ju opkomst Meyer Zoon WELIE GASHAARDEN Wereld-visproductie geschat op 25 millioen ton Joh. Meyer Zoon Felsens kraamcentrum G. HL Ferée «e post bij ¥an Dorp Hereupyama's BOEKEN by VAN DORP Er komt nog meer Vulpenhouders bij Van Dorp Onderwijzers speelden kostelijk toneel Castricum {a Februari eerste profijten trim-rapport nbergenbij minister ifr. Laboratorium voor uideri krijgt gestalte kenda voor Velsen Slechte dag voor V.V.IJ. ONTVANGEN: Directie van „Velserbad" blijft in verzet WaterloQ-Onze Gezellen Variété-avond van „In veilige haven" Diaconaal wint van de Sportief-reserves (SDAG 4 DECEMBER 19 51 5 :ït 1 November telt de gemeente onder haar inwoners een docente, L het is meisjes op te leiden tot 4rzorgster. In een zo grote en uit- gemeente als deze is versterking verpleegsterscorps zeker noodza- 'jn al mogen de meisjes, die door j[i van Seters worden opgeleid, niet janspraak maken op het praedicaat verpleegster daar komt nog anders voor kijken zij krijgen Eenheid na 15 maanden een diplo- kraamverzorgster te halen, waarna vandig de verzorging van moeder op zich kunnen nemen, is het thans echter nog niet. Zus- Seters, die zelf in het bezit is van Coma's ziekenverpleging, zenuw-, a kraamverpleging, is op 1 Novem- i'-onnen met de opleiding van vijf t: De lessen worden gegeven in het van het Witte Kruis, want dit -•centrum" is eigenlijk een uitbrei- van het Witte Kruiswerk in Velsen. e deze theoretische lessen in ana- ;n verpleegkunde en al wat daar- imenhangt, zijn er de medische les- mevrouw dokter La Gro-Lindeyer en niet te vergeten de lessen in en speciale wasbehandeling van ;vrou\v— en babykleertjes, die twee- Kr week worden gegeven door de chten van de huishoudschool in het aan de Casembrootstraat. Want, de meisjes in de eerste plaats de [jiouw en haar baby punctueel moe- borgen, zij mogen geenszins, in ge waar geen andere hulp aanwezig overige gezinsleden laten „verhon- Zij moeten leren de dagtaak die rvullen, zo tactisch als maar kan te ïn, Stof afnemen, het huis gezellig de visite een kopje thee of koffie ■a, eten schoonmaken en koken, zijn jie allemaal voor haar rekening - De „grote beurt" van kamers en •sgezinswas zijn bij de werkzaam- weer niet inbegrepen. Eisen al het andere heeft de kraamver- rhaar handen al mèer dan vol en toeten flinke, doortastende en han- Kisjes zijn, wil men ze voor dit werk igebruiken. cis om tot de cursus toegelaten te a is het zonder haperen doorlopen a van de lagere school. Maar wie am is geweest in kindercrèche, of inhoudelijke opleiding een basis >p de huishoudschool, heeft al weer vcor. De minimumleeftijd is gesteld a 20 jaar en het meisje dat het als ziet om kraamverzorgster te wor- sl de tussenliggende jaren na het a van de lagere school zeker in de ste richting ten nutte maken, eerste maanden krijgt de aspirant verzorgster louter theorie te ver- 20, daarna gaat ze onder leiding van Van Seters haar practische arbeid gezinnen beginnen en wanneer ze reen jaar plus drie maanden theorie raktijk onder de knie heeft kan ze sxamen afleggen. •ma treedt ze zelfstandig op, maar haar uitzendpunt steeds terug in het xentrum. advertentie Publicatie van grote rapport onzeker i wij vernemen is het zogenaamde a rapport van de commissie Tinber- a sanering van het Nederlandse vis- drijf thans bij de minister van Land- Visserij en Voedselvoorziening, minister zal vermoedelijk wachten op Bing van het totale rapport, om daar- r beslissing te nemen over de vraag, •ïücatie van dit rapport gewettigd is. Belangrijk punt bij tomende begrotingsbehandeling vraagstuk van de centralisatie der •■laboratoria in IJmuiden, dat na de 'Üng zeer actueel is geworden, zal «delijk bii de komende behandeling begroting voor Landbouw, Visserij •fflselvoorziening een grote plaats in- - Wij hebben goede gronden om aan dat de plannen tot realisering -bouw in een vergevorderd stadium #dat sr zelfs al een verdeling van de ••in het gebouw gemaakt kon wor- «st gebouw, waar het Centraal La bium voor Visserij-onderzoek te zal worden ondergebracht, wordt, Wer het met de soberheid der tijden is, ruim van opzet. Zodat alle j'lon van het technologisch en bio- - visserij-onderzoek, die nu nog her f,m den lande verspreid zijn, een kunnen krijgen. advertentie vindt Wering een bijna overdadig grote in onze zaak. :?e!'ike kwaliteit. Vlotte dessins. ttiv^kkleermakers - Modes ^NNEMERLAAN - IJMUIDEN 'elefoon 4453 Dinsdag 4 December. V* uut" „Louise-Lotte". t: ..Rendez-vous met Annie", "li - Visdag 5 December. - l4-i5 uur; spreekuur wethouder -Onderwijs. ^'(|2y u"r: "Louise-Lotte". Ur: ..Rendez-vous met Annie". De salarisregeling voor de kraamverzorg sters wordt nu nog plaatselijk geregeld, men hoopt echter door middel van een rijksregeling de positie te verbeteren. Er wordt tevens landelijk gewerkt om tot een pensioenregeling te komen. Tweede ploeg in Februari Wanneer de maand Februari 1952 is aan gebroken, zullen de meisjes die nu in op leiding zijn, na afgelegde proef, haar prac- tisch gedeelte beginnen en zal er dus phiats worden gemaakt voor een nieuwe pmeg gegadigden. Zuster Van Seters houdt thans reeds op drie plaatsen in de gemeente spreekuur voor aanstaande moeders, die omstreeks Februari en Maart verzorging nodig zul len hebben. Het Witte Kruis heeft met de oprichting van dit kraamcentrum, dat op den duur zal worden uitgebreid over een gebied dat begrensd wordt door Heemskerk en Bloe- mendaal naar men hoopt, zijn menslievend werk wederom een grote stap verder ge bracht. advertentie Wederom heeft IJmuiden in de Zaterdag middagcompetitie een nederlaag moeten incasseren, waardoor de onderste plaats in zicht komt. Zuidvogels heeft van het begin tot het einde hard gewerkt en de moeite is beloond. Het doelpunt dat tevens het enig ste van deze wedstrijd word ontstond kort na rust door toedoen van Loosman uit een vrije trap gescoord. Post, miste een strafschop waardoor de stand gelijk had kunnen wor den. Ook in deze wedstrijd viel de schot loosheid der IJmuider voorhoede op. De overige senioren-elftallen brachten het er niet beter af. De uitslagen waren: ETOIJmuiden 2 51; Nieuw Vennep IJmuiden 3 21; Kennemerland 4IJmui den 4 3—1. Junioren: IJmuiden bVEW a 51. Aspiranten: IJmuiden bKinheim c 52. advertentie van ƒ255.— tot 350.—. ALLE SOORTEN GASFORNUIZEN EN COMFOREN KENNEMERLAAN 9 - ERKEND GASFITTER Volgens een onderzoek, dat door de visserij-afdeling van de Food and Agriculture Organization is ingesteld naar de wereld-visproductie, heeft de haringfamilie in de totale aanvoer het grootste aandeel. De hoeveelheid vis, welke jaarlijks over de gehele wereld aan de markt komt, wordt geschat op 25.000.000 ton. Het aandeel van de ha ring en aanverwante soorten bedraagt 21 percent, dat van zoet- en brak- watervis 19 percent. Indien de totale jaarlijkse wereldproductie van vis gelijkelijk verdeeld zou worden over de wereld-bevolking, zou er volgens een raming van de F.A.O. per hoofd l2'/< kilo vis per jaar beschikbaar zijn. Dit cij fer geeft evenwel niet de werkelijke si tuatie weer, want een aanzienlijk gedeelte van het totale gewicht gaat verloren door het schoonmaken, en een hoeveelheid vis wordt verwerkt tot olie en vismeel. In feite bereikt slechts 20 procent van de wereld-productie de tafel van de consu ment. Azië met uitzondering van Rusland is de grootste producent van vis. Dit we relddeel levert 48 percent van het totaal. Europa volgt met 24 percent en Noord- en Zuid-Amerika tezamen met 17 percent. Het ziet er naar uit, dat de wereldpro ductie van vis nog zal worden opgevoerd, want in talrijke landen bestaan er plannen om aan de visserijvloot modern uitge ruste vaartuigen toe te voegen, teneinde de visserij in verder afgelegen wateren mogelijk te maken. Bovendien worden zo- Wederom een brief aan de raad De heer J. J. Waagmeester, directeur van het „Velserbad" te IJmuiden heeft zich opnieuw tot de raad der gemeente Velsen gewend met een brief van de volgende inhoud: Na vanwege bevriende zijde in de ge legenheid te zijn gesteld inzage te nemen van het gemeenteblad van Velsen van 27 November 1951 no. 220, inzake onteigening „Velserbad", deel ik u mede, dat naar mijn mening verschillende zaken in mindere of meerdere mate scheef en/of onvolledig zijn voorgesteld, of in het geheel niet zijn ver meld. Het betreft o.a.: a. Het vergiftigingsgeval. b. Het ingestelde onderzoek voorafgaande aan de sluiting. c. De subsidiekwestie. d. Het medewerken zijdens de gemeente om tot wederopenstelling te komen. e. De zwemverenigingen, en f. Het niet tijdig beantwoorden van onze brieven door het college van B. en W. Voorts ben ik getroffen door de zinsnede: „Met de sluiting van genoemde inrichting werd een voor de volksgezondheid zeer be langrijke instelling aan het algemeen ge bruik onttrokken." Dat de inrichting ondanks financiële moeilijkheden in 1939 toen de gemeente aan mijn voorganger weigerde steun te verlenen op grond van een taxatie der in richting van 25.000 (zegge vijfentwintig duizend gulden), welke gedragslijn onder meer mij wel aanleiding tot voorzichtigheid moest geven is blijven bestaan, is toch waarliik niet te danken aan de medewer king van het gemeentebestuur. Het is toch wel merkwaardig, dat door andere gemeenten een geheel andere hou ding wordt aangenomen, zo bijv. ten op zichte van zusterinstellingen, met name de Sportfondsenbaden. Ik ben dan ook zo vrij de min of meer krenkende uitlatingen en de min of meer onjuiste voorstelling der feiten te beschou wen als uitingen nodig voor een schijnbaar krachtig verweer. De toepassing van de z.g. Duitse vorde ring of onteigening zou volgens mij een on waardig sluitstuk z'in. Hoogachtend. Dir. N.V. „Velserbad". Tweemaal feest voor de oudjes De leden van de soos voor ouden van dagen, uitgaande van de Velsense U.V.V., gaan Donderdag en Vrijdag hun Sinter klaasfeest vieren: Donderdag in het Patro naatsgebouw en de dag daarop in het Oud- Katholiek verenigingsgebouw. Daar zullen dan ook de goede gaven, die zo mild uit dé gemeente binnenstroomden, worden uitgedeeld. wel in ontwikkelde als in minder ontwik kelde landen verbeteringen aangebracht in de uitrusting. Aldus meldt de Visserij We reld. Waterloo, dat met twee invallers in het veld kwam, heeft tegen Onze Gezellen teleurgesteld. De Haarlemmers verkregen door slap spel van de IJmuider achterhoede reeds na vijftien minuten de leiding. Onze Gezellen zette steeds gevaarlijke aanvallen op en na vijfentwintig minuten werd de voor sprong vergroot. De kansen keerden ten gunste van Waterloo toen Bos een strafschop inschoot (12). Na de hervatting deed Waterloo het beter, Het spel stond op een iets hoger plan, maar de IJmuidenaren begingen de fout. de bal te veel door het midden te spelen. De aanval len van Onze Gezellen waren veel gevaar lijker. De Haarlemmers brachten de stand op 13. Buding slaagde er in met een fraai doelpunt de achterstand te verkleinen (23). Hierna was Onze Gezellen in de aanval en toen de stand op 24 was gebracht kwam ht einde. Waterloo 2 behaalde een overwinning van 53 op Spaarnevogels en de aspiranten deelden de puntjes met SVIJ (22). Vogelenzang versloeg SVIJ met 2-C De lange rustperiode heeft de meeste SVIJ- elftallen blijkbaar geen goed gedaan en het gevolg was dat van de vijf elftallen Zondag drie een nederlaaag moesten incasseren. Het eerste speelde tegen de kampioens- pret endent Vogelenzang geen onverdienste lijke wedstrijd, doch de toch al niet sterke SVIJ-voorhoede, waarin ditmaal v. d. Lugt wegens ziekte ontbrak, kon het tegen de hechte verdediging van de Vogelenzangers niet bolwerken, deels door te weinig stoot kracht maar ook door te onoordeelkundige afwerking. Doordat doelman Buijck bijzonder op dreef was wisten de Vogelenzangers slechts eenmaal voor en eenmaal na de rust het net te vinden, zodat de punten in Voge lenzang bleven en SVIJ nog steeds op de eerste overwinning wacht. Het tweede elftal speelde de belangrijke wedstrijd tegen TZB 1. maar verloor kans loos. Het zal nu wel op een beslissingswed strijd tussen deze teams uitlopen wie er kamoioen wordt en als TZB zo speelt als Zondag, heeft de ploeg ongetwijfeld de beste papieren. Het derde behield door een 6—3 zege op Geel Wit 2 nog een klein kansje, doch het vierde leed een nederlaag tegen TZB 2, 61. De Zandvoorters hadden dus wel een goede dag. Het vijfde elftal deed wat van haar ver wacht werd en klopte OG 6 met niet minder dan 10—0. waarmede het zijn doelgemiddel- de behoorlijk op joeg. De adspiranten speelden, evenals enkele weken geleden, gelijk tegen Waterloo. De uitslag was nu 22. De kans oo de verdiende overwinning lieten ze in de laatste minuut voorbij gaan, door het missen van een strafschop. advertentie De toneelzaal van gebouw Concordia was Maandagavond geheel gevuld met honder den opgetogen schoolkinderen, die met de grootste moeite hun ongeduld bedwongen tot het moment, dat het scherm zich zou openen voor de opvoering van „Joppie bij de Zigeuners" en waarbij zij de tijd kortten met het produceren van een waarlijk oor verscheurend lawaai. Maar het is tenslotte een Nurks die zich hieraan mocht ergeren. Ongetwijfeld werden zij geenszins in hun verwachtingen teleurgesteld, want het ge noemde kindertoneelstuk van G. J. F. Bauer, dat als onderdeel van het Sint Nico- laasfeest 1951 door de onderwijzers-toneel vereniging „Kennemerland" werd opge voerd, was geheel op hun smaak ingesteld en behaalde dan ook een laaiend succes. De intrige is aardig gevonden en de schrij ver heeft gelukkig verzuimd zijn toevlucht te nemen tot een goedkope moraalverkon diging. Integendeel, de handeling moet voor de jeugd zelfs bijzonder boeiend zijn en door de vele geestig uitgewerkte taferelen hebben ook de talrijke aanwezige ouders er een genoeglijke avond aan beleefd. Maar uiteraard leefden vooral de kinderen mee in de avonturen van Joppie Dalstra, die aan allerlei lectuur over Indianen en zeerovers de voorkeur geeft boven zijn huiswerk en op zekere dag besluit de vlucht te nemen, om zich bij een troep zigeuners aan te slui ten. Papa Dalstra heeft zijn verblijf echter reeds binnen de vijf minuten ontdekt en omdat hij een zeer verstandige vader blijkt te zijn, besluit hij zoonlief een gevoelig lesje te geven. Hij maakt met de kermis reizigers een afspraak, dat zij het op avon turen beluste jongmens enige dagen onder hun hoede zullen nemen, waarbij zij hem vooral niet met fluwelen handschoenen mo gen aanpakken. Natuurlijk wordt het Jop pie al spoedig duidelijk, dat het zwervers leven een hard en moeilijk bestaan op levert, waar heel weinig boekenromantiek bij te ontdekken valt. En na diverse bittere teleurstellingen is hij tenslotte dolblij weer in de vertrouwde huiselijke kring te wor den opgenomen. De toneelspelende onderwijzers komt met hun regisseur, Jaap van Maarleveld, een welgemeend compliment toe voor de op merkelijke fantasie, welke zij in deze voor stelling aan de dag hebben gelegd. Het was in de eerste plaats al een grote verdienste, dat zij niet in de grove fout vervielen van hen, die in de mening verkeren, dat bij een kindervoorstelling alles geoorloofd is en daarbij het principe huldigen: hoe gekker, hoe mooier, als de kinderen maar lachen. Zij zien dan over het hoofd, dat hun on verantwoordelijke opvatting bij dit, voor indrukken nog zo ontvankelijke publiek, alleen maar smaakbedervend kan werken. Maandagavond werd overtuigend bewezen dat het anders en veel beter kan. Natuur lijk werd er wel eens even gechargeerd, maar dit gebeurde alleen wanneer de situa tie geen geweld werd aangedaan, zoals bij de onweerstaanbaar komische taferelen mot de poppenkast, de orkest-repetitie en de geestige zanguitvoering van „Moet er nog slaolie wezen" door het zotte kwartet. Dit was burlesk en vol grappige fantasie, het geen men wel eens bij andere verenigingen mist. Maar ook de spelers waren bijna zonder uitzondering uitstekend voor hun taak be rekend en wij zagen verscheidene voortref felijke typeringen. De rolverdeling, met niet minder dan zestien medewerkenden, was te uitvoerig om allen bi.j name te kunnen ver melden en als wij dus moeten volstaan met bet noemen van C. Peet als Joppe Dalstra, van J. Mantje als Piëtro en niet te vergeten Marja, de waarzegster, van G. Jansen, dan betekent dit niet dat Wij voor de prestaties der anderen minder waardering zouden hebben. De onderwijzers uit Kennemerland hebben met deze serie voorstellingen aan duizenden kinderen enige vrolijke uren bezorgd. JAN VAN DAM. De Sint als aquariumliefhebber De leden van de Aquarium- en Terra riumvereniging „Kennemerland" en hun huisgenoten hebben Maandagavond in het Patronaat de winnaars van de „Huiskeu ring" de prijzen uit handen van de Sint in ontvangst zien nemen. In afwachting van de komst van de eerbiedwaardige, werden de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen en in orde bevonden. Toen na een praatje van de voorzitter, de heer G. Vermeulen, de Sint en diens knecht binnentraden gingen de prijswinnaars maar alvast wat „rechter" zitten. Zij konden even later de prijzen in ontvangst nemen. De voornaamste prijswinnaars waren: klasse A: 1. C. Roodzand, 2. F. Douma; klasse B: 1. C. Trimbach, 2. J. de Vries; klasse kleine aquariums G. Peppink; jeugd- klasse F. de Graaf. De Sint, die wonderwel van de interne aangelegenheden van de vereniging op de hoogte bleek te zijn en naar zijn zeggen zelf een aquariumliefhebber was liet eerst een paar hartige woordjes horen, maar besloot met een lofuiting in de vorm van een brief van het bestuur der Nederlands Hervormde Irene-school te Beverwijk, dat de vereniging zijn erkentelijkheid betuigde voor het inrichten van een aquarium in de school. In aansluiting op het 's middags gehou den Sint Nicolaasfeest voor de kinderen bood het bestuur van de Speeltuinvereni ging „In veilige haven" de leden Zaterdag avond in het Patronaatsgebouw een va riété-programma aan, dat verzorgd werd door Van Meurs Theaterbureau uit Haar lem. Het was de traditionele potpourri van liedjes met een praatje, afgewisseld met wat acrobatiek, hondendressuur en accor- deonmuziek. Hiervan namen Annita en Renée achtereenvolgens de tellende hond, een marionettentheater in uiterst simplis tische vorm en een nummer acrobatiek op het slappe koord voor hun rekening, waar na de laatste van het duo nog over vol doende reserves bleek te beschikken om als Figaro, de Franse clown-de-luxe, uit allerlei bellen, staven en andere attributen, verschillende melodieën te verwekken. Nick Godart bleek een uitstekende accor deon-virtuoos te zijn, die aan zijn instru ment de befaamde Oriënt-Express en een aantal populaire wijsjes ontlokte, die grif door het publiek werden meegezongen. Het optreden van Alice Williams, dat werd aangekondigd als een caoutchouc-sympho- nie, bleek uit enige pogingen tot tap-dance en balletdansen te bestaan, waardoor het duidelijk werd dat zij over meer charmes dan talenten beschikte. Mary Corami bracht onmiddellijk het gewenste contact met het publiek tot stand. Zij bereikte vooral met haar Jordaan- schets het verlangde succes en mocht hier voor een langdurige bijval in ontvangst nemen. Dit programma werd op de gebrui kelijke wijze aan elkaar geregen door Tonny Verwey, die Willy Alfredo als con férencier moest vervangen, welke laatste de gehele avond verstek liet gaan. Maar hij toonde zich een behoorlijke remplagant, die het publiek met een babbeltje en een liedje in de vereiste stemming bracht. Voor al het simpele levensliedje van Dirk Witte werd uitstekend door hem voorgedragen. De tekst hiervan kan vele moderne liedjes schrijvers nog tot voorbeeld dienen. De offervaardigheid der leden trad dui delijk aan het licht door een indrukwek kende tafel met prijzen, waarvoor de loten dan ook in record-tijd uitverkocht waren. J. v. D. ADVERTENTIE Grote sortering ROYALE ZAKDOEKEN in prettige moderne dessins. Prijs per stuk 0.70, ƒ0.95, ƒ1.25 en ƒ1.50 Onze ORCHIDEÉ kwaliteit in aan trekkelijke CADEAUVERPAKKING Maatkleermakers - Modes 36 KENNEMERLAAN - IJMUIDEN Telefoon 4453 lij»! :\ÊêmLm De overkapping van het Haarlemse slation is voor enige weken het werkterrein van enkele arbeidersdie daar druk bezig zijn herstellingswerkzaamheden te verrichten. Zij hebben een prachtig uitzicht op Haarlem. Spanning in damkringen In de hoofdklasse der damcompetitie van Noordholland werden de volgende wedstrij den gesoeeld: Wormerveer won met 11—9 van DSTO: Zaandam met 12—8 van Weesp; Jozeph Blankenaar met 164 van Ooster kwartier: DCG en DCIJ speelden gelijk 1010; CDA verloor met 146 van Gezellig Samenzijn; St. Bavo speelde tegen de Haar lemse Damclub en de strijd werd met 7—7 afgebroken. Gezellig Samenzijn gaat nu met 9 gespeelde wedstrijden en 18 punten (128 bordpunten) aan de kop en zelfs lijnrecht op het kam pioenschap af. Nog slechts twee wedstrijden, thuis tegen St. Bavo en een afgebroken, vrij wel al gewonnen wedstrijd, moeten de Am sterdammers tot een goed einde brengen, willen ze in de competitie triomferen. Jozeph Blankenaar is met 19 gespeelde wedstrijden (18 punten 133—67 bordpunten) een zeer goede tweede. De laatste ronde brengt tegen elkaar op het bord: HDC—Zaandam: Weesp—Jozeph Blankenaar; GSSt. Bavo; DSTOCDA; DCIJWormerveer en OKDCG. Kennemer competitie De Haarlemse Damclub II speelde tegen de Damclub Haarlem 1 en verloor met 713. De ontmoeting VKD 1Kijk Uit 1 werd uitgesteld; Hillegom IOosterkwartier II eindigde met winst (9—11) voor OK II; Be verwijk II verloor met 713 van Halfweg II. In de eerste klasse heeft Beverwijk prac- tisch al het kampioenschap binnen. Tegen Stabiel (22 afgebroken) hoeven de Bever- wijkers slechts gelijk spel te behalen om kampioenswedstrijden te mogen spelen. Het tweede van Beverwijk moet daarentegen degradatiewedstrijden spelen. Twee strafpunten voor „Sportief" In de tweede klasse verspeelde het IJmui- dense „Sportief" de kampioenskansen in zijn afdeling, door het niet opkomen van 10 spe lers voor de wedstrijd tegen St. Thomas uit Castricum. DCIJ II won met 13.7 van 't Noorden; VKD II met 182 van Beverwijk III; Half weg II en Cruquius deelden mt 1010 de punten en DOS I won met 13—7 van St. Bave II. In deze afdeling hebben de Verenigde Ka tholieke Dammers uit Haarlem met vijf ge speelde wedstrijden en nog niet één verlies- punt, fraai de leiding. De twee afgebroken wedstrijden tegen DCIJ II en St. Bavo II leveren zeker twee punten op voor de toe komstige kampioenen. De damclub Diagonaal uit Santpoort was met slechts zeven spelers te gast bij dam club Sportief te IJmuiden, om voor de tweede klasse van de Kennemer damcom petitie, een eerder uitgestelde wedstrijd te spelen. Damclub Sportief deed haar naam eer aan. door de niet ongekomen spelers bii voorbaat remise aan te bieden. Veldman redde de eer voor Sportief en de zes overige borden van Diagonaal wisten te winnen. De totale uitslag werd dus 15-5 in het voordeel van de dammers uit Sant poort. De stand in deze afdeling, waarin Diagonaal de leiding heeft, is nu: gesp. pnt. voortegen Diagonaal I St. Thomas II Kijk Uit II Hillegom II Beverwijk VI V. K. D.' III Sportief II 57 44 34 13 24 8 18 23 16 46 7 56 12 42 Simultaan séance en blindparttf van B. Dukel Op uitnodiging van damclub Sportief zal de meesterdammer B. Dukel op de eerst volgende clubavond een simultaan-séance geven voor 40 borden en voorts zal de D.C. IJ.'er tegen de sterkste speler van Sportief een blindpartij spelen. DukelBizot remise De derde en laatste partij van de vriend schappelijke match tussen Dukel en Bizot eindigde na 62 zetten in remise. Deze wedstrijd, bedoeld als training voor het tournooi om het kampioenschap van Nederland in Februari 1952 is met een ge lijk spel (3-3) geëindigd. Goud uit het zout. Het was Maandag met de visprijzen weer „raak" of „mis" als men het van de kant van de handel bekeek. De schol, die voor een Maandag- markt bijzonder schaars was, noteerde on gekend hoge prijzen. De grote schol noteer de maar eventjes 114 per kist en de groot middel ging voor 110 per 50 kilo van de hand. Ook de kleine schol II lag hoog in de markt met 67 per kist. Verse haring was ook al bijzonder in trek. De goede kwaliteit noteerde gemiddeld 20 en zelfs 22 per kist en de makreel deed 37. per kist. Grote schelvis, die ruim 20 per kist hoger was dan Zaterdag, gold tot 85 per kist en ook de grote kabeljauw, die bij de exporteurs in de smaak viel, noteerde 248. Enkele kisten grote heek spanden de kroon met niet minder dan 414 per 125 kilo. De tongnoteringen bleven onveran derd op 4.55 per kilo voor de lappen en 2.35 voor de tongen I hangen. De totale aanvoer voor de Maandagmarkt omvatte ruim 4000 kisten waarvan 235 tong en tar bot, 290 schol, 1200 haring, 355 makreel, 355 schelvis en 760 kisten wijting. Surprises. Er kwamen Maandag vier trawlers aan de afslag, die dank zij de hoge noteringen er met een behoorlijk eindresul taat uitsprongen. Zo maakte de Claesje 9800, de Tubantia 12.700, de Vios 26.700 en de Catharina Duyvis 22.000, gemiddeld voor 13-daagse reizen. Van de loggeraanvoerders werd de KW 7 royaal de hoogste met 10.000. Na de eerste mooie Kanaalreis van de „Post Boy", die 1500 kisten haring thuis bracht, was de trawler vandaag weer aan de markt met eenzelfde kwantum. Verder kwam nog aan de afslag de Zeelandia met 90 kisten schelvis en piepers, 90 makreel, 50 wijting, 50 dichte wijting, 60 koolvis, 10 haring, en 100 stuks stijve kabeljauwen. Voor de Woensdagmarkt worden verschei den trawlers verwacht, doch tot heden was alleen nog de Medan bekend, die Zon dagavond een vangst meldde van 170 kisten schelvis en piepers, 80 makreel, 80 blanke koolvis, 40 haring, 70 wijting, 100 dichte wijting, en 10 diversen. Verder worden nog verwacht de Flamingo en de Batavia, waar van echter noch een bevestiging noch een vangst bekend werd. Prijzen: Heilbot 2.352.15, gr. tong 4.554.grm. tong 3.052.50, kim. tong 2.75—2.35, kl. tong I 2.35—2.09, kl. tong II 1.662.35 per 1 kg. Schartong 5536, gr. schol 11486, grm. schol 11086, kim, schol 110—84, kl. schol I 86—78, kl. schol II 6733, schar 4442, v. haring 2213.50, makreel 3726.50, gr. schelvis 8269, grm. schelvis 7458, kim. schelvis 6153, kl. schelvis I 5643, kl. schelvis II 4827, wijting 3416.50, gr. gul. 6254, mid. gul 57—45, kl. gul 41—32, kl. haai 28—24.50, ham 8875, kim. hake 8672, kl. hake I 67—62, kl. hake II 46—36, poontjes 23—13, kl. koolvis zw. 3431, kl. koolvis wit 46 42 per 50 kg. Gr. kabeljauw 248144, gr. koolvis zw. 9474, gr. koolvis wit 110104, gr. leng 10484, gr. hake 414356. Aanvoer 235 kisten tong en tarbot, 6 heilbot, 24 tongschar en schartong, 290 schol, 35 schar, 5 ham, 1200 haring, 335 makreel, 355 schelvis, 760 wijting, 255 ka beljauw en gul, 30 leng, 105 hake, 60 kl. haai, 25 poon, 255 koolvis, 55 diversen. Totaal 4030 kisten. Besommingen. RO 46 Claesje 9850, IJM 37 Tubantia 12.700, 2 trawlers met 48.700. IJM 129 3680, KW 221 4250, RO 1 1940, RO 9 2870, KW 65 2450, KW 169 2350, KW 91 2500, KW 125 2320, KW 84 2960, KW 69 2520, KW 108 1970, KW 51 3090, BW 166, 2250, KW 64, 2300, KW 114 2210, KW 24 2640, KW 162 2590, KW 19 3200, KW 133 2350. Verse haring: KW 45 6020, KW 7 10970, IJM 74 3750. ADVERTENTIE o om op te knappen! Schaakclub „De Pion" De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de onderlinge competitie van „De Pion" zijn als volgt: Th. de Smalen—C. J. Heeck 1—0; D. Keet baas—C. Bennes 0—1; T. de Vries—C, Menke 10; P. RomanB. Schlösser 01; L. J. Born—J. Bos Vi—rh\ Walter Uhl—P. Zwart 1.0; P. BouwenJ. van Ravenzwaai 01; R. v. d. BergS. van Weeren 10. Paard op hol, vagen vernield Door het in ongerede raken van het tuig sloeg Maandagmiddag op de Bakkummer- straat het paard van de heer Kaandorp op hol. Ondanks pogingen daartoe in het werk gesteld kon de voerman het paard niet meer intomen. Kort nadat de man van de wagen was gesprongen sloeg de wagen tegen een langs de weg staande betonnen hekpaal en werd geheel vernield. Voerman en paard kregen geen letsel. Sint by CSV-aanhang De supportersvereniging van „C.S.V." hield Maandagavond in hótel „De Rustende Jager" een Sinterklaasfeest voor haar le den. Een viertal amateurensembles uit de omtrek vulden voor de pauze de avond met cowboy-songs en andere populaire liedjes. Een speciale vermelding verdienen de „Royal Hawaiïans" uit Amsterdam be staande uit drie jongelieden die bijzonder op de gewone en de hawaiïan gitaar thuis bleken te zijn. In het tweede gedeelte van de avond kwam de Sint, vergezeld van zijn knecht, op bezoek. In verrassend goed West-Fries dialect gaf de goedheiligman verschillende populaire figuren uit C.S.V.-kringen de nodige vermaningen maar hij beloonde ze toch ook weer met een cadeau. Een gezellig bal besloot de avond.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7