Eindeloze zeurpartijen over het eten, over de eieren die te hard en de aardappelen die te zout waren, over dat rare mens aan dat tafeltje hierover, over allerlei kleingeestige ditjes en datjes. En tien maal per dag opgewonden verha len over Marions eigen ideeën betreffende mijn toekomstige boek. Je moet er een oude, lieve dame in laten optreden, die invalide is en door een nichtje verzorgd wordt, weet je wel, en dan laat je dat nichtje verliefd worden op een rijke jon geman, maar ze kan niet kiezen tussen haar grote liefde en haar plichtsbesef! Vind je dat niet een schitterende intrige? Die dame daar aan de leestafel lijkt me een geschikt type! Zal ik eens met haar praten om haar psychologie te leren ken nen? O, het wordt een geweldig boek als je 'maar naar mijn invallen luistert! Ik had zelf eigenlijk schrijfster moeten wor den, maar ik heb er geen geduld voor, dat is alles! Denk je niet dat mijn ideeën oor spronkelijk zijn? Luister, ik zal je eens maan dan ik in eenzaamheid en rust een paar den waar ter wereld ook wil ,011 kan niemand dat mij beletten er- 6 het je erg kwalijk nemen wannee tussen zou komen, begrijp je. J* plan vandaag of morgen weer te ken en ik neem niemand mee, j,U niet. Dat mijn eerste uitstapje m en dat mijn voornemen om daar en Bos" rustig gegevens voor mJ m te verzamelen op niets is uitge P dat die ellendige geschiedenis te verzamelen op niets is uitgekP®^ dat die ellendige geschiedenis kwam, wil nog niet zeggen dat taan onderdanig aan jouw nana.j ADVERTENTIE aan speelgoed Zeeweg 161 - IJmuiden-Oost HEEFT 'T EN.... GOEDKOOP. ADVERTENTIE Kalverstraat 20 - IJmuiden-Oost - Tel. 4806 Toen het schip goed en wel in de beek dreef, begaven alle Kabouters zich aan boord. De burgemeester noemde alle namen, en toen bleek, dat er geen enkele Kabouter ontbrak, gaf hij het sein van vertrek. Het zeil werd gehesen, en langzaam voer het schip weg De Kabouters stonden op het dek en ze keken achterom naar de plaats waar ze altijd hadden geleefd in hun dorp. Nu stonden de paddestoelhuisjes leeg en verlaten en de kamertjes in de bomen waren ook hol en ongezellig. Toen de boot om een bocht van de beek zeilde en het dorp niet meer te zien was, zuchtten de Kabouters. Waarom moesten die mensen hen toch verdrijven? Maar de burgemeester hield er de moed in. „Kom", zei hij, „laten we daar maar niet meer aan denken. We gaan nu eer# nieuw land tegemoet, waar we veilig en ongestoord kunnen leven!" Ja, dat was wel zo. De Kabouters knikten en kregen weer nieuwe moed. Wie weet, waar dit avontuur hen zou brengen! Waarheen zou de wind hun schip voeren Allen hadden ze hun taak aan boord. De stuurman hield met vaste hand het roer. Het windje blies lekker in het zeil en het schip voer met een flinke gang door de beek. ADVERTENTIE "Hl MAATKLEERMAKERS KENNEMERLAAN 36 ADVERTENTIE IIIMII zeker voor 'n mooi St. Nicolaas- cadeau bij Kennemerlaan 30 Tel. 4127 - IJmuiden c L

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6