Van een schip, dat zijn naam niet verloochende: de Katwijk 170 Buitengewone vergadering van N.V. Velserbad op komst Staaf U er op? D „Noodwinkels" moeten weg Kennemer Lantaarn Old Clothes New Fa. PRUIS „Zeemeeuw" heeft zich door vele moeilijkheden heengeslagen Sleepboot week van de geveegde route af Fa. PRUIS 6 REVUE VAN DE ZUIDZIJ Kapitein en stuurman voor de rechtbank Degeiijhe Sterke RIJWIELEN Uitslagen van het gemeentetournooi Hinderwet-aanvrage blokwalserij Huïpactie-Italië bracht in Velsen 1693,45 op Bloemenmagazijn KRAAK Vergunning is afgelopen Inmiddels zoekt de heer Waagmeester naar een mogelijkheid tot nieuwe onderhandelingen r AUTORIJSCHOOL Drie Velsemaren mogen aan kampioenstournooi deelnemen De wereld in uw huiskamer met RADIO St. Bavo laatste obstakel voor het GS-kampioenschap Agenda voor Velsen ZATERDAG 8 ^EQEMBER 19 51 E MOTORLOGGER, die vandaag in de Zeemeeuw (KW 170). Het vaartuig kreeg die naam al in 1917 tijdens de bouw bij de Scheepsbouwwerf 's Lands Welvaren van I. S. Figee in Vlaardingen. Sedert dien is er 34 jaar verstreken en we zouden hier uit op kunnen maken dat de boot weinig heeft meegemaakt of althans niet van eigenaar veranderde. Niets is minder waar. Als we bij het begin aanvangen vinden we als eerste eigenaar vermeld de heer D. Ouwehand Azn., die in 1906 met één log ger was begonnen, de Arbeid Adelt (KW 29) onder schipper Jacob van der Plas Wzn. Aan andere schepen had de heer Ouwehand toen ook nog een stuk of vier bommen: De Vier Gebroeders (KW 39), schipper Arie Haasnoot, de Maria Cornelia (KW 40), welke gevoerd werd door A. Cramer, de Eben Haezer (KW 41) onder commando van Klaas Varkevisser en de Gezusters (KW 121), waar Arie Krijgsman mee voer. Tien jaar later, in 1916 dus zag de vloot van deze redei'ij er anders uit. Het aantal loggers was tot drie uitgebreid en van de bommen was er slechts één overgebleven. De twee loggers, die er bij gekomen wa ren, heetten Doggersbank (KW 39) en Maria Cornelia (KW 40). Deze hadden dus de oude nummers van de bommen ge kregen, alleen de naam Vier Gebroeders was niet opnieuw vernoemd, de KW 39 had men namelijk de naam Doggersbank toebedeeld. De enige overgebleven bom van de Fa. D. Ouwehand Azn. was in 1916 de Ge zusters (KW 121) en in dat jaar nam dit schip voor het laatst aan de haringvisserij deel. In twee reizen werden binnenge bracht 256 kantjes pekel- en 190 kantjes steurharing en hiermede was het gedaan met het oudje. De volgende haringteelt kwam er een nieuwe logger voor in de plaats onder het nummer KW 121. Alleen de oude naam „Gezusters" keerde niet te rug, want de nieuwe aanwinst kreeg de naam „Zeemeeuw". De oudste schipper van het „kantoor", Jacob van der Plas Wzn., ging er voor de eerste maal mee naar zee. De firma D. Ouwehand Azn. behield haar plaatsje onder de Katwijkse rede rijen. Zij heeft momenteel drie schepen, doch de „Zeemeeuw" is daar niet meer bij. In 1923 ging de logger al veranderen en E. A. de Gruijter te Heemstede werd er eigenaar van. Het schip bleef ten volle een Katwijkse logger, boekhouders waren de gebroeders Taat en het bleef de Zeemeeuw (KW 121). Vijf jaar later vond er weer een verkoop plaats en toen was het de rederij gebr. Parlevliet die het vaartuig aankocht. Dit betekende tevens het einde van de zeilperiode. In het schip werd een 80 pk. B.U.B.-motor geplaatst. Maarten Kuijt werd er schipper op. Daarna maakte het vele ups en downs in de visserij mee. Kort voordat de tweede wereldoorlog uitbrak maakte de naam Zeemeeuw plaats voor Matzkau (DZG XXII). De rederij had de logger toen ver huurd aan de Mij. Kormoran te Danzig, doch toen het met de oorlog menens begon te worden kwam het schip bij de gebr. Parlevliet terug als Zeemeeuw, maar niet als KW 121, doch als KW 170. Het varen in Duitse marinedienst moest het schip ook nog meemaken. De vorde ring vond plaats in 1941 en daarna speelde de Kriegsmarine „mooi weer" met de „Zee meeuw". De oorlog was al enige tijd voorbij voor dit schip in Bremershaven werd terug- ADVERTENTIE LAAT NU Uw kleding reinigen CHEMISCHE REINIGING Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 4886 In Juli van het vorig jaar bracht de sleepboot „Zwarte Zee" een Canadees Libertyschip naar Hamburg. De sleep heeft toen niet de geveegde route gevolgd, maar een kortere weg genomen. Achter het Ca nadese schip is op die reis een mijn ont ploft. Op het Nederlandse consulaat-gene raal in Hamburg werd een verklaring van het gebeurde opgesteld en getekend door de 53-jarige gezagvoerder B. C. W. en de 51-jarige stuurman K. S. van de „Zwarte Zee", beiden wonend in Maassluis. Omdat op deze verklaring een andere route zou zijn aangegeven, dan in werkelijkheid was gevolgd, hadden genoemde kapitein en stuurman zich Donderdag voor de Rotter damse rechtbank te verantwoorden. De gezagvoerder, die op de „Zwarte Zee" wegens ziekte was ingevallen, betuigde zijn spijt over het gebeurde. De officier van Justitie merkte op, dat wanneer men de officiële route niet volgt, men een risico neemt, hetgeen hier was gebeurd. De verdiensten van de kapitein zijn voldoende bekend en „ik vind het jammer, dat juist hij hier terecht moet staan," zo zei de officier. Hij eiste tegen hem viermaanden voorwaardelijk en tegen de stuurman twee maanden voorwaarde lijk met voor beiden een proeftijd van drie jaar. Hun raadsman, mr. W. M. E. van Ros- sum, merkte op, dat de kapitein de gehele oorlog heeft gevaren, zich bij drie invasies had onderscheiden. De reis werd verkort zonder dat de mannen er persoonlijk voor deel bij hadden gehad. Zij hebben echter niet doen voorkomen alsof zij de officiële route hadden gevolgd, zo vervolgde pleiter, maar overwogen hoe ze last konden ver mijden, hetgeen natuurlijk fout was. Mr. Van Rossum zeide ervan overtuigd te zijn dat dit nooit weer zou voorkomen. Hij mérkte onder meer nog op, dat de kapitein niet alleen voor zijn rederij, maar ook voor het vaderland grote verdiensten had ver worven. Mr. van Rossum vroeg tenslotte een verminderde straf of een geldboete. Uitspraak over veertien dagen. gevonden. De B.U.B.-motor was er uitge haald en een 150 pk. Industrie-motor van een andere logger had het karretje opge volgd. De ouwe sleper „Helga" bracht de logger in het begin van de maand Mei in 1947 te IJmuiden terug. De Zeemeeuw was oorspronkelijk 105 ton groot en ruim 25 meter lang. Na te rugkeer in het vaderland ging men het schip in Dordrecht 7 meter verlengen. Ver der plaatste men in Katwijk een nieuwe stuurhut en bracht men de betimmering aan. In geheel ander gedaante kwam het in Mei 1948 in IJmuiden terug. De inhoud bedraagt nu 155 bruto- en 76 netto reg. ton bij een lengte van 32.49 m., breedte 6.68 en een holte van 2.82 meter. Op de foto verlaat de „Zeemeeuw" de haven van IJmuiden op 18 Mei 1948, de dag waarop het schip voor de eerste maal na de oorlog ter visserij vertrok. Een paar dagen tevoren had in IJmuiden voor de eerste keer Vlaggetjesdag plaats gevonden. De Zeemeeuw is die dag met passagiers enige uren aan het varen geweest zodat de logger ook nog als „rondvaartboot" dienst heeft gedaan. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). ADVERTENTIE Wij kunnen U uit voorraad leveren: RÜwielen in sportuitvoering en in alle merken. Autopeds vanaf 32.Driewielers, Strijk bouten, Wringers, Beenpijpen, Lederen hand schoenen, Handwarmers, Kerstverlichting, Zaklantaarns, enz. Lederen Jassen, Jekkers en Vesten in bruin en zwart naar maat zonder prijsverhoging. W. Barendszstraat 21 Telefoon 5726 - IJmuiden De uitslagen van het gemeentelijk sport- tournooi 19511952 luiden: Voetbal. RaadhuisPlantsoenbedrijf 03; Gas en WaierReinigingsdienst 11; Open bare WerkenPolitie 45; Raadhuis Openbare Werken 11. Tafeltennis. Politie 2—Openbare Werken 1 1—2; Politie 2—Raadhuis 2 3—0; Open bare Werken 1Raadhuis 2 30. Er komen enkele wijzigingen in het pro gramma. Voetbal. Zaterdag 8 December 14.30 uur: Gas en Water—Plantsoenbedrijf. Woensdag 12 December 14.30 uur: Reinigingsdienst— Politie. Woensdag 19 December 14.30 uur: RaadhuisPolitie. Voor het eerst weer naar zee na de oorlog (18 Mei 1948). Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee dat ter gemeentesecretarie (4e afdeling) ter inzage ligt een verzoek met bijlagen, van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, gericht aan Gedeputeerde Sta ten van Noordholland, om vergunning tot het uitbreiden van het hoogovenbedrijf, door het oprichten van een blokwalserij met toebehoren, bestaande uit diverse werktuigen, gedreven door 170 electro- motoren met een gezamenlijk vermogen van 23.101,25 pk, op het hoogoventerrein te IJmuiden. Op Vrijdag 21 December 1951, te 11 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. De opbrengst van de collecte, die Zater dag onder auspiciën van het Nederlandse Rode Kruis in de gemeente Velsen is ge houden ten bate van de gedupeerden in het overstroomde gebied in Noord-Italië, be draagt 1693,45. Mede dank zij de spon tane medewerking van de heer J. van der Border, leraar van de Nijverheidsschool, de padvinderij, de Velser colonne van het Rode Kruis en een aantal particulieren, is deze actie onder de burgerij volkomen ge slaagd. ADVERTENTIE Kennemerlaan 29 - Tel. 4528 Uw adres voer moderne bloemwerken De „vergunning:" voor de noodwinkels aan de Oosterduinweg, die indertijd door Smit's Bouwbedrijf op van de gemeente in gebruik gekregen grond werden gezet, is afgelopen. Deze vergunning werd namelijk voor 5 jaar verleend. Diverse winkeliers hebben inmiddels reeds een ander pand op het oog, waarvan de meeste echter nog gebouwd moeten worden. De gemeente heeft de betrokken winke liers aangezegd, dat ze een jaar na het ver strijken van de vergunning verhuisd moe ten zijn, omdat het complex de overheids- plannen daar in de weg staat: de gasbuizen liggen al achter de winkels langs. De plannen ter plaatse zijn reeds vele malen gewijzigdn en ook nu is het be staande project in herziening. Er wordt echter aangenomen, dat er aan de Zuid kant van de Oosterduinweg woningen ge bouwd zullen worden. MARKTBERICHTEN Prijzen: Gr. tong 4,65—4,20; grm. tong 3,60 —8,25; kim. tong 2.90—2.60; kl. tong I 2,40—. 2,20; kl. tong II 1,90—1,50; tarbot I 3,20, p. kg. Kl. schol II 69—38; schar 30—15.56; verse haring 1711,90; makreel 24,50; wijting 19, per 50 kg. Aanvoer. 14 kisten tong en tarbot, 25 kis ten schol, 18 kisten schar, 1242 kisten haring, 3 kisten makreel, 3 kisten wijting. Totaal 1305 kisten. Besommingen: RO 3 f500; KW 12 f530; KW 31 f530; KW 35 f230; KW 6 f5420; KW 159 f 13.680. Als eersten van een grote groep Indonesiërs ontvangen deze acht jongelui thans opleiding tot verkeersvlieger aan de Rijksluchtvaartschool op Ypenburg. De jonaelr zullen na hun opleiding dienst doen als piloot bij de Garuda Indonesian Airways'' IIARRY PRENEN SPREEKT MAANDAGAVOND OVER DE SPANJAARD GOYA Onder auspiciën van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen houdt de heer H. Prenen uit Haarlem Maandagavond in het gebouw Abelenstraat 1 een voordracht in de reeks „Grote figuren" over de Spaanse schilder Goya. Naar wij vernemen is er binnenkort een buitengewone vergadering van aandeel houders van de N.V. „Velserbad" op, komst. Deze zal door de directeur, de heer P. P. Waagmeester op verzoek van twee com missarissen moeten worden bijeengeroe pen. Het voornaamste punt op de agenda wordt een verslag door de heer Waagmees ter van zijn onderhandelingen met het ge meentebestuur van Velsen. De termijn voor het bijeenroepen van een dergelijke buitengewone vergadering is zes weken. Mocht de directeur der N.V. in die tijd niet overgaan tot het convoceren van een bijeenkomst dan zullen de com missarissen het doen om althans de aan deelhouders verantwoording af te leggen over het beleid gedurende de laatste jaren, dat zo nauw samenhangt met de sluiting der inrichting en de rol, welke de heer Waagmeester in deze affaire heeft gespeeld. Vreemde figuur 1-Iet is uiteraard een ietwat vreemde figuur, dat naar schatting 75 a 80 procent van de aandelen in handen is van de di recteur zelf, zodat ongeveer 25 a 20 „vrije" aandeelhouders zijn overgebleven', die evenwel het volste recht hebben op een grondige uiteenzetting van de gecompli ceerde Velserbad-kwestie. Inmiddels blijft de vraag open, wat de oplossing zal zijn voor degenen, die in het bezit zijn van aandelen der N.V. De president-commissaris deelde ons mede, dat een overdracht van de aandelen aan de gemeente tegen een bepaalde koers, Slaatjes Er komen in het menselijk bestaan van die hoogtijdagen voor, waar geen lieve moeder aan helpt: „daar moet op ge dronken worden, hi ha ho". Koperen, zilveren en gou den bruiloften zijn er een paar van. Jubilea de andere. Daar bij hoort dan door de slacht offers bedeesd verkondigd te worden, dat ze er eigenlijk niets voor voelen, „maar als jullie er nou allemaal op staan"De anderen spelen hec spelletje goedig mee en er wordt een net zaaltje gehuurd om alle feestelingen te bergen. „Dan ben je maar van de drukte af ook", argumenteert moeder terecht. Zo moet het ongeveer een IJmuidense winkelman zijn vergaan bij de viering van zijn 12'/2-jarige echtvereniging. Ze zaten allemaal knus en gezel lig bij elkaar en alle liedjes waren gezongen, die op zulke uren gezongen dienen te wor den. Maar de klok draaide onverstoorbaar voort, ondanks de bezwerende hymne: „En we gaan nog niet naar huis..." Om half vier merkte de gulle gastheer, dat zijn gasten nog niet naar behoren van alles voorzien waren, terwijl de vergunning van de politie voor de nachtelijke fuif slechts tot vier uur strekte. Dies wrong hij zich door de rook- en an dere nevelen naar de telefoon en verzocht de agenten van het Tiberiusplein met omfloerste stem om een half uurtje respijt voor de slaatjes en de andere lekkere hebbedingen, die zijn gasten nog beslist moesten proeven. De politie haalde de hand over de plaats, waar onder het donker uniform een medelevend hart zetelt en zei: „Fruitmaar". Midden in de slaatjes even wel stapte Hermandad de feestzaal binnen en gelastte op staande voet ontruiming, want nu was het mooi geweest en ergens moet het eind toch zijn. Ja, vriend winkelman, de politie had gelijk. De nacht vergunningen kunnen tot vijf uur lopen, maar dat is wel het alleruiterste, anders halen de feestelingen de eerste trein niet meer. Dat de politie midden in de slaatjes viel en dus enigszins storend wei-kte is niet hele maal haar schuld, maar voor namelijk die van de bekende „kwaden", die de „goeden" zo gaarne doen lijden naar een onzer meest brave spreekwoor den vinnig opmerkt. Het is na melijk zo, dat de feestvierders maar al te vaak over de schreef gaan en soms tegen het mid daguur nog in de door hun ge huurde lokaliteit verwijlen onder het uitvoeren van vreemde toonzettingen en het steunen van de firma Bols. Misschien, dat het bij de zil veren bruiloft makkelijker is. Overigens: nog wel gefelici teerd! Archivaris Jr. Willem Heiligers, een jeug dig IJmuidenaar die de positie tussen servet en tafellaken wat zijn leeftijd betreft in neemt, drukt reeds nu met succes de voetsporen van zijn illustere voorganger en mees ter, de heer Arie van der Veer. Hij legde namelijk een uitge breid foto-archief van de grote vaart aan, zo keurig en ruim van opzet, dat ook hier wel licht een basis is gevonden voor een uitgebreide documen taire van de scheepvaart. De koopvaardij en de belangstel ling voor de scheepvaart zijn met zulke volbloed-liefhebbers hogelijk gediend en dat de grote maatschappijen dat heel best dóór hebben, blijkt uit de bereidheid, waarmee fotoma teriaal wordt afgestaan. Hoe meer belangstelling voor zee en schepen, hoe be ter het is belangstelling voor een der pilaren onzer welvaart. Mohammed is klein Opper Smit en zijn manne tjes van de IJmuidense maré- chaussée, die door de ervaring al aardig thuis zijn in het la byrinth van een scheepsbuik, plukten Donderdag uit de duistere diepten van het En gelse stomertje „Homeside", een goeie bekende in de IJmui dense sluis, de heer Moham med Arabe, een jonge Arabier van twintig lentes uit Malilla, die zich in een haven van Spaans Marokko in de Engels man had verstoken. Er was geen verstaanbaar woord uit de donkere knaap te peuteren, zodat de maré- chaussée hem naar de Witte Paters in Santpoort transpor teerden, die wellicht als tolk zouden kunnen fungeren. Maar ook dat mislukte, wat de jon geling sprak slechts, maar dan ook zeer vloeiend, Arabisch. Voorlopig is Mohammed ach ter slot en grendel gegaan bij de politie, tot de „Homeside" terug komt en hem zal meene men naar het stille straatje in de schaduw van de moskee, dat hem blijkbaar te eng en te warm werd. Als er iemand zijn Arabisch wil opfrissen en Mohammed wenst te troosten, weet hij thans de weg. Bakker in put Hoort wat er is geschied. Hoort en weest verontwaar digd. Ons aller Bakkertje uit de Cronjéstraat, die bij nacht ontij, overdag, algemeen er kende feestdagen en iedere andere gelegenheid gereed staat om uit te rukken naar gebroken benen, hersenschud dingen en bloedende wonden is op lage wijze bestolen. Uit de grijze Chevrolet, die hem zo trouw en snel naar elk on geval voert, dat zich in Vel sen afspeelt, hebben boze lie den de verbandkist van de vliegende EHBO-er gegapt. Nee niet eens eerlijk gestolen, maar ordinair, platweg ge gapt. Dit moet ons leed doen, niet slechts voor Bakkertje en zijn klanten maar ook en vooral voor de schuldige. Ik zou dat ding maar gauw stiekum te rugbrengen, knaap. Geval Als een agent van politie valt, geeft dat een grotere plof dan als wij .vallen. Zo'n poli tiële val dreunt door in het politiebureau als u me vol gen kunt en weerkaatst in minstens een rapportje. Van daar dat de Lantaarn u lieden kond doet van de val van een fietsende politieagent in de Roerstraat. Gelukkig stond de Roer net droog, maar onze agent viel toch heel gemeen. Over een steen. Die steen was door een knaap uit de Roerstraat gewrongen en slordig op het plaveisel ge plaatst, zodat de agent in het Decemberduister over die steen viel, enkele on-agentelijke ter men bezigde en na het opstaan nadrukkelijk moest constate ren, dat hij nog maar op het nippertje compleet was. Thans de grapjes op het be kende stokje. Er wordt veel gevallen in de Rivierenbuurt, als de avond al eerder gevallen is. Alsmaar over her en der gestrooide stenen, die de jongelingschap bereidwillig van de opgetaste stenenvoorraad over de straten uitstalt. Wie zijn oor daar te luisteren legt, kan elke avond welhaast een jammerklacht, een zucht of een vloek verne men van ter aarde stortenden. Misschien zouden de jongelui aldaar wat minder kwistig met de bouwstenen van een wor dende stad kunnen worden? Misschien zouden de ouders eens kunnen opletten of hunne spruiten wellicht een clan destiene stenen strooiavond or ganiseren? Want anders vallen er harde woorden en misschien wel klappen. Want het valt waarachtig niet mee, te vallen. Uitzondering Nademaal de courant moei lijk tot na Kerstmis Sinter klaas kan vieren, heeft de cou rant gezegd: na de zesde De cember gaan de goedheiligman en zijn zwart factotum voor een jaar in de mottenballen, ook al moeten sommige ver enigingen wel eens later dan de zesde „zie de maan schijnt" zingen. Alevel: een regel wordt gemaakt om er ooglui kend een uitzonderingetje op toe te staan. Ditmaal voor de ouden van dagen, die zowel van de Algemene Bond als van de UW in hun respectie velijke residentiën zo'n dave rend feest hebben gevierd. De UW is speciaal de win keliers dankbaar, die met gulle hand gaven, wat er Donderdag en Vrijdag gepresenteerd kon worden. Jammer, dat de milde middenstanders niet even om een hoekje konden kijken, dan was voor hen, zelfs in deze kommervolle tijden, 't spreek woord van het zaliger geven dan het (dankbaar) ontvangen eens te meer werkelijkheid ge worden. Vandaar dus deze uitzonde ring. En nu definitief: weg met Sint, leve de Kerstman! LAMPENIER afhankelijk van de financiële positie van het bad en dus te bepalen na opening dei- boeken, de meest bevredigende oplossing zou kunnen zijn. „Als dat voorstel komt uit de vergade ring", zei wethouder De Boer ons, „dan ben ik er zeker van, dat de gemeente er veel voor zal voelen". Wij vernamen inmiddels voorts van an dere zijde, dat de lieer Waagmeester zich na publicatie van ons raadsverslag over de behandeling van de Velserbad-kwestie tot de gemeente heeft gewend met een zekere bereidheid tot nieuwe onderhandelingen. De voorbereidingen tot de onteigenings procedure gaan echter voort. Het raadsbe sluit van Dinsdag j.l. wordt ter goedkeuring voorgelegd aan Gedeputeerde Staten om daarna de minister te bereiken. ADVERTENTIE DUYN's Kalverstraat 20 IJmuiden-Oost - Tel. 4806 Het jaarlijks damtournooi om het kam pioenschap van Nederland zal in de eerste week van Februari beginnen. De deelname belooft dit keer bijzonder groot te worden. Vierentwintig spelers uit heel Nederland zijn gerechtigd in te schrijven. Het is nog neit bekend of er in twee groepen dan wel in één rondetournooi zal worden gespeeld. De volgende dammers kunnen deelnemen: Keiler, Metz. Herm. de Jongh tallen Am- stedam), W. de Jong (Haarlem), P. Bergsma (Wartena), H. Laros en B. Dukel (beiden IJmuiden), H. van Zuilekom en W. Roozen- burg (Rotterdam), A. Bizot (Zwaag). H. J. Hofman (Utrecht), M. Bandstra (Leeuwar den), O. Drenlh (Emmercompascum), Yme de Jong (Velsen). Van Mourik, Nieuwland en Stuurman (Zuidholland) en Hartgres (Apeldoorn). Aan de wereldkampioen P. Roozenburg en aan ir. Van Dijk werd in 1951 om studierede nen dispensatie verleend, terwijl W. Huisman niet kon deelnemen wegens ziekte. Tussen Beers en Slot wordt een match van drie par tijen om de 24ste plaats gespeeld. De Nederlandse kampioen 1952 zal, evenals de tweed.e en derde prijswinnaar, Nederland vertegenwoordigen op het internationaal damtournooi om de wereldtitel dat in het najaar wordt gehouden. De elftallen voor „Noord" VelsenKinheim (te Santpoort): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; J. van Hesselingen, W. Groeneveld en S. de Vries; D. van As, H. Prinssen, -J. H. v. d. Wateren, A. Prinssen en C. Luntz. V. V. B.T. D. W. (op „Watervliet"): V. V. B.: C. van Veelen; G. v. d. Veldt en K. Kil; F. Bruinzeel. P. Helder en C. Hoen; J. Oosterveen. J. Schildwacht, A. Both, J. van Loon en J. Straatsburg. Haarlem 4—1. E. V. I (te Haarlem): I. E. V.: L. Harsveld; H. Zonneveld en W. Michel; A. Leering, P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; J. Schavemaker, H. Duin, W. Castricum, H. Prinsen en J. v. d. Vlies. „Kijk Uit" aanzet Na Maandag toen er naar hartelust ge- gongd is, vluggertjes gespeeld zijn en wat dies meer zij, zijn de wedstrijden voor de onderlinge wintercompetitie van de wed strijden voor de onderlinge wintercompe titie van de IJmuidense schaakclub „Kijk Uit' voortgezet. In groep I kon Hendrikse niet verder komen dan remise tegen Plug- boer. Hillecamp haalde een kostbaar puntje tegen P. de Boer, Lanser deed wat van hem verwacht werd en won onbedreigd van Scheurkogel en Spuls sr. verloor van Vis ser die door dit resultaat weer wat dich ter bij de kopgroep is gekomen. In groep II wonnen zowel Kraaienoord als M Lanser, van Bakker en Verlaak, waardoor eerstge- noemden elkaar dicht op de hielen blijven. Deelder en Ringers besloten al vlug tot remisie, terwijl De Ruiter Heykoop tot slachtoffer koos. In groep lila versloeg Tel lier zijn rivaal v. d. Plas. De Groot raakte verder achterop door van Wezelman te verliezen. Het grote treffen in (groep III b tussen Aarts en Huiser om de bovenste plaats eindigde in het voordeel van Aarts. In groep IV a verspeelde Handgraaf een kostbaar puntje aan v. d. Veen, die er steeds beter in komt; de familiecompetitie mevr. Spuls-Spuls jr. eindigde in een vreedzame remise. - Voor de bondscompetitie wordt Woens dag gespeeld de wedstrijd Zaandam V— Kijk Uit V. A DVERTENTIE Staat U er op, dat U op goede schoenen staat Kom dan naar onze schoenen kijken. Die beschermen Uw voeten, Uw houding en Uw gezond heid. Kcnnemerplein - IJmuiden Hoofdstraat 136 - Santpoort (Experts voor beter schoenwerk) De ploegen van Y.S.V. Voor de wedstrijd Enschedé—V.S.V. komefl de volgende IJmuidenaren in het veld: v. d. Wint. C. Schoon. Kunst. Hazeveld. Spaans. Stijger. Thoolen. Tielrooy. G. de Vries. v. d. Kuil. De Graaf. V. S. V. 2—R. C. H. 2 (deze wedstrijd werd vorige Zondag afgelast) wordt in deze op stelling gespeeld: Hamers, v. d. Sluis. A. de Gelder. Kloosterman. Fortuin. Veldman. Warmenhoven. Bredeveld. W. de Gelder. J. Bouwens. Dekker. ADVERTENTIE Ook met visserijband 160.—, 218.- enz. Philips- en Erres-tocstellen (betaling in overleg) Koopt Uw radio bij een erkend N.V.R.D.-handelaar. Electr. wasmachines, vanaf 225.— R.S., Hoover e.a. uit voorraad leverbaar. Wringers, strijkbouten, electr. kachels, electr. schcerapparatcu en verlichtings artikelen. W. Barendszstr. 21, Tel. 5726, IJmuiden In de hoofdklasse wordt de laatste ronde gespeeld. Gezellig Samenzijn kan thuis ne» kampioenschap van Noordholland veroveren door van St. Bavo uit Heemstede te winnen. DCIJ ontvangt thuis Wormerveer en Kan nog één plaatsje op de ranglijst stijgen. Het Amsterdamse DSTO zal in geval van een nederlaag tegen CDA vaster dan ooi op de onderste plaats vastgenageld worden. Kennemcrland In de eerste klasse is de beslissing ten gunste van de damclub Beverwijk reedsg,e- vallen. Met een fraaie 355 overwinning op Stabiel kunnen de mannen van Bais en va Hattum met vertrouwen de promotiew'eo- strijden tegemoet zien. De reserves v Beverwijk moeten degradatiewedstnjoe De laatste ronde luidt: Beverwijk B—VKD I; Stabiel—Kijk Uit; HDC II—Hillegom i. Halfweg—OK II. n(rf In de tweede klasse Is de spanning i niet geweken. Twaalf December moeten DCIJ-reserves tegen Halfweg II spelen, verwijk III gaat naar HDC III; Nooid ontvangt Hoofddorp thuis en kan winnen. Sportief damt Woensdag tegen Cruqu DOS ontvangt VKD II, welke ontmoet™ voor de bezetting van de bovenste P van groot belang is. De mannen uit c-as cupm gaan naar St. Bavo in Heemstede. ZATERDAG 8 DECEMBER: Thalia, 10 en 21.15 uur: „De verdere oe levenissen van de Minivers". Rex, 20 uur: „In Bagdad mag art ZONDAG 9 DECEMBER: Thalia, 15 uur: „Jongensranch ly 21.15 uur: „De verdere belevenissen de Minivers". i» Rex: 15 en 20 uur: „In Bagdad mag aat MAANDAG 10 DECEMBER: Raadhuis, van 10 tot 12 uur: spreeKu burgemeester. Nutsbibliotheek: van 19 tot 21.30 uur g opend- run Abelenstraat 1, 20 uur: Lezing over door Harry Prenen voor Maatschappij Nut van 't Algemeen. Thalia, 20 uur: „De verdere belevenissen van de Minivers". ReXj 20 uur: „In Bagdad mag f

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 8