rof. G. G. van Niftrik sprak over de kwestie-Hardegarijp Britse auto-industrie beseft noodzaak van rationalisatie Handschoenen Shawls Wollen Vesten ELZER'S Beverwijk en Omstreken Hervormde Kerk en openbare school Beverwijk Castricum Santpoort IJmuiden Fusie van Morris en Austin brengt Lord Nuffield en Leonard Lord bij elkaar Luidsprekers HERENMODEHUIS Pracht Radiotoestellen 7 Kocht u al een paar Kerstzegels? &nda voor Beverwijk Fanfarecorps D.I.U. gaf een concert Oriëntatievergadering voor „Velser Gemeenschap" Commissie van onderzoek voor Duitse verkiezingen Scheepscredietbedrijf beleeft nieuwe opbloei Scheepvaart LUIDSPREKER WADDINGTON GLOVES 13.90 REYNARD 6.95 RINTEX 7.90 SIR EDWIN 7.95 19.95 Heeft watUzoekt! MET VISSERIJBAND Slechts 259.— [\jSPAG 4 DECEMBER 1951 Drtr de plannen lot stichting van een •ndere christelijke school te Harde- '7 |,eeft (le kerkeraad van Hardegarijp uitspraak gedaan die luidt, dat chris- ouders hun kinderen wel een gods- j«e opvoeding dienen te geven, maar jij'daarbij niet verplicht zijn de kinde- naar christelijke scholen te sturen. 'Hervormde Raad voor Kerk en School juich met dit standpunt verenigd. Deze ',jn? heeft enige opschudding verwekt /-ringen van het cliristelijk onderwijs. ^een Zaterdag door het Werkverband 'Hervormde Onderwijzers en de Her- L]e Raad voor Kerk en School te -j&fc gehouden vergadering heeft prof. C van Niftrik uit Amsterdam namens gervormde Raad het standpunt van dit ■;am uiteengezet. Voor deze bijeen- k bestond zeer grote belangstelling 'de zijde der hervormde kerkeraden, kelijke schoolbesturen en christelijke ^rwijskrachten. De praeses van de Ge- k Synode, ds. J. R. Wolfensberger, en hervormde predikanten woonden de kadering bij. Prof. Van Niftrik had als dvan zijn toespraak gekozen „Hardega- i een teken"? |t gebeurde in Hardegarijp noemde 1 Van Niftrik een teken van het feit, ■er niets nieuws is onder de zon en ook - bewijs, dat er zich iets aan het vol den is. hardegarijp" is een herhaling van het conflict van de vergadering van het Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs in Mei 1869, toen het ging om de algemene deug den van de wet van 1857. Men meende dat het woord „christelijk" in de wet verval len moest. Thans is het nuttig zich te laten leiden door de geschiedenis, aldus prof. Van Niftrik. Het ging in 1869 om de keuze tussen profetisch geweld en ethische be middeling. Sedert 1869 is er veel gebeurd en is de houding van het profetisch ge weld verdogmatiseerd tot een antithese. De Hervormde Raad heeft nadien een ho gere synthese beproefd van profetisch ge weld en ethische bemiddeling. Het is geen geschipper en geen lafheid als de kerk, wanneer het gaat om een keuze tussen openbare school en bijzondere school, deze keuze niet doet. De Hervormde Raad wil in ethische bemiddeling niet ontkennen wat er is in het openbaar onderwijs. De v/eg van het overleg is altijd te verkiezen boven gekrakeel, aldus prof. Van Niftrik. De Hervormde Raad heeft niet lichtvaar dig zijn nu al berucht geworden advies gegeven, zo ging spreker verder. „Wij ge loven niet in een bolwerk van de christe lijke school, niet in een bolwerk van de openbare school en niet in een antithese. Wij zien de beide bolwerken die van de christelijke en van de openbare school elkaar bestrijden en zullen blijven pro testeren naar beide kanten. Wij blijven weigeren het evangelie te maken tot het fen grole betekenis voor het behoud jhet herstel van de tuberculoselijders <je nazorg. De nazorg omvat niet alleen de regel- age controle op het consultatiebureau ■ers de ziekte en na het herstel van de -.int, doch ook al die maatregelen, no- ■jom hem weer een plaats in de maat- 'appij te verzekeren, waarbij het vraag- jvan de herplaatsing in het productie- -ces van groot belang is. Sanen met de consultatiebureaux is het ;het bijzonder de Vereniging tot beharti- 4 der belangen van tuberculose-patiën- ?in Nederland, die zich met de nazoi'g aait. De gehele nazorg wordt zowel door deze ereniging als door de provinciale en jatselijke verenigingen tot bestrijding tuberculose uit eigen middelen be- jgd. De opbrengst van de Kerstzegel-actie jat voor het'grootste deel ten goede aan se verenigingen, die daardoor de mid- feri hopen te verkrijgen om hun werk te 3en blijven doen. Door het opsporen van tuberculosepa- aten en de regelmatige controle en na- 4 kan de verbreiding van de tubercu- :s worden tegengegaan. Steunt daarom deze Kerstzegel-actie. Het voorkomen van tuberculose door de «netting tegen le gaan vormt het sluit- rivan de georganiseerde bestrijding. Ie Beverwijk zijn de Kerstzegels ver- rjgbaar bij C. J. Steenbeek, Baanstr. 18. öogstschattïng- van wintergroente in West-Duit sland Volgens een publicatie van het bonds- :eau voor de statistiek in Wiesbaden, '•ad de wintergroente er in West-Duits- rd per eind October vrij goed voor. De inschatting per eind September leverde ::er meer de volgende resultaten: witte al 2146 ha, opbrengst 83.900 ton; rode rol: 1807 ha, opbrengst 55.600 ton; bloem- n:l: 1868 ha, opbrengst 32.300 ton; andij- a: 629 ha, opbrengst 10.100 ton; worte- £11595 ha, opbrengst 47.000 ton; rode aden: 455 ha, opbrengst 14.000 ton; sel- idj: 1363 ha, opbrengst 26.000 ton en prei: 31 ha, opbrengst 23.000 ton. Ij ontlenen deze gegevens aan de publi és van het ministerie van Landbouw, •serij en Voedselvoorziening. ..Vriendenkring" nog ongeslagen Voor de vierde maal wist de Beverwijkse -ïlrjasyereniging „Vriendenkring" een ^winning te behalen in een wedstrijd poet Wijkertoren-tournooi. Deze keer i-rd er gespeeld tegen een oude tegen- "bder uit Amsterdam: de klaverjasclub pRing" en het werd de eerste keer dat .'tiendenkring'' van deze Amsterdamse tfiwon. De uitslag luidt: „Vriendenkring" •-"Punten, 11 marsen en 10 gewonnen, ^punten 667. „De Ring" 23.577 punten, ^marsen en 8 gewonnen, verliespunten Onder de hamer ren overstaan van notaris ,T. H. Brem- •ƒ5zullen op Donderdag 20 December in ^Kennemer Theater aan de Zeestraat •woonhuizen worden geveild en wel: Woonhuis met schuurtje en tuin aan ••Alfcmaarseweg 60, het woonhuis met ■-uurtje en erf aan de Zeestraat 237 en met erf aan de I-Ioogendorp- pbrengst lijstenacüe „Maranatha" ,5.0"langs gehouden lijstenactie van de iw3jS ,»Maranatha", ten bate van de 'ndeling, heeft in Beverwijk een be- --5 van 1150,02 opgebracht. "Hoera wij hebben een huis" ÜDn ?0orns Katholieke toneelvereniging ln beverwijk heeft voor haar twee- y.,'-Voer'nS het toneelstuk „Hoera, wij n een huis" in studie genomen. Dinsdag 4 December. '■^emer Theater, 6.45 en 9.15 uur: „Sam en Delila". trJheater- 7 9-15 uur: „De pastoor ,an Kirchfeld". Woensdag 5 Deceinber. 10scopen: Geen voorstelling. Het ruim veertig jaar oude fanfarecox-ps „Door Inspanning Uitspanning", dat te „Duin en Bos" te Bakkum resideert, heeft nog weinig van zijn jeugdige frisheid ver loren. Dit bewees D.I.U. Zaterdagavond met het goed geslaagde concert in hotel Borst, waar het o.m. de Tancred-ouver- ture en „Die schone Galathée" ten gehore bracht. Het volume van het corps, dat in vrijwel alle registers behoorlijk is bezet, was ge heel op de zaal ingesteld. Dit was door An- toon de Vries, die als dirigent op een ja renlange ervaring kan bogen, juist beke ken, en kwam de muzikale indrukken die de toehoorders opdeden, ten goede. De Vries, die het corps x-eeds vele jaren leidt, was deze avond gehandicapt door het ont breken van enkele blazers. Dit was merk baar in de sopraan-saxophoons, die vooral in het solo werk hun partijtje vaak vrij schuchter bliezen. D.I.U. ontwikkelde een fraaie fanfare klank en voor hetgeen het lichte zowel als het zware koper deze avond presteerde heb ik grote waardering. Het musiceren van bugels, tuba's, ti-ombones en bassen in de ouverture van Suppé sloot „als een bus"; het strak geblazen walsthema toonde het corps van zijn sterkste zijde. Dit streng metrisch muziek maken ligt D.I.U.. Een ander bewijs ervan gaf men in de Tancred, die opvallend gaaf van klank door de bas sen werd ingezet. De cornetten reageerden raak en bijtend-fel in het daarop volgende Allegro gioscoso, dat wegens de technisch juiste uitvoering der figuraties door het lage koper een goedklinkend fond kreeg. De uitvoering van een grote concertwals van Vlaamse oorsprong: „Marguerite", maakte eveneens een verzox-gde, evenwich tige indruk en bevestigde nogmaals, dat D.I.U.'s sterkst bezette secties de koper blazers zijn benevens de lagere saxophoons: tenoren en bassen. Enkele leden van bet Zaanse kleinkunst Cabaret verleenden hun medewerking aan deze avond. Als „de zingende zeeman?' zong Hein Borst enkele liedjes over het zilte nat en de geneugten van het varen. Henk Wes terman, goochelaar en telepaat, vex-toonde kunstjes met kaarten zoals men die van menige zijner collega's al gezien had. Zijn optreden als telepaat nam zoveel tijd in beslag, dat het middernachtelijk uur niet ver meer was toen de pas gevormde boe- renkapel „De Roggebouwers" aan het woord kwam. Deze kapel zou een px-ogramma van volksdansen uitvoei'en in navolging van de bekende „Bietenbouwex-s". Door het ver gevorderde uur hebben wij dit debuut echter niet meer kunnen bijwonen. A. J. VAN DÉR WEIJDEN Onlangs is in de gemeentelijke vergader zaal onder voorzitterschap van de wethouder van Onderwijs, de Sport en Culturele Zaken, met een groot aantal bestuurders van cul turele verenigingen vergaderd om te komen tot oprichting van een Velser gemeenschap. Vóór tot het kiezen van vertegenwoordigers uit de verschillende delen der gemeente kon worden overgegaan, werd besloten een der gelijke vergadering te houden in de afzon derlijke delen van de gemeente. Deze ver gadering zal voor Santpoort plaats hebben op 10 December in het Hervormd Jeugdge- bouw, Enschedélaan 67. 's avonds acht uur. Brandje in de Conradstraat met emmers water geblust Maandagavond omstreeks kwart over elf rukte de brandweer met groot materiaal uit naar de Conradstraat, waar in een pakhuis lompen in lichter laaie zouden staan. Het bleek echter, dat in de opslagruimte van de firma J. Veltman, handel in lompen en metalen. enkele stukken textiel vlam hadden gevat. Met een paar emmers water werd het gevaar bezworen. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 3 op 4 December Uit halve vleet: KW 18 met 70 k.- KW 20 mot 10 k.; KW 49 met 5 k.; KW 151 met 4 k.; KW 70 met 6 k. Nog gedeelte halen: KW 25 met 70 k. nog 15 netten halen; KW 3 mei 35 k. nog 20 net ten halen: KW 22 met 140 k. uit 50 netten. Kanaalvisserij: KW 73 met 34 k.; KW 48 met 150 k.; KW 38 met 100 k.; KW 39 met 65 k.; KW 40 met 17 k.; KW 41 met 5 k.; KW 78 met 95 k.; KW 15 met 10 k.; KW 110 met 30 k.; KW 127 met 40 k. Geen vangst hadden KW 2, KW 54 KW 44, KW 43, KW 173, KW 176, IJM 283. Gemiddelde vangsten Engelse wal: Vlaardingen: 26 k.; Sche- veningen: 26 k.; Katwijk: 26 k. Kanaal: Vlaardingen: 47 k.; Scheveningen: 47 k.; Katwijk 47 k. eigendom van een bolwerk. Het is ons on mogelijk", zei prof. Van Niftrik, „een anti thesehouding te aanvaarden en de kerke- raad van Hardegarijp in het ongelijk te stellen omdat die kerkeraad vrijzinnig is. De tegenstelling tussen de christelijke volksschool en de nationale school is te vergelijken met de tegenstelling tussen het humanisme en het Christendom. Hierin kan van tegenstelling met het evangelie geen sprake zijn. Niet alleen de christenen weten van ware humaniteit. Opvoeding in de waax-achtige humaniteit is de taak van de school en de mens tot Jezus te brengen is de taak der kerk. De school is een cul tuurgestalte waar het kind opgevoed wordt tot humaan mens en geen evangeli satie-instrument waardoor het een deel der kerk zou zijn. De openbare school in Har degarijp kan niet verworpen worden om dat het onderwijs openbaar, dus neutraal is", aldus prof. Van Niftrik, die eindigde met te verklaren dat het advies van de Hervormde Kerkeraad niet beoordeeld mag worden als een uiting van slapheid. Bij de beantwoording van talrijke vra gen zei prof. Van Niftrik onder meer, dat de Hervormde Raad voor Kerk en Schooi een orgaan van bijstand is voor de Gene rale Synode. Alleen de Generale Synode kan uitspraken doen. Prof. Van Niftrik was niet gemachtigd namens de Generale Sy node te spreken. In de kwestie Hardega rijp heeft dus niet de kerk gesproken, maar prof. Van Niftrik had weergegeven wat er in de kerk leeft. Sprekende over de betekenis van de doopbelofte zeide prof. Van Niftrik, dat deze belofte inhoudt de kinderen een christelijke opvoeding te geven, maar ex- staat niet in dat de ouders de christelijke opvoeding moeten delegeren aan de chris telijke school. PARIJS (Reuter). De commissie ad hoc van de UNO heeft Zaterdag met vijf tig stemmen tegen vijf bij twee onthou dingen de Joegoslavische x-esolutie aange nomen, waarin een beroep wordt gedaan op de landen van de Cominform om hun geschillen met Joegoslavië op vx-eedzame wijze te regelen en normale diplomatieke betrekkingen te ondex-houden. Perzië en Afghanistan onthielden zich van stemmen. Morgen zal de commissie beginnen met het dex-de punt van de agen da, inhoudende de instelling van een in- tex-nationale commissie, die moet onder zoeken of de voorwaax-den aanwezig zijn voor vrije en geheime verkiezingen in de beide delen van Duitsland. Het verzoek daartoe is gedaan door de V.S., Frankrijk en Engeland. In een gemeenschappelijke resolutie, in gediend bij de politieke commissie van de Algemene Vergadering, zeggen de drie regeringen, dat zij op grond van een voor stel van de West-Duitse kanseliex-, Ade nauer, vex-zoeken een onpartijdige interna tionale commissie hiervoor te benoemen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Uitgifte van 5 pet. pandbrieven De scheepshypolheekbanken, die ruim een halve eeuw geleden in ons land wer den opgericht, waren de eerste instellingen van deze aard in de wereld. Tot aan de eerste wereldoorlog hebben zij een periode val grote bloei doorgemaakt. Rijnvaart, binnenvaart en zeevaart ontwikkelden zich op gezonde wijze eix zowel de Nederlandse scheepsbouw als de scheepshypolheekban ken hebben daarvan geprofiteerd. Sinds 1902 werd ook het buitenland in de activi teit der scheepshypotheekbanken betrok ken, hetgeen na de oorlog van 1914/'18 de banken aanzienlijke verliezen berokkende. De drie grote instellingen de Eerste Nederlandse, de Rotterdamse en de Neder landse hebben zich echter gehandhaafd. De op- en neergaande conjunctuur blijkt wel hieruit dat in 1930/'31 bij deze drie banken in totaal 94 millioen hypotheken uitston den en in 1945 nog slechts 15 millioen. Sinds 1948 beweegt het bedrijf zich echter weer in opgaande lijn, zodat eind 1950 het totaalbedrag der uitstaande credieten ruim 67 millioen bedroeg. De oorlog in Korea veroorzaakte een ommekeer op de vrachtenmax-kt en een versnelde aanbouw van schepen. Tal van buitenlandse maatschappijen, die op Ne derlandse werven schepen willen laten bouwen, doen dit alleen als een gedeelte van de bouwsom in de loop van enige jaren na aflevering van het schip kan worden voldaan. Het risico hieraan verbonden, wordt niet alleen vex-minderd door een sa menwerking van de zusterinstellingen, maar voorts ook door een credietverzeke- ring. Met deze credietexpansie heeft het pandbrievenkapitaal geen gelijke tred ge houden, zodat op schuldbekentenissen gel den werden opgenomen en begin Februari van dit jaar tot de uitgifte van 4 pet. pand brieven werd overgegaan. De recente stij ging van de rentestand belemmex-de uiter aard de plaatsing van deze pandbrieven. Uit het dezer dagen gepubliceerde pros pectus van de Rotterdamse Scheepshypo- theekbank blijkt dan ook dat bij een stij ging van de credieten van 19 millioen uit. 1950 tot 25.4 millioen op 1 Nov. j.l., het uitstaand pandbrievenkapitaal van 18.5 millioen tot 16.4 millioen is teruggegaan. Aan onderhandse leningen werd een bedrag van 6.9 millioen opgenomen. Vandaar dat de Rotterdamse thans op nieuw de rentebakens verzet en ovei'gaat tot de uitgifte van 5 pets. pandbrieven, welke in onderscheiding van vroeger xiitge- geven stukken een looptijd hebben van 25 jaar, zodat elk jaar 4 pet. wordt uitgeloot. Plet is jammer dat de bank zich het x-echt voorbehoudt de aflossingen te verminde- i"en en zelfs geheel na te laten als in een voorgaand jaar lxet bedrag der op de cre dieten ontvangen aflossingen kleiner is dan voor de aflossing van pandbrieven nodig is. Hier wordt dus als het ware een slag om de arm gehouden. Maar afgezien hiervan kan toch worden gezegd dat door de aanmex'kelijke bekor ting van de looptijd der pandbrieven ook voor het scheepscrediet een pex-iode van nieuwe bloei kan worden ingeluid, welke ook in breder verband voor ons land van veel betekenis mag worden geacht ixx zover re dat daardoor voor één der belangrijkste sectoren van het Nederlandse bedrijfsleven, n.l. dat van de scheepsbouw, een verdere expansie wordt mogelijk gemaakt. Hetgeen ook aan de deviezenpositie en de betalings balans van ons land ten goede zal komen. (Van onze correspondent in Londen) De opzienbarende fusie tussen de Morris- en Austin-autofabrieken brengt twee man nen bij elkaar, die vijftien jaar geleden wegens een meningsverschil uiteen zijn ge gaan: de als rijwielmonteur begonnen 74- jarige multi-millionnair en philantroop Lord Nuffield vroeger William Morris en de 54-jarige Leonard Lord, die des tijds onder Morris bedrijfsdirecteur was en zich tot hoofd van de Austinfabriek heeft opgewerkt. Lord kon geen millionnair worden wegens de hoge belastingen, iets waarvan Morris in zijn jongere jaren géén last had. Het wordt niet verwacht, dat de binnen landse markt in de naaste toekomst van de samensmelting zal profiteren, aangezien de auto-industrie voor het belangrijkste deel voor de export wei'kt. Jaarlijks mo gen er, ongeacht het merk, niet meer dan 80.000 wagens voor Engeland zelf worden afgeleverd, een aantal dat in 1952 mis schien nog minder wordt. Op de weg be vinden zich 2,2 millioen particuliere auto's, de meeste meer dan tien jaar oud. Han delaren zijn nu nog bezig aan de orders van 1946. Hoofdzaak is, dat Austin en Morris elkaar nu in het buitenland niet meer in de wielen zullen rijden en mede daardoor economischer zullen kunnen produceren en beter concurreren. Hun verkoopsorganisa ties zullen worden gecombineerd en op den duur zullen ook de onderdelen worden ge standaardiseerd. Ook de publiciteit komt in één hand. De toenemende Duitse, Franse en Ita liaanse concuiTentie, welke reeds een voor oorlogs karakter heeft aangenomen, is mede van invloed geweest op de beslissing. Zowel Lord Nuffield als Leonard Lord hebben zich tegen de fabricage van „volks wagens" uitgesproken. Vooxdopig zullen de beide fabrieken hun gewone modellen on der hun namen blijven producex-en. Mox-ris maakt ook M.G.'s, Wolseleys en Rileys. Austin, die acht modellen personen-auto's levert, begint in het voorjaar met de pro ductie van de nieuwe Austin Seven. Het gezamenlijk kapitaal van de onder nemingen bedraagt 66 millioen pond. Zij hebben 44.000 arbeidex-s in dienst en pro- NIEUW DUITS SCHIP IN ROTTERDAMSE HAVEN. Op zijn maidentrip is in Rotterdam het 2995 ton metende Duitse motorschip „An gelburg" aangekomen van de Fruchtree- derei Harald Schuldt und Co te Hambux-g. Het schip, dat 120 meter lang is, 16.3 meter breed en 16y2 nxijl per uur vaart, is ge bouwd bij de Howaldtswerke A.G. te Kiel. Het heeft passagiex-saccommodatie voor 12 personen en is uitgerust met een nieuwe isolatievinding, alfol geheten, een alumi- niumpreparaat, dat onbrandbaar is. De „Angelbux'g" zal voornamelijk bananen varen van West-Indië en Zuid-Amerika naar Europa. duceren jaarlijks meer dan 300.000 wa gens, iets minder dan de helft van de to tale Engelse automobielproductie. Ter ver gelijking diene, dat de nieuwe Morris- Austin onderneming in omvang nog maar een tiende bedraagt van de Amerikaanse General Motors, die 3,8 millioen wagens per jaar aflevert en meer dan tweemaal zo gi'oot is als de grootste Engelse auto- fabriek: het Britse Fordbedrijf. Pas wanneer 90 procent van de gewone aandeelhouders en de kanselier van de schatkist de fusie goedkeuren, zal zij een feit worden. Nuffield maakte 20.000 Morris-arbeiders door een gift van 2,1 millioen pond tot aandeelhouders van zijn bedrijf. Aagtekerk, X Suezkanaal naar Aden. Aalsdij k, pas. X Azo ren. Abbedijk, x te Antwerpen. Aalsum, 30 v. New Orleans naar R'dam. Alamak, 3 te Suez. Altair. 2 van Bah ia n. Rio de Janeiro. Alwaki, 30 v. Montevideo n. Paranagua. Amsteldijk, 2 te Antwerpen v. R'da:n. Amstelland, 2 dwars Recife n. Santos. Amstelvaart, 29 v. A'dam te Houston. Aardijk, 2 van Bremen te R'dam. Aldabi, 2 v. Bahia n Antwerpen. Ampenan, 2 v. Marseille n. Halifax. Ariadne. 1 v. Lissabon naar Amsterdam. Akkrumdijk, '2 nog Basrah. Alblasserdijk, 2 v. R'dam te Bremen. Alcyone, pass. 2 Casquets. Algenib, l 90 m. N Las Palmas. Athena, 1 350 m. Z. Si. Vincent. Alioth, pass. 2 Bahia n. Antwerpen. Alkaid. 2 van Londen naar Hamburg. Almdijk, pass. 1 Royal Sovereig'h. Alnati, 3 van Hamburg te Antwerpen verw. Amsteldiep, 1 m. ZW. ten W. Lands Lnd. Amstelpark, pass. 1 Scilly's. Amstelslad, 1 250 in. Z. Bermudas. Arundo, 2 250 m. N.NO. Bahamas. Aagtedijk, .2 500 m. NO. Belem. Adinda, pass. 2 ten' Z. Hainan. Arendsdijk, 3 van Boston te Norvolk. Arendskerk. 2 120 m. W. ten N. Sabang. Agamemnon, 2 470 m W. ten N. Bermudas. Aludra. 2 260 m. Z.ZO. Sable eil. Bintang, 2 te Manilla. Blitar. 2 te Tj. Priok Bloemfontein, 2 v. Southampton n. Tenerlffe. Bonaire, 2 v. Demerara n. Panama. Borneo, 2 te Southampton. Boschfontein, 30 te Tanga. Boskoop, 2 te R'dam. Baarn. 2 v. A'dam n. Hamburg. Banlam. 2 9.30 u. v. Gibraltar. Blijdendijk, 2 v Newport News te New York. Bandjermasin, 1 v. Muntok n Singapore Bali, 2 290 m. N.NO. Key West. Bnwean, 2 140 m. N.NO. Madoera. Bennekom, 2 030 m. ZW. ten W. Plóf es. Blommersdijk, 2 480 m. O. Kp. Race. Breda, 2 200 m. NW. Buenaventura. Brits.um, 2 240 m. NO. Bermudas. Caltex Delft, pass 22 Gibraltar. Caltex Pernis, pass. 3 Gibraltar. Chama. 2 te Suez. Cumulus (weersohip), 1 v R'dam n. Atl. Oceaan Caltex Leiden, pass. 2 Malta. Caltex Nederland, 2 80 m. N. Bengazi. Caimphuys, l v. Tj. Priok n. Semarang. Clavella, pass. 1 TownsviUe. Cleodora. 1 280 m. O. ten N. Trinidad. Corilla, pass. 1 Panamakanaal. Coryda, 1 30 m. W. Lands End. Cronenburgh. pass. 2 Dungeness. Castor, 3 te Guanta Celebes, 2 180 m. ZO. Kreta. Cottica. pass 2 Ouessant n. Madeira. Delft, 1 van Cristobal n. Curagao. Duivendrecht, 2 v. Dakar naar Engeland. Duiven dijk, l 260 m. NW. Finisterre ti. Antw. Delfs'naven, 2 dwars Oporto. Drente, pass. 2 Golf van Bougi. Edam, l van New York te R'dam. Eemdijk, 2 in Golf van Mexico n. Antw. Erinna, 2 v. Miri n. Balikpapan. Esso Rolerdam, poass. 2 Sombrero. Friesland (SSM). 1 van R'dam te Huelva. Farmsum, 2 680 m. ZW. Flores. Gaasterkèrk, 2 te Antwerpen Gaasterland, X v. Paranagua te Itajai. Gadila, 1 van Singapore n. Kaapstad. Gooiland, 2 van Recife rv. Las Palmas. Graveland, 2 van Rlo de Janeiro te Santos. Grootekerk, 2 te Genua. Ganymedes, 2 v. New Orleans te La Guaira. Gordias, 1 van Bremen naar Hamburg. Heemskerk, pass 2 Gibraltar n. Duinkerken. Helicon, 2 Hamburg verwacht. Hoogkerk, pass. 2 Ouessant n. Antw. Heelsum, pass. 2 Bahamas. Hermes, 2 v. Aruba naar Port au Prince. Hestla, 1 v A'dam n Barranquilla. Haarlem, pass 2 Weser Monding. Hecuba, 5 Antwerpen verwacht. Hersilia, 1 560 m. NO. Barbados. Hydra. 3 te Blackriver Jamaica. Iris. 2 v. Gotenburg n. A'dam. Ittersum. 2 400 m. W.ZW. S. Miguel. Jagersfontein. 2 te Port Elizabeth. Jupiter, 2 v. Levant te Amsterdam. Japara (KPM), 2 v Weda n. Pediwang. Japara (KRL), pass. 2 Minicoy n. Port Soedan Kota Agoeng, 2 v Colombo n. Djibouti. Kot-a Inten, 2 v. Marseille n. Genua. Kedoe 3 v. Antwerpen te R'dam. Kieldrecht, X te Kobe. Katwijk. 3 16 u. voor Hoek v. Holland verw. Kaloekoe. 3 te Soerabaja. Klipfontein, 2 dwars Siera Leone. Lekkerkerk, 2 v. Karachi naar Aden. Leopoldskerk, 2 te Djedidah. Lindekerk. 1 te Genua. Langkoeas, pass. 2 21 u. Ouessant 4 ca. 2 u. Hoek van Holland verwacht. Lissekerk. 2 te Bushlre. Loppersum, pass. 3 Finisterre Leersum. 1 515 m. ZO. Galveston. Loösdrecht, 2 120 m. W.NW. Kreta. Lutterkerk, pass. 2 Maslra eil. Malea, 1 van Sydney te Sorong. Manoeran, 2 v Port Said n. Genua. Mapia 2 van Aden n. Pondicherry. Merwede, 1 v. Savanna n. Le Havre. Modjokerto - 2 van Aden n. Belawan. Molenkerk, 1 nog te Matadi. Marisa, 2 v. Montevideo naar Curagao. Maashaven, 5 Trinidad verwacht. Markelo, 3 v. W. Afrika te Amsterdam verw. Maas, 1 v. Catania n. Cartagena. Macuba, 2 2)10 m. Z. Finisterre. Maetsuycker, 2 v. Tj. Priok n. Fremantle. Metula, pass. 2 Lacadlven. Mirza, 2 130 m. N. Comoro eil. Nigerslroom, 2 te Monrovia. Noordwijk, pass. 1 Ouessant. Nestor, 3 van Tanger te Algiers. Nieuw Holland. 2 220 m. O. Oostpunt Timor. Ondina, 1 van Bukom n. Colombo. Oranje, pass. Perim. Oranjestad, 1 v. La Guaira n. Trinidad. Ootmarsum, 2 v Houston te R'dam. Ovula, pass. 2 Azoren. Omala. 3 Mirl verwacht. Orestes. 2 v. Ciudad Trujillo te Curagao. Papendrecht, 2 v, R'dam te Curagao. Polydorus, 3 Aden verwacht. Prins Philips Willem, 4 Le Havre verw. Prins Willem v. Oranje, pass. X Ouessant. Parkhaven. 1 dwars Recife. Prins Willem II 1 170 m. Z. Nantucket. Pygmalion, 3 te La Guaira verwacht. Perna, 30 te rede Fremantile. Prins Willem IV, 2 100 m. Z.ZO. Kp. Race. Rempan.g, 3 te Tj Priok. Rijndam. 2 v. New York te R'dam. Rossurn, 1 van Casablanca naar A'dam. Rijnland. 1 te Montevideo. Rijnkerk, 4 Port Said verwacht. Roöas, 1 van Kingston n. Curagao. Rijn, 3 v. Abo te Helsingfors. Straat Makassar, 1 v. Mauritius n. Mombassa. Sumatra, 2 van Belawan n Colombo. Sibajak, 2 v. Port Said Stad Maastricht. 1 v. Safi te Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 1 van Narvik naar R'dam. Soestdijk, 3 v. Tj. Priok te Singapore verw. SalatLga, 1 v. Lorenzo Marques n. Colombo. Saparoea, pass. 1 Gibraltar n. Antwerpen. Stad Schiedam, 2 v. Savona n. Casablanca. Saroena, 1 van Plad'ju naar Singapore. Scherpendrecht, pass 2 Kp. Serrat. Schie, 2 v. Gibraltar naar Patras. Singkep, 2 nog rede Pangkalpinang, Stad Alkmaar. 1 225 m. N. Bermudas. Stad Breda. 2 170 m. NW. Kristiansund. Stad Haarlem, 2 van Terneuzen naar R'dam. Stan vac Ta la rug Akar, 3 te Port Swettenham verwacht Sunetta, 2 van Santos n. Rio Grande. Swartehondt, 1 v, Menado -naar Makassar. Schied'ljk, pass. 2 Brothers n Aden. Sliedrecht, 2 180 m. Z.ZW. Durban. Stentor 2 1190 m. NO. Barbados. Straat Soenda, 2 730 m. O.NO. La Plata. Tabinla, 30 v. A'dam te Hamburg. Taria. X van Singapore n. Melbourne. Teiresias. 1 van Aden n. Port Soedan. Teucer, 1 van New York n. Galveston. Tomori, 1 van Rangoon naar Singapore. Tamo. 1 van Buenos Aires te R'dam. Tegelberg, 30 te Kobe. Tjibesar, 30 te Mombassa Tabian, 2 v. Port Said n. Alexandrië. Themisto 1 560 m. W. Flores. Tiba, 1 200 m. N. Kaap Verd. eil. Tiberius. 2 v. Pto Plata te Mobile. Tjikampek, 3 v. Makassar te Kldjang verw. Tjipanas, X 500 m. ZO. Kp. Frio n. Kaapstad. Tjiwangl, 3 van Soerabaja te Makassar verw. Triton, 1 van Pta Cardon naar Curagao. Taldsse, pass. 2 Brothers n. Aden. Tjiluwah, 2 650 m. W.NW. Minicoy. Triton, 2 v. Curagao n. Ciudad Trujillo. Tasman, 30 v. Belawan te Penang. Utrecht, 2 180 m. NO. Soerabaja. Van Riebeeck, 1 "v. Soerabaja n. Cheribon. Veendam, 2 600 m. W. ten Z. Cp. Clear. Wieldiecht, 1 v. Point Pierre n. Durban. Winterswijk, 3 te Sfax verwacht. Waterman, 2 300 m. NO. Diego Garcia. Westerdam, 3 v. R'dam te New York. Willem Ruys, 2 ter hoogte Massawa. Waterland, 1 van Buenos Aires te Amsterdam. Willemstad, pass. 2 Finisterre. Woensdreoht, pass. 2 Sombrero. Zeeland, pass 2 Ouessant. Zuiderkruis, 2 200 m. ZW. Walvisbaai. Zonnewljk. 1 120 m. N.NO. Flores. Zijpenberg, pass. 2 Kp. de Gata. Zaan. 2 160 m N.NO. Stockholm. KLEINE VAART Audacia, pass. 3 Ouessant. Arnoudspiider, 3 Lissabon verwacht. Att, 3 van R'dam naar Hamburg. Algarve, pass. 3 Prawlepoint. Barracuda, pass. 2 Norderney. Beta. 2 van Londen naar Amsterdam. Betty, 1 van Agadir naar Safi. Blue Boy, 2 van Antwerpen te Aarhus. Birmingham, 2 v. Harllngen naar Leith. Bernisse, 2 v. Ile de Ponza n. Westonpoint. Bree Helle, pass. 2 Vlissingen. Breezand, pass. 1 Kiel. Brinda, vertr. 2 van Londen n. Grangemouth. Coolhaven, 2 v. Almeria te Boston. Cornelia, 2 bij Ribadeo geankerd. Calarud, 1 van Las Palmas naar Huelva. Catell, 2 van Cuxhaven. Citadel, 2 v. Kotka naar Huil. Cornelia. 3 van Stockholm n. Hudiksrvall. Cornelia II, 3 v. Ribadeo n. R'dam. Carpo, 2 van A'dam te Dublin. Dacapo. 1 120 m. ZW. Ouessant. Deneb, 1 van R'dam te Goole. Dokiaan, 1 v. Kotka n. A'dam en Zaandam. Dollaid, 2 v. Calais te Drobak. Duiveland, 1 van Gdansk te Duinkerken. Domburgh, 2 v Bordeaux n. Casablanca. Eban, 3 van Bórkum. Escaut. 1 van Rouaan naar Parijs. Ellewoutsdijk, 2 v. Roscoff te Leith. Fiducia, 2 v. Maassluis te Boston. Fraternité, 2 bij Stockholmerscheren. Flevo, 1 van R'dam te Helsinki. Frederik. 2 v. Brunsbuttel te Delfzijl. Ferocia, 1 van Huil te Blyth. Frisia, 3 van Belfast te Heysham. Glashaven, 2 v. Kopenhagen te Mamoe, Hartel, pass. 2 Borkum. Hast I, 2 v. Southampton naar Gent. Hoflaan. pass. 2 Holtenaii. Hondsrug, pass. 2 Hanstholm. Haskerland, 2 v Harlingen naar Goole. Hagno, 3 v. Dublin te R'dam verwacht. Henrica, 3 te Belfast verwacht. Holendrecht, 4 v. Liverpool te Oslo verw. Jakob Oorburg, 1 van Londen te Goole. Jo, 2 v Huil te Wear. Kemphaan, 2 v. Bilbao rede Dublin. Koningshaven. 2 70 m. ZW. Ouessant. Kortenaer. 1 v. Middlesbro n. Avonmouth. Koninghaven, pass. 2 Ouessant. Larix, 1 Weatherbound Brunsbuttel. Lacra, 2 v. Rostock n. Llovisa. Lies, 2 v. Christinestad naar Huil. Leny, 2 van Bergen naar Grangemouth. Leitvehaven, 2 v. Kopenhagen n. R'dam. Matar, 2 Cape Elbe. Merwehaven, 1 rede Duinkerken v. Boston.. Mies, 1 van Swansea naar Treport. Mizar, 3 bij Holtenau verwacht. Marcella, 3 v. Schiedam n Duinkerken. Marne, 3 v. R'dam te Hamburg. Matthew, 3 v. Vlaardingen te Oslo. May Mere, 2 v. Liverpool te Mulroy. Mastar, 2 v. Glasgow n. Boston. Nelly, 30 v. Gdynia te Karlskrona. Noorderhaven, verm. 2 v. Helsinki n. Glasgow. Nottingham. 1 van Goole naar Bidefort. Nassauhaven, 3 v. Gothenburg te R'dam verw. Nijenburgh, 3 te Oskarshamn. Prinses Wilhelmina, 2 v. Bayonne te Londen. Remmert, 2 v. Rostock te Grenada. Rijnhaven, 2 v. Gandia te Huil. Rika, 2 van Kopenhagen n. Oaense. R. P. S., pass. 2 Dungeness Silvaplana. 2 van Kopenhagen naar R'dam. Sirius, 2 v. Calais te Duinkerken. Sora, 1 v. Bordeaux te Birkenhead. Sporota, 1 v. Stralsund te Stettin. Swallow, 2 v. Concarneau n. Casablanca. Seaham 1 van Dover naar Antwerpen Sambre. 2 van Rouaan. Sandenburgh, pass. 2 Dungeness. Strijpe, pass. 2 Vlissingen. Tilly, 1 Weatherbound Brunsbuttel. Timor. 1 20 m. N.NO. Skerries. Texel, 2 v. R'dam naar Hamburg. Tyro, 2 van R'dam te Dublin. Van Gelder, 2 v. Rostock te Norrköplng. Vlier, 28 v. Vera Cruz n. Coatcacoalcos. Vrouwepolder, 2 v. Lissabon n. Antwerpen. Venus, 1 v. Rostoek te Helsinki. Wiebold Bohmer, pass. 2 Kp. Vilano. Westlaan, 2 van R'dam naar Hamburg. Westpolder, 2 van Lissabon naar Algarvekust. Westropa. 1 v. Fowey te Bremen. SLEEPVAART Atlantis, 1 van Amsterdam naar Haarlem. Noordholland, n. Albany Australië pass. 2 eil. Bali Gevr. NET MEISJE, zelfst. kunnende werken, goede be handeling. Adres te verne men bur. van dit blad. B. z. a. FL. PERSOON voor dix-ect, onvei-scli. wat. Brie ven L 3662. B.z.a. v. direct FLINK PER SOON, ook voor tijdelijk, on- versch. wat. Brieven L 3664. Wij nemen weer NAAIWERK aan tegen zeer billijke prijs. B. en Arnoldkade 45, IJm. Door aanschaffing van een apparaat daarvoor zijn wij in staat uw BALLPOINT TE VULLEN voor 45 ct. Bij par tijen reductie. Da Costalaan 36, Driehuis. Prachtig St. Nicolaas ca deau: VULPEN met 14 krt. gouden pen. 1 j. garantie, f 5.75. Da Costalaan 36, Drie huis. THUISWERK gevr. onver schillig wat. Brieven L 3663 PIANOSTEMMEN f 1.75. kleine rep. inbegrepen. Tel. 20742, Haarlem. ST. NIC. en ZWARTE PIET- COSTUUMS te huur teg. bill, prijs. Velserduinweg 34, IJm. Oost. Wie ruilt mijn mooie WO NING in Amsterdam voor woning in Beverwijk. Vel- sen-N. of IJmuiden-O. Brie ven aan W. H. van Wielink Egidiusstr. 11, A'dam-W. Ruilen: HUIS Trompstraat 144, voor omgeving zieken huis, huur f 6 a f 7 p. w. WONINGRUIL. Beneden- duplex IJselstraat voor be- nedenduplex in IJm.-Oost. Te bevr. de Ruyterstraat 60. WONINGRUIL. Gevr. Rivie renbuurt. Coi-n. Janus en Zn. Stationsweg 81, Velsen. Vr. inlichtingen. Wie heeft voor mij een YOGHURT PLANTJE? IJm.- straatweg 95, IJmuiden-O. PIANO of BABY-PIANO Br. met prijs en merk L 3665 Te koop: z. g. a. n. KINDER WAGEN. Ruysdaelstr. 51, IJmuiden-O. TE KOOP: 1 p. voetbalsch. z'. g. a. n. m. 43 en een India hockeystick. Julianakade 30. Z. g. a. n. ACCORDEON piano kl. 12 bassen, merk Teil, te koop. Trompstraat 184. IJm. Te koop: geëm. KACHEL m. kop en plaat. Koi-tenaerstr. 42, IJmuiden. Te koop: defecte STOFZUI GER. Kortenaerstraat 28, IJmuiden. Te koop: g. onderh. FOR NUIS zw. gem. Iepenstr. 27. Te koop: PATHéFOON met 31 platen. Tuindersstraat 64, IJmuiden-O. TE KOOP: pr. eikenh. re gentori pl.m. 180 L. m. houten kraan, prijs f 17.50. Hagelin- gerweg 361, Driehuis. Z. g. a. n. HAARD te koop, wegens emigratie. Adres te vern. bur. v. d. blad. ERICA's f 0.95. „De Morgen stond". Soendaplein 31, H.N. Tel. 19903. Voor succesvol vissen heeft U nodig een hen gel, aas en een aan merkelijke portie ge duld. Wanneer U echter een tweedehands auto zoekt of een fiets voor Uw zoon, of wat ook ter overname vraagt, heeft U sneller succes PLAATS 'N ln enorme sortering, ook in zeer grote maten. Al léén verkoop van de be kende Engels import. 14.75, 15.50, 17.95, 19.50, 22.50 24.50 Speciale aanbieding prima Engels nappa met zuiver wollen voering In meer dan 150 dessins. Buitengewone sortering v. binnen- en buitenlandse fabrieken. ln iedere kleui-combinatie en effen, met knoop, en treksluiting. Enorme sor tering vanaf KENNEMERLAAN 121 (bü de Watertoren) Deelnemer Kennemer- laan-actie Enwy regelen betaling zeer gemakkeiyk voor U, n.l. 3.50 per week. L JCUXH AL ZKtS'I'KAA'l' 7U - BEVERWIJK ZEESTRAAT 70 - TELEFOON 4288

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3